Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Νοεμβρίου 2019


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες!!!! Πως τα πάμε σήμερα??? Ξύπνησα το πρωί και σερνόμουν μετά απο 10 ώρες ύπνου, αφήστε που ο πρωινός εμετός τελικά θα μας γίνει συνήθεια!!!

11 ώρες πρίν, Kallioph__ είπε:

@Vassia13 το ξέρω, εχεις απόλυτο δίκιο... στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν είχα Τόσο αγχος! Το παλεύω όμως να το μειώσω. Όσο για τα συμπτώματα θέλω την βοήθεια σας βρε κορίτσια... από το θετικό τεστ μέχρι κ που μπήκα στην 9η ήμουν καλά Πέρα από τα κλασικά (πόνος αφόρητος στο στήθος, τσιμπηματάκια χαμηλά). δυο μέρες τώρα όμως είμαι χάλια ανακατεύομαι (χωρίς να  μπορώ να κάνω βέβαια εμετό) και έχω και διάρροια (συγγνώμη που σας τα λέω έτσι αλλά νομίζω η γνώμη σας θα με βοηθήσει) . Πίστευα λοιπον Ότι άρχισαν τα όργανα !!! Αλλά ξαφνικά επεκτησα και ρίγη και κάτι δέκατα. Μιλησα με τον γιατρό μου κι μου είπε να πίνω νερακι να μην αφυδατωθω κι να τρώω προσεκτικά. Υπάρχει περίπτωση να είναι συμπτώματα ;;

Μηπως σε πείραζει τίποτα και εχεις διάρροια? Να προσέχεις κορίτσι μου. Μην εχεις κολλήσει καμιά ιωσούλα!!! Κι εγώ κρυώνω πιο πολύ από τους άλλους και εχω ρίγη αν δεν βάλω κατι πάνω μου να ζεσταθώ λιγάκι. Προσπαθώ να είμαι πάντα καλά ντυμένη οταν βγαίνω εξω ακόμα κι αν έχει καλό καιρό. 

9 ώρες πρίν, Clue είπε:

Κορίιιιιιτσια το είδα το μωρό μου!!!! Έχει 2 χεράκια και 2 ποδαράκια!!! Τα κούναγε κιόλας! Κούνησε και το κεφάλι αλα Bollywood!!! Το χάρηκα τόσο πολύ!! Έκλεισα και ραντεβού για αυχενική 24/4. Μεγάλη Τετάρτη.

Μα τι όμορφα νέα!!! Πωπω φαντάζομαι ποσο πολύ τρελάθηκες. Μπράβοοοο κοπέλα μου!!! Ολα να πάνε καλά σου ευχομαι μέσα απο την καρδιά μου!!

  • Ευχαριστώ 1

4A0zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 766
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 38 λεπτά , Prosexws_Mama είπε:

Καλημέρα σε όλες!!!! Πως τα πάμε σήμερα??? Ξύπνησα το πρωί και σερνόμουν μετά απο 10 ώρες ύπνου, αφήστε που ο πρωινός εμετός τελικά θα μας γίνει συνήθεια!!!

Μηπως σε πείραζει τίποτα και εχεις διάρροια? Να προσέχεις κορίτσι μου. Μην εχεις κολλήσει καμιά ιωσούλα!!! Κι εγώ κρυώνω πιο πολύ από τους άλλους και εχω ρίγη αν δεν βάλω κατι πάνω μου να ζεσταθώ λιγάκι. Προσπαθώ να είμαι πάντα καλά ντυμένη οταν βγαίνω εξω ακόμα κι αν έχει καλό καιρό. 

Μα τι όμορφα νέα!!! Πωπω φαντάζομαι ποσο πολύ τρελάθηκες. Μπράβοοοο κοπέλα μου!!! Ολα να πάνε καλά σου ευχομαι μέσα απο την καρδιά μου!!

Καλημέρα! Είμαι λίγο καλύτερα σήμερα μπορώ να πω! Μια εκκένωση μόνο παρακαλώ! (Εδώ θέλω χειροκρότημα) ας ελπίσουμε ότι θα με πάει έτσι μπας και φάω τπτ ρε κορίτσια! Πεινάω ωωωωωω!!

  • Μου αρέσει 1

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vassia13 είπε:

Καλημέρα! Είμαι λίγο καλύτερα σήμερα μπορώ να πω! Μια εκκένωση μόνο παρακαλώ! (Εδώ θέλω χειροκρότημα) ας ελπίσουμε ότι θα με πάει έτσι μπας και φάω τπτ ρε κορίτσια! Πεινάω ωωωωωω!!

Μπράβο μπράβο και πάλι μπράβο!!! Δοκίμασε να κάνεις μικρά και συχνά γεύματα.

 

Έχετε παρατηρήσει αν κάποια συγκεκριμένη τροφή σας φέρνει εμετούς τώρα στην εγκυμοσύνη??


4A0zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Prosexws_Mama είπε:

Μπράβο μπράβο και πάλι μπράβο!!! Δοκίμασε να κάνεις μικρά και συχνά γεύματα.

 

Έχετε παρατηρήσει αν κάποια συγκεκριμένη τροφή σας φέρνει εμετούς τώρα στην εγκυμοσύνη??

Ότι και να φάω το βγάζω!


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vassia13 said:

Καλημέρα! Είμαι λίγο καλύτερα σήμερα μπορώ να πω! Μια εκκένωση μόνο παρακαλώ! (Εδώ θέλω χειροκρότημα) ας ελπίσουμε ότι θα με πάει έτσι μπας και φάω τπτ ρε κορίτσια! Πεινάω ωωωωωω!!

Κλαπ κλαπ κλαπ!!! Όλο δικό σου!

Κι εγώ χθες και σήμερα είμαι λίγο καλύτερα. Δεν κάνω εμετούς. Μόνο ναυτίες. 

Μπορεί να βοηθάει κι ο καιρός. Τι να πω...?

Μακάρι να συνεχιστεί έτσι!


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, Kallioph__ είπε:

@Vassia13 το ξέρω, εχεις απόλυτο δίκιο... στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν είχα Τόσο αγχος! Το παλεύω όμως να το μειώσω. Όσο για τα συμπτώματα θέλω την βοήθεια σας βρε κορίτσια... από το θετικό τεστ μέχρι κ που μπήκα στην 9η ήμουν καλά Πέρα από τα κλασικά (πόνος αφόρητος στο στήθος, τσιμπηματάκια χαμηλά). δυο μέρες τώρα όμως είμαι χάλια ανακατεύομαι (χωρίς να  μπορώ να κάνω βέβαια εμετό) και έχω και διάρροια (συγγνώμη που σας τα λέω έτσι αλλά νομίζω η γνώμη σας θα με βοηθήσει) . Πίστευα λοιπον Ότι άρχισαν τα όργανα !!! Αλλά ξαφνικά επεκτησα και ρίγη και κάτι δέκατα. Μιλησα με τον γιατρό μου κι μου είπε να πίνω νερακι να μην αφυδατωθω κι να τρώω προσεκτικά. Υπάρχει περίπτωση να είναι συμπτώματα ;;

Γεια σου Καλλιόπη!! Είχα ακριβώς το ίδιο!! Από δύο μέρες πριν μάθω ότι ειμαι έγκυος μέχρι και τέλος 12ης βδομάδας είχα σχεδόν καθημερινά διάρροια και ρίγη... είχα ρωτήσει τον γυναικολόγο και μου είχε πει πως δεν είναι από τα πιο συχνά φαινόμενα, σπάνιο μεν αλλά οι ορμόνες μπορεί να το προκαλέσουν. Πριν 2 βδομάδες που είχα εμβρυολογο (Αυχενική) και τον ρώτησα, μου είπε πως δεν είναι με τιποτα σύμπτωμα εγκυμοσύνης και να το κοιτάξω. Από την άλλη ψάχνοντας στο ίντερνετ είδα ότι 1ο και 3ο τρίμηνο είναι πιθανόν να υπάρχει θέμα με διάρροια... εν τέλει περίπου από 12+4  δεν ξανά είχα.

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Vassia13 said:

Κοριτσιααααααα!! Με πήρε ο γιατρός! Αντί για πέμπτη θα πάω τρίτη να δω το μωρό!!! :-) 2 μέρες νωρίτερα!!!!! Τελειααααα!!!!

Τι καλά!!! Πολύς κόσμος την Τρίτη λοιπόν!

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!

Ρε κορίτσια δεν ξέρω τι με έχει πιάσει και πίνω συνέχεια χυμό πορτοκάλι

Χθες ήπια το πρωί ένα μεγάλο ποτήρι, και το μεσημέρι μόλις μπήκα στο αυτοκίνητο από το σουπερμάρκετ, άνοιξα δύο χυμούς Λακωνία και τους τσάκισα, τους είχαν και στο ψυγείο δροσερούς.. τέτοια απόλαυση τι να πω

Εγώ μόνο με σοκολάτα έχω κάνει έτσι

:D

Και δεν με πειράζει κιόλας να πίνω σκέτο χυμό το πρωί, με άδειο στομάχι εννοώ

Link to comment
Share on other sites

Just now, NitsaElenitsa84 είπε:

Καλημέρα!!

Ρε κορίτσια δεν ξέρω τι με έχει πιάσει και πίνω συνέχεια χυμό πορτοκάλι

Χθες ήπια το πρωί ένα μεγάλο ποτήρι, και το μεσημέρι μόλις μπήκα στο αυτοκίνητο από το σουπερμάρκετ, άνοιξα δύο χυμούς Λακωνία και τους τσάκισα, τους είχαν και στο ψυγείο δροσερούς.. τέτοια απόλαυση τι να πω

Εγώ μόνο με σοκολάτα έχω κάνει έτσι

:D

Και δεν με πειράζει κιόλας να πίνω σκέτο χυμό το πρωί, με άδειο στομάχι εννοώ

Σου λείπει βιταμίνη! Η κουνιάδα μου έτρωγε γύρω στα 2-3 κιλά πορτοκάλια κάθε μέρα στην εγκυμοσύνη της.

12 ώρες πρίν, mlpoumlpou είπε:

Εχω σταματησει να τρωω οτι περιεχει σαλτσα ντοματας, λαχανικα, σφολιατα, τηγανιτα, γλυκα, σοκολατα, μοσχαρι. Κατα ταλλα δεν με πειραζει τπτ :P

Α ωραία! Τίποτα!! Χαχαχαχχχαχα! 

  • Μου αρέσει 1

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!! Μα δεν είναι ωραία η Παρασκευή?? Λίγο έμεινε και θα σχολάσω.

Σήμερα έχω αρκετή όρεξη και με παραξενεύει να σας πω την αλήθεια. Αφήστε που έχω κάνει μονο 1 εμετό το πρωί και μετά ήταν ολα καλά που κ αυτό μου φαίνεται παράξενο. Νομίζω οτι αν τρώω καλο πρωινό η μέρα μου στο γραφείο κυλάει πιο καλά. 

Πολύς κόσμος μαζευτήκαμε για την Τρίτη ε? Τι ωραία!!!! Θα γεμίσει το θέμα μας με ευχάριστα νέα!!! 

 

12 ώρες πρίν, mlpoumlpou είπε:

Εχω σταματησει να τρωω οτι περιεχει σαλτσα ντοματας, λαχανικα, σφολιατα, τηγανιτα, γλυκα, σοκολατα, μοσχαρι. Κατα ταλλα δεν με πειραζει τπτ :P

Μια χαρά σε βρίσκω!! Τίποτα δεν σε πειράζει δηλαδή, αεράτη εισαι να τρως οτι θες. χαχαχα 

Just now, NitsaElenitsa84 είπε:

Καλημέρα!!

Ρε κορίτσια δεν ξέρω τι με έχει πιάσει και πίνω συνέχεια χυμό πορτοκάλι

Χθες ήπια το πρωί ένα μεγάλο ποτήρι, και το μεσημέρι μόλις μπήκα στο αυτοκίνητο από το σουπερμάρκετ, άνοιξα δύο χυμούς Λακωνία και τους τσάκισα, τους είχαν και στο ψυγείο δροσερούς.. τέτοια απόλαυση τι να πω

Εγώ μόνο με σοκολάτα έχω κάνει έτσι

:D

Και δεν με πειράζει κιόλας να πίνω σκέτο χυμό το πρωί, με άδειο στομάχι εννοώ

τέτοια λατρεία για το χυμό πορτοκάλι δεν έχω ακούσει ξανά. χαχα Με άδειο στομάχι δεν σε ενοχλεί?? Εγω πίνω χυμό μονο τα απογεύματα γιατι μου βγάζει ξινίλα τα πρωινά. Πάντα βέβαια το είχα αυτο, οχι μόνο τώρα. Καλύτερα είναι να στύβεις χυμό παρά να αγοράζεις, έχει πιο πολλές βιταμίνες. Πριν την εγκυμοσύνη έπινες καθόλου χυμό ή τώρα μονο ξεκίνησες?? 

 

Τα υπόλοιπα κορίτσια της παρέας πως είναι σήμερα??? 

  • Μου αρέσει 1

4A0zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το περίεργο, ότι δεν με ενοχλεί στο στομάχι!

Πάντα έπινα χυμό αλλά δεν έκανα κι έτσι! Γιατί έχουμε δικά μας πορτοκάλια στο σπίτι, για μια σεζόν δηλαδή δύο δεντράκια. Αλλά τώρα τελείωσαν οπότε αγοράζω. Χθες με τον συσκευασμένο είχα λαχτάρα επειδή ήταν και δροσερός! 8)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ πάλι! 6w5d!! Έκανα κ εγώ τον πρώτο υπέρηχο κ ακούσαμε καρδούλα. Όλα καλά!! Θέλω να σας ρωτήσω κατι. Μου έγραψε ο γιατρός πέρα από όλες τις άλλες εξετάσεις κ 2 πολύ ακριβές που γίνονται μόνο ιδιωτικά από ότι μου είπε αλλά αμφιβάλλω. Κυστική ινωση κ νωτιαια μυϊκή ατροφία οι οποίες με καλύτερη τιμή κοστίζουν 330 ευρώ. Θυμάμαι στο λαϊκό που έκανα για στίγμα εκαναν κ Κυστική ινωση πάντως. Εσείς τις έχετε κάνει; τόσο σας κόστισαν;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...