Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανουλες Νοεμβρίου 2019


Recommended Posts

Ειμαι 8 εβδομαδων εκανα  2 τεστ και ειπα να περιμενω λιγες μερες και εκλεισα ραντεβου αλλα μου ρθε λιγο αιμα  και πηγα  αρων αρων πριν το ραντεβου και ειδαμε και σακο και ακουσαμε και καρδουλα  (δεν ακουγοταν πολυ καθαρα ηταν νωρις) μου δωσε χαπια για το αιμα και βιταμινες αλλα και μου πε να παω ξανα σε μια εβδομαδα οποτε πηγα παλι  η καρδια ακουγοταν πολυ καθαρα και μου δωσε ενα σωρο αλλες εξετασεις απλα απορησα με την χοριακη γιατι  λεω ολες κανουν εμενα γιατι δεν μου εδωσε  δεν ειχα καταλαβει οτι κανετε μονες σας νομιζα σας την γραφουν και λεω ο δικος μου τι κανει

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 766
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rea<3 είπε:

Ειμαι 8 εβδομαδων εκανα  2 τεστ και ειπα να περιμενω λιγες μερες και εκλεισα ραντεβου αλλα μου ρθε λιγο αιμα  και πηγα  αρων αρων πριν το ραντεβου και ειδαμε και σακο και ακουσαμε και καρδουλα  (δεν ακουγοταν πολυ καθαρα ηταν νωρις) μου δωσε χαπια για το αιμα και βιταμινες αλλα και μου πε να παω ξανα σε μια εβδομαδα οποτε πηγα παλι  η καρδια ακουγοταν πολυ καθαρα και μου δωσε ενα σωρο αλλες εξετασεις απλα απορησα με την χοριακη γιατι  λεω ολες κανουν εμενα γιατι δεν μου εδωσε  δεν ειχα καταλαβει οτι κανετε μονες σας νομιζα σας την γραφουν και λεω ο δικος μου τι κανει

Utrogestan σου εδωσε για το αιμα; Εργαζεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, mlpoumlpou είπε:

Utrogestan σου εδωσε για το αιμα; Εργαζεσαι;

Οχι δεν εργαζομαι σταματησα τελη Γεναρη Ναι απο αυτα μου εδωσε  και παιρνω ενα πρωι ενα βραδυ  αλλες παιρνουν πιο πολλα εχω ακουσει και απο οτι καταλαβα θα τα παιρνω μεχρι να κλεισουμε τρεις μηνες..   και κατι ακομα, ασβεστιο δεν ξεκιναμε μαζι με το σιδηρο? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Rea<3 είπε:

Γεια σας και απο μενα και με το καλο τα μωρακια μας♡♡ εμας ο γιατρος μας ειπε  πιθανη ημερομηνια 20Νοεμβριου ανυπομονω ποτε θα ξαναπαω να δω το σπορακι μου αμα γινοταν να ειμαι καθε εβδομαδα για υπερυχο οχι δεν θα ελεγα! Μια απορια εχω,εσεις που κανετε τεστ  μετα πηγαινεται για χοριακη μονες πηγαινετε η σας στελνει ο γιατρος σας? Εγω δεν πηγα να κανω πηγα απ ευθειας στον γιατρο αλλα δεν μου ειπε να κανω δεν  θα πρεπε?

Με το καλό το μωράκι σου :) !!!!!!!!!

εγω στις δυο μέρες καθυστέρησης είχα κάνει μόνη μου χορικη βγήκε το αποτέλεσμα της τιμής, πήρα τηλ τον γιατρό κ μου είπε να πάω κατευθείαν στις 7 εβδομάδες για πρώτο υπέρηχο. Δεν μου είπε να επαναλάβω την χοριακη... δεν ξέρω γιατί...μπορεί επειδή είχα 6.050 μονάδες :oops:

αλλα γενικά πιστεύω ότι μόνο αγχος προκαλεί η αναμονή των αποτελεσμάτων ! 

  • Μου αρέσει 1

3qUrp3.pngtTfPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι 9 εβδομάδες και 3 μέρες. Μου ξεκίνησε σίδηρο την προηγούμενη εβδομάδα παρόλο που είχα 37. Για ασβέστιο μου είπε είναι νωρίς, ειδικά αν τρως γαλακτοκομικά κάθε μέρα. Εγώ λόγω της ειδικής διατροφής πίνω δύο ποτήρια γάλα κάθε μέρα και τρώω ένα γιαούρτι.


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Clue είπε:

Εγώ είμαι 9 εβδομάδες και 3 μέρες. Μου ξεκίνησε σίδηρο την προηγούμενη εβδομάδα παρόλο που είχα 37. Για ασβέστιο μου είπε είναι νωρίς, ειδικά αν τρως γαλακτοκομικά κάθε μέρα. Εγώ λόγω της ειδικής διατροφής πίνω δύο ποτήρια γάλα κάθε μέρα και τρώω ένα γιαούρτι.

Εμένα σήμερα που μπήκα στην δέκατη εβδομάδα μου ξεκίνησε ασβέστιο, σίδηρο, μαγνήσιο και το φυλικο που παίρνω από την αρχή. 

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι ....;; 

 

Σας έχει πεταχτεί καθόλου η κοιλιτσα σας ;;;;;;; 

  • Μου αρέσει 1

3qUrp3.pngtTfPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kallioph__ είπε:

Με το καλό το μωράκι σου :) !!!!!!!!!

εγω στις δυο μέρες καθυστέρησης είχα κάνει μόνη μου χορικη βγήκε το αποτέλεσμα της τιμής, πήρα τηλ τον γιατρό κ μου είπε να πάω κατευθείαν στις 7 εβδομάδες για πρώτο υπέρηχο. Δεν μου είπε να επαναλάβω την χοριακη... δεν ξέρω γιατί...μπορεί επειδή είχα 6.050 μονάδες :oops:

αλλα γενικά πιστεύω ότι μόνο αγχος προκαλεί η αναμονή των αποτελεσμάτων ! 

Σ'ευχαριστω με το καλο και το δικο σου μωρακι!    Απο αγχος αλλο τιποτα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Εγώ είμαι 9 εβδομάδες και 3 μέρες. Μου ξεκίνησε σίδηρο την προηγούμενη εβδομάδα παρόλο που είχα 37. Για ασβέστιο μου είπε είναι νωρίς, ειδικά αν τρως γαλακτοκομικά κάθε μέρα. Εγώ λόγω της ειδικής διατροφής πίνω δύο ποτήρια γάλα κάθε μέρα και τρώω ένα γιαούρτι.

Γιατί κανείς ειδική διατροφή;; για τα κιλά η έχεις κπ θέμα;; λέω κ εγώ να πάω σε διατροφολόγο γτ ξεκινώ 7 με 8 κιλά παραπάνω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kallioph__ είπε:

Εμένα σήμερα που μπήκα στην δέκατη εβδομάδα μου ξεκίνησε ασβέστιο, σίδηρο, μαγνήσιο και το φυλικο που παίρνω από την αρχή. 

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι ....;; 

 

Σας έχει πεταχτεί καθόλου η κοιλιτσα σας ;;;;;;; 

Λοιπόν το σκεφτόμουν χθες

Νομίζω έχει πεταχτεί αλλά μπορεί να είναι και η ιδέα μου..

Από κιλά πάντως είμαι το ίδιο

Κορίτσια σας έχει ζυγίσει ο γιατρός; Εμένα όχι ακόμα Η κουμπάρα μου που είμαστε μαζί στην εγκυμοσύνη την ζυγίζει ο γιατρός της από την αρχή, ενώ από αλλού άκουσα μετά τον 3-4 μήνα

Εγώ μόνο φυλλικό, μέχρι στιγμής τίποτα περισσότερο.

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι περισσότερο;

Σας είπε ο γιατρός να μην κάνετε σεξ;

:oops:

Link to comment
Share on other sites

 

Just now, Kallioph__ said:

Εμένα σήμερα που μπήκα στην δέκατη εβδομάδα μου ξεκίνησε ασβέστιο, σίδηρο, μαγνήσιο και το φυλικο που παίρνω από την αρχή. 

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι ....;; 

 

Σας έχει πεταχτεί καθόλου η κοιλιτσα σας ;;;;;;; 

Τίποτα. Νιώθω πιεσμένη πολλές φορές αλλά πρήζεται και ξεπρήζεται το έντερο. Από μωρό τίποτα... Ανυπομονώ όμως...

Just now, Νεφελακι said:

Γιατί κανείς ειδική διατροφή;; για τα κιλά η έχεις κπ θέμα;; λέω κ εγώ να πάω σε διατροφολόγο γτ ξεκινώ 7 με 8 κιλά παραπάνω 

Είμαι λίγα παραπάνω κιλά. 1.65 και 66 κιλά. Όμως την ειδική διατροφή την κάνω επειδή έχω διαβήτη κύησης και προσπαθώ να γλιτώσω την ινσουλίνη. Θα δείξει...

Just now, NitsaElenitsa84 said:

Λοιπόν το σκεφτόμουν χθες

Νομίζω έχει πεταχτεί αλλά μπορεί να είναι και η ιδέα μου..

Από κιλά πάντως είμαι το ίδιο

Κορίτσια σας έχει ζυγίσει ο γιατρός; Εμένα όχι ακόμα Η κουμπάρα μου που είμαστε μαζί στην εγκυμοσύνη την ζυγίζει ο γιατρός της από την αρχή, ενώ από αλλού άκουσα μετά τον 3-4 μήνα

Εγώ μόνο φυλλικό, μέχρι στιγμής τίποτα περισσότερο.

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι περισσότερο;

Σας είπε ο γιατρός να μην κάνετε σεξ;

:oops:

Με ζυγίζει ο γυναικολόγος, με ζυγίζει η ενδοκρινολόγος, ζυγίζομαι και μόνη μου... Άστα! Δε γλιτώνω από πουθενά...

Σεξ μου είπε να κάνω αν θέλω και να το οδηγώ εγώ. Τίποτα που να με ενοχλήσει. Γυμναστική μου είπε να μην κάνω. Δεν έχω διάθεση όμως για τίποτα από τα δύο...χεχε

  • Χαχα 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


•στην αρχή η κοιλιά μου ειχε πρήξιμο το βράδυ.... φλατ την πρωί! Αυτή την εβδομάδα όμως νομίζω ότι είναι σταθερά πεταχτή !!!

•σεξ μας είπε μετά το πρώτο τρίμηνο...! αλλά να σας πω κ κάτι ρε κορίτσια ... δεν έχω καθόλου όρεξη!! Στα καθήκοντα μου βέβαια προσπαθώ να είμαι παρούσα :rolleyes:

•εμενα με ζυγίζει κάθε φορά που με βλέπει  κ μου πέρνει κ την πίεση.

  • Χαχα 2

3qUrp3.pngtTfPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμάς μας είπε χαλαρά, όχι ακροβατικά

Αλλά ρε γμτ, ενώ στην αρχή είχα φτάσει σε βαθμό λυσσαρας, μετά μου κόπηκε γιατί έχω πιο συχνά πονακια στην κοιλιά και ψιλοανακατευομαι.

:roll:

πρίν από 1 λεπτό , Kallioph__ είπε:

Εμένα σήμερα που μπήκα στην δέκατη εβδομάδα μου ξεκίνησε ασβέστιο, σίδηρο, μαγνήσιο και το φυλικο που παίρνω από την αρχή. 

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι ....;; 

 

Σας έχει πεταχτεί καθόλου η κοιλιτσα σας ;;;;;;; 

Λοιπόν το σκεφτόμουν χθες

Νομίζω έχει πεταχτεί αλλά μπορεί να είναι και η ιδέα μου..

Από κιλά πάντως είμαι το ίδιο

Κορίτσια σας έχει ζυγίσει ο γιατρός; Εμένα όχι ακόμα Η κουμπάρα μου που είμαστε μαζί στην εγκυμοσύνη την ζυγίζει ο γιατρός της από την αρχή, ενώ από αλλού άκουσα μετά τον 3-4 μήνα

Εγώ μόνο φυλλικό, μέχρι στιγμής τίποτα περισσότερο.

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι περισσότερο;

Σας είπε ο γιατρός να μην κάνετε σεξ;

:oops:

Κάτι έκανα λάθος...

Δεν διαγράφεται η δημοσίευση;

Να ξέρω για άλλη φορά

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

@Vassia13 μπραβοοοο!! Στο ευχόμαστε από καρδιάς να συνεχίσεις έτσι :)

 

κοριτσιαααα σήμερα έχουμε πολλές ραντεβού με το γιατρό μας... αγχος στο κατακόρυφο :rolleyes: ... με το καλό να δούμε τα μωράκια μας λοιπόν !!!

  • Μου αρέσει 2

3qUrp3.pngtTfPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...