Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Μανουλες Νοεμβρίου 2019


Recommended Posts

Καλως ήρθες @Kallioph__ !!!!! Με το καλό να γεννήσουμε όλες μας! 

Εννοείται ότι όλες λέμε στις άλλες να είναι ήρεμες και να μην αγχώνονται κλπ ενώ δεν τα εφαρμόζουμε... χεχε

Εγώ σήμερα έχω κλείσει ραντεβού για υπέρηχο στον ιδιώτη για να ηρεμήσω λίγο από το άγχος. Είμαι 8w5d σήμερα και έχω πάλι ραντεβού την Τρίτη που θα είμαι 9w4d για το πρώτο ραντεβού στο Έλενα που λέω να γεννήσω.

Σήμερα από τη χαρά μου που θα δω το μωρό δεν έχω κάνει κανέναν εμετό. Έχω ναυτίες και καούρες και ξινίλες αλλά παλεύονται!!! Ενώ μέχρι χθες ήμουν πολύ αγχωμένη, σήμερα είμαι αρκετά αισιόδοξη. Ελπίζω να πάει καλά!

@Vassia13 μόνο κουράγιο μπορώ να σου πω... Και υπομονή! Τουλάχιστον σκέψου ότι τα Χριστούγεννα θα τρως τα μελομακάρονα και τους κουραμπιέδες και θα χαζεύεις το μωρό σου!!! Όπως κι όλες μας ελπίζω...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 766
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 

Just now, Clue είπε:

πάει καλά!

@Vassia13 μόνο κουράγιο μπορώ να σου πω... Και υπομονή! Τουλάχιστον σκέψου ότι τα Χριστούγεννα θα τρως τα μελομακάρονα και τους κουραμπιέδες και θα χαζεύεις το μωρό σου!!! Όπως κι όλες μας ελπίζω...

@Clue Με το καλό Παναγία μου να δεις το μωράκι σου  !!!! Έχετε ακούσει καρδούλα ;

Την Τρίτη θα είμαι κι εγώ στο Έλενα, έχω ραντεβού κ έχω πολύ αγωνία γιατί έχω να το δω πολύ καιρό!!!!!! Εμένα είναι εκεί ο γιατρόυλης μου.. εκεί γέννησα κ την πρώτη μου κόρη και έχω μόνο τα καλύτερα να πω για αυτό το νοσοκομείο!!  Ούτε απ έξω δεν θέλω να περνάω από τα ιδιωτικά (έχω πολύ κακή εμπειρία από ιδιωτικό στην πρώτη μου εγκυμοσύνη) και έχω καταλήξει λοιπόν ότι όσο παιδιά κ να έκανα εκεί θα τα γέννουσα ακομα και με εφημερία 

Ευτυχώς Θεέ μου δεν έχω συπτωματα (τουλάχιστον όχι ακόμα ) Απλά δυο μέρες πρέπει να έχω κάποια ιωσουλα και ταλαιπωρούμαι πολύ με τις επισκέψεις στην τουαλέτα (και δεν εννοώ τον εμετό!!!) αρχικά πίστευα ότι Είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης αλλα μετα ήρθαν και τα δέκατα.

  • Μου αρέσει 1

3qUrp3.pngtTfPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοπελούδες!!!

1 hour ago, Vassia13 είπε:

Μου είπε να πάρω αλλά δεν θα κάνουν και πολλά... Μου είπε να τρώω από καθόλου έως ελάχιστα. Θα φας αργότερα μου είπε! (Χαχαχαχχχαχα) τσάι με μέλι για να παίρνω θερμίδες και νερό λίγο λίγο... Πάντως σήμερα από τις 8.30 που ξύπνησα έχω πάει ήδη 3 φορές.... 

Κοιτα  να δεις που απο γιατρό σε γιατρό διαφέρουν οι οδηγίες!!! Εισαι κάπως καλύτερα??

 

1 ώρα πρίν, mlpoumlpou είπε:

Καλημερα. Κ εγω χαλια. Δεν τρωω σχεδον τπτ γιατι ξερω οτι θα εχω ξινιλες κ καουρες. Με βλεπω να πεφτω κατω

Κορίτσι μου δεν γίνετε να μην τρως, πως θα πάρεις δυνάμεις να κυνηγάς την μεγάλη και να βγάζεις την μέρα. Πρέπει εστω κ λίγο κατι να φας. 

πρίν από 13 λεπτά , Kallioph__ είπε:

Καλημέρα σε όλες,

 

Μπαίνω κι εγώ στην παρέα σας καθότι ο γιατρος μας έδωσε ΠΗΤ 04/11/19.❤️:)

Εύχομαι σε όλες μεσα από την καρδιά μου μια τέλεια εγκυμοσύνη, χωρίς άγχος, αγωνία, προβλήματα! Μόνο θετικές σκέψεις και πολύ ηρεμία!! (Παρεπιπτόντως τίποτα από τα παραπάνω δεν εφαρμόζω :shock:)

 Βρε βρε καλώς την!!!! Μην σκας, δεν είσαι η μόνη που τα λέει και δεν τα εφαρμόζει. Κι εγώ ειμαι τέτοια!!!! Εμεις είμαστε 7εβδομάδων και 3 ημερών. Έχουμε ακούσει καρδούλα και την Τρίτη θα πάμε ξανά να δούμε το σποράκι μας. Να χαίρεσαι το πρώτο σου παιδάκι... Σου ευχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!! 

 

Τουλάχιστον να σας πω κατι κορίτσια, είμαι πολύ χαρούμενη που δεν κάνω εμετούς στην δουλειά!!! Στο γραφείο μέσα είμαι άλλος άνθρωπος. χαχαχα

Καλο μεσημέρι σε όλες!!! Ηρθε η ώρα της ξεκούρασης... Φιλιά πολλα

  • Μου αρέσει 2

4A0zp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Kallioph__ είπε:

Καλώς σας βρήκα!!!!!❤️

Είμαι 9w +2days! ακούσαμε καρδούλα στην 7η που ήταν και το πρώτο ραντεβού μας!!! Έχουμε ξανά υπέρηχο στις 9/4.. και πρώτα ο θεός οδεύουμε κ για αυχενική που έχω κλείσει στις 24/4!! Δεν έχω fb :( 

εσυ ποσό εβδομάδων εισαι; 

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι;;;

Αναφέρομαι σε εκείνες που δεν είναι η πρώτη τους εγκυμοσύνη... επαναλάβετε όλες τις εξετάσεις προγεννητικού ελέγχου;; 

Εμενα δεν ειναι η πρωτη μου η εγκυμοσυνη αλλα ακομα δεν εχω ανεβει Αθηνα στον γιατρο μου. Ειμαι 6 & 3

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Kallioph__ είπε:

Καλημέρα σε όλες,

 

Μπαίνω κι εγώ στην παρέα σας καθότι ο γιατρος μας έδωσε ΠΗΤ 04/11/19.❤️:)

Εύχομαι σε όλες μεσα από την καρδιά μου μια τέλεια εγκυμοσύνη, χωρίς άγχος, αγωνία, προβλήματα! Μόνο θετικές σκέψεις και πολύ ηρεμία!! (Παρεπιπτόντως τίποτα από τα παραπάνω δεν εφαρμόζω :shock:)

 

 

 

 

 

Πάμε μαζί !!! Είμαστε το ίδιο!!!!καλώς ήρθες!!!

  • Μου αρέσει 1

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Kallioph__ είμαι 8 και 5 σήμερα. Ακούσαμε καρδούλα πριν 2 εβδομάδες αλλά θα πάω πάλι σήμερα και ξανά την Τρίτη στο Έλενα. Ποιος είναι ο γιατρός σου εκεί?

Η Τρίτη τελικά έχει πολλά ραντεβού! Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας!


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vassia13 είπε:

Πάμε μαζί !!! Είμαστε το ίδιο!!!!καλώς ήρθες!!!

@Vassia13 ααααα!!! Τέλεια !! Καλώς σας βρήκα!! :) Ποτέ έκλεισες αυχενική ; 

Just now, Clue είπε:

@Kallioph__ είμαι 8 και 5 σήμερα. Ακούσαμε καρδούλα πριν 2 εβδομάδες αλλά θα πάω πάλι σήμερα και ξανά την Τρίτη στο Έλενα. Ποιος είναι ο γιατρός σου εκεί?

Η Τρίτη τελικά έχει πολλά ραντεβού! Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας!

@Clue με το καλό να το ξανά δεις το μωράκι σου!!! ζητά στο γιατρό σου σήμερα να το βιντεοσκοπήσεις (έτσι έκανα κι εγώ στο πρώτο υπέρηχο και το βάζω κ το βλέπω). Ο γιατρος μου είναι ο κος Παπαδης!

 

Πολύ άγχος ρε κορίτσια, γιατί δεν μπορούμε να την ευχαριστηθούμε την περίοδο;; Γιατί να είμαστε τόσο αγχωμένες πια..;; εγώ έχω χάσει τον ύπνο μου, δεν μπορώ να κοιμηθώ συνεχόμενα από το αγχος Μου! και να φανταστείτε πως δόξα τω θεω όλα βαίνουν καλά μέχρι στιγμής ... αλλά.... πολυυυυυ αγχος! 

  • Ευχαριστώ 1

3qUrp3.pngtTfPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kallioph__ είπε:

@Vassia13 ααααα!!! Τέλεια !! Καλώς σας βρήκα!! :) Ποτέ έκλεισες αυχενική ; 

@Clue με το καλό να το ξανά δεις το μωράκι σου!!! ζητά στο γιατρό σου σήμερα να το βιντεοσκοπήσεις (έτσι έκανα κι εγώ στο πρώτο υπέρηχο και το βάζω κ το βλέπω). Ο γιατρος μου είναι ο κος Παπαδης!

 

Πολύ άγχος ρε κορίτσια, γιατί δεν μπορούμε να την ευχαριστηθούμε την περίοδο;; Γιατί να είμαστε τόσο αγχωμένες πια..;; εγώ έχω χάσει τον ύπνο μου, δεν μπορώ να κοιμηθώ συνεχόμενα από το αγχος Μου! και να φανταστείτε πως δόξα τω θεω όλα βαίνουν καλά μέχρι στιγμής ... αλλά.... πολυυυυυ αγχος! 

Εγώ δεν έχω αγχος! Κάνω μόνο θετικές σκέψεις! Την άλλη βδομάδα πάω για υπέρηχο και θα κλείσω ραντεβού για την αυχενική. 

  • Μου αρέσει 1

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

On 30/3/2019 at 5:11 ΜΜ, Go.m είπε:

Γειά σας κορίτσια!!! Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες...

Εχθές ακούσαμε την καρδούλα μας, περιττό να σας πω ότι τρελάθηκα. Είμαι σίγουρη ότι με νιώθετε!!! Έχουμε περίπου σε 10 μέρες πάλι υπέρηχο να δούμε πως προχωράμε. 

Για τις αναγουλες κ τον εμετό μου έδωσε η γιατρός κάτι υποθετα αλλά για την ώρα μου είναι άχρηστα. Εύχομαι να μην μου επιστρέψουν οι εμετοί. Πραγματικά με έβγαζαν off  ολη την μέρα. Επίσης μου είπε να πίνω τσάι με τζίντζερ, βοηθάει αρκετά. 

@Vassia13 καλά κάνεις τότε κ παίρνεις αναρρωτικες να είσαι χαλαρή. Θα συμφωνήσω απόλυτα με τις μέρες που δεν περνάνε! Το ίδιο λέω κ εγώ συνέχεια. 

@Κατερίνα!!! & @NitsaElenitsa84 Καλώς ήρθατε στην παρέα μας!!!! 

Φιλια πολλά σε ολες!!!

 

Καλως σας βρήκα κορίτσια..αύριο μπαίνω στην 8εβδομαδα και έχουν ελαττωθεί οι εμμετοι..κάνω πολύ μικρά γεύματα και αποφεύγω να ξαπλώσω μόλις φάω...εμένα ο γιατρός μου είναι κατά των χαπιών που σταματάνε τους εμμετους.επισης μου είπε να πίνω κάτι χωνευτικό μετά από ένα γεύμα όπως σόδα Σουρωτή ή μισό ποτήρι κόκα κόλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Kallioph__ είπε:

@Vassia13 συγχαρητήρια !! Εισαι παράδειγμα προς μίμηση!! :)

Πιστεύω ότι αν νιώθω άγχος ή φόβο το περνάω και στο μωρό... Αφήνω να κυλήσουν όλα όπως είναι γραφτό! Αυτό μόνο! Εσύ από συμπτώματα τι έχεις???


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

@Vassia13 το ξέρω, εχεις απόλυτο δίκιο... στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν είχα Τόσο αγχος! Το παλεύω όμως να το μειώσω. Όσο για τα συμπτώματα θέλω την βοήθεια σας βρε κορίτσια... από το θετικό τεστ μέχρι κ που μπήκα στην 9η ήμουν καλά Πέρα από τα κλασικά (πόνος αφόρητος στο στήθος, τσιμπηματάκια χαμηλά). δυο μέρες τώρα όμως είμαι χάλια ανακατεύομαι (χωρίς να  μπορώ να κάνω βέβαια εμετό) και έχω και διάρροια (συγγνώμη που σας τα λέω έτσι αλλά νομίζω η γνώμη σας θα με βοηθήσει) . Πίστευα λοιπον Ότι άρχισαν τα όργανα !!! Αλλά ξαφνικά επεκτησα και ρίγη και κάτι δέκατα. Μιλησα με τον γιατρό μου κι μου είπε να πίνω νερακι να μην αφυδατωθω κι να τρώω προσεκτικά. Υπάρχει περίπτωση να είναι συμπτώματα ;;


3qUrp3.pngtTfPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίιιιιιτσια το είδα το μωρό μου!!!! Έχει 2 χεράκια και 2 ποδαράκια!!! Τα κούναγε κιόλας! Κούνησε και το κεφάλι αλα Bollywood!!! Το χάρηκα τόσο πολύ!! Έκλεισα και ραντεβού για αυχενική 24/4. Μεγάλη Τετάρτη.

3 minutes ago, Kallioph__ said:

@Vassia13 το ξέρω, εχεις απόλυτο δίκιο... στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν είχα Τόσο αγχος! Το παλεύω όμως να το μειώσω. Όσο για τα συμπτώματα θέλω την βοήθεια σας βρε κορίτσια... από το θετικό τεστ μέχρι κ που μπήκα στην 9η ήμουν καλά Πέρα από τα κλασικά (πόνος αφόρητος στο στήθος, τσιμπηματάκια χαμηλά). δυο μέρες τώρα όμως είμαι χάλια ανακατεύομαι (χωρίς να  μπορώ να κάνω βέβαια εμετό) και έχω και διάρροια (συγγνώμη που σας τα λέω έτσι αλλά νομίζω η γνώμη σας θα με βοηθήσει) . Πίστευα λοιπον Ότι άρχισαν τα όργανα !!! Αλλά ξαφνικά επεκτησα και ρίγη και κάτι δέκατα. Μιλησα με τον γιατρό μου κι μου είπε να πίνω νερακι να μην αφυδατωθω κι να τρώω προσεκτικά. Υπάρχει περίπτωση να είναι συμπτώματα ;;

Η διάρροια μπορεί να είναι σύμπτωμα. Τα ρίγη δε νομίζω, αν κι εχτές που έκανε κρύο είχα μία περίεργη αίσθηση ότι δεν μπορώ να ελέγξω τη θερμοκρασία μου.

Είμαι κομμάτια! Καληνύχτα!

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Kallioph__ είπε:

@Vassia13 το ξέρω, εχεις απόλυτο δίκιο... στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν είχα Τόσο αγχος! Το παλεύω όμως να το μειώσω. Όσο για τα συμπτώματα θέλω την βοήθεια σας βρε κορίτσια... από το θετικό τεστ μέχρι κ που μπήκα στην 9η ήμουν καλά Πέρα από τα κλασικά (πόνος αφόρητος στο στήθος, τσιμπηματάκια χαμηλά). δυο μέρες τώρα όμως είμαι χάλια ανακατεύομαι (χωρίς να  μπορώ να κάνω βέβαια εμετό) και έχω και διάρροια (συγγνώμη που σας τα λέω έτσι αλλά νομίζω η γνώμη σας θα με βοηθήσει) . Πίστευα λοιπον Ότι άρχισαν τα όργανα !!! Αλλά ξαφνικά επεκτησα και ρίγη και κάτι δέκατα. Μιλησα με τον γιατρό μου κι μου είπε να πίνω νερακι να μην αφυδατωθω κι να τρώω προσεκτικά. Υπάρχει περίπτωση να είναι συμπτώματα ;;

Και εγω ειχα διαρροεις και στην πρωτη εγκυμοσυνη κ τωρα. Κρυωνω παρα πολυ σε σχεση με τους υπολοιπους κ εχω ριγη αν δεν ζεσταθω.

5 ώρες πρίν, Clue είπε:

Κορίιιιιιτσια το είδα το μωρό μου!!!! Έχει 2 χεράκια και 2 ποδαράκια!!! Τα κούναγε κιόλας! Κούνησε και το κεφάλι αλα Bollywood!!! Το χάρηκα τόσο πολύ!! Έκλεισα και ραντεβού για αυχενική 24/4. Μεγάλη Τετάρτη.

Η διάρροια μπορεί να είναι σύμπτωμα. Τα ρίγη δε νομίζω, αν κι εχτές που έκανε κρύο είχα μία περίεργη αίσθηση ότι δεν μπορώ να ελέγξω τη θερμοκρασία μου.

Είμαι κομμάτια! Καληνύχτα!

Ποσο τελεια αισθηση να βλεπεις το σπορακι να γινεται σιγα σιγα εμβρυακι!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Clue είπε:

Κορίιιιιιτσια το είδα το μωρό μου!!!! Έχει 2 χεράκια και 2 ποδαράκια!!! Τα κούναγε κιόλας! Κούνησε και το κεφάλι αλα Bollywood!!! Το χάρηκα τόσο πολύ!! Έκλεισα και ραντεβού για αυχενική 24/4. Μεγάλη Τετάρτη.

Η διάρροια μπορεί να είναι σύμπτωμα. Τα ρίγη δε νομίζω, αν κι εχτές που έκανε κρύο είχα μία περίεργη αίσθηση ότι δεν μπορώ να ελέγξω τη θερμοκρασία μου.

Είμαι κομμάτια! Καληνύχτα!

Έλααααα!! Τι ωραία!!! Τι υπέροχα! Μπράβο κορίτσι μου!!!

9 ώρες πρίν, Kallioph__ είπε:

@Vassia13 το ξέρω, εχεις απόλυτο δίκιο... στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν είχα Τόσο αγχος! Το παλεύω όμως να το μειώσω. Όσο για τα συμπτώματα θέλω την βοήθεια σας βρε κορίτσια... από το θετικό τεστ μέχρι κ που μπήκα στην 9η ήμουν καλά Πέρα από τα κλασικά (πόνος αφόρητος στο στήθος, τσιμπηματάκια χαμηλά). δυο μέρες τώρα όμως είμαι χάλια ανακατεύομαι (χωρίς να  μπορώ να κάνω βέβαια εμετό) και έχω και διάρροια (συγγνώμη που σας τα λέω έτσι αλλά νομίζω η γνώμη σας θα με βοηθήσει) . Πίστευα λοιπον Ότι άρχισαν τα όργανα !!! Αλλά ξαφνικά επεκτησα και ρίγη και κάτι δέκατα. Μιλησα με τον γιατρό μου κι μου είπε να πίνω νερακι να μην αφυδατωθω κι να τρώω προσεκτικά. Υπάρχει περίπτωση να είναι συμπτώματα ;;

Γιατί όχι? Όλα τα πιάνουμε για συμπτώματα! Αλλά λίγο προσεκτική να είσαι μην είναι κάνα κρυωματακι! 


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...