Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Μανουλες Νοεμβρίου 2019


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 766
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα! 

Σήμερα δεν ξύπνησα πολύ καλά... Έχω από χθες ζαλάδες και ανακατεύομαι συνέχεια. Το κούνημα από το περπάτημα με ανακατεύει... Και χάλασα και το σερί μου των 4 ημερών χωρίς εμετούς. Σήμερα επέστρεψαν δυναμικά!

Κι εγώ περιμένω την Τρίτη. 7 το απόγευμα έχω ραντεβού. Με αυτά και με εκείνα σχεδόν κάθε 1 με 2 εβδομάδες το βλέπουμε το μωρουλίνι! Πήγαμε την Τετάρτη που μας πέρασε στον ιδιώτη. Θα πάμε την Τρίτη στο δημόσιο και μετά από 2 εβδομάδες Αυχενική. Δύο εβδομάδες μετά την αυχενική θα ξαναπάω στον ιδιώτη... Μετά πως θα περνάνε οι μέρες που θα κάνουμε ένα μήνα να το δούμε??? Είμαι άπληστη λέτε?

  • Χαχα 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!!!

Δυστυχώς και εγω μια απο τα ίδια. Το σουκου η λεκάνη έγινε η κολλητή μου και κάθε 3 ώρες τα λέγαμε απο κοντά. Κι σήμερα στην δουλειά δεν νιώθω καλά αλλά θα το παλέψω, δεν γινετε κι αλλιώς. 

Ανυπομονώ τόσο πολύ να μας περάσουν όλα αυτά τα συμπτώματα και απλά μετά να έχουμε μονο όμορφες κοιλίτσες!!! 

Καλή δύναμη σε όλες μας!! Φιλιά πολλά 

  • Μου αρέσει 1

4A0zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, Clue είπε:

Καλησπέρα! 

Σήμερα δεν ξύπνησα πολύ καλά... Έχω από χθες ζαλάδες και ανακατεύομαι συνέχεια. Το κούνημα από το περπάτημα με ανακατεύει... Και χάλασα και το σερί μου των 4 ημερών χωρίς εμετούς. Σήμερα επέστρεψαν δυναμικά!

Κι εγώ περιμένω την Τρίτη. 7 το απόγευμα έχω ραντεβού. Με αυτά και με εκείνα σχεδόν κάθε 1 με 2 εβδομάδες το βλέπουμε το μωρουλίνι! Πήγαμε την Τετάρτη που μας πέρασε στον ιδιώτη. Θα πάμε την Τρίτη στο δημόσιο και μετά από 2 εβδομάδες Αυχενική. Δύο εβδομάδες μετά την αυχενική θα ξαναπάω στον ιδιώτη... Μετά πως θα περνάνε οι μέρες που θα κάνουμε ένα μήνα να το δούμε??? Είμαι άπληστη λέτε?

Και εγώ στις 7 έχω ραντεβού! Εμένα ρε κορίτσια ξέρετε τι με πειράζει?? Το ΝΕΡΌ... Αν είναι δυνατόν... Να διψάω και να μην μπορώ να πιω νερό γιατί το βγάζω....


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vassia13 είπε:

Και εγώ στις 7 έχω ραντεβού! Εμένα ρε κορίτσια ξέρετε τι με πειράζει?? Το ΝΕΡΌ... Αν είναι δυνατόν... Να διψάω και να μην μπορώ να πιω νερό γιατί το βγάζω....

Βασια μου σε καταλαβαίνω απόλυτα. Κι εγω μια απο τα ίδια!!! Μόλις πιω νερό αμέσως χαλάει το στομάχι μου. Θα πρέπει να ειναι αρκετά παγωμένο για να μην με ενοχλήσει και να το πιω γουλιά γουλιά. 


4A0zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μέχρι και πριν 4-5 ημέρες το νερό με χαλούσε πάρα πολύ. Είναι δύο μέρες που πλέον ξεκίνησα να πίνω κανονικα νερό. Πριν ζήτημα αν έπινα ένα ποτήρι όλη την ημέρα. Δοκιμάστε ξινό νερό Φλωρίνης. Είχα το ίδιο θέμα και στον γιο μου με το νερό, και το ξινο νερό με ανακουφιζε. Εδώ σε αυτή την εγκυμοσύνη όμως όχι.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα και με το καλο τα μωρακια μας♡♡ εμας ο γιατρος μας ειπε  πιθανη ημερομηνια 20Νοεμβριου ανυπομονω ποτε θα ξαναπαω να δω το σπορακι μου αμα γινοταν να ειμαι καθε εβδομαδα για υπερυχο οχι δεν θα ελεγα! Μια απορια εχω,εσεις που κανετε τεστ  μετα πηγαινεται για χοριακη μονες πηγαινετε η σας στελνει ο γιατρος σας? Εγω δεν πηγα να κανω πηγα απ ευθειας στον γιατρο αλλα δεν μου ειπε να κανω δεν  θα πρεπε?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rea<3 είπε:

Γεια σας και απο μενα και με το καλο τα μωρακια μας♡♡ εμας ο γιατρος μας ειπε  πιθανη ημερομηνια 20Νοεμβριου ανυπομονω ποτε θα ξαναπαω να δω το σπορακι μου αμα γινοταν να ειμαι καθε εβδομαδα για υπερυχο οχι δεν θα ελεγα! Μια απορια εχω,εσεις που κανετε τεστ  μετα πηγαινεται για χοριακη μονες πηγαινετε η σας στελνει ο γιατρος σας? Εγω δεν πηγα να κανω πηγα απ ευθειας στον γιατρο αλλα δεν μου ειπε να κανω δεν  θα πρεπε?

Με το καλό το μωρό σου! Δεν το κάνουν όλοι οι γιατροί. Οι περισσότεροι ίσως σε βάλουν να πας για χοριακη αλλά όχι όλοι. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Farmakotriftena είπε:

Κι εμένα μέχρι και πριν 4-5 ημέρες το νερό με χαλούσε πάρα πολύ. Είναι δύο μέρες που πλέον ξεκίνησα να πίνω κανονικα νερό. Πριν ζήτημα αν έπινα ένα ποτήρι όλη την ημέρα. Δοκιμάστε ξινό νερό Φλωρίνης. Είχα το ίδιο θέμα και στον γιο μου με το νερό, και το ξινο νερό με ανακουφιζε. Εδώ σε αυτή την εγκυμοσύνη όμως όχι.

Τι ειναι το ξινό νερό Φλωρίνης? Ανθρακούχο νερό? Ετσι το βρίσκουμε στο σουπερ μαρκέτ? 

Just now, Rea<3 είπε:

Γεια σας και απο μενα και με το καλο τα μωρακια μας♡♡ εμας ο γιατρος μας ειπε  πιθανη ημερομηνια 20Νοεμβριου ανυπομονω ποτε θα ξαναπαω να δω το σπορακι μου αμα γινοταν να ειμαι καθε εβδομαδα για υπερυχο οχι δεν θα ελεγα! Μια απορια εχω,εσεις που κανετε τεστ  μετα πηγαινεται για χοριακη μονες πηγαινετε η σας στελνει ο γιατρος σας? Εγω δεν πηγα να κανω πηγα απ ευθειας στον γιατρο αλλα δεν μου ειπε να κανω δεν  θα πρεπε?

Απο την στιγμή που κάνετε υπερήχους δεν νομίζω οτι χρειάζεται να κάνεις χοριακή. Εγω έκανα απο μόνη μου την πρώτη χοριακή και μετά μίλησα με την γιατρό μου που μου είπε να κάνω κ μια 2η για να κανονίσουμε να πάμε στον πρώτο μας υπέρηχο. Τις χοριακές συνήθως τις κάνουμε πριν πάμε για τον πρώτο υπέρηχο για να σιγουρευτεί η/ο γιατρός ότι προχωράει η κύηση. Πόσο βδομάδων είσαι?? Με το καλό να υποδεχθείτε το μωράκι σου, να έχεις μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Καλως ήρθες στην παρέα μας. 


4A0zp3.png

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, Vassia13 said:

Και εγώ στις 7 έχω ραντεβού! Εμένα ρε κορίτσια ξέρετε τι με πειράζει?? Το ΝΕΡΌ... Αν είναι δυνατόν... Να διψάω και να μην μπορώ να πιω νερό γιατί το βγάζω....

Μήπως αν το δοκίμαζες με διαφορετικούς τρόπους. Παγωμένο ή με λεμόνι κ δυόσμο, ανθρακούχο ή ξινό. Κι εμένα με ενοχλεί. Ευτυχώς όχι πάντα. Το κρύο το προτιμώ και πίνω μετά το μεσημέρι συνήθως. Το πρωί δεν το θέλω. Επίσης, προσπαθώ με τα χάπια να πίνω παραπάνω. Όχι μία γουλιά... μπας και πάρω λίγο παραπάνω. Δεν είμαι γενικά φαν του νερού.

Just now, Rea<3 said:

Γεια σας και απο μενα και με το καλο τα μωρακια μας♡♡ εμας ο γιατρος μας ειπε  πιθανη ημερομηνια 20Νοεμβριου ανυπομονω ποτε θα ξαναπαω να δω το σπορακι μου αμα γινοταν να ειμαι καθε εβδομαδα για υπερυχο οχι δεν θα ελεγα! Μια απορια εχω,εσεις που κανετε τεστ  μετα πηγαινεται για χοριακη μονες πηγαινετε η σας στελνει ο γιατρος σας? Εγω δεν πηγα να κανω πηγα απ ευθειας στον γιατρο αλλα δεν μου ειπε να κανω δεν  θα πρεπε?

Πόσο είσαι? Αν είδατε με υπέρηχο να πηγαίνουν όλα καλά, δε χρειάζεται απαραίτητα η χοριακή. Στο εξωτερικό σκέψου πως δεν κάνουν όπως κάνουμε εδώ, αλλά μόνο σε συγκεκριμένες περιπτώσεις. Κι εδώ δε ζητάνε όλοι οι γιατροί.


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Prosexws_Mama είπε:

Τι ειναι το ξινό νερό Φλωρίνης? Ανθρακούχο νερό? Ετσι το βρίσκουμε στο σουπερ μαρκέτ? 

Απο την στιγμή που κάνετε υπερήχους δεν νομίζω οτι χρειάζεται να κάνεις χοριακή. Εγω έκανα απο μόνη μου την πρώτη χοριακή και μετά μίλησα με την γιατρό μου που μου είπε να κάνω κ μια 2η για να κανονίσουμε να πάμε στον πρώτο μας υπέρηχο. Τις χοριακές συνήθως τις κάνουμε πριν πάμε για τον πρώτο υπέρηχο για να σιγουρευτεί η/ο γιατρός ότι προχωράει η κύηση. Πόσο βδομάδων είσαι?? Με το καλό να υποδεχθείτε το μωράκι σου, να έχεις μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Καλως ήρθες στην παρέα μας. 

Ναι είναι ψιλοανθρακουχο. Αλλά όχι σαν σόδα. Βοηθάει πολλές φορές και στις αναγούλες και σε άτομα που έχουν ενοχλήσεις στο στομάχι(πολλά αέρια κτλ) Στον γιο μου ήταν βάλσαμο με είχε βοηθήσει. Σε αυτή όχι.  πιο πολύ εγώ δεν το ήθελα. Ίσως αν το πιεζα λίγο κι έπινα να με βοηθούσε και πάλι. Πάρε ένα μπουκάλι και δοκίμασε. Στο σούπερ μάρκετ θα το βρεις στην κάβα με τα νερά και αναψυκτικά. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια σας διαβάζω κ σας καταλαβαίνω αύριο γίνομαι 9 εβδομάδων κ ενώ μέχρι τώρα είχα ζαλάδες κ ανακατωσουρες από το Σάββατο το βράδυ υποφερω.... Δεν μπορώ ούτε να κουνηθω ανακατεύεται το στομάχι μου, νιώθω ότι έχω φάει πάρα πολύ ενώ χτες μόνο με φιδέ κ φρυγανιά την έβγαλα..... Νερό με το ζόρι... Ουφφφ. Κάποια είχε πει για μυστική ομάδα στο fb η @mlpoumlpou??? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νεφελακι είπε:

Αχ κορίτσια σας διαβάζω κ σας καταλαβαίνω αύριο γίνομαι 9 εβδομάδων κ ενώ μέχρι τώρα είχα ζαλάδες κ ανακατωσουρες από το Σάββατο το βράδυ υποφερω.... Δεν μπορώ ούτε να κουνηθω ανακατεύεται το στομάχι μου, νιώθω ότι έχω φάει πάρα πολύ ενώ χτες μόνο με φιδέ κ φρυγανιά την έβγαλα..... Νερό με το ζόρι... Ουφφφ. Κάποια είχε πει για μυστική ομάδα στο fb η @mlpoumlpou??? 

Ναι εγω την εφτιαξα αν θες στειλε μου πμ με το ονομα σου να σε προσθεσω!!!

Just now, Rea<3 είπε:

Γεια σας και απο μενα και με το καλο τα μωρακια μας♡♡ εμας ο γιατρος μας ειπε  πιθανη ημερομηνια 20Νοεμβριου ανυπομονω ποτε θα ξαναπαω να δω το σπορακι μου αμα γινοταν να ειμαι καθε εβδομαδα για υπερυχο οχι δεν θα ελεγα! Μια απορια εχω,εσεις που κανετε τεστ  μετα πηγαινεται για χοριακη μονες πηγαινετε η σας στελνει ο γιατρος σας? Εγω δεν πηγα να κανω πηγα απ ευθειας στον γιατρο αλλα δεν μου ειπε να κανω δεν  θα πρεπε

Just now, Rea<3 είπε:

Γεια σας και απο μενα και με το καλο τα μωρακια μας♡♡ εμας ο γιατρος μας ειπε  πιθανη ημερομηνια 20Νοεμβριου ανυπομονω ποτε θα ξαναπαω να δω το σπορακι μου αμα γινοταν να ειμαι καθε εβδομαδα για υπερυχο οχι δεν θα ελεγα! Μια απορια εχω,εσεις που κανετε τεστ  μετα πηγαινεται για χοριακη μονες πηγαινετε η σας στελνει ο γιατρος σας? Εγω δεν πηγα να κανω πηγα απ ευθειας στον γιατρο αλλα δεν μου ειπε να κανω δεν  θα πρεπε?

Καλως ηρθες στην παρεα μας! Με το καλο το μωρακι σου! Εγω εκανα την πρωτη χοριακη ηταν 160

η δευτερη 1029

κ η τριτης 3600

Αν δεν περασει τις 2000 δεν μπορεις να δεις εμβρυικα στοιχεια. 

Δεν την ζητανε ολοι οι γιατροι. Εγω πχ τις εκανα μονη μου. Αλλα εγω κανω κ εξετασεις μονη μου. Μην δινεις σημασια!!!

Εχουμε κ μια μυστικη ομαδα στο fb. Αν εχεις κ θες να ερθεις στην παρεα μας εκει στειλε μου το ονομα σου πμ.

Μετα απο τοσες μερες μπορω να φαω μονο

μπανανα,φρυγανια,μελι,γαλα. 

Ωραια θα περασουμε μεχρι τον Νοεμβρη. Με πολλα θρεπτικα στοιχεια.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...