Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Neverstop είπε:

      Κατάλαβα... κ κοιμάται μόνο του στο δωμάτιο του?😢Στο πάρκο κοιμούνται?

      Το πάρκο δεν είναι για πολλές ώρες-μερες  λόγο στρώματος κυρίως δεν είναι Κ ότι πιο κατάλληλο για συνεχή χρήση για πιο υγιηνο υποτίθετε . Μετά μόνο του αν δεν μπορείς συγκοιμιση. Αλλά μην σε ανχωνει πλέον στους 7 μήνες το παιδί στριφογυρναει μόνο του φωνάζει πιο δυνατά οπότε ξυπνάς Κ επίσης πλέον δεν χρειάζετε Κ να το ρευετε κτλ. 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Νοεμβρίου 2019


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Clue είπε:

Είχες σε προηγούμενη εγκυμοσύνη διαβήτη? 120 είναι εντάξει μέχρι και 2 ώρες μετά από ότι μου έχει πει η ενδοκρινολόγος. Απλά έχω προσέξει ότι αν είναι 120 στο δίωρο, στο 3ωρο δεν έχει πέσει κάτω από 92 που θέλουμε. Σήμερα είχα 97.

Κορίτσια εσάς σας πονάει η μέση? Πρώτη φορά σήμερα το βράδυ δεν μπορούσα να βολευτώ με τίποτα και ξύπνησα 3 φορές. Με ενοχλούσε πολύ η μέση. Επίσης, μάλλον πρέπει να αρχίσω να φοράω σουτιέν αθλητικό και το βράδυ. Από την αρχή δεν έχει σταματήσει να πονάει το στήθος μου, αλλά είναι δυο μέρες που πονάει πολύ όταν σηκώνομαι από το κρεβάτι. Ναυτίες έχω 1 με 2 την εβδομάδα αλλά χωρίς εμετούς πια!! Εσείς πως τα πάτε?

Καλημέρα!

Καλημέρα !! Καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε!!

λοιπον εμενα απο  την αρχή της εγκυμοσύνη μέχρι κ τώρα υποφέρω από έντονο πόνο στην μέση.. δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα. Μέση κ πονος στο στηθος... ειδικά Η μέση από το απόγευμα κ μετά με πεθαίνει, δεν ξέρω γιατί τόσο πολύ, στην πρώτη μου εγκυμοσύνη άρχισε να με ποναει από τον 7ο (αν θυμάμαι καλά) σ αυτήν άρχισε πολυ νωρις. Και δεν έχω Παρει κ κιλά ... Θα ρωτήσω τέλος του μήνα που έχω ραντεβού κ τον γιατρό γιατί μου κάνει εντύπωση τόσο έντονη ενόχληση. 

Κατ αλλα αν εξαιρέσεις την κόπωση είμαι τέλεια !! 


3qUrp3.pngtTfPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 766
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Clue είπε:

Είχες σε προηγούμενη εγκυμοσύνη διαβήτη? 120 είναι εντάξει μέχρι και 2 ώρες μετά από ότι μου έχει πει η ενδοκρινολόγος. Απλά έχω προσέξει ότι αν είναι 120 στο δίωρο, στο 3ωρο δεν έχει πέσει κάτω από 92 που θέλουμε. Σήμερα είχα 97.

Κορίτσια εσάς σας πονάει η μέση? Πρώτη φορά σήμερα το βράδυ δεν μπορούσα να βολευτώ με τίποτα και ξύπνησα 3 φορές. Με ενοχλούσε πολύ η μέση. Επίσης, μάλλον πρέπει να αρχίσω να φοράω σουτιέν αθλητικό και το βράδυ. Από την αρχή δεν έχει σταματήσει να πονάει το στήθος μου, αλλά είναι δυο μέρες που πονάει πολύ όταν σηκώνομαι από το κρεβάτι. Ναυτίες έχω 1 με 2 την εβδομάδα αλλά χωρίς εμετούς πια!! Εσείς πως τα πάτε?

Καλημέρα!

Εγώ φοράω αθλητικό σουτιέν ή κανονικό σουτιέν από την αρχή της εγκυμοσύνης. Ειδικά κάποιες μέρες πονάει τόσο πολύ που όταν σηκώνομαι από το κρεβατι το κρατάω για να μην πονάω. Εγώ έχω αναγουλες καθημερινά , ξεκινούν από το μεσημέρι και κορυφώνονται το βράδυ. Κάποιες φορές κάνω και εμετό αλλά ανακουφίζομαι  μόνο για λίγο και έτσι κρατιέμαι να μην κάνω. Με το φαγητό μεγάλη πίκρα. Σιχαίνομαι το φαγητό δεν μπορώ να δω ούτε μαγειρική στην τηλεόραση που παλια τρελαινομουν! Μου αρέσουν μόνο τα φρούτα και το γάλα. Τα υπόλοιπα τα τρώω αναγκαστικά. Σήμερα εκεί που εφτιαχα παστίτσιο με πιάνει μια αναγουλα και ζαλάδα κόντεψα να λιποθυμήσω.... Για αυτό και έχω χάσει 2-3 κιλά. Βέβαια ο γιατρός μου δεν ανησυχεί, εγώ βέβαια ανησυχώ λιγάκι θα ήθελα να τρώω λίγο παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Clue είπε:

Είχες σε προηγούμενη εγκυμοσύνη διαβήτη? 120 είναι εντάξει μέχρι και 2 ώρες μετά από ότι μου έχει πει η ενδοκρινολόγος. Απλά έχω προσέξει ότι αν είναι 120 στο δίωρο, στο 3ωρο δεν έχει πέσει κάτω από 92 που θέλουμε. Σήμερα είχα 97.

Κορίτσια εσάς σας πονάει η μέση? Πρώτη φορά σήμερα το βράδυ δεν μπορούσα να βολευτώ με τίποτα και ξύπνησα 3 φορές. Με ενοχλούσε πολύ η μέση. Επίσης, μάλλον πρέπει να αρχίσω να φοράω σουτιέν αθλητικό και το βράδυ. Από την αρχή δεν έχει σταματήσει να πονάει το στήθος μου, αλλά είναι δυο μέρες που πονάει πολύ όταν σηκώνομαι από το κρεβάτι. Ναυτίες έχω 1 με 2 την εβδομάδα αλλά χωρίς εμετούς πια!! Εσείς πως τα πάτε?

Καλημέρα!

Ναι είχα στη πρώτη εγκυμοσύνη αλλά με διατροφή πήγα πολύ καλά.3-4 φορές ξεπέρασα το όριο.σαλατα κ κρέας κάθε μέρα.. η αλήθεια είναι ότι ήταν δύσκολα αλλά όχι ακατόρθωτο..κ φυσικά γέννησα νωρίτερα.αυτη τη φορά ξεκίνησα διατροφή από την αρχή κ πάω πολύ καλά..

  • Μου αρέσει 1

LMb5p2.png
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Kallioph__ είπε:

Καλημέρα !! Καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε!!

λοιπον εμενα απο  την αρχή της εγκυμοσύνη μέχρι κ τώρα υποφέρω από έντονο πόνο στην μέση.. δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα. Μέση κ πονος στο στηθος... ειδικά Η μέση από το απόγευμα κ μετά με πεθαίνει, δεν ξέρω γιατί τόσο πολύ, στην πρώτη μου εγκυμοσύνη άρχισε να με ποναει από τον 7ο (αν θυμάμαι καλά) σ αυτήν άρχισε πολυ νωρις. Και δεν έχω Παρει κ κιλά ... Θα ρωτήσω τέλος του μήνα που έχω ραντεβού κ τον γιατρό γιατί μου κάνει εντύπωση τόσο έντονη ενόχληση. 

Κατ αλλα αν εξαιρέσεις την κόπωση είμαι τέλεια !! 

Δεν μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι από τη μέση μου.... Υποφέρω!

  • Λυπημένη/-ος 2

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 minutes ago, Κυριακη miracle said:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι? Είμαι στην 12 εβδομάδα κ έχω πολλά σάλια.... Είναι σύμπτωμα αυτό?

Ναι. Είναι μέσα στα συμπτώματα της εγκυμοσύνης που έχω διαβάσει!

Εγώ εκτός από τη μέση και την κοιλιά που μεγάλωσε απότομα συνειδητοποίησα ότι παραπατάω συνέχεια. Είχα διαβάσει ότι αλλάζει το κέντρο βάρους συνέχεια αλλά δεν το περίμενα τόσο νωρίς! Ειδικά όταν πάω να βάλω παντελόνι πάντα παραπατάω. Θέλει πολύ προσοχή... Σήμερα πήγα να πέσω 3 φορές. Η μία ήταν στις σκάλες του μετρό...

Την χαίρομαι πολύ την κοιλίτσα! Άντε να νιώσω και το μωράκι με το καλό!!!


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

On 7/5/2019 at 1:40 ΜΜ, valkyrie είπε:

Καλημέρα!!!!! Τι κάνετε???? Εμείς είμαστε 11 εβδομάδων και 3 ημερών μέσα στην άλλη εβδομάδα θα κάνουμε αυχενική. Ξέρετε καθόλου τιμές γτ κάτι μ είπαν για 150 ευρώ. Είναι καλά? Γιατί δεν ξέρω από αυτά πρώτη εγκυμοσύνη βλέπεις...... Επίσης πότε βάφουμε μαλλιά??? Ουράνιο τόξο έχω γίνει:P

Εμένα κορίτσια ο γιατρός μου μέσα στην τιμή που μου έχει πει μου έχει και την αυχενική καί την β επιπέδου και εννοείται δεν έχω πληρώσει ποτέ επίσκεψη από την πρώτη φορά ....

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Amelie.l said:

Εμένα κορίτσια ο γιατρός μου μέσα στην τιμή που μου έχει πει μου έχει και την αυχενική καί την β επιπέδου και εννοείται δεν έχω πληρώσει ποτέ επίσκεψη από την πρώτη φορά ....

Πόσα σου έχει πει? Είμαι στο ψάξιμο και προσπαθώ να υπολογίσω. Εγώ θα τον ρωτήσω αρχές Ιουνίου που ξαναπάω. Ο ίδιος σου κάνει και αυχενική και β επιπέδου? Είναι πιστοποιημένος?

 

Καλημέρα και Καλή Εβδομάδα!!!

Έχω έρθει στη δουλειά κι ελπίζω να περάσουν γρήγορα οι ώρες...


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα κ από μένα τι κάνετε ;;

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω πως πάτε από ύπνο κοιμάστε καθόλου ;; Το βράδυ σηκώνομαι συνέχεια για τουαλέτα κ μετά δύσκολα με ξανά πέρνει ο ύπνος !! :(  Αισθάνομαι πολύ εξαντλημένη .. 

απο συμπληρώματα τι παίρνετε ; Εγώ παιρνω μόνο φυλικο και σίδηρο.. μιλάμε για πολύ εξάντληση ..


3qUrp3.pngtTfPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 12/5/2019 at 10:34 ΜΜ, Κυριακη miracle είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι? Είμαι στην 12 εβδομάδα κ έχω πολλά σάλια.... Είναι σύμπτωμα αυτό?

Πολλά σάλια! Εμένα τώρα ελλατωνονται σιγά σιγά!! 

Just now, Kallioph__ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κ από μένα τι κάνετε ;;

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω πως πάτε από ύπνο κοιμάστε καθόλου ;; Το βράδυ σηκώνομαι συνέχεια για τουαλέτα κ μετά δύσκολα με ξανά πέρνει ο ύπνος !! :(  Αισθάνομαι πολύ εξαντλημένη .. 

απο συμπληρώματα τι παίρνετε ; Εγώ παιρνω μόνο φυλικο και σίδηρο.. μιλάμε για πολύ εξάντληση ..

Και εγώ πολύ τουαλέτα και συνέχεια! Παίρνω σίδηρο που έχει και φυλλικό! Και σαλοσπιρ! Εγώ σιγά σιγά αρχίζω και παίρνω τα πάνω μου! Αλλά μου φαίνεται μου πέφτει βαρύ ο σίδηρος... Δεν το θέλω καθόλου!

  • Μου αρέσει 1

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kallioph__ said:

Κορίτσια καλησπέρα κ από μένα τι κάνετε ;;

Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω πως πάτε από ύπνο κοιμάστε καθόλου ;; Το βράδυ σηκώνομαι συνέχεια για τουαλέτα κ μετά δύσκολα με ξανά πέρνει ο ύπνος !! :(  Αισθάνομαι πολύ εξαντλημένη .. 

απο συμπληρώματα τι παίρνετε ; Εγώ παιρνω μόνο φυλικο και σίδηρο.. μιλάμε για πολύ εξάντληση ..

Κι εγώ θα σηκωθώ μία με δύο φορές το βράδυ για τουαλέτα. Δε με δυσκολεύει τόσο γιατί έχω συνηθίσει και δεν αργώ να ξανακοιμηθώ. Αυτό που με δυσκολεύει τελευταία αρκετά είναι η μέση. Δύσκολα βολεύομαι το βράδυ και λίγο να μείνω όρθια με πονάει. Από όταν έκανε ένα τσουουπ η κοιλιά και πετάχτηκε. Από την άλλη το χαίρομαι τόοοσο πολύ!

Σήμερα βίωσα ένα από τα θετικά της εγκυμοσύνης! Είχαμε εκλογές συλλόγου στη δουλειά και με ρώτησε μία γυναίκα αν είμαι έγκυος. Της είπα ναι και με περάσανε μπροστά. Δεν ήξερα που να κρυφτώ από τη ντροπή μου, αλλά γλίτωσα 1,5 ώρα αναμονής και ορθοστασίας...

Παίρνω σαλοσπιρ, ινοχεπ, βασκλορ, ουτροτζεσταν. Από συμπληρώματα παίρνω μαγνήσιο, ασβέστιο και σίδηρο με φυλλικό.

  • Χαχα 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανουλες.Μολις σήμερα είδα το θέμα και είπα να συμμετάσχω κ εγώ.Ειμαι στην 15η εβδομάδα με ΠΗΤ 6/11...αν και υποθέτω ότι θα γεννήσω τέλη Οκτωβρίου λόγω καισαρικής στην πρώτη εγκυμοσυνη.Εχω κάνει ήδη Αυχενική κ ληψη τροφοβλάστη και περιμένω κοριτσάκι!

Εύχομαι με το καλό σε όλες σας τα μωράκια σας!

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, georgiaf-k είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανουλες.Μολις σήμερα είδα το θέμα και είπα να συμμετάσχω κ εγώ.Ειμαι στην 15η εβδομάδα με ΠΗΤ 6/11...αν και υποθέτω ότι θα γεννήσω τέλη Οκτωβρίου λόγω καισαρικής στην πρώτη εγκυμοσυνη.Εχω κάνει ήδη Αυχενική κ ληψη τροφοβλάστη και περιμένω κοριτσάκι!

Εύχομαι με το καλό σε όλες σας τα μωράκια σας!

 

Καλώς ήρθες !! Έχουμε κοντινή ΠΗΤ .. εγώ 04/11 :) 

  • Μου αρέσει 1

3qUrp3.pngtTfPp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, georgiaf-k said:

Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανουλες.Μολις σήμερα είδα το θέμα και είπα να συμμετάσχω κ εγώ.Ειμαι στην 15η εβδομάδα με ΠΗΤ 6/11...αν και υποθέτω ότι θα γεννήσω τέλη Οκτωβρίου λόγω καισαρικής στην πρώτη εγκυμοσυνη.Εχω κάνει ήδη Αυχενική κ ληψη τροφοβλάστη και περιμένω κοριτσάκι!

Εύχομαι με το καλό σε όλες σας τα μωράκια σας!

 

Καλώς ήρθες! Κι εγώ 7/11 ή 8/11 έχω πητ! (αναλόγως ποιος μετράει) Με το καλό όλες με τα μωράκια μας αγκαλιά!

  • Μου αρέσει 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...