Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Νοεμβρίου 2019


Recommended Posts

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα!!!

Καλώς ήρθες @ioanst !!!Με το καλό να έρθει και το δεύτερο παιδάκι!

Σήμερα ξύπνησα με πολλή ενέργεια!!! Κατεβάζω τα καλοκαιρινά και δεν πτοούμαι με τη συννεφιά!!! 

Χθες αγόρασα 2 φόρμες εγκυμοσύνης και έπαθα πλάκα με το πόσο άνετες είναι. Μέχρι τώρα φόρμες φόραγα αλλά δεν συγκρίνεται... Πήρα και δύο αθλητικά σουτιέν εγκυμοσύνης και θηλασμού για να βάζω και στον ύπνο!

Πως είστε κορίτσια?

Πώς είναι αυτές οι φόρμες; Είναι ολόσωμες η παντελονια; Από τιμές τι λένε; Εγώ από κοιλιά λίγα πράγματα. Μόνο εγώ και ο άνδρας μου το καταλαβαίνουμε ... Είναι μάλλον που δεν πολύ τρώω γιατί σιχαίνομαι τα πάντα! Πάντως και εγώ τώρα που εκλεισα το τρίμηνο έχω περισσότερη ενέργεια και λιγότερα πονακια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 766
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα!!!

Καλώς ήρθες @ioanst !!!Με το καλό να έρθει και το δεύτερο παιδάκι!

Σήμερα ξύπνησα με πολλή ενέργεια!!! Κατεβάζω τα καλοκαιρινά και δεν πτοούμαι με τη συννεφιά!!! 

Χθες αγόρασα 2 φόρμες εγκυμοσύνης και έπαθα πλάκα με το πόσο άνετες είναι. Μέχρι τώρα φόρμες φόραγα αλλά δεν συγκρίνεται... Πήρα και δύο αθλητικά σουτιέν εγκυμοσύνης και θηλασμού για να βάζω και στον ύπνο!

Πως είστε κορίτσια?

Απο τα πηρες; 

Εγω χαλια... Ανακατευομαι συνεχεια κ ποναει το στομαχι μου...

Just now, Joann είπε:

Πώς είναι αυτές οι φόρμες; Είναι ολόσωμες η παντελονια; Από τιμές τι λένε; Εγώ από κοιλιά λίγα πράγματα. Μόνο εγώ και ο άνδρας μου το καταλαβαίνουμε ... Είναι μάλλον που δεν πολύ τρώω γιατί σιχαίνομαι τα πάντα! Πάντως και εγώ τώρα που εκλεισα το τρίμηνο έχω περισσότερη ενέργεια και λιγότερα πονακια.

Ουτε ενεργεια εχω... ουτε διαθεση για φαι... :sad:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joann said:

Πώς είναι αυτές οι φόρμες; Είναι ολόσωμες η παντελονια; Από τιμές τι λένε; Εγώ από κοιλιά λίγα πράγματα. Μόνο εγώ και ο άνδρας μου το καταλαβαίνουμε ... Είναι μάλλον που δεν πολύ τρώω γιατί σιχαίνομαι τα πάντα! Πάντως και εγώ τώρα που εκλεισα το τρίμηνο έχω περισσότερη ενέργεια και λιγότερα πονακια.

Οι φόρμες είναι πολύ απλές με αρκετά μαλακό ύφασμα. Δεν είναι πολύ λεπτό όμως για καλοκαίρι. Τις ήθελα για τώρα και θα μου κάνουν και το φθινόπωρο... Με κόβω να τη βγάζω με αυτές μέχρι να γεννήσω! Παντελόνια είναι που έχει ύφασμα έξτρα που διπλώνει στη μέση κι αν θες αργότερα το σηκώνεις και την αγκαλιάζει όλη την κοιλιά!

Κι εμένα η κοιλιά πήγαινε έτσι ελάχιστα και μεγάλωσε απότομα με ένα τσουουπ από τη μία μέρα στην άλλη!Από 14η μέχρι 15η εβδομάδα του έδωσε και κατάλαβε!!χεχε

Just now, mlpoumlpou said:

Απο τα πηρες; 

Εγω χαλια... Ανακατευομαι συνεχεια κ ποναει το στομαχι μου...

Ουτε ενεργεια εχω... ουτε διαθεση για φαι... :sad:

Από τα mothercare.  Οι φόρμες μια χαρά. Δεν το περίμενα... 20 ευρώ η μία. Τα σουτιέν είχαν 36 και τα δύο.

Ελπίζω να νιώσεις καλύτερα σύντομα. Πόσο είσαι τώρα?


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

On 19/5/2019 at 6:20 ΜΜ, Joann είπε:

Πώς είναι αυτές οι φόρμες; Είναι ολόσωμες η παντελονια; Από τιμές τι λένε; Εγώ από κοιλιά λίγα πράγματα. Μόνο εγώ και ο άνδρας μου το καταλαβαίνουμε ... Είναι μάλλον που δεν πολύ τρώω γιατί σιχαίνομαι τα πάντα! Πάντως και εγώ τώρα που εκλεισα το τρίμηνο έχω περισσότερη ενέργεια και λιγότερα πονακια.

Ουτε ενεργεια εχω... ουτε διαθεση για φαι... :sad:

Κοριτσια απο που να παω να αγορασω ρουχα εγκυμοσυνης; Πηγα σημερα h&m και συγχιστηκα παρα πολυ. Μονο 36 νουμερο ειχαν. Υπαρχει καμια παχουλη σαν εμενα κ που βρηκε ρουχα;

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, mlpoumlpou είπε:

Ουτε ενεργεια εχω... ουτε διαθεση για φαι... :sad:

Κοριτσια απο που να παω να αγορασω ρουχα εγκυμοσυνης; Πηγα σημερα h&m και συγχιστηκα παρα πολυ. Μονο 36 νουμερο ειχαν. Υπαρχει καμια παχουλη σαν εμενα κ που βρηκε ρουχα

Υπομονή και στις δύο μας! Εγώ άρχισα να νιώθω λιγο καλύτερα αλλά από φαγητό λίγα πράγματα. Εχθές ο γιατρός μου είπε να πάρω 12 κιλά συνολικά και έχω δίδυμα. Εγώ βέβαια δεν έδωσα και πολύ σημασία γιατί σιχαινομαι το φαγητό και τρώω μονο τα απαραίτητα για τα μωρά. Με γέμισε όμως με βιταμινες- φυλλικό, σίδηρο, ασβέστιο, μαγνήσιο. 

Τα hn'm τι λένε έχουν ωραία ρούχα για εγκυμοσύνη; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και χαρά σας κοριτσάρες!!!! Πως είμαστε?? 

Εμεις μεγαλώνουμε κι παλεύουμε να ξεχάσουμε τους εμετούς. Απο ενέργεια πως ειστε βρε κορίτσια? Εγω μετά της 5 με 6 το απόγευμα αρχίζω κ σβήνω. 

12 ώρες πρίν, mlpoumlpou είπε:

Κοριτσια απο που να παω να αγορασω ρουχα εγκυμοσυνης; Πηγα σημερα h&m και συγχιστηκα παρα πολυ. Μονο 36 νουμερο ειχαν. Υπαρχει καμια παχουλη σαν εμενα κ που βρηκε ρουχα;

Εγω πήρα 2 παντελόνια τζιν εγκυμοσυνης απο τα Η&Μ και ειχαν τα περισσότερα σχέδια σε 36 νούμερο αλλα ευτυχώς βρηκα 2 σχέδια στο νουμερο μου κ τα πήρα, δεν με ξετρέλαναν αλλα τουλάχιστον εχω κατι να βάλω. Αν μπεις στο σαιτ της εταιρειας θα βρεις νούμερα σε οποιο σου αρέσει, νομίζω οτι στέλνουν κ με αντικαταβολή στο σπίτι κ πας κ τα αλλάζεις σε μαγαζί που σε βολεύει μετά. Εγω τα επόμενα που θα πάρω θα τα παραγγείλω απο το σαιτ αντι να παω κ να με συγχύσουν που δεν θα βρίσκω νούμερο.

Just now, Joann είπε:

Υπομονή και στις δύο μας! Εγώ άρχισα να νιώθω λιγο καλύτερα αλλά από φαγητό λίγα πράγματα. Εχθές ο γιατρός μου είπε να πάρω 12 κιλά συνολικά και έχω δίδυμα. Εγώ βέβαια δεν έδωσα και πολύ σημασία γιατί σιχαινομαι το φαγητό και τρώω μονο τα απαραίτητα για τα μωρά. Με γέμισε όμως με βιταμινες- φυλλικό, σίδηρο, ασβέστιο, μαγνήσιο. 

Τα hn'm τι λένε έχουν ωραία ρούχα για εγκυμοσύνη; 

Δεν εχεις βρει κάποιο φαγητό να θες λιγο πιο πολύ απο τα άλλα? Εγω οταν δεν μπορώ να φάω ή δεν νιώθω καλά φτιάχνω σουπίτσες που μου αρέσουν κ τις τρώω πιο ευκολα. Υπομονή κι θα έρθουν κ καλύτερες μέρες!!! Εχουν ωραία ρούχα αλλα δεν ειναι κ πολύ φτηνά, εγω σκέφτομαι γενικά σε μπλουζάκια κ φορέματα να παίρνω 1 με 2 νούμερο μεγαλύτερο απο αυτο που φοράω τώρα απο το να αγοράσω ρουχα εγκυμοσύνης που κ μονο με τον τίτλο η τιμή ανεβαίνει σε σύγκριση με τα υπόλοιπα. 

Καλή συνέχεια στην μέρα σας! Φιλιά πολλά 


4A0zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ πλήρωσα 20 ευρώ την κάθε φόρμα από τα mothercare. Τα παντελόνια και όλα τα υπόλοιπα ήταν πολύ πιο ακριβά. Στα h&m πήγα στο πάνω κατάστημα της ερμού που δεν έχει εγκυμοσύνης. Μου είπαν ότι μπορεί να έχει στο κάτω. Δεν έχω δει καθόλου τι παίζει. Ευτυχώς για το καλοκαίρι έχω κάτι παντελόνες από το μοναστηράκι που έχουν περιθώριο αρκετό. Τώρα ακόμα και το φθινόπωρο θα βολευτώ με τις φόρμες. Ευτυχώς για καλοκαίρι δε νομίζω να χρειαστούμε πολλά. Προς το παρόν οι μπλούζες μου κάνουν. Θα πάρω κανά δύο σε στυλ φανελάκι (και για θηλασμό) που να έχουν περιθώριο για φούσκωμα και άντε κανένα σορτσάκι ή φουστάνι απλά για να το χαίρομαι. Φουστάνι μπορεί να πάρω κανένα κινέζικο από το ιντερνετ. Ευτυχώς το στυλ μου γενικά είναι αθλητικό και τα έχω αρκετά φαρδιά ρούχα.


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ρούχα πήρα από τα orchestra στη Θηβών! Έχει πολλά ρούχα και φθηνά! Μέχρι και μαγιό πήρα προσφορά 10€! Κολάν και μπλουζάκια με 4€! Σουτιέν θα πάω αυτή τη βδομάδα όπως και βρακιά κορίτσια!! Δεν μου κάνουν τα βρακιά μου! Χαχαχαχαχα!! 

  • Χαχα 3

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Clue είπε:

Ένιωσα το μωρό σήμερα και ήταν τέλεια!!! Είμαι πολύ χαρούμενη!!!

Αχ τι καλά! Ανυπομονώ να νιώσω και εγώ τα μωράκια μου. Πώς ήταν;

19 ώρες πρίν, Prosexws_Mama είπε:

Γεια σας και χαρά σας κοριτσάρες!!!! Πως είμαστε?? 

Εμεις μεγαλώνουμε κι παλεύουμε να ξεχάσουμε τους εμετούς. Απο ενέργεια πως ειστε βρε κορίτσια? Εγω μετά της 5 με 6 το απόγευμα αρχίζω κ σβήνω. 

Εγω πήρα 2 παντελόνια τζιν εγκυμοσυνης απο τα Η&Μ και ειχαν τα περισσότερα σχέδια σε 36 νούμερο αλλα ευτυχώς βρηκα 2 σχέδια στο νουμερο μου κ τα πήρα, δεν με ξετρέλαναν αλλα τουλάχιστον εχω κατι να βάλω. Αν μπεις στο σαιτ της εταιρειας θα βρεις νούμερα σε οποιο σου αρέσει, νομίζω οτι στέλνουν κ με αντικαταβολή στο σπίτι κ πας κ τα αλλάζεις σε μαγαζί που σε βολεύει μετά. Εγω τα επόμενα που θα πάρω θα τα παραγγείλω απο το σαιτ αντι να παω κ να με συγχύσουν που δεν θα βρίσκω νούμερο.

Δεν εχεις βρει κάποιο φαγητό να θες λιγο πιο πολύ απο τα άλλα? Εγω οταν δεν μπορώ να φάω ή δεν νιώθω καλά φτιάχνω σουπίτσες που μου αρέσουν κ τις τρώω πιο ευκολα. Υπομονή κι θα έρθουν κ καλύτερες μέρες!!! Εχουν ωραία ρούχα αλλα δεν ειναι κ πολύ φτηνά, εγω σκέφτομαι γενικά σε μπλουζάκια κ φορέματα να παίρνω 1 με 2 νούμερο μεγαλύτερο απο αυτο που φοράω τώρα απο το να αγοράσω ρουχα εγκυμοσύνης που κ μονο με τον τίτλο η τιμή ανεβαίνει σε σύγκριση με τα υπόλοιπα. 

Καλή συνέχεια στην μέρα σας! Φιλιά πολλά 

Έχεις δίκιο τα ρούχα εγκυμοσύνης τα πουλάνε πανάκριβα! Από φαγητό τρώω φρούτα, γάλα, γιαούρτι και λίγο από το φαγητό που εχουμε το οποίο το λιβανιζω καμιά ώρα πρώτα. Ο γιατρός μου λέει καλύτερα για να μην γίνω σαν διπλή ταρίφα. Μου είπε να πάρω δώδεκα κιλά ρε κορίτσια. Του λέω για 2 μωρά μόνο 12; Μου λέει άντε 12,5... 

10 ώρες πρίν, Vassia13 είπε:

Κορίτσια ρούχα πήρα από τα orchestra στη Θηβών! Έχει πολλά ρούχα και φθηνά! Μέχρι και μαγιό πήρα προσφορά 10€! Κολάν και μπλουζάκια με 4€! Σουτιέν θα πάω αυτή τη βδομάδα όπως και βρακιά κορίτσια!! Δεν μου κάνουν τα βρακιά μου! Χαχαχαχαχα!! 

Α τέλεια! Πολύ καλές τιμές . Θα το επισκεφτώ σύντομα...

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω κάτι; Εσείς έχετε πονακια περιόδου τώρα στο δεύτερο τρίμηνο; Εγώ έχω από εχθές το βραδυ πολύ ήπιους πόνους περιόδου. Είχα ρωτήσει το γιατρό μου γιατί είχα τετοιους και στο πρώτο τρίμηνο και μου είχε πει ότι είναι φυσιολογικό γιατί η μήτρα θα γίνει 800 φορές μεγαλύτερη. Πήρα και μαγνήσιο που μου έχει δώσει. Έχω μια μικρή ανησυχία είναι η αλήθεια καθώς είμαι και γνωστή χεζου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Joann είπε:

Αχ τι καλά! Ανυπομονώ να νιώσω και εγώ τα μωράκια μου. Πώς ήταν;

Έχεις δίκιο τα ρούχα εγκυμοσύνης τα πουλάνε πανάκριβα! Από φαγητό τρώω φρούτα, γάλα, γιαούρτι και λίγο από το φαγητό που εχουμε το οποίο το λιβανιζω καμιά ώρα πρώτα. Ο γιατρός μου λέει καλύτερα για να μην γίνω σαν διπλή ταρίφα. Μου είπε να πάρω δώδεκα κιλά ρε κορίτσια. Του λέω για 2 μωρά μόνο 12; Μου λέει άντε 12,5... 

Α τέλεια! Πολύ καλές τιμές . Θα το επισκεφτώ σύντομα...

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω κάτι; Εσείς έχετε πονακια περιόδου τώρα στο δεύτερο τρίμηνο; Εγώ έχω από εχθές το βραδυ πολύ ήπιους πόνους περιόδου. Είχα ρωτήσει το γιατρό μου γιατί είχα τετοιους και στο πρώτο τρίμηνο και μου είχε πει ότι είναι φυσιολογικό γιατί η μήτρα θα γίνει 800 φορές μεγαλύτερη. Πήρα και μαγνήσιο που μου έχει δώσει. Έχω μια μικρή ανησυχία είναι η αλήθεια καθώς είμαι και γνωστή χεζου...

Και εγω εχω κάτι ποναλάκια ανα διαστήματα αλλα μόλις ξεκουραστώ μου περνάνε. Αν αγχώνεσαι κάνε ομως μια βόλτα στον γιατρό σου!! Επισης ο γιατρός μου ειπε οτι πολλές φορές επειδή το έντερο μας κάνει συσπάσεις για να δουλέψει σωστά και λόγω "οτι αλλάζουν θέση"  μπορεί ο πόνος που μας δημιουργεί να μας μπερδέψει κ να νομίζουμε οτι ειναι η μήτρα μας. 12 κιλά μόνο???? Εμενα με ενα μωρό κ μου είπε 10 αρκεί να μην τα πάρω απο την αρχή γιατι μετά θα ειμαι σαν το βαρελάκι. χαχαχα Να μας πεις πως ειναι οταν θα νιώσεις κ τα 2 μωρά. Θα ειναι μαγική εμπειρία! Ούτε εγω εχω νιώσει ακομα κάτι αλλα που θα πάει, θα κουνήσει η μπέμπα μου να την καταλάβω!!! 

12 ώρες πρίν, Vassia13 είπε:

Κορίτσια ρούχα πήρα από τα orchestra στη Θηβών! Έχει πολλά ρούχα και φθηνά! Μέχρι και μαγιό πήρα προσφορά 10€! Κολάν και μπλουζάκια με 4€! Σουτιέν θα πάω αυτή τη βδομάδα όπως και βρακιά κορίτσια!! Δεν μου κάνουν τα βρακιά μου! Χαχαχαχαχα!! 

Οι τιμές Βάσια μου ειναι με την κάρτα του orchestra??? Σουτιέν εγώ πήρα αλλα μάλλον επρεπε να τα πάρω πιο μεγάλα γιατι δεν μου κουμπώνουν ευκολα!! Ελπίζω ομως οτι σύντομα θα σταματήσουν να μεγαλώνουν τα "κορίτσια" γιατι στο τέλος θα πέφτω μπροστά απο το βάρος. χαχαχα 

 

Καλό μεσημέρι σε όλες!!!!! :) 

 

  • Χαχα 2

4A0zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, σχετικά με τα ρούχα,  στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ήταν χειμώνας - γεννησα Ιούλιο - και είχα βγάλει τους πρώτους μήνες με φορέματα κυρίως.  Τα παντελόνια που έχω είναι ακόμα πολύ μεγάλα.  Οπότε πήρα 2 παντελόνια λεπτά  από H&M για την δουλειά...  Πλυνε-Βαλε γιατί έκαναν 40 ευρώ το ένα.  Περιμένω το καλοκαίρι που βλέπω να αργεί για να βάλω μακριά φορέματα κτλ.  

Οι πονοι που έχω είναι δεξιά και αριστερά της μητρας,  πλαγιοι και επειδή το είχα και στην πρώτη εγκυμοσύνη μου είχε εξηγήσει ο γιατρός ότι τεντωνονται κάποιοι σύνδεσμοι που συγκρατουν τη μήτρα και καθώς αυτή βγαίνει έξω από την πυελο νιώθεις πόνο.  Επίσης όλα τα όργανα αλλάζουν θέση,  οι πονοι πιθανόν να είναι από το εντέρο... Μπορείς όμως να το αναφέρεις στον γιατρό σου στο επόμενο ραντεβού.  

Εγώ νιώθω κάποιες κινήσεις του μωρού,  όχι πάντα,  όταν πίνω χυμό η τρώω γλυκά.  Αλλά ακόμα είναι πολύ ήπιες κινήσεις,  όμως είναι μοναδικό το συναίσθημα! 

Το βάρος δεν το σκέφτομαι.   Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάρει 20 κιλά και έχασα τα 15 τις πρώτες 15 ημέρες... Τα υπόλοιπα σε 2 μήνες.  Ο γιατρός δεν μου είπε ποτέ κάτι.  Είχα τρομερή κατακρατηση ,  ήταν και το παιδί μεγάλο...  Το ίδιο προβλέπω και τώρα!  Είναι και πάλι μεγάλο και έχω ήδη πάρει 4-5 κιλά. Δεν ξέρω κάνω καλή διατροφή αλλά έχω φουσκωσει!  Πιστεύω είναι στο κάθε σώμα πως θα συμπεριφερθει... 

Συγγνώμη για το κατεβατο!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Vassia13 said:

Κορίτσια ρούχα πήρα από τα orchestra στη Θηβών! Έχει πολλά ρούχα και φθηνά! Μέχρι και μαγιό πήρα προσφορά 10€! Κολάν και μπλουζάκια με 4€! Σουτιέν θα πάω αυτή τη βδομάδα όπως και βρακιά κορίτσια!! Δεν μου κάνουν τα βρακιά μου! Χαχαχαχαχα!! 

Τέλεια! Θα περάσω μια βόλτα μου φαίνεται. Ούτε εμένα μου κάνουν τα βρακιά. Έχω πάρει από το σκλαβενίτη κάποια που τα λέει κυλότες και είναι αρκετά ψηλά αλλά σε λίγο θα ενοχλεί το λάστιχο οπότε θα πάρω τα χαμηλά που πάνε κάτω από την κοιλιά. Το μαγαζί είναι στοκ ή γενικάέχει προσφορές στα ορκεστρα?

2 hours ago, Joann said:

Αχ τι καλά! Ανυπομονώ να νιώσω και εγώ τα μωράκια μου. Πώς ήταν;

Έχεις δίκιο τα ρούχα εγκυμοσύνης τα πουλάνε πανάκριβα! Από φαγητό τρώω φρούτα, γάλα, γιαούρτι και λίγο από το φαγητό που εχουμε το οποίο το λιβανιζω καμιά ώρα πρώτα. Ο γιατρός μου λέει καλύτερα για να μην γίνω σαν διπλή ταρίφα. Μου είπε να πάρω δώδεκα κιλά ρε κορίτσια. Του λέω για 2 μωρά μόνο 12; Μου λέει άντε 12,5... 

Α τέλεια! Πολύ καλές τιμές . Θα το επισκεφτώ σύντομα...

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω κάτι; Εσείς έχετε πονακια περιόδου τώρα στο δεύτερο τρίμηνο; Εγώ έχω από εχθές το βραδυ πολύ ήπιους πόνους περιόδου. Είχα ρωτήσει το γιατρό μου γιατί είχα τετοιους και στο πρώτο τρίμηνο και μου είχε πει ότι είναι φυσιολογικό γιατί η μήτρα θα γίνει 800 φορές μεγαλύτερη. Πήρα και μαγνήσιο που μου έχει δώσει. Έχω μια μικρή ανησυχία είναι η αλήθεια καθώς είμαι και γνωστή χεζου...

Πάρα πολύ ωραία ήταν! Έβαλα τα κλάμματα. Σαν τις μπουρμπουλήθρες τις μικρές που κάνει το αναψυκτικό όταν το ανοίγεις. Αυτό το φσσσσσ. Μοιάζει λίγο με το γουργουρητό πείνας αλλά σε πιο μικρό και γλυκό! Από χθες δεν το έχω ξανανιώσει. Αλλά μου έφυγε μεγάλο άγχος. Μακάρι βέβαια να το νιώσω πάλι σήμερα. Απλά δεν έχω χαλαρώσει ακόμα.. Χθες ήμουν ξαπλωμένη στον καναπέ και έβλεπα βιντεάκια με γέννες στο γιουτιούμπ!

Κι εγώ έχω πόνους περιόδου και πόνους εντέρου και πόνους μέσης και πόνους γενικά. Δεν είναι κάτι πολύ έντονο όμως. Στην αρχή έκανα αρκετά έντονους πόνους περιόδου. Τώρα έχουν χαλαρώσει πολύ... Παίρνω και μαγνήσιο.

Επεξεργάστηκαν by Clue

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Joann είπε:

Αχ τι καλά! Ανυπομονώ να νιώσω και εγώ τα μωράκια μου. Πώς ήταν;

Έχεις δίκιο τα ρούχα εγκυμοσύνης τα πουλάνε πανάκριβα! Από φαγητό τρώω φρούτα, γάλα, γιαούρτι και λίγο από το φαγητό που εχουμε το οποίο το λιβανιζω καμιά ώρα πρώτα. Ο γιατρός μου λέει καλύτερα για να μην γίνω σαν διπλή ταρίφα. Μου είπε να πάρω δώδεκα κιλά ρε κορίτσια. Του λέω για 2 μωρά μόνο 12; Μου λέει άντε 12,5... 

Α τέλεια! Πολύ καλές τιμές . Θα το επισκεφτώ σύντομα...

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω κάτι; Εσείς έχετε πονακια περιόδου τώρα στο δεύτερο τρίμηνο; Εγώ έχω από εχθές το βραδυ πολύ ήπιους πόνους περιόδου. Είχα ρωτήσει το γιατρό μου γιατί είχα τετοιους και στο πρώτο τρίμηνο και μου είχε πει ότι είναι φυσιολογικό γιατί η μήτρα θα γίνει 800 φορές μεγαλύτερη. Πήρα και μαγνήσιο που μου έχει δώσει. Έχω μια μικρή ανησυχία είναι η αλήθεια καθώς είμαι και γνωστή χεζου...

Και εγώ έχω κάτι τραβηγματακια! Είναι φυσιολογικό όμως! 

1 hour ago, Prosexws_Mama είπε:

Και εγω εχω κάτι ποναλάκια ανα διαστήματα αλλα μόλις ξεκουραστώ μου περνάνε. Αν αγχώνεσαι κάνε ομως μια βόλτα στον γιατρό σου!! Επισης ο γιατρός μου ειπε οτι πολλές φορές επειδή το έντερο μας κάνει συσπάσεις για να δουλέψει σωστά και λόγω "οτι αλλάζουν θέση"  μπορεί ο πόνος που μας δημιουργεί να μας μπερδέψει κ να νομίζουμε οτι ειναι η μήτρα μας. 12 κιλά μόνο???? Εμενα με ενα μωρό κ μου είπε 10 αρκεί να μην τα πάρω απο την αρχή γιατι μετά θα ειμαι σαν το βαρελάκι. χαχαχα Να μας πεις πως ειναι οταν θα νιώσεις κ τα 2 μωρά. Θα ειναι μαγική εμπειρία! Ούτε εγω εχω νιώσει ακομα κάτι αλλα που θα πάει, θα κουνήσει η μπέμπα μου να την καταλάβω!!! 

Οι τιμές Βάσια μου ειναι με την κάρτα του orchestra??? Σουτιέν εγώ πήρα αλλα μάλλον επρεπε να τα πάρω πιο μεγάλα γιατι δεν μου κουμπώνουν ευκολα!! Ελπίζω ομως οτι σύντομα θα σταματήσουν να μεγαλώνουν τα "κορίτσια" γιατι στο τέλος θα πέφτω μπροστά απο το βάρος. χαχαχα 

 

Καλό μεσημέρι σε όλες!!!!! :)

 

Ναι! Έβγαλα κάρτα! Αλλά συμφέρει πάρα πάρα πολύ! Έχει και κολάν πολύ ωραία με 7€!


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια κι από μένα !!

κι εγώ έχω Πονάκια πότε -πότε, αλλα είναι φυσιολογικό αφού μεγαλώνει η μήτρα ! Αυτό που δεν Αντέχεται με τίποτααα είναι ο πόνος της μέσης.. μετά τις 18:00 κομματιαζομαι. 

κι εγώ το ένιωσα το μωράκι μου την Κυριακή !!! Έφτιαξα ντουλάπες το ΣΚ κ ξεθεωθηκα ...μάλλον για αυτό κουνήθηκε για να διαμαρτυρηθεί . Από τότε δεν έχω ξανά καταλάβει κίνηση ... παρακαλάω  να περάσει ο καιρός για να το νιώθω συνέχεια !!

 

  • Μου αρέσει 2

3qUrp3.pngtTfPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...