Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Μανουλες Νοεμβρίου 2019


Recommended Posts

On 13/5/2019 at 10:49 ΠΜ, Clue είπε:

Πόσα σου έχει πει? Είμαι στο ψάξιμο και προσπαθώ να υπολογίσω. Εγώ θα τον ρωτήσω αρχές Ιουνίου που ξαναπάω. Ο ίδιος σου κάνει και αυχενική και β επιπέδου? Είναι πιστοποιημένος?

 

Καλημέρα και Καλή Εβδομάδα!!!

Έχω έρθει στη δουλειά κι ελπίζω να περάσουν γρήγορα οι ώρες...

Κορίτσι συγνώμη για την καθυστέρηση αλλά τώρα είδα το μήνυμα ! Μου έχει πει 1000 ευρώ και μέσα στην τιμή είναι η μέρα της γέννας 9 μήνες παρακολούθησης χωρίς επιβάρυνση σε κάθε επίσκεψη και στην τιμή είναι και αυχενική και β επιπέδου ! Ναι είναι πιστοποιημένος :)

On 13/5/2019 at 10:49 ΠΜ, Clue είπε:

Πόσα σου έχει πει? Είμαι στο ψάξιμο και προσπαθώ να υπολογίσω. Εγώ θα τον ρωτήσω αρχές Ιουνίου που ξαναπάω. Ο ίδιος σου κάνει και αυχενική και β επιπέδου? Είναι πιστοποιημένος?

 

Καλημέρα και Καλή Εβδομάδα!!!

Έχω έρθει στη δουλειά κι ελπίζω να περάσουν γρήγορα οι ώρες...

Μου έχει πει 1000 ευρώ για την ημέρα της γέννας 9μηνες παρακολούθησης  χωρίς να πληρώνω επισκέψεις εννοείται αυχένικη διαφάνεια και β επιπέδου ..ναι είναι πιστοποιημένος

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 766
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια μου! Για όσες επιθυμείτε να έρθετε στην ομάδα μας στο fb στείλτε μνμα στη @mlpoumlpou 

Κανονίζουμε για καφεδάκια και συναντήσεις! Τώρα ειδικά που μεγαλώνουν οι κοιλιτσες και ανοίγει και ο καιρός!! 

  • Μου αρέσει 2

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα!  Η κοιλιά μεγαλώνει,  το μωράκι το ίδιο...  Πήγα στον γιατρό μου σήμερα,  είναι 140 γρ. Δεν μπορώ να πω ότι είμαι και τέλεια,  βλέπετε η ρινιτιδα της εγκυμοσύνης δεν με αφήνει να κοιμηθώ καλά το βράδυ! Αντιμετωπίζει άλλη το ίδιο πρόβλημα?  Το είχα και στο πρώτο παιδάκι αλλά τώρα είναι χειρότερα,  πραγματικά δεν αναπνεω την νύχτα με τίποτα!  

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχω αγχωθει. Πριν 1 βδομαδα εμαθα πως ειμαι εγκυος και απο το σαββατο υποτροπιασε η ιγμοριτιδα. Αναγκαστικά με την συμβουλη ωρλ και γυναικολογο μου συστησαν αντιβιωση και πηρα ζιναντολ. Το θεμα ειναι πως με αγχωσαν φιλοι και συγγενείς πως ειναι ακρως επικίνδυνο. Αλλα ο γιατρος που με ειδε μου ειπε πως κινδυνευω αν δεν παρω και τωρα εχω φοβηθει τρελα! Εχει καποια σας εμπειρια ή γνωση πανω σε αυτο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Κοριτσια εχω αγχωθει. Πριν 1 βδομαδα εμαθα πως ειμαι εγκυος και απο το σαββατο υποτροπιασε η ιγμοριτιδα. Αναγκαστικά με την συμβουλη ωρλ και γυναικολογο μου συστησαν αντιβιωση και πηρα ζιναντολ. Το θεμα ειναι πως με αγχωσαν φιλοι και συγγενείς πως ειναι ακρως επικίνδυνο. Αλλα ο γιατρος που με ειδε μου ειπε πως κινδυνευω αν δεν παρω και τωρα εχω φοβηθει τρελα! Εχει καποια σας εμπειρια ή γνωση πανω σε αυτο?

Καλά κορίτσι μου οποτε πες στους φιλους και στους συγγενείς να αφήσουν τις δουλειές τους και να πάνε να αντικαταστήσουν τον γιατρό σου μιας και έχουνε σπουδάσει και είναι γιατροί και μπορούν να σου πουν αυτοί ετσι Άκου εκεί άκρως επικίνδυνο επειδή είχα χρόνια ιγμορίτιδα πονάει πολύ να κανεις οτι σου είπε ο γιατρός δεν είναι κομπογιαννίτης για να στο έγραψε ξέρει οτι δεν θα κάνει κακό στο έμβρυο οχου εχεις να ακουσεις το μακρύ σου και το κοντό σου ακόμα 

  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Κοριτσια εχω αγχωθει. Πριν 1 βδομαδα εμαθα πως ειμαι εγκυος και απο το σαββατο υποτροπιασε η ιγμοριτιδα. Αναγκαστικά με την συμβουλη ωρλ και γυναικολογο μου συστησαν αντιβιωση και πηρα ζιναντολ. Το θεμα ειναι πως με αγχωσαν φιλοι και συγγενείς πως ειναι ακρως επικίνδυνο. Αλλα ο γιατρος που με ειδε μου ειπε πως κινδυνευω αν δεν παρω και τωρα εχω φοβηθει τρελα! Εχει καποια σας εμπειρια ή γνωση πανω σε αυτο?

καποιες αντιβιωσεις ειναι συμβατες με εγκυμοσυνη οποτε αφου συμφωνησε ο γυναικολογος εισαι μια χαρα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ κοριτσια. Ειναι η δευτερη εγκυμοσύνη μου και πρωτη φορα ανακατευτηκαν. Προσωπικα χαρηκα για την αντιβιωση γιατι πρωτη φορα εζησα αυτον τον απιστευτο πονο συν τα παρελκομενα του που δεν πιστευα πως υπηρχαν. Ειλικρινα ηταν οτι χειρότερο εχω ζησει και δοξα το Θεό σημερα ειμαι πολυ καλυτερα πλυν της δυσοσμιας

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Κοριτσια εχω αγχωθει. Πριν 1 βδομαδα εμαθα πως ειμαι εγκυος και απο το σαββατο υποτροπιασε η ιγμοριτιδα. Αναγκαστικά με την συμβουλη ωρλ και γυναικολογο μου συστησαν αντιβιωση και πηρα ζιναντολ. Το θεμα ειναι πως με αγχωσαν φιλοι και συγγενείς πως ειναι ακρως επικίνδυνο. Αλλα ο γιατρος που με ειδε μου ειπε πως κινδυνευω αν δεν παρω και τωρα εχω φοβηθει τρελα! Εχει καποια σας εμπειρια ή γνωση πανω σε αυτο?

Να έχεις στο νου σου και την ομοιοπαθητικη εάν σε ταλαιπωρεί κάτι πολύ!!!! Εγώ έχω σωθεί και στην εγκυμοσύνη τώρα και στα παιδιά μου!!!Είναι ακίνδυνη και σε εμάς έχει λειτουργήσει στο 100%!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Κατερίνα Α είπε:

Καλημέρα!! Βρε κορίτσια ακόμα ο γιατρός δεν μπορεί να δει το φύλλο του μωρού..είμαι στην 16 κ τίποτα ακόμα..εσείς ξέρετε??

θα το δεις σιγουρα στην Β επιπεδου αγαπη μην αγχωνεσαι συμβαινει αυτο σε πολλες περιπτωσεις μπορει να ειναι και κοριτσι και να μην φαινεται ευκολα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

θα το δεις σιγουρα στην Β επιπεδου αγαπη μην αγχωνεσαι συμβαινει αυτο σε πολλες περιπτωσεις μπορει να ειναι και κοριτσι και να μην φαινεται ευκολα

Είναι όλο πλάτη...έχει μια υπόνοια για κορίτσι είπε..θα δουμε


LMb5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κατερίνα Α είπε:

Είναι όλο πλάτη...έχει μια υπόνοια για κορίτσι είπε..θα δουμε

περπατα λιγακι οχι πολυ να παρει αλλη σταση ειναι λογικο πολλα μωρα δεν φαινονται και ειδικα μεχρι την Β επιπεδου καλα να ειναι αγαπη και οτι ειναι χαχαα καταλαβαινω εχεις μια αγωνια 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

περπατα λιγακι οχι πολυ να παρει αλλη σταση ειναι λογικο πολλα μωρα δεν φαινονται και ειδικα μεχρι την Β επιπεδου καλα να ειναι αγαπη και οτι ειναι χαχαα καταλαβαινω εχεις μια αγωνια 

Καθόλου αγωνία αλήθεια..καλά να είναι.απλα στο πρώτο το είχαν δει πολυυυυ νωρις


LMb5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Το Σάββατο μπαίνω στον 5ο! Είμαι πολύ χαρούμενη!!! Λίγο ακόμα και φτάνουμε στα μισά! 

23 hours ago, Kallioph__ said:

Κορίτσια !!! Τι κάνετε ;; Καλη εβδομάδα !

πως πάνε οι κοιλίτσες μεγαλώνουν;;; Σε λίγο φτάνουν κ οι β επιπέδου :) 

εσεις πως είστε ;; 

Η κοιλιά έχει φουσκώσει αρκετά! Δεν έχω παράπονο. Μάλιστα επειδή το πάει λίγο απότομα με τρώει κιόλας. Δε θα τις γλιτώσω τις ραγάδες... Βάζω λαδάκι και κρέμα αλλά και πάλι... Δεν πειράζει, αρκεί να είναι καλά το μωράκι!!!

18 hours ago, ioanst said:

Καλή εβδομάδα!  Η κοιλιά μεγαλώνει,  το μωράκι το ίδιο...  Πήγα στον γιατρό μου σήμερα,  είναι 140 γρ. Δεν μπορώ να πω ότι είμαι και τέλεια,  βλέπετε η ρινιτιδα της εγκυμοσύνης δεν με αφήνει να κοιμηθώ καλά το βράδυ! Αντιμετωπίζει άλλη το ίδιο πρόβλημα?  Το είχα και στο πρώτο παιδάκι αλλά τώρα είναι χειρότερα,  πραγματικά δεν αναπνεω την νύχτα με τίποτα!  

Τι καλά!! Μεγαλώνει το μωράκι!

Κι εγώ έχω ρινίτιδα εγκυμοσύνης. Άλλες μέρες καλύτερα και άλλες χειρότερα. Προσπαθώ να κάνω ορό κάθε βράδυ, αν και το ξεχνάω. 

15 hours ago, Αγαπουλινι said:

Κοριτσια εχω αγχωθει. Πριν 1 βδομαδα εμαθα πως ειμαι εγκυος και απο το σαββατο υποτροπιασε η ιγμοριτιδα. Αναγκαστικά με την συμβουλη ωρλ και γυναικολογο μου συστησαν αντιβιωση και πηρα ζιναντολ. Το θεμα ειναι πως με αγχωσαν φιλοι και συγγενείς πως ειναι ακρως επικίνδυνο. Αλλα ο γιατρος που με ειδε μου ειπε πως κινδυνευω αν δεν παρω και τωρα εχω φοβηθει τρελα! Εχει καποια σας εμπειρια ή γνωση πανω σε αυτο?

Η ρινίτιδα μου έκανε κι εμένα ιγμορίτιδα τον προηγούμενο μήνα και πήρα αντιβίωση. Η zynadol, η amoxil και η augmentin είναι νομίζω οι 3 που δίνουν συνήθως στην εγκυμοσύνη. Σίγουρα δεν είναι ό,τι καλύτερο να χρειαστούμε αντιβίωση στην εγκυμοσύνη, αλλά αν δεν την πάρεις συνήθως κάνεις μεγαλύτερο κακό. Πάντα οι γιατροί ζυγίζουν την κατάσταση και κρίνουν άλλοτε τι είναι καλύτερο κι άλλοτε τι κάνει τη λιγότερη ζημιά. Το θέμα είναι να εμπιστεύεσαι το γιατρό σου και να κάνεις αυτό που σου λέει. Και το καλύτερο είναι να μην ακούς τι σου λένε δεξιά κι αριστερά και να αγχώνεσαι. Ούτε φίλοι και συγγενείς ούτε από εδώ. Ο γιατρός σου και εσύ αποφασίζετε!

1 hour ago, Κατερίνα Α said:

Καλημέρα!! Βρε κορίτσια ακόμα ο γιατρός δεν μπορεί να δει το φύλλο του μωρού..είμαι στην 16 κ τίποτα ακόμα..εσείς ξέρετε??

Ούτε εγώ το ξέρω το φύλο και νόμιζα πως είμαι η μόνη! Στην αυχενική μας είπαν ότι είναι νωρίς και στον επόμενο δεν μας πολυέκανε τη χάρη. Τώρα έχω γιατρό την άλλη Τετάρτη που θα είμαι 17 και 5. Ελπίζω να δούμε τότε, αλλιώς στην αυχενική. Όχι ότι με νοιάζει ιδιαίτερα, αλλά επειδή νιώθω ότι είναι αγόρι απευθυνόμαστε στην κοιλιά στο αρσενικό. Τώρα που αρχίζει και ακούει σιγά σιγά μην του δημιουργήσουμε σύγχυση!χεχε


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...