Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 27/3/2024 at 7:13 ΜΜ, Σποράκι είπε:

      Η μαστογραφία γίνεται τις πρώτες μέρες του κύκλου. Μη την κανείς τώρα, περίμενε να αδιαθετήσεις και την κάνεις. Προλαβαίνεις πριν την ετ 

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      On 27/3/2024 at 7:12 ΜΜ, Nels είπε:

      Τώρα το στήθος σου είναι πρησμένο, η μαστογραφία συστήνεται να γίνεται ακριβώς  μετά την περιοδο εως και πριν την ωωορηξια.Ρωτα και τον γιατρό σου τι θα σου πει

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Από το διαγνωστικό μου ειπανε πως οι ακτινολογοι αρνούνται να κάνουν στο 2ο 15νθημερο....

      Οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία να τον ρωτήσω  

Μανουλες Νοεμβρίου 2019


Recommended Posts

On 7/5/2019 at 1:40 ΜΜ, valkyrie είπε:

Καλημέρα!!!!! Τι κάνετε???? Εμείς είμαστε 11 εβδομάδων και 3 ημερών μέσα στην άλλη εβδομάδα θα κάνουμε αυχενική. Ξέρετε καθόλου τιμές γτ κάτι μ είπαν για 150 ευρώ. Είναι καλά? Γιατί δεν ξέρω από αυτά πρώτη εγκυμοσύνη βλέπεις...... Επίσης πότε βάφουμε μαλλιά??? Ουράνιο τόξο έχω γίνει:P

Τελικα ποσο πληρωσες? Εγω οταν εκλεισα ραντεβου μου ειπε 120 η γραμματεας αλλα οταν πηγαμε  τελικα πληρωσαμε  100 χωρις αποδειξη βεβαια και η διαρκεια ηταν περιπου 40 λεπτα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 766
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου καλημέρα!! Πως είστε σήμερα?? Ανοίγει ο καιρός και δεν με κρατάει το σπίτι!! Η μικρή μου έχει ξεσαλωσει μέσα!! Την αισθάνομαι και κάνει σαν τρελή! 

  • Μου αρέσει 3

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, georgiaf-k είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανουλες.Μολις σήμερα είδα το θέμα και είπα να συμμετάσχω κ εγώ.Ειμαι στην 15η εβδομάδα με ΠΗΤ 6/11...αν και υποθέτω ότι θα γεννήσω τέλη Οκτωβρίου λόγω καισαρικής στην πρώτη εγκυμοσυνη.Εχω κάνει ήδη Αυχενική κ ληψη τροφοβλάστη και περιμένω κοριτσάκι!

Εύχομαι με το καλό σε όλες σας τα μωράκια σας!

 

Με το καλό κορίτσι μου!! Λήψη τροφοβλάστη γιατί έκανες?


LMb5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κατερίνα Α είπε:

Με το καλό κορίτσι μου!! Λήψη τροφοβλάστη γιατί έκανες?

Σε ευχαριστώ πολύ....την έκανα καθαρά προληπτικά χωρίς να υπάρχει καμία ένδειξη ταυτόχρονα με την αυχενική η οποία ήταν  φυσιολογική .Μπήκαμε σε αυτήν την διαδικασία λόγω της κυστικής ινώσης.Εγω ήξερα από την πρώτη εγκυμοσυνη ότι είμαι φορέας ,ο άντρας μου όχι κατά 95%...απλά τώρα σε αυτήν ο γιατρός ήθελε να δει το 100%του άνδρα μου....κ πήγαμε απευθείας σε λήψη γιατί είχαμε αποφασίσει από πριν ότι θα έκανα αμνιοπαρακεντιση( το θέλαμε λόγω του ότι είμαι 35 και επειδή είχα πριν μια παλινδρόμη)

Συγγνώμη αν τα είπα μπερδεμένα :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Vassia13 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! Πως είστε σήμερα?? Ανοίγει ο καιρός και δεν με κρατάει το σπίτι!! Η μικρή μου έχει ξεσαλωσει μέσα!! Την αισθάνομαι και κάνει σαν τρελή! 

Καλημερουδια!! Αν εχει ανοιξει  ο καιρος βγες εξω να ξεσκασεις... εδω σε εμας παντως κοντευει να χιονισει! Αν ειναι δυνατον μεσα Μαιου...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! @Vassia13 να ξέρεις ζηλεύω λιγάκι! Και γιατί δουλεύω και γιατί δεν νιώθω τίποτα ακόμα... Ανυπομονώ τόσο πολύ να τελειώσω τη δουλειά. Πρώτη χρονιά τόση αγωνία να απολυθώ! Πρώτον με δυσκολεύει η ορθοστασία και το πρωινό ξύπνημα και έχω και μια άρνηση φέτος για δουλειά. Δεύτερον μόλις τελειώσουν τα σχολεία θα αφιερωθώ εντελώς στο μωρό!!! Το πάω βήμα βήμα γιατί θα φρικάρω! Σας είπα ότι δε θέλω να πάω για δουλειά???

  • Χαχα 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Rea<3 είπε:

Τελικα ποσο πληρωσες? Εγω οταν εκλεισα ραντεβου μου ειπε 120 η γραμματεας αλλα οταν πηγαμε  τελικα πληρωσαμε  100 χωρις αποδειξη βεβαια και η διαρκεια ηταν περιπου 40 λεπτα!

Θα κάνω την Δευτέρα στον πρώτο γιατρό που είχα γτ ο άλλος με τα 150 δεν μ άρεσε. Θα σ πω την Δευτέρα, θα μου την κάνει ο ίδιος στο ιατρείο του. 

Link to comment
Share on other sites

On 14/5/2019 at 6:51 ΜΜ, Vassia13 είπε:

Πολλά σάλια! Εμένα τώρα ελλατωνονται σιγά σιγά!! 

Και εγώ πολύ τουαλέτα και συνέχεια! Παίρνω σίδηρο που έχει και φυλλικό! Και σαλοσπιρ! Εγώ σιγά σιγά αρχίζω και παίρνω τα πάνω μου! Αλλά μου φαίνεται μου πέφτει βαρύ ο σίδηρος... Δεν το θέλω καθόλου!

Αλλαξε σκευασμα. Εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη αλλαξαμα πεντε εξι για να καταληξω σε κατι που δεν με πειραζε

On 15/5/2019 at 5:14 ΜΜ, georgiaf-k είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανουλες.Μολις σήμερα είδα το θέμα και είπα να συμμετάσχω κ εγώ.Ειμαι στην 15η εβδομάδα με ΠΗΤ 6/11...αν και υποθέτω ότι θα γεννήσω τέλη Οκτωβρίου λόγω καισαρικής στην πρώτη εγκυμοσυνη.Εχω κάνει ήδη Αυχενική κ ληψη τροφοβλάστη και περιμένω κοριτσάκι!

Εύχομαι με το καλό σε όλες σας τα μωράκια σας!

 

Με το καλο!!!εχουμε κ μια ομαδα στο fb αν θες στειλε μου το ονομα πμ να σε προσθεσω!  

Το πρωτο σου παιδακι κοριτσακι ή αγορακι;

Καλημερα κοριτσια. Οι αναγουλες δεν θα μου περασουν ποτέ;;;;; Δεν μπορω να φαω.... Η μεση με ποναει κ εμενα. Το βραδυ δεν μπορω να κοιμηθω.... Δεν μπορω να πιω νερο κ δεν πολυπαω τουαλετα...

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Clue είπε:

Καλημέρα! @Vassia13 να ξέρεις ζηλεύω λιγάκι! Και γιατί δουλεύω και γιατί δεν νιώθω τίποτα ακόμα... Ανυπομονώ τόσο πολύ να τελειώσω τη δουλειά. Πρώτη χρονιά τόση αγωνία να απολυθώ! Πρώτον με δυσκολεύει η ορθοστασία και το πρωινό ξύπνημα και έχω και μια άρνηση φέτος για δουλειά. Δεύτερον μόλις τελειώσουν τα σχολεία θα αφιερωθώ εντελώς στο μωρό!!! Το πάω βήμα βήμα γιατί θα φρικάρω! Σας είπα ότι δε θέλω να πάω για δουλειά???

Έλα λίγες μέρες μείνανε ακόμα υπομονή!!!


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

On 16/5/2019 at 12:18 ΜΜ, Vassia13 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! Πως είστε σήμερα?? Ανοίγει ο καιρός και δεν με κρατάει το σπίτι!! Η μικρή μου έχει ξεσαλωσει μέσα!! Την αισθάνομαι και κάνει σαν τρελή! 

Αλήθεια την εχεις αισθανθεί  ;;;; Πωωω θα τρελαθώ, μπραβοοοο !! Είμαστε ίδιες ακριβώς εβδομάδες κ παρόλο που είναι δεύτερη εγκυμοσύνη εγώ ακόμα τίποτα .. περιμένω πως κ πως να το ακούσω :) 

  • Μου αρέσει 1

3qUrp3.pngtTfPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου γεια σας!! Έκανα την αυχενική σημερα. Όλα ήταν καλά ευτυχώς! Τώρα περιμένουμε και το αίμα! Είχαν μεγαλώσει τα γλυκούλια μου ήταν κανονικά παιδάκια! Τι χαρά έχω δεν περιγράφεται την περίμενα πολύ καιρό αυτή την ώρα! Από ότι φαίνεται έχω δύο κοριτσάκια!!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Kallioph__ είπε:

Αλήθεια την εχεις αισθανθεί  ;;;; Πωωω θα τρελαθώ, μπραβοοοο !! Είμαστε ίδιες ακριβώς εβδομάδες κ παρόλο που είναι δεύτερη εγκυμοσύνη εγώ ακόμα τίποτα .. περιμένω πως κ πως να το ακούσω :) 

Ναι! Αφού έλεγα στον γιατρό σε ποια μεριά είναι και έβαλε τον υπέρηχο και τρελάθηκε! Νόμιζε ότι του έκανα πλάκα!!! Εν τω μεταξύ όλη την ώρα παίζει με τον ομφάλιο λώρο!! Χαχαχαχα

19 ώρες πρίν, Joann είπε:

Κορίτσια μου γεια σας!! Έκανα την αυχενική σημερα. Όλα ήταν καλά ευτυχώς! Τώρα περιμένουμε και το αίμα! Είχαν μεγαλώσει τα γλυκούλια μου ήταν κανονικά παιδάκια! Τι χαρά έχω δεν περιγράφεται την περίμενα πολύ καιρό αυτή την ώρα! Από ότι φαίνεται έχω δύο κοριτσάκια!!!!

Μπράβο κορίτσι μου!! Ο Νοέμβρης γεμίζει με κοριτσάκια βλέπω!!!!

  • Ευχαριστώ 1

ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

On 17/5/2019 at 11:57 ΠΜ, mlpoumlpou είπε:

Αλλαξε σκευασμα. Εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη αλλαξαμα πεντε εξι για να καταληξω σε κατι που δεν με πειραζε

Με το καλο!!!εχουμε κ μια ομαδα στο fb αν θες στειλε μου το ονομα πμ να σε προσθεσω!  

Το πρωτο σου παιδακι κοριτσακι ή αγορακι;

Καλημερα κοριτσια. Οι αναγουλες δεν θα μου περασουν ποτέ;;;;; Δεν μπορω να φαω.... Η μεση με ποναει κ εμενα. Το βραδυ δεν μπορω να κοιμηθω.... Δεν μπορω να πιω νερο κ δεν πολυπαω τουαλετα...

Είναι αγοράκι το πρώτο μου κ περιμένουμε πρώτα ο Θεός την μπεμπουλα μας!:razz:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Καλώς ήρθες @ioanst !!!Με το καλό να έρθει και το δεύτερο παιδάκι!

Σήμερα ξύπνησα με πολλή ενέργεια!!! Κατεβάζω τα καλοκαιρινά και δεν πτοούμαι με τη συννεφιά!!! 

Χθες αγόρασα 2 φόρμες εγκυμοσύνης και έπαθα πλάκα με το πόσο άνετες είναι. Μέχρι τώρα φόρμες φόραγα αλλά δεν συγκρίνεται... Πήρα και δύο αθλητικά σουτιέν εγκυμοσύνης και θηλασμού για να βάζω και στον ύπνο!

Πως είστε κορίτσια?

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...