Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Μιας και μιλάμε για αυχενική...μπορειτε λίγο να με διαφωτίσετε στις τιμές Ελλάδος και ποτε συμβουλεύουν οι γιατροί να γίνουν, σε ποιά εβδομαδα?

Εμένα θα μου την κάνει ο γυναικολόγος μου που είναι ειδικευμένος στον προγεννητικό έλεγχο.

Γεια σου κοριτσι μου! Την αυχενικη την κανεις στην 12 εβδομαδα περιπου και οι τιμες σε ιδιωτη γιατρο κυμαινονται απο 100-150...επισης απο οτι γνωριζω γραφεται κιολας αν θες  να την κανεις σε δημοσιο νοσοκομειο αλλα οι υπερηχοι που εχω δει απο γνωστη μου δεν ειναι και τοσο καλοι!

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Myrtoulita said:

Γεια σου κοριτσι μου! Την αυχενικη την κανεις στην 12 εβδομαδα περιπου και οι τιμες σε ιδιωτη γιατρο κυμαινονται απο 100-150...επισης απο οτι γνωριζω γραφεται κιολας αν θες  να την κανεις σε δημοσιο νοσοκομειο αλλα οι υπερηχοι που εχω δει απο γνωστη μου δεν ειναι και τοσο καλοι!

Σε ιδιώτη θα την κάνω απλά προβληματίζομαι λιγάκι μιας και θα είμαι 10+5 μέρες και φαίνεται σα να είναι νωρίς.. Εκείνος μου είπε όμως να κατέβω τότε οπότε κάτι θα ξέρει παραπάνω ξερω γώ :unsure:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , inglaterra είπε:

Γυναικολογος την κάνει εδώ. Ο γενετιστής είναι πολυτέλεια! Βέβαια μπορεις να πας ιδιωτικά αλλα οι τιμες ειναι απλησίαστες και χρεωνουν περισσοτερο αν είναι δίδυμη κύηση. Τί να πει κανείς!

Κατάλαβα.....Ε αφού όλοι κάνουν αυτό τότε δν θα υπάρχει θέμα όλα καλά θα πάνε ....

Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Σε ιδιώτη θα την κάνω απλά προβληματίζομαι λιγάκι μιας και θα είμαι 10+5 μέρες και φαίνεται σα να είναι νωρίς.. Εκείνος μου είπε όμως να κατέβω τότε οπότε κάτι θα ξέρει παραπάνω ξερω γώ :unsure:

Εγώ θα την κάνω 11 και 5 ....πιστεύω ο κάθε γιατρός ξέρει....εγω εχω ακούσει να την κανεις και 11 και 12 και 13 ....Είναι ανάλογα το γιατρό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα κ απο μένα... Εγώ έχω πιθανή ημερομηνία  8/12...ΜΕ το καλό σε όλες μας.... αυχενικη πρωτα ο θεος θα κάνω σε δύο εβδομάδες.... !!!! ..... Δεν εχω άλλο παιδάκι... 


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου επειδή δούλευα 6 χρόνια σε γυναικολόγο που έκανε και Papp-a και β-επιπέδου θα σας πω. Η αυχενική γίνεται από 11 εβδομάδα έως 13 και 6 ημέρες, μετά δεν αξιολογείται οπότε σε παραπέμπουν σε α-τεστ αν το χάσεις! 

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 44 λεπτά , Αννουλα1985 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα κ απο μένα... Εγώ έχω πιθανή ημερομηνία  8/12...ΜΕ το καλό σε όλες μας.... αυχενικη πρωτα ο θεος θα κάνω σε δύο εβδομάδες.... !!!! ..... Δεν εχω άλλο παιδάκι... 

Έχουμε ακριβώς την ίδια μέρα πήτ...Και μένα το πρώτο μ είναι....με το καλό σου εύχομαι...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rita❤❤❤ είπε:

Έχουμε ακριβώς την ίδια μέρα πήτ...Και μένα το πρώτο μ είναι....με το καλό σου εύχομαι...

Με το καλό κορίτσι μου...να έχουμε όλες καλες εγκυμοσύνες... Πότε έχεις  περιπου αυχενικη;;; κ που σκέφτεσαι με το καλο να γεννησεις;;; απο συπτωματακια πως τα πας;;; Εγώ έχω εμετους...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Αννουλα1985 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου...να έχουμε όλες καλες εγκυμοσύνες... Πότε έχεις  περιπου αυχενικη;;; κ που σκέφτεσαι με το καλο να γεννησεις;;; απο συπτωματακια πως τα πας;;; Εγώ έχω εμετους...

@Αννουλα1985 Αυχενική έχω 23 Μαΐου.....Ο γιατρός μ είναι στο μητέρα....οπότε εκεί θα γεννήσω...κοίτα εμετούς δν εχω Αλλά από την 6η εβδομαδα μέχρι τώρα έχω διαλυθεί στις αναγουλες.....Εσυ σε ποιο νοσοκομειο;;και ποτέ έχεις αυχενικη;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rita❤❤❤ είπε:

@Αννουλα1985 Αυχενική έχω 23 Μαΐου.....Ο γιατρός μ είναι στο μητέρα....οπότε εκεί θα γεννήσω...κοίτα εμετούς δν εχω Αλλά από την 6η εβδομαδα μέχρι τώρα έχω διαλυθεί στις αναγουλες.....Εσυ σε ποιο νοσοκομειο;;και ποτέ έχεις αυχενικη;

Εγώ θα πάω την Τετάρτη στο ιατρείο του για έναν τελευταιο ελεγχο κ θα κλείσουμε μου είπε τότε...υπολογίζει 27 με 28... θα είμαι 12 +2 απο οτι ειδα... Στο μητερα κ εγώ πρωτα ο θεος....αχ τι καλά είσαι νωρις...Ανυπομονώ  να σου πω την αληθεια μου... Κ να είναι όλα καλά... Γιατί δυστυχώς πέρσι τετοιο καιρο ημουν παλι εγκυος κ δυστυχώς δεν προχωρήσαμε...οπότε έχω κ έναν άγγελο ψηλά...!!! Κοριτσι μου κ σε όλα τα Κορίτσια  να έχουμε τέλειες όμορφες εγκυμοσύνες  κ καλα αποτελέσματα....θα περιμένω νέα σου...!!!


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννουλα1985 είπε:

Εγώ θα πάω την Τετάρτη στο ιατρείο του για έναν τελευταιο ελεγχο κ θα κλείσουμε μου είπε τότε...υπολογίζει 27 με 28... θα είμαι 12 +2 απο οτι ειδα... Στο μητερα κ εγώ πρωτα ο θεος....αχ τι καλά είσαι νωρις...Ανυπομονώ  να σου πω την αληθεια μου... Κ να είναι όλα καλά... Γιατί δυστυχώς πέρσι τετοιο καιρο ημουν παλι εγκυος κ δυστυχώς δεν προχωρήσαμε...οπότε έχω κ έναν άγγελο ψηλά...!!! Κοριτσι μου κ σε όλα τα Κορίτσια  να έχουμε τέλειες όμορφες εγκυμοσύνες  κ καλα αποτελέσματα....θα περιμένω νέα σου...!!!

Μμμ...μη αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε.....καμία φορά αυτά είναι τυχαία γεγονότα....Και εγώ Ανυπομονώ πάρα πολύ...Ποιο γιατρό έχεις στο μητέρα;;οπότε πρώτα ο θεος θα είμαστε πάνω κάτω μαζί εκείνες τις μέρες του τοκετού στο νοσοκομείο χαχαχα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rita❤❤❤ είπε:

Μμμ...μη αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε.....καμία φορά αυτά είναι τυχαία γεγονότα....Και εγώ Ανυπομονώ πάρα πολύ...Ποιο γιατρό έχεις στο μητέρα;;οπότε πρώτα ο θεος θα είμαστε πάνω κάτω μαζί εκείνες τις μέρες του τοκετού στο νοσοκομείο χαχαχα....

Ναι ναι...είδες ...;;; κ που να είμαστε κ στο ίδιο δωμάτιο χωρίς να το ξέρουμε... χαχα


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα, τι κάνετε;:)

Πώς πηγαίνετε από συμπτώματα; Είχα ηρεμήσει εδώ και καμια 10 μέρες από έντονες αναγούλες. Απο  χθες ομως με πονάει το στομάχι μου, οι αναγουλες επέστρεψαν, με το φαγητό και τις μυρωδιές δεν τα πάω καλά. Επίσης έχω έντονη υπνηλία και εξάντληση που ειχαν λίγο υποχωρήσει εδω και μερικές μερες. Πάνω που σκεφτόμουν ότι πηγαίνουμε καλά και ότι μάλλον είχα τελειωσει με αυτά τα έντονα συμπτωματα του α τριμήνου. Αμ δε! :) Από ό,τι φαίνεται έχουμε λίγο μέλλον ακόμη...

Ηθελα να σας ρωτήσω από πολυβιταμίνες τί σας έχει δώσει ο γιατρός σας; Mου συνεστησαν τις pregnacare.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, inglaterra είπε:

Κοριτσια καλησπέρα, τι κάνετε;:)

Πώς πηγαίνετε από συμπτώματα; Είχα ηρεμήσει εδώ και καμια 10 μέρες από έντονες αναγούλες. Απο  χθες ομως με πονάει το στομάχι μου, οι αναγουλες επέστρεψαν, με το φαγητό και τις μυρωδιές δεν τα πάω καλά. Επίσης έχω έντονη υπνηλία και εξάντληση που ειχαν λίγο υποχωρήσει εδω και μερικές μερες. Πάνω που σκεφτόμουν ότι πηγαίνουμε καλά και ότι μάλλον είχα τελειωσει με αυτά τα έντονα συμπτωματα του α τριμήνου. Αμ δε! :) Από ό,τι φαίνεται έχουμε λίγο μέλλον ακόμη...

Ηθελα να σας ρωτήσω από πολυβιταμίνες τί σας έχει δώσει ο γιατρός σας; Mου συνεστησαν τις pregnacare.

 

Εμένα σήμερα άρχισαν κάτι αναγούλες το πρωί πολύ έντονες αλλά προς το μεσημεράκι συνηλθα. Πολυβιταμιταμινες δεν έπαιρνα ποτέ, φιλικό, σιδηρο, μαγνήσιο και ασβέστιο χώρια... 

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, inglaterra είπε:

Κοριτσια καλησπέρα, τι κάνετε;:)

Πώς πηγαίνετε από συμπτώματα; Είχα ηρεμήσει εδώ και καμια 10 μέρες από έντονες αναγούλες. Απο  χθες ομως με πονάει το στομάχι μου, οι αναγουλες επέστρεψαν, με το φαγητό και τις μυρωδιές δεν τα πάω καλά. Επίσης έχω έντονη υπνηλία και εξάντληση που ειχαν λίγο υποχωρήσει εδω και μερικές μερες. Πάνω που σκεφτόμουν ότι πηγαίνουμε καλά και ότι μάλλον είχα τελειωσει με αυτά τα έντονα συμπτωματα του α τριμήνου. Αμ δε! :) Από ό,τι φαίνεται έχουμε λίγο μέλλον ακόμη...

Ηθελα να σας ρωτήσω από πολυβιταμίνες τί σας έχει δώσει ο γιατρός σας; Mου συνεστησαν τις pregnacare.

 

Καλημεραααα... Εγώ είμαι μια ετσι μια αλλιως... το μόνο που είναι ίδιο,Είναι το πρωινό ξύπνημα κατά τις 5 για εμετό...Κάθε μέρα λες κ έχει ρολοι το σπορακι μου... Είναι πολύ καλές  τις έπαιρνα πέρσι... Πριν κ μετά την εγκυμοσυνη... φέτος τις πηρα μονο πριν που βοηθάνε στην συλληψη... Για την εγκυμοσυνη  δεν τις πηρα μονο κ μονο επειδή είναι μακριά το φαρμακείο που τις εχει κ δεν μπαίνω στον κόπο να πηγαίνω εκεί... ήμουν ευχαριστημένη... Τώρα παίρνω μόνο το φιλικό  κ μετά την αυχενικη  θα μου δώσει σίδηρο, μαγνήσιο κ ασβέστιο...

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου... Ότι έμαθα από τον γιατρό ότι το Σάββατο έχουμε την αυχενικη...αντε να δούμε...Έχω μεγάλη αγωνία τωρα...!!!


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...