Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

Just now, Αννούλαααα είπε:

Γεια σου κορίτσι μου...Καλά είμαστε εδώ λέμε για τις αυχενικες  που κοντεύουν... Εσύ ποσο εισαι;;; Πότε περίπου υπολογίζεις για την αυχενικη;;;

Εγώ θέλω ακόμη γιατί έχω Πητ Ιανουάριο αλλά λογω προηγηθησας καισαρικής θα γεννήσω τελη Δεκεμβριου! 

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 hours ago, ΦαιηΚατς said:

Κορίτσια τι κάνετε; εγώ πήγα σήμερα για υπέρηχο. Ακούσαμε καρδουλα και όλα τέλεια!!!! 

Μπραβο κοριτσάκι μου ειναι καταπληκτικό να ακούς την καρδούλα....εγώ λιώνωωωωω

πόσο είσαι?

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, fionita είπε:

κοριτσια καποια που να εχει κανει αυχενικη;;;Εγω την Τριτη εχω

Καλημέρα κορίτσι μου... Εγώ θα την κάνω το Σάββατο...οπότε θα σας πω τότε...!!! Ποσο εισαι τωρα;;; πητ ποτε εχεις;;;

18 ώρες πρίν, Κουδουνίστρα είπε:

Καλημέρα Αννούλα! Είμαι 37 και ο γιατρός μου είναι στο ιασώ όπου και κάνω όλες τις εξετάσεις. Εξειδικευμένος στον προγεννητικό έλεγχο και πολύ καλός άνθρωπος. 

Το NIPT (Non Invasive Prenatal Test) είναι μια τελευταία μέθοδος ελέγχου για σύνδρομα με ακρίβεια 99% . Πιο εξειδικευμένη απο την αυχενική διαφάνεια. Απο ότι κατάλαβα έχει διάφορες αλλά μου πρότεινε να κάνω την harmony που είναι full. Στην αυχενική μου έκανε μόνο τον υπέρηχο και για λήψη αίματος μου είπε να κάνω απ’ευθείας την NIPT και όχι την εξέταση αίματος που συμπεριλαμβάνει η αυχενική.

Ο γιατρός σου σε ποιό νοσοκομείο είναι?

Καλημέρα κουδουνιστρα  μου... πητ βάση αυχενικής ποτε σου βγήκε...;;; κ να ρωτήσω μετα πάμε βάση με εκείνη την ημερομηνια;;; Ή βάση περιόδου;;;


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκιαααα!!!και εγώ έκανα την αυχενική μου την Δευτέρα 20/5 ολα μια χαραααα τέλεια!!και κατα 90% έχω κοριτσάκιιιιιιιι!!!τρελαίνομαιιιιιιιιιιι❤️Και δεν ξέρω τωρα πλεον αν ειμαι στις μανουλες Δεκεμβριου!χαχαχαχ γιατί η μπέμπα βάση υπερήχου βγαίνει πάντα 4 ημέρες μεγαλύτερη!ο γιατρος είπε οτι μαλλον εγινε νωρις η σύλληψη!με βαση περιοδου μου ειχε πητ 3/12 αλλα τωρα μου το αλλαξε σε 29/11 θα δειξειιιι!!!ολες με το καλο κοριτσια μου στις αυχενικουλες  σας!σας φιλωωω❤️Τρεχω με τον γαμο και δεν πολυ μπαινω!

  • Μου αρέσει 3

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Αννούλαααα είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου... Εγώ θα την κάνω το Σάββατο...οπότε θα σας πω τότε...!!! Ποσο εισαι τωρα;;; πητ ποτε εχεις;;;

καλημερα κοριτσι μου ..αντε ωραια σου ευχομε τα καλυτερα ...11 εβδομαδων και 2 μερες ...εσυ????

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, fionita είπε:

καλημερα κοριτσι μου ..αντε ωραια σου ευχομε τα καλυτερα ...11 εβδομαδων και 2 μερες ...εσυ????

Μαζί είμαστε.... Εγώ είμαι 11+5.... πητ 8.12 τωρα αυριο έχουμε την αυχενικη κ να δούμε πόσο είναι ακριβώς...!!! Ευχαριστω πολυ... Κ σε εσένα εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσυνη....


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Αννούλαααα said:

Καλημέρα κορίτσι μου... Εγώ θα την κάνω το Σάββατο...οπότε θα σας πω τότε...!!! Ποσο εισαι τωρα;;; πητ ποτε εχεις;;;

Καλημέρα κουδουνιστρα  μου... πητ βάση αυχενικής ποτε σου βγήκε...;;; κ να ρωτήσω μετα πάμε βάση με εκείνη την ημερομηνια;;; Ή βάση περιόδου;;;

Αννούλα μου καλησπέρα. Στην αυχενική δίνει ακόμα πητ στις 13/12 που είναι το ίδιο που ήξερα απο τις πρώτες εβδομάδες. Ο γιατρός μου όμως είπε να υπολογίζω καμιά εβδομάδα πιο νώρίς. Εμένα η αυχενική έγινε στις 10+5 και το ξανα έλεγξε στις 10+6 που πήγα χτές λόγω απροόπτου. Βγήκε 1,5. Μέχρι 2,5 μου είπε ο γιατρός το δεχόμαστε οπότε χάρηκα πολύ. Γενικά όσο προχωράει η εγκυμοσύνη θα πηγαίνεις ανάλογα με τις διαστάσεις που σου δείχνουν τα υπέρηχα. Εσυ είσαι 11+5? τώρα το είδα πιο πάνω...

Χτες είχα μια μικρή αποκόλληση πλακούντα δυστυχως και κατέληξε σε αιμορραγία. Ευτυχώς που είμαι ακόμα Ελλάδα και πήγα σφαίρα στο γιατρό να δούμε τι γίνεται. Το σποράκι μου είναι ακόμα εκεί ζωηρότατο :wub: χοροπηδάει και τεντώνεται!!

Σήμερα πήγα για NIPT Harmony μιάς και συμπλήρωσα και την 11η εβδομάδα. Απο δω και στο εξής ξάπλα και ακινησία για να ξανακολλήσει μην τυχόν και έχω προβλήματα. Είμαι δυστυχώς συνεχώς με αιμορραγίες και αίμα απο την 6η εβδομάδα :(

Μίλησες στον γιατρό σου για την NIPT?

42 minutes ago, Nektarinaki said:

Καλημέρα κοριτσάκιαααα!!!και εγώ έκανα την αυχενική μου την Δευτέρα 20/5 ολα μια χαραααα τέλεια!!και κατα 90% έχω κοριτσάκιιιιιιιι!!!τρελαίνομαιιιιιιιιιιι❤️Και δεν ξέρω τωρα πλεον αν ειμαι στις μανουλες Δεκεμβριου!χαχαχαχ γιατί η μπέμπα βάση υπερήχου βγαίνει πάντα 4 ημέρες μεγαλύτερη!ο γιατρος είπε οτι μαλλον εγινε νωρις η σύλληψη!με βαση περιοδου μου ειχε πητ 3/12 αλλα τωρα μου το αλλαξε σε 29/11 θα δειξειιιι!!!ολες με το καλο κοριτσια μου στις αυχενικουλες  σας!σας φιλωωω❤️Τρεχω με τον γαμο και δεν πολυ μπαινω!

Αχ τι ωραία! Χαίρομαι πολύ για σ’ενα κορίτσάκι μου. Με το καλό μια όμορφη μπουμπούκα:wub: και ας έρθει και το Νοέμβρη!! Πότε με το καλό ημερομηνία γάμου? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Κουδουνίστρα είπε:

Αννούλα μου καλησπέρα. Στην αυχενική δίνει ακόμα πητ στις 13/12 που είναι το ίδιο που ήξερα απο τις πρώτες εβδομάδες. Ο γιατρός μου όμως είπε να υπολογίζω καμιά εβδομάδα πιο νώρίς. Εμένα η αυχενική έγινε στις 10+5 και το ξανα έλεγξε στις 10+6 που πήγα χτές λόγω απροόπτου. Βγήκε 1,5. Μέχρι 2,5 μου είπε ο γιατρός το δεχόμαστε οπότε χάρηκα πολύ. Γενικά όσο προχωράει η εγκυμοσύνη θα πηγαίνεις ανάλογα με τις διαστάσεις που σου δείχνουν τα υπέρηχα. Εσυ είσαι 11+5? τώρα το είδα πιο πάνω...

Χτες είχα μια μικρή αποκόλληση πλακούντα δυστυχως και κατέληξε σε αιμορραγία. Ευτυχώς που είμαι ακόμα Ελλάδα και πήγα σφαίρα στο γιατρό να δούμε τι γίνεται. Το σποράκι μου είναι ακόμα εκεί ζωηρότατο :wub: χοροπηδάει και τεντώνεται!!

Σήμερα πήγα για NIPT Harmony μιάς και συμπλήρωσα και την 11η εβδομάδα. Απο δω και στο εξής ξάπλα και ακινησία για να ξανακολλήσει μην τυχόν και έχω προβλήματα. Είμαι δυστυχώς συνεχώς με αιμορραγίες και αίμα απο την 6η εβδομάδα :(

Μίλησες στον γιατρό σου για την NIPT?

Αχ τι ωραία! Χαίρομαι πολύ για σ’ενα κορίτσάκι μου. Με το καλό μια όμορφη μπουμπούκα:wub: και ας έρθει και το Νοέμβρη!! Πότε με το καλό ημερομηνία γάμου? 

Όχι δεν τον ρώτησα να δω πως θα βγει η αυχενικη κ βλέπουμε... αν βγει τελεια...με πολύ καλές τιμές...Δεν θα την κάνω...περαστικα κοριτσι μου... δεν ειναι κατι...το ειχα παθει στην προηγουμενη... απλα ξαπλα κ προσεχε... σου εδωσε κ ουτροτζεσταν;;; έτυχε που έχεις την ίδια ημερομηνία... συνήθως δεν έχουμε την ίδια... εμένα το προηγούμενο ήταν μια εβδομάδα μεγαλύτερο... Κ αυτό πιστεύω ότι θα είναι πιο μεγάλο γιατι ειχα νωρις ωορρηξία εκείνο τον μήνα... θα δούμε αυριο...

Just now, moustokoulouro είπε:

Καλησπέρα κοριτσια

Εγώ αργω ακόμα για αυχενικη

αυριο κλείνω τη 10η βδομάδα !

αληθεια που κάνατε η θα κάνετε αυχενικες;

Καλησπερααα εγω στο μητερα... με το καλο κοριτσι μου...Κ να σου πάνε όλα υπέροχα...!!! Εσύ που θα την κανεις;;;


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννούλαααα είπε:

Μαζί είμαστε.... Εγώ είμαι 11+5.... πητ 8.12 τωρα αυριο έχουμε την αυχενικη κ να δούμε πόσο είναι ακριβώς...!!! Ευχαριστω πολυ... Κ σε εσένα εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσυνη....

αντε ολα καλα θα πανε ..εγω 10.12 εχω πητ..αα ενημερωσε με για αυριο 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, fionita είπε:

αντε ολα καλα θα πανε ..εγω 10.12 εχω πητ..αα ενημερωσε με για αυριο 

Εννοείται...θα σας στείλω... Εσύ που θα την κανεις;;; κ με το καλο που θα γεννησεις;;;;


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Αννούλαααα είπε:

Όχι δεν τον ρώτησα να δω πως θα βγει η αυχενικη κ βλέπουμε... αν βγει τελεια...με πολύ καλές τιμές...Δεν θα την κάνω...περαστικα κοριτσι μου... δεν ειναι κατι...το ειχα παθει στην προηγουμενη... απλα ξαπλα κ προσεχε... σου εδωσε κ ουτροτζεσταν;;; έτυχε που έχεις την ίδια ημερομηνία... συνήθως δεν έχουμε την ίδια... εμένα το προηγούμενο ήταν μια εβδομάδα μεγαλύτερο... Κ αυτό πιστεύω ότι θα είναι πιο μεγάλο γιατι ειχα νωρις ωορρηξία εκείνο τον μήνα... θα δούμε αυριο...

Καλησπερααα εγω στο μητερα... με το καλο κοριτσι μου...Κ να σου πάνε όλα υπέροχα...!!! Εσύ που θα την κανεις;;;

Δε ξέρω ακόμα.. το ψάχνω 

 


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...