Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

Κορίτσια μου τι κανετε;;; εγω καλα ειμαι το ζαχαρο ελεγχόμενο...σε 1μ5 βδομάδα έχουμε γιατρό  κ λογικά θα μου δώσει κ κολπική καλλιέργεια από ότι μου είχε πει... 10.11 σταματάω το μαγνήσιο... Τώρα την Παρασκευή τελειώνω με το ΙΚΑ τουλάχιστον μεχρι την γέννα...Έχω αναμονή 2 επιτροπές κ θα πάω για πληρωμή επιτέλους...η.κυστη πια γεμίζει κ πιέζει πολύ γρηγο ρα κ εχω αρχίσει να έχω κάποιες ενοχλήσεις κ πονους χαμηλά... μάλλον θα είναι που περνει θέση...παρέλαβα κ τα δωράκια του μαιευτηρίου...παρά πολύ.ωραια...Ανυπομονώ  την στιγμή που θα τα δίνουμε...όπου να ναι μπαίνουμε κ στον μήνα μας

..οπότε πάμε για την τελική ευθεία...!!!

  • Μου αρέσει 3

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Αννούλαααα είπε:

Κορίτσια μου τι κανετε;;; εγω καλα ειμαι το ζαχαρο ελεγχόμενο...σε 1μ5 βδομάδα έχουμε γιατρό  κ λογικά θα μου δώσει κ κολπική καλλιέργεια από ότι μου είχε πει... 10.11 σταματάω το μαγνήσιο... Τώρα την Παρασκευή τελειώνω με το ΙΚΑ τουλάχιστον μεχρι την γέννα...Έχω αναμονή 2 επιτροπές κ θα πάω για πληρωμή επιτέλους...η.κυστη πια γεμίζει κ πιέζει πολύ γρηγο ρα κ εχω αρχίσει να έχω κάποιες ενοχλήσεις κ πονους χαμηλά... μάλλον θα είναι που περνει θέση...παρέλαβα κ τα δωράκια του μαιευτηρίου...παρά πολύ.ωραια...Ανυπομονώ  την στιγμή που θα τα δίνουμε...όπου να ναι μπαίνουμε κ στον μήνα μας

..οπότε πάμε για την τελική ευθεία...!!!

Τι δωράκια εννοείς; 

Τα υπόλοιπα πράγματα τα ετοιμάσατε; 

Εεε δεν έμεινε και πολύ καιρός, κοντευουμε!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι από μένα κορίτσια! Πήγα κι εγώ γιατρό σήμερα. Ακριβώς 33 εβδομάδες, το μωρό 2.150 και εγώ συν 11 κιλά. Αν και τώρα άρχισα να μην μπορώ να φάω απ τις καούρες. Η κοιλιά μου κατέβηκε αρκετά μου είπε αλλά ο τράχηλος ακόμα στο 4.0. Συσπάσεις σε λογικά πλαίσια. Στις 36 ακριβώς θα πάω να βγάλω το ράμμα και μετά πιστευει ότι θα γεννήσω μέχρι τέλος Νοέμβρη.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Τι δωράκια εννοείς; 

Τα υπόλοιπα πράγματα τα ετοιμάσατε; 

Εεε δεν έμεινε και πολύ καιρός, κοντευουμε!! 

Αναμνηστικά δωράκια για τους επισκέπτες...τα άλλα έχουν μείνει κάτι πολύ λίγα... Πιο πολύ θέλει τακτοποίηση το δωμάτιο του μωρού...Κ τελειωσαμε...

Just now, An.thi είπε:

Γειά σας κι από μένα κορίτσια! Πήγα κι εγώ γιατρό σήμερα. Ακριβώς 33 εβδομάδες, το μωρό 2.150 και εγώ συν 11 κιλά. Αν και τώρα άρχισα να μην μπορώ να φάω απ τις καούρες. Η κοιλιά μου κατέβηκε αρκετά μου είπε αλλά ο τράχηλος ακόμα στο 4.0. Συσπάσεις σε λογικά πλαίσια. Στις 36 ακριβώς θα πάω να βγάλω το ράμμα και μετά πιστευει ότι θα γεννήσω μέχρι τέλος Νοέμβρη.

Αχχχ τι καλά... εμένα δεν μου είπε ποτέ με κόβει να γενναω...

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Καναμε ντοπλερ χθες 

ολα καλά! Η μπεμπα 2.100 μεγαλώνει μια χαρά και τράχηλος πάνω από 3εκ.. Έπιασε τόπο η ξεκούραση ..

Δεν μπορεί κάνει πρόβλεψη για το ποτε θα γεννήσω αλλά πιστεύει θα μπω στο μήνα μου .. Αποκλείει να γεννήσω τις επόμενες 2-3 εβδομάδες Οποτε θα κλείσω τις 35 λογικά..

Είμαι 33 παρα κάτι τώρα 

Εγω πιστεύω θα γεννήσω η πολύ τέλος Νοέμβρη η πολύ αρχές Δεκέμβρη 

Μεταξύ 27/11 και 7/12 δηλ

Αυτό το 10ημερο ..

Από ετοιμασιεσ Θέλω πιτζαμες και να πάρω κάτι στη μικρή για την έξοδο 

κατα τ αλλά είμαστε σε καλό δρόμο 

 

  • Μου αρέσει 3

Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

Κορίτσια μου τι κανετε;;; εγω καλα ειμαι το ζαχαρο ελεγχόμενο...σε 1μ5 βδομάδα έχουμε γιατρό  κ λογικά θα μου δώσει κ κολπική καλλιέργεια από ότι μου είχε πει... 10.11 σταματάω το μαγνήσιο... Τώρα την Παρασκευή τελειώνω με το ΙΚΑ τουλάχιστον μεχρι την γέννα...Έχω αναμονή 2 επιτροπές κ θα πάω για πληρωμή επιτέλους...η.κυστη πια γεμίζει κ πιέζει πολύ γρηγο ρα κ εχω αρχίσει να έχω κάποιες ενοχλήσεις κ πονους χαμηλά... μάλλον θα είναι που περνει θέση...παρέλαβα κ τα δωράκια του μαιευτηρίου...παρά πολύ.ωραια...Ανυπομονώ  την στιγμή που θα τα δίνουμε...όπου να ναι μπαίνουμε κ στον μήνα μας

..οπότε πάμε για την τελική ευθεία...!!!

Για το ΙΚΑ τι πληρωμές περιμένεις; Την άδεια κυοφορίας; Εμένα ξεκίνησε στις 23/10, αλλά δεν έχω ιδέα πότε θα πληρωθώ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, An.thi είπε:

Για το ΙΚΑ τι πληρωμές περιμένεις; Την άδεια κυοφορίας; Εμένα ξεκίνησε στις 23/10, αλλά δεν έχω ιδέα πότε θα πληρωθώ..

Εγώ 24/10 βγήκα και πληρώνομαι όλο το ποσο νομίζω 1/11 αν θυμαμαι καλά 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγκυούλες! Ξεκίνησαν ήδη οι προβλέψεις των γιατρών βλέπω. Τι ωραία!

 Ο μικρούλης μας παίρνει γραμμαριάκια αλλά παραμένει στο κατώτερο όριο. Το doppler βγήκε καλό και οι 2 γιατροί που ήταν παρόντες (ο γιατρός μου και εκείνος που έκανε την εξέταση) είπαν ομόφωνα πως απλά δεν θα βγεί ενα 4κιλο μωράκι και το σημαντικό είναι οτι παίρνει βάρος και δεν μένει στάσιμος. Θα γίνει επαναληπτικό ντόπλερ σε 2 εβδομάδες, την επόμενη δηλαδή (θα είναι εβδομάδα 34 για εμένα). 

Δεν έχω καθώλου συσπάσεις αλλά πολλές καούρες σε σημείο να μην μπορώ να κοιμηθώ καθώλου :(

Επίσης απο χτές βράδυ ξεκίνησε να με πονάει η λεκάνη μου εσωτερικά λές και έλιωσα πρώτη μέρα στο γυμναστήριο χαχαχα αλλο και τούτο!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , An.thi είπε:

Για το ΙΚΑ τι πληρωμές περιμένεις; Την άδεια κυοφορίας; Εμένα ξεκίνησε στις 23/10, αλλά δεν έχω ιδέα πότε θα πληρωθώ..

Εμένα ξεκινησε στις 13...Κ θα πληρωθώ στις 1 Νοεμβρίου...Όχι δύο τελευταίες  επιτροπές...Που μου χρωστούσαν... να πάω να τα καταθέσω κ να μου δώσουν ημερομηνία πληρωμής....λογικά μέσα Νοέμβρη θα πληρωθείς την κυοφορίας....Δεν σου είπαν ποτε θα σου μπουν;;;;


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

Εμένα ξεκινησε στις 13...Κ θα πληρωθώ στις 1 Νοεμβρίου...Όχι δύο τελευταίες  επιτροπές...Που μου χρωστούσαν... να πάω να τα καταθέσω κ να μου δώσουν ημερομηνία πληρωμής....λογικά μέσα Νοέμβρη θα πληρωθείς την κυοφορίας....Δεν σου είπαν ποτε θα σου μπουν;;;;

Η αλήθεια είναι πως δεν ρώτησα κι εγώ. Πάντως για την αναρρωτική είχε επιτροπή κάθε Τρίτη και πληρωνομουν μετά απο 10 μέρες συνήθως. Πάντα Παρασκευή. Θα φανεί αυτές τις μέρες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 33 λεπτά , An.thi είπε:

Η αλήθεια είναι πως δεν ρώτησα κι εγώ. Πάντως για την αναρρωτική είχε επιτροπή κάθε Τρίτη και πληρωνομουν μετά απο 10 μέρες συνήθως. Πάντα Παρασκευή. Θα φανεί αυτές τις μέρες.

Καλημέρα...Κοίτα λογικά στο χαρτί που σου δίνουν για να το πας στην δουλειά μπορεί να στο έχουν γράψει πάνω με στυλό...εμένα τουλάχιστον πάντα το γράφουν...σε ποιον δημο εισαι;;;


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννούλαααα είπε:

Καλημέρα...Κοίτα λογικά στο χαρτί που σου δίνουν για να το πας στην δουλειά μπορεί να στο έχουν γράψει πάνω με στυλό...εμένα τουλάχιστον πάντα το γράφουν...σε ποιον δημο εισαι;;;

Δεν ειμαι Αθήνα, Αλεξανδρούπολη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Κουδουνίστρα είπε:

Καλησπέρα εγκυούλες! Ξεκίνησαν ήδη οι προβλέψεις των γιατρών βλέπω. Τι ωραία!

 Ο μικρούλης μας παίρνει γραμμαριάκια αλλά παραμένει στο κατώτερο όριο. Το doppler βγήκε καλό και οι 2 γιατροί που ήταν παρόντες (ο γιατρός μου και εκείνος που έκανε την εξέταση) είπαν ομόφωνα πως απλά δεν θα βγεί ενα 4κιλο μωράκι και το σημαντικό είναι οτι παίρνει βάρος και δεν μένει στάσιμος. Θα γίνει επαναληπτικό ντόπλερ σε 2 εβδομάδες, την επόμενη δηλαδή (θα είναι εβδομάδα 34 για εμένα). 

Δεν έχω καθώλου συσπάσεις αλλά πολλές καούρες σε σημείο να μην μπορώ να κοιμηθώ καθώλου :(

Επίσης απο χτές βράδυ ξεκίνησε να με πονάει η λεκάνη μου εσωτερικά λές και έλιωσα πρώτη μέρα στο γυμναστήριο χαχαχα αλλο και τούτο!

Καλά από καούρες κι εγώ άστα... 

Σχετικά με τη λεκάνη είναι φυσιολογικό να ξέρεις, εγώ δεν το νιωθω τόσο έντονα τη διαφορά γιατί έτσι κι αλλιώς έχω θέμα με το ισχίο μου και πονάω με τι; μεταβολές του καιρού. Γέρασα νωρίτερα χαχαχχχα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...