Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

Just now, ΧρυσαΜ said:

Καλά από καούρες κι εγώ άστα... 

Σχετικά με τη λεκάνη είναι φυσιολογικό να ξέρεις, εγώ δεν το νιωθω τόσο έντονα τη διαφορά γιατί έτσι κι αλλιώς έχω θέμα με το ισχίο μου και πονάω με τι; μεταβολές του καιρού. Γέρασα νωρίτερα χαχαχχχα 

Διάβασα οτι αρχίζει να ανοίγει σιγά σιγά το ηβικό οστό μιας και διαπίστωσα οτι εκει πονάω.

Καλέ λες και έκανα ασκήσεις εδάφους...σηκώνομαι για τουαλέτα το βράδυ και περπατάω σαν πάπια :shock:

Για τις καούρες έκοψα το φαγηυό το βράδυ, άντε καμια φρυγανίτσα ή ενα μήλο και πίνω ενα χαμομηλάκι με μέλι. Χτές δεν χρειάστηκε ούτε μαλοξ να πάρω.

Ο δε μικρούλης έχει ανέβει τόσο πάνω που αισθάνομαι λες και θα πεταχτεί κανα ποδαράκι απο το στόμα μου καμια ώρα με τόσα κλωτσιδάκια χαχαχαχαχα μου τα έχει σπρώξει όλα επάνω!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, An.thi είπε:

Μίκρυναν τα στομάχια μας..απ ότι βλέπω όλες έχουμε!

Ανθή μου, εμένα το στομάχι μου εξακολουθεί να είναι έξτρα λάρτζ διαστάσεων γιατί όλη την ώρα πεινάω, αλλά προσπαθώ να μην τρώω γιατί έχω πολλή καούρα μετά :razz: 

Εν τω μεταξύ μού έχει βγει η νύστα του τελευταίου μήνα και δε μπορώ να κάνω σχεδόν τίποτα.... 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Ανθή μου, εμένα το στομάχι μου εξακολουθεί να είναι έξτρα λάρτζ διαστάσεων γιατί όλη την ώρα πεινάω, αλλά προσπαθώ να μην τρώω γιατί έχω πολλή καούρα μετά :razz: 

Εν τω μεταξύ μού έχει βγει η νύστα του τελευταίου μήνα και δε μπορώ να κάνω σχεδόν τίποτα.... 

Κι εγώ όλο το φαγητό σκέφτομαι, ειδικά τώρα που όσο περνάει ο καιρός είμαι όλο σπίτι, αλλά όταν φάω πολύ υποφέρω! :D

Ποια νύστα; Εγώ απο τώρα αυπνία φουλ!! Κι όλο σκέφτομαι ότι μετά τη γέννα θα είναι πολύ χειρότερα! Χαχα!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ πείνα ρεεε

να δω πως θα τα χάσω  τα κιλά μετά που τώρα όλο τρωω

πως θα κοπεί η όρεξη; 
Επισης για πόνους που λέτε πιο πάνω εγώ έχω στους προσαγωγούς από νωρίς σ αυτήν την εγκυμοσύνη 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, moustokoulouro είπε:

Πολύ πείνα ρεεε

να δω πως θα τα χάσω  τα κιλά μετά που τώρα όλο τρωω

πως θα κοπεί η όρεξη; 
Επισης για πόνους που λέτε πιο πάνω εγώ έχω στους προσαγωγούς από νωρίς σ αυτήν την εγκυμοσύνη 

Κι εγώ αυτό λέω..πως θα γίνει να σταματήσω να τρώω μέσα στο χειμώνα! Στο γιο μου, ενώ έβαλα 8 κιλά στην εγκυμοσύνη έτρωγα πολύ στην αρχή μετά τη γέννα με το θηλασμό..Τώρα θα έχω στόχο να βγω ωραία στη βάφτιση! Έτσι λέω! :D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, An.thi είπε:

Κι εγώ αυτό λέω..πως θα γίνει να σταματήσω να τρώω μέσα στο χειμώνα! Στο γιο μου, ενώ έβαλα 8 κιλά στην εγκυμοσύνη έτρωγα πολύ στην αρχή μετά τη γέννα με το θηλασμό..Τώρα θα έχω στόχο να βγω ωραία στη βάφτιση! Έτσι λέω! :D

8 κιλά δεν είναι τίποτα 

Εγώ είχα βάλει 12 και μου είχε πάρει 8 μήνες να τα χάσω ενώ ακούω άλλες στο 2μηνο μετά τη γεννα έχουν χάσει 20-25

τωρα που θα έχω πάρει 17-18 απ ότι υπολογίζω, σε καμία 3ετια με βλέπω να επανέρχομαι 

τραγικο!

  • Χαχα 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, εγώ είχα πάρει 20 αλλά τα έχασα το πρώτο διμηνο, χωρίς διατροφή ή άσκηση. Έχω την εντύπωση ότι φεύγουν γενικά γρήγορα τα κιλά.

Αλλά γενικά λίγο περπάτημα μόνο αν καταφέρνουμε να κάνουμε τη μέρα και να αποφεύγουμε όσο το δυνατόν περισσότερο τα γλυκά, νομίζω ότι θα επανέλθουμε. Δε λέω για εξτριμ πράγματα όπως γυμναστική και τέτοια, εγώ δεν είμαι και πολύ φαν, εκτός αυτού δύσκολα βρίσκουμε χρόνο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας κοριτσια, ο,τι ειναι απο την εγκυμοσυνη θα φυγουν σχετικα γρηγορα, ο,τι ειναι λιπος δεν ξερω :) Να σας ρωτησω, σας ζητησε ο γιατρος σας να κανετε εμβολιο κοκκυτη για τα εμβρυα; επισης εχει τυχει σε καποια να μην ειχε μεγαλωσει το στηθος της αλλα να αρχιζει απο τωρα αργα στην εγκυμοσυνη; εγω ειμαι 32 με 33 εβδομαδες κι εδω και δυο μερες νιωθω φαγουρα στο στηθος και λιγο πονο στην αριστερη θηλη, ειναι φυσιολογικο; επισης πρεπει να κανω επαναληψη ενεσης κορτιζονης μετα απο 4 εβδομαδες αλλα πρεπει να ειναι σε αποσταση με το εμβολιο κοκκυτη! αν ξερει καποιος κατι ας γραψει! Καλο μηνα σε ολες και με το καλο και παλι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, martjem said:

Καλημερα σας κοριτσια, ο,τι ειναι απο την εγκυμοσυνη θα φυγουν σχετικα γρηγορα, ο,τι ειναι λιπος δεν ξερω :) Να σας ρωτησω, σας ζητησε ο γιατρος σας να κανετε εμβολιο κοκκυτη για τα εμβρυα; επισης εχει τυχει σε καποια να μην ειχε μεγαλωσει το στηθος της αλλα να αρχιζει απο τωρα αργα στην εγκυμοσυνη; εγω ειμαι 32 με 33 εβδομαδες κι εδω και δυο μερες νιωθω φαγουρα στο στηθος και λιγο πονο στην αριστερη θηλη, ειναι φυσιολογικο; επισης πρεπει να κανω επαναληψη ενεσης κορτιζονης μετα απο 4 εβδομαδες αλλα πρεπει να ειναι σε αποσταση με το εμβολιο κοκκυτη! αν ξερει καποιος κατι ας γραψει! Καλο μηνα σε ολες και με το καλο και παλι!

Καλημέρα και σε εσένα! 

Μα γιατί τρελαίνονται οι γιατροι με τα εμβολια κατα τη διάρκεια της κύησης? Έτσι ήταν πάντα ή τωρα με την έξαρση των ιώσεων τα τελευταία χρόνια συμβαίνει αυτο?

Σχετικά με το στήθος, συμπληρώνω την 34 σήμερα και δεν μπορώ να πώ πως για το σωματοτυπό μου πως έχει πρηστεί αρκετά. Έχει μεγαλώσει λίγο αλλά οχι τρελα πραγματα. Η φαγούρα που νιώθεις ειναι νορμάλ όπως και ο πόνος στις θηλές.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, moustokoulouro είπε:

8 κιλά δεν είναι τίποτα 

Εγώ είχα βάλει 12 και μου είχε πάρει 8 μήνες να τα χάσω ενώ ακούω άλλες στο 2μηνο μετά τη γεννα έχουν χάσει 20-25

τωρα που θα έχω πάρει 17-18 απ ότι υπολογίζω, σε καμία 3ετια με βλέπω να επανέρχομαι 

τραγικο!

Μπαινόβγαινα στο νοσοκομείο τότε και δεν ειχα ορεξη για φαγητό. Μετά τη γέννα έφυγαν και τα 8, μόλις γύρισα σπίτι. 

Έχω περάσει μια ζωή με διατροφές για να έχω ένα φυσιολογικό βάρος, οπότε και τώρα λέω ότι θα τα χάσω..Ας φάμε τώρα που έχουμε και δικαιολογία! :D

Πες τα βρε @Κουδουνίστρα! Έλεος πια με τα εμβόλια! Και για να μην παρεξηγηθώ έχω ξαναπεί ότι το παιδί μου το έχουμε φουλ εμβολιασμένο, αλλά στην εγκυμοσύνη γιατί;

@martjem  Τον ρώτησες γιατί να το κάνεις; Προληπτικά, όπως το αντιγριπικο;

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, An.thi said:

Μπαινόβγαινα στο νοσοκομείο τότε και δεν ειχα ορεξη για φαγητό. Μετά τη γέννα έφυγαν και τα 8, μόλις γύρισα σπίτι. 

Έχω περάσει μια ζωή με διατροφές για να έχω ένα φυσιολογικό βάρος, οπότε και τώρα λέω ότι θα τα χάσω..Ας φάμε τώρα που έχουμε και δικαιολογία! :D

Πες τα βρε @Κουδουνίστρα! Έλεος πια με τα εμβόλια! Και για να μην παρεξηγηθώ έχω ξαναπεί ότι το παιδί μου το έχουμε φουλ εμβολιασμένο, αλλά στην εγκυμοσύνη γιατί;

@martjem  Τον ρώτησες γιατί να το κάνεις; Προληπτικά, όπως το αντιγριπικο;

Αυτό με την δικαιολογία μου άρεσε...το έχω εφαρμόσει στις στιγμές αδυναμίας λόγω λιγούρας χαχαχα δείχνωντας την κοιλίτσα με το δάχτυλο και με φατσούλα :rolleyes: οτι δεν είμαι εγω που το ζητάω το γλυκο χαχαχα

Με τα εμβόλια της γρίπης και οτι άλλο συνεπάγεται μεσα σε αυτα κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, είμαι λίγο κατά για να ειμαι ειλικρινής. Ολα αυτά αλλάζουν κάθε χρόνο ανάλογα με τη γρίπη της χρονιάς, με αποτελεσμα να μην έχεις μια πλήρη άποψη για το μετά απο χρόνια τι συνέπειες θα έχουν στον οργανισμό της μητέρας αλλά και του παιδιού. Καταλαβαίνω απόλυτα να το κάνει ο μπαμπάς μου και η μαμά μου που είναι στις ευπαθείς ομάδες λόγω ιστορικού και ηλικείας αλλα ενώ είμαι έγκυος δε νομίζω να το κάνω. Φυσικά αυτό είναι πάντα η αποψή μου για να μην παραιξηγηθώ και όπως είπες, το μωρό μου θα εμβολιαστεί με όλα όσα πρέπει να εμβολιάζεται ενα παιδακι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, An.thi said:

Μίκρυναν τα στομάχια μας..απ ότι βλέπω όλες έχουμε!

Καλέ γουργουρίσε το στομάχι μου και το άκουσα ψηλά αριστερά απο το στήθος και έβαλα τα γέλια...μα που έχει φτάσει το ερμο? :lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Τι να πω, εγώ είχα πάρει 20 αλλά τα έχασα το πρώτο διμηνο, χωρίς διατροφή ή άσκηση. Έχω την εντύπωση ότι φεύγουν γενικά γρήγορα τα κιλά.

Αλλά γενικά λίγο περπάτημα μόνο αν καταφέρνουμε να κάνουμε τη μέρα και να αποφεύγουμε όσο το δυνατόν περισσότερο τα γλυκά, νομίζω ότι θα επανέλθουμε. Δε λέω για εξτριμ πράγματα όπως γυμναστική και τέτοια, εγώ δεν είμαι και πολύ φαν, εκτός αυτού δύσκολα βρίσκουμε χρόνο 

Πως το έκανες αυτό πες μου;;;χωρισ διατροφή;;;; 20 κιλά σε ένα 2μηνο;;;;; Με τη γεννα ποσα είχες χάσει; 
 


Σχετικά με το εμβολιο της γρίπης ο παιδιατρος μας υποστηρίζει πως με το θηλασμό θα πάρει αντισώματα το νεογέννητο αν έχω εμβολιαστεί και ότι έτσι δε θα κινδυνεύει .. τι να πω


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...