Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Παίρνεις μαγνήσιο; δε σε ηρεμεί; 

Και μαγνήσιο και προγεστερόνη παίρνω. Αλλά αν σκεφτείς ότι το γιό μου τον γέννησα στις 36 τώρα πάλι ελπίζω να φτάσω εκεί χωρίς παρατράγουδα! Δυο εβδομαδες έμειναν :D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα βρε κορίτσια! Με την Άνθη είμαστε μαζί! 2-3 βδομαδες μας έμειναν 

άντε 4... 

Κοριτσια δε θυμαμαι τι χαρτιά πρέπει να έχουμε έτοιμα. Έχει ασχοληθεί καμία;

  • Μου αρέσει 2

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , moustokoulouro είπε:

Καλημέρα βρε κορίτσια! Με την Άνθη είμαστε μαζί! 2-3 βδομαδες μας έμειναν 

άντε 4... 

Κοριτσια δε θυμαμαι τι χαρτιά πρέπει να έχουμε έτοιμα. Έχει ασχοληθεί καμία;

Σε εμας εδώ θέλει Ληξιαρχική Πραξη Γάμου, Ταυτότητες Γονέων και Βιβλιαριο Υγείας Μητέρας. Ετοιμάζουν στο νοσοκομείο ένα έγγραφο και το πηγαίνεις στο ληξιαρχείο. Σε περίπτωση που θέλεις να δηλώσεις όνομα εξ αρχής θέλει συννένεση και από τους δυο γονείς.

Τον φάγαμε το γαίδαρο...!! Τώρα με έχει πιάσει κι άλλο άγχος. Στις 27/11 έχει γενέθλια ο γιος μου και δεν θέλω να τύχει να γεννήσω την ίδια μέρα! Όλο λέω στον άντρα μου πως τα καταφέραμε έτσι! Χαχαχα!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@moustokoulouro @An.thiκορίτσια πάμε γερά για τις 36 χαχαχαχαχαχα

Η ληξιαρχική πράξη πρέπει να είναι εντός 6μηνου; εγώ έχω μια από Μάιο, δεν πιάνεται ε; 

Επίσης, στο μητέρα δεν έχει μέσα παράρτημα του ληξιαρχείου; πρέπει μετά το χαρτί να το πάμε Μαρούσι; δε θυμάμαι καθόλου κορίτσια! 

Και κάτι τελευταίο· το αμκα του μωρού μάς το βγάζουν εκεί; ειλικρινά δε θυμάμαι... 

Κορίτσια πραγματικά προσπαθώ να θυμαμαι να παίρνω τις βιταμίνες μου αλλά συνέχεια το ξεχνάω, μόνο μαγνήσιο παίρνω σταθερά 1 με 2 τη μέρα. 

Να ρωτήσω κάτι μήπως ξέρει κάποια κοπέλα, χωρίς να παρεξηγηθώ όμως· έχω αναφέρει ότι για προσωπικούς λόγους δε θέλω να βάλω το μωρό στο στήθος και να θηλασω. Στο νοσοκομείο πώς θα γίνει όμως να πιει μητρικό γάλα; θα μού δώσουν θήλαστρο εκεί ή πρέπει να έχω φέρει δικό μου από το σπίτι; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@ΧρυσαΜ Στο μόνο που ξέρω να σου απαντήσω μιας και ο άντρας μου δουλευεί σε ΚΕΠ είναι ότι το ΑΜΚΑ το βγάζεις σε ΚΕΠ. 

Ρώτα στο Μητέρα για το θήλαστρο. Στο νοσοκομείο που θα γεννήσω εγώ έχει. Σίγουρα μπορείς και να νοικιάσεις από κάποια μαία. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

@moustokoulouro @An.thiκορίτσια πάμε γερά για τις 36 χαχαχαχαχαχα

Η ληξιαρχική πράξη πρέπει να είναι εντός 6μηνου; εγώ έχω μια από Μάιο, δεν πιάνεται ε; 

Επίσης, στο μητέρα δεν έχει μέσα παράρτημα του ληξιαρχείου; πρέπει μετά το χαρτί να το πάμε Μαρούσι; δε θυμάμαι καθόλου κορίτσια! 

Και κάτι τελευταίο· το αμκα του μωρού μάς το βγάζουν εκεί; ειλικρινά δε θυμάμαι... 

Κορίτσια πραγματικά προσπαθώ να θυμαμαι να παίρνω τις βιταμίνες μου αλλά συνέχεια το ξεχνάω, μόνο μαγνήσιο παίρνω σταθερά 1 με 2 τη μέρα. 

Να ρωτήσω κάτι μήπως ξέρει κάποια κοπέλα, χωρίς να παρεξηγηθώ όμως· έχω αναφέρει ότι για προσωπικούς λόγους δε θέλω να βάλω το μωρό στο στήθος και να θηλασω. Στο νοσοκομείο πώς θα γίνει όμως να πιει μητρικό γάλα; θα μού δώσουν θήλαστρο εκεί ή πρέπει να έχω φέρει δικό μου από το σπίτι; 

Έχει θηλαστρο 

θυμαμαι το είχα χρειαστεί γιατί είχαν πετρωσει κι έβγαλα 

κοριτσια τι θα κερασετε; Στη μεγάλη είχα παραγγείλει μπισκότα (ο ενθουσιασμός της πρωτομανας)..

Ε και ότι έφερναν ο άντρας μου κι οι γονείς μας..

Τωρα δε ξέρω; Μάλλον ότι να ναι ..χαχα

Θέλω να γεννήσω ... μου φαίνονται βουνό οι βδομαδες που απομένουν 

  • Μου αρέσει 2

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Just now, moustokoulouro είπε:

Έχει θηλαστρο 

θυμαμαι το είχα χρειαστεί γιατί είχαν πετρωσει κι έβγαλα 

κοριτσια τι θα κερασετε; Στη μεγάλη είχα παραγγείλει μπισκότα (ο ενθουσιασμός της πρωτομανας)..

Ε και ότι έφερναν ο άντρας μου κι οι γονείς μας..

Τωρα δε ξέρω; Μάλλον ότι να ναι ..χαχα

Θέλω να γεννήσω ... μου φαίνονται βουνό οι βδομαδες που απομένουν 

Μια από τα ίδια με τα κεράσματα! Μόνο να γεννήσω θέλω..τα υπόλοιπα μου φαίνονται λεπτομέρειες!Χαχα!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι κορίτσια κι εγώ το ίδιο!!! @moustokoulouro

  @An.thi αν και ξέρω ότι θα είναι αρκετά δύσκολος ο πρώτος καιρός!!! Και όσο και να μην το πιστεύετε (γιατί σε όσους το λέω με κοροϊδεύουν) φοβάμαι τη γέννα κορίτσια και τούς πόνους, πραγματικά όπως φοβόμουν την πρώτη φορά έτσι φοβάμαι και τώρα!!!

Όσον αφορά τα κεράσματα, την πρώτη φορά είχα τα γλυκά που μού έφερε η κουμπάρα μου (ούσα κόρη ζαχαροπλάστη) και η πεθερά μου. Εξάλλου δεν περίμενα να έχω κόσμο να σάς πω την αλήθεια. Και φέτος έτσι θα κάνω, απλά θα φροντίσω να υπάρχουν γλυκά που να μη θέλουν ψυγείο. Εννοείται ότι τα περισσότερα θα τρα φάω εγώ χαχαχαχαχαχα 

Το αστείο είναι ότι εγώ περιμένω πώς και πώς το φαγητό του νοσοκομείου και ο άντρας μου τα σάντουιτς γαλοπούλας που έχουν στο κυλικείο του νοσοκομείου χαχχαχ πόσο ταιριάζουμε πΧιαααα

 

Έχω παρατηρήσει ότι όταν είμαι ξαπλωμένη και πάω να σηκωθώ με τον οποιοδήποτε τρόπο, πονάω φρικτά από κάτω μου!!! Το είπα στο γιατρό όταν είχα πάει αλλά δε μού είπε κάτι. Βλέπουμε..... 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@ΧρυσαΜ Τώρα ξέρεις πως είναι, οπότε λογικό να φοβάσαι. 

Επειδή την πρώτη φορά γέννησα πολύ γρήγορα δεν ξέρω ακριβώς πως είναι οι πόνοι γέννας! 

Κι εγώ τον σκέφτομαι τον πρώτο καιρό με δυο μικρά. Ήδη ο γιος μου έχει αλλάξει και όλο ζητάει εμένα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, An.thi είπε:

@ΧρυσαΜ Τώρα ξέρεις πως είναι, οπότε λογικό να φοβάσαι. 

Επειδή την πρώτη φορά γέννησα πολύ γρήγορα δεν ξέρω ακριβώς πως είναι οι πόνοι γέννας! 

Κι εγώ τον σκέφτομαι τον πρώτο καιρό με δυο μικρά. Ήδη ο γιος μου έχει αλλάξει και όλο ζητάει εμένα..

Καλημέρα!

Κι η κόρη μου έχει γίνει πολύ κολτσιδα

κυριολεκτικα ούτε τουαλέτα δε μπορώ να πάω μόνη μου.. Τι θα κάνουμε;;;;;

θα έχετε βοήθεια μετά; Εγώ όχι.. Απλά Απρίλιο θα συνεχίσει παιδικο η μεγάλη μου

Μεχρι τότε δυο παιδιά μαζί απ το πρωί μέχρι τις 6- 7...

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, moustokoulouro είπε:

Καλημέρα!

Κι η κόρη μου έχει γίνει πολύ κολτσιδα

κυριολεκτικα ούτε τουαλέτα δε μπορώ να πάω μόνη μου.. Τι θα κάνουμε;;;;;

θα έχετε βοήθεια μετά; Εγώ όχι.. Απλά Απρίλιο θα συνεχίσει παιδικο η μεγάλη μου

Μεχρι τότε δυο παιδιά μαζί απ το πρωί μέχρι τις 6- 7...

Καλημέρα! Κι εγώ μόνη μου θα τα έχω..Με τη διαφορά ότι ο άντρας μου γυρίζει νωρίς απο τη δουλειά, το πολύ ως τις 3. 

Όταν θα πας να γεννήσεις ποιός θα την προσέχει;

Τον γιο μου προς το παρόν τον στελνω παιδικό κι αν σταματήσει θα σταματήσει για λίγο..για να προσαρμοστεί πάλι πριν γυρίσω στη δουλειά τέλος Μαρτίου αρχές Απρίλη. Χαμός!! Μετά θα λείπω 8 με 4 και θα έχω και δυο μικρά να με ζητάνε μόλις γυρίσω σπίτι... Ας μην το σκέφτομαι απο τώρα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, An.thi είπε:

Καλημέρα! Κι εγώ μόνη μου θα τα έχω..Με τη διαφορά ότι ο άντρας μου γυρίζει νωρίς απο τη δουλειά, το πολύ ως τις 3. 

Όταν θα πας να γεννήσεις ποιός θα την προσέχει;

Τον γιο μου προς το παρόν τον στελνω παιδικό κι αν σταματήσει θα σταματήσει για λίγο..για να προσαρμοστεί πάλι πριν γυρίσω στη δουλειά τέλος Μαρτίου αρχές Απρίλη. Χαμός!! Μετά θα λείπω 8 με 4 και θα έχω και δυο μικρά να με ζητάνε μόλις γυρίσω σπίτι... Ας μην το σκέφτομαι απο τώρα! 

Καλημερα

Το 3ημερο της γεννας θα είναι με το μπαμπά της κι όταν ο μπαμπάς της είναι μαζί μου, θα είναι στους γονείς μου.

Μετα θα είμαστε οι 3 μας μέχρι Απρίλιο που θα ξανα πάει παιδικο 

Εγω αρχίζω Σεπτέμβρη δουλειά Οποτε από Σεπτέμβρη θα χρειαστώ και γυναίκα για τη μικρή κι η μεγάλη κανονικά θα συνεχίσει παιδικο 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Εγώ και έχω και δεν έχω βοήθεια. Ναι μεν μένει κοντά η μαμά μου αλλά δουλεύει, το ίδιο και η πεθερά μου. Οπότε ότι χρειαστώ πιο πολύ ο άντρας μου με βοηθάει. Βέβαια κι εκείνος έχει δύσκολη δουλειά και δεν είναι λίγες οι φορές που λείπει ολόκληρη μέρα από το σπίτι. 

Δεν ξέρω ακόμα πού θα τον αφήσω όταν έρθει η ώρα της γέννας. Δε θέλω να τον αφήσω στην πεθερά μου για πολλούς λόγους. Δεν ξέρω όμως τι θα κάνω, θα δω...

Να σάς ρωτήσω, στο νοσοκομείο θα μάς κάνουν και την ασφάλιση τού μωρού;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, fionita είπε:

κοριτσια πως ειστε???

πηγε καμια ακομη για κσρδιοτοκογραφημα???

Εγώ κάνω απ την 33η και σήμερα 34+1 έκανα πάλι, λογω ιστορικού και την άλλη εβδομάδα θα κάνω πάλι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...