Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλη την όμορφη παρέα!!! Τι κάνετε;;; πώς είστε;;; 

Εγώ σήμερα δόξα τω Θεώ κοιμήθηκα κια έβγαλα την κούραση όλης της εβδομάδας· ήταν μια εβδομάδα πολύ δύσκολη γιατί έπρεπε να λείπει ο σύζυγος πολλές ώρες και ο γιος μου, που ήταν άρρωστος, μάλλον βγάζει τους τραπεζίτες του. Εσείς που έχετε παιδάκια ίσως να καταλαβαίνετε τι εννοώ. Για τις νέες μαμάδες να ενημερώσω ότι παίζει να είναι τα χειρότερα δόντια σε θέμα πόνου χαχαχαχαχαχα. 

Ο γλύκας μου ακόμα κοιμάται όμως, μάλλον το έχει κι εκείνος ανάγκη όπως κι εγώ 

Κατά τ άλλα, πείτε με υπερβολική αλλά έχουμε κατεβάσει ήδη παπλωματα και σκέφτομαι την άλλη εβδομάδα να κάνω ένα μίνι στολισμό στο σπίτι. Συνήθως το κάνω μετά τού Αγίου Νικολάου μεγάλη η χάρη του, αλλά λέω ότι αν γεννήσω νωρίτερα πότε θα το κάνω; εξάλλου δε νομίζω να βάλω κανονικό δέντρο γιατί θα το ρίξει ο γιος μου, ίσως ένα μικρό πάνω στο πάσο της κουζίνας και κανα δύο φωτάκια.

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! 
και εμείς κοιμηθήκαμε αρκετες ώρες

Οσες φορές ξύπνησα δε μπορούσα να αλλάξω πλευρό βεβαια

 

Πονος στους προσαγωγούς και το ισχιο...

Η κόρη μου έχει γκρίνια ανεξαρτήτως δοντιών! 

Τα τελευταία τα έβγαλε στα 2 της αλλά η γκρίνια συνεχίζεται... κάποιες μέρες και όχι όλες πλέον ΕΥΤΥΧΩΣ!

Ιασω ποιες γεννάμε;

Οσο για το στολισμα εγώ πάντα μέσα στο Νοέμβρη στόλιζα, τώρα κρατιέμαι μη γεννήσω .. Νομίζω θα στολισω το επόμενο που κλείνω τις 36

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Just now, moustokoulouro είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 
και εμείς κοιμηθήκαμε αρκετες ώρες

Οσες φορές ξύπνησα δε μπορούσα να αλλάξω πλευρό βεβαια

 

Πονος στους προσαγωγούς και το ισχιο...

Η κόρη μου έχει γκρίνια ανεξαρτήτως δοντιών! 

Τα τελευταία τα έβγαλε στα 2 της αλλά η γκρίνια συνεχίζεται... κάποιες μέρες και όχι όλες πλέον ΕΥΤΥΧΩΣ!

Ιασω ποιες γεννάμε;

Οσο για το στολισμα εγώ πάντα μέσα στο Νοέμβρη στόλιζα, τώρα κρατιέμαι μη γεννήσω .. Νομίζω θα στολισω το επόμενο που κλείνω τις 36

 

Γελάω με αυτό που λες για την γκρίνια!!! Εμένα πιο πολύ πείσματα κάνει και ξεροκεφαλια που με τρελαίνει!!! Αλλά τουλάχιστον βλέπω ότι δεν είμαστε μόνοι, γιατί έχω αρχίσει να πιστεύω ότι μόνο ο δικός μου είναι έτσι. Κι εμένα τώρα είναι 2. 

Σκέφτεσαι να συνδυάσεις γέννα με στολισμό μαζί ε χαχαχ

Λοιπόν θα προσθέσω στο πινακάκι και τα μαιευτήρια για να μην ξεχνιόμαστε.

On 14/11/2019 at 6:21 ΜΜ, ΧρυσαΜ είπε:

@Nektarinaki 3/12 κορίτσι

@Dimutrul 4/12 κορίτσι 

 

❤️❤️❤️4/12 κορίτσι

@Αννούλαααα 8/12 αγόρι 

@Κουδουνίστρα 13/12 αγόρι 

@fionita 10/12

@ΧρυσαΜ 11/12 άγνωστο (Μητέρα) 

@An.thi 18/12 κορίτσι 

@moustokoulouro 18/12 κορίτσι (Ιασώ) 

@Rodon 27/12

@Myrtoulita 27/12 κορίτσι

@martjem 27/12 αγόρι και κορίτσι 

@Blue-entry 28/12 αγόρι

Κορίτσια γράψτε μου τα μαιευτήρια που θα είστε πρώτα ο Θεός για να τα έχουμε συγκενυρωτικα :x

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Γελάω με αυτό που λες για την γκρίνια!!! Εμένα πιο πολύ πείσματα κάνει και ξεροκεφαλια που με τρελαίνει!!! Αλλά τουλάχιστον βλέπω ότι δεν είμαστε μόνοι, γιατί έχω αρχίσει να πιστεύω ότι μόνο ο δικός μου είναι έτσι. Κι εμένα τώρα είναι 2. 

Σκέφτεσαι να συνδυάσεις γέννα με στολισμό μαζί ε χαχαχ

Λοιπόν θα προσθέσω στο πινακάκι και τα μαιευτήρια για να μην ξεχνιόμαστε.

Κορίτσια γράψτε μου τα μαιευτήρια που θα είστε πρώτα ο Θεός για να τα έχουμε συγκενυρωτικα :x

Οι καρδούλες ποια είναι; 
 


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!

Κι εμένα που δεν έχει θέμα με δόντια, γιατί τα έχει όλα έχει αρκετή γκρίνια αυτές τις μέρες. Νομίζω είναι απ την αδερφούλα που έρχεται..εχει και άρνηση για το σχολείο ενώ μέχρι τώρα πήγαινε με χαρά. Πάλι καλά κοιμάται όλη νύχτα, αλλά ξυπνάει πολύ νωρίς. Δύσκολα τα βλέπω τα πράγματα. 

Εμείς τα τελευταία χρόνια στολίζουμε τέλος Νοέμβρη για τα γενέθλια του μικρού..τώρα θα εξαρτηθεί πότε θα γεννήσω. Λογικά θα στολίσω μετά! 

Κι εγώ ξύπνησα δυο φορές σήμερα από συσπάσεις που με πονούσαν και φοβήθηκα λίγο μήπως γεννήσω, γιατί και στο πρώτο γέννησα ξαφνικά! Αλλά μάλλον δεν ήταν τίποτα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, moustokoulouro είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 
και εμείς κοιμηθήκαμε αρκετες ώρες

Οσες φορές ξύπνησα δε μπορούσα να αλλάξω πλευρό βεβαια

 

Πονος στους προσαγωγούς και το ισχιο...

Η κόρη μου έχει γκρίνια ανεξαρτήτως δοντιών! 

Τα τελευταία τα έβγαλε στα 2 της αλλά η γκρίνια συνεχίζεται... κάποιες μέρες και όχι όλες πλέον ΕΥΤΥΧΩΣ!

Ιασω ποιες γεννάμε;

Οσο για το στολισμα εγώ πάντα μέσα στο Νοέμβρη στόλιζα, τώρα κρατιέμαι μη γεννήσω .. Νομίζω θα στολισω το επόμενο που κλείνω τις 36

 

Κουραγιο!!! και για το πλευρο, καλα κατανοητο, νομιζω ολες το περναμε! εγω θα γεννησω στο Ιασω, κοντευει ο καιρος, μπορει να συμβει ανα πασα στιγμη με τα διδυμα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , An.thi είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Κι εμένα που δεν έχει θέμα με δόντια, γιατί τα έχει όλα έχει αρκετή γκρίνια αυτές τις μέρες. Νομίζω είναι απ την αδερφούλα που έρχεται..εχει και άρνηση για το σχολείο ενώ μέχρι τώρα πήγαινε με χαρά. Πάλι καλά κοιμάται όλη νύχτα, αλλά ξυπνάει πολύ νωρίς. Δύσκολα τα βλέπω τα πράγματα. 

Εμείς τα τελευταία χρόνια στολίζουμε τέλος Νοέμβρη για τα γενέθλια του μικρού..τώρα θα εξαρτηθεί πότε θα γεννήσω. Λογικά θα στολίσω μετά! 

Κι εγώ ξύπνησα δυο φορές σήμερα από συσπάσεις που με πονούσαν και φοβήθηκα λίγο μήπως γεννήσω, γιατί και στο πρώτο γέννησα ξαφνικά! Αλλά μάλλον δεν ήταν τίποτα..

Εμείς μαζί θα γεννήσουμε πιστευω

Ιδια πητ και παρόμοια θεματάκια ! Που γεννάς;

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Μία κοπέλα που έχει όνομα Rita❤️❤️❤️ μάλλον μού σβήστηκε το όνομα 

Α είπα κι εγώ ..χαχα

πρίν από 48 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Γελάω με αυτό που λες για την γκρίνια!!! Εμένα πιο πολύ πείσματα κάνει και ξεροκεφαλια που με τρελαίνει!!! Αλλά τουλάχιστον βλέπω ότι δεν είμαστε μόνοι, γιατί έχω αρχίσει να πιστεύω ότι μόνο ο δικός μου είναι έτσι. Κι εμένα τώρα είναι 2. 

Σκέφτεσαι να συνδυάσεις γέννα με στολισμό μαζί ε χαχαχ

Λοιπόν θα προσθέσω στο πινακάκι και τα μαιευτήρια για να μην ξεχνιόμαστε.

Κορίτσια γράψτε μου τα μαιευτήρια που θα είστε πρώτα ο Θεός για να τα έχουμε συγκενυρωτικα :x

Ναι μάλλον θα συνδυάσω στολισμό με γεννα! Χαχα

ελπίζω να μη βγει κάτω απ το δεντρο 

φατνη τύπου ..χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

@martjem @moustokoulouroκαι να είστε λέει και στο ίδιο δωμάτιο, τέλειο! 

πρίν από 23 λεπτά , An.thi είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Κι εμένα που δεν έχει θέμα με δόντια, γιατί τα έχει όλα έχει αρκετή γκρίνια αυτές τις μέρες. Νομίζω είναι απ την αδερφούλα που έρχεται..εχει και άρνηση για το σχολείο ενώ μέχρι τώρα πήγαινε με χαρά. Πάλι καλά κοιμάται όλη νύχτα, αλλά ξυπνάει πολύ νωρίς. Δύσκολα τα βλέπω τα πράγματα. 

Εμείς τα τελευταία χρόνια στολίζουμε τέλος Νοέμβρη για τα γενέθλια του μικρού..τώρα θα εξαρτηθεί πότε θα γεννήσω. Λογικά θα στολίσω μετά! 

Κι εγώ ξύπνησα δυο φορές σήμερα από συσπάσεις που με πονούσαν και φοβήθηκα λίγο μήπως γεννήσω, γιατί και στο πρώτο γέννησα ξαφνικά! Αλλά μάλλον δεν ήταν τίποτα..

Γιατί το έπαθες αυτό; λες να πλησιάζει η ώρα; μήπως το ραμμα σου επηρεάζεται από τον καιρό; ή καμία σχέση; 

πρίν από 53 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

@Nektarinaki 3/12 κορίτσι

 @Dimutrul 4/12 κορίτσι 

 

@Rita❤️❤️❤️4/12 κορίτσι

@Αννούλαααα 8/12 αγόρι 

@Κουδουνίστρα 13/12 αγόρι 

@fionita 10/12

@ΧρυσαΜ 11/12 άγνωστο (Μητέρα) 

@An.thi 18/12 κορίτσι 

@moustokoulouro 18/12 κορίτσι (Ιασώ) 

@Rodon 27/12

@Myrtoulita 27/12 κορίτσι

@martjem 27/12 αγόρι και κορίτσι (Ιασώ) 

@Blue-entry 28/12 αγόρι

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, moustokoulouro είπε:

Εμείς μαζί θα γεννήσουμε πιστευω

Ιδια πητ και παρόμοια θεματάκια ! Που γεννάς;

Α είπα κι εγώ ..χαχα

Ναι μάλλον θα συνδυάσω στολισμό με γεννα! Χαχα

ελπίζω να μη βγει κάτω απ το δεντρο 

φατνη τύπου ..χαχαχα

Εγω γεννάω Αλεξανδρούπολη. Δεν ειμαι Αθήνα. Ελπίζω μολις βγει το ράμμα να μην αντέξει και να γεννήσω άμεσα. Ήδη η μικρή πηρε αρκετό βαρος. Δεν έχω αγχος γι αυτό.

Ακόμα περιμένουμε την πρώτη που θα γεννήσει!

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

@martjem @moustokoulouroκαι να είστε λέει και στο ίδιο δωμάτιο, τέλειο! 

Γιατί το έπαθες αυτό; λες να πλησιάζει η ώρα; μήπως το ραμμα σου επηρεάζεται από τον καιρό; ή καμία σχέση; 

 

Κ την Πέμπτη που πήγα στο γιατρό του είπα ότι με πονάνε οι συσπάσεις και μου είπε πως ενώ δεν είναι μεγάλες, διαρκούν πολύ ώρα. Φυσιολογικό το βρήκε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, moustokoulouro είπε:

Έχετε αγωνία;;;; Εγώ τεραστιααααα

Εγώ έχω αγωνία πως θα φτάσω στο νοσοκομείο, που θα είμαι όταν μου σπάσουν τα νερά, που θα είναι το παιδί, ο άντρας μου..επειδή την άλλη φορά νοσηλευομουν και ήμουν ήδη σε ασφαλες περιβάλλον. Τη διαδικασία του τοκετού δεν τη σκέφτομαι καθόλου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, An.thi είπε:

Εγώ έχω αγωνία πως θα φτάσω στο νοσοκομείο, που θα είμαι όταν μου σπάσουν τα νερά, που θα είναι το παιδί, ο άντρας μου..επειδή την άλλη φορά νοσηλευομουν και ήμουν ήδη σε ασφαλες περιβάλλον. Τη διαδικασία του τοκετού δεν τη σκέφτομαι καθόλου.

Αντιθέτως τον τοκετο φοβάμαι εγω :(

απ το σπάσιμο των νερών μέχρι τη γεννα μεσολαβούν πολλές ώρες .. πιστεύω θα προλάβω να πάω μαιευτήριο εκτός κι αν πάνε όλα στραβά 

Στα πρώτα σας είχατε εύκολους τοκετούς; Εγώ ναι όμως δεν πρόλαβε να με πιάσει η δεύτερη επισκληριδιος οποτε τα καταλαβαινα όλα 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια! εγω μετα το κρυωμα και τον πυρετο που ειχα και περασε μετα απο τρεις μερες πηγα στον γιατρο την παρασκευη 35+1 μερες για υπερηχο. η μπεμπα ζυγιζε 2.900 και μου καναν και καρδιοτοκογραφημα.

με αριστα το δεκα ειπε ο γιατρος δεκα περνει το καρδιοτοκογραφημα αλλα για ενα δεπτερολεπτο πεσαν οι παλμοι της καρδιας της μπεμπας και μου ειπε οτι μπορει να ηταν τυχαιο επειδη ημουν ανασκελα και για σιγουρια εκατσα 30 ωρες στην κλινικη στο γεννεσις να μου κανουν πολλους καρδιοτοκογραφους να δουν αν θα ξαναγινει..τελικα οι υπολοιποι ηταν πολυ καλοι και εχθες πηρα εξητηριο.πηγα σημερα το πρωι παλι εκανα ακομη ενα και ηταν και αυτος καλος.αυριο το πρωι θα παω παλι και αν ειναι και αυτος καλος θα πηγαινω καθε 2 με 3 μερες μεχρι να γεννησω 4-12. εντο μεταξυ μου ψιλοπερασε ο πονος στο ισχιο ξαφνικα απο εκει που δεν μπορουσα να κουνηθω καθολου και περπατουσα με το πι..τι να πω ? μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας εχω λιγο αγωνια τωρα στο τελος....αλλα ηταν ωραια στο γεννεσις απο την αποψη οτι με βαλανε σε ενα δωματιο με γυναικες που μολις γεννησανε και εβλεπα τα νινακια και μπηκα στο κλημα! τι μικρουτσικα που ητανε!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...