Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

Μανούλες Δεκεμβρίου 2019!!!


Recommended Posts

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Κανονικά ναι, απλά επειδή έβγαινε μια εβδομάδα μεγαλύτερο στον τελευταίο υπέρηχο, έχω μπει ήδη στην 37η εβδομάδα και πάω προς την 38η. Απίστευτο πώς πέρασε ο καιρός ε; 

Ναι κι εγώ έτσι σκέφτομαι φίλη, πώς θα γίνει να ασχοληθώ με το μωρό χωρίς όμως να νιώσει ο μικρός ότι τον παραμελω. Πφφφ, και ξύπνησε η ψυχούλα μου και ήρθε τρέχοντας στην αγκαλιά μου με ένα χαμόγελο μέχρι τ αφτιά..! Πώς να μην τα ερωτεύεσαι μετά;! 

Κουνήσου και κάνε σεξ φιλενάδα! 
αντε να γεννήσεις σιγά σιγά να ξελαφρωσεις!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, ΧρυσαΜ είπε:

Αυτό έχω κι εγώ υπόψιν μου. Απλά μπερδεύομαι για τον εξής λόγο: όταν είναι έντονα τα πετρώματα, που μού κόβεται η ανάσα, μπορώ να καταλάβω πότε ήρθε και αν το χρονομετρησω, όταν όμως δε γίνονται απότομα, δεν τα περνώ χαμπάρι αμέσως οπότε δεν ξέρω πώς να τα αξιολογήσω.

@moustokoulouroέχω υπάρξει και καλύτερα. Ψυχολογικά και σωματικά είμαι ράκος. Δεν αντέχω ούτε να κουνηθω, νυστάζω πάρα πάρα πολύ, σήμερα είχα και πονάκια σαν περιόδου το πρωί για λίγο. Σωματικά δε μπορώ να κάνω τίποτα πλέον, δηλαδή αν γινόταν να κάθομαι ξαπλωμένη όλη μέρα θα ήταν το ιδανικότερο, αλλά όπως καταλαβαίνεις δε γίνεται. Κι όσο βλέπω ότι δε μπορώ να ανταπεξέλθω στις απαιτήσεις του γιου μου κυρίως, γίνομαι χάλια ψυχολογικά και με πιάνουν τα κλάματα. Νομίζω ότι χρειάζομαι βοήθεια πλέον, αλλά δεν έχω.

Εσείς πώς είστε; 

Από τον Μάιο νιώθω τύψεις που δεν μπορώ να κάνω όσα ήθελα με το γιό μου μιας και έπρεπε απ την αρχή να προσέχω.. Και μια φίλη μου μου είπε να μην νιώθω έτσι γιατί το δεύτερο παιδάκι μου ποτέ δεν θα με έχει αποκλειστικά όπως με έχει τόσο καιρό το πρώτο. Και έχει δίκαιο! Ότι μπορούμε να κάνουμε, το κάνουμε απ την καρδιά μας κι αυτό έχει σημασία!

Εγώ αυριο 36 και ελπίζω η Παναγία που γιορτάζει μεθαύριο να με ακούσει και να γεννήσω σύντομα! Βαρέθηκα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , moustokoulouro είπε:

Κουνήσου και κάνε σεξ φιλενάδα! 
αντε να γεννήσεις σιγά σιγά να ξελαφρωσεις!

Αχχχ άσε δεν πιάνει αυτό με το σεξ, είναι δοκιμασμένο χαχαχαχαχαχα 

@An.thiέχεις δίκιο.... Αν επιτέλους να ηρεμήσεις, ήρθε η ώρα σου χαχαχαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Εχω και νέα ενόχληση εγω

Τσιμπηματα στο κολπο...

Σάββατο ή αύριο κλείνω κι εγώ τις 36 γιατί μου έχουν δώσει 2 ΠΗΤ..

Αγορομανες εισαστε όλες Καλε; @ΧρυσαΜ απορώ πως κρατιέσαι και δεν έχεις ρωτήσει φύλο! Βασικά δεν έχει τύχει να δεις κάτι στον υπέρηχο;

 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

Just now, moustokoulouro είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Εχω και νέα ενόχληση εγω

Τσιμπηματα στο κολπο...

Σάββατο ή αύριο κλείνω κι εγώ τις 36 γιατί μου έχουν δώσει 2 ΠΗΤ..

Αγορομανες εισαστε όλες Καλε; @ΧρυσαΜ απορώ πως κρατιέσαι και δεν έχεις ρωτήσει φύλο! Βασικά δεν έχει τύχει να δεις κάτι στον υπέρηχο;

 

Καλημερα! Όσο περνάει ο καιρός μάλλον θα έχεις και περισσότερες ενοχλήσεις χαχαχα 

Όχι, δεν έχει τύχει να δω κάτι στάνταρ. Είχα δει μια φορά κάτι ανάμεσα στα πόδια, αλλά αυτό δεν είναι σημάδι γιατί μπορεί πχ να είναι ο λωρος. Απλά ήθελα να έχω όλη την αγωνία για τη γέννα, να έχω κάτι παραπάνω να περιμένω. Είναι συναρπαστικό αλήθεια!!! Εξάλλου ρούχα έχω τουλάχιστον γι αρχή. Έχω την εντύπωση βέβαια ότι είναι αγορακι, η οικογένεια του άντρα μου γενικά είναι ανδροκρατουμενη, οπότε πιστεύω ότι έχουν ισχυρό dna χαχαχαχαχαχα. Αν είναι κορίτσι, θα είναι το πρώτο στην οικογένειά του 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, moustokoulouro είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Εχω και νέα ενόχληση εγω

Τσιμπηματα στο κολπο...

Σάββατο ή αύριο κλείνω κι εγώ τις 36 γιατί μου έχουν δώσει 2 ΠΗΤ..

Αγορομανες εισαστε όλες Καλε; @ΧρυσαΜ απορώ πως κρατιέσαι και δεν έχεις ρωτήσει φύλο! Βασικά δεν έχει τύχει να δεις κάτι στον υπέρηχο;

 

Καλημέρα! Κι εγώ είχα χθες τσιμπήματα στον κόλπο αλλά μετά εξαφανίστηκαν..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Εγω μετράω σήμερα δύο βδομάδες ακριβώς!! Κοιτάω το ημερολόγιο συνεχώς λες και είναι ρολόι!!η χαρά μου η αγωνία μου η λαχτάρα μου κ ο φόβος μου δεν περιγράφεται!!! Αύριο κλείνω τις 36 βδομάδες!θα γεννήσω 38 παρά μια μέρα εκτός απροόπτου!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimutrul είπε:

Εγω μετράω σήμερα δύο βδομάδες ακριβώς!! Κοιτάω το ημερολόγιο συνεχώς λες και είναι ρολόι!!η χαρά μου η αγωνία μου η λαχτάρα μου κ ο φόβος μου δεν περιγράφεται!!! Αύριο κλείνω τις 36 βδομάδες!θα γεννήσω 38 παρά μια μέρα εκτός απροόπτου!

13 μερουλες;; Τι ωραία! Ωραίες και οι εκπλήξεις αλλά και προγραμματισμένο να είναι πάλι έχει τη χάρη του! Μετράς αντίστροφα και προγραμματίζεις και τις δουλειές σου! 

πρίν από 1 λεπτό , An.thi είπε:

Καλημέρα! Κι εγώ είχα χθες τσιμπήματα στον κόλπο αλλά μετά εξαφανίστηκαν..

Ναι κι εμένα πέρασαν!

πρίν από 20 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Καλημερα! Όσο περνάει ο καιρός μάλλον θα έχεις και περισσότερες ενοχλήσεις χαχαχα 

Όχι, δεν έχει τύχει να δω κάτι στάνταρ. Είχα δει μια φορά κάτι ανάμεσα στα πόδια, αλλά αυτό δεν είναι σημάδι γιατί μπορεί πχ να είναι ο λωρος. Απλά ήθελα να έχω όλη την αγωνία για τη γέννα, να έχω κάτι παραπάνω να περιμένω. Είναι συναρπαστικό αλήθεια!!! Εξάλλου ρούχα έχω τουλάχιστον γι αρχή. Έχω την εντύπωση βέβαια ότι είναι αγορακι, η οικογένεια του άντρα μου γενικά είναι ανδροκρατουμενη, οπότε πιστεύω ότι έχουν ισχυρό dna χαχαχαχαχαχα. Αν είναι κορίτσι, θα είναι το πρώτο στην οικογένειά του 

Καλά μην το λες! Ο άντρας μου έχει δυο αδέρφια αγόρια που έχουν συνολικά 4 γιούς ... μόνο ο δικός μου κάνει κορίτσια! Χαχα

  • Μου αρέσει 2

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimutrul είπε:

Εγω μετράω σήμερα δύο βδομάδες ακριβώς!! Κοιτάω το ημερολόγιο συνεχώς λες και είναι ρολόι!!η χαρά μου η αγωνία μου η λαχτάρα μου κ ο φόβος μου δεν περιγράφεται!!! Αύριο κλείνω τις 36 βδομάδες!θα γεννήσω 38 παρά μια μέρα εκτός απροόπτου!

Τώρα να ξέρεις μετραω κι εγώ μαζί με εσένα για εσένα χαχαχαχαχαχα!!! Θα περιμένω πάνω από το κινητό για νέα χαχαχαχαχαχα 

πρίν από 46 λεπτά , moustokoulouro είπε:

13 μερουλες;; Τι ωραία! Ωραίες και οι εκπλήξεις αλλά και προγραμματισμένο να είναι πάλι έχει τη χάρη του! Μετράς αντίστροφα και προγραμματίζεις και τις δουλειές σου! 

Ναι κι εμένα πέρασαν!

Καλά μην το λες! Ο άντρας μου έχει δυο αδέρφια αγόρια που έχουν συνολικά 4 γιούς ... μόνο ο δικός μου κάνει κορίτσια! Χαχα

Καλά ισχύει αυτό που λες... Δεν ξέρω, νομίζω ότι θα σοκαριστω αν είναι κορίτσι. Από τη μεριά της μαμάς του, είναι δύο αδέρφια (η πεθερά μου κι ο αδερφός της). Η πεθερά μου έκανε αγόρι, ο αδερφός της έκανε 3 αγόρια. Από τη μεριά του μπαμπά του είναι μόνο αγορια, δηλαδή ο πεθερός μου με τον αδερφό του που και οι δύο έχουν αγόρια κι όλα τα πρώτα τους ξαδέρφια εκτός από ένα δύο είναι αγόρια. Τόσα πολλά αγόρια που έχω συνηθίσει και θα μού φανεί περίεργο το κοριτσάκι χαχαχαχαχαχα. 

Βέβαια καλά να είναι κι ο, τι να ναι. 

Γι αυτό το θέλω για έκπληξη, γιατί 1ον αν είναι αγορακι, θα είναι μια ευχάριστη ανακοίνωση, ωστόσο αν είναι κορίτσι θα είναι πραγματικό σοκ (ευχάριστο πάλι) και προτιμώ να το δω εκείνη τη στιγμή. Δεν ξέρω πώς να το περιγράψω, νιώθω σα χαζή τώρα που τα λέμε, αλλά οκ λίγο έμεινε. 

Πλάκα έχει ο γυναικολόγος μου γιατί τρολαρει τον άντρα μου· τον παίρνει τηλέφωνο ο άντρας μου ή πηγαίνει να τον πιάσει μόνος του να τον ρωτήσει τι είναι το μωρό και εκείνος του λέει "εσύ τι θες να είναι; θες αγόρι; θες κορίτσι; τι θες να είναι;" ή μπορεί να τού πει ότι δεν ξέρει, δεν είναι σίγουρος και τέτοια. Προφανώς και ξέρει απλά θέλει να τον τυραννησει λίγο ακόμα 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Τώρα να ξέρεις μετραω κι εγώ μαζί με εσένα για εσένα χαχαχαχαχαχα!!! Θα περιμένω πάνω από το κινητό για νέα χαχαχαχαχαχα 

Καλά ισχύει αυτό που λες... Δεν ξέρω, νομίζω ότι θα σοκαριστω αν είναι κορίτσι. Από τη μεριά της μαμάς του, είναι δύο αδέρφια (η πεθερά μου κι ο αδερφός της). Η πεθερά μου έκανε αγόρι, ο αδερφός της έκανε 3 αγόρια. Από τη μεριά του μπαμπά του είναι μόνο αγορια, δηλαδή ο πεθερός μου με τον αδερφό του που και οι δύο έχουν αγόρια κι όλα τα πρώτα τους ξαδέρφια εκτός από ένα δύο είναι αγόρια. Τόσα πολλά αγόρια που έχω συνηθίσει και θα μού φανεί περίεργο το κοριτσάκι χαχαχαχαχαχα. 

Βέβαια καλά να είναι κι ο, τι να ναι. 

Γι αυτό το θέλω για έκπληξη, γιατί 1ον αν είναι αγορακι, θα είναι μια ευχάριστη ανακοίνωση, ωστόσο αν είναι κορίτσι θα είναι πραγματικό σοκ (ευχάριστο πάλι) και προτιμώ να το δω εκείνη τη στιγμή. Δεν ξέρω πώς να το περιγράψω, νιώθω σα χαζή τώρα που τα λέμε, αλλά οκ λίγο έμεινε. 

Πλάκα έχει ο γυναικολόγος μου γιατί τρολαρει τον άντρα μου· τον παίρνει τηλέφωνο ο άντρας μου ή πηγαίνει να τον πιάσει μόνος του να τον ρωτήσει τι είναι το μωρό και εκείνος του λέει "εσύ τι θες να είναι; θες αγόρι; θες κορίτσι; τι θες να είναι;" ή μπορεί να τού πει ότι δεν ξέρει, δεν είναι σίγουρος και τέτοια. Προφανώς και ξέρει απλά θέλει να τον τυραννησει λίγο ακόμα 

Χαρά στο κουράγιο σου

κι εγώ είχα πει ότι θα του έλεγα του γιατρού να μη μας πει φύλο όμως δεν κρατήθηκα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, moustokoulouro είπε:

Χαρά στο κουράγιο σου

κι εγώ είχα πει ότι θα του έλεγα του γιατρού να μη μας πει φύλο όμως δεν κρατήθηκα

Όχι εντάξει, τώρα φάγαμε τον γάιδαρο στην ουρά θα κολλήσουμε; χαχαχα 

Σε ποιο μήνα το έμαθες εσύ; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΧρυσαΜ είπε:

Όχι εντάξει, τώρα φάγαμε τον γάιδαρο στην ουρά θα κολλήσουμε; χαχαχα 

Σε ποιο μήνα το έμαθες εσύ; 

Απ την αρχή περίπου 11η εβδομάδα μου έλεγε κορίτσι κάθε φορά μέχρι που στη β επιπέδου το είδαμε με σιγουριά!
Αλλά ποτε δεν είχε πει αγόρι Οποτε ανα 2-3 βδομαδες περίπου  απλά μου έλεγε οτι κοριτσοφερνει μέχρι τότε στην 23η που ήταν πλέον 100% σίγουρο!!! 
Η αλήθεια είναι ότι πάντα κοριτσομανα με φανταζόμουν 

  • Μου αρέσει 2

Lilypie
Link to comment
Share on other sites

σημερα οποτε κανω συσπασεις με πιανει και πονος στη μεση σαν ηλεκτρικο ρευμα κατι.....επεισης εχω τρελη συχνοουρια....λετε να μην αντεξω μεχρι 4 δεκεμβρη που κανονισα την καισαρικη?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Dimutrul είπε:

σημερα οποτε κανω συσπασεις με πιανει και πονος στη μεση σαν ηλεκτρικο ρευμα κατι.....επεισης εχω τρελη συχνοουρια....λετε να μην αντεξω μεχρι 4 δεκεμβρη που κανονισα την καισαρικη?

Συχνοουρια λογικά κατέβηκε λίγο πιο κάτω το μωρό ή κάθησε σε θέση που πατάει. Όσο για τη μέση είναι σημάδι.. αλλά όπως και οι συσπάσεις. Χθες ο γιατρός μου είπε ότι αν είναι πολύ έντονοι οι πόνοι στη μέση να τον ενημερώσω.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Dimutrul είπε:

σημερα οποτε κανω συσπασεις με πιανει και πονος στη μεση σαν ηλεκτρικο ρευμα κατι.....επεισης εχω τρελη συχνοουρια....λετε να μην αντεξω μεχρι 4 δεκεμβρη που κανονισα την καισαρικη?

Καλημερα! Πώς είσαι σήμερα;; 

Just now, An.thi είπε:

Συχνοουρια λογικά κατέβηκε λίγο πιο κάτω το μωρό ή κάθησε σε θέση που πατάει. Όσο για τη μέση είναι σημάδι.. αλλά όπως και οι συσπάσεις. Χθες ο γιατρός μου είπε ότι αν είναι πολύ έντονοι οι πόνοι στη μέση να τον ενημερώσω.

Όταν λες μέση, εννοείς στην σπονδυλική ή στη λεκάνη; επειδή τα μπερδεύω γι αυτό ρωτάω. Πώς είσαι; συνεχίζονται οι πόνοι; 

Τι θα γίνει ρε κορίτσια, όλο το τόπικ του Δεκεμβρίου θα γεννήσει Νοέμβρη κι από το τόπικ του Νοεμβρίου δεν έχω δει καμία ανάρτηση χαχαχαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...