Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

On 5/5/2019 at 10:54 ΜΜ, ΦαιηΚατς είπε:

Γειά σας κοριτσαρες!!!! Εχθές έκανα τεστακι και ήταν θετικό! Αν όλα πάνε καλά και με τη βοήθεια της Παναγίας θα φέρω στον κόσμο το 3ο μου παιδάκι αρχές Ιανουαρίου! Ελπίζω να μαζευτούμε πολλές και να έχουμε όλες υπέροχες και τελειομηνες εγκυμοσύνες και γερά μωράκια! 

Εεεεπ!!! Τι ειδα εδω??? Με το καλο!!!! :)

Μπράβο σου ρε θηριο!!!! Καλη και ανεφελη εγκυμοσυνη εύχομαι!!!! :)

(ουτε καν δεν ειμαι μαμα Ιανουαρίου, απλα μπηκα για να σου ευχηθω!!!! Φτυνω τον κορφο μου τωρα γτ και μονο στη σκςψη με επιασε μια ταχυκαρδια!!!! Αχχαχαχαχαχαχα) 

  • Χαχα 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα κ από εμένα σε όλες !!!!!!

είχα καιρό να μπω (ήμουν κ στις μανούλες Οκτωβρίου 2017 κ πλέον έχω ένα παίδαρο 19 μηνών) αλλά αφού από το περασμένο σάββατο διαπίστωσα 2η εγκυμοσύνη, συνδέθηκα και πάλι στο αγαπημένο φόρουμ!! Κορίτσια μου με το καλό τα μωράκια μας!! πολλές εκπλήξεις τελικά το 2019!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Εεεεπ!!! Τι ειδα εδω??? Με το καλο!!!! :)

Μπράβο σου ρε θηριο!!!! Καλη και ανεφελη εγκυμοσυνη εύχομαι!!!! :)

(ουτε καν δεν ειμαι μαμα Ιανουαρίου, απλα μπηκα για να σου ευχηθω!!!! Φτυνω τον κορφο μου τωρα γτ και μονο στη σκςψη με επιασε μια ταχυκαρδια!!!! Αχχαχαχαχαχαχα) 

Να είσαι καλά κοριτσαρα μου!!! Κλαίω με την περιγραφή της παρενθεσης! 

Just now, FRAULA είπε:

καλημέρα κ από εμένα σε όλες !!!!!!

είχα καιρό να μπω (ήμουν κ στις μανούλες Οκτωβρίου 2017 κ πλέον έχω ένα παίδαρο 19 μηνών) αλλά αφού από το περασμένο σάββατο διαπίστωσα 2η εγκυμοσύνη, συνδέθηκα και πάλι στο αγαπημένο φόρουμ!! Κορίτσια μου με το καλό τα μωράκια μας!! πολλές εκπλήξεις τελικά το 2019!

Με το καλό κορίτσι μου το νινακι σου και μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη και σε εσένα εύχομαι! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Καλησπέρα στην καινούρια ομαδουλα! Πρόσφατα έμαθα κι εγώ τα ευχάριστα,έχω Πητ 9/1/2020!! Πρώτη φορά έγκυος,όλα πρωτόγνωρα! 

Με το καλό εύχομαι κορίτσι μου! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και ένα υγιές μωράκι! Ότι απορία έχεις εδώ είμαστε! 

On 6/5/2019 at 10:36 ΜΜ, Ευαγγελία Αλά είπε:

Καλησπέρα και εγώ με το καλό τέλος της χρονιάς αρχές της άλλης το δεύτερο παιδάκι μου μετά από 10 χρόνια. Σήμερα πήγα στο γιατρό και είμαι 5,6 εβδομάδων

Με το καλό!!!! Να πάνε όλα τέλεια! 

  • Ευχαριστώ 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια.. Την Κυριακη 12/5 εκανα τεστ εγκυμοσυνης και βγηκε θετικο κανονικα περιμενα περιοδο στις  14/5. Πηγα εκανα  χοριακη στις 13/5 και βγηκε 271. Μου ειπε η γιατρος μου να ξανα κανω την Παρασκευη παλι.. Ελπιζω να πανε ολα καλα και ευχομαι σε ολες μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη...!!

  • Μου αρέσει 2

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Γεια σας κοριτσια.. Την Κυριακη 12/5 εκανα τεστ εγκυμοσυνης και βγηκε θετικο κανονικα περιμενα περιοδο στις  14/5. Πηγα εκανα  χοριακη στις 13/5 και βγηκε 271. Μου ειπε η γιατρος μου να ξανα κανω την Παρασκευη παλι.. Ελπιζω να πανε ολα καλα και ευχομαι σε ολες μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη...!!

Συγχαρητήρια Κατερίνα!! Τι νούμερο υπερτελειο είναι αυτό! Μπράβο σου!! Να μας ενημερώνεις για τα νέα σου..!


q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Συγχαρητήρια Κατερίνα!! Τι νούμερο υπερτελειο είναι αυτό! Μπράβο σου!! Να μας ενημερώνεις για τα νέα σου..!

Σε ευχαριστω πολυ Ντινα μου... Ναι δεν την περιμενα τοσο στην ημερα που την εκανα.... Απλα πρεπει να ξανα κανω και για θυροειδη γιατι εκανα απο μονη μου χωρις να εχω θεμα προλιπτικα και βγηκε η TSH 4,72.. Και αν ειναι το ιδιο ή πιο πολυ την Παρασκευη πρεπει να παω σε ενδοκρινολογο να το ρυθμησω... Με εχει αγχωσει λιγο αλλα οκ..  Θα το φτιαξουμε...

Εσυ πως πας??? 


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Σε ευχαριστω πολυ Ντινα μου... Ναι δεν την περιμενα τοσο στην ημερα που την εκανα.... Απλα πρεπει να ξανα κανω και για θυροειδη γιατι εκανα απο μονη μου χωρις να εχω θεμα προλιπτικα και βγηκε η TSH 4,72.. Και αν ειναι το ιδιο ή πιο πολυ την Παρασκευη πρεπει να παω σε ενδοκρινολογο να το ρυθμησω... Με εχει αγχωσει λιγο αλλα οκ..  Θα το φτιαξουμε...

Εσυ πως πας??? 

Μην αγχώνεσαι,είναι κάτι που διορθώνεται εξάλλου! Εγώ περιμένω την άλλη βδομάδα να ακούσουμε καρδούλα,στον προηγούμενο υπέρηχο είδαμε μόνο τον ενδομήτριο σάκο με εμβρυϊκά στοιχεία. Επίσης έχουν ξεκινήσει για τα καλά οι αναγουλες κάθε πρωί και βράδυ... Πώς θα τις αντέξω δεν ξέρω..

  • Μου αρέσει 1

q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Γεια σας κοριτσια.. Την Κυριακη 12/5 εκανα τεστ εγκυμοσυνης και βγηκε θετικο κανονικα περιμενα περιοδο στις  14/5. Πηγα εκανα  χοριακη στις 13/5 και βγηκε 271. Μου ειπε η γιατρος μου να ξανα κανω την Παρασκευη παλι.. Ελπιζω να πανε ολα καλα και ευχομαι σε ολες μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη...!!

Κατερινάκι μου τι καλαααα!!! Ολα να πανε τέλεια!!!! 

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ntina Ntinaki είπε:

Μην αγχώνεσαι,είναι κάτι που διορθώνεται εξάλλου! Εγώ περιμένω την άλλη βδομάδα να ακούσουμε καρδούλα,στον προηγούμενο υπέρηχο είδαμε μόνο τον ενδομήτριο σάκο με εμβρυϊκά στοιχεία. Επίσης έχουν ξεκινήσει για τα καλά οι αναγουλες κάθε πρωί και βράδυ... Πώς θα τις αντέξω δεν ξέρω..

Ωχ σε καταλαβαινω... Το ιδιο ειχα και εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη... Απο την 7η βδομαδα μεχρι την 13η ολο εμετους εκανα!!! Θελει να τρως οσο μπορεις στερεές τροφές... Περναωαμε απο ψησταριες γιατι ημασταν διακοπες τοτε και μου ερχοταν αναγουλααα.. Αστα να πανε!!!

  • Ευχαριστώ 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Ntina Ntinaki με το καλό να ακούσετε καρδούλα και να πάνε όλα καλά! εμείς θα πάμε να την ακούσουμε στις 27.5, ως τότε δεν θέλω να λέω και πολλά μην τύχει και συμβεί τίποτα "κακό" (παλλίνδρομη,αδειος σάκος κτλ). Εσείς πως το έχετε αντιμετωπίσει ως τώρα; το έχετε ανακοινώσει πως είστε έγκυες στην οικογένεια/συγγενείς/δουλειά σας ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, FRAULA είπε:

Ntina Ntinaki με το καλό να ακούσετε καρδούλα και να πάνε όλα καλά! εμείς θα πάμε να την ακούσουμε στις 27.5, ως τότε δεν θέλω να λέω και πολλά μην τύχει και συμβεί τίποτα "κακό" (παλλίνδρομη,αδειος σάκος κτλ). Εσείς πως το έχετε αντιμετωπίσει ως τώρα; το έχετε ανακοινώσει πως είστε έγκυες στην οικογένεια/συγγενείς/δουλειά σας ;

Γεια σας κοριτσια κι απο εμενα!! Fraula πρεπει να ειμαστε κοντα...ποτε εχεις πητ; κι εμεις θα ακουσουμε καρδουλα προς το τελος του μηνα! Δεν το εχουμε πει ακομα σε κανεναν μονο στη μαμα μου γιατι θελω κι εγω να ακουσω πρωτα καρδουλα και ισως μετα στους πιο κοντινους και μετα την αυχενικη στους υπολοιπους...στην κορη μου δουλευα κι αναγκαστικα το ειχα πει στη δουλεια αλλα σε συγγενεις κτλ μετα την αυχενικη...δεν φαινοταν και καθολου η κοιλια μου!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, FRAULA είπε:

Ntina Ntinaki με το καλό να ακούσετε καρδούλα και να πάνε όλα καλά! εμείς θα πάμε να την ακούσουμε στις 27.5, ως τότε δεν θέλω να λέω και πολλά μην τύχει και συμβεί τίποτα "κακό" (παλλίνδρομη,αδειος σάκος κτλ). Εσείς πως το έχετε αντιμετωπίσει ως τώρα; το έχετε ανακοινώσει πως είστε έγκυες στην οικογένεια/συγγενείς/δουλειά σας ;

Δεν το έχουμε πει σε κανέναν ακόμη.. περιμένουμε να ακούσουμε την καρδούλα και μετά θα το πούμε στους γονείς μας μόνο.. εσύ πως το σκέφτεσαι; 


q7O9p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...