Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Just now, Agapakiii είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου! Εσυ ποσο είσαι ;; 

Ειμαι 6 μιση εβδομαδων!! Ειδαμε σακο γυρω στις 5 εβδομαδες και γυρω στις 8 εβδομαδες θα παμε για να ακουσουμε καρδουλα Πρωτα ο Θεος! 

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Ntina Ntinaki είπε:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου, Κατερίνα μου.  Πες μας εσύ τα νέα σου,πώς είσαι;

Εγω περιμενω την Τεταρτη να παω για υπερηχο... Εχει αρχησει να με πιανει η υονιλια.λιγο και η συχνοουρια... Αυτααα.. Α ενταξει και το στηθος μου που ειναι πρησμενο...

1 hour ago, Agapakiii είπε:

Καλη Κυριακή σε όλες κορίτσια !

ελπιζω να είστε όλες καλά! Να σας κάνω μια ερώτηση βρε κορίτσια υπάρχει τρόπος να υπολογίσουμε μόνες την εβδομάδα κύησης; Έχω ραντεβού το Σάββατο στον γιατρό κ μου φαίνεται πολύ μακρινό για να περιμένω να μάθω! Χαχαχαχα!

Γεια σου κοριτσι... Πολυ καλη η χοριακη σου.... !!! Θα ξανα κανεις αλλη?? Για το ποσο εβδομαδων εισαι ατο πεειπου μπορεις να το υπολογισεις ετσι οπω; αου ειπε  myrtoulita  απλα αν εχεις μεγαλο κυκλο γενικα στον υπερηχο μπορει να δειξει πιο λιγο.. Εμενα στην πρωτη ενω ειχα τελευται περιοδο 10 ιουνιου νε βαση τοβ υπερηχο ειχα και καλα 19 ιουνιου .. 9 μερες διαφορααα.. Εγω κανονικα σημερα μαλλον ειμαι 4 βδομαδων και 6 ημερων.. Θα δειξει την Τεταρτη...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Εγω περιμενω την Τεταρτη να παω για υπερηχο... Εχει αρχησει να με πιανει η υονιλια.λιγο και η συχνοουρια... Αυτααα.. Α ενταξει και το στηθος μου που ειναι πρησμενο...

Γεια σου κοριτσι... Πολυ καλη η χοριακη σου.... !!! Θα ξανα κανεις αλλη?? Για το ποσο εβδομαδων εισαι ατο πεειπου μπορεις να το υπολογισεις ετσι οπω; αου ειπε  myrtoulita  απλα αν εχεις μεγαλο κυκλο γενικα στον υπερηχο μπορει να δειξει πιο λιγο.. Εμενα στην πρωτη ενω ειχα τελευται περιοδο 10 ιουνιου νε βαση τοβ υπερηχο ειχα και καλα 19 ιουνιου .. 9 μερες διαφορααα.. Εγω κανονικα σημερα μαλλον ειμαι 4 βδομαδων και 6 ημερων.. Θα δειξει την Τεταρτη...

Εγώ κορίτσια έχω ένα ένα app που σημείωνα την περίοδο μου και έχει και επιλογή για εγκυμοσύνη και μου βγάζει ακριβώς πόσο είμαι βάση τον κύκλο που του ορίζεις και την τελευταία περίοδο. 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Εγώ κορίτσια έχω ένα ένα app που σημείωνα την περίοδο μου και έχει και επιλογή για εγκυμοσύνη και μου βγάζει ακριβώς πόσο είμαι βάση τον κύκλο που του ορίζεις και την τελευταία περίοδο. 

ΚΙ εγω αυτο εχω αλλα δεν μπορει αν πεσει παντα μεσα γιατι ειναι αναλογα και τι κυκλο εχεις...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

ΚΙ εγω αυτο εχω αλλα δεν μπορει αν πεσει παντα μεσα γιατι ειναι αναλογα και τι κυκλο εχεις...

Εννοείς ποτέ έγινε η σύλληψη; γιατί τον κύκλο αν έχεις σταθερό τον ρυθμίζεις... 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Εννοείς ποτέ έγινε η σύλληψη; γιατί τον κύκλο αν έχεις σταθερό τον ρυθμίζεις... 

Ναι αυτο θα σου μετρησει με βαση την πρωτη μερα της περιοδου αν εγινε ομως πιο αργα η συλληψη και ξερεις ποτε πας πισω δυο βδομαδες και τοτε και καλα ξεκιναει η εγκυμοσυνη...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Ναι αυτο θα σου μετρησει με βαση την πρωτη μερα της περιοδου αν εγινε ομως πιο αργα η συλληψη και ξερεις ποτε πας πισω δυο βδομαδες και τοτε και καλα ξεκιναει η εγκυμοσυνη...

Ααααααα αυτό εννοείς; ναι, μέχρι πρόσφατα και οι γυναικολόγοι από την τελευταία περίοδο μετρούσαν, πλέον στην αυχενική δίνουν πητ από τις μετρήσεις... 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Ααααααα αυτό εννοείς; ναι, μέχρι πρόσφατα και οι γυναικολόγοι από την τελευταία περίοδο μετρούσαν, πλέον στην αυχενική δίνουν πητ από τις μετρήσεις... 

Ναι εγω ειχα διαφορα 9 μερες στο υπερηχο με βαση την περιοδο μου... Γιατι η ωορρηξια και η συλληψη ειχε γινει την 24η μερα του κυκλου μου...

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Myrtoulita είπε:

Ειμαι 6 μιση εβδομαδων!! Ειδαμε σακο γυρω στις 5 εβδομαδες και γυρω στις 8 εβδομαδες θα παμε για να ακουσουμε καρδουλα Πρωτα ο Θεος! 

Με το καλό όλα σου εύχομαι κορίτσι μου! Εδώ θα είμαστε να τα λέμε !!!

πρίν από 1 λεπτό , ΚατεριναΣκ είπε:

Εγω περιμενω την Τεταρτη να παω για υπερηχο... Εχει αρχησει να με πιανει η υονιλια.λιγο και η συχνοουρια... Αυτααα.. Α ενταξει και το στηθος μου που ειναι πρησμενο...

Γεια σου κοριτσι... Πολυ καλη η χοριακη σου.... !!! Θα ξανα κανεις αλλη?? Για το ποσο εβδομαδων εισαι ατο πεειπου μπορεις να το υπολογισεις ετσι οπω; αου ειπε  myrtoulita  απλα αν εχεις μεγαλο κυκλο γενικα στον υπερηχο μπορει να δειξει πιο λιγο.. Εμενα στην πρωτη ενω ειχα τελευται περιοδο 10 ιουνιου νε βαση τοβ υπερηχο ειχα και καλα 19 ιουνιου .. 9 μερες διαφορααα.. Εγω κανονικα σημερα μαλλον ειμαι 4 βδομαδων και 6 ημερων.. Θα δειξει την Τεταρτη...

Όχι δε μου είπε ο γιατρός να κάνω άλλη και η αλήθεια είναι πως κ εγώ δε θέλω για να μην αγχωθώ! Καλύτερα μια κ καλή το Σάββατο που θα πάω να δω άμα είναι όλα καλά! Τετάρτη θα πας για να δείτε σάκο; Με το καλό εύχομαι Κατερίνα μου!!

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΚατεριναΣκ είπε:

Ναι εγω ειχα διαφορα 9 μερες στο υπερηχο με βαση την περιοδο μου... Γιατι η ωορρηξια και η συλληψη ειχε γινει την 24η μερα του κυκλου μου...

Η δικη μου 5η μέρα! Έχω 4 μερες περίοδο... 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Agapakiii είπε:

Με το καλό όλα σου εύχομαι κορίτσι μου! Εδώ θα είμαστε να τα λέμε !!!

Όχι δε μου είπε ο γιατρός να κάνω άλλη και η αλήθεια είναι πως κ εγώ δε θέλω για να μην αγχωθώ! Καλύτερα μια κ καλή το Σάββατο που θα πάω να δω άμα είναι όλα καλά! Τετάρτη θα πας για να δείτε σάκο; Με το καλό εύχομαι Κατερίνα μου!!

Σε ευχαριστω κοριτσι.. Και σε σενααα...Αα μια χαρα.. 5 μερουλες ακομα και θα πας.. Ναι την Τεταρτη θα παω.

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Η δικη μου 5η μέρα! Έχω 4 μερες περίοδο... 

Τι εννοεις 5η μερα???

  • Χαχα 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Σε ευχαριστω κοριτσι.. Και σε σενααα...Αα μια χαρα.. 5 μερουλες ακομα και θα πας.. Ναι την Τεταρτη θα παω.

Τι εννοεις 5η μερα???

Αυτό που καταλαβαίνεις βρε! Το μόνο "ατύχημα" που είχαμε ήταν μια μέρα μετά την περίοδο μου, 5η μέρα του κύκλου.... 


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΦαιηΚατς είπε:

Αυτό που καταλαβαίνεις βρε! Το μόνο "ατύχημα" που είχαμε ήταν μια μέρα μετά την περίοδο μου, 5η μέρα του κύκλου.... 

Αληθειααα?? Τοσο μικρο κυκλο εχεις??? Πω πω... Σπανια να εχεις ωορρηξια την 5η μερα... Εγω αυτη τη φορα ειχα την 16η μερα μαλλον εφτιαξε λιγο ο κυκλος μου μετα τον τοκετο...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κ καλή εβδομάδα κοριτσια μου!

Myrtoulita η αλήθεια είναι πως είχα μία "αναποδιά" το 2016 στην πρώτη μου εγκυμοσύνη (όπου είχα μία παλλίνδρομη και έκανα απόξεση..) οπότε είχα νιώσει άσχημα που το είχα ανακοινώσει από τη χαρά μου σε όλο τον κόσμο. Στην εγκυμοσύνη του μικρού μου το 2017 δεν είχαμε ανακοινωσει απολύτως τίποτα σε κανέναν γιατί το πάθημα έγινε μάθημα, η κοιλιά μου εξαλλου δεν φαινόταν καθόλου λόγω ύψους (άρχισε να φαίνεται μετά τον 6ο!) και τους το είπαμε μετά τη β' επιπέδου.  Σε αυτή την εγκυμοσύνη, Ntina Ntinaki το έχουμε πει σε 2 άτομα όλα κι όλα και θα το πούμε λογικά μετά την αυχενική. Εγώ δεν έχω αναγούλες αλλά τρελή υπνηλία και σας διαβεβαιώ πως με ένα παιδί που θέλει συνέχεια να βρίσκεται στο πάρκο και έχει απίστευτη ενέργεια, δεν την παλεύω καθόλου!! εχθες το ξημέρωμα (στις 2 παρά) μας ξήπνησε λόγω δοντιών (πονάει μαλλον πολύ ο καημενούλης) και δεν ησύχαζε ως τις 3.30 πμ! Όσες έχετε άλλα νινάκια, πως τα καταφέρατε με δουλεια-παιδιά-εγκυμοσύνη-κουραση; να σημειώσω ότι δεν έχω πεθερικά και οι δικοί μου βρίσκονται μακρυα οπότε δεν έχω βοήθεια από συγγενείς!:unsure:

Myrtoulita έχω ΠΗΤ 16.1.2020 ! εσύ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, FRAULA είπε:

καλημέρα κ καλή εβδομάδα κοριτσια μου!

Myrtoulita η αλήθεια είναι πως είχα μία "αναποδιά" το 2016 στην πρώτη μου εγκυμοσύνη (όπου είχα μία παλλίνδρομη και έκανα απόξεση..) οπότε είχα νιώσει άσχημα που το είχα ανακοινώσει από τη χαρά μου σε όλο τον κόσμο. Στην εγκυμοσύνη του μικρού μου το 2017 δεν είχαμε ανακοινωσει απολύτως τίποτα σε κανέναν γιατί το πάθημα έγινε μάθημα, η κοιλιά μου εξαλλου δεν φαινόταν καθόλου λόγω ύψους (άρχισε να φαίνεται μετά τον 6ο!) και τους το είπαμε μετά τη β' επιπέδου.  Σε αυτή την εγκυμοσύνη, Ntina Ntinaki το έχουμε πει σε 2 άτομα όλα κι όλα και θα το πούμε λογικά μετά την αυχενική. Εγώ δεν έχω αναγούλες αλλά τρελή υπνηλία και σας διαβεβαιώ πως με ένα παιδί που θέλει συνέχεια να βρίσκεται στο πάρκο και έχει απίστευτη ενέργεια, δεν την παλεύω καθόλου!! εχθες το ξημέρωμα (στις 2 παρά) μας ξήπνησε λόγω δοντιών (πονάει μαλλον πολύ ο καημενούλης) και δεν ησύχαζε ως τις 3.30 πμ! Όσες έχετε άλλα νινάκια, πως τα καταφέρατε με δουλεια-παιδιά-εγκυμοσύνη-κουραση; να σημειώσω ότι δεν έχω πεθερικά και οι δικοί μου βρίσκονται μακρυα οπότε δεν έχω βοήθεια από συγγενείς!:unsure:

Να σου ζησει το παιδακι σου... Ποσο ειναι?? Αχ ειναι δυακολη φαση αυτη... Εγω δεν δουλευω.. Αρα εχω χρονο παραπανω.. Αλλα θελει πολυ τρεξημο.. Εμενα ειναι σε μια ηλικια που παει παντου, σκαρφαλωνει και δεν μπορεις να την αφησεις λεπτο απο τα ματια σου... Αλλα τωρα ειναι στην αρζη ακομα η εγκυμοσυνη.. Μετα θελω να δω πως θα ειναι...

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...