Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Χαμηλή χοριακή


Recommended Posts

Καλησπέρα σας

πρώτη φορά σε φόρουμ...

η ιστορία έχει ως εξής:είχα πολύ μεγάλη στεναχώρια τελευταία,αφού πριν λίγο καιρό έχασα τον μπαμπά μου

στην τελευταία περίοδο,είδα καθυστέρηση,αλλά σκέφτηκα πως είναι καθαρά ψυχολογικό..ήταν να μου έρθει 7/6 αλλά...σταγόνα....κάνω τελικά τεστ 10/6 και βγαίνει θετικό...κάνω χθες χοριακή,αλλά η τιμή βγαίνει 139 !!είναι χαμηλή νομίζω για τις βδομάδες που μετράω (από επαφή 3 εβδομάδων κ 6 ημερών) έχω σκάσει:( 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα κ καλώς μας ήρθες στο φόρουμ!

μην απογοητεύεσαι, δεν είναι όλες οι εγκυμοσύνες ίδιες! εξάλλου μπορεί η σύλληψη να έγινε κάπως καθυστερημένα κ γι' αυτό θα σου έλεγα να επαναλάβεις αν όχι αύριο την τρίτη τη χοριακή κ αν έχει υπερδιπλασιαστεί να μιλήσεις με το γιατρό σου για τον πρώτο υπέρηχο!

με το καλό εύχομαι , να σου πάνε όλα όπως τα έχεις ποθήσει κ να έχεις μία καλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

κ πολλά συλλυπητήρια για την απώλειά σου..... :-(

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, FRAULA είπε:

καλησπέρα κ καλώς μας ήρθες στο φόρουμ!

μην απογοητεύεσαι, δεν είναι όλες οι εγκυμοσύνες ίδιες! εξάλλου μπορεί η σύλληψη να έγινε κάπως καθυστερημένα κ γι' αυτό θα σου έλεγα να επαναλάβεις αν όχι αύριο την τρίτη τη χοριακή κ αν έχει υπερδιπλασιαστεί να μιλήσεις με το γιατρό σου για τον πρώτο υπέρηχο!

με το καλό εύχομαι , να σου πάνε όλα όπως τα έχεις ποθήσει κ να έχεις μία καλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

ευχαριστώ πολύ για το καλοσόρισμα και την ενθάρυνση...φοβάμαι πολύ μην είναι εξωμήτριο...είχα ήδη και μια αποβολή τον Δεκέμβριο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bibi 3 είπε:

Καλησπέρα σας

πρώτη φορά σε φόρουμ...

η ιστορία έχει ως εξής:είχα πολύ μεγάλη στεναχώρια τελευταία,αφού πριν λίγο καιρό έχασα τον μπαμπά μου

στην τελευταία περίοδο,είδα καθυστέρηση,αλλά σκέφτηκα πως είναι καθαρά ψυχολογικό..ήταν να μου έρθει 7/6 αλλά...σταγόνα....κάνω τελικά τεστ 10/6 και βγαίνει θετικό...κάνω χθες χοριακή,αλλά η τιμή βγαίνει 139 !!είναι χαμηλή νομίζω για τις βδομάδες που μετράω (από επαφή 3 εβδομάδων κ 6 ημερών) έχω σκάσει:( 

Καλησπερα κοριτσι μου.Λυπαμαι πολυ για τον μπαμπα σου.Οσο για τη χοριακη δεν εχει σημασια ποσο ξεκιναει αλλα πως προχωραει.Συμφωνω με τη fraula. Κανε αυριο αλλη μια,αν εχει ανεβει εστω 80% εισαι καλα.Και μετα παρε το γιατρο σου.Μια τελειομηνη ηρεμη εγκυμοσυνη ευχομαι.

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου.Λυπαμαι πολυ για τον μπαμπα σου.Οσο για τη χοριακη δεν εχει σημασια ποσο ξεκιναει αλλα πως προχωραει.Συμφωνω με τη fraula. Κανε αυριο αλλη μια,αν εχει ανεβει εστω 80% εισαι καλα.Και μετα παρε το γιατρο σου.Μια τελειομηνη ηρεμη εγκυμοσυνη ευχομαι.

ευχαριστώ πολύ,πολύ!είχα τόση στεναχώρια και τώρα άλλο τόσο άγχος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Bibi 3 είπε:

ευχαριστώ πολύ για το καλοσόρισμα και την ενθάρυνση...φοβάμαι πολύ μην είναι εξωμήτριο...είχα ήδη και μια αποβολή τον Δεκέμβριο...

Κι εγω εχω 2 αποβολες στο ιστορικο μου κι ενα υγιεστατο αγορακι στο ενδιαμεσο.Ξερω οτι φοβασαι αλλα οτι ειναι να γινει θα γινει.Αυτη τη στιγμη δεν εχεις ενδειξεις για κατι κακο.Προσπαθεισε να εισαι αισιοδοξη.Για να φανει σακος κι αν ειναι εξωμητριο θελει χοριακη 2.000 περιπου.Παρακολουθησε τη και μεχρι τοτε υπομονη

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bibi 3 είπε:

τελικά νιώθω καλύτερα που μπήκα στο φόρουμ...τα είπα και ανακουφίστηκα!

να σου ζήσει το αγοράκι σου! ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!

Να σαι καλα κοριτσι μου.Ευχομαι ολα να πανε καλα:)

  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Bibi 3 είπε:

Καλησπέρα σας

πρώτη φορά σε φόρουμ...

η ιστορία έχει ως εξής:είχα πολύ μεγάλη στεναχώρια τελευταία,αφού πριν λίγο καιρό έχασα τον μπαμπά μου

στην τελευταία περίοδο,είδα καθυστέρηση,αλλά σκέφτηκα πως είναι καθαρά ψυχολογικό..ήταν να μου έρθει 7/6 αλλά...σταγόνα....κάνω τελικά τεστ 10/6 και βγαίνει θετικό...κάνω χθες χοριακή,αλλά η τιμή βγαίνει 139 !!είναι χαμηλή νομίζω για τις βδομάδες που μετράω (από επαφή 3 εβδομάδων κ 6 ημερών) έχω σκάσει:( 

Κοριτσι συγχαρηρηρια κ ευχομαι να πανε ολα καλa κ να το κρατησεισ αγκαλια!!!

Δεν πειραζει που ειναι χαμηλη η τιμη..σημασια ειναι να εχει αυξηση τουλαχιστον 70% μετα απο 48 ωρεσ...

Κανε επαναληψη στο ιδιο μικροβιολογικο..μην πασ αλλου..γιατι εχουν διαφορετικεσ μετρησεισ..

Οι τιμεσ τησ χοριακησ εχουν μεγαλο ευροσ..σημασια εχει η αυξηση!!

Εγω ξεκινησα με 86 χοριακη κ τωρα ειναι 21 μηνων !!!( κ εγω ειχα εξωμητριο, εχασα κ σαλπιγγa .αυτο δεν σημαινει πωσ θα σαι παλι ατυχη)

Ευχομαι με το καλο!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Mε τρεις μέρες καθυστέρηση δεν είναι χαμηλή διότι δεν ξέρεις πότε έγινε η σύλληψη...με όλα ιδανικα είσαι 4 εβδομάδων κ 3 ημερών...μια χαρά είναι η χοριακη σου!! Κάποιος φεύγοντας σου έστειλε ένα δώρο να σε παρηγορεί :) με το καλο

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Κοριτσι συγχαρηρηρια κ ευχομαι να πανε ολα καλa κ να το κρατησεισ αγκαλια!!!

Δεν πειραζει που ειναι χαμηλη η τιμη..σημασια ειναι να εχει αυξηση τουλαχιστον 70% μετα απο 48 ωρεσ...

Κανε επαναληψη στο ιδιο μικροβιολογικο..μην πασ αλλου..γιατι εχουν διαφορετικεσ μετρησεισ..

Οι τιμεσ τησ χοριακησ εχουν μεγαλο ευροσ..σημασια εχει η αυξηση!!

Εγω ξεκινησα με 86 χοριακη κ τωρα ειναι 21 μηνων !!!( κ εγω ειχα εξωμητριο, εχασα κ σαλπιγγa .αυτο δεν σημαινει πωσ θα σαι παλι ατυχη)

Ευχομαι με το καλο!!!!!!

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια! Έχεις δίκιο για το εργαστήριο...το είχε πεί κ ο γιατρός.Θα πάω Τρίτη πρωί.Να σου ζήσει το μωράκι σου! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, island1 είπε:

Mε τρεις μέρες καθυστέρηση δεν είναι χαμηλή διότι δεν ξέρεις πότε έγινε η σύλληψη...με όλα ιδανικα είσαι 4 εβδομάδων κ 3 ημερών...μια χαρά είναι η χοριακη σου!! Κάποιος φεύγοντας σου έστειλε ένα δώρο να σε παρηγορεί :) με το καλο

Εύχομαι να είναι έτσι! Ευχσαριστώ πολύ πολύ!Θα δείξει την Τρίτη!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bibi 3 είπε:

Εύχομαι να είναι έτσι! Ευχσαριστώ πολύ πολύ!Θα δείξει την Τρίτη!!!

Κοριτσάκι μου εγώ από εξωσωματικές έχω βιώσει 5 θετικά σε χοριακες κ έχω μόνο ένα παιδάκι ..σκέψου ότι εκεί ξέρεις ουσιαστικά κ ποτέ έγινε η εμφύτευση με μια δυο μέρες απόκλιση ..μια χαρά είναι η χοριακη ..σε ενδιαφέρει μόνο ο διπλασιασμός από δω κ περα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , island1 είπε:

Κοριτσάκι μου εγώ από εξωσωματικές έχω βιώσει 5 θετικά σε χοριακες κ έχω μόνο ένα παιδάκι ..σκέψου ότι εκεί ξέρεις ουσιαστικά κ ποτέ έγινε η εμφύτευση με μια δυο μέρες απόκλιση ..μια χαρά είναι η χοριακη ..σε ενδιαφέρει μόνο ο διπλασιασμός από δω κ περα

έχεις δίκιο! κάνω υπομονή ως την Τρίτη λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...