Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Marlina είπε:

      Έβαλα airbnb και μου βγάζει πάνω από 1000/ μήνα ενώ για ενοίκιο βρήκα και με 750€....

      Υπάρχουν Κ άλλες σελίδες για βραχυχρόνια μίσθωση Κ σε μεσητικα μπορείς να ρωτήσεις. Googlare βραχυχρόνια μίσθωση Κ θα σου βγάλει διάφορα 

Εξωμήτριος κύηση


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, enjoy είπε:

Λέει ότι μπορει να μην είναι στην μητρα να ειναι στην σάλπιγγα... μιλάμε με ανακάτεψε τον εγκέφαλο.. δεν φταίει εχω τοσα προβληματα που εκείνη την ώρα δεν επικοινωνουσα

Αποκλείεις να ειναι εξωμητριο?? Γτ??

Δεν είπε 100% ότι είναι στη μητρα... Αλλά ούτε οτι ειναι εξω. Ειπε θα δούμε με βάση τον καθαρισμό. Προφανώς σε τοσο μικρές κυησεις δεν φαίνεται αν ειναι εξωμητριος στον υπερυχο?? Η απλα δεν ηθελε να μου πει την ωμή Αλήθεια?? 

Και πέραν τουτου οταν γυρισε προς μια σάλπιγγα ειπε κατι για ωοθηκη μου ειπε ολα τελεια οταν γυρισε απο την άλλη τρομαξε και στριφογυρίζει για ωρα και πονουσα και δεν ειπε τπτ για ωοθηκη οποτε σκεφτηκα οτι κατι τρεχει...

Καλέ τον σάκο η τον βλέπεις η δεν τον βλέπεις?  Αν τον δεις ξέρεις που ειναι. 

Τον είδε η όχι?  Τον υπέροχο που σου έδωσε εσύ τον βλέπεις τον σάκο?  

Εκτός σου είπα Κ αν ήταν διδιμμα Κ υπάρχουν δύο σάκοι Κ τον ένα δεν τον είχε δει. Αλλά αν έβλεπε κάτι στην Σαλπιγγα θα πήγαινες απευθείας για λαπαροσκόπηση άρα δεν είδε τιποτα εκει. 

Μπορεί να σου έλεγε όλα τα πιθανά σενάρια Κ εσύ απτό άγχος να άκουγες αλλά νταλλον Κ να νομίζεις διάφορα.  Για να σε πάει για απόξεση δεν έχει δει τίποτα στην σαλπιγγα. Απλα σου είπε όλα τα σενάρια Κ μαλλον εννοει Κ το σεναριο να υπάρχουν δύο σάκοι 

Μην αγχώνεσε έχεις μπερδευτεί μια απόξεση θα κάνεις Κ θα καθαρισεις τα υπολοιπα μην τα μπλέκεις εξωμητριο δυσκολο να ειναι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Σάκο είδαμε  6και4 εβδομαδων ηταν σαν 5εβδομαδων! Ειχα φτασει 1500 χοριακη και μετά εκανα μετρήσεις μεχρι που έφτασε 550πριν μερες!!! Σήμερα ειδε σάκο παλι 10χιλιοστα νομίζω!! Και μου ειπε αφού ακομα βλεπει σάκο μετα απο 15 μερες(5με αιμα και 10με καφε) δεν χρειάζεται αλλη χοριακη δεν θα είναι μηδενική να παω για καθαρισμό, βιοψία και χοριακη. Αν δεν μηδενίσει παλι και δεν δειξει η βιοψία εμβρυιακα στοιχεία παμε για λαπαροσκοπηση!! Κινέζικα το λιγότερο μου ακούγονται... Πρέπει να περάσω ολα αυτα τα στάδια?? 

Καλημέρα.Συμφωνω με τη linaa,κάπου μπερδεύτηκε η φάση.Με χοριακη 1500 και πάνω φαίνεται ο σάκος αν είναι ενδομητρίος.Αφου δεν υπάρχουν εμβρυϊκά στοιχεία η δεν μεγαλώνει και δεν απεβαλλες μετά το αίμα μόνη σου τότε πας για αποξεση.Δεν μπορεί να το αφήσει έτσι πολύ μέσα σου.Αυτο είναι κάτι "απλό".

Τώρα αν είδε όντως κάτι στην ωοθήκη αλλάζει η φάση,νομίζω καλό είναι να μιλήσεις πάλι μαζί της ξεκάθαρα γιατί αγχωθηκες πολύ και είναι λογικό αφού δεν κατάλαβες τι έγινε.Εγω αυτό θα έκανα.

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλημέρα.Συμφωνω με τη linaa,κάπου μπερδεύτηκε η φάση.Με χοριακη 1500 και πάνω φαίνεται ο σάκος αν είναι ενδομητρίος.Αφου δεν υπάρχουν εμβρυϊκά στοιχεία η δεν μεγαλώνει και δεν απεβαλλες μετά το αίμα μόνη σου τότε πας για αποξεση.Δεν μπορεί να το αφήσει έτσι πολύ μέσα σου.Αυτο είναι κάτι "απλό".

Τώρα αν είδε όντως κάτι στην ωοθήκη αλλάζει η φάση,νομίζω καλό είναι να μιλήσεις πάλι μαζί της ξεκάθαρα γιατί αγχωθηκες πολύ και είναι λογικό αφού δεν κατάλαβες τι έγινε.Εγω αυτό θα έκανα.

Μου εκανε πρωτο υπερυχο με χοριακη 1400... και μου ειπε ειναι παλινδρομη...

σε 2 μερες μετα εκανα χοριακη χωρις υπερυχο ηταν 1500..

880 σε 2 μερες μετα...

μετα απο μια εβδομάδα 550...

Και μετα απο μια εβδομάδα ακομη εκανα 2ο υπερυχο χωρις χοριακη...  

Δηλαδη με εκανε υπερυχονμε 1400.. Για αυτο μηπως τίθεται το θεμα ενδομητρίου η μη?? Γτ ηταν πολυ μικρη εγκυμοσυνη κατω απο 1500 που λες..

Θα παω ξανα στη γιατρο... Γτ τα εκανα σαλατα

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Μου εκανε πρωτο υπερυχο με χοριακη 1400... και μου ειπε ειναι παλινδρομη...

σε 2 μερες μετα εκανα χοριακη χωρις υπερυχο ηταν 1500..

880 σε 2 μερες μετα...

μετα απο μια εβδομάδα 550...

Και μετα απο μια εβδομάδα ακομη εκανα 2ο υπερυχο χωρις χοριακη...  

Δηλαδη με εκανε υπερυχονμε 1400.. Για αυτο μηπως τίθεται το θεμα ενδομητρίου η μη?? Γτ ηταν πολυ μικρη εγκυμοσυνη κατω απο 1500 που λες..

Θα παω ξανα στη γιατρο... Γτ τα εκανα σαλατα

Να ξαναπάς.Μαλλον αυτή τα έκανε σαλάτα.Δεν ξέρω αν με 1400 θα έβλεπε σάκο .Πάντως πέρασαν πολλές μέρες και πρέπει να γίνει κάτι και να καθαρίσεις σωστά.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Comet μου σε ευχαριστώ πάρα πολυ για το ενδιαφέρον σου να με βοηθησεις!! Πήγα και σε άλλη γιατρο.. μου ειπε οτι δεν υπάρχουν ενδείξεις εξωμητριου δηλαδη λεει θα ειχε μάζεψει υγρο ο σακος αν ηταν εξωμητριο, θα πονουσα και ειχα αιμορραγια.. Μέσα από τον υπερυχο δεν μπορούν να δουν αν ειναι εξωμητριος η ενδομητρίου μονο απο ενδείξεις... Και μου σύνεστησε  καθαρισμό με χαπια... Και μου ειπε οτι δεν επείγει γτ είναι υπόλειμμα ενός εκατοστού.. θα παω για αποξεση ομως λεω μια και καλή μες την εβδομάδα...

*με 1400 είδαμε σακο!! Εχω και τον υπερυχο απλα δεν είχε μωράκι!! Ηταν κενός!!! 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...