Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσακια μου!

9 hours ago, Polly1 said:

Γεια σας κορίτσια! Μόλις γύρισα από γιατρό! Μ αρέσει που ήθελα να με αφήσει πιο πολύ ελεύθερη! Ακομη πιο πολλή αυστηρότητα στην κατακλιση! Προετοιμαζόμαστε και για προωρο. Θα κάνω μια εξέταση το nst, το έχετε ακουστα; Είναι για τις ωδίνες. Αυτή θα δείξει και τα ποσοστά προωροτητα! Νόμιζα ότι με την περιδεση θα ήμουν καλυτερα αλλα τελικα το αντίθετο 

Κουραγιο μωρε κ αξιζει η κατακλιση για ενα υγειες μωρακι! Οχι πως κ προωρο μωρακι δν θα ειναι υγειες, απλα θελει χρονο για να είναι πιο ανετο κ αυτο κ εσεις! Ειδα στην Γερμανια 6μηνητικα μωρακια που τα καταφεραν μια χαρα κ 8 μηνων να γεννηθουν τα δικα μας ειναι πολυ καλύτερα! Ως τωρα απο βαρος το μωρακι πως παει? Παιζει κ αυτο τον ρολο του..

Το μονο που με ανησυχει κ με στεναχωρει ειναι αν γεννησουμε προωρα οτι για οσο χρειαζεται μενν δεν επιτρεπεται να επισκεπτομαστε παρα μονο δυο μισάωρα την μερα τα μωρακια. Ενω αποδεδειγμενα η επαφη με την μαμα κ τον μπαμπα τα κανει να ανακαμτουν συντομοτερα. :/

Αλλα οτι ειναι να γινει θα γινει κ μεις θα το παλέψουμε για τα μωράκια μας κ θα κανουμε το καλύτερο δυνατο! Ηδη τοσες θυσιες εχετε κανει κ μην στεναχωριεστε θα αποδωσουν! Κ μονο που κανατε την περιδεση κρατήθηκε τοσο καιρο κ προχωρα η εγκυμοσυνη προς τ τελος της! :) Στελνω θετικη ενεργεια κ ειμαστε εδω να στηρίξει η μια την αλλη εστω κ απο μακρια!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Το μωρό ειναι κ εσένα χαμηλά ;;

Έχω συσπάσεις από τοτε γι αυτό, τι έχουμε προλάβει 4 φορές το μωρό , ενώ έχω κάνει και περιδεση από τοτε

Θα πάω για Doppler στις 30,5 εβδομάδες αλλά ενεσεις κορτιζονης δεν έχω κάνει. Τι να πω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Κορίτσια που περνάτε την εγκυμοσύνη σε κατάκλιση, είστε ηρωίδες δεν το συζητώ! Ήμουν κι εγώ ξάπλα τον πρώτο καιρό λόγω αποκόλλησης και σας καταλαβαίνω. Κάντε λίγη υπομονή ακόμη, πλησιάζει ο καιρός που θα πάρετε τα μωράκια σας αγκαλιά υγιέστατα :wub:

  • Μου αρέσει 3

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , KNecky είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου!

Κουραγιο μωρε κ αξιζει η κατακλιση για ενα υγειες μωρακι! Οχι πως κ προωρο μωρακι δν θα ειναι υγειες, απλα θελει χρονο για να είναι πιο ανετο κ αυτο κ εσεις! Ειδα στην Γερμανια 6μηνητικα μωρακια που τα καταφεραν μια χαρα κ 8 μηνων να γεννηθουν τα δικα μας ειναι πολυ καλύτερα! Ως τωρα απο βαρος το μωρακι πως παει? Παιζει κ αυτο τον ρολο του..

Το μονο που με ανησυχει κ με στεναχωρει ειναι αν γεννησουμε προωρα οτι για οσο χρειαζεται μενν δεν επιτρεπεται να επισκεπτομαστε παρα μονο δυο μισάωρα την μερα τα μωρακια. Ενω αποδεδειγμενα η επαφη με την μαμα κ τον μπαμπα τα κανει να ανακαμτουν συντομοτερα. :/

Αλλα οτι ειναι να γινει θα γινει κ μεις θα το παλέψουμε για τα μωράκια μας κ θα κανουμε το καλύτερο δυνατο! Ηδη τοσες θυσιες εχετε κανει κ μην στεναχωριεστε θα αποδωσουν! Κ μονο που κανατε την περιδεση κρατήθηκε τοσο καιρο κ προχωρα η εγκυμοσυνη προς τ τελος της! :) Στελνω θετικη ενεργεια κ ειμαστε εδω να στηρίξει η μια την αλλη εστω κ απο μακρια!

Ευχαριστώ πάρα πολυ! Ως τωρα 30+2 εβδομάδων είναι 1260 γραμμάρια. Δε μου πε κατι για βάρος, μαλλον θα είναι καλό. 

8 ώρες πρίν, Ελλην είπε:

Αχ βρε Polly! Ειναι πιθανος προωρος τοκετός ενω εχεις κανει περιδεση; Δε λενε οτι δεν γεννας αν δεν κοψει ο γιατρος το ραμμα; Μείνε οσο μπορεις ξεκουραστη... Δεν εβλαψε η προφυλαξη ποτε.. Ειναι ασχημο μενει κανεις στο σπιτι κλεισμενος και να περνα τις ωρες του ξαπλωμενος στο κρεβατι, αλλα αφου μας προεκυψε το προβλημα αυτο με τον τραχηλο δεν βλεπω αλλη λυση..

Ευχομαι η εξεταση που θα κανεις να δειξει τα καλυτερα!  

Ευχαριστω πολυ!!!Κι εγώ αυτό ρώτησα αλλα μου είπε ότι προετοιμαζόμαστε για πάν ενδεχομενο. Θα δείξει μετά το nst.Ποσες συσπάσεις θα έχω και τι παλμούς θα έχει το μωρό κατά τη διάρκεια των συσπασεων κατι που είναι άσχετο με την περιδεση! Τουλάχιστον εγώ αυτό καταλαβα.

Κορίτσια εγω δεν ξέρω γιατί αλλά ειμαι αισιοδοξη! Σε 39 μερες μπαίνω στον μήνα μου! Μακάρι ο Θεός να με βοηθήσει να φτάσω ως εκει και να το ξεπεράσω! Εύχομαι σε όλες τελειομηνα μωρά!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Polly1 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολυ! Ως τωρα 30+2 εβδομάδων είναι 1260 γραμμάρια. Δε μου πε κατι για βάρος, μαλλον θα είναι καλό. 

Ευχαριστω πολυ!!!Κι εγώ αυτό ρώτησα αλλα μου είπε ότι προετοιμαζόμαστε για πάν ενδεχομενο. Θα δείξει μετά το nst.Ποσες συσπάσεις θα έχω και τι παλμούς θα έχει το μωρό κατά τη διάρκεια των συσπασεων κατι που είναι άσχετο με την περιδεση! Τουλάχιστον εγώ αυτό καταλαβα.

Κορίτσια εγω δεν ξέρω γιατί αλλά ειμαι αισιοδοξη! Σε 39 μερες μπαίνω στον μήνα μου! Μακάρι ο Θεός να με βοηθήσει να φτάσω ως εκει και να το ξεπεράσω! Εύχομαι σε όλες τελειομηνα μωρά!! 

Εννοειται πως εισαι αισιοδοξη και καλα κανεις! Ο χρονος ειναι υπερ μας και πια οπως και να το δεις κοντοζυγωνουμε για να μπουμε στο μηνα μας..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinakk είπε:

@Ελλην καλησπέρα κορίτσι μου. σε ποια εβδομάδα μπαίνεις στον 9ο; συγνωμη αλλά όπως έχω ξανά πει δεν τα πάω καλά με τις εβδομάδες και τους μηνες

Αν το γκουγκλάρεις (εβδομάδες ανά μήνα κύησης), μπορείς να τα δεις αναλυτικά και σωστά σε πολλά sites. :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinakk είπε:

@Ελλην καλησπέρα κορίτσι μου. σε ποια εβδομάδα μπαίνεις στον 9ο; συγνωμη αλλά όπως έχω ξανά πει δεν τα πάω καλά με τις εβδομάδες και τους μηνες

Στις 36 εβδομάδες μπαίνεις στον 9

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinakk είπε:

@Ελλην καλησπέρα κορίτσι μου. σε ποια εβδομάδα μπαίνεις στον 9ο; συγνωμη αλλά όπως έχω ξανά πει δεν τα πάω καλά με τις εβδομάδες και τους μηνες

Οπως τα βλεπω κι εγω στο νετ, μολις ξεκινησει η 36η εβδομαδα μας μπαινουμε στον 9ο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pagotoula είπε:

Αν το γκουγκλάρεις (εβδομάδες ανά μήνα κύησης), μπορείς να τα δεις αναλυτικά και σωστά σε πολλά sites. :)

διαφέρουν μεταξύ τους. Όχι πολύ,μια εβδομάδα 

κάτι άσχετο. θέλω σαν τρελή να φάω μπισκοτοκρεμα. χαχαχα.... κάνει; λογικά ναι αλλα...

Just now, Pagotoula είπε:

Αν το γκουγκλάρεις (εβδομάδες ανά μήνα κύησης), μπορείς να τα δεις αναλυτικά και σωστά σε πολλά sites. :)

διαφέρουν μεταξύ τους. Όχι πολύ,μια εβδομάδα 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Polly1 said:

Ευχαριστώ πάρα πολυ! Ως τωρα 30+2 εβδομάδων είναι 1260 γραμμάρια. Δε μου πε κατι για βάρος, μαλλον θα είναι καλό. 

Ευχαριστω πολυ!!!Κι εγώ αυτό ρώτησα αλλα μου είπε ότι προετοιμαζόμαστε για πάν ενδεχομενο. Θα δείξει μετά το nst.Ποσες συσπάσεις θα έχω και τι παλμούς θα έχει το μωρό κατά τη διάρκεια των συσπασεων κατι που είναι άσχετο με την περιδεση! Τουλάχιστον εγώ αυτό καταλαβα.

Κορίτσια εγω δεν ξέρω γιατί αλλά ειμαι αισιοδοξη! Σε 39 μερες μπαίνω στον μήνα μου! Μακάρι ο Θεός να με βοηθήσει να φτάσω ως εκει και να το ξεπεράσω! Εύχομαι σε όλες τελειομηνα μωρά!! 

Για το βαρος του μωρου εννοω πως εχω ακουσει πως αν περασει τα 2κιλα κ προωρο να ειναι δεν περνα τοσο αυστηρα απο μενν κ πηγαινει συντομα σπιτι. Ισως κανω λάθος..

Ετσι αισιοδοξια κ θα περασουν οι 40 μερες!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αρχίσω τις αγορές για να φτιάχνω την βαλίτσα σιγά σιγά..... 

Εσείς;;;;

Θέλω και να παραγγείλω πάνες Αλλά ρε μάνες τρίτο παιδί και τα έχω ξεχάσει όλα.... πόσες πάνες να πάρω για τον πρώτο καιρο;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φιλενια είπε:

Σκέφτομαι να αρχίσω τις αγορές για να φτιάχνω την βαλίτσα σιγά σιγά..... 

Εσείς;;;;

Θέλω και να παραγγείλω πάνες Αλλά ρε μάνες τρίτο παιδί και τα έχω ξεχάσει όλα.... πόσες πάνες να πάρω για τον πρώτο καιρο;;;;;

Γεια!!! Μου τις ξεκίνησαν άλλοι πιο ανυπόμονοι από μενα!! Πάνες έχω ακούσει ότι δίνουν δείγματα στο μαιευτήριο  και ότι μπορεί να αλλάξει μετά τις 5 μέρες ακομη και 8-10 πάνες την ημέρα!! Οπότε αναλογα με τη συσκευασία! Τώρα από νούμερα μην πάρεις πολλές για τον πρώτο καιρό γιατι μπορεί να αλλάξει νούμερο γρηγορα!  

1 hour ago, katerinakk είπε:

διαφέρουν μεταξύ τους. Όχι πολύ,μια εβδομάδα 

κάτι άσχετο. θέλω σαν τρελή να φάω μπισκοτοκρεμα. χαχαχα.... κάνει; λογικά ναι αλλα...

διαφέρουν μεταξύ τους. Όχι πολύ,μια εβδομάδα 

Μπισκοτοκρεμα; Αυτό της στιγμής;; Δεν έχω φάει!! Εγω τα Χριστούγεννα τσάκισα μελομακάρονα αλύπητα! Τα μελομακάρονα είναι τς μόνα που λιμπιστηκα γλυκο και φαγητό! Θυμάμαι ήταν Αύγουστος, εγώ ούτε 2 μηνών και τα είδα σε ένα φούρνο στις διακοπες!!Δεν πήρα! Μετά το σκεφτόμουν όλη μερα! Την επόμενη πηγα ξανά και  Τους είπα να μου δώσουν ένα να δοκιμάσω!! Δεν τα είχανε πετύχει και απόλυτα αλλα το ευχαριστήθηκα!!Κορίτσια απ ότι καταλαβατε θα σας γράφω και  ασχετα να περνάει η ωρα!! Χαχαχα!!!

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φιλενια είπε:

Σκέφτομαι να αρχίσω τις αγορές για να φτιάχνω την βαλίτσα σιγά σιγά..... 

Εσείς;;;;

Θέλω και να παραγγείλω πάνες Αλλά ρε μάνες τρίτο παιδί και τα έχω ξεχάσει όλα.... πόσες πάνες να πάρω για τον πρώτο καιρο;;;;;

Εγω πάνες θα πάρω μια συσκευασία λογικά απλα για τις πρώτες μέρες μόλις γυρίσουμε αν και δίνουν κ απ το μαιευτηριο πααααρα πολλά πράγματα... βαλίτσα μαιευτηρίου έχω κανει λίστα τι ακριβώς θα χρειαστώ έχω κανει κ μια έρευνα αγοράς κ λέω απο την αλλη βδομάδα να ξαμοληθω. Εσύ έχεις σκεφτεί τι θα πάρεις μαζί; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...