Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Polly1 είπε:

Το καινούργιο του 7ου ήταν οι καουρες το βραδυ!! Πολυ άσχημη εμπειρία, δεν είχα ποτέ πριν!Ευτυχως κράτησαν πολυ λίγες μερες! Κατά τ αλλα ο 7ος για μενα προσωπικά ήταν ο μήνας που έκανα την περιδεση, ο μήνας των πολλών ανατροπών δηλαδη

Κορίτσια εμένα η μέση μου πονούσε από πριν την εγκυμοσυνη και ήδη από 4ο μήνα υπέφερα!! Ομως από τότε που έβαλα μαξιλάρι μακρόστενο και την στήριξα, κοιμάμαι όλη νύχτα (έστω 6 ωρες γιατι έχω αϋπνία) στο αριστερό πλευρό και το πρωί δεν πονάω καθολου!!!Και εδώ και 2 βδομάδες κοιμάμαι με τα πόδια πανω σε ανάκληση 15 εκατοστών λόγω περιδεσης με μαξιλάρι κιολας ανάμεσα στα πόδια!

Πολύ ζόρικο όλο αυτό που τραβάς και ψυχοφθόρο... Κάνε υπομονή όμως, είμαστε στην τελική ευθεία!! Είσαι ήδη μια υπέροχη μανούλα, το αποδεικνύεις καθημερινά με τον αγώνα σου, πριν καν αντικρίσεις το μωράκι σου... Πολλά μπράβο και μακάρι σύντομα να είσαι πολύ πολύ καλύτερα!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Pagotoula είπε:

Πολύ ζόρικο όλο αυτό που τραβάς και ψυχοφθόρο... Κάνε υπομονή όμως, είμαστε στην τελική ευθεία!! Είσαι ήδη μια υπέροχη μανούλα, το αποδεικνύεις καθημερινά με τον αγώνα σου, πριν καν αντικρίσεις το μωράκι σου... Πολλά μπράβο και μακάρι σύντομα να είσαι πολύ πολύ καλύτερα!

Σ ευχαριστώ πολύ!! Αν και αυτά που περνάω εγώ θεωρώ ότι είναι τίποτα μπροστά σε άλλες ιστορίες που ακούμε καθημερινά!! Το μόνο σίγουρο είναι ότι είμαστε τελικα πολυ δυνατές! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Να 'μαι το ζόμπι! Κοιμάμαι πολύ αργά! Δεν έχω ύπνο...

Μυρτώ κι εμένα μου το τόνισε "όχι επαφές"! Λογικό αν σκεφτείς και τις συσπάσεις... Με όλα αυτά που περνάμε είναι το λιγότερο! :D Κι εγώ κουράζομαι πολύ εύκολα πλέον και ασε που φοβάμαι να περπατήσω 30'. Μέχρι το σούπερ μάρκετ πάω και επιστροφή!

KNecky, εύχομαι να πάνε όλα καλά και η επόμενη εξέταση να φέρει μόνο χαμόγελα! :) :)

Παγωτούλα , αφού προσέχεις και σε παρακολουθεί και ενδοκρινολόγος, δεν έχεις να φοβάσαι κάτι! Και μπράβο σου που το ψάχνεις με ειδικό. Εμένα έρχεται η μαμά μου αύριο, για να εγκατασταθεί (!) αλλιώς δεν γίνεται με τις δούλειες...

Sweet_child, φεύγουν τα άτιμα και με φτέρνισμα και με απότομα, δυνατά γέλια. Σήμερα που είχα πάει στο Λητώ για κορτιζόνη, ρώτησα την μαία γι'αυτά τα ειδικά χαρτάκια με τα οποία τσεκάρεις αν είναι ούρα ή αμνιακό και ήταν απόλυτη "μόνο στο μαιευτήριο ο έλεγχος από γιατρό ή μαία"...

Ηλιάνα απορώ γιατί ο δικός μου δεν μου λέει τίποτα για τα τοκολυτικά φάρμακα. Σε άλλες ομάδες που μπαίνω και διαβάζω ποστ βλέπω πως και άλλες κοπέλες παίρνουν...Η διάρροια καλά κρατεί και τον ξαναπήρα τηλ χτες και μου είπε πάλι τα ίδια "λαπά, τσάι και κόκα κόλα" και πως να κάνω υπομονή και να τον ξαναπάρω Δευτέρα... Έλεος τόσες μέρες...Λέω από Τρίτη να πάρω στα απογευματινά ραντεβού του "Έλενα" και να κλείσω ραντεβού με έναν γυναικολόγο που είχε η κολλητή μου (λέγεται Παπαδής αν τον ξέρει κάποια κοπέλα), για να πάρω και δεύτερη γνώμη για το μωρό, για τα τοκολυτικά, για όλα... 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ματίλντα20 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Να 'μαι το ζόμπι! Κοιμάμαι πολύ αργά! Δεν έχω ύπνο...

Μυρτώ κι εμένα μου το τόνισε "όχι επαφές"! Λογικό αν σκεφτείς και τις συσπάσεις... Με όλα αυτά που περνάμε είναι το λιγότερο! :D Κι εγώ κουράζομαι πολύ εύκολα πλέον και ασε που φοβάμαι να περπατήσω 30'. Μέχρι το σούπερ μάρκετ πάω και επιστροφή!

KNecky, εύχομαι να πάνε όλα καλά και η επόμενη εξέταση να φέρει μόνο χαμόγελα! :) :)

Παγωτούλα , αφού προσέχεις και σε παρακολουθεί και ενδοκρινολόγος, δεν έχεις να φοβάσαι κάτι! Και μπράβο σου που το ψάχνεις με ειδικό. Εμένα έρχεται η μαμά μου αύριο, για να εγκατασταθεί (!) αλλιώς δεν γίνεται με τις δούλειες...

Sweet_child, φεύγουν τα άτιμα και με φτέρνισμα και με απότομα, δυνατά γέλια. Σήμερα που είχα πάει στο Λητώ για κορτιζόνη, ρώτησα την μαία γι'αυτά τα ειδικά χαρτάκια με τα οποία τσεκάρεις αν είναι ούρα ή αμνιακό και ήταν απόλυτη "μόνο στο μαιευτήριο ο έλεγχος από γιατρό ή μαία"...

Ηλιάνα απορώ γιατί ο δικός μου δεν μου λέει τίποτα για τα τοκολυτικά φάρμακα. Σε άλλες ομάδες που μπαίνω και διαβάζω ποστ βλέπω πως και άλλες κοπέλες παίρνουν...Η διάρροια καλά κρατεί και τον ξαναπήρα τηλ χτες και μου είπε πάλι τα ίδια "λαπά, τσάι και κόκα κόλα" και πως να κάνω υπομονή και να τον ξαναπάρω Δευτέρα... Έλεος τόσες μέρες...Λέω από Τρίτη να πάρω στα απογευματινά ραντεβού του "Έλενα" και να κλείσω ραντεβού με έναν γυναικολόγο που είχε η κολλητή μου (λέγεται Παπαδής αν τον ξέρει κάποια κοπέλα), για να πάρω και δεύτερη γνώμη για το μωρό, για τα τοκολυτικά, για όλα... 

Καλα πάντως για τα χαρτάκια σου λέω τα βρίσκεις πανεύκολα κ οικονομικά στο Ίντερνετ αν θες να νιώθεις μια ασφάλεια... όσο για τη δεύτερη γνώμη σαφώς κ να πάρεις, ούτε εμένα μου εχει αναφέρει τοκολυτικα αλλα ευτυχώς ούτε συσπάσεις έχω ούτε κάτι άλλο. Είναι το Α κ το Ω να νιώθεις ασφάλεια με

το γιατρό σου. 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Ματίλντα20 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Να 'μαι το ζόμπι! Κοιμάμαι πολύ αργά! Δεν έχω ύπνο...

Μυρτώ κι εμένα μου το τόνισε "όχι επαφές"! Λογικό αν σκεφτείς και τις συσπάσεις... Με όλα αυτά που περνάμε είναι το λιγότερο! :D Κι εγώ κουράζομαι πολύ εύκολα πλέον και ασε που φοβάμαι να περπατήσω 30'. Μέχρι το σούπερ μάρκετ πάω και επιστροφή!

KNecky, εύχομαι να πάνε όλα καλά και η επόμενη εξέταση να φέρει μόνο χαμόγελα! :) :)

Παγωτούλα , αφού προσέχεις και σε παρακολουθεί και ενδοκρινολόγος, δεν έχεις να φοβάσαι κάτι! Και μπράβο σου που το ψάχνεις με ειδικό. Εμένα έρχεται η μαμά μου αύριο, για να εγκατασταθεί (!) αλλιώς δεν γίνεται με τις δούλειες...

Sweet_child, φεύγουν τα άτιμα και με φτέρνισμα και με απότομα, δυνατά γέλια. Σήμερα που είχα πάει στο Λητώ για κορτιζόνη, ρώτησα την μαία γι'αυτά τα ειδικά χαρτάκια με τα οποία τσεκάρεις αν είναι ούρα ή αμνιακό και ήταν απόλυτη "μόνο στο μαιευτήριο ο έλεγχος από γιατρό ή μαία"...

Ηλιάνα απορώ γιατί ο δικός μου δεν μου λέει τίποτα για τα τοκολυτικά φάρμακα. Σε άλλες ομάδες που μπαίνω και διαβάζω ποστ βλέπω πως και άλλες κοπέλες παίρνουν...Η διάρροια καλά κρατεί και τον ξαναπήρα τηλ χτες και μου είπε πάλι τα ίδια "λαπά, τσάι και κόκα κόλα" και πως να κάνω υπομονή και να τον ξαναπάρω Δευτέρα... Έλεος τόσες μέρες...Λέω από Τρίτη να πάρω στα απογευματινά ραντεβού του "Έλενα" και να κλείσω ραντεβού με έναν γυναικολόγο που είχε η κολλητή μου (λέγεται Παπαδής αν τον ξέρει κάποια κοπέλα), για να πάρω και δεύτερη γνώμη για το μωρό, για τα τοκολυτικά, για όλα... 

Τωρα που είπες τσάι, ποιο πινεις; Το απλο, το πράσινο, το μαυρο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Polly1 είπε:

Τωρα που είπες τσάι, ποιο πινεις; Το απλο, το πράσινο, το μαυρο;

Πίνω το απλό της lipton (κίτρινη συσκευασία). Ίσα που το βουτάω και το βγάζω, γιατί τώρα πίνω και κόκα κόλα με τον λαπά και δεν κάνει να καταναλώνω μεγάλες δόσεις καφεΐνης...

Κορίτσια εσείς σε ιδιωτικό μαιευτήριο θα γεννήσετε; Εμένα ο γιατρός μου είναι και στο Λητώ και στο Ρέα, όμως αν χρειαστούμε ΜΕΝΝ να δω πως θα ανταπεξέλθουμε οικονομικά... Σκέφτομαι μήπως αν μας δεχτεί κάποιος σε δημόσιο νοσοκομείο, μήπως αλλάξουμε. Αν και στον 7ο μήνα, λίγο δύσκολο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ματίλντα20 είπε:

Πίνω το απλό της lipton (κίτρινη συσκευασία). Ίσα που το βουτάω και το βγάζω, γιατί τώρα πίνω και κόκα κόλα με τον λαπά και δεν κάνει να καταναλώνω μεγάλες δόσεις καφεΐνης...

Κορίτσια εσείς σε ιδιωτικό μαιευτήριο θα γεννήσετε; Εμένα ο γιατρός μου είναι και στο Λητώ και στο Ρέα, όμως αν χρειαστούμε ΜΕΝΝ να δω πως θα ανταπεξέλθουμε οικονομικά... Σκέφτομαι μήπως αν μας δεχτεί κάποιος σε δημόσιο νοσοκομείο, μήπως αλλάξουμε. Αν και στον 7ο μήνα, λίγο δύσκολο...

Ευχαριστώ Πολυ!! Στο Μητέρα εγώ! Για το Ρέα έχω ακούσει πολυ καλα λογια

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ματίλντα20 είπε:

Πίνω το απλό της lipton (κίτρινη συσκευασία). Ίσα που το βουτάω και το βγάζω, γιατί τώρα πίνω και κόκα κόλα με τον λαπά και δεν κάνει να καταναλώνω μεγάλες δόσεις καφεΐνης...

Κορίτσια εσείς σε ιδιωτικό μαιευτήριο θα γεννήσετε; Εμένα ο γιατρός μου είναι και στο Λητώ και στο Ρέα, όμως αν χρειαστούμε ΜΕΝΝ να δω πως θα ανταπεξέλθουμε οικονομικά... Σκέφτομαι μήπως αν μας δεχτεί κάποιος σε δημόσιο νοσοκομείο, μήπως αλλάξουμε. Αν και στον 7ο μήνα, λίγο δύσκολο...

Εφόσον εργάζεσαι κι έχεις ασφάλεια, την Μενν στην πληρώνει το ΙΚΑ όπου κι αν είσαι.

Link to comment
Share on other sites

Παγωτούλα, ευτυχώς έχω ΙΚΑ (εργάζομαι μόνο κατά την καλοκαιρινή σαιζόν, γι'αυτό λέω ευτυχώς...), αλλά δεν σου καλύπτει όλα τα έξοδα της ΜΕΝΝ. Πληρώνεις μεγάλο μέρος διάβασα... Αύριο θα καλέσω στο Λητώ να μου πουν ακριβώς... Ειδικά για το ΡΕΑ έχω διαβάσει πολύ αρνητικές κριτικές σχετικά με την πολιτική χρεώσεων...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ματίλντα20 said:

Παγωτούλα, ευτυχώς έχω ΙΚΑ (εργάζομαι μόνο κατά την καλοκαιρινή σαιζόν, γι'αυτό λέω ευτυχώς...), αλλά δεν σου καλύπτει όλα τα έξοδα της ΜΕΝΝ. Πληρώνεις μεγάλο μέρος διάβασα... Αύριο θα καλέσω στο Λητώ να μου πουν ακριβώς... Ειδικά για το ΡΕΑ έχω διαβάσει πολύ αρνητικές κριτικές σχετικά με την πολιτική χρεώσεων...

Αν μάθεις πες μας παρακαλω γιατι θελω ν μαι προετοιμασμενη για παν ενδεχομενο. Στο Ιασω δεν εχω ρωτησει ακομα αλλα η επομενη εξεταση θα δειξει.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ματίλντα20 είπε:

Παγωτούλα, ευτυχώς έχω ΙΚΑ (εργάζομαι μόνο κατά την καλοκαιρινή σαιζόν, γι'αυτό λέω ευτυχώς...), αλλά δεν σου καλύπτει όλα τα έξοδα της ΜΕΝΝ. Πληρώνεις μεγάλο μέρος διάβασα... Αύριο θα καλέσω στο Λητώ να μου πουν ακριβώς... Ειδικά για το ΡΕΑ έχω διαβάσει πολύ αρνητικές κριτικές σχετικά με την πολιτική χρεώσεων...

Το  ΛΗΤΩ ειναι πιο ανθρωπινο..αυτο που λες για το ΡΕΑ εχεις απολυτο δικιο..ειναι ενα καλο ξενοδοχειο που προσπαθει να σου παρει οσο γινεται περισσοτερα..εχω εμπειρια απο την αδερφη μου που γεννησε εκει κ ειδε να μεταφερουν μωρα στα χερια απο το ενα επιπεδο στο αλλο της εντατικης οταν διαμαρτυρονταν οι γονεις..οταν η αδερφη μου ειπε θα παρω το παιδι της ειπαν τι σας νοιαζει αφου η ασφαλεια πληρωνει κ οχι εσεις!!ας μην πω κατι αλλο..σημασια μεγαλη εχει κ ο γιατρος φυσικα στο κατα ποσο εχει τη δυναμη να κανει το σωστο ή ακολουθει το σκεπτικο του μαιευτηριου

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ματίλντα20 είπε:

Πίνω το απλό της lipton (κίτρινη συσκευασία). Ίσα που το βουτάω και το βγάζω, γιατί τώρα πίνω και κόκα κόλα με τον λαπά και δεν κάνει να καταναλώνω μεγάλες δόσεις καφεΐνης...

Κορίτσια εσείς σε ιδιωτικό μαιευτήριο θα γεννήσετε; Εμένα ο γιατρός μου είναι και στο Λητώ και στο Ρέα, όμως αν χρειαστούμε ΜΕΝΝ να δω πως θα ανταπεξέλθουμε οικονομικά... Σκέφτομαι μήπως αν μας δεχτεί κάποιος σε δημόσιο νοσοκομείο, μήπως αλλάξουμε. Αν και στον 7ο μήνα, λίγο δύσκολο...

Egw Sto iasw!

Just now, Pennymav είπε:

Egw Sto iasw!

Exw thn entypwsh oti Sto iasw einai gyrw sta 50 tn mera.kapoios m t eixe pei..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ματίλντα20 είπε:

Παγωτούλα, ευτυχώς έχω ΙΚΑ (εργάζομαι μόνο κατά την καλοκαιρινή σαιζόν, γι'αυτό λέω ευτυχώς...), αλλά δεν σου καλύπτει όλα τα έξοδα της ΜΕΝΝ. Πληρώνεις μεγάλο μέρος διάβασα... Αύριο θα καλέσω στο Λητώ να μου πουν ακριβώς... Ειδικά για το ΡΕΑ έχω διαβάσει πολύ αρνητικές κριτικές σχετικά με την πολιτική χρεώσεων...

Πληρώνεις κάποια εσύ κατά την παραμονή, αλλά καταθέτεις τα χαρτιά και σου επιστρέφονται μετά και αυτά. Το γνωρίζω από ξαδέρφη που γέννησε δίδυμα 7 μηνών στο Ιασώ πέρυσι και νοσηλεύτηκαν 2 μήνες.

Τον υπόλοιπο χρόνο έχεις ένσημα ή μπαίνεις στο ταμείο ανεργίας; Γιατί αν συμβαίνει το δεύτερο, θα πρέπει να διευκρινίσεις τι γίνεται.

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...