Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Ελλην είπε:

Αχ ουτε εγω μπορεσα να παω τελικα.. Κι εγω για την ωρα απο ενα βιβλιο διαβαζω κι εχει αρκετες πληροφοριες! Σκοπευω να ψαξω και στο νετ βιντεακια θηλασμου για να προετοιμαζομαι! Απο τη μια λεω πως δεν μπορει να ειναι και πυρηνικη φυσικη και θα τα καταφερω, απο την αλλη ακουω που τοσες κοπελες παιδευονται και αντιμετωπιζουν δυσκολιες που ανησυχω και προβληματιζομαι.. Βιντεακια με τοκετους εχω δει επισης για να ξερω τι να περιμενω.. (οσο μπορει κανεις να ξερει τι να περιμενει σε μια διαδιασια τοσο προσωπικη, οπως ο τοκετος..)

 

Βιντεάκια δεν έχω δει ακομη! Θα δω ομως!! Είναι κατατοπιστικά;;Μ έχει πιάσει ανυπομονησία!!! Αλλα να κάτσει εκει που κάθεται ακομη! Είναι πολυ νωρις

1 ώρα πρίν, Ματίλντα20 είπε:

Γεια σου Τέτα! Είμαστε υπερβολικά κοντά! 29 και 5! Κι εγώ μέχρι τον τέταρτο έκανα συνέχεια εμετό. Τον 5ο και τον 6ο ήμουν μια χαρά και τώρα βλέπω με ξαναθυμήθηκαν...και οι καούρες είναι ανυπόφορες. Συνήθως κάνω το πρωί και επειδή στην ουσία είναι κίτρινα υγρά, φοβάμαι μην έπαθα και χολή. 

Κορίτσια σε ποια εβδομάδα θα κάνετε το doppler? Η ιδανική είναι η 32η; 

Εχω κλείσει 32+5για Doppler! Νομίζω γίνεται 32-34η εβδομάδα 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 21 λεπτά , Polly1 είπε:

Βιντεάκια δεν έχω δει ακομη! Θα δω ομως!! Είναι κατατοπιστικά;;Μ έχει πιάσει ανυπομονησία!!! Αλλα να κάτσει εκει που κάθεται ακομη! Είναι πολυ νωρις

Εχω κλείσει 32+5για Doppler! Νομίζω γίνεται 32-34η εβδομάδα 

Κι εγώ αυτό γνωρίζω, 32η με 34η. Ανάλογα και την περίπτωση, αν φοβούνται για κάτι συγκεκριμένο, συνήθως το βάζουν όσο γίνεται νωτίτερα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Polly1 είπε:

Βιντεάκια δεν έχω δει ακομη! Θα δω ομως!! Είναι κατατοπιστικά;;Μ έχει πιάσει ανυπομονησία!!! Αλλα να κάτσει εκει που κάθεται ακομη! Είναι πολυ νωρις

Εχω κλείσει 32+5για Doppler! Νομίζω γίνεται 32-34η εβδομάδα 

Τα βιντεακια με τοκετους; Ναι αρκετα κατατοπιστικα.. βλεπεις απο την πλευρα του γιατρού τον τοκετο.. εννοω οπως τον βλεπει αυτος... Κι εγω απο τη μια ανυπομονω απο την αλλη λεω ειναι πολυ νωρις ακομη!

Κι επισης εχω και ενα δεος, ενα φοβο για το πως θα ειναι η ζωη μας με το μωρο.. Θα προσαρμοστουμε γρηγορα; Θα μπορεσω να ανταποκριθω στη φροντιδα και τις αναγκες του με ευκολια; Θα καταφερουμε με τον αντρα μου να παραμεινουμε και ζευγαρι χωρις να μας απορροφησει η γονεικη ιδιοτητα; Τα σκεφτομαι κι αυτα καμια φορα.. Δεν ξερω αν κανετε κι εσεις τετοιες σκεψεις...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελλην said:

Τα βιντεακια με τοκετους; Ναι αρκετα κατατοπιστικα.. βλεπεις απο την πλευρα του γιατρού τον τοκετο.. εννοω οπως τον βλεπει αυτος... Κι εγω απο τη μια ανυπομονω απο την αλλη λεω ειναι πολυ νωρις ακομη!

Κι επισης εχω και ενα δεος, ενα φοβο για το πως θα ειναι η ζωη μας με το μωρο.. Θα προσαρμοστουμε γρηγορα; Θα μπορεσω να ανταποκριθω στη φροντιδα και τις αναγκες του με ευκολια; Θα καταφερουμε με τον αντρα μου να παραμεινουμε και ζευγαρι χωρις να μας απορροφησει η γονεικη ιδιοτητα; Τα σκεφτομαι κι αυτα καμια φορα.. Δεν ξερω αν κανετε κι εσεις τετοιες σκεψεις...

Βαδιζω στην 24η βδομαδα...εχω τα ιδια αγχη ακριβως αυτη την στιγμη με εσενα...οσο χαλαρη ημουν παντα στην ζωη μου , νιωθω πως με εχει πιασει μια ανησυχια...νομιζω ομως πως ειναι περισσοτερο ανυπομονησια αυτα που αισθανομαστε και με το καλο οταν πιασουμε τα μωρακια μας στην αγκαλια μας θα μας λυθουν αυτες οι αποριες...

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ελλην είπε:

Τα βιντεακια με τοκετους; Ναι αρκετα κατατοπιστικα.. βλεπεις απο την πλευρα του γιατρού τον τοκετο.. εννοω οπως τον βλεπει αυτος... Κι εγω απο τη μια ανυπομονω απο την αλλη λεω ειναι πολυ νωρις ακομη!

Κι επισης εχω και ενα δεος, ενα φοβο για το πως θα ειναι η ζωη μας με το μωρο.. Θα προσαρμοστουμε γρηγορα; Θα μπορεσω να ανταποκριθω στη φροντιδα και τις αναγκες του με ευκολια; Θα καταφερουμε με τον αντρα μου να παραμεινουμε και ζευγαρι χωρις να μας απορροφησει η γονεικη ιδιοτητα; Τα σκεφτομαι κι αυτα καμια φορα.. Δεν ξερω αν κανετε κι εσεις τετοιες σκεψεις...

Φυσικά και υπάρχουν αυτές οι σκέψεις!! Ομως κανεις γονιός δεν είναι τέλειος!! Ούτε γίνεται στην πορεία!! Το ότι προσπαθούμε να ενημερωθούμε δείχνει ότι αντιμετωπίζουμε το θέμα τουλάχιστον με θέληση και υπευθυνότητα!! Για όλους είναι δύσκολος ο πρώτος καιρος! Το 4ο τρίμηνο της εγκυμοσύνης που λένε!! Θα τα καταφέρουμε όπως ολοι!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για οποια μαμα θελει να θηλασει να προμηθευτεί κρεμα λανολινη ΜΑΓΙΚΗ 

στην πρώτη κόρη δεν μου είχε πει κανείς να την αγοράσω και βασανιστικά στην δεύτερη που είχα αγοράσει κάναμε φοβερούς θηλασμους ....... 

 

Παράθεση

 

 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Polly1 said:

Φυσικά και υπάρχουν αυτές οι σκέψεις!! Ομως κανεις γονιός δεν είναι τέλειος!! Ούτε γίνεται στην πορεία!! Το ότι προσπαθούμε να ενημερωθούμε δείχνει ότι αντιμετωπίζουμε το θέμα τουλάχιστον με θέληση και υπευθυνότητα!! Για όλους είναι δύσκολος ο πρώτος καιρος! Το 4ο τρίμηνο της εγκυμοσύνης που λένε!! Θα τα καταφέρουμε όπως ολοι!

Καλημέρα κ καλη Κυριακη!

Αυτο με το 4ο τριμηνο εγκυμοσυνης ισχυει 100% στην δικη μου περιπτωση! Ο θηλασμος μπορει να γινει δυσκολος μεχρι να το βρεις κ να απογοητευτει η μανουλα πολλες φορες..αλλα ειναι οι πρωτοι 3 μηνες..μολις περασει στρωνει παρα πολυ! Δεν μιλαω για το ωραριο θηλασμου γιατι αυτο εξαρταται το μωρο, αλλα για πληγες στο στηθος που μετα το τριτο μηνα δεν συμβαινουν συχνα, τα μωρακια μαθαινουν ποσο θελουν να πιουν κ πως να πιανουν την θηλη ανετα, το στηθος προσαρμοζεται κ δεν σταζει οσο πριν ουτε πριζεται πολυ. Υπομονη κ αγαπη κ ολα θα τα βρειτε! Ο γιος μου επινε γαλα ανα μια ωρα ως 5 μηνων κ επεζησα τελικα με στηριξη κ απο τον άνδρα μου! :P Κ ακουγα αλλες π ετρωγε το δικο τους ανα 4ωρο κ εκλαιγα λεμε..Λανολινη στις μικρες πληγες κ στις μεγαλυτερες αλατονερο πανω σε βαμβακι..

Ελπιζω να μην σας τρομαζω μονο!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Φιλενια είπε:

Για οποια μαμα θελει να θηλασει να προμηθευτεί κρεμα λανολινη ΜΑΓΙΚΗ 

στην πρώτη κόρη δεν μου είχε πει κανείς να την αγοράσω και βασανιστικά στην δεύτερη που είχα αγοράσει κάναμε φοβερούς θηλασμους ....... 

 

 

 

Just now, KNecky είπε:

Καλημέρα κ καλη Κυριακη!

Αυτο με το 4ο τριμηνο εγκυμοσυνης ισχυει 100% στην δικη μου περιπτωση! Ο θηλασμος μπορει να γινει δυσκολος μεχρι να το βρεις κ να απογοητευτει η μανουλα πολλες φορες..αλλα ειναι οι πρωτοι 3 μηνες..μολις περασει στρωνει παρα πολυ! Δεν μιλαω για το ωραριο θηλασμου γιατι αυτο εξαρταται το μωρο, αλλα για πληγες στο στηθος που μετα το τριτο μηνα δεν συμβαινουν συχνα, τα μωρακια μαθαινουν ποσο θελουν να πιουν κ πως να πιανουν την θηλη ανετα, το στηθος προσαρμοζεται κ δεν σταζει οσο πριν ουτε πριζεται πολυ. Υπομονη κ αγαπη κ ολα θα τα βρειτε! Ο γιος μου επινε γαλα ανα μια ωρα ως 5 μηνων κ επεζησα τελικα με στηριξη κ απο τον άνδρα μου! :P Κ ακουγα αλλες π ετρωγε το δικο τους ανα 4ωρο κ εκλαιγα λεμε..Λανολινη στις μικρες πληγες κ στις μεγαλυτερες αλατονερο πανω σε βαμβακι..

Ελπιζω να μην σας τρομαζω μονο!

 

Δεν μας τρομαζεις! Ολες νομιζω οτι εχουμε ακουσει για τις δυσκολιες του θηλασμου στον πρωτο καιρο απο φιλες, αδελφες που γεννησαν! Αλλα το σημαντικο ειναι αυτο που λες,  οτι στο τελος το βρισκεις! Βρε κοριτσια οσες εχετε θηλασει ηδη να σας ρωτησω.. Το στηθος επηρεαζεται εμφανισιακα; Εχω ακουσει αντικρουομενες αποψεις.. Και οτι ο θηλασμος λιγο επηρεαζει και οτι την οποια αλλαγη  την προκαλει η ιδια η εγκυμοσυνη και οχι ο θηλασμος.. Τι να πω.. Και δεν μπορω να ρωτησω και τη μαια η το γιατρο.. Εχω δυσκολη εγκυμοσυνη και θα μου πουν αυτο σε απασχολει; Αλλα ολα με απασχολουν! Και τα σημαντικα και τα ασημαντα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, όσον αφορά το θηλασμό, η δική μου εμπειρία είναι η εξής: είχα πολύ γάλα, η μικρή έπινε περίπου ανά τρίωρο. Αφού τα πρώτα βράδια πρηζόταν και πονούσε το στήθος, και έτρεχε το γάλα πάνω στα σεντόνια. Κάποια στιγμή πέτρωσε κι έκανα μαστίτιδα. Οι θηλές πονούσαν τον πρώτο καιρό και ο θηλασμός δεν ήταν ευχάριστος. Σιγά σιγά όμως βρήκαμε ρυθμούς. Μπορεί να έφταιγα κι εγώ που δεν έβαζα το μωρό όταν έβλεπα ότι γέμιζε το στήθος. Γύρω στους 4 μήνες κόψαμε τον αποκλειστικό θηλασμό γιατί για κάποιο λόγο το γάλα μου μειώθηκε υπερβολικά παρόλο που την έβαζα ανά μία ώρα. 

  • Μου αρέσει 2

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , KNecky είπε:

Καλημέρα κ καλη Κυριακη!

Αυτο με το 4ο τριμηνο εγκυμοσυνης ισχυει 100% στην δικη μου περιπτωση! Ο θηλασμος μπορει να γινει δυσκολος μεχρι να το βρεις κ να απογοητευτει η μανουλα πολλες φορες..αλλα ειναι οι πρωτοι 3 μηνες..μολις περασει στρωνει παρα πολυ! Δεν μιλαω για το ωραριο θηλασμου γιατι αυτο εξαρταται το μωρο, αλλα για πληγες στο στηθος που μετα το τριτο μηνα δεν συμβαινουν συχνα, τα μωρακια μαθαινουν ποσο θελουν να πιουν κ πως να πιανουν την θηλη ανετα, το στηθος προσαρμοζεται κ δεν σταζει οσο πριν ουτε πριζεται πολυ. Υπομονη κ αγαπη κ ολα θα τα βρειτε! Ο γιος μου επινε γαλα ανα μια ωρα ως 5 μηνων κ επεζησα τελικα με στηριξη κ απο τον άνδρα μου! :P Κ ακουγα αλλες π ετρωγε το δικο τους ανα 4ωρο κ εκλαιγα λεμε..Λανολινη στις μικρες πληγες κ στις μεγαλυτερες αλατονερο πανω σε βαμβακι..

Ελπιζω να μην σας τρομαζω μονο!

 

Καθόλου δε μας τρομάζεις αλλα θα σε βομβάρδισω με ερωτήσεις! Τι γίνεται όταν το παιδί δεν χορταίνει ειδικά τις πρώτες μερες που η παραγωγή είναι μειωμένη;Δίνεις ξενο; Έχω ακούσει ότι έτσι μειώνεται ομως η παραγωγή. Είχες θηλαστρο; έκανε δουλεια;

Κάθε μια ωρα;; Δεν κοιμόσουν καθολου δηλαδη;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μιας και μιλάμε για θηλασμό, θέλω κι εγώ να πω κάτι... Ούτε εγώ έχω θηλάσει ξανά και δεν έχω προσωπική άποψη για τη δυσκολία. Έχω ακούσει ιστορίες με γυναίκες που όλα τους ήρθαν στρωτά κι εύκολα, με πολύ συνεργάσιμα μωράκια και δεν δυσκολεύτηκαν ιδιαίτερα... Έχω ακούσει ιστορίες που ταλαιπωρήθηκαν αρκετά για ένα διάστημα, αλλά τελικά βρήκαν τους ρυθμούς τους και συνέχισαν μια χαρά... Κι έχω ακούσει κι ιστορίες που πιέστηκαν κι υπέφεραν για να καταφέρουν να θηλάσουν, άκουγαν τον περίγυρο που τους έλεγε να μην τα παρατήσουν και τελικά πέρασαν ολόκληρους μήνες μες στα νεύρα και τα κλάματα, χωρίς να χαίρονται τις στιγμές που περνούσαν, σε σημείο ακόμα και να φτάσουν στα όρια της κατάθλιψης... Τα λέω όλα αυτά, για να καταλήξω στο εξής... Όλες μας θέλουμε να παρέχουμε στα μωρά μας ότι καλύτερο μπορούμε και προφανώς και θα προσπαθήσουμε να θηλάσουμε, μιας κι όλες μας γνωρίζουμε τα οφέλη του μητρικού θηλασμού... Από εκεί κι έπειτα, καλό είναι η καθεμιά μας να παρατηρήσει τις αντοχές και τα όριά της... Αν κάποια νιώσει ότι δυσφορεί με την προσπάθεια, δεν σημαίνει ότι το να σταματήσει να θηλάζει ή το να κάνει μικτή διατροφή, την κάνει λιγότερο καλή μαμά... Καλή μαμά μπορεί να είναι μόνο μια ευτυχισμένη και ήρεμη μαμά... Οπότε, ήθελα να σας πω, ότι εγώ αυτό λέω στον εαυτό μου κι αυτό πάντα έλεγα και θα συνεχίσω να λέω σε όλες τις γυναίκες... Θα κάνω την προσπάθειά μου, αλλά θα είμαι προετοιμασμένη και για την αποτυχία. Κι αν συμβεί, θα βρω τον τρόπο να παραμείνω χαρούμενη κι ισορροπημένη, για το καλό πρώτα το δικό μου και μετά του μωρού μου.. Γιατί αν πρωταρχικά δεν είμαστε καλά οι ίδιες, το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα μπορέσουμε να ανταπεξέλθουμε στις ανάγκες των παιδιών μας...

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Μιας και μιλάμε για θηλασμό, θέλω κι εγώ να πω κάτι... Ούτε εγώ έχω θηλάσει ξανά και δεν έχω προσωπική άποψη για τη δυσκολία. Έχω ακούσει ιστορίες με γυναίκες που όλα τους ήρθαν στρωτά κι εύκολα, με πολύ συνεργάσιμα μωράκια και δεν δυσκολεύτηκαν ιδιαίτερα... Έχω ακούσει ιστορίες που ταλαιπωρήθηκαν αρκετά για ένα διάστημα, αλλά τελικά βρήκαν τους ρυθμούς τους και συνέχισαν μια χαρά... Κι έχω ακούσει κι ιστορίες που πιέστηκαν κι υπέφεραν για να καταφέρουν να θηλάσουν, άκουγαν τον περίγυρο που τους έλεγε να μην τα παρατήσουν και τελικά πέρασαν ολόκληρους μήνες μες στα νεύρα και τα κλάματα, χωρίς να χαίρονται τις στιγμές που περνούσαν, σε σημείο ακόμα και να φτάσουν στα όρια της κατάθλιψης... Τα λέω όλα αυτά, για να καταλήξω στο εξής... Όλες μας θέλουμε να παρέχουμε στα μωρά μας ότι καλύτερο μπορούμε και προφανώς και θα προσπαθήσουμε να θηλάσουμε, μιας κι όλες μας γνωρίζουμε τα οφέλη του μητρικού θηλασμού... Από εκεί κι έπειτα, καλό είναι η καθεμιά μας να παρατηρήσει τις αντοχές και τα όριά της... Αν κάποια νιώσει ότι δυσφορεί με την προσπάθεια, δεν σημαίνει ότι το να σταματήσει να θηλάζει ή το να κάνει μικτή διατροφή, την κάνει λιγότερο καλή μαμά... Καλή μαμά μπορεί να είναι μόνο μια ευτυχισμένη και ήρεμη μαμά... Οπότε, ήθελα να σας πω, ότι εγώ αυτό λέω στον εαυτό μου κι αυτό πάντα έλεγα και θα συνεχίσω να λέω σε όλες τις γυναίκες... Θα κάνω την προσπάθειά μου, αλλά θα είμαι προετοιμασμένη και για την αποτυχία. Κι αν συμβεί, θα βρω τον τρόπο να παραμείνω χαρούμενη κι ισορροπημένη, για το καλό πρώτα το δικό μου και μετά του μωρού μου.. Γιατί αν πρωταρχικά δεν είμαστε καλά οι ίδιες, το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θα μπορέσουμε να ανταπεξέλθουμε στις ανάγκες των παιδιών μας...

Πολυ σωστά αυτά που λες!! Δυστυχώς πολλές θεωρούν προσωπική αποτυχία να μη θηλάσουν και όταν κάνουν καισαρική Επίσης! Το μονο που χρειαζεται ειναι ενημερωση λαι για τα 2 και προσπάθεια στα όρια του εφικτού! Δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες!! Πάνω από ολα να είμαστε καλά!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 11/1/2020 at 1:47 ΜΜ, Ματίλντα20 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Iliana88, οι συσπάσεις που είχες είναι αυτό που λέμε "πέτρωμα" της κοιλιάς; Ένιωθες και πόνο; Τις τρεις τελευταίες μέρες πετρώνει έντονα η κοιλιά μου. Δεν έχω κάνει ακόμα nst.

Θα ήθελα επίσης να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα έκανε εμετό στο τρίτο τρίμηνο... Από 20/12 μέχρι σήμερα έχω κάνει τρεις εμετούς... Έναν την εβδομάδα περίπου... Έχει τύχει σε καμία; 

Πέτρωμα και πονους νιώθω παρόλο τα φαρμακα που παιρνω . Ναι αυτό ειναι

19 ώρες πρίν, Ματίλντα20 είπε:

Γεια σου Τέτα! Είμαστε υπερβολικά κοντά! 29 και 5! Κι εγώ μέχρι τον τέταρτο έκανα συνέχεια εμετό. Τον 5ο και τον 6ο ήμουν μια χαρά και τώρα βλέπω με ξαναθυμήθηκαν...και οι καούρες είναι ανυπόφορες. Συνήθως κάνω το πρωί και επειδή στην ουσία είναι κίτρινα υγρά, φοβάμαι μην έπαθα και χολή. 

Κορίτσια σε ποια εβδομάδα θα κάνετε το doppler? Η ιδανική είναι η 32η; 

Εγώ θα το κάνω στις 30,5

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλή Χρόνια σε όλες!!! Με το καλό τα μωράκια μας! Έχω να γράψω πολύ καιρό αλλά μπαίνω που και που και σας διαβάζω. Είδα ότι λέγατε για βαλίτσα μαιευτηρίου. Έχω να προσθέσω καλυμματα μιας χρήσεως για την λεκάνη της τουαλέτας!! Μου το είχε πει κι εμένα μια κουμπάρα μου και σώθηκα. Γιατί όσο να Ναι αν είσαι σε 3κλινο δεν ξέρεις που θα πέσεις.. Η κρέμα για τις θήλες Επίσης σωτηρία!! Για τα ιδιωτικά μαιευτήρια, σερβιέτες λοχείας και εσώρουχα μιας χρήσης σου δίνουν εκεί. Εγώ τζάμπα τα είχα πάρει μαζί. Και όταν τελειώνουν ζητάς και σου φέρνουν αλλα. Στην τελική πληρωμένα τα έχεις.. Για τον θηλασμό όσα και να είχα διαβάσει πριν, εκείνη τη στιγμή ένιωθα ότι δεν ηξερα τίποτα και το βρήκα στην πράξη με τις οδηγίες από τις μαιες του μαιευτηρίου οι οποίες ομολογουμένως ήταν άψογες και πολύ βοηθητικές. Αλλά και η μικρή έπιασε αμέσως και δεν είχα θέμα.

Τα δικά μου θέματα είναι ο αιματοκριτης που όλο πέφτει. Είμαι στο 27.6 πλέον παρά τα 2 σιδηρα την ημέρα και τα πετρώματα στην κοιλιά που με κάνουν και γονατιζω από τον πόνο. Έχω αρχίσει να μην την παλεύω και πολύ. Και έχουμε μέλλον. Στις 23 πάω για ντοπλερ οπότε θα μου λυθούν απορίες πιστεύω. Υπάρχει καμία που να παίρνει πάνω από ένα μαγνήσιο την ημερα; και αν ναι όντως βοήθησε αυτο;; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, asda είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλή Χρόνια σε όλες!!! Με το καλό τα μωράκια μας! Έχω να γράψω πολύ καιρό αλλά μπαίνω που και που και σας διαβάζω. Είδα ότι λέγατε για βαλίτσα μαιευτηρίου. Έχω να προσθέσω καλυμματα μιας χρήσεως για την λεκάνη της τουαλέτας!! Μου το είχε πει κι εμένα μια κουμπάρα μου και σώθηκα. Γιατί όσο να Ναι αν είσαι σε 3κλινο δεν ξέρεις που θα πέσεις.. Η κρέμα για τις θήλες Επίσης σωτηρία!! Για τα ιδιωτικά μαιευτήρια, σερβιέτες λοχείας και εσώρουχα μιας χρήσης σου δίνουν εκεί. Εγώ τζάμπα τα είχα πάρει μαζί. Και όταν τελειώνουν ζητάς και σου φέρνουν αλλα. Στην τελική πληρωμένα τα έχεις.. Για τον θηλασμό όσα και να είχα διαβάσει πριν, εκείνη τη στιγμή ένιωθα ότι δεν ηξερα τίποτα και το βρήκα στην πράξη με τις οδηγίες από τις μαιες του μαιευτηρίου οι οποίες ομολογουμένως ήταν άψογες και πολύ βοηθητικές. Αλλά και η μικρή έπιασε αμέσως και δεν είχα θέμα.

Τα δικά μου θέματα είναι ο αιματοκριτης που όλο πέφτει. Είμαι στο 27.6 πλέον παρά τα 2 σιδηρα την ημέρα και τα πετρώματα στην κοιλιά που με κάνουν και γονατιζω από τον πόνο. Έχω αρχίσει να μην την παλεύω και πολύ. Και έχουμε μέλλον. Στις 23 πάω για ντοπλερ οπότε θα μου λυθούν απορίες πιστεύω. Υπάρχει καμία που να παίρνει πάνω από ένα μαγνήσιο την ημερα; και αν ναι όντως βοήθησε αυτο;; 

Παίρνω 2 trofocard τη μερα και ενα magnesium citrate .στην 23 εβδομάδα ειχα πολλές συσπάσεις και μου ειπε π γιατρός να παρω το citrate.απο τοτε μεχρι τωρα που ειμαι 32 μπορω να πω δεν εχω καταλάβει πολλές συσπάσεις .ισως και να σε βοηθήσει αν πάρεις παραπανω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...