Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Pennymav είπε:

Κοριτσια καλησπέρα !!ολα πήγαν καλα!γεννησα μπαμ μπαμ με την καισαρικη κ δεν καταλαβα τιποτα .η μικρή βγήκε 2530.καλυτερα απ όσο περιμέναμε .τωρα εχω αρχίσει να νιώθω λιγο πόνο αλλα εχω ακομα την επισκληρίδειο κ την πατάω μολις νιώθω ότι με πιάνει .η μικρή θήλασε πολυ λιγο.μου είπαν ότι ακομα δεν πεινάει γιατί ειναι πρώτη μερα .απο αυριο θα ειναι αλλιώς !!μου είπαν γενικά να μην αγχώνομαι .ειναι η πρώτη επαφή ακομα.

Να σας ζήσει κ να τη χαιρεστε!! Μπραβο!! Τελεια!!!Καλή ξεκούραση τώρα!!!

πρίν από 8 λεπτά , Pagotoula είπε:

Πλέον περιμένουμε κάποιο κορίτσι που θα μπει άμεσα και προγραμματισμένα;;; Ή ξεκινάμε τα πονταρίσματα και τις προβλέψεις;;;; :-P :mrgreen: Από αύριο και μετά όποιο μωρούλι έρθει θα κάνει ποδαρικό και στα ψαράκια... :rolleyes:

Χαχα! Κι εγώ αυτό σκεφτόμουν!! Ξεκινάει ο βυθός!!!

Κορίτσια εκανα nst! Λίγο βαρετά ήταν!! Ευτυχώς όλα Καλά! Δεν έχω τις συσπάσεις που θα μπορούσαν να κάνουν κακο στο ράμμα. Μονο που δεν καναμε υπέρηχο για να δούμε τα κιλά! Θα πάμε μεθαύριο. Ουφ!! Αγωνια ως τοτε!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Επισης ηταν τυλιγμένη με το λώρο μια φορά γύρω απο το λαιμό της .τρομαξα λιγο οταν μου το είπαν αλλα ευτυχώς ολα καλα .μπυ κάναν και μια παυσιπονη πριν αλλα δεν μπορω να σηκωθώ ακομα .απο αυριο .δεν με πονάει η τομή αλλα τα άντερα μ κάνουν σαν συσπάσεις κ νιώθω μια πίεση εκει αλλα με την ένεση ηρέμησα .

Link to comment
Share on other sites

On 14/2/2020 at 10:35 ΜΜ, Murtw.st είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Καθυστερήσαμε τελικά γέννησα στις 3.30 2,5 κιλά υγιέστατος!! Εντάξει μου έφυγε λίγο η μαγκιά μην σας πω ψέματα, αλλα μερα είναι θα περάσει... το δάκρυ ομωσ  πήγε κορόμηλο. Απο τις 3.30 που γέννησα πήγα 4.30 ανάνηψη, στις 7 σχεδόν ανέβηκα στο δωμάτιο, κ περιμένω ακομα το μωράκι μου.. ο άντρας μου που τον είδε περισσότερο λέει είναι ίδιος εγω!!!! Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας κ με την πρώτη ευκαιρία θα σας δώσω λεπτομέρειες!

Να σου ζήσει γερός και δυνατός να είναι!!!! Ότι καλύτερο σου εύχομαι,!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Επισης ηταν τυλιγμένη με το λώρο μια φορά γύρω απο το λαιμό της .τρομαξα λιγο οταν μου το είπαν αλλα ευτυχώς ολα καλα .μπυ κάναν και μια παυσιπονη πριν αλλα δεν μπορω να σηκωθώ ακομα .απο αυριο .δεν με πονάει η τομή αλλα τα άντερα μ κάνουν σαν συσπάσεις κ νιώθω μια πίεση εκει αλλα με την ένεση ηρέμησα .

Ναι μην πιεζεσαι να σηκωθείς! Εγω έκανα κ αρκετές ώρες να νιώσω τα πόδια μου 100% φυσιολογικά... λογικά αύριο το πρωί θα σε σηκώσουν, κ αν δεν τα έχεις βγάλει ήδη  θα σου βγάλουν καθετήρες... κ υποθέτω θα φας κιόλας γιατι λογικά σήμερα θα σε κόψει η πείνα! Άντε βρε κοριτσάκι μου σιδερένια σου εύχομαι να χαρείς το μωράκι σου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Να σας ζήσει κ να τη χαιρεστε!! Μπραβο!! Τελεια!!!Καλή ξεκούραση τώρα!!!

Χαχα! Κι εγώ αυτό σκεφτόμουν!! Ξεκινάει ο βυθός!!!

Κορίτσια εκανα nst! Λίγο βαρετά ήταν!! Ευτυχώς όλα Καλά! Δεν έχω τις συσπάσεις που θα μπορούσαν να κάνουν κακο στο ράμμα. Μονο που δεν καναμε υπέρηχο για να δούμε τα κιλά! Θα πάμε μεθαύριο. Ουφ!! Αγωνια ως τοτε!!

Φαντάστηκα.... Πολύ χαίρομαι που όλα είναι καλά!!!! Να σας ζήσει και να είναι καλότυχο το μωράκι σας!!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Pennymav είπε:

Κοριτσια καλησπέρα !!ολα πήγαν καλα!γεννησα μπαμ μπαμ με την καισαρικη κ δεν καταλαβα τιποτα .η μικρή βγήκε 2530.καλυτερα απ όσο περιμέναμε .τωρα εχω αρχίσει να νιώθω λιγο πόνο αλλα εχω ακομα την επισκληρίδειο κ την πατάω μολις νιώθω ότι με πιάνει .η μικρή θήλασε πολυ λιγο.μου είπαν ότι ακομα δεν πεινάει γιατί ειναι πρώτη μερα .απο αυριο θα ειναι αλλιώς !!μου είπαν γενικά να μην αγχώνομαι .ειναι η πρώτη επαφή ακομα.

Να σας ζήσει!!!! Γερη και τυχερη να είναι στη ζωή της! Να την καμαρώνετε πάντα! Καλή λοχεία σε εσένα!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Pennymav είπε:

Κοριτσια καλησπέρα !!ολα πήγαν καλα!γεννησα μπαμ μπαμ με την καισαρικη κ δεν καταλαβα τιποτα .η μικρή βγήκε 2530.καλυτερα απ όσο περιμέναμε .τωρα εχω αρχίσει να νιώθω λιγο πόνο αλλα εχω ακομα την επισκληρίδειο κ την πατάω μολις νιώθω ότι με πιάνει .η μικρή θήλασε πολυ λιγο.μου είπαν ότι ακομα δεν πεινάει γιατί ειναι πρώτη μερα .απο αυριο θα ειναι αλλιώς !!μου είπαν γενικά να μην αγχώνομαι .ειναι η πρώτη επαφή ακομα.

Συγχαρητηρια κοριτσι μου γλυκο!! Να σας ζησει η κορουλα σας!! Να ειναι γερη κ ευτυχισμενη στη ζωη της!! Καλα αναθρεμματα!! Ολα θελουν το χρονο τους κ φυσικα να μην αγχωνεσαι..κ γω καπου ειχα διαβασει οτι η φυση εχει προνοησει τα μωρακια να μην πεινανε πολυ στην αρχη ωστε να προλαβει η μανουλα να κατεβασει γαλατακι!!

 

 

Μανουλα              ΠΗΤ         

Ελλην                     3/3           κοριτσακι

Ματιλντα              5/3           κοριτσακι

mpoukitsa             9/3           αγορακι

eleniart                  9/3           κοριτσακι

KNecky                  11/3         κοριτσακι

AMAL04                13/3         αγορακι

Polly1                    15/3          κοριτσακι

ALEX210               16/3         αγορακι         

Φιλενια                 19/3         κοριτσακι

iliana88                 19/3         αγορακι

asda                       23/3         κοριτσακι

Ματίλντα20         23/3         κοριτσακι

fairytale18            26/3         κοριτσακι

Annette                 26/3          αγορακι

teta2                      28/3         κοριτσακι

Honeybee             28/3          αγορακι

Kathrin17              31/3         κοριτσακι

 Pagotoula            31/3         κοριτσακι

Ζουζουνιαααα2    1/4           κοριτσακια 2

Nackt                      4/4          κοριτσακι

Sweet_child           6/4           αγορακι

katerinakk              6/4           αγορακι

Pennyep26             8/4          κοριτσακια 2

 

 

              :-P :-P ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! :-P :-P              

 

Μανουλα              Ημ/νια     

Murtw.st                14/2            αγορακι 

Pennymav             20/2            κοριτσακι

 

  • Μου αρέσει 4

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Να σας ζήσει το μωρό σας @Pennymav

Γερό κ καλότυχο!!!!Κ σεις γεροί  να το χαίρεστε!

Όντως δίνετε θάρρος κ σε μας τις υπόλοιπες που δρομολογήθηκαν πολύ καλά τα πράγματα κορίτσια! Κι έτσι να συνεχίσετε!Εγώ είμαι κ πολύ αγχώδης, οπότε άστα να πάνε!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Πως πάτε; Εγώ έχω νεύρα. Νευριάζω με όλους και με όλα και επίσης θέλω να κλαίω με το παραμικρό (άσχετο που συγκρατούμαι :?). Επίσης, έχω αρχίσει να σκέφτομαι τη δεύτερη καισαρική. Αν θα πάνε όλα καλά, πώς θα αντιδράσει η πρώτη τομή, αν θα αναρρώσω γρήγορα. 

Εσείς έχετε τέτοια "ψυχολογικά" θεματάκια, ή είμαι η μοναδική "τρελή" της παρέας;;;


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πως πάτε; Εγώ έχω νεύρα. Νευριάζω με όλους και με όλα και επίσης θέλω να κλαίω με το παραμικρό (άσχετο που συγκρατούμαι :?). Επίσης, έχω αρχίσει να σκέφτομαι τη δεύτερη καισαρική. Αν θα πάνε όλα καλά, πώς θα αντιδράσει η πρώτη τομή, αν θα αναρρώσω γρήγορα. 

Εσείς έχετε τέτοια "ψυχολογικά" θεματάκια, ή είμαι η μοναδική "τρελή" της παρέας;;;

Καλημέρα κορίτσι μου. ακριβώς τα ίδια νιώθω και εγω αυτές τις μέρες. νεύρα οχι τόσο αλλά κλάμα.. άγχος. Σκέψεις συνέχεια. Ενώ τόσο καιρό έλεγα ας είναι αυτό καλα και όταν έρθει η ώρα του τοκετού βλέπουμε..τώρα.. που αναθεμα την ώρα είδα και ένα βίντεο γέννας.. τρόμαξα.. μέχρι και όνειρο είδα. φοβάμαι μήπως μου σπάσουν τα νερά και δεν το καταλάβω..

Είναι φυσιολογικό όσο πλησιάζουμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sweet_child said:

Καλημέρα κορίτσια. Πως πάτε; Εγώ έχω νεύρα. Νευριάζω με όλους και με όλα και επίσης θέλω να κλαίω με το παραμικρό (άσχετο που συγκρατούμαι :?). Επίσης, έχω αρχίσει να σκέφτομαι τη δεύτερη καισαρική. Αν θα πάνε όλα καλά, πώς θα αντιδράσει η πρώτη τομή, αν θα αναρρώσω γρήγορα. 

Εσείς έχετε τέτοια "ψυχολογικά" θεματάκια, ή είμαι η μοναδική "τρελή" της παρέας;;;

Καλημερα! Εγω νευρα πολλα κ παιρνω σοβαρα χαζα πραγματα, μετα απο λιγο ζηταω συγγνωμη κ μαλλον μοιαζω καπως τρελη.. ευσυγκινητη με ελεγες ετσι κ αλλιως σε ολη την εγκυμοσυνη παντως.. Η πρωτη σου τομή καισαρικής πώς μπορει να επηρεαστεί απο μια 2η? Αν ρωταω χαζα συγγνωμη, δεν εχω ιδεα απλα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πως πάτε; Εγώ έχω νεύρα. Νευριάζω με όλους και με όλα και επίσης θέλω να κλαίω με το παραμικρό (άσχετο που συγκρατούμαι :?). Επίσης, έχω αρχίσει να σκέφτομαι τη δεύτερη καισαρική. Αν θα πάνε όλα καλά, πώς θα αντιδράσει η πρώτη τομή, αν θα αναρρώσω γρήγορα. 

Εσείς έχετε τέτοια "ψυχολογικά" θεματάκια, ή είμαι η μοναδική "τρελή" της παρέας;;;

Νευρα; τι είναι αυτο;;; χαχαχα αστειεύομαι φυσικά. Από νεύρα άλλο τίποτα. Και υπομονή μηδέν. Που γενικά δεν είναι του χαρακτήρα μου. Και το περίεργο είναι ότι το είχα και στο 1ο τρίμηνο. Στο δεύτερο ξαναβρήκα τον εαυτό μου και τώρα εδώ και κάνα 2 βδομάδες πάλι τα ίδια.. βέβαια χθες που πήγα στο γιατρό κάπως ηρέμησα οπότε ίσως είναι το άγχος που βγαίνει έτσι.. θα δείξει. 

Πάντως γενικά ο δεύτερος τοκετός μου προκαλεί πολύ μεγαλύτερο άγχος από τον πρώτο. Είτε πρόκειται για καισαρική είτε για φτ τελικά. Οπότε σε νιωθω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. ακριβώς τα ίδια νιώθω και εγω αυτές τις μέρες. νεύρα οχι τόσο αλλά κλάμα.. άγχος. Σκέψεις συνέχεια. Ενώ τόσο καιρό έλεγα ας είναι αυτό καλα και όταν έρθει η ώρα του τοκετού βλέπουμε..τώρα.. που αναθεμα την ώρα είδα και ένα βίντεο γέννας.. τρόμαξα.. μέχρι και όνειρο είδα. φοβάμαι μήπως μου σπάσουν τα νερά και δεν το καταλάβω..

Είναι φυσιολογικό όσο πλησιάζουμε..

Αν σου σπάσουν τα νερά, αποκλείεται να μην το καταλάβεις! Έτσι πιστεύω δηλαδή. Αν σε αγχώνουν τα βίντεο με τοκετούς μην βλέπεις, μπορείς να παρακολουθήσεις κάποιο σεμινάριο ίσως, ξέρεις με αναπνοές κλπ. Όλα καλά θα πάνε!

Just now, KNecky είπε:

Καλημερα! Εγω νευρα πολλα κ παιρνω σοβαρα χαζα πραγματα, μετα απο λιγο ζηταω συγγνωμη κ μαλλον μοιαζω καπως τρελη.. ευσυγκινητη με ελεγες ετσι κ αλλιως σε ολη την εγκυμοσυνη παντως.. Η πρωτη σου τιμή καισαρικής πώς μπορει να επηρεαστεί απο μια 2η? Αν ρωταω χαζα συγγνωμη, δεν εχω ιδεα απλα..

Ξέρω κι εγώ; Δεν ξέρω αν η 2η τομή γίνεται δίπλα από την 1η ή επάνω ακριβώς. Όσο να'ναι κοιλιά και μήτρα έχουν ξανανοιχτεί :?. Πιστεύω όμως ότι εκείνη την ώρα θα είμαι χαλαρή (ε, όλο και κάτι θα μου δώσουν να χαλαρώσω, χεχεχε) και θα ανυπομονώ να αντικρύσω το γιο μου!

Just now, asda είπε:

Νευρα; τι είναι αυτο;;; χαχαχα αστειεύομαι φυσικά. Από νεύρα άλλο τίποτα. Και υπομονή μηδέν. Που γενικά δεν είναι του χαρακτήρα μου. Και το περίεργο είναι ότι το είχα και στο 1ο τρίμηνο. Στο δεύτερο ξαναβρήκα τον εαυτό μου και τώρα εδώ και κάνα 2 βδομάδες πάλι τα ίδια.. βέβαια χθες που πήγα στο γιατρό κάπως ηρέμησα οπότε ίσως είναι το άγχος που βγαίνει έτσι.. θα δείξει. 

Πάντως γενικά ο δεύτερος τοκετός μου προκαλεί πολύ μεγαλύτερο άγχος από τον πρώτο. Είτε πρόκειται για καισαρική είτε για φτ τελικά. Οπότε σε νιωθω

Έτσι ακριβώς όπως τα λες! Στο 2ο τρίμηνο ήμουν ζεν. Στο πρώτο ήμουν ξάπλα και έγκλειστη και μου τη βάρεσε. Η αλήθεια είναι ότι τις τελευταίες εβδομάδες, μια με τη γρίπη που πέρασα, μια που δεν πάω την κόρη στο σχολείο γιατί έχει πέσει επιδημία ιώσεων και ψειρών (!!!), είναι και λίγο κρυωμένη, πάλι με έφαγε η κλεισούρα κι έχω σαλτάρει!!!

  • Μου αρέσει 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

Αν σου σπάσουν τα νερά, αποκλείεται να μην το καταλάβεις! Έτσι πιστεύω δηλαδή. Αν σε αγχώνουν τα βίντεο με τοκετούς μην βλέπεις, μπορείς να παρακολουθήσεις κάποιο σεμινάριο ίσως, ξέρεις με αναπνοές κλπ. Όλα καλά θα πάνε!

Ξέρω κι εγώ; Δεν ξέρω αν η 2η τομή γίνεται δίπλα από την 1η ή επάνω ακριβώς. Όσο να'ναι κοιλιά και μήτρα έχουν ξανανοιχτεί :?. Πιστεύω όμως ότι εκείνη την ώρα θα είμαι χαλαρή (ε, όλο και κάτι θα μου δώσουν να χαλαρώσω, χεχεχε) και θα ανυπομονώ να αντικρύσω το γιο μου!

Έτσι ακριβώς όπως τα λες! Στο 2ο τρίμηνο ήμουν ζεν. Στο πρώτο ήμουν ξάπλα και έγκλειστη και μου τη βάρεσε. Η αλήθεια είναι ότι τις τελευταίες εβδομάδες, μια με τη γρίπη που πέρασα, μια που δεν πάω την κόρη στο σχολείο γιατί έχει πέσει επιδημία ιώσεων και ψειρών (!!!), είναι και λίγο κρυωμένη, πάλι με έφαγε η κλεισούρα κι έχω σαλτάρει!!!

Αχχχχχ είμαστε στην ίδια φάση. Την έστειλα κι εγώ 2 βδομάδες και παρότι ζοριζομουν με τα πήγαινε έλα είχα κάποιες ώρες μόνη μου να αράζω. Αυτή τη βδομάδα την κράτησα γιατί ήταν άρρωστη ακόμα και η δασκάλα της. Τώρα θέλω να πάρω τον παιδικό να δω τι θα κάνω από Δευτέρα καθώς χθες ο γιατρός μου είπε ότι έχω ακόμα κάνα μήνα και μπροστά μου.. Εσύ θα την ξαναστειλεις μέχρι να γεννησεις;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, asda είπε:

Αχχχχχ είμαστε στην ίδια φάση. Την έστειλα κι εγώ 2 βδομάδες και παρότι ζοριζομουν με τα πήγαινε έλα είχα κάποιες ώρες μόνη μου να αράζω. Αυτή τη βδομάδα την κράτησα γιατί ήταν άρρωστη ακόμα και η δασκάλα της. Τώρα θέλω να πάρω τον παιδικό να δω τι θα κάνω από Δευτέρα καθώς χθες ο γιατρός μου είπε ότι έχω ακόμα κάνα μήνα και μπροστά μου.. Εσύ θα την ξαναστειλεις μέχρι να γεννησεις;

Εννοείται, την Δευτέρα, αν έχει βέβαια συνέλθει, θα την στείλω. Και βλέπουμε. Την έχω κρατήσει 3 εβδομάδες σπαστά! Πρώτα ο Θεός τον Μάρτη, θα την κρατήσω σίγουρα δυο εβδομάδες πριν τη γέννα, και δύο μετά, έτσι κι αλλιώς μετά είναι Πάσχα, οπότε ελπίζω να είμαστε οκ. Εσύ; Θύμισέ μου πότε γεννάς; Εγώ 30/3.


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...