Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Murtw.st said:

Την πρώτη μερα της επιστροφής μας είχαμε ένα θέμα γιατι δυσκολεύτηκε να θηλάσει, εμένα για κάποιο λογο είναι που είναι μικρές οι θηλες μου τωρα που κατέβηκε κ γάλα κ πρηστηκε το στήθος, έχουν σχεδόν εξαφανιστεί όποτε δυσκολευόταν πολύ να πιάσει το πουλάκι μου. Έστειλα χθες τον άντρα μου όμως κ μου πήρε θηλή σιλικόνης κ κυριολεκτικά σώθηκα. Κατα τα αλλα το πουλάκι μου όλο κοιμάται μόνο ξυπνάει τρώει κ ξανά κοιμάται! Όποτε προσπαθώ κ εγω μες τη μερα να ξεκλεβω κανέναν υπνάκο.. απο ανάρρωση κάθε μερα κ καλύτερα, δεν πονάω σχεδόν καθόλου μόνο αν ζοριστω με ψιλό καίνε τα ράμματα.. κορίτσια να μην μας ματιάσω αλλα ειμαστε πολύ καλα ούτε εξαντλημένη νιώθω ούτε τίποτα, κ σκεφτείτε σπίτι ειμαι μόνη μου, απο σήμερα γύρισε κ ο άντρας μου στη δουλειά όποτε απ το βράδυ μόνη μου ξυπναγα, τον άλλαζα τον κοιμιζα κτλ. Οτι ιστορία τρόμου άκουγα για το ποσο δεν θα τα καταφέρω μόνη μου κ ποσο θα πονάω κτλ ευτυχώς διαψεύστηκε!

Μπραβο Μυρτω ακολουθισε το ενστικτο αου κ βρισκεις την λυση με τον θηλασμο! Χαιρομαι πολυ που εισαι απο τα ατομα που εχουν θετική εμπειρια με την καισαρική κ δινεις σε ολες κουραγιο! :) Πινει συχνα γαλατακι ο μπεμπακος??

Γενικα κοριτσια υπαρχουν καλες κ κακές περιπτωσεις κ στο φτ κ στην κτ κ στην επισκληριδιο κ χωρις αυτή. Διαλέξτε με δικα σας κριτήρια κ ερευνώντας τι ισχυει κατα κανονα κ οχι απο εμπειριες αλλων θ ελεγα. Καθε γεννα ειναι διαφορετικη κ μοναδικη! Σιγουρα παιζει ρολο ο γιατρος της καθε μιας κιολας, τους διαλέξαμε κ τους εμπιστευομαστε, αλλιως ετσι κ αλλιως ξυπόλητες στα αγκαθια πηγαινουμε. Μακαρι για ολες κ τα μωρακια να πανε καλα τα πραγματα στην τελικη!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Murtw.st είπε:

Την πρώτη μερα της επιστροφής μας είχαμε ένα θέμα γιατι δυσκολεύτηκε να θηλάσει, εμένα για κάποιο λογο είναι που είναι μικρές οι θηλες μου τωρα που κατέβηκε κ γάλα κ πρηστηκε το στήθος, έχουν σχεδόν εξαφανιστεί όποτε δυσκολευόταν πολύ να πιάσει το πουλάκι μου. Έστειλα χθες τον άντρα μου όμως κ μου πήρε θηλή σιλικόνης κ κυριολεκτικά σώθηκα. Κατα τα αλλα το πουλάκι μου όλο κοιμάται μόνο ξυπνάει τρώει κ ξανά κοιμάται! Όποτε προσπαθώ κ εγω μες τη μερα να ξεκλεβω κανέναν υπνάκο.. απο ανάρρωση κάθε μερα κ καλύτερα, δεν πονάω σχεδόν καθόλου μόνο αν ζοριστω με ψιλό καίνε τα ράμματα.. κορίτσια να μην μας ματιάσω αλλα ειμαστε πολύ καλα ούτε εξαντλημένη νιώθω ούτε τίποτα, κ σκεφτείτε σπίτι ειμαι μόνη μου, απο σήμερα γύρισε κ ο άντρας μου στη δουλειά όποτε απ το βράδυ μόνη μου ξυπναγα, τον άλλαζα τον κοιμιζα κτλ. Οτι ιστορία τρόμου άκουγα για το ποσο δεν θα τα καταφέρω μόνη μου κ ποσο θα πονάω κτλ ευτυχώς διαψεύστηκε!

Άντε καλε γιατί να μην τα καταφέρεις μόνη σου;; έτσι κι άλλιως η φύση προνοεί και αυτό που χρειάζονται περισσότερο τις πρώτες μερες είναι ο ύπνος. Οπότε καλά κάνεις και ξεκουράζεσαι κι Εσύ! μια χαρά σας βρίσκω και τους 2!! Φτου φτου! Με παιδίατρο έχεις μιλήσει; θύμισε μου στις πόσες περίπου μέρες γίνεται η πρώτη επισκεψη; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ματιλντα είπε:

Tτην επισκληρίδειο την κάνουν μολις αρχίζεις κ πονάς .απορω πάντως γιατι καμαρώνουν που δεν έκαναν επισκληρίδειο !ειναι απαραίτητη πλέον εν έτη 2020..γιατι να πονάμε ,?

Δεν ξέρω, γι αυτο απορώ! Ίσως για να πάρουν όσο το δυνατόν λιγότερα φάρμακα! Μπορεί να επηρεάσει τον θηλασμό; Δεν έχω ιδεα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Την πρώτη μερα της επιστροφής μας είχαμε ένα θέμα γιατι δυσκολεύτηκε να θηλάσει, εμένα για κάποιο λογο είναι που είναι μικρές οι θηλες μου τωρα που κατέβηκε κ γάλα κ πρηστηκε το στήθος, έχουν σχεδόν εξαφανιστεί όποτε δυσκολευόταν πολύ να πιάσει το πουλάκι μου. Έστειλα χθες τον άντρα μου όμως κ μου πήρε θηλή σιλικόνης κ κυριολεκτικά σώθηκα. Κατα τα αλλα το πουλάκι μου όλο κοιμάται μόνο ξυπνάει τρώει κ ξανά κοιμάται! Όποτε προσπαθώ κ εγω μες τη μερα να ξεκλεβω κανέναν υπνάκο.. απο ανάρρωση κάθε μερα κ καλύτερα, δεν πονάω σχεδόν καθόλου μόνο αν ζοριστω με ψιλό καίνε τα ράμματα.. κορίτσια να μην μας ματιάσω αλλα ειμαστε πολύ καλα ούτε εξαντλημένη νιώθω ούτε τίποτα, κ σκεφτείτε σπίτι ειμαι μόνη μου, απο σήμερα γύρισε κ ο άντρας μου στη δουλειά όποτε απ το βράδυ μόνη μου ξυπναγα, τον άλλαζα τον κοιμιζα κτλ. Οτι ιστορία τρόμου άκουγα για το ποσο δεν θα τα καταφέρω μόνη μου κ ποσο θα πονάω κτλ ευτυχώς διαψεύστηκε!

Μπράβο κορίτσι!! Πολύ χαίρομαι έτσι όπως τα περιγράφεις και τα λες!! Η αλήθεια είναι πως πολλές φορές από το άγχος μας, την κούραση, την απειρια, κάνουμε μόνοι μας απλά πράγματα να μοιάζουν βουνό. Το μυστικό είναι ο τρόπος αντιμετώπισης κι εσύ είσαι πολύ θετικό άτομο! Και από την καισαρική φαίνεται να αναρρώνεις πολύ καλά! Και πάλι μπράβο!! Σε ποιον μοιάζει ο μπέμπης σας; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμείς κάναμε βιοφυσικο προφίλ σήμερα που είναι στην ουσία καρδιοτοκογραφος με ντοπλερ μαζί. Όλα ήταν μια χαρά! Η μπέμπα βγαίνει μεγάλη, στην 75η εκατοστιαία και 2.800 κιλά (είμαι 34+5). Περιμένω να με δει και ο δικός μου γιατρός για να μου πει ποτέ βλέπει να γεννάω! Πλησιάζουν οι μέρες και μου φαίνεται σαν ψέμα!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Murtw.st είπε:

Την πρώτη μερα της επιστροφής μας είχαμε ένα θέμα γιατι δυσκολεύτηκε να θηλάσει, εμένα για κάποιο λογο είναι που είναι μικρές οι θηλες μου τωρα που κατέβηκε κ γάλα κ πρηστηκε το στήθος, έχουν σχεδόν εξαφανιστεί όποτε δυσκολευόταν πολύ να πιάσει το πουλάκι μου. Έστειλα χθες τον άντρα μου όμως κ μου πήρε θηλή σιλικόνης κ κυριολεκτικά σώθηκα. Κατα τα αλλα το πουλάκι μου όλο κοιμάται μόνο ξυπνάει τρώει κ ξανά κοιμάται! Όποτε προσπαθώ κ εγω μες τη μερα να ξεκλεβω κανέναν υπνάκο.. απο ανάρρωση κάθε μερα κ καλύτερα, δεν πονάω σχεδόν καθόλου μόνο αν ζοριστω με ψιλό καίνε τα ράμματα.. κορίτσια να μην μας ματιάσω αλλα ειμαστε πολύ καλα ούτε εξαντλημένη νιώθω ούτε τίποτα, κ σκεφτείτε σπίτι ειμαι μόνη μου, απο σήμερα γύρισε κ ο άντρας μου στη δουλειά όποτε απ το βράδυ μόνη μου ξυπναγα, τον άλλαζα τον κοιμιζα κτλ. Οτι ιστορία τρόμου άκουγα για το ποσο δεν θα τα καταφέρω μόνη μου κ ποσο θα πονάω κτλ ευτυχώς διαψεύστηκε!

Μπράβο κοπελα μου!! Εύχομαι ξ συνέχεια να είναι ακόμη καλύτερη!! Οι θηλές σιλικόνης είναι οι ψευδοθηλες που λεμε; μπορεις να μας πεις μάρκα για  να μαι έτοιμη, γιατί μικρότερο γενικα στήθος από το δικό μου δύσκολα βρίσκεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Μπραβο Μυρτω ακολουθισε το ενστικτο αου κ βρισκεις την λυση με τον θηλασμο! Χαιρομαι πολυ που εισαι απο τα ατομα που εχουν θετική εμπειρια με την καισαρική κ δινεις σε ολες κουραγιο! :) Πινει συχνα γαλατακι ο μπεμπακος??

Γενικα κοριτσια υπαρχουν καλες κ κακές περιπτωσεις κ στο φτ κ στην κτ κ στην επισκληριδιο κ χωρις αυτή. Διαλέξτε με δικα σας κριτήρια κ ερευνώντας τι ισχυει κατα κανονα κ οχι απο εμπειριες αλλων θ ελεγα. Καθε γεννα ειναι διαφορετικη κ μοναδικη! Σιγουρα παιζει ρολο ο γιατρος της καθε μιας κιολας, τους διαλέξαμε κ τους εμπιστευομαστε, αλλιως ετσι κ αλλιως ξυπόλητες στα αγκαθια πηγαινουμε. Μακαρι για ολες κ τα μωρακια να πανε καλα τα πραγματα στην τελικη!

Κατα μέσο όρο στο 2-3ωρο.. έχω κατεβάσει εφαρμογή για να υπολογίζω χρόνο κ να θυμάμαι κ στήθος... πραγματικά αν εξαιρέσεις την πρώτη άντε κ δεύτερη μερα, η καισαρική δεν με ταλαιπώρησε καθόλου!

Just now, asda είπε:

Άντε καλε γιατί να μην τα καταφέρεις μόνη σου;; έτσι κι άλλιως η φύση προνοεί και αυτό που χρειάζονται περισσότερο τις πρώτες μερες είναι ο ύπνος. Οπότε καλά κάνεις και ξεκουράζεσαι κι Εσύ! μια χαρά σας βρίσκω και τους 2!! Φτου φτου! Με παιδίατρο έχεις μιλήσει; θύμισε μου στις πόσες περίπου μέρες γίνεται η πρώτη επισκεψη; 

Απο το μαιευτηριο μου είπαν συνήθως στις 3 μερες, επικοινώνησα με την παιδίατρο όταν γυρίσαμε κ μ είπε λόγω ιώσεων να με δει απο βδομαδα... αστα γενικά ο καθένας λέει το δικό του κ να σου πω την αλήθεια είχα μια επιφύλαξη αλλα εν τελει όπως ακριβώς το λες η φύση ξερει..

Just now, Pagotoula είπε:

Μπράβο κορίτσι!! Πολύ χαίρομαι έτσι όπως τα περιγράφεις και τα λες!! Η αλήθεια είναι πως πολλές φορές από το άγχος μας, την κούραση, την απειρια, κάνουμε μόνοι μας απλά πράγματα να μοιάζουν βουνό. Το μυστικό είναι ο τρόπος αντιμετώπισης κι εσύ είσαι πολύ θετικό άτομο! Και από την καισαρική φαίνεται να αναρρώνεις πολύ καλά! Και πάλι μπράβο!! Σε ποιον μοιάζει ο μπέμπης σας; 

Όλοι λένε οτι είναι ίδιος εγω! Τα χείλη είναι σίγουρα, τωρα όσο μεγαλώνει θα δείξει! Είναι αυτό που λες η στάση απέναντι στα πραγματα, νομίζω κ το ίδιο το μωρό εισπράττει τη σιγουριά η το άγχος της μαμάς. Το διάβαζα κ για τους κολικούς αυτό σήμερα, οτι μπορεί η σχέση μαμάς-μωρού να ενισχύει η να καταπραΰνει τις ενοχλήσεις του... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Μπράβο κοπελα μου!! Εύχομαι ξ συνέχεια να είναι ακόμη καλύτερη!! Οι θηλές σιλικόνης είναι οι ψευδοθηλες που λεμε; μπορεις να μας πεις μάρκα για  να μαι έτοιμη, γιατί μικρότερο γενικα στήθος από το δικό μου δύσκολα βρίσκεις!

Ναι! Εγω πήρα της nuk αλλα έχουν όλες οι εταιρείες. Κάτω απο 10€. Ήμουν έτοιμη γι αυτό κ είχα κανει την έρευνα μου όπως επίσης κ σε περίπτωση που ματωναν οι θηλές μου είχα υπόψιν κρέμα (medela) .. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα !!ολα πήγαν καλα!γεννησα μπαμ μπαμ με την καισαρικη κ δεν καταλαβα τιποτα .η μικρή βγήκε 2530.καλυτερα απ όσο περιμέναμε .τωρα εχω αρχίσει να νιώθω λιγο πόνο αλλα εχω ακομα την επισκληρίδειο κ την πατάω μολις νιώθω ότι με πιάνει .η μικρή θήλασε πολυ λιγο.μου είπαν ότι ακομα δεν πεινάει γιατί ειναι πρώτη μερα .απο αυριο θα ειναι αλλιώς !!μου είπαν γενικά να μην αγχώνομαι .ειναι η πρώτη επαφή ακομα.

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav said:

Κοριτσια καλησπέρα !!ολα πήγαν καλα!γεννησα μπαμ μπαμ με την καισαρικη κ δεν καταλαβα τιποτα .η μικρή βγήκε 2530.καλυτερα απ όσο περιμέναμε .τωρα εχω αρχίσει να νιώθω λιγο πόνο αλλα εχω ακομα την επισκληρίδειο κ την πατάω μολις νιώθω ότι με πιάνει .η μικρή θήλασε πολυ λιγο.μου είπαν ότι ακομα δεν πεινάει γιατί ειναι πρώτη μερα .απο αυριο θα ειναι αλλιώς !!μου είπαν γενικά να μην αγχώνομαι .ειναι η πρώτη επαφή ακομα.

Να σας ζησει η μπουμπουκα Πεννυ μου!!! Υγειης, χαρουμενη κ με καθε ευλογια να ειναι ολη η οικογενεια!! :) Αυτο με το θηλασμο  κ μενα μου το ειχαν πει κ την δευτερη μερα οντως αυξηθηκε πολυ η ορεξη του γιου μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pennymav είπε:

Κοριτσια καλησπέρα !!ολα πήγαν καλα!γεννησα μπαμ μπαμ με την καισαρικη κ δεν καταλαβα τιποτα .η μικρή βγήκε 2530.καλυτερα απ όσο περιμέναμε .τωρα εχω αρχίσει να νιώθω λιγο πόνο αλλα εχω ακομα την επισκληρίδειο κ την πατάω μολις νιώθω ότι με πιάνει .η μικρή θήλασε πολυ λιγο.μου είπαν ότι ακομα δεν πεινάει γιατί ειναι πρώτη μερα .απο αυριο θα ειναι αλλιώς !!μου είπαν γενικά να μην αγχώνομαι .ειναι η πρώτη επαφή ακομα.

Να σας ζησει η μπεμπα σας Πέννυ!!!!!!!! Πάντα γερή και δυνατή!! Να το χαίρεστε το κορίτσι σας!!!! Πήγαν όλα καλά δηλαδή;; Αχ πολύ κουράγιο μου δίνεις που σου φάνηκε εύκολη η καισαρική!! Καλή ανάρρωση σε σένα και καλά αναθρέματα!! Η πιο ωραία Τσικνοπέμπτη για σας!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Pennymav να σου ζήσει η μπέμπα κορίτσι μου!!! Τέλεια τα κιλάκια της! Χαίρομαι που όλα πήγαν καλά και για σένα! Δεν ξέρω αν το παρατηρήσατε αλλά τα δυο πρώτα μωράκια του γκρουπ είναι εορταστικά :D

  • Μου αρέσει 3

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Κοριτσια καλησπέρα !!ολα πήγαν καλα!γεννησα μπαμ μπαμ με την καισαρικη κ δεν καταλαβα τιποτα .η μικρή βγήκε 2530.καλυτερα απ όσο περιμέναμε .τωρα εχω αρχίσει να νιώθω λιγο πόνο αλλα εχω ακομα την επισκληρίδειο κ την πατάω μολις νιώθω ότι με πιάνει .η μικρή θήλασε πολυ λιγο.μου είπαν ότι ακομα δεν πεινάει γιατί ειναι πρώτη μερα .απο αυριο θα ειναι αλλιώς !!μου είπαν γενικά να μην αγχώνομαι .ειναι η πρώτη επαφή ακομα.

Να σου ζησει!!!! Ναι εννοείται να μην αγχώνεσαι, απο αύριο θα αρχίσει να τρώει... εγω δεν έβλεπα καν ν εχει κ κάτι το στήθος μου την πρώτη μερα μην σου πω κ τη δεύτερη, κ απορούσα τι τρώει! Αλλα τα νεογέννητα έχουν πολύ μικρό στομαχάκι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πλέον περιμένουμε κάποιο κορίτσι που θα μπει άμεσα και προγραμματισμένα;;; Ή ξεκινάμε τα πονταρίσματα και τις προβλέψεις;;;; :-P :mrgreen: Από αύριο και μετά όποιο μωρούλι έρθει θα κάνει ποδαρικό και στα ψαράκια... :rolleyes:

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Να σου ζησει!!!! Ναι εννοείται να μην αγχώνεσαι, απο αύριο θα αρχίσει να τρώει... εγω δεν έβλεπα καν ν εχει κ κάτι το στήθος μου την πρώτη μερα μην σου πω κ τη δεύτερη, κ απορούσα τι τρώει! Αλλα τα νεογέννητα έχουν πολύ μικρό στομαχάκι!

Στην αρχή βγαίνει το πρωτόγαλα το οποίο είναι κίτρινο, πηχτό, ελάχιστο. Είναι η πρώτη τροφή του μωρού και είναι υπεραρκετές ακόμη και μερικές σταγόνες. Μετά κατεβαίνει το γάλα. Μην αγχώνεστε καθόλου!

  • Μου αρέσει 2

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...