Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, KNecky είπε:

Να σας ζησει η κοριτσαρα!!! :) Με υγεία κ καθετι καλό στην ζωη της!! Εχουνε μαζι γενέθλια τα μικρακια μας!

Πώς είστε εσείς;;;;; Προσαρμοζεστε; Ο μικρος σου πως το πηρε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 45 λεπτά , Ματιλντα είπε:

Γεια σας !!γεννησαμε κ εμεις 22 Φεβρουαρίου με φυσιολογικό τοκετό την Μπέμπα μας ..3.600 κ όλα ειναι καλα ,!

να σας ζήσει. ευλογημένο να είναι. με επισκληριδιο;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γέννησα κι εγώ με καισαρική 2600 τελικα. Μπήκα το πρωί και έκοψα το ραμμα όπου ο τράχηλος ήταν στο κακο χάλι του.Δεν είχε διαστολή και αν τον περιμέναμε θα σκιζοταν από την πίεση. 2600, πέσαμε στο -10% και έχανε βάρος λόγω ώριμου πλακούντα. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Ματιλντα είπε:

Γεια σας !!γεννησαμε κ εμεις 22 Φεβρουαρίου με φυσιολογικό τοκετό την Μπέμπα μας ..3.600 κ όλα ειναι καλα ,!

Να σας ζήσει Ματιλντα!!! Να την χαίρεστε! Πώς είσαι εσυ; Αν θυμάμαι καλά έχεις αλλά 2; τι λένε τα μεγαλα; 

Link to comment
Share on other sites

Να σας ζήσουν τα μωράκια σας @Polly1 και @Ματιλντα!!!!  Να είναι γερά, γερές και εσείς με τους συντρόφους σας να τα χαίρεστε!

Ζηλεύω :)

Κορίτσια, να σας ενημερώσω και για κάποια δωρεάν διαδικτυακά σεμινάρια.  Εγώ έκανα εγγραφή και τα παρακολούθησα τον περασμένο μήνα, καλά ήταν.  Επαναλαμβάνονται κάθε μήνα.

https://www.nutricia.gr/webinars/

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Polly1 είπε:

Κορίτσια μου γέννησα κι εγώ με καισαρική 2600 τελικα. Μπήκα το πρωί και έκοψα το ραμμα όπου ο τράχηλος ήταν στο κακο χάλι του.Δεν είχε διαστολή και αν τον περιμέναμε θα σκιζοταν από την πίεση. 2600, πέσαμε στο -10% και έχανε βάρος λόγω ώριμου πλακούντα. 

Να σας ζήσει!!!! Σημασία έχει ότι είστε και οι 2 Καλά!Και το βάρος του Μια χαρά μου ακούγεται! Σου τον έχουν φερει; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Κορίτσια μου γέννησα κι εγώ με καισαρική 2600 τελικα. Μπήκα το πρωί και έκοψα το ραμμα όπου ο τράχηλος ήταν στο κακο χάλι του.Δεν είχε διαστολή και αν τον περιμέναμε θα σκιζοταν από την πίεση. 2600, πέσαμε στο -10% και έχανε βάρος λόγω ώριμου πλακούντα. 

Να σας ζήσει κούκλα μου!!! Γερή και δυνατή!!! Καλά αναθρέματα!! Τα πήγες περίφημα, μπραβο!! Το βάρος υπέροχο, μια χαρά η μπεμπούλα σας! Όποτε βρεις χρόνο να μας πεις λεπτομέρειες.. Φυσιολογικά γέννησες;

 

πες μας και σε ποιον μοιάζει το Πολλάκι;; :-P Στην Πόλλυ ή στον Πόλλο;;; :tongue::mrgreen:

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

@Ματιλντα @Polly1 να σας ζήσουν τα μωράκια σας, να είναι γερά και καλότυχα!!! Όποτε μπορέσετε πείτε μας τις εμπειρίες σας!

(Είμαστε σίγουροι ότι δεν γράφουμε στις Μανούλες Φεβρουαρίου 2020; Πω πω γεννητούρια!!! Τρελαίνομαι!!!)

  • Χαχα 7

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

@Ματιλντα @Polly1 να σας ζήσουν τα μωράκια σας, να είναι γερά και καλότυχα!!! Όποτε μπορέσετε πείτε μας τις εμπειρίες σας!

(Είμαστε σίγουροι ότι δεν γράφουμε στις Μανούλες Φεβρουαρίου 2020; Πω πω γεννητούρια!!! Τρελαίνομαι!!!)

Πλακα πλακα ποτε μπαινει ο Μαρτης;;; Την Κυριακη σωστα;;; Αντε να παιρνουμε σειρα....

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!να σας ζήσουν στις μανουλες τα μωράκια σας !!!γερά τυχερά και ευλογημένα να είναι!! Σας διαβάζω και λέω περάσαμε τόσα και μια μια αρχίζουμε και παιρνουμε σειρουλα.. υγιή να βγαινουν τα αγγελούδια μας και τι στον κόσμο.. το νιώθω στο μέγιστο μέρα με τη μέρα αυτό..

Κάτι πιο πρακτικό να ρωτήσω..κοιτάζω για αποστειρωτη σε αυτή τη φάση λόγω που έχει και μια προσφορά στο ορκιστρα με την κάρτα μέλους..έλεγα να μην πάρω προς το παρόν λόγω που καλώς εχόντων των πραγμάτων θέλω να θηλάσω όμως θα χρειαστεί έτσι δεν είναι; Και λέω τι τώρα τι να ψάχνω μετά..εσείς τι λέτε;


V2Nop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Polly1 είπε:

Κορίτσια μου γέννησα κι εγώ με καισαρική 2600 τελικα. Μπήκα το πρωί και έκοψα το ραμμα όπου ο τράχηλος ήταν στο κακο χάλι του.Δεν είχε διαστολή και αν τον περιμέναμε θα σκιζοταν από την πίεση. 2600, πέσαμε στο -10% και έχανε βάρος λόγω ώριμου πλακούντα. 

Να σας ζήσει η μπεμπουλα σας!! Να ναι γερή κ τυχερή στη ζωή της!! Ο γιατρός κάτι ήξερε.. Καλα αναθρεμματα να έχετε!! 

Κορίτσια παρατηρησατε ότι μέχρι τώρα οι μανούλες γέννησαν περιπου 2βδομ. πριν την πητ?? Μήπως είναι σημάδι κ για τις επόμενες να προετοιμαζομαστε νωρίτερα? Μήπως δε φτάσουμε τέλος Μάρτη μερικές μερικές @Pagotoula? ? Χαχααα

 

Μανουλα              ΠΗΤ         

Ελλην                     3/3           κοριτσακι

Ματιλντα              5/3           κοριτσακι

mpoukitsa             9/3           αγορακι

eleniart                  9/3           κοριτσακι

AMAL04                13/3         αγορακι

ALEX210               16/3         αγορακι         

Φιλενια                 19/3         κοριτσακι

iliana88                 19/3         αγορακι

asda                       23/3         κοριτσακι

Ματίλντα20         23/3         κοριτσακι

fairytale18            26/3         κοριτσακι

Annette                 26/3          αγορακι

teta2                      28/3         κοριτσακι

Honeybee             28/3          αγορακι

Kathrin17              31/3         κοριτσακι

 Pagotoula            31/3         κοριτσακι

souzanna7            3/4            αγορακι

Nackt                      4/4          κοριτσακι

Sweet_child           6/4           αγορακι

katerinakk              6/4           αγορακι

Pennyep26             8/4          κοριτσακια 2

 

 

              :-P :-P ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! :-P :-P              

 

Μανουλα                 Ημ/νια     

Murtw.st                   14/2             αγορακι 

Pennymav                 20/2            κοριτσακι

Ζουζουνιαααα2        20/2            κοριτσακια 2

KNecky                      22/2            κοριτσακι

Polly1                        27/2             κοριτσακι

  • Μου αρέσει 4

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula said:

Πώς είστε εσείς;;;;; Προσαρμοζεστε; Ο μικρος σου πως το πηρε;

Καλα σε γενικες γραμμες. Ο μικρος ειναι δεκτικος κ θέλει τον χρονο του οποτε το παλεύω να ειμαι κοντα του κ παμε καλα γενικα. Του ελειψα πολυ τελικά κ τωρα θα χρειαστεί να λειψουμε καποιες φορες για εξετασεις της μικρης κ δεν νιωθω καθολου καλα με αυτό αλλα τι να γινει..

Η προσαρμογη ειναι δυσκολη στο κομματι πανα, μπανακι κ αλλαγη ρουχων γτ ειναι τοσο μικρουλα κ θελει χρονο για να συνηθισω να την χειρίζομαι. :P

Εσυ πώς πας?? Ποσο ως την επόμενη εξέταση??

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Καλα σε γενικες γραμμες. Ο μικρος ειναι δεκτικος κ θέλει τον χρονο του οποτε το παλεύω να ειμαι κοντα του κ παμε καλα γενικα. Του ελειψα πολυ τελικά κ τωρα θα χρειαστεί να λειψουμε καποιες φορες για εξετασεις της μικρης κ δεν νιωθω καθολου καλα με αυτό αλλα τι να γινει..

Η προσαρμογη ειναι δυσκολη στο κομματι πανα, μπανακι κ αλλαγη ρουχων γτ ειναι τοσο μικρουλα κ θελει χρονο για να συνηθισω να την χειρίζομαι. :P

Εσυ πώς πας?? Ποσο ως την επόμενη εξέταση??

Να σε ρωτήσω κάτι, θηλαζεις; αν ναι πως έχει αντιδράσει σε αυτό ο μεγαλος; πως το έχεις χειριστει;

Link to comment
Share on other sites

@Kathrin17 καλά εμένα δεν θα με χάλαγε προσωπικά να γεννήσω πχ 37η ή 38η εβδομάδα, τόσο ανυπόμονη που είμαι! Είπαμε, θα ησυχάσω μόνο όταν βγει!

@Nackt δεν είναι απαραίτητο ότι θα σου χρειαστεί. Αν θηλάσεις ως τον 5ο-6ο μήνα τουλάχιστον, που μπαίνουν οι στέρεες τροφές, δεν θα χρειαστούν αποστείρωση τα μπιμπερό. Αποστειρωτή θα χρειαστείς αν δεν θηλάσεις καθόλου ή θηλάσεις πολύ λίγο ή κάνεις μικτό. Εγώ ας πούμε που θήλασα αποκλειστικά ως τον 4ο μήνα, θεωρητικά δεν χρειάστηκα αποστειρωτή αφού η παιδίατρος μας είχε ξεκινήσει στέρεες τροφές (άσχετα που εγώ ήμουν παλαβή και αποστείρωνα ως τον 6ο μήνα :roll:). Θα σου πω τι έκανα. Καναδυο μέρες μέχρι να πάρω τον αποστειρωτή, έβραζα τα μπιμπερό στην κατσαρόλα 10' μαζί με λίγο ξυδάκι. Συμβουλή μου, μην πάρεις εξαρχής αποστειρωτή, δες πως θα πάει με το θηλασμό και αναλόγως πράττεις. Μπορεί να μη χρειαστείς καθόλου. 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nackt είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!να σας ζήσουν στις μανουλες τα μωράκια σας !!!γερά τυχερά και ευλογημένα να είναι!! Σας διαβάζω και λέω περάσαμε τόσα και μια μια αρχίζουμε και παιρνουμε σειρουλα.. υγιή να βγαινουν τα αγγελούδια μας και τι στον κόσμο.. το νιώθω στο μέγιστο μέρα με τη μέρα αυτό..

Κάτι πιο πρακτικό να ρωτήσω..κοιτάζω για αποστειρωτη σε αυτή τη φάση λόγω που έχει και μια προσφορά στο ορκιστρα με την κάρτα μέλους..έλεγα να μην πάρω προς το παρόν λόγω που καλώς εχόντων των πραγμάτων θέλω να θηλάσω όμως θα χρειαστεί έτσι δεν είναι; Και λέω τι τώρα τι να ψάχνω μετά..εσείς τι λέτε;

Που είσαι εσύ καλε; χάθηκες Ή δεν έτυχε να πετύχω νέα σου;; εμενα τώρα μου έδωσε μια φίλη αποστειρωτη ολοκαίνουργιο γιατί τον είχε πάρει και δεν τον χρησιμοποίησε ΠΟΤΕ! Η μικρή της δεν πήρε πιπίλα και θηλασε αποκλειστικά τους πρωτους μηνες που χρειάζονται τα μπιμπερό αποστείρωση. Η αδερφή μου, της είχαν κάνει δώρο αποστειρωτη και παρότι ο μικρός πήρε πιπίλα από τον πρώτο μήνα Επίσης δεν τον χρησιμοποίησε ποτέ καθώς προτιμούσε τις πιπιλες να τις αποστειρωνει στην κατσαρόλα. Εγώ στην πρώτη μου έλειπα από 30 ημερών κάποιες φορές την εβδομάδα οπότε έπρεπε να βγάζω γάλα και να του το δίνει ο άντρας μου οπότε είχα χρησιμοποιήσει φουλ αποστειρωτη για το θήλαστρο τα μπιμπερό και τις πιπιλες. Επίσης με τους κοινούς της έδινα καμία φορά και χαμομήλι μπας και της βοηθήσει οπότε πάλι είχα αποστείρωση και μπιμπερό. Αλλά και τότε μου τον είχε δανείσει μια κουμπάρα μου. Δεν νομίζω να αγόραζα από την αρχή εκτός αν είχα αποφασίσει ότι δεν θα θηλάσω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...