Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, KNecky είπε:

Καλα σε γενικες γραμμες. Ο μικρος ειναι δεκτικος κ θέλει τον χρονο του οποτε το παλεύω να ειμαι κοντα του κ παμε καλα γενικα. Του ελειψα πολυ τελικά κ τωρα θα χρειαστεί να λειψουμε καποιες φορες για εξετασεις της μικρης κ δεν νιωθω καθολου καλα με αυτό αλλα τι να γινει..

Η προσαρμογη ειναι δυσκολη στο κομματι πανα, μπανακι κ αλλαγη ρουχων γτ ειναι τοσο μικρουλα κ θελει χρονο για να συνηθισω να την χειρίζομαι. :P

Εσυ πώς πας?? Ποσο ως την επόμενη εξέταση??

Η κυστούλα στο νεφρό επηρεάζει κάπως τη συμπεριφορά της μπεμπούλας; Ή τα τσίσα της; Υπάρχει περίπτωση με τον καιρό να υποχωρήσει μόνη της ή θα χρειαστεί κάποια αγωγή ή επέμβαση; Τον μικρό τον πας σχολείο;


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, asda είπε:

Που είσαι εσύ καλε; χάθηκες Ή δεν έτυχε να πετύχω νέα σου;; εμενα τώρα μου έδωσε μια φίλη αποστειρωτη ολοκαίνουργιο γιατί τον είχε πάρει και δεν τον χρησιμοποίησε ΠΟΤΕ! Η μικρή της δεν πήρε πιπίλα και θηλασε αποκλειστικά τους πρωτους μηνες που χρειάζονται τα μπιμπερό αποστείρωση. Η αδερφή μου, της είχαν κάνει δώρο αποστειρωτη και παρότι ο μικρός πήρε πιπίλα από τον πρώτο μήνα Επίσης δεν τον χρησιμοποίησε ποτέ καθώς προτιμούσε τις πιπιλες να τις αποστειρωνει στην κατσαρόλα. Εγώ στην πρώτη μου έλειπα από 30 ημερών κάποιες φορές την εβδομάδα οπότε έπρεπε να βγάζω γάλα και να του το δίνει ο άντρας μου οπότε είχα χρησιμοποιήσει φουλ αποστειρωτη για το θήλαστρο τα μπιμπερό και τις πιπιλες. Επίσης με τους κοινούς της έδινα καμία φορά και χαμομήλι μπας και της βοηθήσει οπότε πάλι είχα αποστείρωση και μπιμπερό. Αλλά και τότε μου τον είχε δανείσει μια κουμπάρα μου. Δεν νομίζω να αγόραζα από την αρχή εκτός αν είχα αποφασίσει ότι δεν θα θηλάσω..

Ευχαριστώ πολυυυ για την ενημέρωση..τελικά έχετε δίκιο δε 8α πάρω ακόμη και βλέπουμε..η αλήθεια είναι ότι είχα ένα μικρό άγχος γενικά λόγω που από τη μια η μπέμπα είχε μια κυστουλα στο κεφαλάκι της και έπρεπε να περάσουν κάποιες εβδομάδες μέχρι να δούμε αν θα απορροφηθει. Τελικά όλα καλά.. στη συνέχεια άλλαξα και γιατρό και δε θα πάω νοσοκομείο τελικά και ευτυχώς το αποφασίσαμε σχετικά νωρίς (τέλη πέμπτου μήνα) γιατί διαπίστωσα ότι δε μας πρόσεχε όσο θα έπρεπε ενώ έπαιρνε την επίσκεψη του..τέλος πάντων δε σκέφτομαι τίποτα αλλά αρκεί που όλα καλά με το νέο γιατρό.. σήμερα πήγαμε για την εξέταση και μπήκα πρώτη φορά καρδιοτοκογραφο..όλα εντάξει αλλά γυρίσαμε με το κεφαλάκι πάνω..εκεί που νομίζαμε πως δεν.. τι να την κάνω τη μπουμπού..χαχα..επίσης από Πητ επανηλθα στις 29/03 που ήμουν στην αρχή λόγω που μάλλον είχε γίνει κάποιο λάθος στην αυχενική..

  • Μου αρέσει 1

V2Nop3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Polly1 είπε:

Κορίτσια μου γέννησα κι εγώ με καισαρική 2600 τελικα. Μπήκα το πρωί και έκοψα το ραμμα όπου ο τράχηλος ήταν στο κακο χάλι του.Δεν είχε διαστολή και αν τον περιμέναμε θα σκιζοταν από την πίεση. 2600, πέσαμε στο -10% και έχανε βάρος λόγω ώριμου πλακούντα. 

Κορίτσι μου να σου ζήσει !! Γερό και κακότυχο να ειναι !!

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Polly1 said:

Κορίτσια μου γέννησα κι εγώ με καισαρική 2600 τελικα. Μπήκα το πρωί και έκοψα το ραμμα όπου ο τράχηλος ήταν στο κακο χάλι του.Δεν είχε διαστολή και αν τον περιμέναμε θα σκιζοταν από την πίεση. 2600, πέσαμε στο -10% και έχανε βάρος λόγω ώριμου πλακούντα. 

Να σας ζησει Πολλυ μου!! Παντα υγειης κ χαρουμενη να ειναι!!! Μπραβο κοπελα μου για την επιμονή σου κ ολα εγιναν τελικα μια χαρα! Για το βαρος μην στεναχωριέσαι, θα ειναι λιγο μικρακι τωρα αλλα θα την φροντισεις μια χαρα κ θα κάνει μπουτακια στο πι κ φι! ;)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Kathrin17 ξέρω γω....έτσι που βλέπω να το πηγαίνει η ομάδα, τα μαρτιομωρά μου φαίνεται πως είναι βιασρικούλια... Μωρέ γερά να γεννηθούν κι ας μας έρθουν και νωρίτερα... Απλά να χούμε προλάβει να φτιάξουμε καμιά βαλίτσα, να πλύνουμε κανά μωρουδιακό...χαχαχαχ γιατί εγώ ακόμα τίποτα δεν έχω κάνει...στην κοσμάρα μου!

@KNecky δεν σε φοβάμαι εσένα...είσαι δύναμη κι εμπειρία..σε 2-3 μέρες θα τα κάνεις όλα στον αυτόματο... Με τον ύπνο πώς τα πάει η μικρή; όσο για τον κουτσουνάκο σου, λογικό να του λείψες...αλλά μη νιώθεις τύψεις γι αυτό... ίσα θσα σκέψου ότι τώρα που θα χεις άδεια, θα σε έχει κοντά του και θα σε ευχαριστηθεί τόσους μήνες....

Κορίτσια...προς όσες γεννήσατε μιαν πολύ σημαντική ερώτηση...τώρα που γίνεται όλος αυτός ο κακός χαμός με γρίπες κςι κορωναιούς κλπ κλπ, πώς χειριστήκατε το θέμα των επισκεπτών στο μαιευτήριο;; Δηλάδη ερχόταν κάποιος να σας ευχηθεί...τι του λέγατε; Μην με πλησιάζεις, μην με φιλήσεις...!!;;; Κι εσείς οκ, το κάνατε.. Ο άντρας  κι η μαμά σας πχ που έρχονται σε συνεχή επαφή μαζί σας και με το μωρό εφάρμοσαν το ίδιο;; Γιατί το να το κάνουμε μόνο εμείς..δεν έχει και πολύ νόημα..Ή εξαρχής είπατε σε όλους πως δεν θέλετε επισκέψεις...;; Βοηθήστε με πώς να το χειριστώ...είμαι διχασμένη.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nackt είπε:

Ευχαριστώ πολυυυ για την ενημέρωση..τελικά έχετε δίκιο δε 8α πάρω ακόμη και βλέπουμε..η αλήθεια είναι ότι είχα ένα μικρό άγχος γενικά λόγω που από τη μια η μπέμπα είχε μια κυστουλα στο κεφαλάκι της και έπρεπε να περάσουν κάποιες εβδομάδες μέχρι να δούμε αν θα απορροφηθει. Τελικά όλα καλά.. στη συνέχεια άλλαξα και γιατρό και δε θα πάω νοσοκομείο τελικά και ευτυχώς το αποφασίσαμε σχετικά νωρίς (τέλη πέμπτου μήνα) γιατί διαπίστωσα ότι δε μας πρόσεχε όσο θα έπρεπε ενώ έπαιρνε την επίσκεψη του..τέλος πάντων δε σκέφτομαι τίποτα αλλά αρκεί που όλα καλά με το νέο γιατρό.. σήμερα πήγαμε για την εξέταση και μπήκα πρώτη φορά καρδιοτοκογραφο..όλα εντάξει αλλά γυρίσαμε με το κεφαλάκι πάνω..εκεί που νομίζαμε πως δεν.. τι να την κάνω τη μπουμπού..χαχα..επίσης από Πητ επανηλθα στις 29/03 που ήμουν στην αρχή λόγω που μάλλον είχε γίνει κάποιο λάθος στην αυχενική..

Όταν λες δεν θα πάτε νοσοκομείο τι εννοείς; θα γεννήσεις στο σπίτι; όλα καλά με τη μπουμπού λοιπόν ε; να ναι το τελευταίο σας άγχος αυτό και να πάνε όλα κατ' ευχήν από δω και περα. Έχεις ακόμα χρόνο να γυρίσει κάτω πάλι πάντως.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, asda said:

Να σε ρωτήσω κάτι, θηλαζεις; αν ναι πως έχει αντιδράσει σε αυτό ο μεγαλος; πως το έχεις χειριστει;

Ναι αποκλειστικο κανουμε κ ελπιζω να τα καταφερω! Ως τωρα το παρακολουθει που κ που αλλα δεν εχει πει κατι συγκεκριμενο περα απτο να ζητήσει να βλεπει. Καποια στιγμή ανέφερε πως ειναι κ αυτος νινι κ το φαγητο που δεν θα μπορει να τρωει πχ πιτσα τον εκανε να πει οχι ειμαι μεγαλος εγω!

Just now, Sweet_child said:

Η κυστούλα στο νεφρό επηρεάζει κάπως τη συμπεριφορά της μπεμπούλας; Ή τα τσίσα της; Υπάρχει περίπτωση με τον καιρό να υποχωρήσει μόνη της ή θα χρειαστεί κάποια αγωγή ή επέμβαση; Τον μικρό τον πας σχολείο;

Συμπεριφορά δεν επηρεάζει ουτε φαίνεται κατι διαφορετικο. Βασικα αν φανει κτ ειτε στα ουρα ειτε στη συμπεριφορά ειναι ενδειξη επιδεινωσης κ φεύγουμε για νοσοκομειο. Τα υπολοιπα ειναι κ δικές μας αποριες κ θα δειξει ο χρονος κ η παρακολουθιση. Ο μικρος ειναι σπιτι μαζι μου κ ευτυχως εχει αδεια ο ανδρας μου.. αργοτερα θα ερχονται να με βοηθουν γιατι ενω γενικα προτιμω μονη μου, τωρα νιωθω αδύναμη να ανταπεξέλθω πιο πολυ ψυχολογικα.

Just now, Pagotoula said:

@Kathrin17 ξέρω γω....έτσι που βλέπω να το πηγαίνει η ομάδα, τα μαρτιομωρά μου φαίνεται πως είναι βιασρικούλια... Μωρέ γερά να γεννηθούν κι ας μας έρθουν και νωρίτερα... Απλά να χούμε προλάβει να φτιάξουμε καμιά βαλίτσα, να πλύνουμε κανά μωρουδιακό...χαχαχαχ γιατί εγώ ακόμα τίποτα δεν έχω κάνει...στην κοσμάρα μου!

@KNecky δεν σε φοβάμαι εσένα...είσαι δύναμη κι εμπειρία..σε 2-3 μέρες θα τα κάνεις όλα στον αυτόματο... Με τον ύπνο πώς τα πάει η μικρή; όσο για τον κουτσουνάκο σου, λογικό να του λείψες...αλλά μη νιώθεις τύψεις γι αυτό... ίσα θσα σκέψου ότι τώρα που θα χεις άδεια, θα σε έχει κοντά του και θα σε ευχαριστηθεί τόσους μήνες....

Κορίτσια...προς όσες γεννήσατε μιαν πολύ σημαντική ερώτηση...τώρα που γίνεται όλος αυτός ο κακός χαμός με γρίπες κςι κορωναιούς κλπ κλπ, πώς χειριστήκατε το θέμα των επισκεπτών στο μαιευτήριο;; Δηλάδη ερχόταν κάποιος να σας ευχηθεί...τι του λέγατε; Μην με πλησιάζεις, μην με φιλήσεις...!!;;; Κι εσείς οκ, το κάνατε.. Ο άντρας  κι η μαμά σας πχ που έρχονται σε συνεχή επαφή μαζί σας και με το μωρό εφάρμοσαν το ίδιο;; Γιατί το να το κάνουμε μόνο εμείς..δεν έχει και πολύ νόημα..Ή εξαρχής είπατε σε όλους πως δεν θέλετε επισκέψεις...;; Βοηθήστε με πώς να το χειριστώ...είμαι διχασμένη.

Ευχαριστω μακαρι να συνηθίσω συντομα γιατι η κουραση δεν βοηθα με.την υπομονη μου! :P

Στο μαιευτηριο γινοταν ω χαμος! Παρα πολύς κόσμος ειδικα το ΣΚ, σκεψου το φορείο δεν χωρουσε να περασει κ εκαναν παρατηρησεις στον κοσμο. Κ γενικα στα δωματιο ζεστη κ κοσμος οποτε εγινα εγω αυτη που γκρινιάζει για άνοιγμα παραθυρου κλπ στις συγκατοίκους στο δωμάτιο. Οι δικοι μου π ήρθαν ηταν μονο κοντινοι κ δεν μας φίλησαν κ ευτυχως το καναν κ απο μονοι τους οι πιο πολλοι. Ο άνδρας μου πριν παρει το μωρο μονο σε κλίβανο δεν μπηκε εν τω μεταξυ επειδη εμενε με τον μικρο στα πεθερικα μου κ εχουν μικρα εκει.

Παντως ζητησα συγγνωμη π ζητησα μην με φιλησει η κουμπαρα μου πχ δεν ειναι ωραιο αλλά better safe than sorry που λεν στου χωριού μου!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Ναι αποκλειστικο κανουμε κ ελπιζω να τα καταφερω! Ως τωρα το παρακολουθει που κ που αλλα δεν εχει πει κατι συγκεκριμενο περα απτο να ζητήσει να βλεπει. Καποια στιγμή ανέφερε πως ειναι κ αυτος νινι κ το φαγητο που δεν θα μπορει να τρωει πχ πιτσα τον εκανε να πει οχι ειμαι μεγαλος εγω!

Συμπεριφορά δεν επηρεάζει ουτε φαίνεται κατι διαφορετικο. Βασικα αν φανει κτ ειτε στα ουρα ειτε στη συμπεριφορά ειναι ενδειξη επιδεινωσης κ φεύγουμε για νοσοκομειο. Τα υπολοιπα ειναι κ δικές μας αποριες κ θα δειξει ο χρονος κ η παρακολουθιση. Ο μικρος ειναι σπιτι μαζι μου κ ευτυχως εχει αδεια ο ανδρας μου.. αργοτερα θα ερχονται να με βοηθουν γιατι ενω γενικα προτιμω μονη μου, τωρα νιωθω αδύναμη να ανταπεξέλθω πιο πολυ ψυχολογικα.

Ευχαριστω μακαρι να συνηθίσω συντομα γιατι η κουραση δεν βοηθα με.την υπομονη μου! :P

Στο μαιευτηριο γινοταν ω χαμος! Παρα πολύς κόσμος ειδικα το ΣΚ, σκεψου το φορείο δεν χωρουσε να περασει κ εκαναν παρατηρησεις στον κοσμο. Κ γενικα στα δωματιο ζεστη κ κοσμος οποτε εγινα εγω αυτη που γκρινιάζει για άνοιγμα παραθυρου κλπ στις συγκατοίκους στο δωμάτιο. Οι δικοι μου π ήρθαν ηταν μονο κοντινοι κ δεν μας φίλησαν κ ευτυχως το καναν κ απο μονοι τους οι πιο πολλοι. Ο άνδρας μου πριν παρει το μωρο μονο σε κλίβανο δεν μπηκε εν τω μεταξυ επειδη εμενε με τον μικρο στα πεθερικα μου κ εχουν μικρα εκει.

Πω πω...ρε γαμώτο δεν λένε τίποτα οι αρμόδιοι για τον κόσμο;;; Κάναν παρέλαση και στο δωμάτιό σας ή τουλάχιστον μέναν στα σαλόνια;;;; Τα μωρά τα δίνατε τις ώρες του επισκεπτηρίου να φανταστώ... Πωωω ρε γαμώτο και πάλι..εμένα αυτό με αγχώνει και με εξοργίζει...και πες οτί εμείς προσέχουμε τα πάντα, δεν δεχόμαστε τον κόσμο κλπ...αν οι διπλανές είναι σρην κοσμάρα τους... πάει το χάσαμε... δώρο άδωρο...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

@Kathrin17 ξέρω γω....έτσι που βλέπω να το πηγαίνει η ομάδα, τα μαρτιομωρά μου φαίνεται πως είναι βιασρικούλια... Μωρέ γερά να γεννηθούν κι ας μας έρθουν και νωρίτερα... Απλά να χούμε προλάβει να φτιάξουμε καμιά βαλίτσα, να πλύνουμε κανά μωρουδιακό...χαχαχαχ γιατί εγώ ακόμα τίποτα δεν έχω κάνει...στην κοσμάρα μου!

@KNecky δεν σε φοβάμαι εσένα...είσαι δύναμη κι εμπειρία..σε 2-3 μέρες θα τα κάνεις όλα στον αυτόματο... Με τον ύπνο πώς τα πάει η μικρή; όσο για τον κουτσουνάκο σου, λογικό να του λείψες...αλλά μη νιώθεις τύψεις γι αυτό... ίσα θσα σκέψου ότι τώρα που θα χεις άδεια, θα σε έχει κοντά του και θα σε ευχαριστηθεί τόσους μήνες....

Κορίτσια...προς όσες γεννήσατε μιαν πολύ σημαντική ερώτηση...τώρα που γίνεται όλος αυτός ο κακός χαμός με γρίπες κςι κορωναιούς κλπ κλπ, πώς χειριστήκατε το θέμα των επισκεπτών στο μαιευτήριο;; Δηλάδη ερχόταν κάποιος να σας ευχηθεί...τι του λέγατε; Μην με πλησιάζεις, μην με φιλήσεις...!!;;; Κι εσείς οκ, το κάνατε.. Ο άντρας  κι η μαμά σας πχ που έρχονται σε συνεχή επαφή μαζί σας και με το μωρό εφάρμοσαν το ίδιο;; Γιατί το να το κάνουμε μόνο εμείς..δεν έχει και πολύ νόημα..Ή εξαρχής είπατε σε όλους πως δεν θέλετε επισκέψεις...;; Βοηθήστε με πώς να το χειριστώ...είμαι διχασμένη.

Ααα ωραία.. Τα ίδια χάλια είμαστε εμείς οι 2..ουτε εγώ βαλίτσα ουτε έχω πλυνει μωρουδιακα.. Το λέω κάθε μέρα στη μπεμπα να μη βιαστεί γτ αλλιώς μόνο πανα στον πωπο της θα έχω έτοιμη να της βάλω.. Χαχα.. 

  • Χαχα 3

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Ναι αποκλειστικο κανουμε κ ελπιζω να τα καταφερω! Ως τωρα το παρακολουθει που κ που αλλα δεν εχει πει κατι συγκεκριμενο περα απτο να ζητήσει να βλεπει. Καποια στιγμή ανέφερε πως ειναι κ αυτος νινι κ το φαγητο που δεν θα μπορει να τρωει πχ πιτσα τον εκανε να πει οχι ειμαι μεγαλος εγω!

Χαχαχαχα Ε να θυσιάσει την πίτσα για λίγο γάλα πάει πολύ!!! Το γλυκουλι.. μακαρι να ξεπεραστούν σύντομα όλα με τη μπουμπού σας να χαλαρώσεις κι εσύ λίγο ψυχολογικά να αρχίσεις να τις απολαμβάνεις πιο πολύ αυτές τις στιγμές!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα Κορίτσια!! Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ!!Την πήραν για παιδίατρο κι έχω χρόνο να γράψω. Κοιμήθηκα 1 ωρα έχοντας την στο στήθος.  Δεν το χουμε βρει ακομη.Εκανα καισαρική και το παιδί μοιάζει σε μενα!!!χαχαχα!!  Το επισκεπτήριο στο Μητέρα πολυ αυστηρό. 1 επισκέπτης για κάθε μητερα! Εγω είχα πει ότι γενικά δε θα δεχτώ. Τώρα λέω και αυτό.  Πάντως με μεγάλη έκπληξη καταλαβα ότι ο κόσμος τελικα δεν έχει αίσθηση του κινδύνου...

 

8 ώρες πρίν, Pennymav είπε:

Κορίτσι μου να σου ζήσει !! Γερό και κακότυχο να ειναι !!

ΚαΛΛΛοτυχο θες να πεις!!! Χαχαα!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Ματιλντα είπε:

Γεια σας !!γεννησαμε κ εμεις 22 Φεβρουαρίου με φυσιολογικό τοκετό την Μπέμπα μας ..3.600 κ όλα ειναι καλα ,!

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου να είναι καλότυχη κ ευλογημένη!!!!! 

11 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Κορίτσια μου γέννησα κι εγώ με καισαρική 2600 τελικα. Μπήκα το πρωί και έκοψα το ραμμα όπου ο τράχηλος ήταν στο κακο χάλι του.Δεν είχε διαστολή και αν τον περιμέναμε θα σκιζοταν από την πίεση. 2600, πέσαμε στο -10% και έχανε βάρος λόγω ώριμου πλακούντα. 

Να σου ζήσει γερό και ευλογημενο το μωράκι σας!!!!! 

11 ώρες πρίν, souzanna7 είπε:

Να σας ζήσουν τα μωράκια σας @Polly1 και @Ματιλντα!!!!  Να είναι γερά, γερές και εσείς με τους συντρόφους σας να τα χαίρεστε!

Ζηλεύω :)

Κορίτσια, να σας ενημερώσω και για κάποια δωρεάν διαδικτυακά σεμινάρια.  Εγώ έκανα εγγραφή και τα παρακολούθησα τον περασμένο μήνα, καλά ήταν.  Επαναλαμβάνονται κάθε μήνα.

https://www.nutricia.gr/webinars/

 

Σε ευχαριστώ πολύ, έκανα εγράφη τώρα θα δηλώσω συμμετοχή.... Ήταν ενδιαφέρον εε;;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Καλημέρα Κορίτσια!! Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ!!Την πήραν για παιδίατρο κι έχω χρόνο να γράψω. Κοιμήθηκα 1 ωρα έχοντας την στο στήθος.  Δεν το χουμε βρει ακομη.Εκανα καισαρική και το παιδί μοιάζει σε μενα!!!χαχαχα!!  Το επισκεπτήριο στο Μητέρα πολυ αυστηρό. 1 επισκέπτης για κάθε μητερα! Εγω είχα πει ότι γενικά δε θα δεχτώ. Τώρα λέω και αυτό.  Πάντως με μεγάλη έκπληξη καταλαβα ότι ο κόσμος τελικα δεν έχει αίσθηση του κινδύνου...

 

ΚαΛΛΛοτυχο θες να πεις!!! Χαχαα!!!

Θα το βρείτε με το θηλασμό σιγά σιγά, μην αγχώνεσαι. Η καισαρική σου πώς ήταν; Καλό αυτό με το επισκεπτήριο, γιατί κι εγώ στο Μητέρα θα γεννήσω και δεν θέλω κανέναν! Βέβαια, δεν θα έχω πολλούς, μόνο τους στενούς συγγενείς και φίλους αλλά και πάλι... Στην μικρή μου είχε γίνει παρέλαση, όσο το θυμάμαι, τόσο μετανιώνω αλλά τότε ήμουν πρωτάρα και ενθουσιασμένη, που να' ξερα!

 


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Nackt είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!να σας ζήσουν στις μανουλες τα μωράκια σας !!!γερά τυχερά και ευλογημένα να είναι!! Σας διαβάζω και λέω περάσαμε τόσα και μια μια αρχίζουμε και παιρνουμε σειρουλα.. υγιή να βγαινουν τα αγγελούδια μας και τι στον κόσμο.. το νιώθω στο μέγιστο μέρα με τη μέρα αυτό..

Κάτι πιο πρακτικό να ρωτήσω..κοιτάζω για αποστειρωτη σε αυτή τη φάση λόγω που έχει και μια προσφορά στο ορκιστρα με την κάρτα μέλους..έλεγα να μην πάρω προς το παρόν λόγω που καλώς εχόντων των πραγμάτων θέλω να θηλάσω όμως θα χρειαστεί έτσι δεν είναι; Και λέω τι τώρα τι να ψάχνω μετά..εσείς τι λέτε;

Και εγώ σε μια παρόμοια φάση ήμουν και μου είπαν ήδη μανούλες να πάρω τον οικονομικό από το γνωστό παιχνίδιοκατάστημα  που και να χαλάσει να μην κλαίω τα λεφτά μου... Έτσι και έκανα.... Του έκανα και πρόβα όταν ήρθα σπίτι είναι μια χαρουλα... Στην αρχή έλεγα να δώσω 50.60...μετα έκανα μια χαρά δουλειά και με 20!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

Θα το βρείτε με το θηλασμό σιγά σιγά, μην αγχώνεσαι. Η καισαρική σου πώς ήταν; Καλό αυτό με το επισκεπτήριο, γιατί κι εγώ στο Μητέρα θα γεννήσω και δεν θέλω κανέναν! Βέβαια, δεν θα έχω πολλούς, μόνο τους στενούς συγγενείς και φίλους αλλά και πάλι... Στην μικρή μου είχε γίνει παρέλαση, όσο το θυμάμαι, τόσο μετανιώνω αλλά τότε ήμουν πρωτάρα και ενθουσιασμένη, που να' ξερα!

 

Κι εγώ μόνο οικογένειες άφησα να ρθουν!! Η καισαρική καλές σε γενικές γραμμές, τωρα μου βγάλανε καθετήρα και ορό!! Πονάω λιγο ακομη! Σε λίγες ώρες θα περπατήσω 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...