Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

11 minutes ago, Ζουζουνιαααα2 said:

Από την αρχή σας λέω... θετική ενέργεια για τα πάντα... Έτσι κάνω και τώρα.. σε αυτό πιστεύω... ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΈΡΓΕΙΑ...

Τα  κορίτσια μου παίρνουν 30 με 40γρ την ημέρα... Μια μερα πήραν από 80γρ... Μια μέρα 10 γρ... Εκεί λένε ότι τα πάτε πολύ καλά και ότι είναι στα φυσιολογικά πλαίσια όλα...εμένα μου φαίνονται λίγα αλλά να μην ανησυχώ λένε... 

Απλά σας τα ειπα σε περίπτωση που σας συμβεί κάτι αντίστοιχο να μην τους αφήσετε έτσι  και να στεναχωριέστε..

Μπραβο κοπέλα μου! Ειναι εμπνευση η σταση σου κ μου δινει κ μενα δυναμη!! ^_^

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μανουλα              ΠΗΤ         

Ελλην                     3/3           κοριτσακι

mpoukitsa             9/3           αγορακι

eleniart                  9/3           κοριτσακι

AMAL04                13/3         αγορακι

Φιλενια                 19/3         κοριτσακι

iliana88                 19/3         αγορακι

asda                       23/3         κοριτσακι

Ματίλντα20         23/3         κοριτσακι

fairytale18            26/3         κοριτσακι

Annette                 26/3          αγορακι

teta2                      28/3         κοριτσακι

Honeybee             28/3          αγορακι

Kathrin17              31/3         κοριτσακι

 Pagotoula            31/3         κοριτσακι

souzanna7            3/4            αγορακι

Nackt                      4/4          κοριτσακι

Sweet_child           6/4           αγορακι

katerinakk              6/4           αγορακι

Pennyep26             8/4          κοριτσακια 2

 

 

              :-P :-P ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! :-P :-P              

 

Μανουλα                 Ημ/νια     

Murtw.st                   14/2             αγορακι 

Pennymav                 20/2            κοριτσακι

Ζουζουνιαααα2        20/2            κοριτσακια 2

KNecky                      22/2            κοριτσακι

Ματιλντα                  22/2            κοριτσακι

Polly1                        27/2             κοριτσακι

ALEX210                   27/2             αγορακι   

  • Μου αρέσει 3

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Μπήκε ο μήνας μας!!! Μπήκε η άνοιξη!!!

Με το καλό όσα κορίτσια είναι στις μέρες τους και υπομονή σε μας τις υπόλοιπες που αργούμε ακόμη!

ΥΓ. 29 και σήμερα!

  • Μου αρέσει 6

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

On 27/2/2020 at 9:38 ΜΜ, mpempaki1 είπε:

να σας ζήσει. ευλογημένο να είναι. με επισκληριδιο;

Ευχαριστουμε ..ναι με επισκληρίδειο 

On 27/2/2020 at 7:55 ΜΜ, Kathrin17 είπε:

Να σας ζήσει η μπουμπου  σας!!! Άρα έχετε γυρίσει σπίτι?! Πως τα πατε?? Αν έχεις χρόνο πες κάτι παραπάνω.. 

 

 

Μανουλα              ΠΗΤ         

Ελλην                     3/3           κοριτσακι

mpoukitsa             9/3           αγορακι

eleniart                  9/3           κοριτσακι

AMAL04                13/3         αγορακι

Polly1                    15/3          κοριτσακι

ALEX210               16/3         αγορακι         

Φιλενια                 19/3         κοριτσακι

iliana88                 19/3         αγορακι

asda                       23/3         κοριτσακι

Ματίλντα20         23/3         κοριτσακι

fairytale18            26/3         κοριτσακι

Annette                 26/3          αγορακι

teta2                      28/3         κοριτσακι

Honeybee             28/3          αγορακι

Kathrin17              31/3         κοριτσακι

 Pagotoula            31/3         κοριτσακι

souzanna7            3/4            αγορακι

Nackt                      4/4          κοριτσακι

Sweet_child           6/4           αγορακι

katerinakk              6/4           αγορακι

Pennyep26             8/4          κοριτσακια 2

 

 

              :-P :-P ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! :-P :-P              

 

Μανουλα                 Ημ/νια     

Murtw.st                   14/2             αγορακι 

Pennymav                 20/2            κοριτσακι

Ζουζουνιαααα2        20/2            κοριτσακια 2

KNecky                      22/2            κοριτσακι

Ματιλντα                  22/2            κοριτσακι

Γεννήσαμε το Σάββατο και απο την Τρίτη ειμαστε στο σπιτι μας !ολα ειναι πολυ καλα ..μεγάλη ευλογία τα παιδια !οσα παιδια κ αν δώσει ο θεός ειναι ευτυχία ,!εμας ειναι το τρίτο και το απολαμβάνω κ το χαίρομαι τόσο πολυ !!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα νε έχουμε όλες μας κορίτσια μου!! Με το καλό να υποδεχτούμε στις ζωές μας τα μωράκια μας, υγιή και καλότυχα!! Και εύχομαι για όλες μας εύκολες γέννες με γρήγορη ανάρρωση!! :x 

Όσα βιαστικά μωράκια της ομάδας γεννήθηκαν ήδη, να είναι πάντα γερά!! Και στις μανούλες τους να είναι χαρούμενες κι ήρεμες και καλά αναθρέματα!!! Περιμένουμε τα νέα σας από τις πρώτες μέρες!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pagotoula είπε:

Καλό μήνα νε έχουμε όλες μας κορίτσια μου!! Με το καλό να υποδεχτούμε στις ζωές μας τα μωράκια μας, υγιή και καλότυχα!! Και εύχομαι για όλες μας εύκολες γέννες με γρήγορη ανάρρωση!! :x 

Όσα βιαστικά μωράκια της ομάδας γεννήθηκαν ήδη, να είναι πάντα γερά!! Και στις μανούλες τους να είναι χαρούμενες κι ήρεμες και καλά αναθρέματα!!! Περιμένουμε τα νέα σας από τις πρώτες μέρες!

@Polly1 kai @ALEX210 να σας ζήσουν ότι καλύτερο εύχομαι με υγεία και πολλά χαμόγελα!!!!!

Κορίτσια θα ήθελα να σας ρωτήσω... Όσες ήδη γεννησατε.... 

Αυτό με το επίδομα με τις 2000 πως γίνεται;;; έχετε κάνει κάποια αίτηση;; 

Η θα κάνετε;; δεν ξέρω καν τι χαρτιά χρειάζονται... 

23 ώρες πρίν, KNecky είπε:

Καταλαβαινω απολυτα πως ενιωθε η κοπελα γιατι το περασα κ εξ αρχης το νοσοκομειο επρεπε να ειχε φροντισει την κατανομη καλύτερα για να μην δημιουργουνται τετοιες καταστασεις. Παρ ολα αυτα εχεις απολυτο δικιο ούτε τυψεις για τα υγειη μωρα πρεπει να δημιουργουνται ουτε κ να μεταφερεται ολη η αρνητικότητα του ενός στους αλλους..ειναι δυσκολες καταστασεις οπως κ να χει κ εστω τωρα βγηκες κ τα κοριτσάκια σας πανε καλα κ εχουν μπολικο γαλατακι να πιουν! Εστιασε στο στοχο κ ο καιρος περναει πιο γρηγορα!! :)

Ακριβώς αυτό εστίασε στο στόχο σου... Κανε το καλύτερο για τα παιδακια σου και σύντομα θα τα έχεις στο σπιτι σας και συνεχία αγκαλίτσα!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, AMAL04 said:

@Polly1 kai @ALEX210 να σας ζήσουν ότι καλύτερο εύχομαι με υγεία και πολλά χαμόγελα!!!!!

Κορίτσια θα ήθελα να σας ρωτήσω... Όσες ήδη γεννησατε.... 

Αυτό με το επίδομα με τις 2000 πως γίνεται;;; έχετε κάνει κάποια αίτηση;; 

Η θα κάνετε;; δεν ξέρω καν τι χαρτιά χρειάζονται... 

Ακριβώς αυτό εστίασε στο στόχο σου... Κανε το καλύτερο για τα παιδακια σου και σύντομα θα τα έχεις στο σπιτι σας και συνεχία αγκαλίτσα!!!!! 

Εμεις που γεννησαμε στα μαιευτήρια που δεν υποστηριζουν το νεο συστημα πρεπει να κανουμε δηλωση του μωρου στο νοσοκομειο, μετα απο καποιες μερες να βγει η ληξιαρχική πραξη γεννησης, μετα ΑΜΚΑ στο κεπ, κ μετα οnline η αιτηση με ΑΜΚΑ κ ΑΦΜ του μωρου. Ακομα εμας δεν εχει βγει η ληξιαρχική οποτε αν καταφερω να το ολοκληρωσω θα σας πω.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα σε όλες μας κορίτσια, νυν και μέλλουσες μαμάδες!Με το καλό!

Σαν ψέματα μου φαίνεται ότι θα γεννήσω ρε κορίτσια!

On 28/2/2020 at 10:59 ΠΜ, AMAL04 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ, έκανα εγράφη τώρα θα δηλώσω συμμετοχή.... Ήταν ενδιαφέρον εε;;; 

Ναι σίγουρα μάθαινες κάποια πράγματα,έστω κ online κάτι είναι κ αυτό!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, ρώτησα τον γιατρό. Και μου είπε ότι από ότι άκουσε απαγορεύτηκαν τα επισκεπτηρια στο μαιευτήριο...μόνο ο συνοδός επιτρέπεται. Θα μάθει λεπτομέρειες για το μέχρι πότε θα ισχύσει (μου λέει αυτός πιστεύει σίγουρα όλο το Μάρτιο) και θα μου πει. Οπότε ότι μάθω, θα σας ενημερώσω...

πρίν από 7 λεπτά , KNecky είπε:

Εμεις που γεννησαμε στα μαιευτήρια που δεν υποστηριζουν το νεο συστημα πρεπει να κανουμε δηλωση του μωρου στο νοσοκομειο, μετα απο καποιες μερες να βγει η ληξιαρχική πραξη γεννησης, μετα ΑΜΚΑ στο κεπ, κ μετα οnline η αιτηση με ΑΜΚΑ κ ΑΦΜ του μωρου. Ακομα εμας δεν εχει βγει η ληξιαρχική οποτε αν καταφερω να το ολοκληρωσω θα σας πω.

Συγγνώμη στο Ιασώ δεν σου έδωσαν το Αμκα εκεί; Εχτές άκουσα στις ειδήσεις ότι όλα τα ιδιωτικά μαιευτήρια το κάνουν υποχρεωτικά πλέον....:|

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pagotoula said:

Κορίτσια, ρώτησα τον γιατρό. Και μου είπε ότι από ότι άκουσε απαγορεύτηκαν τα επισκεπτηρια στο μαιευτήριο...μόνο ο συνοδός επιτρέπεται. Θα μάθει λεπτομέρειες για το μέχρι πότε θα ισχύσει (μου λέει αυτός πιστεύει σίγουρα όλο το Μάρτιο) και θα μου πει. Οπότε ότι μάθω, θα σας ενημερώσω...

Συγγνώμη στο Ιασώ δεν σου έδωσαν το Αμκα εκεί; Εχτές άκουσα στις ειδήσεις ότι όλα τα ιδιωτικά μαιευτήρια το κάνουν υποχρεωτικά πλέον....:|

Μακαρι Παναγια μου το ειχαν παραξυλωσει!

Για τον ΑΜΚΑ δεν ξερω αν γινεται τωρα, ως την Τρίτη που βγηκαμε δεν γινόταν πάντως κ σκεψου μεσα  στο μαιευτηριο δεν ηξερε το προσωπικο κ αλλοι λεγαν οτι βγαίνει κ αλλοι οχι. Στο ληξιαρχείο του Ιασω δεν διναν τιποτα κ θελει κ αναμονη 10 εργασιμες ξεκινωντας απο την επομενη αποταν δηλωσεις για να παρεις ληξιαρχ πραξη απο το Μαρούσι.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Κορίτσια, ρώτησα τον γιατρό. Και μου είπε ότι από ότι άκουσε απαγορεύτηκαν τα επισκεπτηρια στο μαιευτήριο...μόνο ο συνοδός επιτρέπεται. Θα μάθει λεπτομέρειες για το μέχρι πότε θα ισχύσει (μου λέει αυτός πιστεύει σίγουρα όλο το Μάρτιο) και θα μου πει. Οπότε ότι μάθω, θα σας ενημερώσω...

Συγγνώμη στο Ιασώ δεν σου έδωσαν το Αμκα εκεί; Εχτές άκουσα στις ειδήσεις ότι όλα τα ιδιωτικά μαιευτήρια το κάνουν υποχρεωτικά πλέον....:|

Εμείς πέσαμε στο μεταίχμιο νομίζω είναι καινούριο σύστημα αυτό να σου βγάζουν επιτόπου το αμκα, το είχα διαβάσει αλλα σε μένα δεν εφαρμόστηκε.. όταν γέννησα εγω απλα δηλώσαμε το μωρό εκει, κ έχουμε κανει αίτηση σε ΚΕΠ για να βγει η ληξιαρχική κ το αμκα, κ μετά αυτά θα τα πάω στον λογιστή μαζί με τον iban για να κανει την αίτηση για το επίδομα.. 

Κορίτσια πάντως εγω νομίζω πως με έχουν χτυπήσει οι ορμόνες στο δόξα πατρι!! Πρώτη φορά μέχρι κ εγω η ίδια αντιλαμβάνομαι οτι κυριεύομαι απο τις ορμόνες μου! Ενώ γενικά έχω μια πολύ ομαλή καθημερινότητα με το μωρό σπίτι, νιώθω την ανάγκη να <<αποκοπω>> κάπως απ τον υπόλοιπο κόσμο! Δηλαδή να πω την αλήθεια δεν με πολύ ενδιαφέρει ούτε στα τηλέφωνα να απαντάω ούτε στα μηνύματα ούτε τίποτα.. είμαι ήρεμη, αλλα το μόνο που με απασχολεί αυτή τη στιγμή είναι οτι συμβαίνει μέσα στο σπίτι μου, κ η οποιαδήποτε παρεμβολή μου προκαλεί εκνευρισμό! Οτι παραξενιά δεν έβγαλα στην εγκυμοσύνη θα την βγάλω τωρα νομίζω! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου και καλή σαρακοστή να έχουμε!!! Να ρωτήσω αν ξέρετε, μπορούμε να δηλώσουμε το όνομα του μωρού απευθείας στο μαιευτήριο; Δηλαδή να γίνει ονοματοδοσία με τη γέννηση;

Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2020 at 12:08 ΠΜ, Murtw.st είπε:

Εμείς πέσαμε στο μεταίχμιο νομίζω είναι καινούριο σύστημα αυτό να σου βγάζουν επιτόπου το αμκα, το είχα διαβάσει αλλα σε μένα δεν εφαρμόστηκε.. όταν γέννησα εγω απλα δηλώσαμε το μωρό εκει, κ έχουμε κανει αίτηση σε ΚΕΠ για να βγει η ληξιαρχική κ το αμκα, κ μετά αυτά θα τα πάω στον λογιστή μαζί με τον iban για να κανει την αίτηση για το επίδομα.. 

Κορίτσια πάντως εγω νομίζω πως με έχουν χτυπήσει οι ορμόνες στο δόξα πατρι!! Πρώτη φορά μέχρι κ εγω η ίδια αντιλαμβάνομαι οτι κυριεύομαι απο τις ορμόνες μου! Ενώ γενικά έχω μια πολύ ομαλή καθημερινότητα με το μωρό σπίτι, νιώθω την ανάγκη να <<αποκοπω>> κάπως απ τον υπόλοιπο κόσμο! Δηλαδή να πω την αλήθεια δεν με πολύ ενδιαφέρει ούτε στα τηλέφωνα να απαντάω ούτε στα μηνύματα ούτε τίποτα.. είμαι ήρεμη, αλλα το μόνο που με απασχολεί αυτή τη στιγμή είναι οτι συμβαίνει μέσα στο σπίτι μου, κ η οποιαδήποτε παρεμβολή μου προκαλεί εκνευρισμό! Οτι παραξενιά δεν έβγαλα στην εγκυμοσύνη θα την βγάλω τωρα νομίζω! 

Νομίζω είναι το μητρικό ένστικτο κ όχι παραξενιά Μυρτώ! Είναι πιο έντονο τώρα γιατί αισθάνεσαι ότι έχεις μια αποστολή, κάτι εντελώς καινούριο κ θέλεις πλήρη αφοσίωση κ συγκέντρωση.Το σημαντικό είναι ότι είσαι ήρεμη,μπράβο σου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...