Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

39 minutes ago, asda said:

Τελικα το αποτέλεσμα κρίθηκε αμφιβολο (μάλλον δεν επαρκούσε το δείγμα που εστειλαν) και μου ξαναπήραν.. θα το στείλουν αύριο το πρωί και θα βγει το αποτέλεσμα 24 ωρες μετά.. Μέχρι τότε η απομόνωση συνεχίζεται.

Τα νεύρα μου!!! Αμφίβολο; Ελεος!!! 

Πόση ανευθυνότητα πλέον; εσύ να καιγεσαι και αυτοί να σου στερουν ακόμη μια μέρα το μωρό σου... Υπομονή αγαπούλα. 

Στην Κύπρο εμάς πήραν δείγμα από 50 νοσηλευτές και τελικά τους ειπαν άκυρο το τεστ δεν ήταν τεστ για κορωνοϊο αλλά για κάτι άλλο και έτσι το επανέλαβαν.... τι να πεις μαζί τους... 

  • Χαχα 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

uVwPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Αμήν !! Αυτό περιμένω να πένε όλα καλά με τη γέννα και το μωρό, να νιώθω κι εγώ καλύτερα... να ηρεμήσω κι εγώ λίγο.. Ποιος να μου το λέγε μετά από τόσα χρόνια προσπάθειας, τόσες δυσκολίες, που παρακαλούσα να φτάσει αυτή η στιγμή, ότι θα έφτανε κι εγώ δεν θα το απολάμβανα όπως φανταζόμουν... Ελπίζω να δω την μπέμπα και να πάρω θάρρος κι αισιοδοξία... Συγγνώμη που σας πρήζω με τα ψυχολογικά μου...ειλικρινά όμως δεν ξέρω που αλλού να τα πω και να με καταλάβουν...

Με το καλό κορίτσι μου σήμερα!! Έρχεται το μωράκι σου!! Εδώ θα μαστε κ θα περιμενουμε τα νέα σου.. 

7 ώρες πρίν, eleniart είπε:

Κοριτσια γεννησαμε κ εμεις την προηγουμενη Τεταρτη στις 41 εβδομαδες. Πηγαιναμε για Vbac. Απο το βραδυ της Τριτης ειχα πονους. Τα ξημερωματα εγιναν αρκετα εντονοι. Το πρωι ειχα κ αιμα, αλλα τελικα δεν υπηρχε εξελιξη. Δεν εγινε εμπαιδωση ,ουτε ο τραχηλος, ουτε κατεβηκε, ουτε διαστολη. Οποτε τελικα καναμε καισαρικη. Τουλαχιστον ειχε ξεκινησει ο τοκετος κ βγηκε στην ωρα της. Αυτη η καισαρικη με ταλαιπωρησε παρα πολυ, καμια σχεση με την πρωτη. Η μικρη γεννηθηκε 3.400, ειναι πολυ ησυχη, μαμ κακα κ νανι. 

Στις 11 ή στις 18 Γεννησατε?? Δν πειραζει για την καισαρική, τουλ όντως ήταν η ώρα της!! Τώρα είσαι καλυτερα?? Αχ κ γω στον υπνο μου έβλεπα ότι ήταν ησυχη η δικιά μου.. Μακάρι να μοιασει στη δικιά σου.. Χαχαχα

5 ώρες πρίν, Pennymav είπε:

Θα δεις αυριο ότι όλοι σου οι κόποι θα ανταμειφτούν.να εισαι ήρεμη και να μην σκέφτεσαι τιποτα αρνητικό .θα γεννήσεις ,θα πάνε ολα καλα και σε λίγες μερες θα εισαι σπιτι σου με το παιδάκι σου και θα ειστε ασφαλείς !!

Ρε κοριτσια εμείς κλείσαμε σήμερα 1 μήνα!ολο το μήνα βγαζω γάλα με το θήλαστρο αλλα τις τελευταίες μερες βλέπω ότι μειώνεται .ξερετε κατι που μπορω να παρω για να αυξήσω το γάλα ;;

Δε θυμάμαι ρε κορίτσι μου αν το έχεις πει παλι αλλά γτ βγάζεις με το θηλαστρο? Δν πιανει στήθος το μωρό? Διάβαζα ότι το απλό θηλαστρο της αγοράς δε βοηθάει στην παραγωγη κ μειώνεται έτσι το γάλα, τα νοσοκομειακα είναι καλυτερα..εμπειρία δν εχω φυσικά ίσως άλλη ήδη μανουλα σε βοηθήσει περισσότερο.. 

2 ώρες πρίν, asda είπε:

Τελικα το αποτέλεσμα κρίθηκε αμφιβολο (μάλλον δεν επαρκούσε το δείγμα που εστειλαν) και μου ξαναπήραν.. θα το στείλουν αύριο το πρωί και θα βγει το αποτέλεσμα 24 ωρες μετά.. Μέχρι τότε η απομόνωση συνεχίζεται.

Εεεελλλααα!!! Δν το πιστευω... Κάποιος μας κάνει πλακα.... :angry:... Τι να πω... Πιστευω ότι αν ήταν θετικό θα έβγαινε ξεκάθαρα αμέσως..Υπομονή άλλη μια μέρα.. Τουλ όλα γίνονται για την ασφάλεια κ των 2 σας.. Χαίρομαι που το αντιμετωπιζεις έτσι, τόσο ψυχραιμα.. Μπράβο σου... Τι είναι ακόμη μια μέρα μπροστά σε τόσες χιλιάδες μερες που θα'ρθουν?!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, eleniart said:

Κοριτσια γεννησαμε κ εμεις την προηγουμενη Τεταρτη στις 41 εβδομαδες. Πηγαιναμε για Vbac. Απο το βραδυ της Τριτης ειχα πονους. Τα ξημερωματα εγιναν αρκετα εντονοι. Το πρωι ειχα κ αιμα, αλλα τελικα δεν υπηρχε εξελιξη. Δεν εγινε εμπαιδωση ,ουτε ο τραχηλος, ουτε κατεβηκε, ουτε διαστολη. Οποτε τελικα καναμε καισαρικη. Τουλαχιστον ειχε ξεκινησει ο τοκετος κ βγηκε στην ωρα της. Αυτη η καισαρικη με ταλαιπωρησε παρα πολυ, καμια σχεση με την πρωτη. Η μικρη γεννηθηκε 3.400, ειναι πολυ ησυχη, μαμ κακα κ νανι. 

 

8 hours ago, Ματιλντα said:

Με το καλο κοριτςια να γεννήσετε !εμεις ειμαστε ήδη 28 ημερών !!

Να σας ζησουν τα μπεμπακια σας με υγεια κ ευτυχια!! Καλη ανατροφη κ αναρρωση ευχομαι!!

6 hours ago, Pennymav said:

Θα δεις αυριο ότι όλοι σου οι κόποι θα ανταμειφτούν.να εισαι ήρεμη και να μην σκέφτεσαι τιποτα αρνητικό .θα γεννήσεις ,θα πάνε ολα καλα και σε λίγες μερες θα εισαι σπιτι σου με το παιδάκι σου και θα ειστε ασφαλείς !!

Ρε κοριτσια εμείς κλείσαμε σήμερα 1 μήνα!ολο το μήνα βγαζω γάλα με το θήλαστρο αλλα τις τελευταίες μερες βλέπω ότι μειώνεται .ξερετε κατι που μπορω να παρω για να αυξήσω το γάλα ;;

Περα απο αυτο που ανέφερε η Κάθριν, θεωρειται must το πολυ νερό, σουπες, γαλακτοκομικα κ πολυ σωματικη επαφη με το μωρο, ιδανικα skin to skin, δλδ χωρίς ρουχα να ακουμπα το σωματακι του στο δικο σου. Απο την αλλη καλη ψυχολογια κ ξεκουραση βοηθαει. Η δικη μ εμπειρία με θηλαστρο νοσοκομειακο ηταν η συνεχεις μειωση της παραγωγης εστω κ γ μικρο διάστημα π τ χρησιμοποίησα αλλα ίσως ηταν θεμα κούρασης κ ψυχολογιας. Παντως η μειωση έχει να κανει κ με το οτι το θηλαστρο δν βγαζει ολο το γαλα απο το στηθος..  Μπραβο που τα καταφερνεις με το θηλαστρο ως τωρα, δεν ειναι κ εύκολο πραγμα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@asda καλά τι να πω... η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά... υπομονή βρε κορίτσι μου, έχεις θετική ενέργεια, θα περάσουν γρήγορα οι ώρες!

@Pagotoula έρχεται η μπέμπα!!! Καλή επιτυχία και περιμένουμε νέα!!!

@Pennymav μήπως έχεις αδιαθετήσει; Προσπάθησε να βγάζεις συχνότερα (ακόμη κι αν βγάζει σταγόνες) μήπως ενεργοποιηθεί και αυξηθεί η παραγωγή. Μην τα παρατήσεις ακόμη. Το μωρό δεν πιάνει καθόλου στήθος; Αν έπαιρνες ψευδοθηλές;

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολυ! Ξαφνικά εκεί που θα έβγαιναν αύριο το πρωί τα αποτελέσματα ήρθαν πριν καμία ώρα και μου είπαν ότι το τεστ είναι αρνητικό και θα με μεταφέρουν κάτω στο μαιευτήριο. Πάνω που είχα αρχίσει να πονάω αρκετά στο στήθος και φοβόμουν μην ανεβάσω πυρετό από αυτό. Και μετά άντε να τους πείσεις ότι δεν έχω τπτ.. Οπότε όλα Καλά!! Τώρα αναμένουμε νέα από @Pagotoula!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sweet_child είπε:

@asda καλά τι να πω... η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά... υπομονή βρε κορίτσι μου, έχεις θετική ενέργεια, θα περάσουν γρήγορα οι ώρες!

@Pagotoula έρχεται η μπέμπα!!! Καλή επιτυχία και περιμένουμε νέα!!!

@Pennymav μήπως έχεις αδιαθετήσει; Προσπάθησε να βγάζεις συχνότερα (ακόμη κι αν βγάζει σταγόνες) μήπως ενεργοποιηθεί και αυξηθεί η παραγωγή. Μην τα παρατήσεις ακόμη. Το μωρό δεν πιάνει καθόλου στήθος; Αν έπαιρνες ψευδοθηλές;

 

Οχι δεν εχω αδιαθετησει .δεν πιάνει καθολου .εχει συνηθίσει τωρα και στο μπιμπερό .για ψευδοθηλες να σου πω την αλήθεια δεν το ήξερα .και δεν μου το ειπε κ κανένας .

Link to comment
Share on other sites

Just now, asda said:

Σας ευχαριστώ πολυ! Ξαφνικά εκεί που θα έβγαιναν αύριο το πρωί τα αποτελέσματα ήρθαν πριν καμία ώρα και μου είπαν ότι το τεστ είναι αρνητικό και θα με μεταφέρουν κάτω στο μαιευτήριο. Πάνω που είχα αρχίσει να πονάω αρκετά στο στήθος και φοβόμουν μην ανεβάσω πυρετό από αυτό. Και μετά άντε να τους πείσεις ότι δεν έχω τπτ.. Οπότε όλα Καλά!! Τώρα αναμένουμε νέα από @Pagotoula!!

Πω μας δουλευουν ετσι??? Έστω τελος καλο ολα καλα κοριτσι μου!! Σου φεραν τη μικρή σου ετσι??

Just now, Pennymav said:

Οχι δεν εχω αδιαθετησει .δεν πιάνει καθολου .εχει συνηθίσει τωρα και στο μπιμπερό .για ψευδοθηλες να σου πω την αλήθεια δεν το ήξερα .και δεν μου το ειπε κ κανένας .

Δοκιμασε ψευδοθηλες γτ οσο να ναι ειναι καλυτερη λυση απο το θηλαστρο. Αν κ λενε οτι κ με αυτες μειωνεται καπως η παραγωγη αλλα αν ξεκινησεις ειναι πιο ευκολο να καταληξεις να θηλασεις κανονικα αποτι με θηλαστρο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , asda είπε:

Σας ευχαριστώ πολυ! Ξαφνικά εκεί που θα έβγαιναν αύριο το πρωί τα αποτελέσματα ήρθαν πριν καμία ώρα και μου είπαν ότι το τεστ είναι αρνητικό και θα με μεταφέρουν κάτω στο μαιευτήριο. Πάνω που είχα αρχίσει να πονάω αρκετά στο στήθος και φοβόμουν μην ανεβάσω πυρετό από αυτό. Και μετά άντε να τους πείσεις ότι δεν έχω τπτ.. Οπότε όλα Καλά!! Τώρα αναμένουμε νέα από @Pagotoula!!

Αντε μπράβο!!! Επιτέλους.. Τέλος καλό όλα καλά.. Θα παρεις αγκαλιά την μικρή σου... Ρουφηξε την τώρα!!! Χαχαχα


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεννήσαμε το πρωί.. Δυστυχώς όμως η μπέμπα έχει ταχύπνοια και μπήκε θερμοκοιτίδα.. Δεν την έχω δει, παρά μόνο σρη γέννα... Δεν φαντάζεστε πόσο με χει πάρει από κάτω... Τυχερές όσες γέννησαν με κτ κι ήταν γρήγορα καλά... Εγώ δεν ανήκω σε αυτές... Υ π ο φ έ ρ ω... Πονάω απίστευτα... Τι οι 3 επισκληρίδιοι..τι τα 3 ενδοφλέβια παυσίπονα... Δεν ξέρω τι να κάνω ειλικρινά με τέτοιους πόνους... Είμαι ράκος. Δεν μου βγαίνει η φωνή από το στόμα... 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula said:

Κορίτσια γεννήσαμε το πρωί.. Δυστυχώς όμως η μπέμπα έχει ταχύπνοια και μπήκε θερμοκοιτίδα.. Δεν την έχω δει, παρά μόνο σρη γέννα... Δεν φαντάζεστε πόσο με χει πάρει από κάτω... Τυχερές όσες γέννησαν με κτ κι ήταν γρήγορα καλά... Εγώ δεν ανήκω σε αυτές... Υ π ο φ έ ρ ω... Πονάω απίστευτα... Τι οι 3 επισκληρίδιοι..τι τα 3 ενδοφλέβια παυσίπονα... Δεν ξέρω τι να κάνω ειλικρινά με τέτοιους πόνους... Είμαι ράκος. Δεν μου βγαίνει η φωνή από το στόμα... 

Να σας ζήσει η μπεμπουλα  με υγεια κ ευτυχία στην ζωη σας αγαπη!!! Κ μην ανησυχεις γ την ταχυπνοια, εχουν πολλα μωρακια κ περνάει συντομα!! Θα την παρεις αγκαλιτσα κ οοολλαα θα φτιαξουν αμεσως!! Ο γιατρος το βρισκει φυσιολογικο να πονας τοσο?? Μηπως κατι πρεπει να κανουν διαφορετικά?? Πάντως προσπαθησε να εισαι ψυχραιμη..μπορει να ειναι το σοκ της γεννας στο σωμα κ να πονας κ γτ η μητρα μαζευει σιγα σιγα..ξερω κοπελα που ειχε πλ πονο την πρωτη μερα κ μετα την τρίτη ηταν περδικι σε σχεση με πριν. Το σημαντικο ειναι οτι ηρθε η μικρούλα σας, δεν σας βαλανε καραντινα κ ολα θα γινουν σιγα σιγα. Δωσε χρόνο κ στον εαυτο σου να αναρρώσει απο την κτ κ τις ορμονες κ στην μικρουλα σας να συνέλθει απο την γεννα κ θα ειστε κ οι δυο μια χαρά συντομα καλη μου!! Κ γω ειχα περασει ασχημα με την κτ αλλα θα περασει σιγα σιγα.. Πάρε το χρονο σου κ οταν μπορεις μας λες κ λεπτομέρειες..

Φιλακια πολλα!! :)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pagotoula είπε:

Κορίτσια γεννήσαμε το πρωί.. Δυστυχώς όμως η μπέμπα έχει ταχύπνοια και μπήκε θερμοκοιτίδα.. Δεν την έχω δει, παρά μόνο σρη γέννα... Δεν φαντάζεστε πόσο με χει πάρει από κάτω... Τυχερές όσες γέννησαν με κτ κι ήταν γρήγορα καλά... Εγώ δεν ανήκω σε αυτές... Υ π ο φ έ ρ ω... Πονάω απίστευτα... Τι οι 3 επισκληρίδιοι..τι τα 3 ενδοφλέβια παυσίπονα... Δεν ξέρω τι να κάνω ειλικρινά με τέτοιους πόνους... Είμαι ράκος. Δεν μου βγαίνει η φωνή από το στόμα... 

Να σου ζήσει κορίτσι μου γλυκο!! Ελπίζω γρήγορα να ναι καλά με την αναπνοή της κ να στη φέρουν στην αγκαλίτσα... Σίγουρα όμως θα μπορείς κ συ να πας να τη δεις! Εύχομαι οι πονοι σου να κρατήσουν όσο λιγότερο γίνεται κ να αναρρώσεις γρήγορα.. Μήπως αν προσπαθησεις να κοιμηθείς σε βοηθήσει.. Δν ξέρω τι άλλο να σου πω.. Μπορεί να σου φαίνονται κ χαζα όσα γράφω τώρα.. Ειλικρινά ευχομαι να περασουν όλα γρήγορα.. 

 

Μανουλα              ΠΗΤ         

Ελλην                     3/3           κοριτσακι

AMAL04                13/3         αγορακι

iliana88                 19/3         αγορακι

fairytale18            26/3         κοριτσακι

Annette                 26/3          αγορακι

Honeybee             28/3          αγορακι

Kathrin17              31/3         κοριτσακι

souzanna7            3/4            αγορακι

Nackt                      4/4          κοριτσακι

Sweet_child           6/4           αγορακι

katerinakk              6/4           αγορακι

Pennyep26             8/4          κοριτσακια 2

 

 

              :-P :-P ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! :-P :-P              

 

Μανουλα                 Ημ/νια     

Murtw.st                   14/2             αγορακι 

Pennymav                 20/2            κοριτσακι

Ζουζουνιαααα2        20/2            κοριτσακια 2

KNecky                      22/2            κοριτσακι

Ματιλντα                  22/2            κοριτσακι

Polly1                         27/2            κοριτσακι

ALEX210                   27/2             αγορακι   

Ματίλντα20               5/3              κοριτσακι

mpoukitsa                  6/3              αγορακι

teta2                          14/3             κοριτσακι

eleniart                         ?                κοριτσακι

Φιλενια                     18/3             κοριτσακι

asda                           19/3             κοριτσακι

Pagotoula                 21/3             κοριτσακι

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Πω μας δουλευουν ετσι??? Έστω τελος καλο ολα καλα κοριτσι μου!! Σου φεραν τη μικρή σου ετσι??

Δοκιμασε ψευδοθηλες γτ οσο να ναι ειναι καλυτερη λυση απο το θηλαστρο. Αν κ λενε οτι κ με αυτες μειωνεται καπως η παραγωγη αλλα αν ξεκινησεις ειναι πιο ευκολο να καταληξεις να θηλασεις κανονικα αποτι με θηλαστρο.

Εμένα οι ψευδοθηλες δεν μου μείωσαν καθόλου την παραγωγή, σκέψου θηλάζω αποκλειστικά τον μικρό μου κ βγάζω κ λίγες μερίδες 50-60μλ με το θηλαστρο για να τις έχω κατάψυξη. Είναι πραγματικά σωτηριες, αν δεν είχα βάλει πιστεύω δεν θα είχα συνεχίσει να θηλάζω 

Just now, Pagotoula είπε:

Κορίτσια γεννήσαμε το πρωί.. Δυστυχώς όμως η μπέμπα έχει ταχύπνοια και μπήκε θερμοκοιτίδα.. Δεν την έχω δει, παρά μόνο σρη γέννα... Δεν φαντάζεστε πόσο με χει πάρει από κάτω... Τυχερές όσες γέννησαν με κτ κι ήταν γρήγορα καλά... Εγώ δεν ανήκω σε αυτές... Υ π ο φ έ ρ ω... Πονάω απίστευτα... Τι οι 3 επισκληρίδιοι..τι τα 3 ενδοφλέβια παυσίπονα... Δεν ξέρω τι να κάνω ειλικρινά με τέτοιους πόνους... Είμαι ράκος. Δεν μου βγαίνει η φωνή από το στόμα... 

Κορίτσι μου να σου ζησει!!!! Αχ αυτή η πρώτη μερα είναι περίεργη!! Κ εγω δεν ήξερα τι μου γινόταν κ απο πόνους κ γενικά είχα ένα σοκ.. κάνε λίγο υπομονή προσπάθησε να κοιμηθείς κάπως κ αύριο θα εισαι καλύτερα!!! Κάθε μερα είναι ραγδαία η ανάρρωση θα το δεις!! Απλα κάνε ένα τελευταίο κουράγιο μέχρι να σου φέρουν τη μικρή σου κ μέχρι να μαλακώσουν λίγο οι πόνοι σου!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pennymav είπε:

Οχι δεν εχω αδιαθετησει .δεν πιάνει καθολου .εχει συνηθίσει τωρα και στο μπιμπερό .για ψευδοθηλες να σου πω την αλήθεια δεν το ήξερα .και δεν μου το ειπε κ κανένας .

Ούτε εμένα έπιανε γιατί έχω μικρή θηλή και οι ψευδοθηλες είναι ο μόνος λόγος που θηλάζω . Δίνω βέβαια και συμπληρωμα γιατί δεν της φτάνει το δικό μου αλλά είναι πραγματικά σωτήριες! Ο παιδίατρος στο μαιευτήριο μου είπε ότι τα κουράζει η ψευδοθηλη αλλά ευτυχώς η δικιά μου είναι πολύ "δυνατή" στο θηλασμό, φαντάσου ότι κατάφερε να με ματώσει  ενώ τις φορούσα! Δοκιμασε τες και βλέπεις αν σε βολεψουν.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Ούτε εμένα έπιανε γιατί έχω μικρή θηλή και οι ψευδοθηλες είναι ο μόνος λόγος που θηλάζω . Δίνω βέβαια και συμπληρωμα γιατί δεν της φτάνει το δικό μου αλλά είναι πραγματικά σωτήριες! Ο παιδίατρος στο μαιευτήριο μου είπε ότι τα κουράζει η ψευδοθηλη αλλά ευτυχώς η δικιά μου είναι πολύ "δυνατή" στο θηλασμό, φαντάσου ότι κατάφερε να με ματώσει  ενώ τις φορούσα! Δοκιμασε τες και βλέπεις αν σε βολεψουν.

Καλε τα σαγόνια του καρχαρία εχει η κόρη σου!! Χαχαχα.. φαντάσου να μην τις φόραγες κιόλας.. πως πάει η προσαρμογή στο σπίτι, όλα καλα; Τα βραδια κοιμάσαι;;

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Κορίτσια γεννήσαμε το πρωί.. Δυστυχώς όμως η μπέμπα έχει ταχύπνοια και μπήκε θερμοκοιτίδα.. Δεν την έχω δει, παρά μόνο σρη γέννα... Δεν φαντάζεστε πόσο με χει πάρει από κάτω... Τυχερές όσες γέννησαν με κτ κι ήταν γρήγορα καλά... Εγώ δεν ανήκω σε αυτές... Υ π ο φ έ ρ ω... Πονάω απίστευτα... Τι οι 3 επισκληρίδιοι..τι τα 3 ενδοφλέβια παυσίπονα... Δεν ξέρω τι να κάνω ειλικρινά με τέτοιους πόνους... Είμαι ράκος. Δεν μου βγαίνει η φωνή από το στόμα... 

Να σου ζήσει κοπελα μου και μην ανησυχείς για την ταχυπνοια,το παρουσιάζουν πολλα μωράκια στην αρχη!! Πολλές φορές το έχω δει στον κύκλο μου και μείναν 1-2 μερες θερμοκοιτιδα απλα για να υποστηριχτουν!! Με την καισαρική είναι λαχείο! Κι εγώ 2 επισκληριδειους που δε μ έπιασαν λόγω κύστης και σκολιωσης κι ένιωθα να με σφάζουν σαν το κατσίκι κατά τη διάρκεια της καισαρικης!! Πονούσα αρκετά την πρώτη βδομαδα, δε θα σου πω ψέματα! Να παίρνεις παυσίπονα, κάνουν δουλειά και είναι και συμβατά με θηλασμό (depon, panadol)!! Γρηγορα θα έχεις το κοριτσάκι σου αγκαλιά!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...