Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Pagotoula είπε:

Αμήν Παναγία μου... Πριν λίγο έκλαιγα μια ώρα... Έχω αγχωθεί με όλα τώρα, από το χειρουργείο, από ότι δεν νιώθω 100% καλά, ως τον κωλοκορονοιό που μας έχει γαμ...σει τα πάντα και δεν μπορούμε να απολαύσουμε αυτές τις μοναδικές στιγμές.... Με έχει πάρει από κάτω... Αντί να είμαι χαλαρή και χαρούμενη, είμαι φοβισμένη κι αγχωμένη όσο δεν πάει... Αφού τα γράφω και βουρκώνω πάλι... Και κλαίω και μπουκώνει η μύτη και κλαίω μετά και για ρο μπούκωμα... Παράνοια... Ο άντρας μου τα έχει δει όλα.

Σου βγήκε το αποτέλεσμα; Το μωρό το είδες καθόλου; Με τον άντρα σου έχεις επαφή;;

Ολα θα έχουν τελειώσει αυριο.. Θα έχεις τη μπουμπουκα σου αγκαλιά κ αυτό το μικρό πλασματάκι θα σε ηρεμήσει.. Δν ξέρω αν σε κάνω να νιώθεις καλύτερα αλλά κ γω έτσι είμαι τις τελευταίες μέρες σε σημείο που πιστευω οτι η μπέμπα με αυτό το στρες κ το άγχος αποκλείεται να νιώσει ότι είναι κατάλληλη η στιγμή να βγει.. Όντως έχεις πολλα στο μυαλό σου αυτή τη στιγμή, παρε βαθιά ανάσα κ σκέψου μόνο τη μικρή σου.. Σκέψου ότι μετά από τις δυσκολίες που έχεις περασει, εφτασε η στιγμή που περιμενες κ ευχοσουν να ζήσεις.. Να την έχεις στα χέρια σου.. Κ γω απογοητεύομαι κ λεω ώρες ώρες ότι πολλές δυσκολίες περασαμε για να την έχουμε στην κοιλιά κ τωρα παλι αγωνίες να πανε ολα καλα κ απογοήτευση που δε θα το ζήσουμε όπως το θέλαμε.. Λυπάμαι που αυτές τις όμορφες στιγμές θα τις ζήσουμε λίγο σφιγμενοι κ συγκρστημενοι.. Ωστόσο μη χάνουμε την ουσία.. Περιμένουμε τα μωράκια μας κ θα τα πσρουμε αγκαλιά.. Αποκλείεται αυτή την ευτυχία να μας την μείωσει ένας κ@@@κορονοιος κ ολες οι γυρω συνθήκες

@Pagotoula πρόσθεσα κ άλλα.. Χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Kathrin17 είπε:

Ολα θα έχουν τελειώσει αυριο.. Θα έχεις τη μπουμπουκα σου αγκαλιά κ αυτό το μικρό πλασματάκι θα σε ηρεμήσει.. Δν ξέρω αν σε κάνω να νιώθεις καλύτερα αλλά κ γω έτσι είμαι τις τελευταίες μέρες σε σημείο που πιστευω οτι η μπέμπα με αυτό το στρες κ το άγχος αποκλείεται να νιώσει ότι είναι κατάλληλη η στιγμή να βγει.. Όντως έχεις πολλα στο μυαλό σου αυτή τη στιγμή, παρε βαθιά ανάσα κ σκέψου μόνο τη μικρή σου.. Σκέψου ότι μετά από τις δυσκολίες που έχεις περασει, εφτασε η στιγμή που περιμενες κ ερχοσουν να ζήσεις.. Να την έχεις στα χέρια σου.. 

Αμήν !! Αυτό περιμένω να πένε όλα καλά με τη γέννα και το μωρό, να νιώθω κι εγώ καλύτερα... να ηρεμήσω κι εγώ λίγο.. Ποιος να μου το λέγε μετά από τόσα χρόνια προσπάθειας, τόσες δυσκολίες, που παρακαλούσα να φτάσει αυτή η στιγμή, ότι θα έφτανε κι εγώ δεν θα το απολάμβανα όπως φανταζόμουν... Ελπίζω να δω την μπέμπα και να πάρω θάρρος κι αισιοδοξία... Συγγνώμη που σας πρήζω με τα ψυχολογικά μου...ειλικρινά όμως δεν ξέρω που αλλού να τα πω και να με καταλάβουν...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Αμήν Παναγία μου... Πριν λίγο έκλαιγα μια ώρα... Έχω αγχωθεί με όλα τώρα, από το χειρουργείο, από ότι δεν νιώθω 100% καλά, ως τον κωλοκορονοιό που μας έχει γαμ...σει τα πάντα και δεν μπορούμε να απολαύσουμε αυτές τις μοναδικές στιγμές.... Με έχει πάρει από κάτω... Αντί να είμαι χαλαρή και χαρούμενη, είμαι φοβισμένη κι αγχωμένη όσο δεν πάει... Αφού τα γράφω και βουρκώνω πάλι... Και κλαίω και μπουκώνει η μύτη και κλαίω μετά και για ρο μπούκωμα... Παράνοια... Ο άντρας μου τα έχει δει όλα.

Σου βγήκε το αποτέλεσμα; Το μωρό το είδες καθόλου; Με τον άντρα σου έχεις επαφή;;

Ωχ βρε δεν σκέφτηκα ότι θα αγχωνα κάποια..  βλακεία μου. Μην ανησυχείς βρε όλα καλά θα πάνε λέμε! Αύριο τέτοια ώρα θα κρατάμε και οι 2 τα μπεμπέ μας.. τα αποτελέσματα δεν έχουν βγει ακόμα. Το μη Το δεν το έχω δει πέραν του όταν βγήκε στο χειρουργείο. Το έδειξαν και στον άντρα μου μετά αλλά έκτοτε δεν επιτρέπεται να το ξαναδεί ούτε αυτός. Μας ενημέρωσαν ότι είναι καλά και πίνει γάλα χωρίς θέμα. Μέχρι εκεί. Και εγώ είμαι σε πλήρη απομόνωση οπότε τον άντρα μου έχω να τον δω πριν τη γέννα.. πάλι καλά τους έδωσε το κινητό μου και ένα liposan και μου τα έφεραν.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, asda είπε:

Ωχ βρε δεν σκέφτηκα ότι θα αγχωνα κάποια..  βλακεία μου. Μην ανησυχείς βρε όλα καλά θα πάνε λέμε! Αύριο τέτοια ώρα θα κρατάμε και οι 2 τα μπεμπέ μας.. τα αποτελέσματα δεν έχουν βγει ακόμα. Το μη Το δεν το έχω δει πέραν του όταν βγήκε στο χειρουργείο. Το έδειξαν και στον άντρα μου μετά αλλά έκτοτε δεν επιτρέπεται να το ξαναδεί ούτε αυτός. Μας ενημέρωσαν ότι είναι καλά και πίνει γάλα χωρίς θέμα. Μέχρι εκεί. Και εγώ είμαι σε πλήρη απομόνωση οπότε τον άντρα μου έχω να τον δω πριν τη γέννα.. πάλι καλά τους έδωσε το κινητό μου και ένα liposan και μου τα έφεραν.. 

Δεν με αγχωσες εσυ κοριτσι μου...ολα οσα συμβαινουν γυρω μας μου φτανουν...Ο αντρας σου υποβληθηκε κι αυτος στο τεστ; Ειναι καλα τουλαχιστον ο ανθρωπος;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Δεν με αγχωσες εσυ κοριτσι μου...ολα οσα συμβαινουν γυρω μας μου φτανουν...Ο αντρας σου υποβληθηκε κι αυτος στο τεστ; Ειναι καλα τουλαχιστον ο ανθρωπος;;;

Τον έχει φάει η αγωνία και αυτόν μωρέ. Νομίζω εγώ είμαι πιο ψύχραιμη. Εγώ να αντιμετωπίσω τους πόνους και την ανάρρωση. Αυτός έχει το άγχος του πως είμαι. Χθες από τις 4 το απόγευμα μέχρι τις 11 που γέννησα δεν ήξερε τι γινεται.. Εγώ σκέφτομαι ότι μπορεί να μην την πήρα μια μέρα στην αγκαλιά μου αλλά πρωτ ο Θεός θα την κρατάω μια ζωή. Μια μέρα είναι. Και παραπάνω να είναι εν τέλει είναι λίγες μπροστά σε αυτές που έρχονται.. Σκέψου θετικά. Απόλαυσε την τελευταία μερα της εγκυμοσύνης σου γιατί από αυριο ξεχνάς το έγκυος και περνάς στο μαμά! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pagotoula είπε:

Αμήν Παναγία μου... Πριν λίγο έκλαιγα μια ώρα... Έχω αγχωθεί με όλα τώρα, από το χειρουργείο, από ότι δεν νιώθω 100% καλά, ως τον κωλοκορονοιό που μας έχει γαμ...σει τα πάντα και δεν μπορούμε να απολαύσουμε αυτές τις μοναδικές στιγμές.... Με έχει πάρει από κάτω... Αντί να είμαι χαλαρή και χαρούμενη, είμαι φοβισμένη κι αγχωμένη όσο δεν πάει... Αφού τα γράφω και βουρκώνω πάλι... Και κλαίω και μπουκώνει η μύτη και κλαίω μετά και για ρο μπούκωμα... Παράνοια... Ο άντρας μου τα έχει δει όλα.

Σου βγήκε το αποτέλεσμα; Το μωρό το είδες καθόλου; Με τον άντρα σου έχεις επαφή;;

Όλα θα πάνε τελεια!! Θα το δεις! Είσαι μια χαρα! Απλά έχουμε τρελαθεί με όλα αυτα!! Επικεντρωσου στο θαύμα που θα ζήσεις Αύριο!! Το κλάμα θα υπήρχε και ασχετα κορονοιου. Αλλάζει η ζωή μας για πάντα, είναι φυσικό!! Με το καλό, κοπελα μου να πάρεις το μωρο σου στα χέρια σου και να τα ξεχάσεις Όλα!!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Όλα θα πάνε τελεια!! Θα το δεις! Είσαι μια χαρα! Απλά έχουμε τρελαθεί με όλα αυτα!! Επικεντρωσου στο θαύμα που θα ζήσεις Αύριο!! Το κλάμα θα υπήρχε και ασχετα κορονοιου. Αλλάζει η ζωή μας για πάντα, είναι φυσικό!! Με το καλό, κοπελα μου να πάρεις το μωρο σου στα χέρια σου και να τα ξεχάσεις Όλα!!

Σε ευχαριστω κοριτσι μου!! Προσευχομαι κι εγω να πανε ολα καλα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sweet_child είπε:

@Pagotoula άντε κορίτσι μου με το καλό!

Μην αγχώνεσαι για τον πονοκέφαλο, για όνομα του Θεού, μας έχουν τρελάνει, δεν τολμάμε πια να βήξουμε ή να φταρνιστούμε... άντε το μεσημεράκι θα μας πεις για το κοριτσάκι σου! Εσύ αυτό να σκέφτεσαι, ότι αύριο θα είστε τρεις πλεον.

Αααχ @Kathrin17 τελευταίες μείναμε! 

@Polly1 όχι βέβαια οινόπνευμα στις πληγωμένες θηλές!!! Για τις πληγωμένες θηλές βάζε το γάλα σου ή κρέμα. Μιλάω για προετοιμασία θηλών, πριν γεννήσουμε. Έτσι είχε κάνει η κουνιάδα μου και στις δύο γέννες με συμβουλή γιατρού και μαίας όμως φοβάμαι να το κάνω γιατί διάβασα ότι είναι ξεπερασμένη μέθοδος. Θα ρωτήσω την Δευτέρα.

Με το καλο το μωρακι σου και να σας ζησουν οσες γεννησατε.Εγω στον πρωτο εβαζα την purelan και αυτη βαζω και τωρα.Ο μικρος δεν με πληγωσε ποτε .Θεωρειτε πολυ καλη.Αυτη τη φορα ξεκινησα ηδη γιατι ειχαν ξεραθει οι θηλες μου και με φαγουριζαν και μετα απο 5 μερες εχω δει ηδη  μεγαλη διαφορα.Ειναι πηχτη και κολλαει οποτε βαζω λιγη στη θηλη και ολη τη θηλεα αλω.Δεν θελει ξεπλυμα πριν θηλασεις.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεννησαμε κ εμεις την προηγουμενη Τεταρτη στις 41 εβδομαδες. Πηγαιναμε για Vbac. Απο το βραδυ της Τριτης ειχα πονους. Τα ξημερωματα εγιναν αρκετα εντονοι. Το πρωι ειχα κ αιμα, αλλα τελικα δεν υπηρχε εξελιξη. Δεν εγινε εμπαιδωση ,ουτε ο τραχηλος, ουτε κατεβηκε, ουτε διαστολη. Οποτε τελικα καναμε καισαρικη. Τουλαχιστον ειχε ξεκινησει ο τοκετος κ βγηκε στην ωρα της. Αυτη η καισαρικη με ταλαιπωρησε παρα πολυ, καμια σχεση με την πρωτη. Η μικρη γεννηθηκε 3.400, ειναι πολυ ησυχη, μαμ κακα κ νανι. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@asda μου ΟΛΑ ΚΑΛΑ θα είναι!  Από τη μία πιστεύω τζάμπα σας ταλαιπώρησαν, από την άλλη λέω είναι πολύ υπεύθυνη και θέλουν να προστατεύσουν για παν ενδεχομενο και εσάς και το μωρό, και τις υπόλοιπες εγκυμονούσες και το ιατρικο-νοσηλευτικό προσωπικό, κάτι που μόνο ένα υπεύθυνο νοσοκομείο κάνει!

Πολύ συγκινήθηκα με το θάρρος σου και που δίνεις θάρρος εσύ στην ουσία στις υπόλοιπες εδώ μέσα.  Να μας γράψεις το αποτέλεσμα να ανακουφιστούμε ότι όλα πάνε καλά.  Ναι κορίτσι μου, έχεις δίκιο, θα την κρατάς μια ζωή τη μπεμπούλα σου, κάνε υπομονή!

 

Και κάτι που σκεφτόμουν πριν μπω εδώ στο φόρουμ και διαβάσω τα νέα σου.  Σκεφτόμουν αν στο δικό μου ιδιωτικό μαιευτήριο θα είναι το ίδιο υπεύθυνοι (βλέπε επαρχία, μικρός κύκλος, μπορεί και στάση "έλα μωρέ σε μας θα συμβεί;").  Είμαι και Δυτική Μακεδονία που έχει τους μισούς θανάτους μέχρι τώρα σε όλη τη χώρα.  Κανονικά κορίτσια δεν πρέπει όλο το προσωπικό να είναι με μάσκες και γάντια;  Όχι μόνο την ώρα της γέννας, γενικά μιλάω...γιατί θα φροντίζουν και τα μωρά, μπάνιο κτλ... Όσες γεννήσατε, στα δικά σας μαιευτήρια είχαν όλοι μάσκες όλη την ώρα για όλες τις μέρες που νοσηλευόσταν;  Αφού ειλικρινά σκέφτομαι να πάρω το γιατρό τηλέφωνο και να του πω ότι αν δω κάποιον χωρίς μάσκα, θα ακυρώσω την προγραμματισμένη καισαρική την Τρίτη (όσο και να το απεύχομαι γμτ!!!)

 

@eleniart  και @Φιλενια  να σας ζήσουν!!!  Ότι καλύτερο στη ζωή τους και να τα χαίρεστε!!!

@Ματιλντα  σε ευχαριστούμε, και σε σένα ότι καλύτερο!

@Pagotoula όχι κορίτσι μου δεν έχεις τιποτα, αυθυποβολή είναι.  Όλα θα πάνε καλά αύριο, θα είσαι μια ευτυχισμένη μανούλα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, eleniart είπε:

Κοριτσια γεννησαμε κ εμεις την προηγουμενη Τεταρτη στις 41 εβδομαδες. Πηγαιναμε για Vbac. Απο το βραδυ της Τριτης ειχα πονους. Τα ξημερωματα εγιναν αρκετα εντονοι. Το πρωι ειχα κ αιμα, αλλα τελικα δεν υπηρχε εξελιξη. Δεν εγινε εμπαιδωση ,ουτε ο τραχηλος, ουτε κατεβηκε, ουτε διαστολη. Οποτε τελικα καναμε καισαρικη. Τουλαχιστον ειχε ξεκινησει ο τοκετος κ βγηκε στην ωρα της. Αυτη η καισαρικη με ταλαιπωρησε παρα πολυ, καμια σχεση με την πρωτη. Η μικρη γεννηθηκε 3.400, ειναι πολυ ησυχη, μαμ κακα κ νανι. 

Να σου ζήσει κορίτσι μου! Τέλεια η μπουμπού, καλή ανατροφή! Σε ταλαιπώρησε η καισαρική, ε; Γιατί, έχεις πόνους;


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Αμήν !! Αυτό περιμένω να πένε όλα καλά με τη γέννα και το μωρό, να νιώθω κι εγώ καλύτερα... να ηρεμήσω κι εγώ λίγο.. Ποιος να μου το λέγε μετά από τόσα χρόνια προσπάθειας, τόσες δυσκολίες, που παρακαλούσα να φτάσει αυτή η στιγμή, ότι θα έφτανε κι εγώ δεν θα το απολάμβανα όπως φανταζόμουν... Ελπίζω να δω την μπέμπα και να πάρω θάρρος κι αισιοδοξία... Συγγνώμη που σας πρήζω με τα ψυχολογικά μου...ειλικρινά όμως δεν ξέρω που αλλού να τα πω και να με καταλάβουν...

Θα δεις αυριο ότι όλοι σου οι κόποι θα ανταμειφτούν.να εισαι ήρεμη και να μην σκέφτεσαι τιποτα αρνητικό .θα γεννήσεις ,θα πάνε ολα καλα και σε λίγες μερες θα εισαι σπιτι σου με το παιδάκι σου και θα ειστε ασφαλείς !!

Ρε κοριτσια εμείς κλείσαμε σήμερα 1 μήνα!ολο το μήνα βγαζω γάλα με το θήλαστρο αλλα τις τελευταίες μερες βλέπω ότι μειώνεται .ξερετε κατι που μπορω να παρω για να αυξήσω το γάλα ;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το αποτέλεσμα κρίθηκε αμφιβολο (μάλλον δεν επαρκούσε το δείγμα που εστειλαν) και μου ξαναπήραν.. θα το στείλουν αύριο το πρωί και θα βγει το αποτέλεσμα 24 ωρες μετά.. Μέχρι τότε η απομόνωση συνεχίζεται.

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , asda είπε:

Τελικα το αποτέλεσμα κρίθηκε αμφιβολο (μάλλον δεν επαρκούσε το δείγμα που εστειλαν) και μου ξαναπήραν.. θα το στείλουν αύριο το πρωί και θα βγει το αποτέλεσμα 24 ωρες μετά.. Μέχρι τότε η απομόνωση συνεχίζεται.

Πωπω κορίτσι μου τι ταλαιπωρία τραβάς... σου εύχομαι όλα να πάνε καλα, να σου ζησει το μικράκι σου! Υπομονή όσο δύσκολο κ αν είναι ώρες είναι θα περάσουν! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...