Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

@asda να σου ζήσει το μωράκι σου, με το καλό να το πάρεις αγκαλίτσα!

Πραγματικά, φοβερή περιπέτεια πέρασες. Στο ΡΕΑ γέννησες; Τι να πω, ο Θεός να φυλάει... και δεν κατάλαβα γιατί να μην πήγαινες φυσιολογικά. Έχω την εντύπωση ότι εκμεταλλεύονται την ομολογουμένως δύσκολη κατάσταση για να κάνουν καισαρικές αβέρτα. Όχι ότι έχει καμία σημασία φυσικά, αρκεί να είναι καλά η μαμά και το μωρό! 

Αχ ο γιατρός μου θα λείψει 26-27 Μαρτίου και τι θα κάνω αν ω μη γένοιτο ξεκινήσει ο τοκετός;;; Άγχος!!!

  • Μου αρέσει 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, asda είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Γέννησα κι εγώ χθες βράδυ.. 3490 η μικρή. Δεν ξέρω από που να αρχίσω.. το απόγευμα εκεί που καθόμουν μου σπάνε τα νερά. Υποτίθεται ότι το Σάββατο θα ερχόμουν για nst και ο γιατρός θα με έβλεπε τη Δευτέρα. Έρχομαι στο μαιευτήριο χωρίς καμία σύσπαση η πόνο. Μιλάω με την μαια και λέμε πως αν δεν υπάρχει διαστολή αφήνουμε το vbac και πάμε κατευθείαν για καισαρική. Στην είσοδο μου παίρνουν τη θερμοκρασία και με αφήνουν να περάσω. Η μαία τη1 βάρδιας μου λέει ότι δεν έχω διαστολή οπότε λέμε με το γιατρο καισαρική. Όταν ήρθαν να μου πάρουν ιστορικό τους είπα ότι είναι μπουκωμενη και ότι είχα και φτερνισμα την προηγούμενη βδομάδα καθώς και ότι η κόρη μου είναι με ωτίτιδα. Εκεί έρχεται η προϊσταμένη μου κάνει τις ίδιες ερωτήσεις και μου είπε ότι θεωρούμαι υπόπτου κρούσμα έστω και με μπούκωμα.. επικρατεί ένας χαμός, μιλάει με 1002 γιατρούς για το πρωτόκολλο που πρέπει να ακολουθηθει και καταλήγουν ότι θα μου κάνουν το τεστ και θα γεννήσω  σε ειδική αιθουσα για προληπτικούς λόγους. Για να μην τα πολυλογώ, γέννησα με 2 γιατρούς της εφημερίας καθώς ο γιατρός μου ήταν κρυωμένος και δεν γινόταν να μπει στον χώρο αυτό.. Δεν με άφησαν να ακουμπήσω το μωρό και το πηραν σε ειδική μονάδα χώρια από τα υπόλοιπα. Υπέγραψα ότι θα της δίνουν ξενο και μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα (θέλει κάνα 24ωρο) είμαι σε απομόνωση. Ακομα δεν πιστευω τι εχει συμβει. Και απ ότι μου ειπαν κανονικά θα έπρεπε να είχα πάει σε δημόσιο να γεννήσω αλλά επειδή είχαν σπάσει τα νερά και μπήκα και ήμουν από καισαρική δεν μπορούσαν να διακινδυνεύσουν διακομιδή..

Καταρχήν να σου ζήσει η κοράκλα σου!! Λογικά δεν θα έχετε κανένα θέμα και μόλις βγουν τα αποτελέσματα θα την πάρεις στην αγκαλιά σου. Μα ύποπτο κρούσμα επειδή είχες μπούκωμα;;; Αφού υποτίθεται τα sos συμπτώματα είναι βήχας και πυρετός. Έλα Παναγία μου! Μπούκωμα μπορεί να έχεις από 1002 πράγματα, από αλλεργία, μέχρι ρινίτιδα ή ιγμορίτιδα. Εσύ ένιωθες κόπωση, κομάρες, είχες τίποτα άλλο; Δεν σε ρώτησαν αν ήσουν απομονωμένη; Πω πω ρε παιδί μου...πολύ ακραία πράγματα. Τουλάχιστον είστε καλά κι οι δυο σας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

@asda να σου ζήσει το μωράκι σου, με το καλό να το πάρεις αγκαλίτσα!

Πραγματικά, φοβερή περιπέτεια πέρασες. Στο ΡΕΑ γέννησες; Τι να πω, ο Θεός να φυλάει... και δεν κατάλαβα γιατί να μην πήγαινες φυσιολογικά. Έχω την εντύπωση ότι εκμεταλλεύονται την ομολογουμένως δύσκολη κατάσταση για να κάνουν καισαρικές αβέρτα. Όχι ότι έχει καμία σημασία φυσικά, αρκεί να είναι καλά η μαμά και το μωρό! 

Αχ ο γιατρός μου θα λείψει 26-27 Μαρτίου και τι θα κάνω αν ω μη γένοιτο ξεκινήσει ο τοκετός;;; Άγχος!!!

Ευχαριστώ!! Ήταν πιο πολύ δικιά μου απόφαση να πάω για καισαρική τελικά αν δεν έχω καθόλου διαστολή και πόνους για να μην έρθω σε επαφή με πολύ κόσμο σε περίπτωση που έπαιρνε πολλή ώρα ο τοκετός.. που να μέρα ότι το "πρόβλημα" θα ήμουν εγώ τελικά.. Και από τη στιγμή που δεν μπορούσε να μπει π γιατρός μου εκ των πραγμάτων δεν θα μπορούσα να γεννήσω φυσιολογικά με γιατρό της εφημερίας. Είμαι σίγουρη όμως ότι οι καισαρικές πέφτουν σύννεφο αυτή τη περίοδο.. 

Just now, Pagotoula είπε:

Καταρχήν να σου ζήσει η κοράκλα σου!! Λογικά δεν θα έχετε κανένα θέμα και μόλις βγουν τα αποτελέσματα θα την πάρεις στην αγκαλιά σου. Μα ύποπτο κρούσμα επειδή είχες μπούκωμα;;; Αφού υποτίθεται τα sos συμπτώματα είναι βήχας και πυρετός. Έλα Παναγία μου! Μπούκωμα μπορεί να έχεις από 1002 πράγματα, από αλλεργία, μέχρι ρινίτιδα ή ιγμορίτιδα. Εσύ ένιωθες κόπωση, κομάρες, είχες τίποτα άλλο; Δεν σε ρώτησαν αν ήσουν απομονωμένη; Πω πω ρε παιδί μου...πολύ ακραία πράγματα. Τουλάχιστον είστε καλά κι οι δυο σας.

Όχι δεν είχα κάτι άλλο. Με ρώτησαν Ναι και τους είπα ότι τις τελευταίες 2 βδομάδες ειψα βγει 3 φορές. 2 για να πάω στο γιατρό μου και 1 για τον παιδίατρο της κόρης μου όπου με είχε δει και μου είπε πως μόνο αν ανεβάσω δέκατα ή πυρετό να επικοινωνήσω με παθολόγο. Αλλιώς να κάτσω σπίτι μου. Πράγμα που έκανα.. τι να πω. Έχω τρομάξει. Αφού μου μπαίνουν σκέψεις μηπως όντως εχω.. θα ξερω σε λιγες ωρες..

Link to comment
Share on other sites

Just now, asda είπε:

Ευχαριστώ!! Ήταν πιο πολύ δικιά μου απόφαση να πάω για καισαρική τελικά αν δεν έχω καθόλου διαστολή και πόνους για να μην έρθω σε επαφή με πολύ κόσμο σε περίπτωση που έπαιρνε πολλή ώρα ο τοκετός.. που να μέρα ότι το "πρόβλημα" θα ήμουν εγώ τελικά.. Και από τη στιγμή που δεν μπορούσε να μπει π γιατρός μου εκ των πραγμάτων δεν θα μπορούσα να γεννήσω φυσιολογικά με γιατρό της εφημερίας. Είμαι σίγουρη όμως ότι οι καισαρικές πέφτουν σύννεφο αυτή τη περίοδο.. 

Όχι δεν είχα κάτι άλλο. Με ρώτησαν Ναι και τους είπα ότι τις τελευταίες 2 βδομάδες ειψα βγει 3 φορές. 2 για να πάω στο γιατρό μου και 1 για τον παιδίατρο της κόρης μου όπου με είχε δει και μου είπε πως μόνο αν ανεβάσω δέκατα ή πυρετό να επικοινωνήσω με παθολόγο. Αλλιώς να κάτσω σπίτι μου. Πράγμα που έκανα.. τι να πω. Έχω τρομάξει. Αφού μου μπαίνουν σκέψεις μηπως όντως εχω.. θα ξερω σε λιγες ωρες..

Να μας ενημερώσεις. Γενικά είσαι καλά; Τώρα που σου δίνουν αντιβιώσεις και παυσίπονα υποχώρησε το μπούκωμα καθόλου;

2 ώρες πρίν, Sweet_child είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Pagotoula κλείσαμε ημερομηνία???

Ερώτηση: κάνατε ή κάνετε κάποια ιδιαίτερη προετοιμασία για τις θηλές; Θα ρωτήσω την Δευτέρα την κοπέλα στο ιατρείο αλλά μου είπαν να βάζω οινόπνευμα και μετά ελαιόλαδο για να σκληρύνουν, και ότι είναι πολύ αποτελεσματικό στον πόνο και στις πληγές.

@Kathrin17 βλέπω ότι έχεις ΠΗΤ 31/3! Αν πας φυσιολογικά, μπορεί να γεννήσουμε μαζί!

 

Αύριο μπαίνω Θεού θέλοντος, γιατί το μωρό μία βδομάδα δεν πήρε καθόλου βάρος, οπότε δεν μπορούμε να περιμένουμε. Τώρα έχω αγχωθεί με αυτά που διαβάζω, έχω πονοκέφαλο από χτες, εικάζω ότι οφείλεται σε κύστες που έχω στα ιγμόρια, γιατί όποτε βγάζει κρύο έχω τον συγκεκριμένο οξύ πόνο που επηρεάζεται με τις κινήσεις του κεφαλιού και το νιώθω σαν βάρος. Αλλά τώρα έχω ανησυχήσει...μπορεί να θεωρηθώ ύποπτο κρούσμα και να μεταφερθώ αλλού;; Αν την @asda με το μπούκωμα την θεώρησαν ύποπτο κρούσμα, μάλλον το παραμικρό τους ταράζει...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Να μας ενημερώσεις. Γενικά είσαι καλά; Τώρα που σου δίνουν αντιβιώσεις και παυσίπονα υποχώρησε το μπούκωμα καθόλου;

Αύριο μπαίνω Θεού θέλοντος, γιατί το μωρό μία βδομάδα δεν πήρε καθόλου βάρος, οπότε δεν μπορούμε να περιμένουμε. Τώρα έχω αγχωθεί με αυτά που διαβάζω, έχω πονοκέφαλο από χτες, εικάζω ότι οφείλεται σε κύστες που έχω στα ιγμόρια, γιατί όποτε βγάζει κρύο έχω τον συγκεκριμένο οξύ πόνο που επηρεάζεται με τις κινήσεις του κεφαλιού και το νιώθω σαν βάρος. Αλλά τώρα έχω ανησυχήσει...μπορεί να θεωρηθώ ύποπτο κρούσμα και να μεταφερθώ αλλού;; Αν την @asda με το μπούκωμα την θεώρησαν ύποπτο κρούσμα, μάλλον το παραμικρό τους ταράζει...

Αυριο!!!!Αληθεια??!! Πάει το ζευγαράκι μας στις 31/3...χαχα...φευγετε εσείς αλλά θα'χουμε παρεα την @Sweet_child κ το μπεμπεκι της!! 

Με το καλό παγωτουλα.. Θα μπεις πρωι πρωι εεεε?? Θα περιμενουμε νεαααα

  • Μου αρέσει 2

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Kathrin17 είπε:

Αυριο!!!!Αληθεια??!! Πάει το ζευγαράκι μας στις 31/3...χαχα...φευγετε εσείς αλλά θα'χουμε παρεα την @Sweet_child κ το μπεμπεκι της!! 

Με το καλό παγωτουλα.. Θα μπεις πρωι πρωι εεεε?? Θα περιμενουμε νεαααα

Ναι αγάπη μου. Αν και τώρα έχω καταγχωθεί λόγω πονοκεφάλου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Sweet_child είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Pagotoula κλείσαμε ημερομηνία???

Ερώτηση: κάνατε ή κάνετε κάποια ιδιαίτερη προετοιμασία για τις θηλές; Θα ρωτήσω την Δευτέρα την κοπέλα στο ιατρείο αλλά μου είπαν να βάζω οινόπνευμα και μετά ελαιόλαδο για να σκληρύνουν, και ότι είναι πολύ αποτελεσματικό στον πόνο και στις πληγές.

@Kathrin17 βλέπω ότι έχεις ΠΗΤ 31/3! Αν πας φυσιολογικά, μπορεί να γεννήσουμε μαζί!

 

Δεν είχα κάνει και επρεπε γιατι μετά έγιναν χαλια! Οινόπνευμα σε ήδη πληγωμενες; Εγώ βολεύτηκα με λανολινη 

πρίν από 59 λεπτά , Kathrin17 είπε:

Καταρχήν να σου ζήσει η κορουλα σου.. Όλα να πανε καλα από δω κ περα.. Πιστευω δν θα'χετε θέμα με κορονοιο οπότε κάνε υπομονη, ευχομαι να την δεις συντομα ξ να την έχεις αγκαλίτσα... 

Πω πω τι εμπειρία κ αυτή που είχες ρε κορίτσι μου γλυκο... Τώρα πως νιώθεις? Προσπάθησε να ηρεμήσεις κ να συνηδειτοποιησεις όσα έζησες γτ έγιναν όλα πολυ γρήγορα.. Εδώ Είμαστε κ μεις αν θες να μιλήσεις κ να εκφραστείς...Είμαστε αυτές που όλοι μας έλεγαν ότι γεννάνε την καλυτερη εποχη κ να πως ήρθαν τα πραγματα!! Το αστεράκι σου είναι μια χαρά.. Τι ωραία κιλάκια!! 

Κοριτσάκι μου τι πέρασες; Να σου ζήσει και μόνο χαρές από δω και πέρα!! Έχουν αγριέψει τα πράγματα πολυ μου φαίνεται!! Φυσικά δε θα χει καμία απ τις δύο σας το παραμικρό! Να απολαύσεις το από δω και πέρα!!!

Just now, Pagotoula είπε:

Να μας ενημερώσεις. Γενικά είσαι καλά; Τώρα που σου δίνουν αντιβιώσεις και παυσίπονα υποχώρησε το μπούκωμα καθόλου;

Αύριο μπαίνω Θεού θέλοντος, γιατί το μωρό μία βδομάδα δεν πήρε καθόλου βάρος, οπότε δεν μπορούμε να περιμένουμε. Τώρα έχω αγχωθεί με αυτά που διαβάζω, έχω πονοκέφαλο από χτες, εικάζω ότι οφείλεται σε κύστες που έχω στα ιγμόρια, γιατί όποτε βγάζει κρύο έχω τον συγκεκριμένο οξύ πόνο που επηρεάζεται με τις κινήσεις του κεφαλιού και το νιώθω σαν βάρος. Αλλά τώρα έχω ανησυχήσει...μπορεί να θεωρηθώ ύποπτο κρούσμα και να μεταφερθώ αλλού;; Αν την @asda με το μπούκωμα την θεώρησαν ύποπτο κρούσμα, μάλλον το παραμικρό τους ταράζει...

Παγωτουλα μου σου εύχομαι με το καλο Αύριο!! Θα πάνε ολα τελεια!! Φιλάκια πολλα!!

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Pagotoula είπε:

Να μας ενημερώσεις. Γενικά είσαι καλά; Τώρα που σου δίνουν αντιβιώσεις και παυσίπονα υποχώρησε το μπούκωμα καθόλου;

Αύριο μπαίνω Θεού θέλοντος, γιατί το μωρό μία βδομάδα δεν πήρε καθόλου βάρος, οπότε δεν μπορούμε να περιμένουμε. Τώρα έχω αγχωθεί με αυτά που διαβάζω, έχω πονοκέφαλο από χτες, εικάζω ότι οφείλεται σε κύστες που έχω στα ιγμόρια, γιατί όποτε βγάζει κρύο έχω τον συγκεκριμένο οξύ πόνο που επηρεάζεται με τις κινήσεις του κεφαλιού και το νιώθω σαν βάρος. Αλλά τώρα έχω ανησυχήσει...μπορεί να θεωρηθώ ύποπτο κρούσμα και να μεταφερθώ αλλού;; Αν την @asda με το μπούκωμα την θεώρησαν ύποπτο κρούσμα, μάλλον το παραμικρό τους ταράζει...

Άντε κορίτσι μου! Ήρθε κ η σειρά σου!!ευχομαι ολα να πάνε καλα ! Και μην ανησυχείς ! Πιστευω μεχρι αυριο θα εισαι οκ! 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, asda said:

Καλημέρα κορίτσια!! Γέννησα κι εγώ χθες βράδυ.. 3490 η μικρή. Δεν ξέρω από που να αρχίσω.. το απόγευμα εκεί που καθόμουν μου σπάνε τα νερά. Υποτίθεται ότι το Σάββατο θα ερχόμουν για nst και ο γιατρός θα με έβλεπε τη Δευτέρα. Έρχομαι στο μαιευτήριο χωρίς καμία σύσπαση η πόνο. Μιλάω με την μαια και λέμε πως αν δεν υπάρχει διαστολή αφήνουμε το vbac και πάμε κατευθείαν για καισαρική. Στην είσοδο μου παίρνουν τη θερμοκρασία και με αφήνουν να περάσω. Η μαία τη1 βάρδιας μου λέει ότι δεν έχω διαστολή οπότε λέμε με το γιατρο καισαρική. Όταν ήρθαν να μου πάρουν ιστορικό τους είπα ότι είναι μπουκωμενη και ότι είχα και φτερνισμα την προηγούμενη βδομάδα καθώς και ότι η κόρη μου είναι με ωτίτιδα. Εκεί έρχεται η προϊσταμένη μου κάνει τις ίδιες ερωτήσεις και μου είπε ότι θεωρούμαι υπόπτου κρούσμα έστω και με μπούκωμα.. επικρατεί ένας χαμός, μιλάει με 1002 γιατρούς για το πρωτόκολλο που πρέπει να ακολουθηθει και καταλήγουν ότι θα μου κάνουν το τεστ και θα γεννήσω  σε ειδική αιθουσα για προληπτικούς λόγους. Για να μην τα πολυλογώ, γέννησα με 2 γιατρούς της εφημερίας καθώς ο γιατρός μου ήταν κρυωμένος και δεν γινόταν να μπει στον χώρο αυτό.. Δεν με άφησαν να ακουμπήσω το μωρό και το πηραν σε ειδική μονάδα χώρια από τα υπόλοιπα. Υπέγραψα ότι θα της δίνουν ξενο και μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα (θέλει κάνα 24ωρο) είμαι σε απομόνωση. Ακομα δεν πιστευω τι εχει συμβει. Και απ ότι μου ειπαν κανονικά θα έπρεπε να είχα πάει σε δημόσιο να γεννήσω αλλά επειδή είχαν σπάσει τα νερά και μπήκα και ήμουν από καισαρική δεν μπορούσαν να διακινδυνεύσουν διακομιδή..

Να σου ζησει η κορακλα κ ολα να πανε καλα ευχομαι!! Με υγεια κ ευτυχια στη ζωη της κ σύντομα να στην φερουν στην αγκαλιτσα σου!! Τι λες τωρα?! Τι τραβηξες κοπελα μου.. δεν εχει καμμια σημασια παντως τωρα κ καλή ανάρρωση απο την καισαρική με καθολου πονο εύχομαι!

1 hour ago, Pagotoula said:

Να μας ενημερώσεις. Γενικά είσαι καλά; Τώρα που σου δίνουν αντιβιώσεις και παυσίπονα υποχώρησε το μπούκωμα καθόλου;

Αύριο μπαίνω Θεού θέλοντος, γιατί το μωρό μία βδομάδα δεν πήρε καθόλου βάρος, οπότε δεν μπορούμε να περιμένουμε. Τώρα έχω αγχωθεί με αυτά που διαβάζω, έχω πονοκέφαλο από χτες, εικάζω ότι οφείλεται σε κύστες που έχω στα ιγμόρια, γιατί όποτε βγάζει κρύο έχω τον συγκεκριμένο οξύ πόνο που επηρεάζεται με τις κινήσεις του κεφαλιού και το νιώθω σαν βάρος. Αλλά τώρα έχω ανησυχήσει...μπορεί να θεωρηθώ ύποπτο κρούσμα και να μεταφερθώ αλλού;; Αν την @asda με το μπούκωμα την θεώρησαν ύποπτο κρούσμα, μάλλον το παραμικρό τους ταράζει...

Με το καλο αγάπη μου!!! Βαλε θερμομετρο κ αν εχεις δεκατα νομιζω καλο να το αναφέρεις.. αλλιώς πονοκεφαλος κ απο το αγχος μπορει να σε επιασε ποσο μαλλον με το προβλημα στα ιγμόρεια!  Πωπω..θα με καραντινιαζαν απευθείας εμενα με βροχικο ασθμα αστα να πανε .... :blink: Πού ειστε απο βάρος??

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, KNecky είπε:

Να σου ζησει η κορακλα κ ολα να πανε καλα ευχομαι!! Με υγεια κ ευτυχια στη ζωη της κ σύντομα να στην φερουν στην αγκαλιτσα σου!! Τι λες τωρα?! Τι τραβηξες κοπελα μου.. δεν εχει καμμια σημασια παντως τωρα κ καλή ανάρρωση απο την καισαρική με καθολου πονο εύχομαι!

Με το καλο αγάπη μου!!! Βαλε θερμομετρο κ αν εχεις δεκατα νομιζω καλο να το αναφέρεις.. αλλιώς πονοκεφαλος κ απο το αγχος μπορει να σε επιασε ποσο μαλλον με το προβλημα στα ιγμόρεια!  Πωπω..θα με καραντινιαζαν απευθείας εμενα με βροχικο ασθμα αστα να πανε .... :blink: Πού ειστε απο βάρος??

Δεν έχω δέκατα. Αλλά μου έχει κολλήσει στο μυαλό γιατί από το βράδυ νιώθω το βάρος και τον πόνο και γενικά δεν νιώθω 100% καλά, λες και κάτι με περιτριγυρίζει. Ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω. Λέω να πάρω το γιατρό και να τον ρωτήσω. Αν με θεωρεί ύποπτη ας πάω στο Ιασώ να κάνω το τεστ κι αναλόγως αποτελέσματος πράττουμε. Ειλικρινά έχω πελαγώσει. Το πρωί είχα 36κ8 και τώρα 36κ6. Απλά φοβάμαι μην εμφανιστώ αύριο στο Ιασώ και πω ότι έχω αυτό κι αυτό και με τρέχουν τελευταία στιγμή.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Pagotoula άντε κορίτσι μου με το καλό!

Μην αγχώνεσαι για τον πονοκέφαλο, για όνομα του Θεού, μας έχουν τρελάνει, δεν τολμάμε πια να βήξουμε ή να φταρνιστούμε... άντε το μεσημεράκι θα μας πεις για το κοριτσάκι σου! Εσύ αυτό να σκέφτεσαι, ότι αύριο θα είστε τρεις πλεον.

Αααχ @Kathrin17 τελευταίες μείναμε! 

@Polly1 όχι βέβαια οινόπνευμα στις πληγωμένες θηλές!!! Για τις πληγωμένες θηλές βάζε το γάλα σου ή κρέμα. Μιλάω για προετοιμασία θηλών, πριν γεννήσουμε. Έτσι είχε κάνει η κουνιάδα μου και στις δύο γέννες με συμβουλή γιατρού και μαίας όμως φοβάμαι να το κάνω γιατί διάβασα ότι είναι ξεπερασμένη μέθοδος. Θα ρωτήσω την Δευτέρα.

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Να μας ενημερώσεις. Γενικά είσαι καλά; Τώρα που σου δίνουν αντιβιώσεις και παυσίπονα υποχώρησε το μπούκωμα καθόλου;

Αύριο μπαίνω Θεού θέλοντος, γιατί το μωρό μία βδομάδα δεν πήρε καθόλου βάρος, οπότε δεν μπορούμε να περιμένουμε. Τώρα έχω αγχωθεί με αυτά που διαβάζω, έχω πονοκέφαλο από χτες, εικάζω ότι οφείλεται σε κύστες που έχω στα ιγμόρια, γιατί όποτε βγάζει κρύο έχω τον συγκεκριμένο οξύ πόνο που επηρεάζεται με τις κινήσεις του κεφαλιού και το νιώθω σαν βάρος. Αλλά τώρα έχω ανησυχήσει...μπορεί να θεωρηθώ ύποπτο κρούσμα και να μεταφερθώ αλλού;; Αν την @asda με το μπούκωμα την θεώρησαν ύποπτο κρούσμα, μάλλον το παραμικρό τους ταράζει...

Άντε  με το Καλό!!! Μην ανησυχείς ο πονοκέφαλος δεν είναι κάτι!! Παυσίπονα πήρα πριν από λιγο καθώς μέχρι τότε την πάλευα. Πιο πολύ είχα ζαλάδες λόγω μετάγγισης παρά πόνους.. όλα καλά θα πάνε! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, asda είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Γέννησα κι εγώ χθες βράδυ.. 3490 η μικρή. Δεν ξέρω από που να αρχίσω.. το απόγευμα εκεί που καθόμουν μου σπάνε τα νερά. Υποτίθεται ότι το Σάββατο θα ερχόμουν για nst και ο γιατρός θα με έβλεπε τη Δευτέρα. Έρχομαι στο μαιευτήριο χωρίς καμία σύσπαση η πόνο. Μιλάω με την μαια και λέμε πως αν δεν υπάρχει διαστολή αφήνουμε το vbac και πάμε κατευθείαν για καισαρική. Στην είσοδο μου παίρνουν τη θερμοκρασία και με αφήνουν να περάσω. Η μαία τη1 βάρδιας μου λέει ότι δεν έχω διαστολή οπότε λέμε με το γιατρο καισαρική. Όταν ήρθαν να μου πάρουν ιστορικό τους είπα ότι είναι μπουκωμενη και ότι είχα και φτερνισμα την προηγούμενη βδομάδα καθώς και ότι η κόρη μου είναι με ωτίτιδα. Εκεί έρχεται η προϊσταμένη μου κάνει τις ίδιες ερωτήσεις και μου είπε ότι θεωρούμαι υπόπτου κρούσμα έστω και με μπούκωμα.. επικρατεί ένας χαμός, μιλάει με 1002 γιατρούς για το πρωτόκολλο που πρέπει να ακολουθηθει και καταλήγουν ότι θα μου κάνουν το τεστ και θα γεννήσω  σε ειδική αιθουσα για προληπτικούς λόγους. Για να μην τα πολυλογώ, γέννησα με 2 γιατρούς της εφημερίας καθώς ο γιατρός μου ήταν κρυωμένος και δεν γινόταν να μπει στον χώρο αυτό.. Δεν με άφησαν να ακουμπήσω το μωρό και το πηραν σε ειδική μονάδα χώρια από τα υπόλοιπα. Υπέγραψα ότι θα της δίνουν ξενο και μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα (θέλει κάνα 24ωρο) είμαι σε απομόνωση. Ακομα δεν πιστευω τι εχει συμβει. Και απ ότι μου ειπαν κανονικά θα έπρεπε να είχα πάει σε δημόσιο να γεννήσω αλλά επειδή είχαν σπάσει τα νερά και μπήκα και ήμουν από καισαρική δεν μπορούσαν να διακινδυνεύσουν διακομιδή..

Να σου ζησει το παιδακι σου κοριτσι μου με υγεια και καλα αναθρεματα!! Πρεπει μα περασες πολυ δυσκολα με ολα αυτα απο το πουθενα!! Ειμαι σιγουρη οτι ολα θα ειναι μια χαρα και τα αποτελεσματα αρνητικα!! Ευχομαι να τελειωσει γρηγορα το μαρτυριο σας και να εισαι αγκαλιτσα με το μωρακι σου συντομα!!

 

4 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Αύριο μπαίνω Θεού θέλοντος, γιατί το μωρό μία βδομάδα δεν πήρε καθόλου βάρος, οπότε δεν μπορούμε να περιμένουμε. Τώρα έχω αγχωθεί με αυτά που διαβάζω, έχω πονοκέφαλο από χτες, εικάζω ότι οφείλεται σε κύστες που έχω στα ιγμόρια, γιατί όποτε βγάζει κρύο έχω τον συγκεκριμένο οξύ πόνο που επηρεάζεται με τις κινήσεις του κεφαλιού και το νιώθω σαν βάρος. Αλλά τώρα έχω ανησυχήσει...μπορεί να θεωρηθώ ύποπτο κρούσμα και να μεταφερθώ αλλού;; Αν την @asda με το μπούκωμα την θεώρησαν ύποπτο κρούσμα, μάλλον το παραμικρό τους ταράζει...

Με το καλο κοριτσι μου ολα καλα να πανε να υποδεχτεις το μωρακι σου και να ειστε και οι δυο υγιεις και χωρις αγχος!! Βεβαια δυσκολο ειναι το καταλαβαινω αλλα προσπαθησε οσο μπορεις!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, asda είπε:

Άντε  με το Καλό!!! Μην ανησυχείς ο πονοκέφαλος δεν είναι κάτι!! Παυσίπονα πήρα πριν από λιγο καθώς μέχρι τότε την πάλευα. Πιο πολύ είχα ζαλάδες λόγω μετάγγισης παρά πόνους.. όλα καλά θα πάνε! 

Αμήν Παναγία μου... Πριν λίγο έκλαιγα μια ώρα... Έχω αγχωθεί με όλα τώρα, από το χειρουργείο, από ότι δεν νιώθω 100% καλά, ως τον κωλοκορονοιό που μας έχει γαμ...σει τα πάντα και δεν μπορούμε να απολαύσουμε αυτές τις μοναδικές στιγμές.... Με έχει πάρει από κάτω... Αντί να είμαι χαλαρή και χαρούμενη, είμαι φοβισμένη κι αγχωμένη όσο δεν πάει... Αφού τα γράφω και βουρκώνω πάλι... Και κλαίω και μπουκώνει η μύτη και κλαίω μετά και για ρο μπούκωμα... Παράνοια... Ο άντρας μου τα έχει δει όλα.

Σου βγήκε το αποτέλεσμα; Το μωρό το είδες καθόλου; Με τον άντρα σου έχεις επαφή;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...