Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Pagotoula είπε:

Υπόθετο ακόμα δεν έχω βάλει. Μόνο ενδοφλέβια και μία ένεση πριν λίγο... Αλλά δεν με βοήθησαν παρά ελάχιστα... Ας είχα το μωρό μου κοντά τουλάχιστον, αλλά τώρα με πληγώνει κι αυτό. Γενικά πάντως στο Ιασώ, μεγάλη έλλειψη προσωπικού. Ζητάς μια βοήθεια ή ρωτάς κάτι κι έρχεται μετά από μισή ώρα. Στον θηλασμό τις κοπέλες κανείς δεν τις βοηθά πρακτικά, να πιάσει το μωρό να το τοποθετήσει κλπ. Αφήστε που κάθε μαία έρχεται και λέει τα δικά της. Η μία τους έλεγε 15 λεπτά σε κάθε μαστό την φορά, η άλλη έλεγε όση ώρα θέλει το παιδί σε έναν μόνο μαστό τη φορά. Μετά η μία έλεγε να το βάζουν να ρεφτεί, η άλλη να μην ρεφτεί τις πρώτες μέρες. Πραγματικά μπάχαλο λίγο η φάση. 

 

Αλήθεια; Να το ζητάς πάντως οτι χρειάζεσαι ένα σκασμό λεφτά δίνεις έχεις δικαίωμα να απαιτείς. Σε ποιον όροφο εισαι; Εγω ήμουν στον 5ο κ είχα πετύχει καλή φουρνιά απο μαίες μάλλον 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Pagotoula είπε:

Υπόθετο ακόμα δεν έχω βάλει. Μόνο ενδοφλέβια και μία ένεση πριν λίγο... Αλλά δεν με βοήθησαν παρά ελάχιστα... Ας είχα το μωρό μου κοντά τουλάχιστον, αλλά τώρα με πληγώνει κι αυτό. Γενικά πάντως στο Ιασώ, μεγάλη έλλειψη προσωπικού. Ζητάς μια βοήθεια ή ρωτάς κάτι κι έρχεται μετά από μισή ώρα. Στον θηλασμό τις κοπέλες κανείς δεν τις βοηθά πρακτικά, να πιάσει το μωρό να το τοποθετήσει κλπ. Αφήστε που κάθε μαία έρχεται και λέει τα δικά της. Η μία τους έλεγε 15 λεπτά σε κάθε μαστό την φορά, η άλλη έλεγε όση ώρα θέλει το παιδί σε έναν μόνο μαστό τη φορά. Μετά η μία έλεγε να το βάζουν να ρεφτεί, η άλλη να μην ρεφτεί τις πρώτες μέρες. Πραγματικά μπάχαλο λίγο η φάση. 

 

Να σου ζήσει η μπεμπουλα....Καλή ανάρρωση και με το καλό να γυρίσετε στο σπίτι σας!!!Μια χαρά κιλά είχε η μπουμπού,  μπράβο!!!Αύριο πιστεύω θα στην φέρουν...το κάνουν και λίγο επίτηδες νομίζω αυτό με την θερμοκοιτιδα,  να βγάλουν κάτι παραπάνω..Σας είπαν κόστος για την κάθε μέρα?

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ για τις ευχές σας. Η μπέμπα γεννήθηκε 3060γρ. Είπα για τον πονοκέφαλο όταν μου έπαιρναν ιστορικό, αλλά δεν θεωρήθηκα καν ύποπτο κρούσμα. Μου είπαν ότι βάσει οδηγιών τα ύποπτα είναι όσα έχουν τα συμπτώματα: αιφνίδια έναρξη πυρετού ή βήχα ή δύσπνοια ή έντονο συνάχι... Κι όσοι έχουν ταξιδέψει πρόσφατα. Το προσωπικό φοράνε όλοι μάσκες και γάντια. Κι επιτρέπεται μόνο ο σύζυγος. Επισκληρήδιο μου έκανε 2 φορές κατά τη γέννα, γιατί στο ράψιμο ένιωθα τα πάντα και χρειάστηκα δεύτερη δόση και μία αμέσως μετά. Μετά μου έβγαλε ο αναισθησιολόγος τον καθετήρα γιατί μου είπε πως δεν μπορεί να χορηγηθεί κι άλλη δόση. Ανέβηκα πάνω, πέθαινα στον πόνο, μου βάζει τριπλή δόση παυσίπονου, δεν με έπιασε ποτέ. Μετά από δυο ώρες, μου βάζει δύο άλλα συν αντιβίωση. Ένιωσα λίγο τον πόνο να μειώνεται. Αλλά τώρα επανήλθε. Να κουνηθώ δεν μπορώ λόγω πόνου. Και έχω απογοητευτεί γιατί δεν μπορούσα να κάτσω σε καροτσάκι να κατέβω να την δω έστω 5 λεπτά. Έχω τρελαθεί και με την φάση που έρχονται και πιέζουν την κοιλιά για να φύγουν τα λόχεια. Μου το έκαναν 3 φορές... Μιλάμε για τέτοιο πόνο, που μου ερχόταν να τις χαστουκίσω. 

Ακριβώς αυτο ηθελα να κανω κ εγω! Τέλειο το βαρος της!! Συγχαρητήρια . Θυμάμαι το άγχος που είχαμε με αυτο το βαρος!! Τωρα που δεν την έχεις εσυ πως τρώει ; Της δίνουν ξένο ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Αλήθεια; Να το ζητάς πάντως οτι χρειάζεσαι ένα σκασμό λεφτά δίνεις έχεις δικαίωμα να απαιτείς. Σε ποιον όροφο εισαι; Εγω ήμουν στον 5ο κ είχα πετύχει καλή φουρνιά απο μαίες μάλλον 

Κι εγώ στον 5ο, αλλά μάλλον έχουν πολύ λίγα άτομα. Από ότι ακούω λείπουν πολλές με άδεια ειδικού σκοπού κλπ. Μωρέ εγώ τα ζητάω...αλλα δεν με βοηθάνε. Τώρα μου βάλαν και υπόθετο.

Link to comment
Share on other sites

@Pagotoula τέλειο το βάρος της μπεμπούλας! Ταλαιπωρήθηκες κι εσύ βρε παιδί μου, τι γίνεται, πω πω, άρχισα να αγχώνομαι κι εγώ. Όσο για τις συνθήκες στο μαιευτήριο, είναι θέμα τύχης που θα πέσεις. Για το ρέψιμο, νομίζω ότι πρέπει να ρευτεί ή έστω να την κρατάς 20' μετά από κάθε γεύμα σε όρθια στάση, έτσι μου είχε πει η παιδίατρος που είναι σύμβουλος θηλασμού. Όσο αφορά το 15' σε κάθε στήθος ίσως έχει νόημα για να αδειάζουν και τα δύο στήθη. Θυμάμαι η δικιά μου άδειαζε το ένα στήθος και μετά κοιμόταν, και το άλλο έμενε τούμπανο και πέτρωνε...

Εμένα θυμάμαι με έπιαναν οι παυσίπονες ενέσεις, καθώς μου είχαν βγάλει την επισκληρίδιο. 

  • Μου αρέσει 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ξένη είπε:

Να σου ζήσει η μπεμπουλα....Καλή ανάρρωση και με το καλό να γυρίσετε στο σπίτι σας!!!Μια χαρά κιλά είχε η μπουμπού,  μπράβο!!!Αύριο πιστεύω θα στην φέρουν...το κάνουν και λίγο επίτηδες νομίζω αυτό με την θερμοκοιτιδα,  να βγάλουν κάτι παραπάνω..Σας είπαν κόστος για την κάθε μέρα?

Σε ευχαριστώ πολύ. Αμήν!! 

Μας είπαν 49 ευρώ τη μέρα.

Just now, Pennymav είπε:

Ακριβώς αυτο ηθελα να κανω κ εγω! Τέλειο το βαρος της!! Συγχαρητήρια . Θυμάμαι το άγχος που είχαμε με αυτο το βαρος!! Τωρα που δεν την έχεις εσυ πως τρώει ; Της δίνουν ξένο ;

Προς το παρόν μόνο ορό με νερό κι από αύριο θα το παλέψουμε με θήλαστρο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Κι εγώ στον 5ο, αλλά μάλλον έχουν πολύ λίγα άτομα. Από ότι ακούω λείπουν πολλές με άδεια ειδικού σκοπού κλπ. Μωρέ εγώ τα ζητάω...αλλα δεν με βοηθάνε. Τώρα μου βάλαν και υπόθετο.

Εισαι σε τρίκλινο η δίκλινο ;έχεις κ άλλες μαζι ;

Just now, Pagotoula είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Αμήν!! 

Μας είπαν 49 ευρώ τη μέρα.

Προς το παρόν μόνο ορό με νερό κι από αύριο θα το παλέψουμε με θήλαστρο.

Ναι πάλεΨε το με θήλαστρο .ετσι κ αλλιώς ειναι πολυ μικρή η ποσότητα που τρώνε τις πρώτες μερες .αλλα και να μην την παλεύεις δώσε κ ξένο .δεν έγινε κατι .

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Εισαι σε τρίκλινο η δίκλινο ;έχεις κ άλλες μαζι ;

Ναι πάλεΨε το με θήλαστρο .ετσι κ αλλιώς ειναι πολυ μικρή η ποσότητα που τρώνε τις πρώτες μερες .αλλα και να μην την παλεύεις δώσε κ ξένο .δεν έγινε κατι .

Σε 3κλινο ειμαι..  Εννοείται πως θα δώσω και ξένο, απλά θα προσπαθήσω και το θήλαστρο, αφού δεν έχω το μωρό να ξεκινήσει να πίνει, ας προσπαθήσω τουλάχιστον έτσι να ξεκινήσω την παραγωγή.

Ακόμη δεν έχω κλείσει μάτι από τον πόνο κι έχω πάρει και υπόθετο και ενδοφλέβια πάλι. Είμαι τόσο κουρασμένη κι εξαντλημενη, πάνε να κλείσουν τα μάτια μου ένα λεπτό και από τον πόνο πετάγομαι.

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Σε 3κλινο ειμαι..  Εννοείται πως θα δώσω και ξένο, απλά θα προσπαθήσω και το θήλαστρο, αφού δεν έχω το μωρό να ξεκινήσει να πίνει, ας προσπαθήσω τουλάχιστον να ξεκινήσω την παραγωγή.

Ακόμη δεν έχω κλείσει μάτι από τον πόνο κι έχω πάρει και υπόθετο και ενδοφλέβια πάλι. Είμαι τόσο κουρασμένη κι εξαντλημενη, πάνε να κλείσουν τα μάτια μου ένα λεπτό και από τον πόνο 

Να σου ζήσει κορίτσι μου!!! Μια χαρα λαι το βαρος της! Ευχομαι συντομα στη  αγκαλια σου!! Τελικα μια ταλαιπωρία την τράβηξες κι εσύ.. τι να πω.. κουραγιο! Στο ιασω παντως ξερω οτι υπαρχει αυτό το θέμα με τις μαιες γιατί εκτελούν και αλλά χρέη που δεν είναι απαραίτητα στις υποχρεώσεις τους και δεν προλαβαίνουν.. Η νύφη μου είχε πολλά παράπονα, η αδερφή μου πάλι όχι. Είναι ανάλογα.. στα 3κλινα τελικά ο συνοδός μένει το βραδυ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pagotoula είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Αμήν!! 

Μας είπαν 49 ευρώ τη μέρα.

Προς το παρόν μόνο ορό με νερό κι από αύριο θα το παλέψουμε με θήλαστρο.

Μόνο? Νόμιζα είναι 200 ευρώ τη μέρα και είχα αγχωθεί γιατί σίγουρα θα μας την βάλουν και εμάς μια με δύο μέρες...

Κάνε υπομονή,  οι πρώτες δύο μέρες είναι δύσκολες από πόνους αλλά μετά ούτε που θα τους θυμάσαι...σημασία έχει που είστε καλά και οι δύο και σε λίγες ώρες θα την έχει αγκαλίτσα....

  • Ευχαριστώ 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, asda είπε:

Να σου ζήσει κορίτσι μου!!! Μια χαρα λαι το βαρος της! Ευχομαι συντομα στη  αγκαλια σου!! Τελικα μια ταλαιπωρία την τράβηξες κι εσύ.. τι να πω.. κουραγιο! Στο ιασω παντως ξερω οτι υπαρχει αυτό το θέμα με τις μαιες γιατί εκτελούν και αλλά χρέη που δεν είναι απαραίτητα στις υποχρεώσεις τους και δεν προλαβαίνουν.. Η νύφη μου είχε πολλά παράπονα, η αδερφή μου πάλι όχι. Είναι ανάλογα.. στα 3κλινα τελικά ο συνοδός μένει το βραδυ; 

Ναι επιτρέπεται να μείνει. Εμείς τους διώξαμε πάντως... :-P τι να κάθονται να κοιμούνται στην καρέκλα; Είμαστε που είμαστε κι οι 3 μας με το μάτι γαρίδα από τους πόνους, οι άλλες 2 κοπέλες θηλάζουν κι ανά 2-3 ώρες... Βασανιστήριο θα ήταν και για αυτούς.

Just now, Ξένη είπε:

Μόνο? Νόμιζα είναι 200 ευρώ τη μέρα και είχα αγχωθεί γιατί σίγουρα θα μας την βάλουν και εμάς μια με δύο μέρες...

Κάνε υπομονή,  οι πρώτες δύο μέρες είναι δύσκολες από πόνους αλλά μετά ούτε που θα τους θυμάσαι...σημασία έχει που είστε καλά και οι δύο και σε λίγες ώρες θα την έχει αγκαλίτσα....

200;; Εμάς 49 μας είπαν... 

Μακάρι να βελτιωθώ..γιατί δεν παλεύεται.. Και το γεγονός ότι δεν βλέπω το μωρό, το κάνει ακόμα πιο επώδυνο, γιατί δεν μπορώ να ξεχνιέμαι..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pagotoula είπε:

Σε 3κλινο ειμαι..  Εννοείται πως θα δώσω και ξένο, απλά θα προσπαθήσω και το θήλαστρο, αφού δεν έχω το μωρό να ξεκινήσει να πίνει, ας προσπαθήσω τουλάχιστον έτσι να ξεκινήσω την παραγωγή.

Ακόμη δεν έχω κλείσει μάτι από τον πόνο κι έχω πάρει και υπόθετο και ενδοφλέβια πάλι. Είμαι τόσο κουρασμένη κι εξαντλημενη, πάνε να κλείσουν τα μάτια μου ένα λεπτό και από τον πόνο πετάγομαι.

Ελπίζω αυριο να σε σηκώσουν . Θα νιώσεις πολυ καλυτερα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Ναι επιτρέπεται να μείνει. Εμείς τους διώξαμε πάντως... :-P τι να κάθονται να κοιμούνται στην καρέκλα; Είμαστε που είμαστε κι οι 3 μας με το μάτι γαρίδα από τους πόνους, οι άλλες 2 κοπέλες θηλάζουν κι ανά 2-3 ώρες... Βασανιστήριο θα ήταν και για αυτούς.

200;; Εμάς 49 μας είπαν... 

Μακάρι να βελτιωθώ..γιατί δεν παλεύεται.. Και το γεγονός ότι δεν βλέπω το μωρό, το κάνει ακόμα πιο επώδυνο, γιατί δεν μπορώ να ξεχνιέμαι..

Κανε υπομονή παγωτουλα μου.. Ευχομαι η μέρα που ξημέρωσε να'ναι καλύτερη για σένα από θέμα πονων κ να καταφέρεις να κοιμηθείς για να ξεκουραστείς..να σου φέρουν γρήγορα τη μικρουλα σου για να χεις κ την παρηγορια της.. Μήπως καταφέρεις σήμερα να πας να τη δεις κ συ?? 

Αλήθεια φευγουν οι μπαμπάδες? Στο Λητώ που είμαι αν ο μπαμπάς βγει δν επιτρέπεται να ξαναμπεί.. Όταν με το καλό έρθει η ώρα μας, θα μπουμε ακόμη κ με τις βαλίτσες γτ δε θα μπορεί ουτε στο αμάξι να παει ο άντρας μου.. Τους παρεχουν φαγητό, με μικρή επιβάρυνση, επιτρέπεται να κάνουν μπάνιο μέσα στο μαιευτήριο (που δν ξέρω ακριβώς) κ προσπαθουν να'ναι μια γυναίκα σε κάθε δωμάτιο αν κ μου'πε η μαια μου ότι δυσκόλεψε λίγο αυτό αυτές τις μέρες γτ πολλοι λόγω της κατάστασης προτιμουν να επισπεύσουν τοκετους.. 

  • Μου αρέσει 2

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Κανε υπομονή παγωτουλα μου.. Ευχομαι η μέρα που ξημέρωσε να'ναι καλύτερη για σένα από θέμα πονων κ να καταφέρεις να κοιμηθείς για να ξεκουραστείς..να σου φέρουν γρήγορα τη μικρουλα σου για να χεις κ την παρηγορια της.. Μήπως καταφέρεις σήμερα να πας να τη δεις κ συ?? 

Αλήθεια φευγουν οι μπαμπάδες? Στο Λητώ που είμαι αν ο μπαμπάς βγει δν επιτρέπεται να ξαναμπεί.. Όταν με το καλό έρθει η ώρα μας, θα μπουμε ακόμη κ με τις βαλίτσες γτ δε θα μπορεί ουτε στο αμάξι να παει ο άντρας μου.. Τους παρεχουν φαγητό, με μικρή επιβάρυνση, επιτρέπεται να κάνουν μπάνιο μέσα στο μαιευτήριο (που δν ξέρω ακριβώς) κ προσπαθουν να'ναι μια γυναίκα σε κάθε δωμάτιο αν κ μου'πε η μαια μου ότι δυσκόλεψε λίγο αυτό αυτές τις μέρες γτ πολλοι λόγω της κατάστασης προτιμουν να επισπεύσουν τοκετους.. 

Σε ευχαριστώ Κάθριν μου... Αν καταφέρω να σηκωθώ να κάτσω στο καροτσάκι θα πάω. Στη 1παρά15 μπορούμε να πάμε εμείς να τη δούμε. Προς το παρόν δυνοπαθώ να κάτσω στο κρεβάτι καθιστή. Μόνο αν κάποιος μου κινεί σιγά σιγά τα πόδια.

Ναι, οι μπαμπάδες μπορούν να φύγουν και να ρχόνται. Μα ποιος ο λόγος να μείνουν μέσα; Μη και κολλήσουν αυτές τις 4 μέρες παραμονής; Υπερβολή μου φαίνεται κι αυτό. Εκτός αν έχει κάποια άλλη λογική. Άσε που με τέτοια ταλαιπωρία και γι αυτούς, μόνο σπίτι για μπάνιο και φαί πάνε οι κακόμοιροι..δεν παλεύεται κάτι άλλο (πχ ψώνια). Όσο για μονόκλινα, εδώ αποκλείεται να έπαιζε τέτοιο σενάριο, γιατί έχει πραγματικά πολλές λεχώνες. Αλλά τουλάχιστον είναι ευρύχωρα τα δωμάτια. Και κάθε κρεβάτι έχει το χώρο του, τραπέζι, κομοδίνο, καρέκλα, ντουλάπα και χωρίζονται και με κουρτίνες. Έχουμε και παράθυρο ανοιχτό. Γενικά όλοι προσέχουν, είναι με οινόπνευμα, αντισηπτικό, μάσκες. Κι όπως θα δεις κι εσύ, πολύ περισσότερο συναναστρέφεσαι κι έρχεσαι σε επαφή με τις μαίες, που έρχονται κάθε τρεις και λίγο για φάρμακα, αλλαγές, εξετάσεις, φέρνουν τα μωρά κλπ κλπ, παρά με το άλλο ζευγάρι που κάθεται στη μεριά του...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Σε ευχαριστώ Κάθριν μου... Αν καταφέρω να σηκωθώ να κάτσω στο καροτσάκι θα πάω. Στη 1παρά15 μπορούμε να πάμε εμείς να τη δούμε. Προς το παρόν δυνοπαθώ να κάτσω στο κρεβάτι καθιστή. Μόνο αν κάποιος μου κινεί σιγά σιγά τα πόδια.

Ναι, οι μπαμπάδες μπορούν να φύγουν και να ρχόνται. Μα ποιος ο λόγος να μείνουν μέσα; Μη και κολλήσουν αυτές τις 4 μέρες παραμονής; Υπερβολή μου φαίνεται κι αυτό. Εκτός αν έχει κάποια άλλη λογική. Άσε που με τέτοια ταλαιπωρία και γι αυτούς, μόνο σπίτι για μπάνιο και φαί πάνε οι κακόμοιροι..δεν παλεύεται κάτι άλλο (πχ ψώνια). Όσο για μονόκλινα, εδώ αποκλείεται να έπαιζε τέτοιο σενάριο, γιατί έχει πραγματικά πολλές λεχώνες. Αλλά τουλάχιστον είναι ευρύχωρα τα δωμάτια. Και κάθε κρεβάτι έχει το χώρο του, τραπέζι, κομοδίνο, καρέκλα, ντουλάπα και χωρίζονται και με κουρτίνες. Έχουμε και παράθυρο ανοιχτό. Γενικά όλοι προσέχουν, είναι με οινόπνευμα, αντισηπτικό, μάσκες. Κι όπως θα δεις κι εσύ, πολύ περισσότερο συναναστρέφεσαι κι έρχεσαι σε επαφή με τις μαίες, που έρχονται κάθε τρεις και λίγο για φάρμακα, αλλαγές, εξετάσεις, φέρνουν τα μωρά κλπ κλπ, παρά με το άλλο ζευγάρι που κάθεται στη μεριά του...

Μάλλον έτσι εξασφαλίζεται ότι οι μπαμπάδες δε θα έρθουν σε επαφή με κανέναν εκτός μαιευτηριου οπότε αποφεύγεται ο κίνδυνος να "φέρουν κάτι " μέσα.. Κ μόνη να μην εισαι στο δωμάτιο κ να υπάρχει κ άλλο ζευγάρι οκ, λογικά κ αυτοί αφου περιμεναν το μωράκι τους προσεχτικοι θα'ταν με τις επαφές τους.. Απ'την άλλη οι μαίες κ το προσωπικο μήπως δν πηγαινουν σπίτι τους κ δν έχουν επαφές εκτός μαιευτηριου?!! Τεσπα.. Ας ελπίσουμε να πανε ολα καλα κ να γυρίσουμε γεροι όλοι στην καραντίνα του σπιτιού μας... 

Μακάρι να μπορέσεις να τη δεις.. Κανενα παυσιπονο σου έδωσαν?? 


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...