Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Lila ki είπε:

      Κορίτσια κάποια στιγμή με τράβηξαν οι ωοθήκες μ και επι τόπου ξεπρηστηκε το στήθος μ το βάρος που ένιωθα χαμηλά έφυγε ο πόνος στην ουρα σταματησε  … μακάρι να ήταν ιδέα μου αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες .

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα. @Pagotoula μάλλον είσαι από τις 《τυχερές》που δύσκολα τις πιάνει η αναισθησία και τα παυσίπονα. Ελπίζω σήμερα να είσαι καλύτερα. Πιθανόν να δεις και την κόρη σου!

Εγώ έχω αύριο γιατρό, τελευταία φορά. Θα ρωτήσω για το συνοδό. Σας είπα ότι μας ζήτησε δύο φιάλες αίμα, τις οποίες λογικά θα δώσει ο σύζυγος, δεν υπάρχει άλλος. Αισθάνομαι λίγο μουδιασμένη. Ελπίζω σε λίγο καιρό, να τα θυμόμαστε όλα αυτά ως ένα κακό όνειρο. 

 

  • Μου αρέσει 3

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16 ώρες πρίν, Kathrin17 είπε:

Να σου ζήσει κορίτσι μου γλυκο!! Ελπίζω γρήγορα να ναι καλά με την αναπνοή της κ να στη φέρουν στην αγκαλίτσα... Σίγουρα όμως θα μπορείς κ συ να πας να τη δεις! Εύχομαι οι πονοι σου να κρατήσουν όσο λιγότερο γίνεται κ να αναρρώσεις γρήγορα.. Μήπως αν προσπαθησεις να κοιμηθείς σε βοηθήσει.. Δν ξέρω τι άλλο να σου πω.. Μπορεί να σου φαίνονται κ χαζα όσα γράφω τώρα.. Ειλικρινά ευχομαι να περασουν όλα γρήγορα.. 

 

Μανουλα              ΠΗΤ         

Ελλην                     3/3           κοριτσακι

AMAL04                13/3         αγορακι

iliana88                 19/3         αγορακι

fairytale18            26/3         κοριτσακι

Annette                 26/3          αγορακι

Honeybee             28/3          αγορακι

Kathrin17              31/3         κοριτσακι

souzanna7            3/4            αγορακι

Nackt                      4/4          κοριτσακι

Sweet_child           6/4           αγορακι

katerinakk              6/4           αγορακι

Pennyep26             8/4          κοριτσακια 2

 

 

              :-P :-P ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! :-P :-P              

 

Μανουλα                 Ημ/νια     

Murtw.st                   14/2             αγορακι 

Pennymav                 20/2            κοριτσακι

Ζουζουνιαααα2        20/2            κοριτσακια 2

KNecky                      22/2            κοριτσακι

Ματιλντα                  22/2            κοριτσακι

Polly1                         27/2            κοριτσακι

ALEX210                   27/2             αγορακι   

Ματίλντα20               5/3              κοριτσακι

mpoukitsa                  6/3              αγορακι

teta2                          14/3             κοριτσακι

eleniart                         ?                κοριτσακι

Φιλενια                     18/3             κοριτσακι

asda                           19/3             κοριτσακι

Pagotoula                 21/3             κοριτσακι

Κοριτσι εγω γεννησα 11/3

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα. Όσες έχετε γεννησει.. σε τι φάση είστε με τα κιλά; Εγω εχασα στο πρώτο δεκαήμερο 6 κιλά, αλλα τις τελευταίες 2-3 βδομάδες εχει κολλήσει τελείως η ζυγαριά για τα αλλα 6... βέβαια επειδή θηλάζω δεν προσπαθώ να μειώσω θερμίδες απλα τρώω όσο πιο υγιεινά γίνεται... 

Link to comment
Share on other sites

@eleniart

 

Μανουλα              ΠΗΤ         

Ελλην                     3/3           κοριτσακι

AMAL04                13/3         αγορακι

iliana88                 19/3         αγορακι

fairytale18            26/3         κοριτσακι

Annette                 26/3          αγορακι

Honeybee             28/3          αγορακι

Kathrin17              31/3         κοριτσακι

souzanna7            3/4            αγορακι

Nackt                      4/4          κοριτσακι

Sweet_child           6/4           αγορακι

katerinakk              6/4           αγορακι

Pennyep26             8/4          κοριτσακια 2

 

 

              :-P :-P ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! :-P :-P              

 

Μανουλα                 Ημ/νια     

Murtw.st                   14/2             αγορακι 

Pennymav                 20/2            κοριτσακι

Ζουζουνιαααα2        20/2            κοριτσακια 2

KNecky                      22/2            κοριτσακι

Ματιλντα                  22/2            κοριτσακι

Polly1                         27/2            κοριτσακι

ALEX210                   27/2             αγορακι   

Ματίλντα20               5/3              κοριτσακι

mpoukitsa                  6/3              αγορακι

eleniart                      11/3             κοριτσακι

teta2                          14/3             κοριτσακι

Φιλενια                     18/3             κοριτσακι

asda                           19/3             κοριτσακι

Pagotoula                 21/3             κοριτσακι

  • Μου αρέσει 2

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st said:

Κορίτσια μου καλημέρα. Όσες έχετε γεννησει.. σε τι φάση είστε με τα κιλά; Εγω εχασα στο πρώτο δεκαήμερο 6 κιλά, αλλα τις τελευταίες 2-3 βδομάδες εχει κολλήσει τελείως η ζυγαριά για τα αλλα 6... βέβαια επειδή θηλάζω δεν προσπαθώ να μειώσω θερμίδες απλα τρώω όσο πιο υγιεινά γίνεται... 

Καλημερα, εγω εχασα 6 στη γεννα κ απο τοτε κολλησα οπως λες κ συ. Τρωω πολυ σε σχεση με πριν αλλα πολυ υγιεινά ακομα αν κ τρωω ζαχαρη , δεν επιτρεπονται γαλα κ αυγα λογω ιστορικού αλλεργίας στα μωρα μου οποτε περιοριζομαι απο αυτο κ δεν τρωω junk food. Η πείρα μου λεει 6-7 κιλα χανονται στην αρχη κ τα υπολ σε 2-3 μηνες αλλα εχει κάθε κοπελα κτ διαφορετικο ζησει δεν ειναι απολυτο αυτό π σ λεω.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Murtw.st είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα. Όσες έχετε γεννησει.. σε τι φάση είστε με τα κιλά; Εγω εχασα στο πρώτο δεκαήμερο 6 κιλά, αλλα τις τελευταίες 2-3 βδομάδες εχει κολλήσει τελείως η ζυγαριά για τα αλλα 6... βέβαια επειδή θηλάζω δεν προσπαθώ να μειώσω θερμίδες απλα τρώω όσο πιο υγιεινά γίνεται... 

Εγώ ξεκίνησα 70 και έφτασα 81. Με τη γέννα έχασα γύρω στα 6 και ακόμα κάπου εκεί είμαι δλδ 75  μια εβδομάδα μετά τη γεννα. Σιγά σιγά θα φύγουν και αυτά, δεν αγχώνομαι..

Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Καλημερα, εγω εχασα 6 στη γεννα κ απο τοτε κολλησα οπως λες κ συ. Τρωω πολυ σε σχεση με πριν αλλα πολυ υγιεινά ακομα αν κ τρωω ζαχαρη , δεν επιτρεπονται γαλα κ αυγα λογω ιστορικού αλλεργίας στα μωρα μου οποτε περιοριζομαι απο αυτο κ δεν τρωω junk food. Η πείρα μου λεει 6-7 κιλα χανονται στην αρχη κ τα υπολ σε 2-3 μηνες αλλα εχει κάθε κοπελα κτ διαφορετικο ζησει δεν ειναι απολυτο αυτό π σ λεω.

Είναι κ αυτός ο αποκλεισμός στο σπίτι τωρα δεν μπορούμε να βγούμε να περπατήσουμε κιόλας. Αν κ εγω επειδή μένω επαρχία πήρα χθες άντρα μωρό καρότσι κ πήγαμε περπατήσαμε λίγο δίπλα στη θάλασσα κάπου απομονωμένα να ανασάνω πια λίγο οξυγόνο είμαι σχεδόν 40 μέρες κλεισμένη μέσα... 

Just now, teta2 είπε:

Εγώ ξεκίνησα 70 και έφτασα 81. Με τη γέννα έχασα γύρω στα 6 και ακόμα κάπου εκεί είμαι δλδ 75  μια εβδομάδα μετά τη γεννα. Σιγά σιγά θα φύγουν και αυτά, δεν αγχώνομαι..

Ε κ εγω σκέψου ξεκίνησα 72, έφτασα 84, κ τωρα ενώ έπιασα 77 κάποια στιγμή έχω κολλήσει στα 78 εδω κ 20 μέρες.. Νταξει όποτε πάνω κάτω όλες έτσι ειμαστε! Γιατι είχα αρχίσει να νιώθω λίγο άβολα με τα κιλά μου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Είναι κ αυτός ο αποκλεισμός στο σπίτι τωρα δεν μπορούμε να βγούμε να περπατήσουμε κιόλας. Αν κ εγω επειδή μένω επαρχία πήρα χθες άντρα μωρό καρότσι κ πήγαμε περπατήσαμε λίγο δίπλα στη θάλασσα κάπου απομονωμένα να ανασάνω πια λίγο οξυγόνο είμαι σχεδόν 40 μέρες κλεισμένη μέσα... 

Ε κ εγω σκέψου ξεκίνησα 72, έφτασα 84, κ τωρα ενώ έπιασα 77 κάποια στιγμή έχω κολλήσει στα 78 εδω κ 20 μέρες.. Νταξει όποτε πάνω κάτω όλες έτσι ειμαστε! Γιατι είχα αρχίσει να νιώθω λίγο άβολα με τα κιλά μου 

Ε ναι , να μην αγχωνόμαστε τώρα και για τα κιλά!!! Θα φύγουν που θα πάνε;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st said:

Είναι κ αυτός ο αποκλεισμός στο σπίτι τωρα δεν μπορούμε να βγούμε να περπατήσουμε κιόλας. Αν κ εγω επειδή μένω επαρχία πήρα χθες άντρα μωρό καρότσι κ πήγαμε περπατήσαμε λίγο δίπλα στη θάλασσα κάπου απομονωμένα να ανασάνω πια λίγο οξυγόνο είμαι σχεδόν 40 μέρες κλεισμένη μέσα... 

Ε κ εγω σκέψου ξεκίνησα 72, έφτασα 84, κ τωρα ενώ έπιασα 77 κάποια στιγμή έχω κολλήσει στα 78 εδω κ 20 μέρες.. Νταξει όποτε πάνω κάτω όλες έτσι ειμαστε! Γιατι είχα αρχίσει να νιώθω λίγο άβολα με τα κιλά μου 

Αχ τυχερηη!! Να πηγαινα κ γω λίγο διπλα στη θαλασσα δεν φανταζεσαι ποσο το λαχταράω.. υπομονή..μονο μπαλκονι εχει τωρα γ μας.. κ οταν ειχα βγει για να παω ΙΚΑ ηταν τοσο ασχημη η εμπειρια π χαρηκα π γυρισα σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Αχ τυχερηη!! Να πηγαινα κ γω λίγο διπλα στη θαλασσα δεν φανταζεσαι ποσο το λαχταράω.. υπομονή..μονο μπαλκονι εχει τωρα γ μας.. κ οταν ειχα βγει για να παω ΙΚΑ ηταν τοσο ασχημη η εμπειρια π χαρηκα π γυρισα σπιτι.

Αστα τουλάχιστον προλάβαμε γεννήσαμε τα κορίτσια που γεννάνε τωρα τραβάνε πολύ μεγαλύτερο ζόρι! Αυτό σκέφτομαι κ παρηγοριέμαι... άσε που με αφορμή τον ιο αποφεύγω συστηματικά τα πεθερικά μου που τους εχει πιάσει ο καημός για το εγγόνι κ μου έχουν πρήξει τα συκώτια 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Αμήν!! 

Μας είπαν 49 ευρώ τη μέρα.

Προς το παρόν μόνο ορό με νερό κι από αύριο θα το παλέψουμε με θήλαστρο.

Καλημέρα!!! Σε νιώθω λίγο καλύτερα Σήμερα!! Αυτό που πατάνε την κοιλιά οντως απαίσιο, το είχα ξεχάσει όμως, το ίδιο θα συμβεί και με σενα!! Οι μαιες λένε διαφορετικα πράγματα γιατί δεν ξέρουν! Η γαλουχια δε διδάσκεται στη μαιευτική.  Πάντα να δίνεις και τα 2 στήθη για να μην πετρωνουν και για να ενεργοποιείται η παραγωγή και από τα 2. Γενικά όταν στην φέρουν να την έχεις συνέχεια πανω σου, θα δεις ότι θα στη γδυσουν κιολας για να στε δέρμα με δέρμα! Μονο να σε μυρίσει μπορεί άλλωστε!! Εγω ήμουν εχθρός της συγκοιμησης στο ίδιο κρεβάτι αλλα από το μαιευτήριο κιολας κοιμόμασταν έχοντας την πανω μου!! Να θηλασω ξαπλωτή ομως δεν κατάφερα!! Όπως είπαν και τα κορίτσια να λες συνέχεια να σου δείχνουν στάσεις θηλασμού, να στη βάζουν στο στήθος εστω εκείνες! Το ότι δεν έρχονται εγκαίρως ισχύει, ειδικά τη νύχτα! Θα πάνε ολα Καλά!! 

 

Just now, Murtw.st είπε:

Αστα τουλάχιστον προλάβαμε γεννήσαμε τα κορίτσια που γεννάνε τωρα τραβάνε πολύ μεγαλύτερο ζόρι! Αυτό σκέφτομαι κ παρηγοριέμαι... άσε που με αφορμή τον ιο αποφεύγω συστηματικά τα πεθερικά μου που τους εχει πιάσει ο καημός για το εγγόνι κ μου έχουν πρήξει τα συκώτια 

Χαχα! Τα ίδια με τα πεθερικά!! Θέλανε στις αρχές να έρθουν και με ΜΜΜ και ακομη δε γινόταν αυτος ο χαμος όπως τωρα οποτε έβγαινα εγώ η υπερβολική και η υστερική! Τώρα έχουν καταπιεί τη γλώσσα τους!! Γενικά είναι δύσκολα για όλες μας!! Περίμενα μα 40σω να βγω λίγο έξω που έχω μπαφιασει  μεσα απο τη μέση της εγκυμοσύνης αλλα είμαστε μακριά ακομη απ ο Αυτό...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Καλημέρα!!! Σε νιώθω λίγο καλύτερα Σήμερα!! Αυτό που πατάνε την κοιλιά οντως απαίσιο, το είχα ξεχάσει όμως, το ίδιο θα συμβεί και με σενα!! Οι μαιες λένε διαφορετικα πράγματα γιατί δεν ξέρουν! Η γαλουχια δε διδάσκεται στη μαιευτική.  Πάντα να δίνεις και τα 2 στήθη για να μην πετρωνουν και για να ενεργοποιείται η παραγωγή και από τα 2. Γενικά όταν στην φέρουν να την έχεις συνέχεια πανω σου, θα δεις ότι θα στη γδυσουν κιολας για να στε δέρμα με δέρμα! Μονο να σε μυρίσει μπορεί άλλωστε!! Εγω ήμουν εχθρός της συγκοιμησης στο ίδιο κρεβάτι αλλα από το μαιευτήριο κιολας κοιμόμασταν έχοντας την πανω μου!! Να θηλασω ξαπλωτή ομως δεν κατάφερα!! Όπως είπαν και τα κορίτσια να λες συνέχεια να σου δείχνουν στάσεις θηλασμού, να στη βάζουν στο στήθος εστω εκείνες! Το ότι δεν έρχονται εγκαίρως ισχύει, ειδικά τη νύχτα! Θα πάνε ολα Καλά!! 

 

Χαχα! Τα ίδια με τα πεθερικά!! Θέλανε στις αρχές να έρθουν και με ΜΜΜ και ακομη δε γινόταν αυτος ο χαμος όπως τωρα οποτε έβγαινα εγώ η υπερβολική και η υστερική! Τώρα έχουν καταπιεί τη γλώσσα τους!! Γενικά είναι δύσκολα για όλες μας!! Περίμενα μα 40σω να βγω λίγο έξω που έχω μπαφιασει  μεσα απο τη μέση της εγκυμοσύνης αλλα είμαστε μακριά ακομη απ ο Αυτό...

Αστα εντωμεταξύ ο άντρας μου δουλεύει ακομα δεν έχουν κλείσει απο τη δουλειά του, αν κ κατα κει πάει, τουλάχιστον προσπαθεί να πηγαίνει όσες μέρες το λιγότερο γίνεται... έχω αρχίσει κ σκυλοβαριεμαι πια μόνη μου σπίτι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Αστα εντωμεταξύ ο άντρας μου δουλεύει ακομα δεν έχουν κλείσει απο τη δουλειά του, αν κ κατα κει πάει, τουλάχιστον προσπαθεί να πηγαίνει όσες μέρες το λιγότερο γίνεται... έχω αρχίσει κ σκυλοβαριεμαι πια μόνη μου σπίτι 

Κι εμένα δουλεύει ακομη!! Θα πρέπει να περάσει και ο Απριλιος για να βγούμε λίγο εξω!!!Τι να κάνουμε!! Μονο μπαλκόνι σε λίγες μερες!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st said:

Αστα εντωμεταξύ ο άντρας μου δουλεύει ακομα δεν έχουν κλείσει απο τη δουλειά του, αν κ κατα κει πάει, τουλάχιστον προσπαθεί να πηγαίνει όσες μέρες το λιγότερο γίνεται... έχω αρχίσει κ σκυλοβαριεμαι πια μόνη μου σπίτι 

 

Just now, Polly1 said:

Κι εμένα δουλεύει ακομη!! Θα πρέπει να περάσει και ο Απριλιος για να βγούμε λίγο εξω!!!Τι να κάνουμε!! Μονο μπαλκόνι σε λίγες μερες!!

Κ γω τα ιδια..δεν μπορω την τοση κλεισουρα κ ας ειμαι του σπιτιου γενικα. Εμενα δουλευει απο το σπίτι ευτυχώς αλλα κ παλι δεν ειναι κ οτι καλυτερο. Ο μικρος εχει σαλταρει κ αυτος.. ρωτάει ποτε θα παμε σουπερμαρκετ κ ας μην του αρεσε ποτε γτ μαλλον θελει να βγει εξω εστω κ ας ειναι  να παει εκει. Χαχαχα!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Pagotoula said:

Κορίτσια γεννήσαμε το πρωί.. Δυστυχώς όμως η μπέμπα έχει ταχύπνοια και μπήκε θερμοκοιτίδα.. Δεν την έχω δει, παρά μόνο σρη γέννα... Δεν φαντάζεστε πόσο με χει πάρει από κάτω... Τυχερές όσες γέννησαν με κτ κι ήταν γρήγορα καλά... Εγώ δεν ανήκω σε αυτές... Υ π ο φ έ ρ ω... Πονάω απίστευτα... Τι οι 3 επισκληρίδιοι..τι τα 3 ενδοφλέβια παυσίπονα... Δεν ξέρω τι να κάνω ειλικρινά με τέτοιους πόνους... Είμαι ράκος. Δεν μου βγαίνει η φωνή από το στόμα... 

Συγχαρητήρια @Pagotoula και μη στεναχωριέσαι. Όταν γέννησα, είδα το μωρό στον τοκετό και το έπιασα ξανά στα χέρια μου την 4η μέρα γιατί μπήκε θερμοκοιτίδα (ήταν λίγο πρόωρο και είχε υπογλυκαιμία). Δεν ήθελα να το γράψω αλλά ένιωσα την ανάγκη να σου το πω για να σε ενθαρρύνω. Όλα θα πάνε καλά, κλείσε τα αφτιά σου σε όλα και ξεκουράσου να ανακτήσεις δυνάμεις για τη φροντίδα του μωρού σου γιατί σε λίγο θα είναι μαζί σου. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...