Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, mpempaki1 είπε:

χαχα που να την βρούμε την όρεξη καλε.. 

εδώ ο γιατρός με κοίταξε για διαστολή και λέει μπορεί να δεις λίγο ροζ η καφέ.. που να κάνω και σεξ. (δεν το λεω απο θεμα εντάσεις εννοείται)

χαχαχ αν είναι ν γεννήσω όμως χαλάλι χαχαχ

Αυτό ξαναπες το.. Ουτε εγώ έχω όρεξη ουτε ο συζυγος.. Το μυαλό είναι άλλου πλεον.. Αλλά αν φτάσω στην πητ ή την περασω προβλεπω να το επιχειρούμε.. Χαχαχα.. Μήπως το αποφασίσει η μπέμπα να βγει.. Χαλάλι χαλάλι


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Kathrin17 είπε:

Αυτό ξαναπες το.. Ουτε εγώ έχω όρεξη ουτε ο συζυγος.. Το μυαλό είναι άλλου πλεον.. Αλλά αν φτάσω στην πητ ή την περασω προβλεπω να το επιχειρούμε.. Χαχαχα.. Μήπως το αποφασίσει η μπέμπα να βγει.. Χαλάλι χαλάλι

Πότε έχεις πητ εσυ; ξεχναωω χαχα.

αχ τι μας κάνουν.. μακάρι να αποφασίζαμε εμείς ποτε θα βγουν. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

Πότε έχεις πητ εσυ; ξεχναωω χαχα.

αχ τι μας κάνουν.. μακάρι να αποφασίζαμε εμείς ποτε θα βγουν. 

Πητ 31/3..σημερα λοιπόν μπήκα στην τελευταία εβδομάδα.. Οι περισσοτερες διάβασα γεννούν από 40+ έως 41+  τουλάχιστον οι πρωτοτοκες.. Για να δουμε αν θα ισχύσει σε μένα.. Εσυ ποτε? 


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Πητ 31/3..σημερα λοιπόν μπήκα στην τελευταία εβδομάδα.. Οι περισσοτερες διάβασα γεννούν από 40+ έως 41+  τουλάχιστον οι πρωτοτοκες.. Για να δουμε αν θα ισχύσει σε μένα.. Εσυ ποτε? 

αχ οχιι  αχαχα. γιατί τόσο πολύ.. πάντως εμένα 2 φίλες μου η μια γέννησε 38κ5 και η άλλη 39.. ας παρηγορηθω λίγο χαχχα. άντε με το καλο κοριτσάκι μου. εγώ είμαι 38κ1. σε έχει δει για διαστολή ο γιατρός σου;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Γέννησα κι εγώ τον γιο μου σήμερα, 4080 βγήκε τελικά, πάθαμε σοκ. Εγώ είμαι καλά. Το μωρό το έβαλαν στην παρακολούθηση γιατί παρουσίασε ταχύπνοια @Pagotoula εσείς πώς πάτε;;; Εσύ είσαι καλύτερα; Η μπέμπα;

  • Μου αρέσει 6

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, mpempaki1 είπε:

αχ οχιι  αχαχα. γιατί τόσο πολύ.. πάντως εμένα 2 φίλες μου η μια γέννησε 38κ5 και η άλλη 39.. ας παρηγορηθω λίγο χαχχα. άντε με το καλο κοριτσάκι μου. εγώ είμαι 38κ1. σε έχει δει για διαστολή ο γιατρός σου;

Από όταν μπήκα στον 9ο είχα 1  ραντεβού την εβδομάδα.. Από την επόμενη ξεκινάμε τα δυο την εβδομάδα.. Τσεκάρει αμνιακο, πλακούντα κ καρδιοτοκογραφημα.. Από κάτω δν με κοιτάζει καθόλου.. Τον απασχολεί απλά να'ναι όλα οκ με το μωρό κ ο τοκετός ας ξεκινήσει όποτε θέλει.. 

Just now, Sweet_child είπε:

Γεια σας κορίτσια. Γέννησα κι εγώ τον γιο μου σήμερα, 4080 βγήκε τελικά, πάθαμε σοκ. Εγώ είμαι καλά. Το μωρό το έβαλαν στην παρακολούθηση γιατί παρουσίασε ταχύπνοια @Pagotoula εσείς πώς πάτε;;; Εσύ είσαι καλύτερα; Η μπέμπα;

Αααα να σου ζήσει το γιγαντακι σου!!! Μπράβο μπράβο παιδαρος!!! Εσυ πως είσαι??? Εννοείς τον έβαλαν σε θερμοκοιτίδα?? Καλη ανάρρωση κ γρήγορα ο μπεμπακος στην αγκαλιτσα της μαμάς!! 

 

 

Μανουλα              ΠΗΤ         

Ελλην                     3/3           κοριτσακι

AMAL04                13/3         αγορακι

iliana88                 19/3         αγορακι

fairytale18            26/3         κοριτσακι

Annette                 26/3          αγορακι

Honeybee             28/3          αγορακι

Kathrin17              31/3         κοριτσακι

souzanna7            3/4            αγορακι

Nackt                      4/4          κοριτσακι

katerinakk              6/4           αγορακι

Pennyep26             8/4          κοριτσακια 2

 

 

              :-P :-P ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!!! :-P :-P              

 

Μανουλα                 Ημ/νια     

Murtw.st                   14/2             αγορακι 

Pennymav                 20/2            κοριτσακι

Ζουζουνιαααα2        20/2            κοριτσακια 2

KNecky                      22/2            κοριτσακι

Ματιλντα                  22/2            κοριτσακι

Polly1                         27/2            κοριτσακι

ALEX210                   27/2             αγορακι   

Ματίλντα20               5/3              κοριτσακι

mpoukitsa                  6/3              αγορακι

eleniart                     11/3              κοριτσακι

teta2                          14/3             κοριτσακι

Φιλενια                     18/3             κοριτσακι

asda                           19/3             κοριτσακι

Pagotoula                 21/3             κοριτσακι

Sweet_child              24/3             αγορακι

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child said:

Γεια σας κορίτσια. Γέννησα κι εγώ τον γιο μου σήμερα, 4080 βγήκε τελικά, πάθαμε σοκ. Εγώ είμαι καλά. Το μωρό το έβαλαν στην παρακολούθηση γιατί παρουσίασε ταχύπνοια @Pagotoula εσείς πώς πάτε;;; Εσύ είσαι καλύτερα; Η μπέμπα;

Να σου ζησει ο ανδρακλας!!! Με υγεια κ ευτυχια με το καλο να τον εχεις κ συ αγκαλιτσα να ξεπερασετε την ταχυπνοια συντομα ευχομαι!! Σπασατε ρεκορ στο βαρος ως τωρα μπραβο μπραβο!! Καλή ανάρρωση!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

Γεια σας κορίτσια. Γέννησα κι εγώ τον γιο μου σήμερα, 4080 βγήκε τελικά, πάθαμε σοκ. Εγώ είμαι καλά. Το μωρό το έβαλαν στην παρακολούθηση γιατί παρουσίασε ταχύπνοια @Pagotoula εσείς πώς πάτε;;; Εσύ είσαι καλύτερα; Η μπέμπα;

Να σας ζήσει!!!! Γερός να είναι!! Πώς είσαι εσυ;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sweet_child είπε:

Γεια σας κορίτσια. Γέννησα κι εγώ τον γιο μου σήμερα, 4080 βγήκε τελικά, πάθαμε σοκ. Εγώ είμαι καλά. Το μωρό το έβαλαν στην παρακολούθηση γιατί παρουσίασε ταχύπνοια @Pagotoula εσείς πώς πάτε;;; Εσύ είσαι καλύτερα; Η μπέμπα;

Να σου ζήσει ο παίδαρος...! Έπαθε το ίδιο με την μπέμπα μας ο κούκλος σου... Σε νιώθω απόλυτα, εύχομαι γρήγορη ανάρρωση...

Τα δικά μας νέα..νιώθω κάπως καλύτερα σωματικά. Απλά έχω περάσει μεγάλο λούκι ψυχολογικά που δεν έχω το μωρό. Δεν ένιωθα καθόλου καλά και για αυτό δεν σας έγραφα. Δόξα τω Θεώ και την Παναγία, πέρασε χτες από το επίπεδο 1 της μενν στο 3 και ξεκίνησα τουλάχιστον να πηγαίνω ανά 3ώρο να προσπαθώ να τη θηλάσω κι επιτέλους την πήρα στην αγκαλιά μου. Ως τώρα πάλευα με το θήλαστρο να μου κατέβει το πρωτόγαλα και τραυματίστηκα αρκετά γιατί οι θηλές μου ήταν "ανέγγιχτες" και οι μαστοί δεν είχαν υποστεί καμία διεργασία από το μωρό. Το τι κλάμα έριξα όταν την αγκάλιασα δεν λέγεται... Ο μπαμπάς της είναι χάλια, δεν την έχει αγγίξει ακόμα δευτερόλεπτο κι έχει μελαγχολήσει πολύ. Αύριο εγώ βγαίνω και εύχομαι στην Παναγία να βάλει το χέρι της να καταφέρουμε να πάρουμε μαζί μας την φλουσκίτσα μας...αν και κανείς δεν μας το έχει πει δυστυχώς. Θα στεναχωρηθώ απίστευτα αν δεν γυρίσω μαζί της. Προσπαθώ να σκέφτομαι όμως πως ότι γίνεται είναι για το καλό της. Την έχω ερωτευτεί κορίτσια... Δεν την έχω χορτάσει. Πάω για το θηλασμό και παλεύω να την φωτογραφίσω με το μυαλό μου...κάθε της λεπτομέρεια... Είναι σαν λουκανικοπιτάκι.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula said:

Να σου ζήσει ο παίδαρος...! Έπαθε το ίδιο με την μπέμπα μας ο κούκλος σου... Σε νιώθω απόλυτα, εύχομαι γρήγορη ανάρρωση...

Τα δικά μας νέα..νιώθω κάπως καλύτερα σωματικά. Απλά έχω περάσει μεγάλο λούκι ψυχολογικά που δεν έχω το μωρό. Δεν ένιωθα καθόλου καλά και για αυτό δεν σας έγραφα. Δόξα τω Θεώ και την Παναγία, πέρασε χτες από το επίπεδο 1 της μενν στο 3 και ξεκίνησα τουλάχιστον να πηγαίνω ανά 3ώρο να προσπαθώ να τη θηλάσω κι επιτέλους την πήρα στην αγκαλιά μου. Ως τώρα πάλευα με το θήλαστρο να μου κατέβει το πρωτόγαλα και τραυματίστηκα αρκετά γιατί οι θηλές μου ήταν "ανέγγιχτες" και οι μαστοί δεν είχαν υποστεί καμία διεργασία από το μωρό. Το τι κλάμα έριξα όταν την αγκάλιασα δεν λέγεται... Ο μπαμπάς της είναι χάλια, δεν την έχει αγγίξει ακόμα δευτερόλεπτο κι έχει μελαγχολήσει πολύ. Αύριο εγώ βγαίνω και εύχομαι στην Παναγία να βάλει το χέρι της να καταφέρουμε να πάρουμε μαζί μας την φλουσκίτσα μας...αν και κανείς δεν μας το έχει πει δυστυχώς. Θα στεναχωρηθώ απίστευτα αν δεν γυρίσω μαζί της. Προσπαθώ να σκέφτομαι όμως πως ότι γίνεται είναι για το καλό της. Την έχω ερωτευτεί κορίτσια... Δεν την έχω χορτάσει. Πάω για το θηλασμό και παλεύω να την φωτογραφίσω με το μυαλό μου...κάθε της λεπτομέρεια... Είναι σαν λουκανικοπιτάκι.

Αχ αυτος ο ερωτας!! Μπραβο της παει καλα η μικρούλα σας κ εχει ο Θεος συντομα να βγει να την χορτασετε κ οι δυο μωρε! Λογικο αυτο με τις θηλες κ θελει φροντίδα κ επιμονη για να συνηθισουν σιγα σιγα.. πιανει να θηλάσει το γλυκακι?? Παλι καλα εισαι καλυτερα κοπελα μου. Οσο την εχεις κοντά σου θα βελτιωνεται κ η ψυχολογια κ το σωμα παει μαζι. Γραφε μας οποτε μπορεις κ μεις σε αφήνουμε να την χαρεις κ να ξεκουραστεις οσο μπορεις εννοειται! ^_^

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pagotoula είπε:

Να σου ζήσει ο παίδαρος...! Έπαθε το ίδιο με την μπέμπα μας ο κούκλος σου... Σε νιώθω απόλυτα, εύχομαι γρήγορη ανάρρωση...

Τα δικά μας νέα..νιώθω κάπως καλύτερα σωματικά. Απλά έχω περάσει μεγάλο λούκι ψυχολογικά που δεν έχω το μωρό. Δεν ένιωθα καθόλου καλά και για αυτό δεν σας έγραφα. Δόξα τω Θεώ και την Παναγία, πέρασε χτες από το επίπεδο 1 της μενν στο 3 και ξεκίνησα τουλάχιστον να πηγαίνω ανά 3ώρο να προσπαθώ να τη θηλάσω κι επιτέλους την πήρα στην αγκαλιά μου. Ως τώρα πάλευα με το θήλαστρο να μου κατέβει το πρωτόγαλα και τραυματίστηκα αρκετά γιατί οι θηλές μου ήταν "ανέγγιχτες" και οι μαστοί δεν είχαν υποστεί καμία διεργασία από το μωρό. Το τι κλάμα έριξα όταν την αγκάλιασα δεν λέγεται... Ο μπαμπάς της είναι χάλια, δεν την έχει αγγίξει ακόμα δευτερόλεπτο κι έχει μελαγχολήσει πολύ. Αύριο εγώ βγαίνω και εύχομαι στην Παναγία να βάλει το χέρι της να καταφέρουμε να πάρουμε μαζί μας την φλουσκίτσα μας...αν και κανείς δεν μας το έχει πει δυστυχώς. Θα στεναχωρηθώ απίστευτα αν δεν γυρίσω μαζί της. Προσπαθώ να σκέφτομαι όμως πως ότι γίνεται είναι για το καλό της. Την έχω ερωτευτεί κορίτσια... Δεν την έχω χορτάσει. Πάω για το θηλασμό και παλεύω να την φωτογραφίσω με το μυαλό μου...κάθε της λεπτομέρεια... Είναι σαν λουκανικοπιτάκι.

Αχ κοριτσάκι μου χωρίς να θελω να γίνομαι μελό πραγματικά βούρκωσα με αυτά που γράφεις. Δεν μπορώ να μπω ση θέση σου ειλικρινά εισαι αξιοθαύμαστη για την υπομονή σου! Σκέψου τη στιγμή που θα πάτε σπίτι σας κ θα την χορτάσεις! Σου εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να γίνει όσο πιο σύντομα γίνεται! 

3 ώρες πρίν, Sweet_child είπε:

Γεια σας κορίτσια. Γέννησα κι εγώ τον γιο μου σήμερα, 4080 βγήκε τελικά, πάθαμε σοκ. Εγώ είμαι καλά. Το μωρό το έβαλαν στην παρακολούθηση γιατί παρουσίασε ταχύπνοια @Pagotoula εσείς πώς πάτε;;; Εσύ είσαι καλύτερα; Η μπέμπα;

Πωπωωωω ένας αγοραρος!! Να σου ζησει γλυκιά μου!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κορίτσια για τις ευχές. Εγώ είμαι πολύ καλά, δεν πονάω, κάθομαι ήδη καθιστή οκλαδόν, επόμενο βήμα να ρίξω κάτω τα πόδια και αύριο που θα μου βγάλουν τα σωληνάκια θα περπατήσω. 

Είμαι μουδιασμένη αρκετά, ο μικρός είναι στην μενν με οξυγόνο και αντιβίωση. Έχει θέμα με την αναπνοή του. Λογικά θα παραμείνει κάποιες μέρες. Προσεύχομαι να πάνε όλα καλά. Όλοι οι γιατροί μου λένε ότι όλα θα πάνε μια χαρά, ελπίζω να μην μου το λένε για να με καθησυχάσουν. Ο μπέμπης δεν μπορεί να πιει ακόμη γάλα, τρέφεται παρεντερικά προς το παρόν. Εγώ βγάζω γάλα με το θήλαστρο και το στέλνω κάτω για να το πιει όταν μπορέσει... πρώτα ο Θεός!

  • Μου αρέσει 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child said:

Ευχαριστώ κορίτσια για τις ευχές. Εγώ είμαι πολύ καλά, δεν πονάω, κάθομαι ήδη καθιστή οκλαδόν, επόμενο βήμα να ρίξω κάτω τα πόδια και αύριο που θα μου βγάλουν τα σωληνάκια θα περπατήσω. 

Είμαι μουδιασμένη αρκετά, ο μικρός είναι στην μενν με οξυγόνο και αντιβίωση. Έχει θέμα με την αναπνοή του. Λογικά θα παραμείνει κάποιες μέρες. Προσεύχομαι να πάνε όλα καλά. Όλοι οι γιατροί μου λένε ότι όλα θα πάνε μια χαρά, ελπίζω να μην μου το λένε για να με καθησυχάσουν. Ο μπέμπης δεν μπορεί να πιει ακόμη γάλα, τρέφεται παρεντερικά προς το παρόν. Εγώ βγάζω γάλα με το θήλαστρο και το στέλνω κάτω για να το πιει όταν μπορέσει... πρώτα ο Θεός!

Με το καλο να σηκωθεις καλη μου! Θα μπορεις  να πας να τον δεις τοτε?? Σκέψου οσο μπορεις οτι ειναι για καλο αυτο που περνατε με τα μωρακια σας. Θα τον φροντισουν κ θα τα καταφερει μια χαρα απλα χρειάζεται λίγη βοήθεια για τωρα! Πώς είναι η κατασταση στο μαιευτήριο?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Με το καλο να σηκωθεις καλη μου! Θα μπορεις  να πας να τον δεις τοτε?? Σκέψου οσο μπορεις οτι ειναι για καλο αυτο που περνατε με τα μωρακια σας. Θα τον φροντισουν κ θα τα καταφερει μια χαρα απλα χρειάζεται λίγη βοήθεια για τωρα! Πώς είναι η κατασταση στο μαιευτήριο?

Επιτρέπεται μόνο ένας συνοδός αυστηρά, ο οποίος δεν μπορεί να αλλάξει αλλά μπορεί να βγει και να ξαναμπεί. 

Στην ΜΕΝΝ ισχύει πολύ αυστηρό πρωτόκολλο. Δεν επιτρέπεται να πηγαίνουμε σε κάθε επισκεπτήριο παρά μόνο μια φορά εγώ και μια φορά ο σύζυγος για όσες μέρες μείνει μέσα. Τρελό έτσι; Αλλά είναι για το καλό των μωρών οπότε οκ. Υποθέτω ότι αύριο ή την Πέμπτη θα τον δω, ελπίζω να είναι καλύτερα ως τότε.

  • Μου αρέσει 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child said:

Επιτρέπεται μόνο ένας συνοδός αυστηρά, ο οποίος δεν μπορεί να αλλάξει αλλά μπορεί να βγει και να ξαναμπεί. 

Στην ΜΕΝΝ ισχύει πολύ αυστηρό πρωτόκολλο. Δεν επιτρέπεται να πηγαίνουμε σε κάθε επισκεπτήριο παρά μόνο μια φορά εγώ και μια φορά ο σύζυγος για όσες μέρες μείνει μέσα. Τρελό έτσι; Αλλά είναι για το καλό των μωρών οπότε οκ. Υποθέτω ότι αύριο ή την Πέμπτη θα τον δω, ελπίζω να είναι καλύτερα ως τότε.

Οι κανονες της μενν ειναι αρκετά αυστηροι ειναι αληθεια ακομα κ στο χαμηλο επιπεδο, κ τα μωρακια πιστευω εχουν περισσοτερο ανάγκη την μαμα τους ειδικά σε τετοιες περιπτωσεις αλλα τι να πεις. Μακαρι να βγει συντομα κ να μεινει μια απλη ανάμνηση αυτο!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...