Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, mpempaki1 said:

Ναι γλυκιά μου.  αυτά τα ξαφνικά ειναι σαν πονοι περιόδου αλλά εντελώς ακανόνιστοι. και έχω έναν μόνιμο πόνο στην γενική περιοχή σαν να με τραβάνε. 

Αν θυμάμαι καλα ειχες διαστολη την τελευταια φορα π σε ειδαν ετσι? Ε λογικα κατι ξεκινάει να γίνεται σιγα σιγα, οι πονοι γεννας είναι σαν τα πετρωματα αλλα με πονο περιόδου αρχικα κ μετα γίνονται ρυθμικοι κ πιο εντονοι. Παρακολουθησε το πως θα εξελιχθεί μηπως πρεπει να πας νοσοκομειο. Χωρις αγχος ομως, μπορει να στο κανει τωρα ετσι λιγη ωρα κ μετα να φυγει. Ενα κολπο ειναι να ξαπλωσεις κ ν πρατηρησεις αν μειωνονται ή σταματισαν, κ αν ναι δεν ξεκινησε ακομα τοκετός.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Kathrin17 είπε:

Καλημέρα.. Τι εννοείς πονο? Εγώ έχω πονακια περιοδου σαν μικρά κοψιματακια.. Πιο πολυ τις τελευταίες 2βδομ. αλλά όχι περιοδικα.. Δηλ μπορεί μια μέρα να τα νιώσω 3φορες άλλη 2 άλλη καθόλου.. Δν ξέρω αν παιζει ρόλο κ η κουραση κάποιων ημερών ή έτσι κ αλλιώς θα είχα.. Θα δουμε.. Πάντως ότι κ να νιώθουμε φυσιολογικό μου φαίνεται προετοιμασια γίνεται για τον τοκετό.. Ο έντονος πονος σίγουρα μπορεί να'ναι κάτι άλλο ή ότι ήρθε η ώρα!! 

τα κοψιματακια που λες εγω τα νιώθω στην ηβικη χώρα. στην ευαίσθητη περιοχή. ακομα και στην ούρηση.

πονο έχω έντονο όπως λες και εσύ την μια μερα 2 φορες την άλλη 1 την άλλη 4...

Just now, KNecky είπε:

Αν θυμάμαι καλα ειχες διαστολη την τελευταια φορα π σε ειδαν ετσι? Ε λογικα κατι ξεκινάει να γίνεται σιγα σιγα, οι πονοι γεννας είναι σαν τα πετρωματα αλλα με πονο περιόδου αρχικα κ μετα γίνονται ρυθμικοι κ πιο εντονοι. Παρακολουθησε το πως θα εξελιχθεί μηπως πρεπει να πας νοσοκομειο. Χωρις αγχος ομως, μπορει να στο κανει τωρα ετσι λιγη ωρα κ μετα να φυγει. Ενα κολπο ειναι να ξαπλωσεις κ ν πρατηρησεις αν μειωνονται ή σταματισαν, κ αν ναι δεν ξεκινησε ακομα τοκετός.

είχα 1.5 δεν ξερω αν θεωρείτε " κατι". Δεν είναι προς τ παρόν τόσο έντονοι ώστε να ανησύχησω απλά ξέρεις.. 10 μερες έμειναν και λέω άντε μήπως σπάσουν σήμερα τα νερά χαχαχα. σε ευχαριστώ πάρα πολύ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια μ...υγεομια κ να χαιρεσται τα μωρά σας ολες σας κ όσες έχουν μείνει με το καλο....εγω ηνουν μαμά Απριλίου αρχές η μαμά Μαρτίου τέλους...τελικά εγινα μαμά τις 24 Μαρτίου...γέννησα έκτακτος προχτές μια μικρή τοσοδουλα που τώρα είναι 1650 μονο .γεννήθηκε 1800...εινια στην μενν 2 στο Μητερα χωρίς οξυγόνο κ από χτες τρωωει κ χωνεύει πολύ καλά...θα μείνει μέσα μέχρι να φτάσει τα 2000 κιλά μ παν να την πάρω σπίτι μας...

Εγώ έκανα καισαρική με λέιζερ.μπηκα Τρίτη Πέμπτη πρωί έφυγα ειμαι ειδη σπίτι μ...δεν πόνεσα δεν ένιωσα τιπιτα σηκώθηκα αμέσως.. 

Δεν θηλάζω δεν μπορώ να δω την μικρή κ ειμαι ένα βήμα πριν την.μαστιτιδα ...πήρα χάπια σήμερα ειμαι καλητερα πολύ..

μ  λείπει το κορίτσι μ πολύ αλλα ειμαι χαρούμενη που η τοσοδουλα μ τα κατάφερε κ ήρθε σρην ζωή να με γεμίσει φως..μ φτάνει που είναι καλα κ ας μην την βλεπω....

Φιλάκια πολλά σε όλες σας..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα κοριτσια μ...υγεομια κ να χαιρεσται τα μωρά σας ολες σας κ όσες έχουν μείνει με το καλο....εγω ηνουν μαμά Απριλίου αρχές η μαμά Μαρτίου τέλους...τελικά εγινα μαμά τις 24 Μαρτίου...γέννησα έκτακτος προχτές μια μικρή τοσοδουλα που τώρα είναι 1650 μονο .γεννήθηκε 1800...εινια στην μενν 2 στο Μητερα χωρίς οξυγόνο κ από χτες τρωωει κ χωνεύει πολύ καλά...θα μείνει μέσα μέχρι να φτάσει τα 2000 κιλά μ παν να την πάρω σπίτι μας...

Εγώ έκανα καισαρική με λέιζερ.μπηκα Τρίτη Πέμπτη πρωί έφυγα ειμαι ειδη σπίτι μ...δεν πόνεσα δεν ένιωσα τιπιτα σηκώθηκα αμέσως.. 

Δεν θηλάζω δεν μπορώ να δω την μικρή κ ειμαι ένα βήμα πριν την.μαστιτιδα ...πήρα χάπια σήμερα ειμαι καλητερα πολύ..

μ  λείπει το κορίτσι μ πολύ αλλα ειμαι χαρούμενη που η τοσοδουλα μ τα κατάφερε κ ήρθε σρην ζωή να με γεμίσει φως..μ φτάνει που είναι καλα κ ας μην την βλεπω....

Φιλάκια πολλά σε όλες σας..

Να σου ζήσει το κορίτσι σου.. Γερή κ καλοτυχη να'ναι στη ζωή της!! Τι έγινε με σένα?? Ήσουν κάτι βδομάδες λιγότερο από μένα κ τλκ με προσπερασες κ την έβγαλες νωρίτερα την τσουπρα σου!! Συνέβη κάτι στο μωρό κ έπρεπε να γεννηθεί νωρίτερα ή όλα καλά έτσι το επιλέξατε?? Όπως κ να'χει ευχομαι γρήγορα να την πσρεις στο σπιτάκι σας! ! Μπορείς να την επισκέπτεσαι κ να τη βλέπεις?? 


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Να σου ζήσει το κορίτσι σου.. Γερή κ καλοτυχη να'ναι στη ζωή της!! Τι έγινε με σένα?? Ήσουν κάτι βδομάδες λιγότερο από μένα κ τλκ με προσπερασες κ την έβγαλες νωρίτερα την τσουπρα σου!! Συνέβη κάτι στο μωρό κ έπρεπε να γεννηθεί νωρίτερα ή όλα καλά έτσι το επιλέξατε?? Όπως κ να'χει ευχομαι γρήγορα να την πσρεις στο σπιτάκι σας! ! Μπορείς να την επισκέπτεσαι κ να τη βλέπεις?? 

σ βγήκα με κόκκινο φιλη μ...τα πήρε η κόρη μ σ λεω...έχασε βάρος στην κοιλιά μ κ ατροφησε η μήτρα μ κ έπρεπε να βγει άμεσα.. 

ευτυχώς την προλάβαμε με τον γιατρό κ όλα καλά ρωρα....με το καλό κ εσύ ψυχή μ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα κοριτσια μ...υγεομια κ να χαιρεσται τα μωρά σας ολες σας κ όσες έχουν μείνει με το καλο....εγω ηνουν μαμά Απριλίου αρχές η μαμά Μαρτίου τέλους...τελικά εγινα μαμά τις 24 Μαρτίου...γέννησα έκτακτος προχτές μια μικρή τοσοδουλα που τώρα είναι 1650 μονο .γεννήθηκε 1800...εινια στην μενν 2 στο Μητερα χωρίς οξυγόνο κ από χτες τρωωει κ χωνεύει πολύ καλά...θα μείνει μέσα μέχρι να φτάσει τα 2000 κιλά μ παν να την πάρω σπίτι μας...

Εγώ έκανα καισαρική με λέιζερ.μπηκα Τρίτη Πέμπτη πρωί έφυγα ειμαι ειδη σπίτι μ...δεν πόνεσα δεν ένιωσα τιπιτα σηκώθηκα αμέσως.. 

Δεν θηλάζω δεν μπορώ να δω την μικρή κ ειμαι ένα βήμα πριν την.μαστιτιδα ...πήρα χάπια σήμερα ειμαι καλητερα πολύ..

μ  λείπει το κορίτσι μ πολύ αλλα ειμαι χαρούμενη που η τοσοδουλα μ τα κατάφερε κ ήρθε σρην ζωή να με γεμίσει φως..μ φτάνει που είναι καλα κ ας μην την βλεπω....

Φιλάκια πολλά σε όλες σας..

Να σου ζήσει κοριτσι μου γλυκο το θαυματακι σου! Αφου μενει μονο για το βαρος, να μην ανησυχεις καθολου. Κι εγώ είδα άπειρα μωράκια στη μενν που παρεμεναν μονο λογω αυτου επειδη ηταν προωρακια κι ηταν μια χαρα. κι ανα 3ωρο που πηγαινα στη μοναδα να θηλασω τη μικρη, τα ακουγα να κλαινε ολα μαζι χορωδια, γιατι πεινουσαν. Ειχαν μπει σε προγραμμα σου λεω, μου το λεγαν κι οι μαιες. Αφού δεν αντλεις μς θηλαστρο, καλα εκανες και πηρες χαπι, αλλιώς δεν θα τον γλιτωνες τον πυρετο κ την μαστιτιδα. Κάθε πιτε μπορεις να πηγαινεις να την βλεπεις;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan said:

Καλημέρα κοριτσια μ...υγεομια κ να χαιρεσται τα μωρά σας ολες σας κ όσες έχουν μείνει με το καλο....εγω ηνουν μαμά Απριλίου αρχές η μαμά Μαρτίου τέλους...τελικά εγινα μαμά τις 24 Μαρτίου...γέννησα έκτακτος προχτές μια μικρή τοσοδουλα που τώρα είναι 1650 μονο .γεννήθηκε 1800...εινια στην μενν 2 στο Μητερα χωρίς οξυγόνο κ από χτες τρωωει κ χωνεύει πολύ καλά...θα μείνει μέσα μέχρι να φτάσει τα 2000 κιλά μ παν να την πάρω σπίτι μας...

Εγώ έκανα καισαρική με λέιζερ.μπηκα Τρίτη Πέμπτη πρωί έφυγα ειμαι ειδη σπίτι μ...δεν πόνεσα δεν ένιωσα τιπιτα σηκώθηκα αμέσως.. 

Δεν θηλάζω δεν μπορώ να δω την μικρή κ ειμαι ένα βήμα πριν την.μαστιτιδα ...πήρα χάπια σήμερα ειμαι καλητερα πολύ..

μ  λείπει το κορίτσι μ πολύ αλλα ειμαι χαρούμενη που η τοσοδμ τα κατάφερε κ ήρθε σρην ζωή να με γεμίσει φως..μ φτάνει που είναι καλα κ ας μην την βλεπω....

Φιλάκια πολλά σε όλες σας..

Να ζησει κοριτσι μου με υγεια κ ευτυχία!! :) Με το καλο να την παρεις σπιτι κ να την χορτασεις μωρε!! Υπομονη κ θα  ερθει η ωρα!! Μπορείς να την δεις?? Καλή σου ανάρρωση!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Καλημέρα κοριτσια μ...υγεομια κ να χαιρεσται τα μωρά σας ολες σας κ όσες έχουν μείνει με το καλο....εγω ηνουν μαμά Απριλίου αρχές η μαμά Μαρτίου τέλους...τελικά εγινα μαμά τις 24 Μαρτίου...γέννησα έκτακτος προχτές μια μικρή τοσοδουλα που τώρα είναι 1650 μονο .γεννήθηκε 1800...εινια στην μενν 2 στο Μητερα χωρίς οξυγόνο κ από χτες τρωωει κ χωνεύει πολύ καλά...θα μείνει μέσα μέχρι να φτάσει τα 2000 κιλά μ παν να την πάρω σπίτι μας...

Εγώ έκανα καισαρική με λέιζερ.μπηκα Τρίτη Πέμπτη πρωί έφυγα ειμαι ειδη σπίτι μ...δεν πόνεσα δεν ένιωσα τιπιτα σηκώθηκα αμέσως.. 

Δεν θηλάζω δεν μπορώ να δω την μικρή κ ειμαι ένα βήμα πριν την.μαστιτιδα ...πήρα χάπια σήμερα ειμαι καλητερα πολύ..

μ  λείπει το κορίτσι μ πολύ αλλα ειμαι χαρούμενη που η τοσοδουλα μ τα κατάφερε κ ήρθε σρην ζωή να με γεμίσει φως..μ φτάνει που είναι καλα κ ας μην την βλεπω....

Φιλάκια πολλά σε όλες σας..

Να σου ζήσει η κοπέλα σου!!! Καλή ανάρρωση και με το καλό να την πάρεις σπιτι!! Πώς είναι η καισαρική με λειζερ; τι εννοεις; Εγώ έχω ράμματα χωνευτα! Αυτό εννοεις; Να ξέρω για την επόμενη φορά αν υπάρξει γιατι η καισαρική μου τωρα μου φάνηκε σφαγείο 

πρίν από 24 λεπτά , Pagotoula είπε:

Εμένα δεν έχει τόσο μεγάλη παραγωγή. Στο 1,5ωρο αρχίζει και σκληραίνει νομίζω. Ο γυναικολόγος μου πάντως μου είχε πει αν σκληραίνει πολύ, να αποσυμφορώ με το χέρι, για να μπορεί και το παιδί να φάει ευκολότερα και να μην πονάω κι εγώ. και μου χε δείξει κάποιες κινήσεις. Αυτά που γράφεις ήταν τόσο to the point που λέμε και στο χωριό μου...δεν έχω λόγια. Πώς θα καταλάβω ότι το μωρό τρώει ρε κορίτσια; Ή ότι δεν του φτάνει; Δεν βλέπω πχ γάλα να τρέχει από το στόμα της. Το παλεύω να την ξυπνάω και να κάθεται τουλάχιστον 15λεπτά ανά 2μιση ωρες. Αυτά τα λεπτά όμως δεν κάνει κινήσεις συνέχεια. Στο μεσοδιάστημα δεν ξυπνάει να κλάψει. Κλαίει μόνο όταν την πλένω κι όταν αλλάζει πάνα.Τι τρολομωρό είναι αυτό;

Είμαι μέλος στην εθελοντική ομάδα θηλασμου Αττικής παγωτουλα μου κι έχω διαβάσει κάποια αρχεία τα οποία προσπαθώ να εφαρμόζω! Ποσο απέχει ομως η θεωρία από την πράξη! Θα το καταλαβαίνεις αν βλέπεις να κινείται σαγόνι ως το αυτι! Ακομη καλυτερα αν ακούς "γκλουκ"! Μην την αφηνρις να χαζευει ή να κοιμαραι στο στηθος γιατι καταπινει αερα και θα σου κάνει κολικούς όπως εμενα! Εγω την άφηνα 20λεπτο κι έβλεπα παράλληλα και τηλεόραση...και χθες δεν κλείσαμε μάτι απ την γκρίνια! Πες καμιά  κίνηση που σου πε ο γυναικολόγος σου! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Να σου ζήσει η κοπέλα σου!!! Καλή ανάρρωση και με το καλό να την πάρεις σπιτι!! Πώς είναι η καισαρική με λειζερ; τι εννοεις; Εγώ έχω ράμματα χωνευτα! Αυτό εννοεις; Να ξέρω για την επόμενη φορά αν υπάρξει γιατι η καισαρική μου τωρα μου φάνηκε σφαγείο 

@Rafaelatarzan και @Polly1 κι εμένα μου εκανε λειζερ, αλλα σφαγειο κανονικο μου φανηκε... Και ο πονος μετα, οπως σας ελεγα..αβασταχτος. Ακομα εδω στο σπιτι και ποναω και κινησεις περιορισμενες κανω. Με 2 παυσιπονα τη μερα, για να την παλευω. Ισως ειναι θεμα οργανισμου. Εμενα φανηκε ουτε η αναισθησια να με επιασε ευκολα, ουτε τα παυσιπονα καθε μορφης λειτουργησαν ευκολα, μου το λεγαν κι ολες οι μαιες. Το ενα και μοναδικο καλο, οτι η τομη μου ειναι σχεδον ανυπαρκτη κσι πολυ μικρη 8εκ. Σε σχεση δηλαδη με των αλλων κοριτσιων που περασαν στο νοσοκομειο, επαιρνε βραβειο στο ραψιμο ο δικος μου. Κατα τα αλλα του το δηλωσα...εγω δεν με κοβω να αποφασισω να προσπαθησω ξανα για μωρο μετα απο αυτο που περασα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Pagotoula είπε:

Εμένα δεν έχει τόσο μεγάλη παραγωγή. Στο 1,5ωρο αρχίζει και σκληραίνει νομίζω. Ο γυναικολόγος μου πάντως μου είχε πει αν σκληραίνει πολύ, να αποσυμφορώ με το χέρι, για να μπορεί και το παιδί να φάει ευκολότερα και να μην πονάω κι εγώ. και μου χε δείξει κάποιες κινήσεις. Αυτά που γράφεις ήταν τόσο to the point που λέμε και στο χωριό μου...δεν έχω λόγια. Πώς θα καταλάβω ότι το μωρό τρώει ρε κορίτσια; Ή ότι δεν του φτάνει; Δεν βλέπω πχ γάλα να τρέχει από το στόμα της. Το παλεύω να την ξυπνάω και να κάθεται τουλάχιστον 15λεπτά ανά 2μιση ωρες. Αυτά τα λεπτά όμως δεν κάνει κινήσεις συνέχεια. Στο μεσοδιάστημα δεν ξυπνάει να κλάψει. Κλαίει μόνο όταν την πλένω κι όταν αλλάζει πάνα.Τι τρολομωρό είναι αυτό;

Κλαίει και σενα όταν αλλάζετε πανα; Εμένα γίνεται χαλασμός! Με λυγμούς! Θα με επισκεφτεί η Πρόνοια σε λιγο! Τοσο πολυ!! Από πάνες πώς πάτε;;

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Polly1 είπε:

Κλαίει και σενα όταν αλλάζετε πανα; Εμένα γίνεται χαλασμός! Με λυγμούς! Θα με επισκεφτεί η Πρόνοια σε λιγο! Τοσο πολυ!! Από πάνες πώς πάτε;;

Σημερα ρε κοριτσι..τελευταια κακα γυρω στις 6 κι απο τοτε μονο τσισα...:(

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

@Rafaelatarzan και @Polly1 κι εμένα μου εκανε λειζερ, αλλα σφαγειο κανονικο μου φανηκε... Και ο πονος μετα, οπως σας ελεγα..αβασταχτος. Ακομα εδω στο σπιτι και ποναω και κινησεις περιορισμενες κανω. Με 2 παυσιπονα τη μερα, για να την παλευω. Ισως ειναι θεμα οργανισμου. Εμενα φανηκε ουτε η αναισθησια να με επιασε ευκολα, ουτε τα παυσιπονα καθε μορφης λειτουργησαν ευκολα. Το ενα και μοναδικο καλο, οτι η τομη μου ειναι σχεδον ανυπαρκτη κσι πολυ μικρη 8εκ. Σε σχεση δηλαδη με των αλλων κοριτσιων που περασαν στο νοσοκομειο, επαιρνε βραβειο στο ραψιμο ο δικος μου. Κατα τα αλλα του το δηλωσα...εγω δεν με κοβω να αποφασισω να προσπαθησω ξανα για μωρο μετα απο αυτο που περασα.

Κι εμένα η καισαρική ήταν μαρτύριο! Ναι θέμα οργανισμού! Η διπλανή μου με τον ίδιο γιατρό δεν ένιωθε τιποτα απο τις πρώτες ώρες! Εγω κομμένη στα 2!! Μην ξανακούσω ότι η καισαρική είναι η εύκολη λύση και δεν πονάει!! Τι να πω!! 1 βδομαδα μετά που πήγα και με είδε ήταν ενθουσιασμένος με την τομη! Εγω παλι Όχι!!

Just now, Pagotoula είπε:

Σημερα ρε κοριτσι..τελευταια κακα γυρω στις 6 κι απο τοτε μονο τσισα...:(

Στις 6 το πρωί εννοεις ε; Μια χαρα! Ποιες πανες παιρνεις; Εγώ τις pampers που έχουν ένδειξη όταν γεμίζουν !

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

@Rafaelatarzan και @Polly1 κι εμένα μου εκανε λειζερ, αλλα σφαγειο κανονικο μου φανηκε... Και ο πονος μετα, οπως σας ελεγα..αβασταχτος. Ακομα εδω στο σπιτι και ποναω και κινησεις περιορισμενες κανω. Με 2 παυσιπονα τη μερα, για να την παλευω. Ισως ειναι θεμα οργανισμου. Εμενα φανηκε ουτε η αναισθησια να με επιασε ευκολα, ουτε τα παυσιπονα καθε μορφης λειτουργησαν ευκολα, μου το λεγαν κι ολες οι μαιες. Το ενα και μοναδικο καλο, οτι η τομη μου ειναι σχεδον ανυπαρκτη κσι πολυ μικρη 8εκ. Σε σχεση δηλαδη με των αλλων κοριτσιων που περασαν στο νοσοκομειο, επαιρνε βραβειο στο ραψιμο ο δικος μου. Κατα τα αλλα του το δηλωσα...εγω δεν με κοβω να αποφασισω να προσπαθησω ξανα για μωρο μετα απο αυτο που περασα.

μωρέ δεν κατάλαβα τιπιτα...αυτή την στιγμή ειμαι σπίτι από χτες κ σήμερα κόβω νύχια στα πόδια να κάνω ένα ημινομινκ επιτέλους...έμεινα έτσι....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Να σου ζήσει η κοπέλα σου!!! Καλή ανάρρωση και με το καλό να την πάρεις σπιτι!! Πώς είναι η καισαρική με λειζερ; τι εννοεις; Εγώ έχω ράμματα χωνευτα! Αυτό εννοεις; Να ξέρω για την επόμενη φορά αν υπάρξει γιατι η καισαρική μου τωρα μου φάνηκε σφαγείο 

Είμαι μέλος στην εθελοντική ομάδα θηλασμου Αττικής παγωτουλα μου κι έχω διαβάσει κάποια αρχεία τα οποία προσπαθώ να εφαρμόζω! Ποσο απέχει ομως η θεωρία από την πράξη! Θα το καταλαβαίνεις αν βλέπεις να κινείται σαγόνι ως το αυτι! Ακομη καλυτερα αν ακούς "γκλουκ"! Μην την αφηνρις να χαζευει ή να κοιμαραι στο στηθος γιατι καταπινει αερα και θα σου κάνει κολικούς όπως εμενα! Εγω την άφηνα 20λεπτο κι έβλεπα παράλληλα και τηλεόραση...και χθες δεν κλείσαμε μάτι απ την γκρίνια! Πες καμιά  κίνηση που σου πε ο γυναικολόγος σου! 

Πως να την ξυπναω στο βυζι οταν κοιμαται ή χαζευει ή τρολαρει κι απλα πιπιλαει;;;;;;;;

 

Μου δειξε πρωτα περπαταω τα δαχτυλα σε ολο το μαστο κανα 3λεπτο, μετα πιεζω με δειχτη και μεσο κυκλικα σε ολο το μαστο αλλο τοσο, μετα πιανω με αντιχειρα και δειχτη τη βαση του μαστου κι ανασηκωνω 10 φορες (με πιεση. αυτο ποναει αν εχεις μαζεψει γαλα κι εισαι πρησμενη) και τελος παω στο μεσο της αποστασης βασης μαστου και θηλης και κανω το ιδιο 10 φορες, ωστε καθε φορα να βγαινει σταγονα (αυτο ποναει ακομα πιο πολυ). Δεν ξερω αν στην ομαδα σας εχουν πει κατι παρομοιο. Εμενα παντως με βοηθησε τις πρωτες μερες που δεν ειχα το μωρο και δεν μπορουσα να θηλασω κι ουτε εβγαινε τιποτα με το θηλαστρο.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Να σου ζήσει η κοπέλα σου!!! Καλή ανάρρωση και με το καλό να την πάρεις σπιτι!! Πώς είναι η καισαρική με λειζερ; τι εννοεις; Εγώ έχω ράμματα χωνευτα! Αυτό εννοεις; Να ξέρω για την επόμενη φορά αν υπάρξει γιατι η καισαρική μου τωρα μου φάνηκε σφαγείο 

Είμαι μέλος στην εθελοντική ομάδα θηλασμου Αττικής παγωτουλα μου κι έχω διαβάσει κάποια αρχεία τα οποία προσπαθώ να εφαρμόζω! Ποσο απέχει ομως η θεωρία από την πράξη! Θα το καταλαβαίνεις αν βλέπεις να κινείται σαγόνι ως το αυτι! Ακομη καλυτερα αν ακούς "γκλουκ"! Μην την αφηνρις να χαζευει ή να κοιμαραι στο στηθος γιατι καταπινει αερα και θα σου κάνει κολικούς όπως εμενα! Εγω την άφηνα 20λεπτο κι έβλεπα παράλληλα και τηλεόραση...και χθες δεν κλείσαμε μάτι απ την γκρίνια! Πες καμιά  κίνηση που σου πε ο γυναικολόγος σου! 

Δεν λέω αγαοη μ...λέιζερ μ είπε λέιζερ έκανα...μωρέ σ λεω δεν κατάλαβα Χριστό...μεσα σε μια ώρα είχα σηκωθη κιολας κ έκοβα βολτες στον όροφο....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...