Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Kathrin17 είπε:

Με πολλη αγάπη κ πολυ χιουμορ εννοείται... 

Αυτό εννοείτε κ το γνωρίζω  αγαπη  μ...Καλημέρα κοιλιτσααααααααααα

12 ώρες πρίν, Pennymav είπε:

Κοριτσια όσες κάνατε καισαρικη βάζετε κάποια αλοιφή πανω στην τομή ;;

Καλημέρα....εγώ βάζω πουλβο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

13 ώρες πρίν, Pennymav είπε:

Κοριτσια όσες κάνατε καισαρικη βάζετε κάποια αλοιφή πανω στην τομή ;;

Καλημέρα...Εγώ γέννησα στις 24 και μου είπε ο γιατρός από σήμερα να βάζω μια αλοιφή (stradamed) γιατί κάνω χάλια σημάδι,  καφέ και σαν πρησμένο....

Κορίτσια ερώτηση: όσες γεννήσατε αυτή τη βδομάδα έχετε γάλα κανονικά?

Δεν ξέρω,  στεναχωριέμαι που δεν έχω ποσότητα...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Pennymav είπε:

Κοριτσια όσες κάνατε καισαρικη βάζετε κάποια αλοιφή πανω στην τομή ;;

Καλημέρα. Εμένα μου είπε άπαξ και βγει η γαζα, δεν βάζω τίποτα απολύτως. Αλλά η αληθεια ειναι ότι εξαρχής είναι σε πολύ καλή κατάσταση, σχεδόν ανύπαρκτη. Αν είναι ερεθισμένη, πιθανόν να χρειάζεται κάτι. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Καλημέρα...Εγώ γέννησα στις 24 και μου είπε ο γιατρός από σήμερα να βάζω μια αλοιφή (stradamed) γιατί κάνω χάλια σημάδι,  καφέ και σαν πρησμένο....

Κορίτσια ερώτηση: όσες γεννήσατε αυτή τη βδομάδα έχετε γάλα κανονικά?

Δεν ξέρω,  στεναχωριέμαι που δεν έχω ποσότητα...

Εγώ ξενη το έκοψα ηνουν στα όρια μαστιτιδας.τι κάνει η πριγκίπισσα σ???

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη said:

Καλημέρα...Εγώ γέννησα στις 24 και μου είπε ο γιατρός από σήμερα να βάζω μια αλοιφή (stradamed) γιατί κάνω χάλια σημάδι,  καφέ και σαν πρησμένο....

Κορίτσια ερώτηση: όσες γεννήσατε αυτή τη βδομάδα έχετε γάλα κανονικά?

Δεν ξέρω,  στεναχωριέμαι που δεν έχω ποσότητα...

Καλημερα! Γιατι πιστευεις δεν εχεις ποσότητα?? Βγαζεις με θηλαστρο?? Αν ναι καθε ποτε??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Εγώ ξενη το έκοψα ηνουν στα όρια μαστιτιδας.τι κάνει η πριγκίπισσα σ???

Πώς το κατάλαβες? Η μπεμπουλα καλά είναι, μεγαλώνει,  θα την πάρουμε μάλλον το άλλο Σάββατο..

Just now, KNecky είπε:

Καλημερα! Γιατι πιστευεις δεν εχεις ποσότητα?? Βγαζεις με θηλαστρο?? Αν ναι καθε ποτε??

Με θήλαστρο το βγάζω γιατί το μωρό είναι στην μονάδα και του το δίνουν..βγάζω κάθε 4-5 ώρες από 60ml, το βράδυ δεν το βγάζω και το βγάζω το πρωί...

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Πώς το κατάλαβες? Η μπεμπουλα καλά είναι, μεγαλώνει,  θα την πάρουμε μάλλον το άλλο Σάββατο..

Με θήλαστρο το βγάζω γιατί το μωρό είναι στην μονάδα και του το δίνουν..βγάζω κάθε 4-5 ώρες από 60ml, το βράδυ δεν το βγάζω και το βγάζω το πρωί...

Ο γιατρός κ οι μισές μέσα το κατάλαβαν αγαπη μ....ευτυχώς προλάβαμε για το κόντεψα να παθαίνω από τον πόνο...τωρα ειμαι καλά...εγώ δεν την βλεπω μόνο μιλάω...μέχρι 7 τ μήνα θα ναι μέσα εμένα μετά θα μ πουν το ποτέ περίπου θα την πάρω κ εγώ...ελπίζω να φάει γρηγορα να γίνει γιγαντιαίο μωρακι..αν κ δεν την φοβάμαι την κόρη μ...εδώ βγήκε μες το ιό στο γάλα θα κολλήσει.. θα μας φαει  λάχανο σ λεω

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη said:

Πώς το κατάλαβες? Η μπεμπουλα καλά είναι, μεγαλώνει,  θα την πάρουμε μάλλον το άλλο Σάββατο..

Με θήλαστρο το βγάζω γιατί το μωρό είναι στην μονάδα και του το δίνουν..βγάζω κάθε 4-5 ώρες από 60ml, το βράδυ δεν το βγάζω και το βγάζω το πρωί...

Να σου ζησει κ να ειναι υγειες κ ευτυχισμενο κοριτσακι!! :) Με το καλο να βγει κ να ειστε αγκαλιά σπιτακι σας!

Νομιζω βγαζεις καλη ποσοτητα δεδομένου της συχνότητας αλλα αποσο ξέρω τον πρωτο καιρο πρεπει να βγαζεις πιο συχνα για να εδραιωθει ο θηλασμος. Γι αυτο ισως η συνολικη ποσότητα μες τη μερα να βγαίνει μικρη τωρα. Νομιζω ανα 2-3 ωρες πρεπει να βγαζεις ολη την μέρα για να μαθει το στηθος κ 4-5 ωρες αποσταση ειναι πολυ. Δλδ το βραδυ που δεν βγαζεις μπορει τωρα να συγκεντρώνεται το πρωι αλλα σταδιακα θα μειωθει γιατι δεν εχει ζητηση την νυχτα. Αλλα αν μπει καποια κοπελα που βγαζει με θηλαστρο τωρα θα σου πει με σιγουριά τις συχνοτητες γιατι εγω δεν το εχω πολυ προσφατο.

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ξένη είπε:

Καλημέρα...Εγώ γέννησα στις 24 και μου είπε ο γιατρός από σήμερα να βάζω μια αλοιφή (stradamed) γιατί κάνω χάλια σημάδι,  καφέ και σαν πρησμένο....

Κορίτσια ερώτηση: όσες γεννήσατε αυτή τη βδομάδα έχετε γάλα κανονικά?

Δεν ξέρω,  στεναχωριέμαι που δεν έχω ποσότητα...

Κ εγω αυτην βάζω .αλλα ειναι λίγη ποσότητα στο σωληνάριο και πανάκριβη ..αν γέννησες στις 24 λογικα κάπου τωρα θα πρέπει να αρχίσεις να βγάζεις γάλα αλλα σιγά σιγά θα αυξάνεται .

Just now, Pagotoula είπε:

Καλημέρα. Εμένα μου είπε άπαξ και βγει η γαζα, δεν βάζω τίποτα απολύτως. Αλλά η αληθεια ειναι ότι εξαρχής είναι σε πολύ καλή κατάσταση, σχεδόν ανύπαρκτη. Αν είναι ερεθισμένη, πιθανόν να χρειάζεται κάτι. 

Εισαι τυχερή εσυ .εμενα μ φαινεται μεγάλη η δικιά μου.λεπτη ειναι αλλα ειναι κόκκινη 

Just now, Ξένη είπε:

Πώς το κατάλαβες? Η μπεμπουλα καλά είναι, μεγαλώνει,  θα την πάρουμε μάλλον το άλλο Σάββατο..

Με θήλαστρο το βγάζω γιατί το μωρό είναι στην μονάδα και του το δίνουν..βγάζω κάθε 4-5 ώρες από 60ml, το βράδυ δεν το βγάζω και το βγάζω το πρωί...

Κ εγω τόσο έβγαζα στην αρχη .μια χαρα εισαι .

Just now, Ξένη είπε:

Πώς το κατάλαβες? Η μπεμπουλα καλά είναι, μεγαλώνει,  θα την πάρουμε μάλλον το άλλο Σάββατο..

Με θήλαστρο το βγάζω γιατί το μωρό είναι στην μονάδα και του το δίνουν..βγάζω κάθε 4-5 ώρες από 60ml, το βράδυ δεν το βγάζω και το βγάζω το πρωί...

Εγω που δεν εχω θηλάσει καθολου κ βγαζω εξ αρχής με θήλαστρο μου εχει μειωθεί τωρα γιατί δεν βγαζω καθολου το βραδυ .δεν την παλεύω .κ μες στη μερα προλαβαίνω μονο 3 φορές κ βγαζω .οποτε λογικα φταίει αυτο που μου εχει μειωθεί .

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ξένη είπε:

Πώς το κατάλαβες? Η μπεμπουλα καλά είναι, μεγαλώνει,  θα την πάρουμε μάλλον το άλλο Σάββατο..

Με θήλαστρο το βγάζω γιατί το μωρό είναι στην μονάδα και του το δίνουν..βγάζω κάθε 4-5 ώρες από 60ml, το βράδυ δεν το βγάζω και το βγάζω το πρωί...

Δ εχω βγάλει με θηλαστρο, αλλα με τα λίγα που ξερω, θελει νοσοκομειακο θηλαστρο κ να βγαζεις πιο συχνά. Τουλ 8αντλησεις την ημέρα  κανένα 20' σε κάθε στηθος. Εχει κ μια τεχνική power pumping. Τουλ μια άντληση να είναι το βραδυ

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Πώς το κατάλαβες? Η μπεμπουλα καλά είναι, μεγαλώνει,  θα την πάρουμε μάλλον το άλλο Σάββατο..

Με θήλαστρο το βγάζω γιατί το μωρό είναι στην μονάδα και του το δίνουν..βγάζω κάθε 4-5 ώρες από 60ml, το βράδυ δεν το βγάζω και το βγάζω το πρωί...

Η ποσότητα ειναι σουπερ για τις μερες σου. Ευγε! Εγω εκανα αμαν για 10 με 20ml. Και παλι νορμαλ τους φαινοταν. Εισαι στο νοσοκομειο ακομα; Ιασω; Πας και της το δινεις εσυ; Ή οχι επειδή είναι λλιγο προωρη;

Να αντλεις και βραδυ. μαξ ανα 3ωρο. 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

έχει μείνει καμία κοιλίτσα εδώ η όλες έχετε γεννήσει κορίτσια μου;♡

Με κοιλίτσα είμαι ακόμη εγώ.. Μην αγχώνεσαι,  δν είσαι μόνη.. Χαχα... Δν ξέρω γτ αλλά νιώθω ότι θαρθει σίγουρα μετά την πητ.. Η πρωτη βδομάδα του Απρίλη κάτι μου κανει, ή είναι ένστικτο ή ίσως επειδή δν νιώθω τπτ διαφορετικό.. Βέβαια κ ή αδερφή μου τπτ δν ένιωθε νωρίτερα, το βράδυ πριν γεννήσει ξεκίνησαν όλα.. 

Αχ όλα τα κορίτσια λένε για θηλασμό κ πανες κ μεις ακόμη χοντρουλες!!! 

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Με κοιλίτσα είμαι ακόμη εγώ.. Μην αγχώνεσαι,  δν είσαι μόνη.. Χαχα... Δν ξέρω γτ αλλά νιώθω ότι θαρθει σίγουρα μετά την πητ.. Η πρωτη βδομάδα του Απρίλη κάτι μου κανει, ή είναι ένστικτο ή ίσως επειδή δν νιώθω τπτ διαφορετικό.. Βέβαια κ ή αδερφή μου τπτ δν ένιωθε νωρίτερα, το βράδυ πριν γεννήσει ξεκίνησαν όλα.. 

Αχ όλα τα κορίτσια λένε για θηλασμό κ πανες κ μεις ακόμη χοντρουλες!!! 

κοπέλα μουυ, και εγω ετσι νιώθω.. αλλά μάλλον είναι αυτό που λες. ότι μάλλον το νιώθουμε αυτό γιατί δεν έχει αλλάξει κάτι. 

άντε ντε.. Εμείς ακόμα ναι :(

Πότε έχεις πητ; σε έχει δει για διαστολή; συσσπεις έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

κοπέλα μουυ, και εγω ετσι νιώθω.. αλλά μάλλον είναι αυτό που λες. ότι μάλλον το νιώθουμε αυτό γιατί δεν έχει αλλάξει κάτι. 

άντε ντε.. Εμείς ακόμα ναι :(

Πότε έχεις πητ;

31/3..σε 3μερες δηλ.. Για να δούμε.. Δευτέρα έχω γιατρό.. Εσυ εισαι πιο μετά όμως.. Καλά δε θυμάμαι?? Έχεις πιο πολυ καιρό εεε??! 


j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...