Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια,

      Έκανα τεστ από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό..ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς,την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά,όμως περίμενα έστω και λίγο αχνή γραμμουλα.Υπαρχει περίπτωση λέτε να βγει θετικό τη Δευτέρα που θα ξανακάνω?

      @Angot Έπρεπε να σε ακούσω και να μην κάνω σήμερα,αλλά δεν κρατήθηκα η τρελή ☹️

      Τέσσερις ημέρες μετά τεστ?? πολλή βιασύνη μάνα μου! Τρίτη κι αν..

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Καλημέρα κορίτσια. @souzanna7 να χαίρεσαι τον μπεμπάκο σου!

Τα νέας μας, χτες μας είπαν ότι η μπέμπα θα χρειαστεί άλλη μια μέρα παρακολούθησης, οπότε αποφασίσαμε να διανυκτερεύσω άλλη μια νύχτα, γιατί ειλικρινά με αυτή την ψυψολογία δεν θα μπορούσα να διαχειριστώ το να γυρίσω στο σπίτι με άδεια αγκαλιά και τουλάχιστον εδώ μπορώ κάθε 3 ώρες να την βλέπω και να την έχω κοντά μου στο θηλασμό...που κάθε φορά πλαντάζω στο κλάμα. Στο θηλασμό δεν έχω βρει κανένα ρυθμό. Μας περιορίζουν χρονικά στα 20 λεπτά, για μωρά που δεν μας γνωρίζουν καν, δεν είναι κοντά μας κι εγώ που δεν έχω εμπειρία, ανάθεμα αν καταφέρνω να την ταίσω 5 λεπτά. Με το θήλαστρο από τον ένα μαστό μαζεύω περίπιυ 20 ml στο 10λέπτο. από τον άλλο δεν ξέρω τι λάθος κάνω, αλλά δεν κσταφέρνω σχεδόν καθόλου... Από χθες τουμπάνιασαν τα στήθη και πονάνε, γιατί άρχισε η παραγωγή γάλακτος. Φοβάμαι μην πάθω καμιά μαστίτιδα, το μωρό δεν τον θήλαζα όσο ήθελα και με το θήλαστρο δεν το έχω. Τι προτείνετε να κάνω από σήμερα στο σπίτι; Γιατί το μεσημέρι θα την παραλάβουμε και θα πάμε σπίτι μας... Μου φαίνεται απίστευτο. Μακάρι καμιά μανούλα να μην περάσει αυτή την κατάσταση, να γεννήσει και να αποχωριστεί το μωράκι της πριν καν καλά καλά το αγγίξει. Ο άντρας μου δεν μπορεί να περιμένει. Έχει να την δει 2 μέρες κι όσες φορές την είδε ήταν για 3 λεπτά τη μέρα μέσα από ένα τζάμι. Ούτε μια φωτογραφία της δεν έχουμε βγάλει. Θα σας κρατάω ενήμερες.

 

Με το καλό σε όσες ακόμα περιμένουν τα μωρά τους.

Με το καλό στο σπιτι σας λοιπόν! Να προσπαθείς ανα 2ωρο τη μέρα που θα το μετράς από την ωρα έναρξης του θηλασμού και ανά 3ωρο τη νύχτα.  Θα τη βάζεις με τις κοιλιές σας να είναι παράλληλα και θα βλέπεις να ανοίγει μεγάλο στόμα για να τη βάλεις στο στήθος. Θα βάζεις το μωρο στο στήθος και όχι το αντίθετο και να είσαι κι εσύ αναπαυτικά με νερό διπλα σου. Σωστή στάση είναι να δεις και τα 2 χειλάκια στραμμένα προς τα εξω πιάνοντας Όχι μόνο τη θηλή αλλα και τη θηλαια Αλή (μέρος της). Όσο πιο συχνά βάζεις το μωρο στο στήθος τόσο πιο πολύ γάλα θ έχεις. Σημάδια ότι τρέφεται επαρκώς αν γεμίζει 4-5 πάνες με τσισα ημερησίως τωρα που είναι μικρό. Τσισα έχουν και οι πάνες με τα κακα. Αργοτερα σε 2 βδομάδες θα θέλουμε 5-6. Λανολινη για να μη πληγωθούν. Αν δεν τα εφαρμόσεις στο ακέραιο φυσικα μην πανικοβληθείς.κι εγώ στο περίπου τα κανα. Τις θηλες σου πρόσεξε, δηλαδή τον τρόπο που θα τοποθετηθεί το μωρο. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Polly1 είπε:

Με το καλό στο σπιτι σας λοιπόν! Να προσπαθείς ανα 2ωρο τη μέρα που θα το μετράς από την ωρα έναρξης του θηλασμού και ανά 3ωρο τη νύχτα.  Θα τη βάζεις με τις κοιλιές σας να είναι παράλληλα και θα βλέπεις να ανοίγει μεγάλο στόμα για να τη βάλεις στο στήθος. Θα βάζεις το μωρο στο στήθος και όχι το αντίθετο και να είσαι κι εσύ αναπαυτικά με νερό διπλα σου. Σωστή στάση είναι να δεις και τα 2 χειλάκια στραμμένα προς τα εξω πιάνοντας Όχι μόνο τη θηλή αλλα και τη θηλαια Αλή (μέρος της). Όσο πιο συχνά βάζεις το μωρο στο στήθος τόσο πιο πολύ γάλα θ έχεις. Σημάδια ότι τρέφεται επαρκώς αν γεμίζει 4-5 πάνες με τσισα ημερησίως τωρα που είναι μικρό. Τσισα έχουν και οι πάνες με τα κακα. Αργοτερα σε 2 βδομάδες θα θέλουμε 5-6. Λανολινη για να μη πληγωθούν. Αν δεν τα εφαρμόσεις στο ακέραιο φυσικα μην πανικοβληθείς.κι εγώ στο περίπου τα κανα. Τις θηλες σου πρόσεξε, δηλαδή τον τρόπο που θα τοποθετηθεί το μωρο. 

Σε υπερευχαριστώ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Σε υπερευχαριστώ!

Τίποτα Καλή μου! Εδώ είμαστε για να βοηθάει η μια την άλλη όπως μπορούμε! Προσπάθησε σε κάθε θηλασμό να δίνεις και τα 2 στήθη για να ανανεώνεται η παραγωγή. Αν θες να τη βγάλεις από το στήθος για να την πας στο αλλο να τοποθετείς το μικρό σου δάχτυλο στο πλάι ανάμεσα στα χείλη της(Ναι, ακούγεται τρομακτικό αλλα γίνεται) μέχρι να αφήσει το στήθος. Το καλύτερο είναι να το αφήνει μονη της το καθένα για να παίρνει και το τελευταίο γάλα που είναι και το πιο λιπαρό αλλα πιο πολλή σημασία τωρα στην αρχή  εχει να ενεργοποιείται η παραγωγή και από τα 2 στήθη. Ακομη και 10 λεπτα (ή και 5) αρκούν από το κάθε στήθος. Εμένα μου φαίνεται λίγο και θέλω να μένει 20λεπτο στο καθένα αλλα γενικα Ο θηλασμός δεν έχει χρόνο και Ρολόγια.Δεικτης είναι οι πάνες και το βάρος του μωρου 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Polly1 είπε:

Τίποτα Καλή μου! Εδώ είμαστε για να βοηθάει η μια την άλλη όπως μπορούμε! Προσπάθησε σε κάθε θηλασμό να δίνεις και τα 2 στήθη για να ανανεώνεται η παραγωγή. Αν θες να τη βγάλεις από το στήθος για να την πας στο αλλο να τοποθετείς το μικρό σου δάχτυλο στο πλάι ανάμεσα στα χείλη της(Ναι, ακούγεται τρομακτικό αλλα γίνεται) μέχρι να αφήσει το στήθος. Το καλύτερο είναι να το αφήνει μονη της το καθένα για να παίρνει και το τελευταίο γάλα που είναι και το πιο λιπαρό αλλα πιο πολλή σημασία τωρα στην αρχή  εχει να ενεργοποιείται η παραγωγή και από τα 2 στήθη. Ακομη και 10 λεπτα (ή και 5) αρκούν από το κάθε στήθος. Εμένα μου φαίνεται λίγο και θέλω να μένει 20λεπτο στο καθένα αλλα γενικα Ο θηλασμός δεν έχει χρόνο και Ρολόγια.Δεικτης είναι οι πάνες και το βάρος του μωρου 

Κι ότι ήθελα να σε ρωτήσω πώς να την αλλάζω στήθος που όταν πάω να την τραβήξω βεντουζώνει και αναρωτιέμαι πώς γίνεται αυτό το φαφούτικο πλασματάκι να δαγκώνει σαν κροκόδειλος..; Παρατηρω και το άλλο...μπορεί ενώ τρώει μια χαρά στο ένα στήθος, να την πάω στο άλλο και να μην ανοίγει καν το στόμα, να κοιμάται του καλού καιρού.. Τι να κάνω; Σημαίνει ότι έχει χορτάσει; Να την αφήνω και να ξεκινάω από αυτό το επόμενο γεύμα; Επίσης μου είπε ο γιατρός στο νοσοκομείο να τρώει ανά 2μιση ώρες γιατί έχασε σχεδόν 400γρ στη μενν και πρέπει να αναπληρωσει (μου είπε βέβαια να δώσω και φόρμουλα). Και μου είπε και να κοιμάται, να την ξυπνάω. Ερώτηση αν στο μεσοδιάστημα των 2μιση ωρών πεινάσει και γκρινιάξει, την ταίζω ή περιμένω;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Κι ότι ήθελα να σε ρωτήσω πώς να την αλλάζω στήθος που όταν πάω να την τραβήξω βεντουζώνει και αναρωτιέμαι πώς γίνεται αυτό το φαφούτικο πλασματάκι να δαγκώνει σαν κροκόδειλος..; Παρατηρω και το άλλο...μπορεί ενώ τρώει μια χαρά στο ένα στήθος, να την πάω στο άλλο και να μην ανοίγει καν το στόμα, να κοιμάται του καλού καιρού.. Τι να κάνω; Σημαίνει ότι έχει χορτάσει; Να την αφήνω και να ξεκινάω από αυτό το επόμενο γεύμα; Επίσης μου είπε ο γιατρός στο νοσοκομείο να τρώει ανά 2μιση ώρες γιατί έχασε σχεδόν 400γρ στη μενν και πρέπει να αναπληρωσει (μου είπε βέβαια να δώσω και φόρμουλα). Και μου είπε και να κοιμάται, να την ξυπνάω. Ερώτηση αν στο μεσοδιάστημα των 2μιση ωρών πεινάσει και γκρινιάξει, την ταίζω ή περιμένω;

Εγω να σου πω την αλήθεια αν βλέπω κ εχει καλό ρυθμό θηλασμού απο το ένα στήθος δεν τον αλλάζω, απλα στο επόμενο τάισμα τον βάζω στο αντίθετο στήθος. Αν όμως την βλέπεις κ δεν θέλει άλλο σίγουρα χόρτασε! Αν ξυπνήσει κ  θέλει να φάει βάλτην στο στήθος γιατι τωρα εδραιώνεται κ ο θηλασμός, θα βοηθήσει κ στην παραγωγή σου. Όσο δηλαδή είναι αρχή, τις πρώτες σαράντα μέρες όσο θέλει στήθος να της δίνεις, γιατι έτσι δίνει το μήνυμα κ το μωρό στο σώμα σου ποσο γάλα εχει ανάγκη κ σαν αποτέλεσμα ποσο γάλα να παράγεις... κ γενικά σ αυτήν την φάση παραπάνω γάλα δεν έβλαψε κανενα μωρό! Το πολύ πολύ να πάρει πιο σύντομα βάρος! Εμένα τη δεύτερη βδομάδα στο σπίτι σκέψου πήρε 430 γραμμάρια! 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 hours ago, Polly1 said:

 

Υποκλινομαι Πολλυ θεα!!! :) 

Just now, Pagotoula said:

Κι ότι ήθελα να σε ρωτήσω πώς να την αλλάζω στήθος που όταν πάω να την τραβήξω βεντουζώνει και αναρωτιέμαι πώς γίνεται αυτό το φαφούτικο πλασματάκι να δαγκώνει σαν κροκόδειλος..; Παρατηρω και το άλλο...μπορεί ενώ τρώει μια χαρά στο ένα στήθος, να την πάω στο άλλο και να μην ανοίγει καν το στόμα, να κοιμάται του καλού καιρού.. Τι να κάνω; Σημαίνει ότι έχει χορτάσει; Να την αφήνω και να ξεκινάω από αυτό το επόμενο γεύμα; Επίσης μου είπε ο γιατρός στο νοσοκομείο να τρώει ανά 2μιση ώρες γιατί έχασε σχεδόν 400γρ στη μενν και πρέπει να αναπληρωσει (μου είπε βέβαια να δώσω και φόρμουλα). Και μου είπε και να κοιμάται, να την ξυπνάω. Ερώτηση αν στο μεσοδιάστημα των 2μιση ωρών πεινάσει και γκρινιάξει, την ταίζω ή περιμένω;

Εχε στο νου σου οτι κουράζονται πολυ ευκομα τα μικρουλια μας ειδικα τις πρωτες 2 εβδομάδες κ μπορει ν πεφτει γ υπνο με λιγα λεπτα απο το ενα στηθος κ μετα απο λιγη ωρα να ξυπνα παλι απο την πείνα. Οποτε οσο μπορεις ζορισε την να μενει ξύπνια ν φαει εστω 15 λεπτα κατα τ αλλα εγω δεν πιστευω πως υπάρχει ρολοι στο θηλασμό κ καθε μαμα εχει δικους της ρυθμους. Δωσε χρονο κ στις 2 σας κ θα το βρειτε κ προσπάθησε να είσαι ήρεμη! Πηγατε σπιτακι σας ετσι??

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , KNecky είπε:

Υποκλινομαι Πολλυ θεα!!! :) 

Εχε στο νου σου οτι κουράζονται πολυ ευκομα τα μικρουλια μας ειδικα τις πρωτες 2 εβδομάδες κ μπορει ν πεφτει γ υπνο με λιγα λεπτα απο το ενα στηθος κ μετα απο λιγη ωρα να ξυπνα παλι απο την πείνα. Οποτε οσο μπορεις ζορισε την να μενει ξύπνια ν φαει εστω 15 λεπτα κατα τ αλλα εγω δεν πιστευω πως υπάρχει ρολοι στο θηλασμό κ καθε μαμα εχει δικους της ρυθμους. Δωσε χρονο κ στις 2 σας κ θα το βρειτε κ προσπάθησε να είσαι ήρεμη! Πηγατε σπιτακι σας ετσι??

 

Ναι το μεσημέρι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Κι ότι ήθελα να σε ρωτήσω πώς να την αλλάζω στήθος που όταν πάω να την τραβήξω βεντουζώνει και αναρωτιέμαι πώς γίνεται αυτό το φαφούτικο πλασματάκι να δαγκώνει σαν κροκόδειλος..; Παρατηρω και το άλλο...μπορεί ενώ τρώει μια χαρά στο ένα στήθος, να την πάω στο άλλο και να μην ανοίγει καν το στόμα, να κοιμάται του καλού καιρού.. Τι να κάνω; Σημαίνει ότι έχει χορτάσει; Να την αφήνω και να ξεκινάω από αυτό το επόμενο γεύμα; Επίσης μου είπε ο γιατρός στο νοσοκομείο να τρώει ανά 2μιση ώρες γιατί έχασε σχεδόν 400γρ στη μενν και πρέπει να αναπληρωσει (μου είπε βέβαια να δώσω και φόρμουλα). Και μου είπε και να κοιμάται, να την ξυπνάω. Ερώτηση αν στο μεσοδιάστημα των 2μιση ωρών πεινάσει και γκρινιάξει, την ταίζω ή περιμένω;

Μπορεί να ζητάει και ανά 1.5 ωρα! Θα δίνεις όποτε ζητάει!! Καλό είναι και από τα 2 στήθη κάθε φορα ακομη κι αν την ξυπνάς!Κουνάς χέρια, πόδια, αυτάκια!  Το ανώτερο που θα μένει χωρίς φαΐ ειναι 3 ωρες ! Θελουμε τουλάχιστον 8 θηλασμούς ημερησίως και από τα 2 στήθη! Κι εμένα ενδιαφέρει όταν παω να τη βγάλω!! Χαχα!! Με λίγα λόγια το μωρο όλη μερα αγκαλιά!! Δεν έχει καταλάβει ακόμη ότι εχει γεννηθει!! Θέλει να σε νιώθει! Αν μπορείς να είστε δέρμα με δέρμα επαφή Να σε μυρίζει!! Μη φοβάσαι ότι θα κακομαθει στην αγκαλιά! Σ αυτήν την ηλικία δεν είναι χειρίστικα 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Κι ότι ήθελα να σε ρωτήσω πώς να την αλλάζω στήθος που όταν πάω να την τραβήξω βεντουζώνει και αναρωτιέμαι πώς γίνεται αυτό το φαφούτικο πλασματάκι να δαγκώνει σαν κροκόδειλος..; Παρατηρω και το άλλο...μπορεί ενώ τρώει μια χαρά στο ένα στήθος, να την πάω στο άλλο και να μην ανοίγει καν το στόμα, να κοιμάται του καλού καιρού.. Τι να κάνω; Σημαίνει ότι έχει χορτάσει; Να την αφήνω και να ξεκινάω από αυτό το επόμενο γεύμα; Επίσης μου είπε ο γιατρός στο νοσοκομείο να τρώει ανά 2μιση ώρες γιατί έχασε σχεδόν 400γρ στη μενν και πρέπει να αναπληρωσει (μου είπε βέβαια να δώσω και φόρμουλα). Και μου είπε και να κοιμάται, να την ξυπνάω. Ερώτηση αν στο μεσοδιάστημα των 2μιση ωρών πεινάσει και γκρινιάξει, την ταίζω ή περιμένω;

Εννοειται την ταΐζεις .τουλαχιστον εμενα ετσι μου είχε πει ο παιδίατρος .το 2,5 ωρες απλα πιστευω ότι ειναι ενα χρονικό περιθώριο που δεν πρέπει να το ξεπερνάμε και να μείνουν νηστικά .θα καταλάβεις κ μόνη σου ότι αυτα αν πεινάνε δεν τα ξεγελάς με τιποτα .θα κλαίει συνεχεια μεχρι να φάει .οταν φάει θα ηρεμεί ..για το βαρος που έχασε μην δε αγχώνει .θα πάρει γρηγορα απλα ισως πρέπει να δώσεις κ ξένο γι αυτο ..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Polly1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Μιας που μιλάμε για θηλασμούς νιώθετε το στήθος να σκληραίνει σχεδον αμέσως μετά τον θηλασμό; Αποσυμφοριζετε με το χερι;;

Εμένα δεν έχει τόσο μεγάλη παραγωγή. Στο 1,5ωρο αρχίζει και σκληραίνει νομίζω. Ο γυναικολόγος μου πάντως μου είχε πει αν σκληραίνει πολύ, να αποσυμφορώ με το χέρι, για να μπορεί και το παιδί να φάει ευκολότερα και να μην πονάω κι εγώ. και μου χε δείξει κάποιες κινήσεις. Αυτά που γράφεις ήταν τόσο to the point που λέμε και στο χωριό μου...δεν έχω λόγια. Πώς θα καταλάβω ότι το μωρό τρώει ρε κορίτσια; Ή ότι δεν του φτάνει; Δεν βλέπω πχ γάλα να τρέχει από το στόμα της. Το παλεύω να την ξυπνάω και να κάθεται τουλάχιστον 15λεπτά ανά 2μιση ωρες. Αυτά τα λεπτά όμως δεν κάνει κινήσεις συνέχεια. Στο μεσοδιάστημα δεν ξυπνάει να κλάψει. Κλαίει μόνο όταν την πλένω κι όταν αλλάζει πάνα.Τι τρολομωρό είναι αυτό;

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια Καλημέρα. όσες δεν έχετε γεννήσει ή όσες θυμάστε, είχατε πονο στην κοιλια; εγώ πάλι ποναω.. και το βράδυ 1 φορά και τώρα με επιασε . νορμάλ ένταση.. 

αχ είδα και όνειρο ότι είχα τον γιοκα μου αγκαλιά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 said:

Καλημέρα κορίτσια!!! Μιας που μιλάμε για θηλασμούς νιώθετε το στήθος να σκληραίνει σχεδον αμέσως μετά τον θηλασμό; Αποσυμφοριζετε με το χερι;;

Καλημερα! Ουτε εμενα σκληραινει αμεσως κ γενικά ειναι μαλακο. Αλλα γαλα εχω σγρ ξεχειλιζουμε στο θηλασμο! Λογικς εμαθε το στηθος μου π σταματησα θηλασμο στον μεγαλο μ σχετικα προσφατα κ δεν περναω παλι την φαση που λες.

Just now, Pagotoula said:

Εμένα δεν έχει τόσο μεγάλη παραγωγή. Στο 1,5ωρο αρχίζει και σκληραίνει νομίζω. Ο γυναικολόγος μου πάντως μου είχε πει αν σκληραίνει πολύ, να αποσυμφορώ με το χέρι, για να μπορεί και το παιδί να φάει ευκολότερα και να μην πονάω κι εγώ. και μου χε δείξει κάποιες κινήσεις. Αυτά που γράφεις ήταν τόσο to the point που λέμε και στο χωριό μου...δεν έχω λόγια. Πώς θα καταλάβω ότι το μωρό τρώει ρε κορίτσια; Ή ότι δεν του φτάνει; Δεν βλέπω πχ γάλα να τρέχει από το στόμα της. Το παλεύω να την ξυπνάω και να κάθεται τουλάχιστον 15λεπτά ανά 2μιση ωρες. Αυτά τα λεπτά όμως δεν κάνει κινήσεις συνέχεια. Στο μεσοδιάστημα δεν ξυπνάει να κλάψει. Κλαίει μόνο όταν την πλένω κι όταν αλλάζει πάνα.Τι τρολομωρό είναι αυτό;

Just now, mpempaki1 said:

κορίτσια Καλημέρα. όσες δεν έχετε γεννήσει ή όσες θυμάστε, είχατε πονο στην κοιλια; εγώ πάλι ποναω.. και το βράδυ 1 φορά και τώρα με επιασε . νορμάλ ένταση.. 

αχ είδα και όνειρο ότι είχα τον γιοκα μου αγκαλιά.

Παγωτουλα μου μην ανησυχεις είναι νωρις ακομα να εχει βρει ρυθμο το στήθος πιστευω. Αφου ειναι ηρεμη κ δεν κλαιει συνεχεια κ γεμιζει πανες τρωει κανονικα μην φοβασαι βρε! Αν πινουσε θα ξεσηκωνε τον κοσμο!! ;)

Μπεμπακι που στην κοιλια πονας?? Σαν πονους περιόδου??

Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Καλημερα! Ουτε εμενα σκληραινει αμεσως κ γενικά ειναι μαλακο. Αλλα γαλα εχω σγρ ξεχειλιζουμε στο θηλασμο! Λογικς εμαθε το στηθος μου π σταματησα θηλασμο στον μεγαλο μ σχετικα προσφατα κ δεν περναω παλι την φαση που λες.

Παγωτουλα μου μην ανησυχεις είναι νωρις ακομα να εχει βρει ρυθμο το στήθος πιστευω. Αφου ειναι ηρεμη κ δεν κλαιει συνεχεια κ γεμιζει πανες τρωει κανονικα μην φοβασαι βρε! Αν πινουσε θα ξεσηκωνε τον κοσμο!! ;)

Μπεμπακι που στην κοιλια πονας?? Σαν πονους περιόδου??

Ναι γλυκιά μου.  αυτά τα ξαφνικά ειναι σαν πονοι περιόδου αλλά εντελώς ακανόνιστοι. και έχω έναν μόνιμο πόνο στην γενική περιοχή σαν να με τραβάνε. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

κορίτσια Καλημέρα. όσες δεν έχετε γεννήσει ή όσες θυμάστε, είχατε πονο στην κοιλια; εγώ πάλι ποναω.. και το βράδυ 1 φορά και τώρα με επιασε . νορμάλ ένταση.. 

αχ είδα και όνειρο ότι είχα τον γιοκα μου αγκαλιά.

Καλημέρα.. Τι εννοείς πονο? Εγώ έχω πονακια περιοδου σαν μικρά κοψιματακια.. Πιο πολυ τις τελευταίες 2βδομ. αλλά όχι περιοδικα.. Δηλ μπορεί μια μέρα να τα νιώσω 3φορες άλλη 2 άλλη καθόλου.. Δν ξέρω αν παιζει ρόλο κ η κουραση κάποιων ημερών ή έτσι κ αλλιώς θα είχα.. Θα δουμε.. Πάντως ότι κ να νιώθουμε φυσιολογικό μου φαίνεται προετοιμασια γίνεται για τον τοκετό.. Ο έντονος πονος σίγουρα μπορεί να'ναι κάτι άλλο ή ότι ήρθε η ώρα!! 

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...