Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Kathrin17 είπε:

31/3..σε 3μερες δηλ.. Για να δούμε.. Δευτέρα έχω γιατρό.. Εσυ εισαι πιο μετά όμως.. Καλά δε θυμάμαι?? Έχεις πιο πολυ καιρό εεε??! 

αχ σε πήγε μέχρι τέλος ε; πρώτο παιδακι;

Ναι εγώ είμαι μέχρι 6/4.

και εγω Δευτέρα έχω γιατρο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια, μετα το φαι μενει για καποια ωρα στη γλωσσα της ασπρο, σαν πηγμενο γαλα. Ειναι φυσιολογικο;

Επίσης, ξερετε τι μπορει να βοηθησει να μας τονωσει με την κουραση και το θηλασμο; Εχω χλωμιασει, ειμαι πολυ κουρασμενη και ζυγιστηκα, ειχα παρει 4, εχω χασει 6 και πηγα 49κιλα. Εχω αγχωθει λιγο μην με εγκαταλειψουν οι δυναμεις μου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

αχ σε πήγε μέχρι τέλος ε; πρώτο παιδακι;

Ναι εγώ είμαι μέχρι 6/4.

και εγω Δευτέρα έχω γιατρο. 

Ναι το πρωτο μας είναι!! Μέχρι το τέλος μας παει το άτιμο.. Μήπως μας παει κ ακόμη πιο μετά.. Χαχα.. Τι να κάνουμε.. Η φυση κ η μπέμπα ξέρουν ποτε είναι η κατάλληλη στιγμή.. Ο γιατρός μου περιμενει ως κ τις 42βδ. φυσικά αν όλα είναι οκ στον έλεγχο που κάνει.. Εσένα τι σου έχει πει ο δικός σου? 

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Κοριτσια, μετα το φαι μενει για καποια ωρα στη γλωσσα της ασπρο, σαν πηγμενο γαλα. Ειναι φυσιολογικο;

Επίσης, ξερετε τι μπορει να βοηθησει να μας τονωσει με την κουραση και το θηλασμο; Εχω χλωμιασει, ειμαι πολυ κουρασμενη και ζυγιστηκα, ειχα παρει 4, εχω χασει 6 και πηγα 49κιλα. Εχω αγχωθει λιγο μην με εγκαταλειψουν οι δυναμεις μου.

Κ εμενα το παθαίνει αυτο με τη γλώσσα αλλα οταν της δίνω το ξένο .με το δικό μου δεν το χει .ειμαι ακριβώς στα ίδια κιλά .κ πραγματικά πρώτο γεύμα την μερα το κανω 5 το απογευμα .δεν προλαβαίνω νωρίτερα .με το ζόρι μπορω να μαγειρέψω .αλλα πρέπει να προσπαθήσεις να φας .εσυ εισαι κ ψηλή και ειναι λίγα τα κιλά σου .προσπαθησε να κανεις συχνά γεύματα γιατί χρειάζεται για το θηλασμό .

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Κ εμενα το παθαίνει αυτο με τη γλώσσα αλλα οταν της δίνω το ξένο .με το δικό μου δεν το χει .ειμαι ακριβώς στα ίδια κιλά .κ πραγματικά πρώτο γεύμα την μερα το κανω 5 το απογευμα .δεν προλαβαίνω νωρίτερα .με το ζόρι μπορω να μαγειρέψω .αλλα πρέπει να προσπαθήσεις να φας .εσυ εισαι κ ψηλή και ειναι λίγα τα κιλά σου .προσπαθησε να κανεις συχνά γεύματα γιατί χρειάζεται για το θηλασμό .

Ναι, ειμαι 172. Ειναι υπερβολικα λιγα τα κιλα, αλλα νιωθω να με ξεζουμιζει η μπεμπα. Τι κι αν πειναω και συνεχεια...δεν εχω χρονο ουτε να ετοιμασω κατι. Και δυστυχως υπο τις υπαρχουσες συνθηκες δεν μπορουμε να εχουμε και καμια βοηθεια... εγω τρωω 3 φορεσ...μια το πρωι μια το μεσημερι και μια αργα το βραδυ. αλλα φαγητο κανονικο μονο το μεσημερι. Το βρ τρωω κανα τοστ στα γρηγορα και πρωι ψωμι του τοστ με μελι και δημητριακα με γαλα. Θελω να βαλω ενδιαμεσα γευματα, αλλα δεν.ξερω τι...ξεκινησα παλι και σιδηρο κι ααβεστιο, μηπως βοηθησουν...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pagotoula είπε:

Ναι, ειμαι 172. Ειναι υπερβολικα λιγα τα κιλα, αλλα νιωθω να με ξεζουμιζει η μπεμπα. Τι κι αν πειναω και συνεχεια...δεν εχω χρονο ουτε να ετοιμασω κατι. Και δυστυχως υπο τις υπαρχουσες συνθηκες δεν μπορουμε να εχουμε και καμια βοηθεια... εγω τρωω 3 φορεσ...μια το πρωι μια το μεσημερι και μια αργα το βραδυ. αλλα φαγητο κανονικο μονο το μεσημερι. Το βρ τρωω κανα τοστ στα γρηγορα και πρωι ψωμι του τοστ με μελι και δημητριακα με γαλα. Θελω να βαλω ενδιαμεσα γευματα, αλλα δεν.ξερω τι...ξεκινησα παλι και σιδηρο κι ααβεστιο, μηπως βοηθησουν...

Καλά έκανες για το σίδηρο κ το ασβέστιο κ εγω όσο θηλάζω τα συνεχίζω. Προσπάθησε να τρως φουλ θρεπτικά πράγματα, πχ το ταχίνι είναι καλή επιλογή, με φυστικοβουτυρο πχ κ μπανάνα είτε σε ψωμί τοστ είτε σε τορτίγια.. εγω το τρώω για πρωί κ με κρατάει αρκετά. Ξηρούς καρπούς στο ενδιάμεσο, καρύδια αμύγδαλα σταφίδες... βράσε αυγά για να τα προσθέτεις σε σάντουιτς να τρως στο ενδιάμεσο με τυρί κ γαλοπούλα... γενικά μικρά πράγματα που να αυξάνουν όμως τις θερμιδικές σου απολαβές. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula said:

Ναι, ειμαι 172. Ειναι υπερβολικα λιγα τα κιλα, αλλα νιωθω να με ξεζουμιζει η μπεμπα. Τι κι αν πειναω και συνεχεια...δεν εχω χρονο ουτε να ετοιμασω κατι. Και δυστυχως υπο τις υπαρχουσες συνθηκες δεν μπορουμε να εχουμε και καμια βοηθεια... εγω τρωω 3 φορεσ...μια το πρωι μια το μεσημερι και μια αργα το βραδυ. αλλα φαγητο κανονικο μονο το μεσημερι. Το βρ τρωω κανα τοστ στα γρηγορα και πρωι ψωμι του τοστ με μελι και δημητριακα με γαλα. Θελω να βαλω ενδιαμεσα γευματα, αλλα δεν.ξερω τι...ξεκινησα παλι και σιδηρο κι ααβεστιο, μηπως βοηθησουν...

Αυτο στη γλωσσιτσα ειναι φυσιολογικο εφοσον δεν ειναι μονιμα έτσι. Οπως λεει η Μυρτω με το φαγητο κ μην ξεχνάς πολυ νερό γτ ο θηλασμός μας αφυδατώνει πολυ. Κ υπνο οσο μπορεις κ μεσ τη μερα.

Κοριτσια σας εχουν χαμογελασει τ μωρακια σας?? Εμενα προς το παρον μονο στον υπνο της χαμογελαει ή γελαει κακαριστα που δεν το ειχα ξαναδει κ τρελαινομαι! ^_^

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Pagotoula είπε:

Η ποσότητα ειναι σουπερ για τις μερες σου. Ευγε! Εγω εκανα αμαν για 10 με 20ml. Και παλι νορμαλ τους φαινοταν. Εισαι στο νοσοκομειο ακομα; Ιασω; Πας και της το δινεις εσυ; Ή οχι επειδή είναι λλιγο προωρη;

Να αντλεις και βραδυ. μαξ ανα 3ωρο. 

 

Σήμερα βγήκα εγώ, το μωρό θα μείνει μέσα και αυτή τη βδομάδα, δεν της το δίνω εγώ...Δεν αφήνουν γιατί είναι προωρακι...Ούτε να το θηλασω με αφήνουν...μου είπαν ότι μπορεί να το θηλασω λίγες μέρες πριν βγει.

  • Μου αρέσει 3

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Ναι το πρωτο μας είναι!! Μέχρι το τέλος μας παει το άτιμο.. Μήπως μας παει κ ακόμη πιο μετά.. Χαχα.. Τι να κάνουμε.. Η φυση κ η μπέμπα ξέρουν ποτε είναι η κατάλληλη στιγμή.. Ο γιατρός μου περιμενει ως κ τις 42βδ. φυσικά αν όλα είναι οκ στον έλεγχο που κάνει.. Εσένα τι σου έχει πει ο δικός σου? 

Δεν μου έχει πει κάτι ακόμα. είχα 1.5 διαστολή και μου λέει βλέπουμε πως θα είσαι την Δευτέρα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Σήμερα βγήκα εγώ, το μωρό θα μείνει μέσα και αυτή τη βδομάδα, δεν της το δίνω εγώ...Δεν αφήνουν γιατί είναι προωρακι...Ούτε να το θηλασω με αφήνουν...μου είπαν ότι μπορεί να το θηλασω λίγες μέρες πριν βγει.

Καλη σου αναρρωση! Δεν πειραζει, θα της δωσεις οτι βγαινει με το θηλαστρο, ειναι πολυ καλο για τα αντισωματα της κι οταν με το καλο βγει απο τη μενν και παει στο δωματιο στα αριστερα με το που μπεις (εκει τα εχουν απλα σε πυρεξακια), θα μπορεις να πηγαινεις να την θηλαζεις. Ηταν πολλες κοπελες που ερχονταν απο το πρωι και καθονταν να θηλασουν ή να δωσουν οι ιδιες το ξενο γαλα ως και 3-4 φορες. Μπαινουμε ανα 3ωρο εκει. Στη μενν μπαινουν μονο οσες μανουλες νοσηλευονται ακομα στο ιασω και μονο αν το μωρο ειναι στη μοναδα 3.Εφοσον εισαι Αθηνα, μπορει να πηγαινει ο αντρας σου οτι αντλεις μια φορα ανά 1-2 μερες.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Pagotoula είπε:

Κοριτσια, μετα το φαι μενει για καποια ωρα στη γλωσσα της ασπρο, σαν πηγμενο γαλα. Ειναι φυσιολογικο;

Επίσης, ξερετε τι μπορει να βοηθησει να μας τονωσει με την κουραση και το θηλασμο; Εχω χλωμιασει, ειμαι πολυ κουρασμενη και ζυγιστηκα, ειχα παρει 4, εχω χασει 6 και πηγα 49κιλα. Εχω αγχωθει λιγο μην με εγκαταλειψουν οι δυναμεις μου.

Ρευεται μετά τον θηλασμο; αν όχι, ίσως είναι από αυτο; Γουλιές βγαζει; Να τρως συχνότερα! Εγω μόνο τους τοίχους δεν έχω φάει!! Πεινάω έλεεινα όλη την ωρα!!

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

@Murtw.st ωραία τα σνακς που περιγραφεις!! 

@Polly1 δεν βρισκω τον χρονο και την διαθεση να φτιαχνω πραγματα δυστυχως... Βγάζει γουλιες καμια φορα, γιατι η αληθεια ειναι δεν ρευεται συχνα. Μου χει πει ο παιδιατρος να την κραταω 5 λεπτα κι αν δεν ρευτει, δεν πειραζει. Βλακεια κανω;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Pagotoula είπε:

Ναι, ειμαι 172. Ειναι υπερβολικα λιγα τα κιλα, αλλα νιωθω να με ξεζουμιζει η μπεμπα. Τι κι αν πειναω και συνεχεια...δεν εχω χρονο ουτε να ετοιμασω κατι. Και δυστυχως υπο τις υπαρχουσες συνθηκες δεν μπορουμε να εχουμε και καμια βοηθεια... εγω τρωω 3 φορεσ...μια το πρωι μια το μεσημερι και μια αργα το βραδυ. αλλα φαγητο κανονικο μονο το μεσημερι. Το βρ τρωω κανα τοστ στα γρηγορα και πρωι ψωμι του τοστ με μελι και δημητριακα με γαλα. Θελω να βαλω ενδιαμεσα γευματα, αλλα δεν.ξερω τι...ξεκινησα παλι και σιδηρο κι ααβεστιο, μηπως βοηθησουν...

Σε καταλαβαινω απόλυτα .σε δεσμεύει το μωρό .κ εγω τ μεσημέρι κυρίως τρώω .τ βραδυ κανα τοστ.εοναι λογικό αν δν έχεις κ βοήθεια να μην προλαβαίνεις .απλα επειδή εχω φίλες π γέννησαν κ απ αυτο τ πραγμα μείναν μισή μερίδα άνθρωποι .πρεπει να το προσέξουμε .Εγω τοτε τους έλεγα γιατί δεν τρώτε μ λέγαν δεν προλαβαίνουμε κ τις θεωρούσα υπερβολικές κ ότι απλα πίστευα ότι τους κόπηκε η όρεξη αλλα τελικα είχαν δίκιο 

Just now, Pagotoula είπε:

@Murtw.st ωραία τα σνακς που περιγραφεις!! 

@Polly1 δεν βρισκω τον χρονο και την διαθεση να φτιαχνω πραγματα δυστυχως... Βγάζει γουλιες καμια φορα, γιατι η αληθεια ειναι δεν ρευεται συχνα. Μου χει πει ο παιδιατρος να την κραταω 5 λεπτα κι αν δεν ρευτει, δεν πειραζει. Βλακεια κανω;

Ενα 10λέπτακι να την κρατάς ορθια κ ειναι οκ .αν κ εμενα μ είχαν πει κ κοπέλες στο μαιευτήριο που θήλαζαν ότι γενικά το μητρικό γάλα ειναι ευκολοχώνευτο κ τ εχω παρατηρήσει κ εγω σε σχέση με τονξενο .με το ξένο μου βγάζει γουλιές αρκετές φορές ενώ με το δικό μ σχεδόν ποτε .της κάθεται καλυτερα .κ παλι καλα γιατί εδω κ ενα μήνα πίνει κ τα δυο κ δεν μου εχει ξινίσει για το δικό μ γιατί άλλες λένε ότι οταν πίνει τονξενο μετα δεν θελει το μητρικό

Just now, Pennymav είπε:

Σε καταλαβαινω απόλυτα .σε δεσμεύει το μωρό .κ εγω τ μεσημέρι κυρίως τρώω .τ βραδυ κανα τοστ.εοναι λογικό αν δν έχεις κ βοήθεια να μην προλαβαίνεις .απλα επειδή εχω φίλες π γέννησαν κ απ αυτο τ πραγμα μείναν μισή μερίδα άνθρωποι .πρεπει να το προσέξουμε .Εγω τοτε τους έλεγα γιατί δεν τρώτε μ λέγαν δεν προλαβαίνουμε κ τις θεωρούσα υπερβολικές κ ότι απλα πίστευα ότι τους κόπηκε η όρεξη αλλα τελικα είχαν δίκιο 

Ενα 10λέπτακι να την κρατάς ορθια κ ειναι οκ .αν κ εμενα μ είχαν πει κ κοπέλες στο μαιευτήριο που θήλαζαν ότι γενικά το μητρικό γάλα ειναι ευκολοχώνευτο κ τ εχω παρατηρήσει κ εγω σε σχέση με τονξενο .με το ξένο μου βγάζει γουλιές αρκετές φορές ενώ με το δικό μ σχεδόν ποτε .της κάθεται καλυτερα .κ παλι καλα γιατί εδω κ ενα μήνα πίνει κ τα δυο κ δεν μου εχει ξινίσει για το δικό μ γιατί άλλες λένε ότι οταν πίνει τονξενο μετα δεν θελει το μητρικό

Κ εντωμεταξύ έτυχε να δοκιμάσω μια γουλιά απο το μητρικό κ ηταν πολυ γλυκό Ρ κοριτσια .λεω πως το πίνουν αυτο το πραγμα . :’)

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...