Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

πρίν από 39 λεπτά , Murtw.st είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Αν δεν νιώθεις τα συμπτώματα σου φυσιολογικά καλα θα κανεις να επικοινωνήσεις με το γιατρό σου! Εγω κορίτσια πήγα χθες το βράδυ στο γιατρό όλα καλα, μάλλον οφείλεται η μικρή αιμορραγία στο οτι έχω πολυ

χαμηλό πλακούντα, ο τράχηλος όμως είναι σούπερ. Με καθησύχασε πολύ ο γιατρός μου. Είδαμε οτι έχουν αρχίσει κ ενωπιουνται κ οι δυο κοιλότητες της μήτρας μου (δικερος) κ μου είπε οτι ο στόχος μας είναι οι 36 εβδομάδες, όποτε όπως καταλαβαίνετε εγω αρχίσει κ ερευνώ τοκετούς 36ης εβδομάδας!

Δόξα το θεό.... Μπράβο @Murtw.stγιατί σε είχα έννοια από χθες!!!! Όλα καλά λοιπον.... Και εμένα μου έχει πει στις 38εβδ. 

Εγω παλι τπτ ιδιαίτερο από συμπτώματα.... Μόνο έντονες μυρωδιές και λίγα παράξενα νευράκια στον άντρα μου..... 

Τώρα έχω λίγο άγχος για την αυχενική την Δευτέρα.... Να δούμε τι θα γινει...;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, AMAL04 είπε:

Δόξα το θεό.... Μπράβο @Murtw.stγιατί σε είχα έννοια από χθες!!!! Όλα καλά λοιπον.... Και εμένα μου έχει πει στις 38εβδ. 

Εγω παλι τπτ ιδιαίτερο από συμπτώματα.... Μόνο έντονες μυρωδιές και λίγα παράξενα νευράκια στον άντρα μου..... 

Τώρα έχω λίγο άγχος για την αυχενική την Δευτέρα.... Να δούμε τι θα γινει...;; 

Όλα καλα θα πάνε! Άντε λογικά θα έχετε κ μια υποψία για το φύλο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Όλα καλα θα πάνε! Άντε λογικά θα έχετε κ μια υποψία για το φύλο! 

Μακαρι έτσι θέλω να ελπίζω πως όλα καλά θα ναι!!!!  Την υγεία του να έχει και ότι θέλει ας είναι.... Χαχαιχιχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AMAL04 είπε:

Μακαρι έτσι θέλω να ελπίζω πως όλα καλά θα ναι!!!!  Την υγεία του να έχει και ότι θέλει ας είναι.... Χαχαιχιχ

Ξέχασα να σε ρωτήσω πριν... εσένα γιατι θα σε πάει για 38 βδομάδες;; 

Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2019 at 1:34 ΠΜ, Nackt είπε:

@asda καλύτερα είμαι ναι!!το βράδυ έχω ανακατοσουρες αλλά πιο ελεγξιμες..

@ALEX210 στον γκογκο λέω ναι αλλά ακούω διάφορα και δεν ξέρω βρε παιδί μου..έχω πρόβληματιστει λίγο. Εσύ δλδ πηγαινοέρχεσαι Αθήνα; Έχεις κάποιον 

Καλησπέρα κορίτσια. 

Είμαι 13 Κ 5 εβδ..έχω πολύ ανακατωσούρα...ζαβλακωμαρα..Τώρα βρήκε στο β τριμηνο?φούσκωμα πολύ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Murtw.st είπε:

Ξέχασα να σε ρωτήσω πριν... εσένα γιατι θα σε πάει για 38 βδομάδες;; 

Είμαι από εξωσωματική και η εγκυμοσύνη μου λέει είναι ένα θαύμα... Δίνανε πολύ μικρές πιθανότητες... Και έτσι λέει δε το ρισκάρει, μην γινει καμία ανεπιθύμητη επιπλοκη!!! Με το που μπούμε λέει στην 38η το κανονίζουμε και πάμε... Τωρα τι να πω... Επειδή όντως περάσαμε διαφορά και αυτός ήταν και ο εξωσατιστης μας τον εμπιστεύομαι... 

Just now, ALEX210 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. 

Είμαι 13 Κ 5 εβδ..έχω πολύ ανακατωσούρα...ζαβλακωμαρα..Τώρα βρήκε στο β τριμηνο?φούσκωμα πολύ..

Δηλαδή τόσο καιρό ήσουν καλά και σε πιάσανε τώρα τα διάφορα....;;;; παίζει και αυτό το σενάριο δλδ.... Ωχ!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, AMAL04 είπε:

Είμαι από εξωσωματική και η εγκυμοσύνη μου λέει είναι ένα θαύμα... Δίνανε πολύ μικρές πιθανότητες... Και έτσι λέει δε το ρισκάρει, μην γινει καμία ανεπιθύμητη επιπλοκη!!! Με το που μπούμε λέει στην 38η το κανονίζουμε και πάμε... Τωρα τι να πω... Επειδή όντως περάσαμε διαφορά και αυτός ήταν και ο εξωσατιστης μας τον εμπιστεύομαι... 

Δηλαδή τόσο καιρό ήσουν καλά και σε πιάσανε τώρα τα διάφορα....;;;; παίζει και αυτό το σενάριο δλδ.... Ωχ!!!!! 

Εξυπακούεται κ πολύ καλα κανεις κ τον εμπιστεύεσαι! Κοίταξε έτσι κ αλλιώς δεν θεωρείται πρόωρος τοκετός μια χαρά εισαι! Εμένα χθες με τσίμπησε ελάχιστα η ιδέα της καισαρικής αλλα μετά λέω σύνελθε λες κ εχει καμία σημασία... κ μην σου πω κ το παράλογο... έχω αρχίσει κ ανυπομονώ λες κ ειμαι στον 7ο δεν μπορώ να περιμένω να το κρατήσω στην αγκαλιά μου! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πήγαμε κι εμείς σήμερα στο ραντεβού μας. Του είπα ότι άρχισαν πάλι τα συμπτώματα. Γελούσε και μου λέει μην γκρινιάζεις.. primperan πάλι για τον εμετό και θα υποχωρήσουν. Λόγω αύξηση ορμονών μου είπε είναι. Επίσης...το είδαμε να κινείται σήμερα!!! Πρώτη φορά.. πωπω βρε κορίτσια μου τι θαυματακια έχουμε στην κοιλίτσα μας <3

(Βγαίνοντας από τον γιατρό κλασικά εγώ σακουλιτσα και επανήλθα στην πραγματικότητα :-P

@ALEX210 σε τέτοια φάση εε; Χμμ ρώτησε και τον γιατρό σου εννοείται. Επίσης μήπως έφαγες τίποτα και σε χάλασε; Εγώ πριν εμφανιστούν ξανά, την Πέμπτη είχα φάει κάτι μπουκιες από μπουγατσες (αλμυρή και γλυκιά) και ήταν άθλιες το κατάλαβα αμέσως ότι με πείραξε. Ε αυτό ήταν..μπορεί να ήταν και σύμπτωση βέβαια..τι να πω


V2Nop3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Εξυπακούεται κ πολύ καλα κανεις κ τον εμπιστεύεσαι! Κοίταξε έτσι κ αλλιώς δεν θεωρείται πρόωρος τοκετός μια χαρά εισαι! Εμένα χθες με τσίμπησε ελάχιστα η ιδέα της καισαρικής αλλα μετά λέω σύνελθε λες κ εχει καμία σημασία... κ μην σου πω κ το παράλογο... έχω αρχίσει κ ανυπομονώ λες κ ειμαι στον 7ο δεν μπορώ να περιμένω να το κρατήσω στην αγκαλιά μου! 

Τι εννοείς σε τσίμπησε η ιδέα της καισαρικης;; εσένα στις 36 με το Καλό βδομάδες θεωρείται προωρο; πάντως σε καταλαβαίνω τόσο πολύ σε αυτό που λες.. ανυπομονησία από τώρα.. Βέβαια προσωπικά ποτέ δεν χάρηκα ιδιαίτερα την εγκυμοσύνη μου και δεν μπορώ να πω ότι και τώρα την χαίρομαι. Έχω τόσο άγχος. Τουλάχιστον σε λίγο καιρό θα νιώθουμε καλύτερα οπότε θα περνάνε κάπως πιο εύκολα οι μέρες.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, asda είπε:

Τι εννοείς σε τσίμπησε η ιδέα της καισαρικης;; εσένα στις 36 με το Καλό βδομάδες θεωρείται προωρο; πάντως σε καταλαβαίνω τόσο πολύ σε αυτό που λες.. ανυπομονησία από τώρα.. Βέβαια προσωπικά ποτέ δεν χάρηκα ιδιαίτερα την εγκυμοσύνη μου και δεν μπορώ να πω ότι και τώρα την χαίρομαι. Έχω τόσο άγχος. Τουλάχιστον σε λίγο καιρό θα νιώθουμε καλύτερα οπότε θα περνάνε κάπως πιο εύκολα οι μέρες.. 

Ε να θα προτιμούσα να πήγαινα με κανονικό φυσιολογικό τοκετό... αλλα μετά λέω ας έρθει στον κόσμο κ ας είναι με οποίο τροπο! Όχι στις 36 ειδικά αν το ξέρεις απο πριν οτι πας για τοκετό τότε είσαι μια χαρά.. κανεις κ ενέσεις κορτιζόνης για τους πνεύμονες ούτως ώστε να είναι έτοιμοι κ αν είναι κ το μωράκι πάνω απο 2 κιλά ούτε θερμοκοιτίδα ούτε τίποτα... εγω ένιωσα τεράστια ασφάλεια μόλις έκλεισα το πρώτο τρίμηνο κ έκανα αυχενική κ πλέον μπορώ να πω οτι ζω κ χαίρομαι την εγκυμοσύνη μου... ελπίζω κ εσύ σύντομα να νιώσεις το ίδιο γιατι ο καιρός περναει γρήγορα κ είναι κρίμα να μην χαρείς κάτι τοσο μοναδικό! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Ε να θα προτιμούσα να πήγαινα με κανονικό φυσιολογικό τοκετό... αλλα μετά λέω ας έρθει στον κόσμο κ ας είναι με οποίο τροπο! Όχι στις 36 ειδικά αν το ξέρεις απο πριν οτι πας για τοκετό τότε είσαι μια χαρά.. κανεις κ ενέσεις κορτιζόνης για τους πνεύμονες ούτως ώστε να είναι έτοιμοι κ αν είναι κ το μωράκι πάνω απο 2 κιλά ούτε θερμοκοιτίδα ούτε τίποτα... εγω ένιωσα τεράστια ασφάλεια μόλις έκλεισα το πρώτο τρίμηνο κ έκανα αυχενική κ πλέον μπορώ να πω οτι ζω κ χαίρομαι την εγκυμοσύνη μου... ελπίζω κ εσύ σύντομα να νιώσεις το ίδιο γιατι ο καιρός περναει γρήγορα κ είναι κρίμα να μην χαρείς κάτι τοσο 

Μακάρι να είναι άλλιως τα πράγματα μετά την Αυχενική. Απλά αυτή τη φορά σκέφτομαι όλα τα πιθανά αρνητικά σενάρια του κόσμου. Στην κόρη μου δεν ήμουν καθόλου έτσι.

Στις εβδομάδες αυτές γέννησε και μια φίλη μου. Το μωρό ήταν 2.5 κιλά και δεν χρειάστηκε τπτ. Είχε κάνει και τις ενέσεις και όλα Καλά! Και γέννησε φυσιολογικά! Γι'αυτό σε ρώτησα γιατί δεν το είχα στο μυαλό μου ως προωρακι. Η καισαρική είναι μεγάλη ταλαιπωρία και πολύ σοβαρό χειρουργείο. Η ανάρρωση μετά είναι συνήθως δύσκολη και επηρεάζει την ψυχολογία της γυναίκας. Αν έχεις επιλογή και θες τη γνώμη μου πάλεψε το για φυσιολογικά. Αλλά να είσαι ενημερωμένη για κάθε πιθανότητα. Όχι σαν εμένα που δεν μου είχε περάσει καν από το μυαλό η καισαρική και μετά από 12 ώρες όταν μου είπε ο γιατρός πάμε για καισαρική έπαθα σοκ και δεν ήξερε τι θα αντιμετωπίσω. Τουλάχιστον τώρα αν ξαναγίνει θα το πάρω πολύ πιο χαλαρά.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, asda είπε:

Μακάρι να είναι άλλιως τα πράγματα μετά την Αυχενική. Απλά αυτή τη φορά σκέφτομαι όλα τα πιθανά αρνητικά σενάρια του κόσμου. Στην κόρη μου δεν ήμουν καθόλου έτσι.

Στις εβδομάδες αυτές γέννησε και μια φίλη μου. Το μωρό ήταν 2.5 κιλά και δεν χρειάστηκε τπτ. Είχε κάνει και τις ενέσεις και όλα Καλά! Και γέννησε φυσιολογικά! Γι'αυτό σε ρώτησα γιατί δεν το είχα στο μυαλό μου ως προωρακι. Η καισαρική είναι μεγάλη ταλαιπωρία και πολύ σοβαρό χειρουργείο. Η ανάρρωση μετά είναι συνήθως δύσκολη και επηρεάζει την ψυχολογία της γυναίκας. Αν έχεις επιλογή και θες τη γνώμη μου πάλεψε το για φυσιολογικά. Αλλά να είσαι ενημερωμένη για κάθε πιθανότητα. Όχι σαν εμένα που δεν μου είχε περάσει καν από το μυαλό η καισαρική και μετά από 12 ώρες όταν μου είπε ο γιατρός πάμε για καισαρική έπαθα σοκ και δεν ήξερε τι θα αντιμετωπίσω. Τουλάχιστον τώρα αν ξαναγίνει θα το πάρω πολύ πιο χαλαρά.

Νομίζω θα ησυχάσεις μετά την αυχενική... εγω τις προαλλες πήγα λίγο να χαζέψω σε βρεφικά ρουχακια κτλ κ μετά ονειροπολουσα όλη μερα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Murtw.st είπε:

Εξυπακούεται κ πολύ καλα κανεις κ τον εμπιστεύεσαι! Κοίταξε έτσι κ αλλιώς δεν θεωρείται πρόωρος τοκετός μια χαρά εισαι! Εμένα χθες με τσίμπησε ελάχιστα η ιδέα της καισαρικής αλλα μετά λέω σύνελθε λες κ εχει καμία σημασία... κ μην σου πω κ το παράλογο... έχω αρχίσει κ ανυπομονώ λες κ ειμαι στον 7ο δεν μπορώ να περιμένω να το κρατήσω στην αγκαλιά μου! 

Και εγώ όταν μου το πε, για την εξωσωματική μου ήρθε κάπως λίγο... Γτ αλλιώς το ειχα φανταστεί.... Δεν πειράζει όμως να πάνε όλα καλά και ας είναι καισαρική... Απλα θα ταλαιπωρηθουμε στο μετά.... 

Και εγώ ανυπομονώ.... Έχω άγχος για αύριο... Για την αυχενική... Αλλά έχω αρχίσει και σκέφτομαι τι πράγματα θα χρειαστούμε.... Αρχίζω και ανυπομονώ... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, AMAL04 είπε:

Και εγώ όταν μου το πε, για την εξωσωματική μου ήρθε κάπως λίγο... Γτ αλλιώς το ειχα φανταστεί.... Δεν πειράζει όμως να πάνε όλα καλά και ας είναι καισαρική... Απλα θα ταλαιπωρηθουμε στο μετά.... 

Και εγώ ανυπομονώ.... Έχω άγχος για αύριο... Για την αυχενική... Αλλά έχω αρχίσει και σκέφτομαι τι πράγματα θα χρειαστούμε.... Αρχίζω και ανυπομονώ... 

Να μας ενημερώσεις αύριο για τα αποτελέσματα! Θα σε έχω στο νου μου!! Σου εύχομαι όλα να πάνε Κατ ευχήν... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...