Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Murtw.st είπε:

ΚΑλησπερα κορίτσι μου! Εγω καλα τα ίδια ευτυχώς ήσυχα... αύριο μπαίνω στην 14η εβδομάδα επιτέλους!!! Η κοιλιτσα εχει αρχίσει κ κανει δυναμική εμφάνιση κ απο αύριο λέω να αρχίσω τα λάδια για τις ραγάδες! Οι υπόλοιπες απο κοιλιτσα πως πάτε;; 

Καλησπέρα και από εμένα. Κι εγώ όσο περνούν οι μέρες νιώθω κάπως καλύτερα. Έχω μονο την άσχημη γεύση που δεν περνάει με τίποτα..το μόνο πλενω δόντια κάθε τρεις και λίγο..αυτό βέβαια το λιγότερο είναι.αυριο θα πάω ξανά για δουλειά. Να δούμε πως θα πάει.

Όσο για κοιλίτσα..εγώ νιώθω ότι έχω τη δική μου.. άλλοι μου λένε ότι πήρε να φουσκώνει τώρα τι να πω..μέχρι να κλείσω τις 13 εβδομάδες δε θα βάλω κάτι σίγουρα γιατί μου είπαν ότι δεν κάνει τόσο νωρίς. Για μετά όμως θα ήθελα κι εγώ τα φώτα σας. Κάπου έβλεπα πάντως στο ινσταγκραμ ότι κοπέλα που εβαζε κανονικά λάδια κλπ και ενώ έχασε τα κιλά η κοιλίτσα της κάπως έγινε..λες και σουρωσε εκεί στην περιοχή του αφαλού. Να πω την αλήθεια μου θα βάλω ότι χρειάζεται για να βοηθήσω το σώμα μου αλλά λόγω που μπορεί να παίζει ρόλο και η ποιότητα του δέρματος δε θα σκάσω..το έχω σκεφτεί από τώρα..τα νινακια μας να βγουν υγιή και στο καλό όλα.. 

Καλή μας ξεκούραση με λίγα ξυπνήματα για τουαλέτα. Ξυπνάω τουλάχιστον δύο φορές το βράδυ...προχθές έβλεπα στον ύπνο μου ότι περίμενα στην ουρά σε τουαλέτα για να μπω και κρατιομουν στο τσακ..ευτυχώς ξύπνησα...χαχα

  • Χαχα 2

V2Nop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Nackt είπε:

Καλησπέρα και από εμένα. Κι εγώ όσο περνούν οι μέρες νιώθω κάπως καλύτερα. Έχω μονο την άσχημη γεύση που δεν περνάει με τίποτα..το μόνο πλενω δόντια κάθε τρεις και λίγο..αυτό βέβαια το λιγότερο είναι.αυριο θα πάω ξανά για δουλειά. Να δούμε πως θα πάει.

Όσο για κοιλίτσα..εγώ νιώθω ότι έχω τη δική μου.. άλλοι μου λένε ότι πήρε να φουσκώνει τώρα τι να πω..μέχρι να κλείσω τις 13 εβδομάδες δε θα βάλω κάτι σίγουρα γιατί μου είπαν ότι δεν κάνει τόσο νωρίς. Για μετά όμως θα ήθελα κι εγώ τα φώτα σας. Κάπου έβλεπα πάντως στο ινσταγκραμ ότι κοπέλα που εβαζε κανονικά λάδια κλπ και ενώ έχασε τα κιλά η κοιλίτσα της κάπως έγινε..λες και σουρωσε εκεί στην περιοχή του αφαλού. Να πω την αλήθεια μου θα βάλω ότι χρειάζεται για να βοηθήσω το σώμα μου αλλά λόγω που μπορεί να παίζει ρόλο και η ποιότητα του δέρματος δε θα σκάσω..το έχω σκεφτεί από τώρα..τα νινακια μας να βγουν υγιή και στο καλό όλα.. 

Καλή μας ξεκούραση με λίγα ξυπνήματα για τουαλέτα. Ξυπνάω τουλάχιστον δύο φορές το βράδυ...προχθές έβλεπα στον ύπνο μου ότι περίμενα στην ουρά σε τουαλέτα για να μπω και κρατιομουν στο τσακ..ευτυχώς ξύπνησα...χαχα

Χαχαχαχ κ εμένα τα όνειρα μου είναι οτι να ναι!! Αστα αυτό με την τουαλέτα μεγάλο Δράμα. Όσο περναει ο καιρός να δω τι θα κάνουμε! Κοιτα εννοείται πως παίζει ρόλο κ το γονίδιο για τις ραγάδες αλλα νομίζω οτι αν πίνουμε λίγο νεράκι παραπάνω κ ενυδατώνουμε σωστά το δέρμα στις περιοχές που θα τεντώσει το βοηθάμε κ εμείς να μείνουν τα λιγότερα δυνατά σημαδια.. εγω επειδή χρησιμοποιώ κ στο πρόσωπο μου λαδι καρύδας θα αρχίσω κοιλιτσα στήθος μπούτια σίγουρα... προς το παρόν απλή ενυδατική 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Χαχαχαχ κ εμένα τα όνειρα μου είναι οτι να ναι!! Αστα αυτό με την τουαλέτα μεγάλο Δράμα. Όσο περναει ο καιρός να δω τι θα κάνουμε! Κοιτα εννοείται πως παίζει ρόλο κ το γονίδιο για τις ραγάδες αλλα νομίζω οτι αν πίνουμε λίγο νεράκι παραπάνω κ ενυδατώνουμε σωστά το δέρμα στις περιοχές που θα τεντώσει το βοηθάμε κ εμείς να μείνουν τα λιγότερα δυνατά σημαδια.. εγω επειδή χρησιμοποιώ κ στο πρόσωπο μου λαδι καρύδας θα αρχίσω κοιλιτσα στήθος μπούτια σίγουρα... προς το παρόν απλή ενυδατική 

Καλημερα κοριτσια!! Εγω αυριο κλεινω την 11η κ αυτη την εβδομαδα ξεκινησα σε κοιλια κ στηθος να βαζω αμυγδαλελαιο..αυτο μου προτεινε ο γιατρος μου..τα μπουτακια δν τα ειχα σκεφτει!λετε?

Το στηθος μου εχει μεγαλωσει απο νωρις..οσο για την κοιλιτσα δν ειμαι σιγουρη,ειναι νωρις μαλλον για μενα..

Τα φιλιαααα μου..

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Εγω αυριο κλεινω την 11η κ αυτη την εβδομαδα ξεκινησα σε κοιλια κ στηθος να βαζω αμυγδαλελαιο..αυτο μου προτεινε ο γιατρος μου..τα μπουτακια δν τα ειχα σκεφτει!λετε?

Το στηθος μου εχει μεγαλωσει απο νωρις..οσο για την κοιλιτσα δν ειμαι σιγουρη,ειναι νωρις μαλλον για μενα..

Τα φιλιαααα μου..

Καλημέρα! Ναι νομίζω όλα τα έλαια πάνω κάτω την ίδια δουλειά κάνουν... ενυδάτωση κ ελαστικότητα θελουμε εξάλλου.. με οτι είναι εξοικειωμένη η κάθε μια! Εγω βάζω κ μπούτια κ γοφούς καλού κακού αν κ μέχρι τωρα δεν έχω πάρει ιδιαίτερο βάρος, καθαρά προληπτικά... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Murtw.st είπε:

ΚΑλησπερα κορίτσι μου! Εγω καλα τα ίδια ευτυχώς ήσυχα... αύριο μπαίνω στην 14η εβδομάδα επιτέλους!!! Η κοιλιτσα εχει αρχίσει κ κανει δυναμική εμφάνιση κ απο αύριο λέω να αρχίσω τα λάδια για τις ραγάδες! Οι υπόλοιπες απο κοιλιτσα πως πάτε;; 

Ααα.... Σωστά, ωραία ιδέα λάδακι.... Πριν ξαπλώσεις πρέπει να βάζεις η κατά τη διάρκεια της μέρα;;;; παίρνειςκαπιι9 καλό;;; και εμένα σιγά σιγά πετάγεται λιγάκι... Εγω είμαι στην 11εβδ.

13 ώρες πρίν, Nackt είπε:

Καλησπέρα και από εμένα. Κι εγώ όσο περνούν οι μέρες νιώθω κάπως καλύτερα. Έχω μονο την άσχημη γεύση που δεν περνάει με τίποτα..το μόνο πλενω δόντια κάθε τρεις και λίγο..αυτό βέβαια το λιγότερο είναι.αυριο θα πάω ξανά για δουλειά. Να δούμε πως θα πάει.

Όσο για κοιλίτσα..εγώ νιώθω ότι έχω τη δική μου.. άλλοι μου λένε ότι πήρε να φουσκώνει τώρα τι να πω..μέχρι να κλείσω τις 13 εβδομάδες δε θα βάλω κάτι σίγουρα γιατί μου είπαν ότι δεν κάνει τόσο νωρίς. Για μετά όμως θα ήθελα κι εγώ τα φώτα σας. Κάπου έβλεπα πάντως στο ινσταγκραμ ότι κοπέλα που εβαζε κανονικά λάδια κλπ και ενώ έχασε τα κιλά η κοιλίτσα της κάπως έγινε..λες και σουρωσε εκεί στην περιοχή του αφαλού. Να πω την αλήθεια μου θα βάλω ότι χρειάζεται για να βοηθήσω το σώμα μου αλλά λόγω που μπορεί να παίζει ρόλο και η ποιότητα του δέρματος δε θα σκάσω..το έχω σκεφτεί από τώρα..τα νινακια μας να βγουν υγιή και στο καλό όλα.. 

Καλή μας ξεκούραση με λίγα ξυπνήματα για τουαλέτα. Ξυπνάω τουλάχιστον δύο φορές το βράδυ...προχθές έβλεπα στον ύπνο μου ότι περίμενα στην ουρά σε τουαλέτα για να μπω και κρατιομουν στο τσακ..ευτυχώς ξύπνησα...χαχα

Αυτό με την τουαλετα....πο....ακριβώς το ίδιο και εγώ.... Κάθε φορά στο τσακ σηκώνομαι!!!! 

Χαίρομαι που είσαι καλά!!!! Καλή επιστροφή στη δουλίτσα σου και όλα σε αργούς ρυθμούς!!!!! Να προσέχεις!!!!! 

1 hour ago, Murtw.st είπε:

Χαχαχαχ κ εμένα τα όνειρα μου είναι οτι να ναι!! Αστα αυτό με την τουαλέτα μεγάλο Δράμα. Όσο περναει ο καιρός να δω τι θα κάνουμε! Κοιτα εννοείται πως παίζει ρόλο κ το γονίδιο για τις ραγάδες αλλα νομίζω οτι αν πίνουμε λίγο νεράκι παραπάνω κ ενυδατώνουμε σωστά το δέρμα στις περιοχές που θα τεντώσει το βοηθάμε κ εμείς να μείνουν τα λιγότερα δυνατά σημαδια.. εγω επειδή χρησιμοποιώ κ στο πρόσωπο μου λαδι καρύδας θα αρχίσω κοιλιτσα στήθος μπούτια σίγουρα... προς το παρόν απλή ενυδατική 

Ναι δίκιο έχεις.... Είναι στο στο δέρμα.... Εγώ φαντάσου που έχω λίγα πάρα πάνω κιλάκια έχω κάποιες ήδη.... Αλλά κ το νερό παίζει μεγάλο ρόλο.... Να πίνετε φουλ..... Και σε συνδιασμό με τις κρεμουλες και τα λάδακια ελπίζω να μη βγάλουμε και πολλές.... 

πρίν από 23 λεπτά , Murtw.st είπε:

Καλημέρα! Ναι νομίζω όλα τα έλαια πάνω κάτω την ίδια δουλειά κάνουν... ενυδάτωση κ ελαστικότητα θελουμε εξάλλου.. με οτι είναι εξοικειωμένη η κάθε μια! Εγω βάζω κ μπούτια κ γοφούς καλού κακού αν κ μέχρι τωρα δεν έχω πάρει ιδιαίτερο βάρος, καθαρά προληπτικά... 

Σίγουρα είναι νωρίς για επιπλέον βάρος.... Μόνο αν κάποια έχει λίγα κιλά παραπάνω... Όπως εγω ας πούμε πρέπει να προσέξει από τώρα.... Εγώ σήμερα ξεκίνησα και διατροφή από διαιτολογο.... Ελπίζω να τα καταφέρω.... 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, AMAL04 είπε:

Ααα.... Σωστά, ωραία ιδέα λάδακι.... Πριν ξαπλώσεις πρέπει να βάζεις η κατά τη διάρκεια της μέρα;;;; παίρνειςκαπιι9 καλό;;; και εμένα σιγά σιγά πετάγεται λιγάκι... Εγω είμαι στην 11εβδ.

Αυτό με την τουαλετα....πο....ακριβώς το ίδιο και εγώ.... Κάθε φορά στο τσακ σηκώνομαι!!!! 

Χαίρομαι που είσαι καλά!!!! Καλή επιστροφή στη δουλίτσα σου και όλα σε αργούς ρυθμούς!!!!! Να προσέχεις!!!!! 

Ναι δίκιο έχεις.... Είναι στο στο δέρμα.... Εγώ φαντάσου που έχω λίγα πάρα πάνω κιλάκια έχω κάποιες ήδη.... Αλλά κ το νερό παίζει μεγάλο ρόλο.... Να πίνετε φουλ..... Και σε συνδιασμό με τις κρεμουλες και τα λάδακια ελπίζω να μη βγάλουμε και πολλές.... 

Σίγουρα είναι νωρίς για επιπλέον βάρος.... Μόνο αν κάποια έχει λίγα κιλά παραπάνω... Όπως εγω ας πούμε πρέπει να προσέξει από τώρα.... Εγώ σήμερα ξεκίνησα και διατροφή από διαιτολογο.... Ελπίζω να τα καταφέρω.... 

Κ εγώ επειδή ξεκίνησα ήδη με 4-5 επιπλέον θελω να προσέξω πολύ μην χάσω τη μπάλα. Λαδι όχι δεν παίρνω κάποιο συγκεκριμένο συνήθως απο βιολογικά το μεγάλο βάζο που γίνεται σαν βούτυρο όμως με

το κρύο όχι το άλλο που είναι επεξεργασμένο.. εγω το χρησιμοποιώ παντού κ ντεμακιγιαζ κ στο πρόσωπο το βράδυ... να σου πω την αλήθεια εμείς επειδή ξεκινήσαμε επιφυλακτικές με το βάρος θεωρώ θα τα πάμε καλα, έχω φίλη που είναι τωρα στον 7ο η οποία ήταν παντα αδύνατη κ στην εγκυμοσύνη πήρε αρκετό βάρος. 

Κοιτα εγω συνήθως επειδή κάνω μπανιο το βράδυ τοτε παστωνομαι κ κοιμάμαι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φιλενια είπε:

Καλησπέρα και εγώ μανουλα Μαρτίου ....

Περιμένω το 3το μου παιδακι ....

Σήμερα έκανα την Αυχενική .... 

Είμαι 12w5b 

Τι τέλεια!!!!! Σου εύχομαι μια τελειομηνη και γαλήνια εγκυμοσύνη!!!! Για πες μας... Που την έκανες την εξέταση!!! Και τις εντυπώσεις σου!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, AMAL04 είπε:

Τι τέλεια!!!!! Σου εύχομαι μια τελειομηνη και γαλήνια εγκυμοσύνη!!!! Για πες μας... Που την έκανες την εξέταση!!! Και τις εντυπώσεις σου!!! 

Από χανια ειμαι ..... Όλα μια χαρά ..... 30' λεπτα κρατάει η εξεταση και μετα ακολουθεί και μια αιμοληψία ....

Μάλλον παω για την τρίτη κόρη  ..... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φιλενια είπε:

Από χανια ειμαι ..... Όλα μια χαρά ..... 30' λεπτα κρατάει η εξεταση και μετα ακολουθεί και μια αιμοληψία ....

Μάλλον παω για την τρίτη κόρη  ..... 

Αγαπημένα Χανιά.... Και εμείς τώρα είμαστε Ρέθυμνο στο σπίτι του άντρα μου για διακοπές!!!!! Ωραίος τόπος!!!!

Ααα... Πολύ ωραία... Θα έχεις και τον εξοπλισμό ήδη έτοιμο!!!!! Την υγεία του να έχει και ότι είναι καλοδεχουμενο!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλώς μας ήρθες @Φιλενια! Με το Καλό!! Πόσο είναι τα άλλα 2; 

Κορίτσια όταν λέτε λάδι τι εννοειτε; τύπου bio oil? Εγώ έπειτα από έρευνα λέω να πάρω μια κρέμα της frezyderm που είναι για πρόληψη. Prevenstria λέγεται αν ενδιαφέρεται κάποια. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα πάρει κεραλοιφη που έφτιαχνε η μαμα μιας γνωστής μου αλλά πρώτον επειδή δεν είχε συντηρητικά καθόλου έπρεπε να παίρνω κάθε τρεις και λίγο και δεύτερον μου βρωμαγε παρά πολύ και ήταν πολύ λιπαρή. Μετά χρησιμοποιούσα το bio oil και αφού γέννησα έμαθα ότι δεν προλαμβάνει τις ραγάδες. Βοηθάει αν έχεις ήδη κάνει. Άρα υποθέτω ότι είναι θέμα δέρματος και τύχης το ότι δεν έκανα καμία. Παρ' όλα αυτά επειδή τώρα ξεκινάω με επιπλέον κιλά λέω να δοκιμάσω αυτή της frezyderm γιατί δεν μπορώ να ξέρω αν θα κάνω η όχι αυτή τη φορά.. 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!!! Εμείς την έχουμε την αυχενική την Δευτέρα στο ιασω στο Κιτμιριδη... Δεν μας έχει πει ώρα, μακάρι να ειναι ολα καλά και δεν με νοιάζει η ώρα.... Αλλά θα πρέπει να είναι και αναλογική των χρηματων της.... Γιατί είναι λίγο τσιμπιμενη η τιμουλα!!! 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Nackt είπε:

Εγώ έκλεισα για τις 19 στον νικολαιδη τελικά..μου είπε η γραμματέας του ότι διαρκεί ένα τέταρτο....πολύ λίγο δεν είναι;

Εγω επειδή έβγαλα βίντεο όλο τον υπέρηχο τοσο είναι. Βάλε λίγο να σου πάρει ιστορικό λίγο μετά η αιμοληψία πας στο μισάωρο. 

Just now, AMAL04 είπε:

Καλημερα κορίτσια!!! Εμείς την έχουμε την αυχενική την Δευτέρα στο ιασω στο Κιτμιριδη... Δεν μας έχει πει ώρα, μακάρι να ειναι ολα καλά και δεν με νοιάζει η ώρα.... Αλλά θα πρέπει να είναι και αναλογική των χρηματων της.... Γιατί είναι λίγο τσιμπιμενη η τιμουλα!!! 

 

 

 

Καλημέρα κορίτσι μου! Εμένα φίλη που έκανε την αυχενική Ιασώ πριν ούτε μήνα πλήρωσε 150... σου είπαν παραπάνω; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...