Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Stelloudia είπε:

όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι και στεναχωριέσαι πριν πας στο γιατρό. Εγώ οταν έκανα  το τεστ (με 2 βδομάδες καθυστερηση)βγηκε θετικό και έκλεισα ραντεβού με τον γιατρό την επόμενη μερα είχα αίμα πολύ με κομμάτια και φρικαρα πήγαμε γαι υπέρηχο και η καρδούλα χτυπούσε πολύ δυνατά πήρα φάρμακα και έκατσα και δυο-τρεις βδομάδες στο κρεβάτι και.τώρα ολα πανε καλά και το αιμα συνεχιστηκε για καποιες μέρες και.έγινε λιγο καφέ....το σημαντικό είναι να μείνεις ήρεμη γιατί εγώ πανικοβλήθηκα και εκλαιγα με αναφιλητά γιατί λόγω θυρεοειδή ηταν υψηλου ρίσκου εγκυμοσύνη και το μόνο που κατάφερα είναι να χειροτερεψω την κατάσταση. 

Εγώ γελασα πολύ στο β επιπέδου λέει ο γιατρός να και το πουλάκι μας και απαντά ο άντρας μου κάτσε γιατρέ η κορη μου έχει πουλί? Δάκρυσα απο τα γέλια ...

Χαχαχαχ ένα σοκ το παθαίνεις..!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, asda είπε:

Κατάλαβα. Και αν δεν γίνομαι αδιάκριτη η αμοιβή της είναι ξεχωριστά του γιατρού; έχετε συμφωνήσει σε ένα ποσό εκ των προτερων; εγω θα γεννήσω σε ιδιωτικό. Την προηγούμενη φορά δεν είχα μαία και ήμουν με τις μαιες που εφημερεύαν οι οποίες καθώς περνούσαν οι ώρες και τελείωνε η βάρδια τους άλλαζαν κιόλας. Τελικά μπήκα για καισαρική. Οπότε τώρα επειδή θα το παλέψω για φυσιολογικό τοκετό νομίζω ότι είναι απαραίτητη μια μαία Όχι μόνο τότε αλλά ίσως και για κάποια προετοιμασία πιο πριν. Δεν το έχω συζητήσει ακόμα με τον γιατρό μου βέβαια καθώς θεωρώ είναι πολύ νωρίς αλλά έτσι το σκέφτομαι.. 

Που θα γεννήσεις?

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα! !έχω πολύ καλά νέα!  τελικά το μωρό είναι μια χαρά,  είχα απλώς μια μικρή αποκόλληση! Ο γιατρός  μου είπε να αυξήσω τα ουτροτζεσταν και να μεινω ξάπλα για λίγες μέρες. Α και μου έβαλε την αυχενικη μια βδομάδα νωρίτερα γιατί το μωρό είναι πιο μεγάλο τελικά στον υπερηχο. Όλα καλά λοιπόν!  σας ευχαριστώ  πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σας μου έδωσαν πολύ κουράγιο! !!

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

κορίτσια καλημέρα! !έχω πολύ καλά νέα!  τελικά το μωρό είναι μια χαρά,  είχα απλώς μια μικρή αποκόλληση! Ο γιατρός  μου είπε να αυξήσω τα ουτροτζεσταν και να μεινω ξάπλα για λίγες μέρες. Α και μου έβαλε την αυχενικη μια βδομάδα νωρίτερα γιατί το μωρό είναι πιο μεγάλο τελικά στον υπερηχο. Όλα καλά λοιπόν!  σας ευχαριστώ  πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σας μου έδωσαν πολύ κουράγιο! !!

Τέλεια!!! Άντε κορίτσι μου με το καλό σου εύχομαι!! Κάνε λίγο υπομονή τωρα μέχρι να συνέλθεις εντελώς κ προσπάθησε να μην κανεις τίποτα (όσο είναι εφικτό) εγω 3 σειρές είδα όσο ήμουν ξάπλα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια..σας διαβαζω καιρο αλλα δν ειχα γραψει..

Ειμαι 10εβδ 2ημ με ΠΗΤ 31/3/2020..Ισα ισα που προλαβαινω τον μαρτιο που μου αρεσει πολυ σαν μηνας!! 

εκανα εξωσωματικη..ειχα 2εμβρυακια αλλα το ενα ηταν πιο πισω στην αναπτυξη κ τελικα χτες δεν ακουσαμε καρδουλα..ευτυχως το αλλο ειναι μια χαρα ζωηρο κ μεγαλουτσικο..

Ευχομαι σε ολες απροβληματιστες κ τελειομηνες εγκυμοσυνες...θα τα λεμε συχνα

  • Μου αρέσει 2

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Murtw.st είπε:

Τέλεια!!! Άντε κορίτσι μου με το καλό σου εύχομαι!! Κάνε λίγο υπομονή τωρα μέχρι να συνέλθεις εντελώς κ προσπάθησε να μην κανεις τίποτα (όσο είναι εφικτό) εγω 3 σειρές είδα όσο ήμουν ξάπλα 

σ  ευχαριστώ πάρα πολύ!  βλέπω  να βγαζω ρίζες στον καναπέ! !!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Καλημερα κοριτσια..σας διαβαζω καιρο αλλα δν ειχα γραψει..

Ειμαι 10εβδ 2ημ με ΠΗΤ 31/3/2020..Ισα ισα που προλαβαινω τον μαρτιο που μου αρεσει πολυ σαν μηνας!! 

εκανα εξωσωματικη..ειχα 2εμβρυακια αλλα το ενα ηταν πιο πισω στην αναπτυξη κ τελικα χτες δεν ακουσαμε καρδουλα..ευτυχως το αλλο ειναι μια χαρα ζωηρο κ μεγαλουτσικο..

Ευχομαι σε ολες απροβληματιστες κ τελειομηνες εγκυμοσυνες...θα τα λεμε συχνα

Καλώς την! Επίσης γλυκιά μου να έχουμε όλες τέλειες εγκυμοσύνες!! Άντε εσύ που εισαι κ τέλος μαρτη πιάνεις κ κριό σίγουρα εγω δεν γλιτώνω τον ιχθύ...! 

Just now, teta2 είπε:

σ  ευχαριστώ πάρα πολύ!  βλέπω  να βγαζω ρίζες στον καναπέ! !!!!!

Εξυπακούεται!! Πάρε ένα καλό βιβλίο, δες καμία ταινία... εντάξει θα περάσουν οι μέρες εφόσον δεν σε έβαλε σε κατάκλιση για καιρό!! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, teta2 είπε:

κορίτσια καλημέρα! !έχω πολύ καλά νέα!  τελικά το μωρό είναι μια χαρά,  είχα απλώς μια μικρή αποκόλληση! Ο γιατρός  μου είπε να αυξήσω τα ουτροτζεσταν και να μεινω ξάπλα για λίγες μέρες. Α και μου έβαλε την αυχενικη μια βδομάδα νωρίτερα γιατί το μωρό είναι πιο μεγάλο τελικά στον υπερηχο. Όλα καλά λοιπόν!  σας ευχαριστώ  πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σας μου έδωσαν πολύ κουράγιο! !!

Μπράβο βρε κοπέλα μου.... Πολύ μας τρόμαξες χθες!!!! Τέλος καλό όλα καλά!!!!! Σε είχα στο μυαλό μου από το πρωί!!!! Προσοχή τώρα και ξεκούραση!!!!!! Όλα να σου πάνε καλά!!!

Just now, Kathrin17 είπε:

Καλημερα κοριτσια..σας διαβαζω καιρο αλλα δν ειχα γραψει..

Ειμαι 10εβδ 2ημ με ΠΗΤ 31/3/2020..Ισα ισα που προλαβαινω τον μαρτιο που μου αρεσει πολυ σαν μηνας!! 

εκανα εξωσωματικη..ειχα 2εμβρυακια αλλα το ενα ηταν πιο πισω στην αναπτυξη κ τελικα χτες δεν ακουσαμε καρδουλα..ευτυχως το αλλο ειναι μια χαρα ζωηρο κ μεγαλουτσικο..

Ευχομαι σε ολες απροβληματιστες κ τελειομηνες εγκυμοσυνες...θα τα λεμε συχνα

Καλησπέρα καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!! Τι γλυκο οι κόποι και οι προσπάθειες της εξωσωματικής να πιάνουν τόπο!!!! Μπράβο σου!!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα γτ και εγώ είμαι από εξωσωματική.... Και έχουμε μια μέρα διαφορά εγώ είμαι 30.3.20.ιχιχιχ.... Βέβαια θα κάνουμε καισαρική νωρίτερα μου είπε γτ έχω μια πολύ πολύτιμη εγκυμοσύνη.... Σε ποιο νοσοκομείο την εκανες; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, AMAL04 είπε:

Μπράβο βρε κοπέλα μου.... Πολύ μας τρόμαξες χθες!!!! Τέλος καλό όλα καλά!!!!! Σε είχα στο μυαλό μου από το πρωί!!!! Προσοχή τώρα και ξεκούραση!!!!!! Όλα να σου πάνε καλά!!!

σ ευχαριστώ πάρα πολύ!  εγώ να δεις πόσο είχα τρομάξει κ ο γιατρος το ίδιο! όλα καλά όμως! !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, teta2 είπε:

κορίτσια καλημέρα! !έχω πολύ καλά νέα!  τελικά το μωρό είναι μια χαρά,  είχα απλώς μια μικρή αποκόλληση! Ο γιατρός  μου είπε να αυξήσω τα ουτροτζεσταν και να μεινω ξάπλα για λίγες μέρες. Α και μου έβαλε την αυχενικη μια βδομάδα νωρίτερα γιατί το μωρό είναι πιο μεγάλο τελικά στον υπερηχο. Όλα καλά λοιπόν!  σας ευχαριστώ  πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σας μου έδωσαν πολύ κουράγιο! !!

Αχ τι ωραία νέα!!! Μπράβο μπράβο!!! Καλό άραγμα Τώρα! Όταν λες μια βδομάδα νωρίτερα ποτέ θα την κάνεις δηλαδη;

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, ALEX210 είπε:

Που θα γεννήσεις?

Στο ιδιωτικό όπως είπα δεν χρειάστηκα μαία Κ που άλλαζα από βάρδιες δεν υπήρχε θέμα..πολλοί γυναικολόγοι έχουν μαιες δικές του..Όπως Κ νύφη είχε μαία,της έδωσε γύρω στα 250-300..άλλες έχουν ταρίφα..Εγώ στο Ιασώ πλήρωσα 1400 τον γιατρό συν την κλινική το 2013 Στο 2ο παιδι θα μ έπαιρνε 1300..τώρα στο δημόσιο όταν θες συγκεκριμένο γιατρό,του τηλ οπότε θες μέσα στο 24ωρο λαμβάνεις οδηγίες κλπ και ια έρθει αυτός για την γέννα είτε έχει εφημερία είτε όχι ναι τον πληρώνεις τουτέστιν φάκελακι..αν θέλουμε το δημόσιο να λειτουργήσει σαν δημόσιο πηγαίνουμε σαν περιστατικά Κ μας παρακολουθεί ο εκάστοτε ο γιατρός της εφημερίας..Όπως γίνεται στο εξωτερικό..εδώ είναι καθαρά δικιά μας νοοτροπία..πέρυσι που ήμουν έγκυος η αμοιβή του Ήταν 800€ μ είπε..την μαία δεν είχα προλάβει να την ρωτήσω..το μωρό το έχασα..φέτος που πάλι εχω τον ίδιο Αλλά από το περσινό συμβάν που έχασα το μωρό το πήρε προσωπικά..έτσι φέτος πρώτα ο Θεός Η γέννα είναι δώρο μου το είπε..κάποια κίνηση θα κάνει ο σύζυγός..στην μαία θα δώσω γύρω στα 250+.

Link to comment
Share on other sites

Just now, AMAL04 είπε:

Μπράβο βρε κοπέλα μου.... Πολύ μας τρόμαξες χθες!!!! Τέλος καλό όλα καλά!!!!! Σε είχα στο μυαλό μου από το πρωί!!!! Προσοχή τώρα και ξεκούραση!!!!!! Όλα να σου πάνε καλά!!!

Καλησπέρα καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!! Τι γλυκο οι κόποι και οι προσπάθειες της εξωσωματικής να πιάνουν τόπο!!!! Μπράβο σου!!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα γτ και εγώ είμαι από εξωσωματική.... Και έχουμε μια μέρα διαφορά εγώ είμαι 30.3.20.ιχιχιχ.... Βέβαια θα κάνουμε καισαρική νωρίτερα μου είπε γτ έχω μια πολύ πολύτιμη εγκυμοσύνη.... Σε ποιο νοσοκομείο την εκανες; 

Την εξωσωματικη την εκανα στο embryoart στον κ.Μακρακη..πολυ αξιολογος γιατρος κ ανθρωπος..τα καταφεραμε στην 1η προσπαθεια..

Ολα να σου πανε καλα και γερο το μψρακι σου στην αγκαλια σου!!

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ALEX210 είπε:

Στο ιδιωτικό όπως είπα δεν χρειάστηκα μαία Κ που άλλαζα από βάρδιες δεν υπήρχε θέμα..πολλοί γυναικολόγοι έχουν μαιες δικές του..Όπως Κ νύφη είχε μαία,της έδωσε γύρω στα 250-300..άλλες έχουν ταρίφα..Εγώ στο Ιασώ πλήρωσα 1400 τον γιατρό συν την κλινική το 2013 Στο 2ο παιδι θα μ έπαιρνε 1300..τώρα στο δημόσιο όταν θες συγκεκριμένο γιατρό,του τηλ οπότε θες μέσα στο 24ωρο λαμβάνεις οδηγίες κλπ και ια έρθει αυτός για την γέννα είτε έχει εφημερία είτε όχι ναι τον πληρώνεις τουτέστιν φάκελακι..αν θέλουμε το δημόσιο να λειτουργήσει σαν δημόσιο πηγαίνουμε σαν περιστατικά Κ μας παρακολουθεί ο εκάστοτε ο γιατρός της εφημερίας..Όπως γίνεται στο εξωτερικό..εδώ είναι καθαρά δικιά μας νοοτροπία..πέρυσι που ήμουν έγκυος η αμοιβή του Ήταν 800€ μ είπε..την μαία δεν είχα προλάβει να την ρωτήσω..το μωρό το έχασα..φέτος που πάλι εχω τον ίδιο Αλλά από το περσινό συμβάν που έχασα το μωρό το πήρε προσωπικά..έτσι φέτος πρώτα ο Θεός Η γέννα είναι δώρο μου το είπε..κάποια κίνηση θα κάνει ο σύζυγός..στην μαία θα δώσω γύρω στα 250+.

Κατάλαβα. Για την αμοιβή της μαιας κάπου τότε είχα ακούσει απλά εγώ μάλλον θα την χρειαστώ και για κάποιες ασκήσεις πιο πριν κλπ. Πήρα στην ΕΥΤΟΚΙΑ τηλέφωνο να έχω μια εικόνα και μου είπαν όσο σημαντική είναι η μαία κατά τη διάρκεια του τοκετού άλλο τόσο είναι και η προετοιμασία πιο πριν μιας και πάω για vbac. Άλλα ντράπηκα να ρωτήσω από το τηλ πόσο θα μου κοστίσει σύνολο. Και από την άλλη να κάνω όλο αυτό και τελικά να εμφανιστεί κάποιο θέμα και να μπω πάλι καισαρική θα απογοητεύτω πιο πολύ. Ίσως το αφήσω και στην τύχη του. Δεν ξέρω. Μάλλον θα κάνω ο.τι μου πει ο γιατρός..  Σ ευχαριστώ για τις πληροφορίες.. 

Just now, Kathrin17 είπε:

Καλημερα κοριτσια..σας διαβαζω καιρο αλλα δν ειχα γραψει..

Ειμαι 10εβδ 2ημ με ΠΗΤ 31/3/2020..Ισα ισα που προλαβαινω τον μαρτιο που μου αρεσει πολυ σαν μηνας!! 

εκανα εξωσωματικη..ειχα 2εμβρυακια αλλα το ενα ηταν πιο πισω στην αναπτυξη κ τελικα χτες δεν ακουσαμε καρδουλα..ευτυχως το αλλο ειναι μια χαρα ζωηρο κ μεγαλουτσικο..

Ευχομαι σε ολες απροβληματιστες κ τελειομηνες εγκυμοσυνες...θα τα λεμε συχνα

Καλώς ήρθες στην παρέα μας! Ανεφελη να είναι η εγκυμοσύνη σου από δω και πέρα!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@ALEX210 μένεις Αγρίνιο; Αα τι καλά! Στο νοσοκομείο δλδ θα γεννήσεις;( Λόγω που είπες για δημόσιο) ή θα πας σε κάποια άλλη πόλη; Εδώ σε παρακολουθεί κάποιος; 

@asda με είχες ρωτήσει που θα γεννήσω αλλά ήταν στο μήνυμα που είναι σε απόκρυψη ακόμη... Αγρίνιο πρώτα ο Θεός στο νοσοκομείο.

@teta2 το μόνο που θα σου πω είναι πόσο μα πόσο χάρηκα και ότι η βδομάδουλα στο κρεβατάκι θα περάσει νεροοοο!!! Για το νινακι όλα!!μέχρι να κλείσουμε αυτό το τρίμηνο να κάνουμε κ την αυχενική ένα μικρό άγχος υπάρχει όπως και να το κάνεις..

Εγώ σήμερα πήγα να με δει για λίγο λόγω που μειώθηκαν πολύ απότομα τα συμπτώματα και ανησύχησα λιγάκι είναι η αλήθεια αλλά δόξα τω Θεώ όλα εντάξει μου είπε.

Επισης, έχω γράψει γι αυτό που σας έλεγα με τα πράγματα από Βουλγαρία και μου το έχει σε απόκρυψη, μάλλον επειδή είχε σύνδεσμο μέσα... Παρόλα αυτά δεν νομίζω να μπω ούτε εγώ σε μια τέτοια διαδικασία λόγω που να πάω εγώ πάνω δεν παίζει κι επίσης να κάνω τόσο μεγάλο ταξίδι θεωρώ δε με συμφέρει..κι εδώ τώρα πρέπει να είναι ψιλοφυσιολογικες οι τιμές.

Όσο για το black Friday που είχα αναφέρει καλό είναι να κάνουμε τη βόλτα μας και να ξέρουμε τι θέλουμε οπότε παραγγελία ηλεκτρονική και τσουπ κομπλέ..να πας εκείνη τη μέρα ούτε λόγος ειδικά στην Αθήνα που καταφτάνουν από πόσες περιοχές..

 


V2Nop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...