Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

@Arabella Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!!!! Τώρα περιμένω το γιατρό να με πάρει τηλ. Κανονικά έπρεπε το 563 που είχε βγει 25/07 να έχει πάει σήμερα γύρω στο 2000.. άρα απέτυχα πάλι μακάρι να ξερα το γιατί... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Bela είπε:

@Arabella Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!!!! Τώρα περιμένω το γιατρό να με πάρει τηλ. Κανονικά έπρεπε το 563 που είχε βγει 25/07 να έχει πάει σήμερα γύρω στο 2000.. άρα απέτυχα πάλι μακάρι να ξερα το γιατί... 

Εύχομαι η μικρή αύξηση να μην σημαίνει κάτι αρνητικό και να προχωρήσει κανονικά η κύηση. Ο γιατρός θα σου δώσει τις ορθότερες απαντήσεις στα ερωτήματά σου, που αφορούν τιμές κλπ.Διάβασα προηγούμενες αναρτήσεις σου και είδα ότι είχες μπει σε διαδικασία εξωσωματικής και ότι έμεινες αυτή τη φορά έγκυος χωρίς υποβοηθούμενη, σωστά; Συνεπώς, αν και απεύχομαι να μην προχωρήσει η εγκυμοσύνη σου, το γεγονός ότι έμεινες έγκυος χωρίς βοήθεια, είναι θετικό.Σε κάθε περίπτωση σου στέλνω πολλές θετικές σκέψεις και ευχές να πάνε όλα καλά.

  • Ευχαριστώ 1

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arabella είπε:

Καλησπέρα!Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα πάει κι εγώ για υπέρηχο και χοριακή και στον υπέρηχο δεν φαινόταν φυσικά τίποτα, ήταν πολύ νωρίς. Το μόνο που μου είχε πει ο γιατρός ήταν ότι ήταν πιο παχύ το ενδομήτριο.Είχα κάνει μόνο μία χοριακή που ήταν 154 μονάδες. Όλα πήγαν τέλεια.Μην ανησυχείς. Σου εύχομαι καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη με ένα υγιές μωράκι στην αγκαλιά σου.

Όλα θα πάνε μια χαρά!Προσπάθησε να κάνεις θετικές σκέψεις μέχρι αύριο γιατί το άγχος σε αυτή τη φάση που είμαστε, με τις ορμόνες κλπ. δεν είναι καλό. Περιμένουμε αύριο τα καλά σου νέα.

Ο γιατρός σου πως το σχολίασε αυτό;Εγώ δεν έχω εμπειρία με τις τιμές των χοριακών. Είχα κάνει στην πρώτη μου εγκυμοσύνη μία και σε αυτήν καμία. Ζω στο εξωτερικό και εδώ δεν υπάρχει αυτή η τάση παρακολούθησης των τιμών χοριακών. Ελπίζω και εύχομαι να μην σημαίνει κάτι αρνητικό η μικρή άνοδος και όλα να πάνε καλά.

Έκανα σήμερα τη χοριακη και βγήκε 2071. Μου είπε ο γιατρός να επαναλάβω την Τετάρτη.. ευχαριστω πολύ πολύ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια!! Εύχομαι από καρδιάς όλες μας να είμαστε μανουλες το 2020 :-)

  • Μου αρέσει 3

V2Nop3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Bela είπε:

@P.L.L. Σ ευχαριστώ αλλά έχω αγχωθεί αρκετά.. Τόσες μέρες έλεγα ευτυχώς δεν έχω κάτι και τωρα ξαφνικά αυτό μακάρι να ναι καλά!!!!! 

Κοίτα Όταν σχολαω προσπαθώ και ξεκουραζομαι και απλά δεν κάνω καθαριοτητες σπιτιού και κτλ μόνο τα εντελώς απαραίτητα. Τι να πω ρε γμτ δεν ξέρω...Αποκόλληση από τόσο νωρίς?? Τι να πω δεν τα ξέρω και καλά.. 

Καλε όσο είναι καφέ το χρωμα μη σε νοιάζει. Ειναι μάλλον από την εμφύτευση. Αυτό είναι καλό. Αλλά και αίμα να δεις πάλι δεν σημαίνει ότι δεν θα πάνε καλά τα πράγματα ούτε ότι θα χρειαστεί να μείνεις στο κρεβάτι. Καλά να είναι το μωρό και όλα θα πάνε καλά! Καλή τύχη εύχομαι! Θα σε παρακολουθώ! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Καλε όσο είναι καφέ το χρωμα μη σε νοιάζει. Ειναι μάλλον από την εμφύτευση. Αυτό είναι καλό. Αλλά και αίμα να δεις πάλι δεν σημαίνει ότι δεν θα πάνε καλά τα πράγματα ούτε ότι θα χρειαστεί να μείνεις στο κρεβάτι. Καλά να είναι το μωρό και όλα θα πάνε καλά! Καλή τύχη εύχομαι! Θα σε παρακολουθώ! 

@P.L.L. Ο γιατρός μου πρότεινε να πάω σε ανοσολογο να το ψάξω.. Δεν γίνεται 4η φορά να μένω και να μην προχωράει κάτι παίζει μάλλον.. Άστα πάλι κακα νέα θα πω στον άντρα μου ποσο ψυχοφθόρο πια εεελεεοος τα χω παίξει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Bela είπε:

@P.L.L. Ο γιατρός μου πρότεινε να πάω σε ανοσολογο να το ψάξω.. Δεν γίνεται 4η φορά να μένω και να μην προχωράει κάτι παίζει μάλλον.. Άστα πάλι κακα νέα θα πω στον άντρα μου ποσο ψυχοφθόρο πια εεελεεοος τα χω παίξει.

Bela μου λίγη ψυχραιμία χρειάζεται τωρα... λοιπόν εκτός από τις χοριακες σου στον γιατρό πηγές να σε δει?ή τα είπατε μόνο από το τηλ?και θέλω να σε ρωτήσω κάτι ακόμα τις χοριακες τις έκανες στο ίδιο κέντρο?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Melody90 είπε:

Bela μου λίγη ψυχραιμία χρειάζεται τωρα... λοιπόν εκτός από τις χοριακες σου στον γιατρό πηγές να σε δει?ή τα είπατε μόνο από το τηλ?και θέλω να σε ρωτήσω κάτι ακόμα τις χοριακες τις έκανες στο ίδιο κέντρο?

Στο ίδιο εργαστήριο τις έκανα ναι.. θα πάω αυριο να με δει. Το θέμα είναι οτι απο οτι μου πε πρεπει να ανέβω Αθήνα να πάω σε ανοσολογο που σημαίνει έξοδα αρκετά μιας και δεν είμαι από Αθήνα.. Άστα βραστα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bela είπε:

@P.L.L. Ο γιατρός μου πρότεινε να πάω σε ανοσολογο να το ψάξω.. Δεν γίνεται 4η φορά να μένω και να μην προχωράει κάτι παίζει μάλλον.. Άστα πάλι κακα νέα θα πω στον άντρα μου ποσο ψυχοφθόρο πια εεελεεοος τα χω παίξει.

Να πας να το κοιτάξεις και στο μεταξύ να προσεύχεσαι. Δεν ξέρεις τι γίνεται. Μπορεί να ήταν δυο και να προχωράει το ένα. Σε εκείνη την περίπτωση πως θα ανέβαινε η χοριακη; Ξέρω εγώ; Μην το προδικαζεις. Παντως σίγουρα να πας να το δεις. Μπορεί να χρειάζεσαι κορτιζόνη και να το προλάβεις. Είναι πολύ ενθαρρυντικό ότι μένεις έγκυος. Κάποια στιγμή θα σου κάτσει. Θυμάμαι την μπεμπουλα ποοοοσες βιοχημικές είχε και όχι μόνο και τώρα έχει τον γιο της αγκαλιά. Κάποια στιγμή της έκατσε το καλό. Μη συνεχίζεις να προσπάθεις. Έτσι θα γίνει και με εσένα!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!! είμαι στο γιατρό περιμένω τη σειρά μου...η καρδιά μου κάνει κωλοτουμπες περιμένω πως κ πως τώρα!!! αυτό το περίμενε με σκοτώνει!!!

Bela μου ειλικρινά εύχομαι να πάνε όλα καλά κ όταν πας στον γιατρό σου σήμερα να σου πει κάτι ευχάριστο..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Να πας να το κοιτάξεις και στο μεταξύ να προσεύχεσαι. Δεν ξέρεις τι γίνεται. Μπορεί να ήταν δυο και να προχωράει το ένα. Σε εκείνη την περίπτωση πως θα ανέβαινε η χοριακη; Ξέρω εγώ; Μην το προδικαζεις. Παντως σίγουρα να πας να το δεις. Μπορεί να χρειάζεσαι κορτιζόνη και να το προλάβεις. Είναι πολύ ενθαρρυντικό ότι μένεις έγκυος. Κάποια στιγμή θα σου κάτσει. Θυμάμαι την μπεμπουλα ποοοοσες βιοχημικές είχε και όχι μόνο και τώρα έχει τον γιο της αγκαλιά. Κάποια στιγμή της έκατσε το καλό. Μη συνεχίζεις να προσπάθεις. Έτσι θα γίνει και με εσένα!

@P.L.L. μου Σ ευχαριστώ σε λίγο έχω το ραντεβού.. Θα σου πω όταν γυρίσω!!! Εν τω μεταξύ μόνο χθες που είχα εκείνο το λίγο καφέ και μετά τίποτα.. Ούτε σήμερα όλη μέρα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Bela είπε:

@P.L.L. μου Σ ευχαριστώ σε λίγο έχω το ραντεβού.. Θα σου πω όταν γυρίσω!!! Εν τω μεταξύ μόνο χθες που είχα εκείνο το λίγο καφέ και μετά τίποτα.. Ούτε σήμερα όλη μέρα.. 

Σήμερα πας στον γιατρό;; Μακάρι να έχεις καλά νέα!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Σήμερα πας στον γιατρό;; Μακάρι να έχεις καλά νέα!!!

Πήγα έτσι κι αλλιώς δεν φαινότανε τίποτα και θα ξανακάνω χοριακη Παρασκευή να δούμε ότι πέφτει.Δεν υπάρχει περίπτωση να είναι κάτι θετικό μου το απέκλεισε.Αυτά τα νέα.

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bela είπε:

Πήγα έτσι κι αλλιώς δεν φαινότανε τίποτα και θα ξανακάνω χοριακη Παρασκευή να δούμε ότι πέφτει.Δεν υπάρχει περίπτωση να είναι κάτι θετικό μου το απέκλεισε.Αυτά τα νέα.

Δύσκολη η κατάσταση σίγουρα..όμως μη μας πτοεισαι σκέψου θετικά!! Είστε υγιείς και αυτό είναι το πιο σημαντικό!! Θα τα καταφέρετε που θα πάει!! Επίσης καταλάβαινω από αυτά που διάβασα ότι έχεις υπερβολικό άγχος!!! (Κάπου το λες κι όλας) βρε βάλε μια σειρά που σου αρέσει κάνε κάτι να προσπαθήσεις να ξεχνιεσαι!! (Τα φιλαράκια πάντα με βοηθούν :-) ) ξαναλέω θετική σκέψη προσευχή που είπε και η P.L.L. και όλα θα πάνε κατευχην <3


V2Nop3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!! είμαι στο γιατρό περιμένω τη σειρά μου...η καρδιά μου κάνει κωλοτουμπες περιμένω πως κ πως τώρα!!! αυτό το περίμενε με σκοτώνει!!!

Bela μου ειλικρινά εύχομαι να πάνε όλα καλά κ όταν πας στον γιατρό σου σήμερα να σου πει κάτι ευχάριστο..

Καλησπέρα κορίτσι!Πως πήγε η εξέταση; Εύχομαι να μας έχεις καλά νέα :)

Just now, Bela είπε:

Πήγα έτσι κι αλλιώς δεν φαινότανε τίποτα και θα ξανακάνω χοριακη Παρασκευή να δούμε ότι πέφτει.Δεν υπάρχει περίπτωση να είναι κάτι θετικό μου το απέκλεισε.Αυτά τα νέα.

Γεια σου κορίτσι μου.Λυπάμαι πολύ με την κακή εξέλιξη.Μην αφήσεις όμως η απογοήτευση και η κακή ψυχολογία να σε καταβάλλουν. Κάνε με ηρεμία τις εξετάσεις που συνέστησε ο γιατρός σου και σίγουρα θα βρεθεί το προβληματάκι που δεν αφήνει την κύηση να εξελιχθεί και θα λυθεί.Να έχεις όσο μπορείς καλή ψυχολογία και να είσαι αισιόδοξη, βοηθάει.Να πιστεύεις σε αυτό που θέλεις και θα συμβεί.Πολλές ευχές για μια καλή σύλληψη σύντομα, που θα φέρει στη ζωή σου ένα υγιές μωράκι.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Bela είπε:

Πήγα έτσι κι αλλιώς δεν φαινότανε τίποτα και θα ξανακάνω χοριακη Παρασκευή να δούμε ότι πέφτει.Δεν υπάρχει περίπτωση να είναι κάτι θετικό μου το απέκλεισε.Αυτά τα νέα.

Όχι ρε γαμωτο.. Σου είπε τι να κανεις και πως να το ψάξεις; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...