Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Rafaelatarzan είπε:

άκου εκεί κάνει πως βήχει η πονηρή....παναγια μ φιλη θα σ ξεπουλήσει ολόκληρη η κόρη σ....

Όχι καλέ τι λάθος να κάνεις μια χαρά...απλώς η δικια σ εψει άλλο πρόγραμμα....εμένα πινεο την ημέρα 160 170 γι'αυτό κ ξαιρενεται κ πίνει μετά από 4 ώρες...πόσο να πιεί ποια ??? είπαμε πάμε καλά με τα φάρμακα αλλα η δικιά μ το παρακάνει. χαχαχαχαχ

προς το παρον εχω κανει μια ωραιοτατη συλλογη απο μπιμπερο που πανε στραφι...θα τα βαλω σε βιτρινα να τα καμαρωνω...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Pagotoula είπε:

προς το παρον εχω κανει μια ωραιοτατη συλλογη απο μπιμπερο που πανε στραφι...θα τα βαλω σε βιτρινα να τα καμαρωνω...

Στείλτε τα από δω καλε...εμείς ότι μπιμπερό υπάρχει το χώνει στο στόμα της ...αχαχχαχαχαχα κακο αυτό....

ωραία η βιτρίνα σ βλέπω.. μπράβο φίλη κ εις ανωτερα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρπει να μην φάω κάτι μήπως κάνει κάποια "αντίδραση" με το εμβόλιο;; εννοω σοκολάτα κλπ.

επίσης σήμερα κοιμάται συνέχεια.. ξυπνάει μόνο για να φάει..  αλλά νομίζω ότι πρπει να τον αφήσω για να είναι ήρεμος για το εμβόλιο..  Όχι; να ανησυχώ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

πρπει να μην φάω κάτι μήπως κάνει κάποια "αντίδραση" με το εμβόλιο;; εννοω σοκολάτα κλπ.

επίσης σήμερα κοιμάται συνέχεια.. ξυπνάει μόνο για να φάει..  αλλά νομίζω ότι πρπει να τον αφήσω για να είναι ήρεμος για το εμβόλιο..  Όχι; να ανησυχώ;

καλε άσε το παιδί μα λιώσει στον ύπνο....χαχαχαχαχα το κάμαρι μ...

Link to comment
Share on other sites

@asda του δίνω πιπίλα εννοείται, αλλά δεν ξετρελαίνεται κιόλας. Αναπολώ την εποχή που η κόρη μου ήταν μωρό και δεν έκανε χωρίς πιπίλα! Αυτός μας βγήκε σνομπ, αν δεν είναι απαλό δερματάκι, δεν το προτιμάει!

@Pagotoula θα επιστρέψεις στη δουλειά και θες μπιμπερό; (έχω χάσει επεισόδια μάλλον). Επίσης, ήθελα να σε ρωτήσω, με τις τρίχες του σκύλου τι κάνεις; Του δικού μου του πέφτει πάπλωμα κι έχω τρελαθεί. Όταν έχει καλό καιρό τον έχω στην αυλή, αλλά με τα μπουμπουνητά τρελαίνεται (μου διέλυσε τη σίτα σήμερα, άσε).

Έκλεισα και βάπτιση για τον Σεπτέμβρη.

  • Μου αρέσει 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

καλε άσε το παιδί μα λιώσει στον ύπνο....χαχαχαχαχα το κάμαρι μ...

χαχαχα αγάπη μου εσύ. άστα να πάνε όπως το είπες. έχει ξεραθεί.  όπου τον βάζω κοιμάται ακόμα και αγκαλιά που τον έχω τώρα. ελπίζω σήμερα μετά το εμβόλιο  να κοιμηθεί το βράδυ..να μην με ξενυχτισει

Επίσης τώρα έχει ήλιο αλλά μετά λέει βροχές... τι να του βάλω; κοντομάνικο και μακρύ πάνω;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

Αναπολώ την εποχή που η κόρη μου ήταν μωρό και δεν έκανε χωρίς πιπίλα!

Δεν πίστευα πως θα ρθει η μέρα που 6α το πω γιατί σε γενικές γραμμές δεν μου αρέσει η εικόνα των παιδιών με πιπίλα αλλά ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ! Η @Pagotoula θα κάνει βιτρίνα με μπιμπερό κι εγώ με πιπιλες. Έχω πάρει όλες τις μάρκες μπας και.. Αλλά δεν..

Με το καλό και η βάφτιση. Βρήκες την ημερομηνία που ήθελες;

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

@asda του δίνω πιπίλα εννοείται, αλλά δεν ξετρελαίνεται κιόλας. Αναπολώ την εποχή που η κόρη μου ήταν μωρό και δεν έκανε χωρίς πιπίλα! Αυτός μας βγήκε σνομπ, αν δεν είναι απαλό δερματάκι, δεν το προτιμάει!

@Pagotoula θα επιστρέψεις στη δουλειά και θες μπιμπερό; (έχω χάσει επεισόδια μάλλον). Επίσης, ήθελα να σε ρωτήσω, με τις τρίχες του σκύλου τι κάνεις; Του δικού μου του πέφτει πάπλωμα κι έχω τρελαθεί. Όταν έχει καλό καιρό τον έχω στην αυλή, αλλά με τα μπουμπουνητά τρελαίνεται (μου διέλυσε τη σίτα σήμερα, άσε).

Έκλεισα και βάπτιση για τον Σεπτέμβρη.

δουλεια παω νοεμβρη. το θεμα ειναι ομως οτι δεν μπορω να παω ουτε στο γιατρο η για την καμπυλη η να κοιμηθω ενα βραδυ κι εγω 1 ωρα παραπανω κ να την ταισει ο αντρας μου.. αντλω κ προσπαθω να της δωσω μπιμερο κ τιποτα.

με την τριχα κλασσικα υπαρχει πααααντου.. πιπιλα δεν παιρνει η δικια μου (προφανως...). αλλα γενικα κ στα ρουχα της κ πανω της..απο την πρωτη μερα βρισκω τριχες..κ φαντασου βαζουμε σκουπα ρομποτ καθε μερα που χουμε παρει επι τουτου για τις τριχες...το χω παρει αποφαση..αλλα ο γιατρος λεει καλο κανει για αλλεργιες κ ασθμα...το σαλιο δεν θελουμε σε αμεση επαφη το πρωτο 3μηνο, η τριχα δεν μας νοιαζει..οσο για τις πιπιλες εγω στη θεση σου θα παιρνα 5 6 να χω να κινουμαι τωρα..μετα τον 3ο, εχω ακουσει απλα να τους ριχνουν βραστο νερο να τις ξεπλενουν...εξαλλου εμενα ηδη βαζει στο στομα τα ρουχα, σεντονια κλπ...σκατα αποστειρωση δηλαδη..

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

σήμερα έχουμε το πρώτο εμβόλιο  και έχω άγχος... εσάς έκαναν  πυρετό; γκρινια; ΠΩΣ ήταν τα μωράκια σας;

Εμενα δεν έκανε κάτι όχι. Βέβαια πήρε Ντεπόν προληπτικά αλλά ούτε γκρίνια είχε τις επόμενες μέρες ούτε τπτ. Να σου ζήσει κιόλας! 2 μηνών δεν γίνεται σήμερα;

φρόντισε να βάλεις κάτι που να μπαίνει και να βγαίνει εύκολα σε περίπτωση που κλαίει και χτυπιέται μην δυσκολευτείς να τον ντύσεις.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

χαχαχα αγάπη μου εσύ. άστα να πάνε όπως το είπες. έχει ξεραθεί.  όπου τον βάζω κοιμάται ακόμα και αγκαλιά που τον έχω τώρα. ελπίζω σήμερα μετά το εμβόλιο  να κοιμηθεί το βράδυ..να μην με ξενυχτισει

Επίσης τώρα έχει ήλιο αλλά μετά λέει βροχές... τι να του βάλω; κοντομάνικο και μακρύ πάνω;

τι εννοεις ακομα κι αγκαλια;; εμενα η δικια μου αν μπορουσε μονο αγκαλια θα κοιμοταν...9 στις 10 την αφηνω κατω κ αρχιζει τσιριδες... αααχ..τα λεω...την πιο ιδιοτροπη κονομησα!! σαν τον πατερα της!! γιατι εγω καμια σχεση...το πιο καλοβολο πλασμα στον κοσμο...χαχαχαχ

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, asda είπε:

Εμενα δεν έκανε κάτι όχι. Βέβαια πήρε Ντεπόν προληπτικά αλλά ούτε γκρίνια είχε τις επόμενες μέρες ούτε τπτ. Να σου ζήσει κιόλας! 2 μηνών δεν γίνεται σήμερα;

φρόντισε να βάλεις κάτι που να μπαίνει και να βγαίνει εύκολα σε περίπτωση που κλαίει και χτυπιέται μην δυσκολευτείς να τον ντύσεις.. 

Ναι ναι 2 μηνών.  αα δεν το ειχα σκεφτεί  αυτό για τα ρουχα.  το Ντεπόν στο έδωσε η παιδίατρος;

Just now, Pagotoula είπε:

τι εννοεις ακομα κι αγκαλια;; εμενα η δικια μου αν μπορουσε μονο αγκαλια θα κοιμοταν...9 στις 10 την αφηνω κατω κ αρχιζει τσιριδες... αααχ..τα λεω...την πιο ιδιοτροπη κονομησα!! σαν τον πατερα της!! γιατι εγω καμια σχεση...το πιο καλοβολο πλασμα στον κοσμο...χαχαχαχ

ευτυχώς εγώ με τον ύπνο είμαστε σε καλό δρόμο..  δεν ξερω βεβεια για πόσο. έχει μάθει και κοιμάται  μόνος του. τον αφήνω στην κούνια κάθεται παιζει χεράκια ποδαρακια και τον παίρνει  ο ύπνος. Πότε δεν τον εχω κοιμησει αγκαλιά. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Pagotoula πω πω τι θα κάνω ρε συ έχω απελπιστεί με τις τρίχες. Αυτή η σκούπα ρομπότ καλή φάση; Γιατί η άλλη σκούπα θέλει χέρια... τα δικά μου, χαχαχα! Άσε τις πατημασιές από τα χώματα. Δεν λέει να φτιάξει κι αυτός ο σκ...τοκαιρος! Καλά και η αποστείρωση τσάμπα πάει, αφού βάζει τα χέρια στο στόμα. 

Για το μπιμπερό έχεις δίκιο, μια φορά του έδωσε η μάνα μου το γάλα μου με μπιμπερό για να πάω στον γιατρό και ήπιε 70 ml σε δύο δόσεις, δηλ με ψιλοζόρι. Εγώ του έδωσα nuk με φαρδιά θηλή, το έχεις δοκιμάσει φαντάζομαι και δεν...ε; Κοίτα, αν επιμείνεις θα το δεχτεί κάποια στιγμή, τι στο καλό. Κι ο δικός μου έτσι ήταν με την πιπίλα, μια δυο τρεις το πήρε απόφαση ότι δεν θα ησυχάσει από μένα και την πιπίλισε, χαχα!

 

  • Χαχα 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

@Sweet_child εντωμεταξυ τωρα με τη βροχη εχει παθει τετοια νιλα... ολη την ωρα γαβγιζει με τις αστραπες... αφου φαντασου τωρα εκλασε δυνατα το μωρο και παλι γαβγιζε η αλλη.... 

το ρομποτ πολυ βοηθητικο. αρκει να μην εχεις χαλια καθολου γιατι δεν ανεβαινει.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

@Sweet_child εντωμεταξυ τωρα με τη βροχη εχει παθει τετοια νιλα... ολη την ωρα γαβγιζει με τις αστραπες... αφου φαντασου τωρα εκλασε δυνατα το μωρο και παλι γαβγιζε η αλλη.... 

Παιδί μου, είναι τόσο χέστης που κόντεψε να ρίξει την πόρτα, τον έβγαλα στο μπαλκόνι και έφαγε τη σίτα, την κομμάτιασε! Τι να κάνω κι εγώ τον έχω στο σαλόνι και μαζεύω τις τρίχες του, η δουλάρα του έχω καταντήσει!

Just now, Pagotoula είπε:

 

το ρομποτ πολυ βοηθητικο. αρκει να μην εχεις χαλια καθολου γιατι δεν ανεβαινει.

Δεν έχω!!!

  • Χαχα 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

@Pagotoula πω πω τι θα κάνω ρε συ έχω απελπιστεί με τις τρίχες. Αυτή η σκούπα ρομπότ καλή φάση; Γιατί η άλλη σκούπα θέλει χέρια... τα δικά μου, χαχαχα! Άσε τις πατημασιές από τα χώματα. Δεν λέει να φτιάξει κι αυτός ο σκ...τοκαιρος! Καλά και η αποστείρωση τσάμπα πάει, αφού βάζει τα χέρια στο στόμα. 

Για το μπιμπερό έχεις δίκιο, μια φορά του έδωσε η μάνα μου το γάλα μου με μπιμπερό για να πάω στον γιατρό και ήπιε 70 ml σε δύο δόσεις, δηλ με ψιλοζόρι. Εγώ του έδωσα nuk με φαρδιά θηλή, το έχεις δοκιμάσει φαντάζομαι και δεν...ε; Κοίτα, αν επιμείνεις θα το δεχτεί κάποια στιγμή, τι στο καλό. Κι ο δικός μου έτσι ήταν με την πιπίλα, μια δυο τρεις το πήρε απόφαση ότι δεν θα ησυχάσει από μένα και την πιπίλισε, χαχα!

 

Αυτο ελπιζω κ γω με το μπιμπερο...ο επιμενων νικα...που θα παει...θα το δεχτει..εκτος πια αν μου δωσαν ελαττωματικο μοντελο στο μαιευτηριο...

Just now, Sweet_child είπε:

Παιδί μου, είναι τόσο χέστης που κόντεψε να ρίξει την πόρτα, τον έβγαλα στο μπαλκόνι και έφαγε τη σίτα, την κομμάτιασε! Τι να κάνω κι εγώ τον έχω στο σαλόνι και μαζεύω τις τρίχες του, η δουλάρα του έχω καταντήσει!

Δεν έχω!!!

εγω την εχω μονιμα μεσα...οποτε το χω συνηθισει αυτο με την τριχα.. 

ρε τον αμοιρο να φαει τη σιτα απο τον φοβο του...αχου τον μωρε...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...