Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

       

      Αν θες να σου προτείνω ιατρό στείλε μου πμ.

       

      Καλημέρα κορίτσια!Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την κατανόηση!

      Πήρε ο άντρας μου χθες κ τους δύο τηλ, με τον γιατρό δεν μίλησε πολύ,μου ξαναεστειλε μηνύματα,με την μαία μίλησα κ εγώ.Απλα προσπάθησαν να κατευνάσουν τα πράγματα.

      Αθήνα είμαι αν έχετε κάποιον γιατρό να προτείνετε...Ξαναλέω τον εμπιστεύομαι τυφλά αλλα δεν ξέρω πως θα τους αντικρυσω ξανά.Ειμαι 3 χρόνια μαζί του,εκείνος με βοήθησε να έχω τα δίδυμακια στην κοιλίτσα μου...πολλά περίεργα κ διαφορετικά συναισθήματα.Αχ τι σου κάνουν οι ορμόνες 😳

      @Lila ki συγχαρητήρια ♥️Όλα θα πάνε καλά αυτή την φορά!Θα κάνεις χοριακη?

      Καλή Ανάσταση να έχουμε!Του χρόνου όλες αγκαλιά με τα θαύματα μας♥️

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Polly1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κανετε; Από χθες που κάναμε το εμβόλιο κοιμάται ολη μερα(αυτο δε με χαλάει καθολου) και τρώει ελάχιστα από το 1 στήθος με αποτέλεσμα κάθε φορά το άλλο να πετρωνει. Ή παιδίατρος μου χε πει χθες ότι παρενέργειες μπορεί να εμφανιστούν ως και 3 μέρες μετά! 3 μέρες θα μαι έτσι δηλαδη; Μηπως επηρεαστει η παραγωγη μου;

Καλημέρα, κάναμε και εμείς χθες το πρώτο μας εμβόλιο...Εγώ παρατήρησα ότι έκανε λίγο δέκατα χθες και την είχα ήδη με Ντεπόν,  της έδωσα δύο φορές χθες,  από χθες το βράδυ δεν της ξαναεδωσε αλλά είδα διάφορα στο φαγητό.. τρώει λίγο λιγότερο από τις άλλες μέρες...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 hours ago, mpempaki1 said:

αχ μωρέ τα ζουζούνια . πόσο είναι ο μικρός σου;

άσε και εγώ πολύ φοβάμάι. μια του βάζω κοντομανικό.μέτα του βάζω και μακρύ από πάνω..  αυτός ιδρώνει .. μετά μόνο μακρύ..  δεν ξερω τι να κάνω.  

Ο μικρος κοντευει 3ων. Αστα να πανε με τα ρουχα κ με τα δυο μικρα κ ο μικρός θελει να παιζει με νερο κ.μπουγελωνεται συνέχεια.

Just now, Polly1 said:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κανετε; Από χθες που κάναμε το εμβόλιο κοιμάται ολη μερα(αυτο δε με χαλάει καθολου) και τρώει ελάχιστα από το 1 στήθος με αποτέλεσμα κάθε φορά το άλλο να πετρωνει. Ή παιδίατρος μου χε πει χθες ότι παρενέργειες μπορεί να εμφανιστούν ως και 3 μέρες μετά! 3 μέρες θα μαι έτσι δηλαδη; Μηπως επηρεαστει η παραγωγη μου;

Τσεκαρε κ θερμοκρασία γτ μπορεί να ειναι ετσι αν εχει δεκατα. Προσπαθισε να την ξυπνάς κ κανετε skin to skin μηπως φαει ετσι πιο ευκολα . Ποιο εμβολιο κανατε?? Τα πιο πολλα 48ωρες ξερω πως εχουν παρενεργειες περα απο το ροταιου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Ο μικρος κοντευει 3ων. Αστα να πανε με τα ρουχα κ με τα δυο μικρα κ ο μικρός θελει να παιζει με νερο κ.μπουγελωνεται συνέχεια.

Τσεκαρε κ θερμοκρασία γτ μπορεί να ειναι ετσι αν εχει δεκατα. Προσπαθισε να την ξυπνάς κ κανετε skin to skin μηπως φαει ετσι πιο ευκολα . Ποιο εμβολιο κανατε?? Τα πιο πολλα 48ωρες ξερω πως εχουν παρενεργειες περα απο το ροταιου.

Δεν έχει κάνει  δέκατα! Για τον πνευμονιοκοκκο το εμβόλιο! Την προσπαθώ και ξεσηκώνει τη γειτονιά 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna-Vangelis said:

Γεια σας κορίτσια μου. Ξεκίνησε καμία στέρεες; Το μωρό μου είναι 3 μηνών και 3 εβδομάδων και άρχισε να μου περνάει από το μυαλό να δώσω κάτι πέρα από γάλα.

Καλημερα κοπελα μου, πώς είναι το μικρο σου?

Ο ΠΟΥ συστεινει να ξεκινησουν τροφες αλλες εκτος γαλακτος μετα τον 6ο μηνα. Αυτο γιατι το μωρο εχει ανώριμο γαστρεντερικο συστημα κ μπορεί να αντιδρασει εντονα με δυσκοιλιοτητα ή ψευδο-αλλεργική αντιδραση, ειναι επικίνδυνο εφοσον δεν στηρίζει την μεση του να πνίγει καθως δεν εχει μαθει ακομα το αντανακλαστικο της σωστης καταποσης στερεών τροφών. Επισης αυτα σε συνδιασμό με φουλ γαλα γιατι ειναι η κυρια τροφη ως το έτος.

Τωρα ειναι θεμα τι λεει κ ο παιδιατρος του καθενος. Εγω αυτο που κανω ειναι να της δινω να μυρισει τροφες κ να βλεπω αντίδραση, πχ με την μπανανα γουρλωσε τα μάτια. Ειναι ενας τροπος βα ξεκινήσει εξοικείωση με ασφαλη τροπο.

Just now, Polly1 said:

Δεν έχει κάνει  δέκατα! Για τον πνευμονιοκοκκο το εμβόλιο! Την προσπαθώ και ξεσηκώνει τη γειτονιά 

Αυτο στις 48 ωρες περνουσαν ολα στα δικα μου μικρα εστω. Εμενα κανουν δεκατα κ  δεν κοιμουνται συνηθως στα εμβολια. Δες μηπως εχει το ποδαρακι πριστει κ γι αυτο κλαιει πολυ. Πάλεψε να πινει εστω κ κοιμισμενη οσο γινεται ή με αλλη σταση.

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ξένη είπε:

Καλημέρα, κάναμε και εμείς χθες το πρώτο μας εμβόλιο...Εγώ παρατήρησα ότι έκανε λίγο δέκατα χθες και την είχα ήδη με Ντεπόν,  της έδωσα δύο φορές χθες,  από χθες το βράδυ δεν της ξαναεδωσε αλλά είδα διάφορα στο φαγητό.. τρώει λίγο λιγότερο από τις άλλες μέρες...

Εμένα τρώει πολύ λιγότερο.Ελπίζω αύριο να είμαστε καλυτερα.Περαστικά σας κι εσάς.Εμας ήταν το 2ο εμβόλιο, στο πρώτο καμία απολύτως παρενέργεια 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Καλημερα κοπελα μου, πώς είναι το μικρο σου?

Ο ΠΟΥ συστεινει να ξεκινησουν τροφες αλλες εκτος γαλακτος μετα τον 6ο μηνα. Αυτο γιατι το μωρο εχει ανώριμο γαστρεντερικο συστημα κ μπορεί να αντιδρασει εντονα με δυσκοιλιοτητα ή ψευδο-αλλεργική αντιδραση, ειναι επικίνδυνο εφοσον δεν στηρίζει την μεση του να πνίγει καθως δεν εχει μαθει ακομα το αντανακλαστικο της σωστης καταποσης στερεών τροφών. Επισης αυτα σε συνδιασμό με φουλ γαλα γιατι ειναι η κυρια τροφη ως το έτος.

Τωρα ειναι θεμα τι λεει κ ο παιδιατρος του καθενος. Εγω αυτο που κανω ειναι να της δινω να μυρισει τροφες κ να βλεπω αντίδραση, πχ με την μπανανα γουρλωσε τα μάτια. Ειναι ενας τροπος βα ξεκινήσει εξοικείωση με ασφαλη τροπο.

Αυτο στις 48 ωρες περνουσαν ολα στα δικα μου μικρα εστω. Εμενα κανουν δεκατα κ  δεν κοιμουνται συνηθως στα εμβολια. Δες μηπως εχει το ποδαρακι πριστει κ γι αυτο κλαιει πολυ. Πάλεψε να πινει εστω κ κοιμισμενη οσο γινεται ή με αλλη σταση.

Νυσταζε και πεινούσε με τα 2λεπτα που ήταν από τις 10 και έφαγε από το 1 παλι 8 λεπτα!!! Όταν βγήκε είχε πέσει σε ληθαργο! Δεν ξυπνούσε με τίποτα!Μονο αναποδα που δεν την κρεμασα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, KNecky είπε:

Σε μενα οσο θηλαζω ενα αξιολογο αριθμο θηλασμων την μερα δλδ πανω απο 5 δεν μου ειχε έρθει στα προηγουμενα μωρα..τωρα θα δειξει. Παιζει ρολο ο οργανισμός, ποσους βραδινους θηλασμους κανεις κ ποσους συνολικα σγρ αλλα κ πάλι δεν εχει στανταρ..

Μήπως το εβαλες χωρις κομμα?? Δεν θελει να γραψεις 5400 αλλα 5,4 για να δουλεψει σωστα! Ολες την παταμε την πρώτη φορα ετσι βασικα ;)

Μπορει να ξεκινησουν οποτεδήποτε δυστυχως..κ μερικα μωρα π ξεκινουν κολικούς αργά μπορει αν εχουν κ μετα τους 4 μηνες..

Δοντακια εξαρτάται..απο 3ων μηνων ειναι πιθανο..αλλα ο γιος μου ενω πονουσε κ ετρωγε τα χερια του απο 3ων εβγαλε τα πρωτα δοντια 7-8 μηνων. Παιδευοτα  καιρο. Απο τι καταλαβα παιζει λιγο κληρονομικοτητα στο ποτε θα βγαλουβ τα μωρα δοντακι παντως κ ποσο δυσκολα θα περασουν.

Ο μικρός μου ειναι καλυτερα, εκανε χθες δεκατα κ ηταν ηρεμος γτ κρυωσε χεχε.. η μικρη κλασικη γκρινιαρουλα. ^_^  Κρυωσαμε ομαδικως με την ψυχρα που εβαλε τωρα..

πάνε κληρονομικά τα δόντια???? καλά ε την πάτησα εγω με την δοτρια ..λετε να ήταν φατουτα η δικιά μ,???? χαχαχαχαχαχχαχαχαχα

εμάς φούσκωσαν λίγο τα ούλα πέρα από την πλάκα που κάνω αλλα μόνο αυτό κ έχει κ σάλια κ δαγκώνει κ χέρια....νωρίς δεν είναι??? 

Just now, Polly1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κανετε; Από χθες που κάναμε το εμβόλιο κοιμάται ολη μερα(αυτο δε με χαλάει καθολου) και τρώει ελάχιστα από το 1 στήθος με αποτέλεσμα κάθε φορά το άλλο να πετρωνει. Ή παιδίατρος μου χε πει χθες ότι παρενέργειες μπορεί να εμφανιστούν ως και 3 μέρες μετά! 3 μέρες θα μαι έτσι δηλαδη; Μηπως επηρεαστει η παραγωγη μου;

εμάς πι παρενέργειες ήρθαν 2 μέρες μετά από το εμβόλιο ( γκρίνια είχε) τώρα είναι οκ ...

Just now, Anna-Vangelis είπε:

Γεια σας κορίτσια μου. Ξεκίνησε καμία στέρεες; Το μωρό μου είναι 3 μηνών και 3 εβδομάδων και άρχισε να μου περνάει από το μυαλό να δώσω κάτι πέρα από γάλα.

εμάς μα έλειπε ο παιδίατρος 4 μηνών θα ξεκινήσουμε...ακόμα είμαστε 2.μισή μηνων

Just now, Polly1 είπε:

Εμένα τρώει πολύ λιγότερο.Ελπίζω αύριο να είμαστε καλυτερα.Περαστικά σας κι εσάς.Εμας ήταν το 2ο εμβόλιο, στο πρώτο καμία απολύτως παρενέργεια 

κ μένα έτρωγε λιγότερο 4 μέρες με το εμβόλιο ...τώρα επανηλθε

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

πάνε κληρονομικά τα δόντια???? καλά ε την πάτησα εγω με την δοτρια ..λετε να ήταν φατουτα η δικιά μ,???? χαχαχαχαχαχχαχαχαχα

εμάς φούσκωσαν λίγο τα ούλα πέρα από την πλάκα που κάνω αλλα μόνο αυτό κ έχει κ σάλια κ δαγκώνει κ χέρια....νωρίς δεν είναι??? 

εμάς πι παρενέργειες ήρθαν 2 μέρες μετά από το εμβόλιο ( γκρίνια είχε) τώρα είναι οκ ...

Ρε εσυ Ραφαέλα πραγματικά σε θαυμάζω .εισαι η χαρα της ζωής .αυτο με τη δότρια δεν το ξερα.αλλα πραγματικά σ αξίζουν πολλα συγχαρητήρια .ειναι πολυ τυχερό το παιδί σου .

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Ρε εσυ Ραφαέλα πραγματικά σε θαυμάζω .εισαι η χαρα της ζωής .αυτο με τη δότρια δεν το ξερα.αλλα πραγματικά σ αξίζουν πολλα συγχαρητήρια .ειναι πολυ τυχερό το παιδί σου .

σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα όμορφα σ λόγια....αμ εγώ ξέρω νομίζεις αν όντως ειναι φαφουτα??? πάντως καραφλη παίζει να ταν ...καλεεεεεεεε δεν έχουμε μαλλιά σας λεω ..αχχαχαχαχαχαχαχαχα ...τυχερή ειμαι εγω που αυτή η κοπέλα με βοηθήσε να γίνω Μάνα που τόσο λαχταρουσα...κ η επιστήμη φυσικά μαζί με τον ντοκ μ....μόνο κ μόνο γι'αυτά εγώ είμαι ο πιο χαρούμενος άνθρωπος στον κόσμο....

  • Μου αρέσει 8
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pennymav είπε:

Πως εννοεις να το στηρίζουν ;οταν τη βάζεις να ρευτεί το στηρίζει καπως ;η το κρατάς ;

εμένα το κράταει τσουτσουρο κ καμία φορά τις πέφτει κ κοπανει πάνω μ κ κλαίει..αχαχχαχαχαχαχα έχει φάση μεγάλη...μωρη χαμένη τι λέω δεν φταίω εγώ εσύ κουνιέσαι....βουρ το κλάμα αυτή πιο πολύ μετά....την αγαπω

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 είπε:

το κεφάλι ποτε το στηρίζουν; 

Εμένα που είναι 3,5 μηνών τωρα άρχισε να σηκώνει το κεφάλι του όταν είναι μπρούμυτα.. είναι σαν μικρή κομπριτσα!

2 ώρες πρίν, KNecky είπε:

Καλημερα κοπελα μου, πώς είναι το μικρο σου?

Ο ΠΟΥ συστεινει να ξεκινησουν τροφες αλλες εκτος γαλακτος μετα τον 6ο μηνα. Αυτο γιατι το μωρο εχει ανώριμο γαστρεντερικο συστημα κ μπορεί να αντιδρασει εντονα με δυσκοιλιοτητα ή ψευδο-αλλεργική αντιδραση, ειναι επικίνδυνο εφοσον δεν στηρίζει την μεση του να πνίγει καθως δεν εχει μαθει ακομα το αντανακλαστικο της σωστης καταποσης στερεών τροφών. Επισης αυτα σε συνδιασμό με φουλ γαλα γιατι ειναι η κυρια τροφη ως το έτος.

Τωρα ειναι θεμα τι λεει κ ο παιδιατρος του καθενος. Εγω αυτο που κανω ειναι να της δινω να μυρισει τροφες κ να βλεπω αντίδραση, πχ με την μπανανα γουρλωσε τα μάτια. Ειναι ενας τροπος βα ξεκινήσει εξοικείωση με ασφαλη τροπο.

Αυτο στις 48 ωρες περνουσαν ολα στα δικα μου μικρα εστω. Εμενα κανουν δεκατα κ  δεν κοιμουνται συνηθως στα εμβολια. Δες μηπως εχει το ποδαρακι πριστει κ γι αυτο κλαιει πολυ. Πάλεψε να πινει εστω κ κοιμισμενη οσο γινεται ή με αλλη σταση.

Ωραίο αυτό σαν πρώτη επαφή με τα φαγηταα! Θα το κάνω κ εγω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...