Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Pagotoula είπε:

ναι τρομαζει με δυνατους ηχους. αλλα πχ αν εχει κολλησει κ κοιταει εμενα κ κουναω την κουδουνιστρα στο πλαι, δεν γυρναει να τη δει. ακοογραμμα ρης εκανα. βγηκε μια χαρα.

Ε τοτε δεν χρειάζεται να αγχωνεσαι .μπορει να προτιμάει να βλέπει την δικιά σ εικόνα .πολλα μωράκια προτιμούν την εικόνα της μαμάς γι αυτο δν ξεκολλάνε τα μαρια τους απο πανω τους .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κ μένα ακούει στην κουδουνιστρα κ επίσης με ακολουθεί όταν τις μιλάω...το κεφάλι στον ώμο μ το στηρίζει πάρα πολύ καλά ( με κάτι πτώσεις βεβαια) μπρουμητα επίσης το σηκώνει άνετα ....κ μένα με πιάνει από την μπλούζα μόνιμα κ επίσης τα μαλλιά μ από πισω....μισή θα με αφήσει....αχαχχαχαχα τώρα αν το κάνει καταλάθος δεν ξερω το πιάσιμο πάντως την πιπίλα της κ το μπουκάλι γάλα όταν δεν θέλει αλλο τα τραβάει με το χέρι της ...αχαχχαχαχχαχαχ το νάνι της πάντως το πιάνει αναρτά κ με χαρά ( εχω ενα πανί κ κοιμάται με αυτό παραμάσχαλα χώνει κ την μούρη μεσα) 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια, να σας ζήσουν τα παιδάκια σας!!! Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει καμία σας εμπειρία από το μαιευτήριο Λητώ. Έχω ΠΗΤ αρχές Σεπτεμβρίου κ θα ήθελα να μάθω μερικές πληροφορίες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Pennymav είπε:

Κοριτσια εσείς οταν τα βάζετε να ρευτούν τυχαίνει να κουνάνε το κεφάλι τους και να κουτουλανε κ πανω σας ;

ναι η δικιά μ...ζορίζονται...εμένα κλαίει κ κάποιες φορές κ μετά τραβάει ένα ρέψιμο βόθρος σκέτος...αχαχχαχαχαχαχ

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angela_le είπε:

Γειά σας κορίτσια, να σας ζήσουν τα παιδάκια σας!!! Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει καμία σας εμπειρία από το μαιευτήριο Λητώ. Έχω ΠΗΤ αρχές Σεπτεμβρίου κ θα ήθελα να μάθω μερικές πληροφορίες. 

Καλησπέρα!! Με το καλό το μωράκι σου.. Ευχομαι να έχεις έναν ευκολο τοκετό.. Εγώ γέννησα στο Λητώ αρχές Απρίλη.. Είμαι παρα πολυ ικανοποιημένη.. Το προσωπικο πολυ ευγενικό, όταν ειδοποιουσα για το οτιδήποτε έρχονταν γρήγορα, πολυ υποστηρικτικό το κλίμα για το θηλασμό.. Κ οι παιδιατροι ήταν πολυ γλυκιες, όλες όσες ήρθαν δεν έχω παραπονο εκτός από μια που με άγχωσε γτ η μικρή μου έκανε ίκτερο κ μου προτεινε να δώσω ξενο γτ δεν έφτανε το δικό μου λέει στο μωρό κ το ξένο θα την βοηθούσε καλυτερα, την έγραψα στα παλια μου τα παπουτσια για το σχόλιο της περι γάλατος.. Μόνο αυτό βρήκα σαν μελανό σημείο πιυ δν το αποδίδω στην κλινική αλλά στη συγκεκριμένη παιδίατρο.. Κάθε μέρα περνουσε η προισταμενη θηλασμου κ βοηθούσε ή έδινε κατευθυνσεις κ γενικά ενημέρωνε κ σε χαλαρώνε στο θέμα του θηλασμου.. 

Δν ξέρω αν σε κάλυψα.. Αν θες πεε μου εσυ τι ακριβώς θες να μάθεις ώστε να σου απαντήσω συγκεκριμένα

Just now, Pennymav είπε:

Κοριτσια εσείς οταν τα βάζετε να ρευτούν τυχαίνει να κουνάνε το κεφάλι τους και να κουτουλανε κ πανω σας ;

Ουουουυυυυ... Συνέχεια.. Κουτουλαει στα κόκαλα του ώμου, στη μυτη μου κ μια φορά στο στόμα μου κ πονεσε από τα δόντια μου, χαχα, έριξε κλαμααα.. Από τότε κάνω duck face χαχα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Τέλεια .αυτο ηθελα να δω .δεν ήξερα αν ειναι φυσιολογικό το ότι κουτουλανε ,αλλα απ τν αλλη εχει κ μια λογική αφου δεν μπορούν να στηρίξουν ακομα τέλεια το κεφάλι .

Εγώ έχω παρατηρήσει ότι το κάνει αυτό όταν νυστάζει..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kathrin17 είπε:

Καλησπέρα!! Με το καλό το μωράκι σου.. Ευχομαι να έχεις έναν ευκολο τοκετό.. Εγώ γέννησα στο Λητώ αρχές Απρίλη.. Είμαι παρα πολυ ικανοποιημένη.. Το προσωπικο πολυ ευγενικό, όταν ειδοποιουσα για το οτιδήποτε έρχονταν γρήγορα, πολυ υποστηρικτικό το κλίμα για το θηλασμό.. Κ οι παιδιατροι ήταν πολυ γλυκιες, όλες όσες ήρθαν δεν έχω παραπονο εκτός από μια που με άγχωσε γτ η μικρή μου έκανε ίκτερο κ μου προτεινε να δώσω ξενο γτ δεν έφτανε το δικό μου λέει στο μωρό κ το ξένο θα την βοηθούσε καλυτερα, την έγραψα στα παλια μου τα παπουτσια για το σχόλιο της περι γάλατος.. Μόνο αυτό βρήκα σαν μελανό σημείο πιυ δν το αποδίδω στην κλινική αλλά στη συγκεκριμένη παιδίατρο.. Κάθε μέρα περνουσε η προισταμενη θηλασμου κ βοηθούσε ή έδινε κατευθυνσεις κ γενικά ενημέρωνε κ σε χαλαρώνε στο θέμα του θηλασμου.. 

Δν ξέρω αν σε κάλυψα.. Αν θες πεε μου εσυ τι ακριβώς θες να μάθεις ώστε να σου απαντήσω συγκεκριμένα

Ουουουυυυυ... Συνέχεια.. Κουτουλαει στα κόκαλα του ώμου, στη μυτη μου κ μια φορά στο στόμα μου κ πονεσε από τα δόντια μου, χαχα, έριξε κλαμααα.. Από τότε κάνω duck face χα

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Στον γιατρό μου έχω απόλυτη εμπιστοσύνη κ η μαία του είναι πολύ καλή. Το θέμα του αναισθησιολόγου μόνο με απασχολεί λίγο γιατί θα γεννήσω με επισκληρίδιο και έχω ακούσει κάποιες τρομακτικές ιστορίες. Όχι για το Λητώ βέβαια, για άλλο μαιευτήριο. Χαίρομαι που λες ότι είναι κ βοηθητικοί στο θέμα του θηλασμού, έστω οι περισσότεροι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Angela_le είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Στον γιατρό μου έχω απόλυτη εμπιστοσύνη κ η μαία του είναι πολύ καλή. Το θέμα του αναισθησιολόγου μόνο με απασχολεί λίγο γιατί θα γεννήσω με επισκληρίδιο και έχω ακούσει κάποιες τρομακτικές ιστορίες. Όχι για το Λητώ βέβαια, για άλλο μαιευτήριο. Χαίρομαι που λες ότι είναι κ βοηθητικοί στο θέμα του θηλασμού, έστω οι περισσότεροι. 

Ποιος είναι ο γιατρός σου?? Εμένα ο Γ. Μιχ... ουλος... 

Εγώ δν έκανα επισκληριδιο, καθώς ο τοκετός εξελίχθηκε πολυ γρήγορα οπότε δν ζήτησα.. Έχεις ακουσει ιστορίες για το Λητώ στο θεμα της επισκληριδιου ή γενικά? Η αδερφή μου που είχε κάνει δν είχε κάποιο θέμα παντως.. Επίσης η επισκληριδιος είναι καθημερινή ρουτίνα για αυτους δε νομίζω να έχεις πρόβλημα.. Σε πολλα πραγματα θα ακουσεις κ θετικές κ αρνητικές εξελίξεις... Δε σημαίνει ότι θα συμβουν όλα σε σενα

Καλο υπόλοιπο εγκυμοσυνης κ με το καλό το μπεμπακι σου

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angela_le είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Στον γιατρό μου έχω απόλυτη εμπιστοσύνη κ η μαία του είναι πολύ καλή. Το θέμα του αναισθησιολόγου μόνο με απασχολεί λίγο γιατί θα γεννήσω με επισκληρίδιο και έχω ακούσει κάποιες τρομακτικές ιστορίες. Όχι για το Λητώ βέβαια, για άλλο μαιευτήριο. Χαίρομαι που λες ότι είναι κ βοηθητικοί στο θέμα του θηλασμού, έστω οι περισσότεροι. 

Με το καλό το μωράκι σου!! Το θέμα της επισκληριδειου έχει να κάνει με τον αναισθησιολογο αλλα και με τον κάθε οργανισμό. Εμένα για παράδειγμα δε με έπιασε ούτε η 2η επισκληριδειος γιατι έχω σκολιωση και η ουσία διοχετευοταν Όχι στο κατάλληλο σημείο λόγω και μιας κύστης από ο τι μου είπαν! Αλλά τώρα όλα αυτά μου φαίνονται λεπτομέρειες πια!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια μ...μιλάμε φούσκωσα ύπνο σήμερα.. μ.το καμάρι μ κοιμάται από τις 11 το βράδυ κ δενε χει ξυπνήσει ακόμα....κ που να ξυπνήσει κιοκας με τόσο  που έφαγε εχτές.. έφτασε τα 200μλ για πλάκα.κ μάλιστα την σταμάτησα γιατί φοβήθηκα....ξεκουραστηκα σας λεω..γιουπιιιιιιι...εσείς πως εισται???

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Ραφαελα μια απο τα ιδια! Ξυπνησα απο τις 6 παρα κ ανα μισαωρο μεχρι τις 8 ελεγχα αν ξυπνησε...ε στις 8 αρχισε να σκαλιζεται! Απο τις 12! Το στηθος μου τουμπανο...εχει μια ωρα με το ρολοι στο στηθος...βρε τι ωραιο δωρο μ εκανε σημερα - κ εγω νιωθω αλλος ανθρωπος...

Εχει 3 μερες π κοιμαται 6ωρο αλλα εχει αυξησει τους θηλασμους μεσα στην ημερα κ οι πανες ειναι οκ.

Κοριτσια πως τα ντυνετε αν βγαινετε βολτα αυτες τις μερες π εχει κρυο; Αλλαζει το ντυσιμο αν ειστε με μαρσιππο;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, souzanna7 είπε:

Ραφαελα μια απο τα ιδια! Ξυπνησα απο τις 6 παρα κ ανα μισαωρο μεχρι τις 8 ελεγχα αν ξυπνησε...ε στις 8 αρχισε να σκαλιζεται! Απο τις 12! Το στηθος μου τουμπανο...εχει μια ωρα με το ρολοι στο στηθος...βρε τι ωραιο δωρο μ εκανε σημερα - κ εγω νιωθω αλλος ανθρωπος...

Εχει 3 μερες π κοιμαται 6ωρο αλλα εχει αυξησει τους θηλασμους μεσα στην ημερα κ οι πανες ειναι οκ.

Κοριτσια πως τα ντυνετε αν βγαινετε βολτα αυτες τις μερες π εχει κρυο; Αλλαζει το ντυσιμο αν ειστε με μαρσιππο;

Καλημερα κορίτσια!!! Γενικά το μάρσιπο θεωρείται ως ρούχο οποτε να υπολογίζεις από αυτά που της βάζεις συν 1! Ίσως τη βγάλω κι εγώ λίγο Σήμερα! Πολυ Θα ήθελα με το μάρσιπο αλλα δεν κάθεται. Θα το ξαναπροσπαθησω 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...