Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Rafaelatarzan είπε:

άσε με γιατί ελπίζω να μην αλλάξω κ άλλο γάλα..μιλαμε κρίμα η καημένη ...πάντως το παλεύει κ το παλεύει κ καλά μπορώ να πω....αι μα δούμε κ με αυτό τι θα κάνουμε...που αναπολώ να έρθει ο 4 μήνας να φαΐ στερεά τροφή είτε κάνει είτε όχι....μπας κ σταματήσει αυτό το πράμα...που η παλκινδρομμηση δεν με ενοχλεί στο βρίσκω οκ αλλά ο πόνος όμως από αυτό δεν παλεύεται...

σε ευχαριστώ για την συμβουλή αγαπη αλλα προσωπικά εγω δεν νομίζω να το κάνω...δεν μπορώ..δεν θέλω πες το όπως θες ....θα είναι δύσκολο πολύ....ξέρω ότι θα ταν το καλητερο για την μικρή μ αλλά........

δεκτη καθε σταση προς Θεου.. εγω απλα στο ειπα μηπως και δεν το ειχες ακουσει η σκεφτει..σιγουρα μεγαλωνοντας θα περασουν ολα εξαλλου τωρα ειναι η πιο δυσκολη περιοδος αλλα δεν θα ναι μονιμο..εδω οι μισες εχουμε γοπ..εμεις κ αλλεργια...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Pagotoula είπε:

δεκτη καθε σταση προς Θεου.. εγω απλα στο ειπα μηπως και δεν το ειχες ακουσει η σκεφτει..σιγουρα μεγαλωνοντας θα περασουν ολα εξαλλου τωρα ειναι η πιο δυσκολη περιοδος αλλα δεν θα ναι μονιμο..εδω οι μισες εχουμε γοπ..εμεις κ αλλεργια...

όντως δεν το ήξερα αγαπη μ....κ πολύ καλά έκανες κ μ πες να το ξέρω....όλα θα φτιάξουν το ξέρω...υπομονή εχω ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλησπέρα! @Rafaelatarzan μακάρι να Ναι το τελευταίο που αλλάζετε. Επειδή θα χω χάσει επεισόδια η διάγνωση για την οισοφαγιτιδα πως γινεται; και τα συμπτώματα ποια ειναι; αν της ταιριάξει αυτο το γάλα μέχρι πότε θα το παιρνει; 

Παιδια εμένα η μικρή με τον ύπνο έχει θέμα πια. Το πήρα απόφαση. Γενικά στο λίκνο την βάζω στο πλάι αλλά σχεδόν αμέσως γυρνάει ανάσκελα. Το λίκνο είναι μονίμως στην ανακλιση  αλλά και πάλι φαίνεται να την ψιλοενοχλει η παλινδρόμηση. Πρέπει να κοιμάται πολύ βαθειά για να μην ξυπνήσει και αρχίσει να κλαίει με το που την ακουμπήσω. Πάνω μου κάνει τους καλύτερους ύπνους. Και νόμιζα ότι είχε ανάγκη τη μανούλα της. ΟΜΩΣ το μεσημέρι Που απηυδησα πια, την έβαλα μπρούμυτα να δω τι θα κανει και ενώ ήταν μισοκοιμοσμενη δεν δυσανασχετισε καθόλου και κοιμήθηκε 1,5 ώρα σερί!! Εγώ όμως ήμουν αγχωμένη δεν ξέρω αν κάνει και ήμουν δίπλα της να την κοιτάζω. Παίζει να μπορώ να την αφήνω μπρούμυτα Ή είναι εντελώς απαγορευτικό;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child said:

@Rafaelatarzan μωρέ πολύ έχετε ταλαιπωρηθεί με τα γάλατα... το μικράκι μου! Το τελευταίο βρωμερό :D γάλα δεν τη βοήθησε καθόλου; Μεγαλώνοντας θα ωριμάσει το πεπτικό σύστημα, που θα πάει. Ταλαιπωρούνται τα μικράκια μας με τα στομαχάκια τους. 

Εμένα μάλλον ταλαιπωρείται και με τα ούλα του, δεν εξηγείται τέτοια λύσσα να βάζει το χέρι συνέχεια στο στόμα. Παρατήρησα επίσης ότι πλέον θέλει την παγωμένη πιπίλα του ψυγείου, ενώ παλιότερα δεν την γουστάριζε, χεχε. Και γκρινίτσες μέσα στη μέρα χωρίς ιδιαίτερο λόγο. Μου φαίνονται και κάπως φουσκωμένα τα ούλα, δεν ξέρω, όμως δεν είναι λίγο νωρίς για δόντια? Έχετε παρατηρήσει κι εσείς τίποτα σχετικό? Ο βραδινός ύπνος είναι πια διακεκομμένος, ξύπνησε 2.30 χθες, μετά 6.30, μετά 9.30. 

@Rositaki να σου ζήσει κοπέλα μου! Το ζύγισες το μωράκι σου σήμερα? Το ζυγίζεις πάντα στην ίδια ζυγαριά? Μήπως δεν χορταίνει στα γεύματα? Πόση ώρα το ταΐζεις σε κάθε γεύμα? Δείχνει ικανοποιημένο? Μήπως το χωνεύει γρήγορα? Δεν ξέρω πραγματικά, εύχομαι να μην χρειαστεί να δώσετε συμπλήρωμα, είναι κρίμα αφού έχεις αρκετό γαλατάκι.

Κ μένα έτσι κανει με τα χερια, μπουνιες κ τα δυο στο στόμα. Νομιζω περα απο τα δόντια ειναι κ η φαση αναπτυξιακα που ανακαλύπτει πως πιανει κ χειριζεται καλυτερα τ χερια του παντως. Νομιζω ειναι το πρωτο τους παιχνιδι να τρωνε τα χερακια περα απο ανακουφιση σε δοντια,κλπ.

Just now, asda said:

Κορίτσια Καλησπέρα! @Rafaelatarzan μακάρι να Ναι το τελευταίο που αλλάζετε. Επειδή θα χω χάσει επεισόδια η διάγνωση για την οισοφαγιτιδα πως γινεται; και τα συμπτώματα ποια ειναι; αν της ταιριάξει αυτο το γάλα μέχρι πότε θα το παιρνει; 

Παιδια εμένα η μικρή με τον ύπνο έχει θέμα πια. Το πήρα απόφαση. Γενικά στο λίκνο την βάζω στο πλάι αλλά σχεδόν αμέσως γυρνάει ανάσκελα. Το λίκνο είναι μονίμως στην ανακλιση  αλλά και πάλι φαίνεται να την ψιλοενοχλει η παλινδρόμηση. Πρέπει να κοιμάται πολύ βαθειά για να μην ξυπνήσει και αρχίσει να κλαίει με το που την ακουμπήσω. Πάνω μου κάνει τους καλύτερους ύπνους. Και νόμιζα ότι είχε ανάγκη τη μανούλα της. ΟΜΩΣ το μεσημέρι Που απηυδησα πια, την έβαλα μπρούμυτα να δω τι θα κανει και ενώ ήταν μισοκοιμοσμενη δεν δυσανασχετισε καθόλου και κοιμήθηκε 1,5 ώρα σερί!! Εγώ όμως ήμουν αγχωμένη δεν ξέρω αν κάνει και ήμουν δίπλα της να την κοιτάζω. Παίζει να μπορώ να την αφήνω μπρούμυτα Ή είναι εντελώς απαγορευτικό;; 

Ειναι απαγορευτικό δυστυχώς ως 10-12 μηνων. Εμένα γυρνούσε μονος του την νυχτα ο γιος κ αναγκαστικα τον γυρνουσα αλλα δν κοιμομουν καθόλου απτο αγχος. Ο μονος τροπος ισως ειναι να εισαι ακριβως διπλα αλλα κ παλι ρισκο μεγαλο το θεωρω, τοσα μωράκια εχουν παθει κακο με το μπρουμητα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, asda είπε:

Κορίτσια Καλησπέρα! @Rafaelatarzan μακάρι να Ναι το τελευταίο που αλλάζετε. Επειδή θα χω χάσει επεισόδια η διάγνωση για την οισοφαγιτιδα πως γινεται; και τα συμπτώματα ποια ειναι; αν της ταιριάξει αυτο το γάλα μέχρι πότε θα το παιρνει; 

Παιδια εμένα η μικρή με τον ύπνο έχει θέμα πια. Το πήρα απόφαση. Γενικά στο λίκνο την βάζω στο πλάι αλλά σχεδόν αμέσως γυρνάει ανάσκελα. Το λίκνο είναι μονίμως στην ανακλιση  αλλά και πάλι φαίνεται να την ψιλοενοχλει η παλινδρόμηση. Πρέπει να κοιμάται πολύ βαθειά για να μην ξυπνήσει και αρχίσει να κλαίει με το που την ακουμπήσω. Πάνω μου κάνει τους καλύτερους ύπνους. Και νόμιζα ότι είχε ανάγκη τη μανούλα της. ΟΜΩΣ το μεσημέρι Που απηυδησα πια, την έβαλα μπρούμυτα να δω τι θα κανει και ενώ ήταν μισοκοιμοσμενη δεν δυσανασχετισε καθόλου και κοιμήθηκε 1,5 ώρα σερί!! Εγώ όμως ήμουν αγχωμένη δεν ξέρω αν κάνει και ήμουν δίπλα της να την κοιτάζω. Παίζει να μπορώ να την αφήνω μπρούμυτα Ή είναι εντελώς απαγορευτικό;; 

Είναι το κλάμα μες το φαΐ...βλέπει μπουκάλι κ κόβει πέρα που λένε....αλλα σε κάθε γεύμα ομως κ κάθε μέρα να το κάνει....θελει το παιδί μα είναι μονίμως όρθιο ...το τεντωμα είναι ένα ακονα  σημάδι κ φυσικά ο σπαραγμό όταν κατεβάζει το γάλα κ μετά επίσης που το ρευτεται. κ μιλάμε να το κάνει ώρες...

εμένα πάλι κοιμάται ανάσκελα κ έβγαζε τις γουλιές άνετα....κ μπρουμητα κοιμάται αλλα πάνω μ μόνο...δεν την ενοχλεί η παλκινδρομμηση την δικιά μ αλλά ο πόνος που τις προκαλεί το πάνω κάτω...

εμένα ο ντοκ μ.ειπε όχι μπρουμητα για ύπνο μόνο πάνω μ αν θέλω...μπρουμητα μ είπε μόνο να παίξει να σηκώνει κεφάλι...κ επίσης μ είπε πλαι ναι να την βάζω αλλά όχι με σφήνα να μπορεί μα γυρίσει άμα θέλει...

άλλη στο κλαμπ με την παλκινδρομμηση???? σαν πολλές δεν είμαστε??? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, KNecky είπε:

Κ μένα έτσι κανει με τα χερια, μπουνιες κ τα δυο στο στόμα. Νομιζω περα απο τα δόντια ειναι κ η φαση αναπτυξιακα που ανακαλύπτει πως πιανει κ χειριζεται καλυτερα τ χερια του παντως. Νομιζω ειναι το πρωτο τους παιχνιδι να τρωνε τα χερακια περα απο ανακουφιση σε δοντια,κλπ.

Ειναι απαγορευτικό δυστυχώς ως 10-12 μηνων. Εμένα γυρνούσε μονος του την νυχτα ο γιος κ αναγκαστικα τον γυρνουσα αλλα δν κοιμομουν καθόλου απτο αγχος. Ο μονος τροπος ισως ειναι να εισαι ακριβως διπλα αλλα κ παλι ρισκο μεγαλο το θεωρω, τοσα μωράκια εχουν παθει κακο με το μπρουμητα.

Είναι δίπλα ακριβώς έχω λίκνο next to me αλλά το θέμα μου είναι να μπορώ και να κοιμηθώ άλλιως τι να το κάνω.. Ήθελα να δω μέχρι ποια ηλικία απαγορεύεται γιατί στην κόρη μου ποτέ δεν άρεσε το μπρούμυτα οπότε δεν με είχε απασχολήσει. Ευχαριστώ!!

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Είναι το κλάμα μες το φαΐ...βλέπει μπουκάλι κ κόβει πέρα που λένε....αλλα σε κάθε γεύμα ομως κ κάθε μέρα να το κάνει....θελει το παιδί μα είναι μονίμως όρθιο ...το τεντωμα είναι ένα ακονα  σημάδι κ φυσικά ο σπαραγμό όταν κατεβάζει το γάλα κ μετά επίσης που το ρευτεται. κ μιλάμε να το κάνει ώρες...

εμένα πάλι κοιμάται ανάσκελα κ έβγαζε τις γουλιές άνετα....κ μπρουμητα κοιμάται αλλα πάνω μ μόνο...δεν την ενοχλεί η παλκινδρομμηση την δικιά μ αλλά ο πόνος που τις προκαλεί το πάνω κάτω...

εμένα ο ντοκ μ.ειπε όχι μπρουμητα για ύπνο μόνο πάνω μ αν θέλω...μπρουμητα μ είπε μόνο να παίξει να σηκώνει κεφάλι...κ επίσης μ είπε πλαι ναι να την βάζω αλλά όχι με σφήνα να μπορεί μα γυρίσει άμα θέλει...

άλλη στο κλαμπ με την παλκινδρομμηση???? σαν πολλές δεν είμαστε??? 

Πω πω τι τραβάει και αυτή η ψυχούλα μωρέ.. Ναι κι εμένα είπε σφήνα όχι αλλά με το που την βάζω πλάγια γυρνάει ανάσκελα και τρανταζεται και ξυπνάει. Άλλη ερώτηση. Πάνω σου μπορεί να κοιμάται μπρούμυτα όσο θέλει; Ή σου είπε συγκεκριμένη ωρα; εγω Δηλαδή μπορεί τη νύχτα να την έχω πάνω μου και 2 ωρες γιατί ανακουφίζεται και βολεύεται. Επιτρεπεται; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, asda είπε:

Είναι δίπλα ακριβώς έχω λίκνο next to me αλλά το θέμα μου είναι να μπορώ και να κοιμηθώ άλλιως τι να το κάνω.. Ήθελα να δω μέχρι ποια ηλικία απαγορεύεται γιατί στην κόρη μου ποτέ δεν άρεσε το μπρούμυτα οπότε δεν με είχε απασχολήσει. Ευχαριστώ!!

Πω πω τι τραβάει και αυτή η ψυχούλα μωρέ.. Ναι κι εμένα είπε σφήνα όχι αλλά με το που την βάζω πλάγια γυρνάει ανάσκελα και τρανταζεται και ξυπνάει. Άλλη ερώτηση. Πάνω σου μπορεί να κοιμάται μπρούμυτα όσο θέλει; Ή σου είπε συγκεκριμένη ωρα; εγω Δηλαδή μπορεί τη νύχτα να την έχω πάνω μου και 2 ωρες γιατί ανακουφίζεται και βολεύεται. Επιτρεπεται; 

πάνω μ όσο θέλω μ είπε ναι....α κ το φαΐ αν μας κάτσει αυτό θα το παίρνει για πολλούς μήνες ακονα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια παλλινδρομηση συνεχιζουμε να εχουμε και εμεις αν και ευτυχως δεν εχει ξαναβγαλει γαλα απο τη μυτη. Ηθελα να σας ρωτησω αν τα βραδια τα μωρακια σας κοιμουνται ηρεμα. Εμενα αρχισε μεν να κοιμαται ενα τετραωρο με πενταωρο σερι αλλα ανα διαστηματα αρχιζει μεσα στον υπνο της να χτυπιεται χερια ποδια, το κεφαλι περα δωθε και να κανει διαφορους θορυβους σαν μουγκρισμα. Η παιδιατρος μου ειπε να μην την ξυπναω και να κοιμαμαι. Αλλα φυσικα εγω δεν μπορω να την αφηνω ετσι νομιζω οτι υποφερει και την παιρνω αγκαλια και σταματαει. Μετα παλι τα ιδια με αποτελεσμα να μην κοιμαμαι παλι.

Επισης νιωθω και πολλες ζαλαδες τις τελευταιες μερες ενω παιρνω και σιδηρο και ασβεστιο και οι εξετασεις που ειχα κανει πριν ενα μηνα ηταν καλες. Αφου αρχιζω να σκεφτομαι να σταματησω τον θηλασμο που με εξαντλει τοσο αλλα κανω υπομονη. Λετε να ξανακανω εξετασεις;

Τελος απο σεξ πως τα πατε; Εγω οσο ορεξη ειχα στην εγκυμοσυνη τοσο δεν θελω καθολου τωρα. Νιωθω τοσο εξαντλημενη ολη μερα που ειναι το τελευταιο πραγμα στο μυαλο μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Είναι το κλάμα μες το φαΐ...βλέπει μπουκάλι κ κόβει πέρα που λένε....αλλα σε κάθε γεύμα ομως κ κάθε μέρα να το κάνει....θελει το παιδί μα είναι μονίμως όρθιο ...το τεντωμα είναι ένα ακονα  σημάδι κ φυσικά ο σπαραγμό όταν κατεβάζει το γάλα κ μετά επίσης που το ρευτεται. κ μιλάμε να το κάνει ώρες...

εμένα πάλι κοιμάται ανάσκελα κ έβγαζε τις γουλιές άνετα....κ μπρουμητα κοιμάται αλλα πάνω μ μόνο...δεν την ενοχλεί η παλκινδρομμηση την δικιά μ αλλά ο πόνος που τις προκαλεί το πάνω κάτω...

εμένα ο ντοκ μ.ειπε όχι μπρουμητα για ύπνο μόνο πάνω μ αν θέλω...μπρουμητα μ είπε μόνο να παίξει να σηκώνει κεφάλι...κ επίσης μ είπε πλαι ναι να την βάζω αλλά όχι με σφήνα να μπορεί μα γυρίσει άμα θέλει...

άλλη στο κλαμπ με την παλκινδρομμηση???? σαν πολλές δεν είμαστε??? 

Αστο..η παλινδρομιση υπουλο πραγμα..εμενα κανει τοξο το κορμι της μετα απο καθε γευμα..προχτες εκανε παλι ρουκετα..ελουσε ολο το καροτσι..κι εκει στο κατω τμημα που χει λακουβα γεμισε γαλα...δεν ηξερα πως να το βγαλω..δυο μερες τωρα το πλενω κ εχει μεινει σταμπα...δεν βαριεσαι...το θεμα ειναι που πονανε κ ποναμε κ μεις μαζι...αλλα λεω και παρηγοριεμαι οτι σε λιγο καιρο θα περασει.. 

Just now, Troufaki είπε:

Καλησπερα κοριτσια παλλινδρομηση συνεχιζουμε να εχουμε και εμεις αν και ευτυχως δεν εχει ξαναβγαλει γαλα απο τη μυτη. Ηθελα να σας ρωτησω αν τα βραδια τα μωρακια σας κοιμουνται ηρεμα. Εμενα αρχισε μεν να κοιμαται ενα τετραωρο με πενταωρο σερι αλλα ανα διαστηματα αρχιζει μεσα στον υπνο της να χτυπιεται χερια ποδια, το κεφαλι περα δωθε και να κανει διαφορους θορυβους σαν μουγκρισμα. Η παιδιατρος μου ειπε να μην την ξυπναω και να κοιμαμαι. Αλλα φυσικα εγω δεν μπορω να την αφηνω ετσι νομιζω οτι υποφερει και την παιρνω αγκαλια και σταματαει. Μετα παλι τα ιδια με αποτελεσμα να μην κοιμαμαι παλι.

Επισης νιωθω και πολλες ζαλαδες τις τελευταιες μερες ενω παιρνω και σιδηρο και ασβεστιο και οι εξετασεις που ειχα κανει πριν ενα μηνα ηταν καλες. Αφου αρχιζω να σκεφτομαι να σταματησω τον θηλασμο που με εξαντλει τοσο αλλα κανω υπομονη. Λετε να ξανακανω εξετασεις;

Τελος απο σεξ πως τα πατε; Εγω οσο ορεξη ειχα στην εγκυμοσυνη τοσο δεν θελω καθολου τωρα. Νιωθω τοσο εξαντλημενη ολη μερα που ειναι το τελευταιο πραγμα στο μυαλο μου!

Απο σεξ...εγω το ειχα κοψει απο πριν την εμβρυομεταφορα και σε ολη την εγκυμοσυνη λογω του επιπωματικου πλακουντα κ γενικα με οσα περασα, δεν το σκεφτομουν καν, ηθελα μονο να γεννησω το παιδι κ να ναι καλα..μονο αυτο ειχα στο μυαλο μου..τωρα μετα τη γεννα το σκεφτομουν κ το ηθελα ξανα. οποτε οταν μας το επετρεψε κι ο γιατρος, ξεκινησαμε..οι πρωτες 2,3 φορες ηταν λιγο επιπονες για μενα μετα 1 χρονο σχεδον αποχης..αλλα σιγα σιγα το ξαναβρισκω το θεμα..προφανως και λογω εξαντλησης κ αυπνιας ενω εχω διαθεση δεν ακολουθει το σωμα (γιατι δεν κοιμαμαι πανω απο 3μιση 4 ωρες σπαστα την μερα κι απο τις 5 καθε μερα με χει στο ποδι η μικρη)..αλλα προσπαθουμε να ξεκλεβουμε λιγο χρονο..πιο δυσκολο ειναι να χαλαρωσει το μυαλο μην σκεφτεται συνεχεια το παιδι..νομιζω σε αυτο παιζει ρολο κ ο αντρας να σε βοηθαει...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Troufaki είπε:

Καλησπερα κοριτσια παλλινδρομηση συνεχιζουμε να εχουμε και εμεις αν και ευτυχως δεν εχει ξαναβγαλει γαλα απο τη μυτη. Ηθελα να σας ρωτησω αν τα βραδια τα μωρακια σας κοιμουνται ηρεμα. Εμενα αρχισε μεν να κοιμαται ενα τετραωρο με πενταωρο σερι αλλα ανα διαστηματα αρχιζει μεσα στον υπνο της να χτυπιεται χερια ποδια, το κεφαλι περα δωθε και να κανει διαφορους θορυβους σαν μουγκρισμα. Η παιδιατρος μου ειπε να μην την ξυπναω και να κοιμαμαι. Αλλα φυσικα εγω δεν μπορω να την αφηνω ετσι νομιζω οτι υποφερει και την παιρνω αγκαλια και σταματαει. Μετα παλι τα ιδια με αποτελεσμα να μην κοιμαμαι παλι.

Επισης νιωθω και πολλες ζαλαδες τις τελευταιες μερες ενω παιρνω και σιδηρο και ασβεστιο και οι εξετασεις που ειχα κανει πριν ενα μηνα ηταν καλες. Αφου αρχιζω να σκεφτομαι να σταματησω τον θηλασμο που με εξαντλει τοσο αλλα κανω υπομονη. Λετε να ξανακανω εξετασεις;

Τελος απο σεξ πως τα πατε; Εγω οσο ορεξη ειχα στην εγκυμοσυνη τοσο δεν θελω καθολου τωρα. Νιωθω τοσο εξαντλημενη ολη μερα που ειναι το τελευταιο πραγμα στο μυαλο μου!

Ναι αυτά τα μουγκριτα τα έχει κι εμένα αλλά την αφήνω και ξανακοιμαται. Αν αρχίσει την γκρίνια τότε την σηκώνω. Γιατί αν το κάνω με το που τα ξεκινήσει συνήθως ξυπνάει. Έχει κάποια κλίση το στρωματακι της;

Για τις εξετάσεις δεν νομίζω να υπάρχει τρομερή απόκλιση μέσα σε ένα μήνα. Όλα ήταν φυσιολογικα; τρέφεται καλα; επειδή κι εγώ είμαι στην ίδια μοίρα δεν θα σκεφτόμουν να κόψω το θηλασμό από τη στιγμή που πάει καλά και δεν αντιμετωπίζω κάποιο άλλο πρόβλημα. Αλλά όπως νιώθεις.. για σεξ όπως λες. Αν κι εγώ είχα όρεξη με το που γέννησα αλλά δεν ειχα πάει στο γιατρό και φοβόμουν. Οποτε στην πορεία μου έφυγε και η όρεξη.. βέβαια μια προσπάθεια έγινε αλλά δεν μπορώ να πω ότι το απόλαυσα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, asda είπε:

Ναι αυτά τα μουγκριτα τα έχει κι εμένα αλλά την αφήνω και ξανακοιμαται. Αν αρχίσει την γκρίνια τότε την σηκώνω. Γιατί αν το κάνω με το που τα ξεκινήσει συνήθως ξυπνάει. Έχει κάποια κλίση το στρωματακι της;

Για τις εξετάσεις δεν νομίζω να υπάρχει τρομερή απόκλιση μέσα σε ένα μήνα. Όλα ήταν φυσιολογικα; τρέφεται καλα; επειδή κι εγώ είμαι στην ίδια μοίρα δεν θα σκεφτόμουν να κόψω το θηλασμό από τη στιγμή που πάει καλά και δεν αντιμετωπίζω κάποιο άλλο πρόβλημα. Αλλά όπως νιώθεις.. για σεξ όπως λες. Αν κι εγώ είχα όρεξη με το που γέννησα αλλά δεν ειχα πάει στο γιατρό και φοβόμουν. Οποτε στην πορεία μου έφυγε και η όρεξη.. βέβαια μια προσπάθεια έγινε αλλά δεν μπορώ να πω ότι το απόλαυσα.

Ναι εχω βαλει πετσετες για να κανει κλιση το στρωμα για να βοηθησει στην παλινδρομηση. Να σου πω σκεφτομουνα σημερα να παω στον καναπε να κανω εναν ωραιο υπνο και να αφησω τον αντρα μου διπλα της αλλα δυστυχως αυτος κοιμαται βαθια και δεν ακουει τιποτα οποτε δεν θα ξυπνησει αν κλαψει οποτε δεν μπορω να την αφησω. 
Ναι μωρε θα τον συνεχισω τον θηλασμο απλα λεω οτι οταν ειμαι πολυ κουρασμενη σκεφτομαι οτι αν δε θηλαζα θα ημουνα ξεκουραστη και θα ειχα ενεργεια να παιζω πιο πολυ μαζι της. 

Σχετικα με την εξαντληση ειναι και κατι αλλο που μου περναει απο το μυαλο το οποιο βεβαια μπορει να ειναι και τελειως χαζο. Σκεφτομαι οτι μπορει να ειμαι εγκυος γιατι πριν ενα μηνα ειχαμε επαφες καποιες φορες χωρις καθολου προφυλαξη αφου θεωρουσα οτι χωρις περιοδο και με θηλασμο αποκλειεται να μεινεις εγκυος. Ομως τωρα που το ψαχνω βλεπω οτι οι πιθανοτητες δεν ειναι και μηδενικες. Και πως θα το καταλαβω αν ειμαι αφου η κοιλια δεν εχει πεσει ακομα και περιοδο δεν εχω; Και μετα σκεφτομαι οτι θα ειμαι σαν αυτες τις περιπτωσεις που ακουμε στις ειδησεις που αγνοουσαν την εγκυμοσυνη! Ναι το ξερω οτι μαλλον παραλογιζομαι χαχα. 
 

Just now, Pagotoula είπε:

Αστο..η παλινδρομιση υπουλο πραγμα..εμενα κανει τοξο το κορμι της μετα απο καθε γευμα..προχτες εκανε παλι ρουκετα..ελουσε ολο το καροτσι..κι εκει στο κατω τμημα που χει λακουβα γεμισε γαλα...δεν ηξερα πως να το βγαλω..δυο μερες τωρα το πλενω κ εχει μεινει σταμπα...δεν βαριεσαι...το θεμα ειναι που πονανε κ ποναμε κ μεις μαζι...αλλα λεω και παρηγοριεμαι οτι σε λιγο καιρο θα περασει.. 

Απο σεξ...εγω το ειχα κοψει απο πριν την εμβρυομεταφορα και σε ολη την εγκυμοσυνη λογω του επιπωματικου πλακουντα κ γενικα με οσα περασα, δεν το σκεφτομουν καν, ηθελα μονο να γεννησω το παιδι κ να ναι καλα..μονο αυτο ειχα στο μυαλο μου..τωρα μετα τη γεννα το σκεφτομουν κ το ηθελα ξανα. οποτε οταν μας το επετρεψε κι ο γιατρος, ξεκινησαμε..οι πρωτες 2,3 φορες ηταν λιγο επιπονες για μενα μετα 1 χρονο σχεδον αποχης..αλλα σιγα σιγα το ξαναβρισκω το θεμα..προφανως και λογω εξαντλησης κ αυπνιας ενω εχω διαθεση δεν ακολουθει το σωμα (γιατι δεν κοιμαμαι πανω απο 3μιση 4 ωρες σπαστα την μερα κι απο τις 5 καθε μερα με χει στο ποδι η μικρη)..αλλα προσπαθουμε να ξεκλεβουμε λιγο χρονο..πιο δυσκολο ειναι να χαλαρωσει το μυαλο μην σκεφτεται συνεχεια το παιδι..νομιζω σε αυτο παιζει ρολο κ ο αντρας να σε βοηθαει...

Εγω παλι στην εγκυμοσυνη ηθελα συνεχεια! Τωρα ειχα καποιες επαφες αλλα δεν ευχαριστηθηκα  και τωρα δεν θελω καθολου και λεω συνεχεια οχι! Αυτο που λες ο αντρας να σε βοηθαει εγω το σκεφτομαι αλλιως. Αν με βοηθαγε με το μωρο να ξυπναει τη νυχτα να τα κανει ολα εκτος απο το θηλασμο και εκανε και τις δουλειες και το μαγειρεμα τοτε μπορει να ειχα και ορεξη για σεξ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@TroufakiΠάρε μια φτηνή ενδοεπικοινωνία να την ακούς αν δεν την ακούει  ο άντρας σου να ξεκουράζεσαι κι Εσύ λίγο.. πω πω φαντάζεσαι να είσαι πάλι εγκυος; εγω με την ιδέα και μόνο θα χα πάρει τεστ να το αποκλείσω για να δω τι θα κάνω με τις ζαλάδες. Επίσης Ναι μεν ο θηλασμός είναι δύσκολος και κουραστικός αλλά έχει και τα καλά του από πρακτικής άποψης. Ούτε αποστειρωσεις και πλυσιμο ουτε τπτ. Και ειναι και ανέξοδος που το πας αυτό.. Τέλος εμένα ο καψερος όσο μπορεί βοηθάει στις δουλειές αλλά και πάλι δεν έχω όρεξη..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

hello sexy ladies....τι κανετε???? λοιπον τα νέα μας ...με.τπ φάρμακο τα πηγαίναμε καλά...κ η ποσότητα οκ κτλ....ΟΜΩΣ κ δυστυχώς το φάρμακο για την οισοφαγιτιδα δεν την κάλυπτε ποια η δόση γιατί το γάλα πάνω κάτω άρχισε μα την ενοχλεί τόσο πολύ πλέον πνιγόταν....ήρθε ο ντοκ την είδε κ τελικα αποφασίσαμε αντί να αυξήσουμε την δόση από το φάρμακο ( που εδώ που τα λέμε είναι και βαρύ κ δεν είναι για πολύ καιρο) αλλάξαμε ΞΑΝΑ ΓΑΛΑ... κ όμως άλλο γάλα....πήραμε το allernova αντιαλλεργικο κ αντιαναγωγικο. 

..ΕΛΠΙΖΩ  να πάει καλά κ  να σταματήσει το πάνω κάτω τ γάλατος που την καίει....

έχει καμοα άποψη γι'αυτό το γάλα??? πολύ πηχτό είναι..σαν κρέμα ειναι...πάντως δεν ΒΡΩΜΑΕΙ ..αχαχχαχαχαχα 

το φοβάμαι λίγο ευσι όπως είναι....

@Pennymav  που είσαι? τα φώτα σ θέλουμε. 

Τώρα το είδα ...Εγώ αυτό της δίνω εδώ και δύο βδομάδες σε συνδυασμό με το δικό μου..μου φαίνεται πολύ καλό μέχρι στιγμής...Η μικρή εννοείται προτιμάει το δικό μου αλλά το πίνει και αυτό...Η μόνη διαφορά που είδα ήταν στα κακά,  από μουσταρδι έγιναν πράσινα με σποράκια και βρώμα.....πεθαίνω....

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Ευχαριστω για τις χθεσινες απαντησεις, τις φιαβαδα το πρωι!! Τι δύσκολη μέρα Θεε μου!!! Τωρα έκατσα λίγο. Σήμερα ούτε έτρωγε ούτε κοιμόταν! Με τα 1000 ζόρια να γίνουν οι 8 θηλασμοι 3λεπτα και 5λεπτα εννοειται! Τη μέση μου δεν την αισθάνομαι!! Πολλη γκρίνια!! Δεν πονούσε ομως πουθενα! Με το που της αποσπούσα την προσοχή σταματούσε!! Και πολλά σάλια! Παρά πολλα!!  

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Τώρα το είδα ...Εγώ αυτό της δίνω εδώ και δύο βδομάδες σε συνδυασμό με το δικό μου..μου φαίνεται πολύ καλό μέχρι στιγμής...Η μικρή εννοείται προτιμάει το δικό μου αλλά το πίνει και αυτό...Η μόνη διαφορά που είδα ήταν στα κακά,  από μουσταρδι έγιναν πράσινα με σποράκια και βρώμα.....πεθαίνω....

Επίσης επειδή είναι τόσο παχυρευστο έχω παρατηρήσει ότι δεν της ανεβοκατεβαίνει το γάλα όπως γίνεται με το δικό μου ...Σαν να τρώει ρυζαλευρο στο μπουκάλι είναι. 

  • Μου αρέσει 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...