Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fofi! είπε:

      Δεν θα ηθελα να σκεφτομαι οτι απλα ηταν πιο τυχερο το πρωτο μου παιδακι...προτιμω να σκεφτομαι οτι ειναι τυχαιο γεγονος το 2ο και το 3ο...εννοειται θα κανω εξετασεις και οτι χρειαστει..και ισως παρω και μια 2η γνωμη...

      μπορει κ αυτο να συμβαινει,φυσικα

      καλα αποτελεσματα!

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Pennymav είπε:

Κοριτσια ποτε περιπου αρχίζουν κ γελάνε δυνατά τ μωράκια ;σαν να ξεκαρδίζονται ;

Εμένα κανα δυο φορές όταν χαμογελούσε έβγαζε πιο δυνατές Φωνούλες!! 

4 ώρες πρίν, Murtw.st είπε:

Κορίτσια εγω έκλεισα τν βάφτιση για 12 Σεπτεμβρίου, Σάββατο απόγευμα. Επειδή θα την κάνουμε σε μοναστήρι μικρής χωρητικότητας μέσα μας επέτρεψε μόνο τη νονά κ τους παππούδες-γιαγιάδες εκτός απο εμάς μέσα,  κ έξω 50 άτομα. Με βάσει τα τωρινά δεδομένα περί μέτρων παντα.. στολισμό καθόλου κ έξω για γλυκα οτι πιο λιτό μπορώ επειδή είναι βυζαντινή εκκλησία κ τους έχουν κανει συστάσεις απο την αρχαιολογία. Δεν με πολύ νοιάζει να σας πω την αλήθεια έτσι κ αλλιώς ήθελα λιτά πράγματα. Ξέρετε τι ισχύει περί τραπεζιών;

Εγω για Ιούλιο! Τα 50 ατομα στα είπαν από την εκκλησια; Δεν επιτρέπουν παραπανω; Θα  έχω περίπου 100 Και θα το κάνω σε ξωκλήσι. Έχεις ακούσει κάτι για τα catering??

Just now, asda είπε:

Μου τελείωσαν και περίμενα να μου τα γράψει ο γιατρός. Σίδηρο Δηλαδή γιατί ασβέστιο το έχω ψιλοκοψει-βαρέθηκα. Συν του ότι ξεκίνησα και πάλι τα γαλακτοκομικά. Απλά θέλω να δω αν μου έχει ανέβει καθόλου φεριτινη και αιματοκρίτης μήπως χρειαστεί να αλλάξω. Μην τα παίρνω τζάμπα. Και στην εγκυμοσύνη πήγαινα από το κακό στο χειρότερο αλλά έλεγα φταίει η εγκυμοσύνη μέχρι που έκανα μετάγγιση στη γέννα. Έχω και δυσκοιλιότητα και γενικά μια ομορφιά.. γι'αυτό θέλω να τις κάνω Και αν υπάρχει θέμα να πάω σε παθολόγο να μπω σε μια σειρά γιατί Πρπει να παω και σε Γαστρεντερολόγο μάλλον μετά.. 

Ναι, μια ρύθμιση θα χρειάζεται. Μετα την εγκυμοσυνη λογικό να χρειαζόμαστε ένα γενικό ρεκτιφιέ! Εγώ θέλω οπωσδήποτε να πάω σε καρδιολόγο και οδοντιατρο

1 ώρα πρίν, Rositaki είπε:

Καλησπέρα!!! Να χαίρεστε όλες τα μωράκια σας !!! Είμαι μανούλα Μαΐου Αλλά παρακολουθούσα κ δικιά σας ομάδα για να έχω μια εικόνα πιο μπροστά.

Σας παρακαλώ δώστε μου την γνώμη σας κ προσωπική εμπειρία. Γεννηθήκαμε 3 kg και έχουμε χάσει 360 γραμ λίγο παραπάνω από το φυσιολογικο σε μια βδομάδα από γέννηση. 

 Οι θηλασμόι 8 μέρα τώρα ανά 2 ώρες ίσως κ λιγότερο ξυπνάει μόνη της κ πιο νωρίς καμία φορά νωρίτερα του 2-3ωρου.

Έχω αρχίσει κ αγχώνομαι τρώει Αλλά δν παίρνει Κ έχασε 30γρ Σάββατο Κυριακή ενώ έτρωγε πολύ.

Αν μέχρι Τρίτη δν έχει σταματήσει να χάνει η να έχει πάρει λίγο θα ξεκινήσουμε και συμπλήρωμα. Ήθελα να το αποφύγω καθώς όλα γίνονται κανονικά. Έχει κανονικές σωρευμένες και λερωμενες πάνες,  έχω αρκετό γάλα δν ξέρω τι συμβαινει.

Να σου ζήσει το μωρακι!! Αν είσαι με καισαρική δικαιολογείται  και 12% να χάσει από το βάρος γέννησης. Εμένα έχασε το 11.4%.Την ακούς να καταπίνει;; Δεν αρκεί να είναι απλά στο στήθος. Οι πάνες έχουν τσισα; Γενικά το μωρο το βλέπεις χορτάτο μερα το γευμα; Ηρεμεί;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Polly1 είπε:

Εμένα κανα δυο φορές όταν χαμογελούσε έβγαζε πιο δυνατές Φωνούλες!! 

Εγω για Ιούλιο! Τα 50 ατομα στα είπαν από την εκκλησια; Δεν επιτρέπουν παραπανω; Θα  έχω περίπου 100 Και θα το κάνω σε ξωκλήσι. Έχεις ακούσει κάτι για τα catering??

Ναι, μια ρύθμιση θα χρειάζεται. Μετα την εγκυμοσυνη λογικό να χρειαζόμαστε ένα γενικό ρεκτιφιέ! Εγώ θέλω οπωσδήποτε να πάω σε καρδιολόγο και οδοντιατρο

Να σου ζήσει το μωρακι!! Αν είσαι με καισαρική δικαιολογείται  και 12% να χάσει από το βάρος γέννησης. Εμένα έχασε το 11.4%.Την ακούς να καταπίνει;; Δεν αρκεί να είναι απλά στο στήθος. Οι πάνες έχουν τσισα; Γενικά το μωρο το βλέπεις χορτάτο μερα το γευμα; Ηρεμεί;

Σε ολες τις εκκλησιες εχουν πει ως 50 ατομα κι αν στο εσωτερικο η χωρητικοτητα της εκκλησιας ειναι μικρη, ισχυει το ενα ατομο ανα καποια τμ. Οποτε μπορει μεσα να επιτρεψουν συγκεκριμενο αριθμο, πχ 10-15 ατομα κι οι υπολοιποι στο προαυλιο. Οσο για το catering δεν απαγορευεται, αλλα πλεον για λογους υγιεινης δεν ξερω αν θα θελαν πολλοι να φανε απο μπουφε, τυπου finger food. Καλυτερα τυποποιημενο γλυκακι τυλιχτο ξεχωριστα στην συσκευασια του το καθενα. Ειναι οτι πιο ασφαλες και για εσας και για τον κοσμο. Κι ακομη και κατι λεμοναδες βυσσιναδες κλπ που σερβιρονταν, δεν ειναι ασφαλεις, γιατι πχ μπορω να πιω εγω με ενα ποτηρακι κ να παω να το ξαναγεμισω κ να ακουμπησει στο βρυσακι, κοκ. Οτι ισχυει και για τα φαγητα σε πιατελες, οτι δηλαδη παιρνω εγω το τυροπιτακι κ μπορει να ακουμπησω κ το διπλα η την πιατελα η την σπατουλα που θα ακουμπησει κι ο επομενος. Γι αυτο και στα κεντρα ειπαν οτι κανουν σερβιριστο μενου φετος, οχι μπουφε. Για καλο κ για κακο ρωτα κ στην εκκλησια, αν επιτρεπουν γενικα catering. Κι εννοειται στο τελος οχι φιλια κ χαιρετουρες.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, KNecky είπε:

 Αληθεια λυποθιμησες??? Ήσουν με καποιον ή μονο με τα μικρα?? Κανε εξετασεις οπωσδηποτε ρε συ..κ γω ζαλαδες κ αρκετες αλλα ολα βγηκαν καλα κ τελικα έφταιγε η σταση τ σωματος π εσκυβα πολυ. Μολις το προσεξα ειναι αρκετα καλυτερα. Θα ψαξω κ μάρσιπο με καλυτερη στήριξη παντως.

Να σου ζησει κοπελα μου!! Ποσων ημερών ειναι το μικρο σου?? Ως τις 2-3 εβδομαδες είναι πιθανο να αργησει ν φτασει στο βαρος γεννησης κ μετα εξαρτάται ποσο υπερ του θηλασμου ειναι ο γιατρος για το αν θ σου πει ν δωσεις ξενο νωριτερα. Εισαι σίγουρη πως πιανει καλα την θηλη το μικρουλι?? Το ακούς να καταπινει τακτικα? Επισης μηπως παιρνει πιπιλα??

@asda @Polly1 @Pagotoula

Καλημέρα κορίτσια! Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας! Σήμερα 8 ημερων θα κάνουμε ξανά ζυγισμα σήμερα το απογευμα! Είναι η πεθερά μου παιδίατρος γι'αυτό κ το μωρό τον είδα μόλις βγήκε από μαιευτήριο και μας έχει δώσει ζυγαριά! είναι υπέρ του θηλασμου, πιάνει θηλη και καταπίνει με ρυθμό τον οποίο ρίχνει μετά το μισάωρο αν έχει κουραστεί η Μέχρι να ξυπνήσει καλά,  αν και πλέον εδώ Κ 4 μέρες ξυπνάει μόνη στις 2μιση ώρες το πολύ για να φάει. Δείχνει ότι χορταίνει,  ηρεμεί και κοιματε κατευθείαν. Αν θέλει κιαλό μπορεί να σταματήσει χωρίς να κοιμηθεί για 10 λεπτά κ μετα να κανει πάλι σημάδια πεινάς. Πιπίλα δεν δινουμε.

Οι πάνες και με τσισα κ καλά ειναι ικανοποιητικες, κυριολεκτικά αυτό που λέμε μαμ κακα κ πάλι μαμ.

Μας απασχολεί που από Πέμπτη που Παρασκευή που ζυγιστηκαμε και ενώ μέχρι Κυριακή γεύματα ήταν καλά κτλ έχασε Αλλά 30γρ. Όχι ότι δεν πήρε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rositaki είπε:

@asda @Polly1 @Pagotoula

Καλημέρα κορίτσια! Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας! Σήμερα 8 ημερων θα κάνουμε ξανά ζυγισμα σήμερα το απογευμα! Είναι η πεθερά μου παιδίατρος γι'αυτό κ το μωρό τον είδα μόλις βγήκε από μαιευτήριο και μας έχει δώσει ζυγαριά! είναι υπέρ του θηλασμου, πιάνει θηλη και καταπίνει με ρυθμό τον οποίο ρίχνει μετά το μισάωρο αν έχει κουραστεί η Μέχρι να ξυπνήσει καλά,  αν και πλέον εδώ Κ 4 μέρες ξυπνάει μόνη στις 2μιση ώρες το πολύ για να φάει. Δείχνει ότι χορταίνει,  ηρεμεί και κοιματε κατευθείαν. Αν θέλει κιαλό μπορεί να σταματήσει χωρίς να κοιμηθεί για 10 λεπτά κ μετα να κανει πάλι σημάδια πεινάς. Πιπίλα δεν δινουμε.

Οι πάνες και με τσισα κ καλά ειναι ικανοποιητικες, κυριολεκτικά αυτό που λέμε μαμ κακα κ πάλι μαμ.

Μας απασχολεί που από Πέμπτη που Παρασκευή που ζυγιστηκαμε και ενώ μέχρι Κυριακή γεύματα ήταν καλά κτλ έχασε Αλλά 30γρ. Όχι ότι δεν πήρε.

Εμενα μια χαρα μου ακουγονται ολα..πολυ φυσιολογικα..λογικα μια χαρα θα εχει παρει..μπορει κι η πρωτη ζυγιση να χε γινει σε φαση που δεν ειχε κανει τσισα κακα η καποια απο τις δυο να μην ηταν σωστη.ζυγισε την κ σημερα κ οτι σου πει η πεθερα και γιατρος, που υποθετω την εμπιστευεσαι. Αφου ειναι κι υπερ του θηλασμου, πιστευω θα σε συμβουλευει σωστα. κ τωρα να την ζυγισεις, θα εχεις εικονα αν πηρε. μην προκαταβαλεις, ζυγισε την κ σημερα κ βλεπεις..αφου το μωρο τρωει σωστα κ οποτε θελει,  δεν ειναι η πρωτη λυση το συμπληρωμα. Αν δεν σε καλυπτει η γιατρος κ το ενστικτο σου λεει αλλα, απευθυνσου κ σε καποιον αλλο γιατρο για μια δευτερη γνωμη η ακομη καλυτερα σε συμβουλο θηλασμου.

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, asda said:

Οχι ευτυχώς δεν ήμουν μόνη άλλιως δεν ξέρω τι θα έκανα.. πιο πολύ αυτό με τρομάζει μην ξαναγίνει. Και ζαλίζομαι κυρίως όταν ειμαι όρθια όχι όταν περπατάω. Αλλά το περίεργο είναι ότι δεν νιωθω  κουρασμένη. Τι να πω θα δείξουν οι εξετάσεις..

Καλα αποτελεσματα κοπελα μου κ μακάρι να μην επαναληφθει!

Just now, Rositaki said:

@asda @Polly1 @Pagotoula

Καλημέρα κορίτσια! Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας! Σήμερα 8 ημερων θα κάνουμε ξανά ζυγισμα σήμερα το απογευμα! Είναι η πεθερά μου παιδίατρος γι'αυτό κ το μωρό τον είδα μόλις βγήκε από μαιευτήριο και μας έχει δώσει ζυγαριά! είναι υπέρ του θηλασμου, πιάνει θηλη και καταπίνει με ρυθμό τον οποίο ρίχνει μετά το μισάωρο αν έχει κουραστεί η Μέχρι να ξυπνήσει καλά,  αν και πλέον εδώ Κ 4 μέρες ξυπνάει μόνη στις 2μιση ώρες το πολύ για να φάει. Δείχνει ότι χορταίνει,  ηρεμεί και κοιματε κατευθείαν. Αν θέλει κιαλό μπορεί να σταματήσει χωρίς να κοιμηθεί για 10 λεπτά κ μετα να κανει πάλι σημάδια πεινάς. Πιπίλα δεν δινουμε.

Οι πάνες και με τσισα κ καλά ειναι ικανοποιητικες, κυριολεκτικά αυτό που λέμε μαμ κακα κ πάλι μαμ.

Μας απασχολεί που από Πέμπτη που Παρασκευή που ζυγιστηκαμε και ενώ μέχρι Κυριακή γεύματα ήταν καλά κτλ έχασε Αλλά 30γρ. Όχι ότι δεν πήρε.

Καλημερα! Σύμφωνα απολυτα με την Παγωτουλα! Μονο να συμπληρωσω πως η πιο φιλικη προς το θηλασμό ειναι η πρωτη λυση συμπληρώματος κανονικα να ειναι να γινουν αντλησεις μητρικου κ να δοκιμασεις ν δωσεις αφου θηλασει, οχι απευθειας ξενο δλδ. Αυτό βεβαια συνεπάγεται αποστειρωσεις κλπ. Ουσιαστικα πρεπει να φτάσει τα κιλα της γεννας ως τις 2 εβδομαδες χοντρικά, αυτο ομως δν σημαινει πως θ παιρνει καθε μερα το ιδιο. Τυπικα 20-30γρ την μερα είναι οκ κ αν απλα δν παρει το μαξ ειναι φυσιολογικο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια θέλω την γνώμη σας. εμένα ο μπέμπης αν θυμάστε είχε συνέχεια αναγωγές. έκοψα το γάλα (όχι και το τυρί κλπ) και σταμάτησαν οι αναγωγές για λίγο καιρό έγιναν πιο σπάνιες. χθες έφαγα τούρτα (δεν έτρωγα γλυκα αυτόν τον καιρό σοκολάτα  ειδικα αλλά είχα επέτειο χθες και το τραβούσε η μέραχαχαα) και σήμερα λέω ας πιω γαλα... και στα 2 γεύματα έβγαλε αρκετό γαλα ο μπέμπης..  λέτε να φταίει το γαλα; εσείς τι λέτε; Η γιατρός μου είπε Αφού δεν είναι σε κάθε γεύμα δεν μας πειράζει 

 και αφού δεν χάνει βάρος ίσα ίσα παίρνει παρά πάνω. χθες ήταν όπως σας είπα 5.510

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Εμένα κανα δυο φορές όταν χαμογελούσε έβγαζε πιο δυνατές Φωνούλες!! 

Εγω για Ιούλιο! Τα 50 ατομα στα είπαν από την εκκλησια; Δεν επιτρέπουν παραπανω; Θα  έχω περίπου 100 Και θα το κάνω σε ξωκλήσι. Έχεις ακούσει κάτι για τα catering??

Ναι, μια ρύθμιση θα χρειάζεται. Μετα την εγκυμοσυνη λογικό να χρειαζόμαστε ένα γενικό ρεκτιφιέ! Εγώ θέλω οπωσδήποτε να πάω σε καρδιολόγο και οδοντιατρο

Να σου ζήσει το μωρακι!! Αν είσαι με καισαρική δικαιολογείται  και 12% να χάσει από το βάρος γέννησης. Εμένα έχασε το 11.4%.Την ακούς να καταπίνει;; Δεν αρκεί να είναι απλά στο στήθος. Οι πάνες έχουν τσισα; Γενικά το μωρο το βλέπεις χορτάτο μερα το γευμα; Ηρεμεί;

Και εμενα λίγες φορές εχει τύχει να γελάει και να βγάζει κατι σαν τσιρίδα καπως με το γέλιο 

Link to comment
Share on other sites

hello sexy ladies....τι κανετε???? λοιπον τα νέα μας ...με.τπ φάρμακο τα πηγαίναμε καλά...κ η ποσότητα οκ κτλ....ΟΜΩΣ κ δυστυχώς το φάρμακο για την οισοφαγιτιδα δεν την κάλυπτε ποια η δόση γιατί το γάλα πάνω κάτω άρχισε μα την ενοχλεί τόσο πολύ πλέον πνιγόταν....ήρθε ο ντοκ την είδε κ τελικα αποφασίσαμε αντί να αυξήσουμε την δόση από το φάρμακο ( που εδώ που τα λέμε είναι και βαρύ κ δεν είναι για πολύ καιρο) αλλάξαμε ΞΑΝΑ ΓΑΛΑ... κ όμως άλλο γάλα....πήραμε το allernova αντιαλλεργικο κ αντιαναγωγικο. 

..ΕΛΠΙΖΩ  να πάει καλά κ  να σταματήσει το πάνω κάτω τ γάλατος που την καίει....

έχει καμοα άποψη γι'αυτό το γάλα??? πολύ πηχτό είναι..σαν κρέμα ειναι...πάντως δεν ΒΡΩΜΑΕΙ ..αχαχχαχαχαχα 

το φοβάμαι λίγο ευσι όπως είναι....

@Pennymav  που είσαι? τα φώτα σ θέλουμε. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan said:

hello sexy ladies....τι κανετε???? λοιπον τα νέα μας ...με.τπ φάρμακο τα πηγαίναμε καλά...κ η ποσότητα οκ κτλ....ΟΜΩΣ κ δυστυχώς το φάρμακο για την οισοφαγιτιδα δεν την κάλυπτε ποια η δόση γιατί το γάλα πάνω κάτω άρχισε μα την ενοχλεί τόσο πολύ πλέον πνιγόταν....ήρθε ο ντοκ την είδε κ τελικα αποφασίσαμε αντί να αυξήσουμε την δόση από το φάρμακο ( που εδώ που τα λέμε είναι και βαρύ κ δεν είναι για πολύ καιρο) αλλάξαμε ΞΑΝΑ ΓΑΛΑ... κ όμως άλλο γάλα....πήραμε το allernova αντιαλλεργικο κ αντιαναγωγικο. 

..ΕΛΠΙΖΩ  να πάει καλά κ  να σταματήσει το πάνω κάτω τ γάλατος που την καίει....

έχει καμοα άποψη γι'αυτό το γάλα??? πολύ πηχτό είναι..σαν κρέμα ειναι...πάντως δεν ΒΡΩΜΑΕΙ ..αχαχχαχαχαχα 

το φοβάμαι λίγο ευσι όπως είναι....

@Pennymav  που είσαι? τα φώτα σ θέλουμε. 

Γεια σου Ραφαελα μου!

Καλη επιτυχια με το νεο γαλα, δεν το ξερω ν πω αληθεια αλλα μακαρι ν καταληξετε καπου καλα για την μικρη μωρε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

hello sexy ladies....τι κανετε???? λοιπον τα νέα μας ...με.τπ φάρμακο τα πηγαίναμε καλά...κ η ποσότητα οκ κτλ....ΟΜΩΣ κ δυστυχώς το φάρμακο για την οισοφαγιτιδα δεν την κάλυπτε ποια η δόση γιατί το γάλα πάνω κάτω άρχισε μα την ενοχλεί τόσο πολύ πλέον πνιγόταν....ήρθε ο ντοκ την είδε κ τελικα αποφασίσαμε αντί να αυξήσουμε την δόση από το φάρμακο ( που εδώ που τα λέμε είναι και βαρύ κ δεν είναι για πολύ καιρο) αλλάξαμε ΞΑΝΑ ΓΑΛΑ... κ όμως άλλο γάλα....πήραμε το allernova αντιαλλεργικο κ αντιαναγωγικο. 

..ΕΛΠΙΖΩ  να πάει καλά κ  να σταματήσει το πάνω κάτω τ γάλατος που την καίει....

έχει καμοα άποψη γι'αυτό το γάλα??? πολύ πηχτό είναι..σαν κρέμα ειναι...πάντως δεν ΒΡΩΜΑΕΙ ..αχαχχαχαχαχα 

το φοβάμαι λίγο ευσι όπως είναι....

@Pennymav  που είσαι? τα φώτα σ θέλουμε. 

πλεον δινεις φαρμακευτικα που συνταγογραφουνται; αν οχι,εχεις δωσει το humana υποαλλεργικο; Το δινε η συναδελφος μου στο γραφειο κ μου χε πει ηταν το μονο που της ταιριαξε..Επισης να πω κατι ακραιο...εχετε σκεφτει επαναγαλακτισμο ως εσχατη λυση; Επισης αν στο γαλα αυτο που πηρες το αραιωσεις με περισσοτερο νερο, πειραζει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rafaelatarzan είπε:

hello sexy ladies....τι κανετε???? λοιπον τα νέα μας ...με.τπ φάρμακο τα πηγαίναμε καλά...κ η ποσότητα οκ κτλ....ΟΜΩΣ κ δυστυχώς το φάρμακο για την οισοφαγιτιδα δεν την κάλυπτε ποια η δόση γιατί το γάλα πάνω κάτω άρχισε μα την ενοχλεί τόσο πολύ πλέον πνιγόταν....ήρθε ο ντοκ την είδε κ τελικα αποφασίσαμε αντί να αυξήσουμε την δόση από το φάρμακο ( που εδώ που τα λέμε είναι και βαρύ κ δεν είναι για πολύ καιρο) αλλάξαμε ΞΑΝΑ ΓΑΛΑ... κ όμως άλλο γάλα....πήραμε το allernova αντιαλλεργικο κ αντιαναγωγικο. 

..ΕΛΠΙΖΩ  να πάει καλά κ  να σταματήσει το πάνω κάτω τ γάλατος που την καίει....

έχει καμοα άποψη γι'αυτό το γάλα??? πολύ πηχτό είναι..σαν κρέμα ειναι...πάντως δεν ΒΡΩΜΑΕΙ ..αχαχχαχαχαχα 

το φοβάμαι λίγο ευσι όπως είναι....

@Pennymav  που είσαι? τα φώτα σ θέλουμε. 

Έχεις instaggram messenger κατι;;

Just now, Pagotoula είπε:

πλεον δινεις φαρμακευτικα που συνταγογραφουνται; αν οχι,εχεις δωσει το humana υποαλλεργικο; Το δινε η συναδελφος μου στο γραφειο κ μου χε πει ηταν το μονο που της ταιριαξε..Επισης να πω κατι ακραιο...εχετε σκεφτει επαναγαλακτισμο ως εσχατη λυση; Επισης αν στο γαλα αυτο που πηρες το αραιωσεις με περισσοτερο νερο, πειραζει;

Εμενα στους 2 μήνες σταμάτησε το γάλα .(έβγαζα με θήλαστρο ) .τωρα ειναι 3,5 .γινεται επαναγαλακτισμος μετα απο τόσο καιρό ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

πλεον δινεις φαρμακευτικα που συνταγογραφουνται; αν οχι,εχεις δωσει το humana υποαλλεργικο; Το δινε η συναδελφος μου στο γραφειο κ μου χε πει ηταν το μονο που της ταιριαξε..Επισης να πω κατι ακραιο...εχετε σκεφτει επαναγαλακτισμο ως εσχατη λυση; Επισης αν στο γαλα αυτο που πηρες το αραιωσεις με περισσοτερο νερο, πειραζει;

πως θα γίνει να θηλάσω εγω αγαπη,??? εχω παριε χάπια ειδη ...όχι δεν παίρνουμε γάλα που γράφετε ακόμα....

Just now, Pagotoula είπε:

πλεον δινεις φαρμακευτικα που συνταγογραφουνται; αν οχι,εχεις δωσει το humana υποαλλεργικο; Το δινε η συναδελφος μου στο γραφειο κ μου χε πει ηταν το μονο που της ταιριαξε..Επισης να πω κατι ακραιο...εχετε σκεφτει επαναγαλακτισμο ως εσχατη λυση; Επισης αν στο γαλα αυτο που πηρες το αραιωσεις με περισσοτερο νερο, πειραζει;

Η δοσολογία που μ είπε ο ντοκ είναι 30μλ 1 μεζούρα...Ενώ το κουτί λέει κ μια παραπάνω...

Just now, Pennymav είπε:

Έχεις instaggram messenger κατι;;

Εμενα στους 2 μήνες σταμάτησε το γάλα .(έβγαζα με θήλαστρο ) .τωρα ειναι 3,5 .γινεται επαναγαλακτισμος μετα απο τόσο καιρό ;

@Pennymav σ έστειλα προσωπικό μνμ

Link to comment
Share on other sites

@Rafaelatarzan μωρέ πολύ έχετε ταλαιπωρηθεί με τα γάλατα... το μικράκι μου! Το τελευταίο βρωμερό :D γάλα δεν τη βοήθησε καθόλου; Μεγαλώνοντας θα ωριμάσει το πεπτικό σύστημα, που θα πάει. Ταλαιπωρούνται τα μικράκια μας με τα στομαχάκια τους. 

Εμένα μάλλον ταλαιπωρείται και με τα ούλα του, δεν εξηγείται τέτοια λύσσα να βάζει το χέρι συνέχεια στο στόμα. Παρατήρησα επίσης ότι πλέον θέλει την παγωμένη πιπίλα του ψυγείου, ενώ παλιότερα δεν την γουστάριζε, χεχε. Και γκρινίτσες μέσα στη μέρα χωρίς ιδιαίτερο λόγο. Μου φαίνονται και κάπως φουσκωμένα τα ούλα, δεν ξέρω, όμως δεν είναι λίγο νωρίς για δόντια? Έχετε παρατηρήσει κι εσείς τίποτα σχετικό? Ο βραδινός ύπνος είναι πια διακεκομμένος, ξύπνησε 2.30 χθες, μετά 6.30, μετά 9.30. 

@Rositaki να σου ζήσει κοπέλα μου! Το ζύγισες το μωράκι σου σήμερα? Το ζυγίζεις πάντα στην ίδια ζυγαριά? Μήπως δεν χορταίνει στα γεύματα? Πόση ώρα το ταΐζεις σε κάθε γεύμα? Δείχνει ικανοποιημένο? Μήπως το χωνεύει γρήγορα? Δεν ξέρω πραγματικά, εύχομαι να μην χρειαστεί να δώσετε συμπλήρωμα, είναι κρίμα αφού έχεις αρκετό γαλατάκι.


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

πως θα γίνει να θηλάσω εγω αγαπη,??? εχω παριε χάπια ειδη ...όχι δεν παίρνουμε γάλα που γράφετε ακόμα....

Η δοσολογία που μ είπε ο ντοκ είναι 30μλ 1 μεζούρα...Ενώ το κουτί λέει κ μια παραπάνω...

@Pennymav σ έστειλα προσωπικό μνμ

+ @Pennymav κοριτσια ξερω επαναγαλακτισμος γινεται ακομη κ μετα απο αποθηλασμο μηνων κ χαπια, αλλα θελει πολυ κοπο, πρωτοκολλο αντλησεων, καποια χαπια αντισυλληπτικα νομιζω κ γαλακτοπαραγωγα συμπληρωματα.  μονο πιστοποιημενος συμβουλος θηλασμου επαγγελματιας υγειας θα σου πει τι και πως ακριβως. Εδω φαντασου υπαρχουν γυναικες που θηλασαν υιοθετημενα παιδια η παιδια απο παρενθετη.. στο thilasmos.gr εχει διαφορα αρθρα. Εγω το σκεφτηκα μηπως ετσι το μωρακι ηρεμησει. ξερω οτι ειναι εσχατη λυση, εδω εγω κανω αντλησεις για αυξηση της παραγωγης κ πολλες φορες δεν την παλευω, αλλα μηπως αυτο ηταν η καλυτερη λυση... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

@Rafaelatarzan μωρέ πολύ έχετε ταλαιπωρηθεί με τα γάλατα... το μικράκι μου! Το τελευταίο βρωμερό :D γάλα δεν τη βοήθησε καθόλου; Μεγαλώνοντας θα ωριμάσει το πεπτικό σύστημα, που θα πάει. Ταλαιπωρούνται τα μικράκια μας με τα στομαχάκια τους. 

Εμένα μάλλον ταλαιπωρείται και με τα ούλα του, δεν εξηγείται τέτοια λύσσα να βάζει το χέρι συνέχεια στο στόμα. Παρατήρησα επίσης ότι πλέον θέλει την παγωμένη πιπίλα του ψυγείου, ενώ παλιότερα δεν την γουστάριζε, χεχε. Και γκρινίτσες μέσα στη μέρα χωρίς ιδιαίτερο λόγο. Μου φαίνονται και κάπως φουσκωμένα τα ούλα, δεν ξέρω, όμως δεν είναι λίγο νωρίς για δόντια? Έχετε παρατηρήσει κι εσείς τίποτα σχετικό? Ο βραδινός ύπνος είναι πια διακεκομμένος, ξύπνησε 2.30 χθες, μετά 6.30, μετά 9.30. 

@Rositaki να σου ζήσει κοπέλα μου! Το ζύγισες το μωράκι σου σήμερα? Το ζυγίζεις πάντα στην ίδια ζυγαριά? Μήπως δεν χορταίνει στα γεύματα? Πόση ώρα το ταΐζεις σε κάθε γεύμα? Δείχνει ικανοποιημένο? Μήπως το χωνεύει γρήγορα? Δεν ξέρω πραγματικά, εύχομαι να μην χρειαστεί να δώσετε συμπλήρωμα, είναι κρίμα αφού έχεις αρκετό γαλατάκι.

άσε με γιατί ελπίζω να μην αλλάξω κ άλλο γάλα..μιλαμε κρίμα η καημένη ...πάντως το παλεύει κ το παλεύει κ καλά μπορώ να πω....αι μα δούμε κ με αυτό τι θα κάνουμε...που αναπολώ να έρθει ο 4 μήνας να φαΐ στερεά τροφή είτε κάνει είτε όχι....μπας κ σταματήσει αυτό το πράμα...που η παλκινδρομμηση δεν με ενοχλεί στο βρίσκω οκ αλλά ο πόνος όμως από αυτό δεν παλεύεται...

Just now, Pagotoula είπε:

+ @Pennymav κοριτσια ξερω επαναγαλακτισμος γινεται ακομη κ μετα απο αποθηλασμο μηνων κ χαπια, αλλα θελει πολυ κοπο, πρωτοκολλο αντλησεων, καποια χαπια αντισυλληπτικα νομιζω κ γαλακτοπαραγωγα συμπληρωματα.  μονο πιστοποιημενος συμβουλος θηλασμου επαγγελματιας υγειας θα σου πει τι και πως ακριβως. Εδω φαντασου υπαρχουν γυναικες που θηλασαν υιοθετημενα παιδια η παιδια απο παρενθετη.. στο thilasmos.gr εχει διαφορα αρθρα. Εγω το σκεφτηκα μηπως ετσι το μωρακι ηρεμησει. ξερω οτι ειναι εσχατη λυση, εδω εγω κανω αντλησεις για αυξηση της παραγωγης κ πολλες φορες δεν την παλευω, αλλα μηπως αυτο ηταν η καλυτερη λυση... 

σε ευχαριστώ για την συμβουλή αγαπη αλλα προσωπικά εγω δεν νομίζω να το κάνω...δεν μπορώ..δεν θέλω πες το όπως θες ....θα είναι δύσκολο πολύ....ξέρω ότι θα ταν το καλητερο για την μικρή μ αλλά........

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...