Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Αχ βρε κοριτσια εμενα παρολο την αποχη απο γαλακτοκομικα συνεχιζει και τις γουλιες και τους μικρους εμετους(οχι ρουκετες ευτυχως) επισης εχει που και που αιματακι στα κακα! Η παιδιατρος δεν ανησυχει μου ειπε πως αφου περνει καλο βαρος δεν το θεωρούμε νοσο και δεν δινουμε φαρμακα! Απο γκρινια εχει λιγη κυριως οταν θελει να κοιμηθει(απορω γιατι δεν κλεινει απλα τα ματια και να κοιμηθει) Τελος κοιμαται ολο το βραδυ μεχρι τις 6 περιπου που ξυπναει να φαει και ξανακοιμαται μεχρι τις 8! Τουλαχιστον ξεκουράζομαι αλλα αγχωνομαι που αναγκαστικα μειωνονται οι θηλασμοι αφου δεν τρωει απο τις 10 μεχρι τις 6! 

Επισης και εμενα φουσκωσαν τα ουλα και εχει παρα παρα πολλα σαλια τοσο που πνίγεται!!και τα χερια ολη μερα στο στομα! Και απο περιεργεια του εβαλα θερμομετρο αλλα δεν ειχε! Παιζει να μην εχει γιατι εχω ολη μερα το air condition. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, mpoukitsa said:

Αχ βρε κοριτσια εμενα παρολο την αποχη απο γαλακτοκομικα συνεχιζει και τις γουλιες και τους μικρους εμετους(οχι ρουκετες ευτυχως) επισης εχει που και που αιματακι στα κακα! Η παιδιατρος δεν ανησυχει μου ειπε πως αφου περνει καλο βαρος δεν το θεωρούμε νοσο και δεν δινουμε φαρμακα! Απο γκρινια εχει λιγη κυριως οταν θελει να κοιμηθει(απορω γιατι δεν κλεινει απλα τα ματια και να κοιμηθει) Τελος κοιμαται ολο το βραδυ μεχρι τις 6 περιπου που ξυπναει να φαει και ξανακοιμαται μεχρι τις 8! Τουλαχιστον ξεκουράζομαι αλλα αγχωνομαι που αναγκαστικα μειωνονται οι θηλασμοι αφου δεν τρωει απο τις 10 μεχρι τις 6! 

Επισης και εμενα φουσκωσαν τα ουλα και εχει παρα παρα πολλα σαλια τοσο που πνίγεται!!και τα χερια ολη μερα στο στομα! Και απο περιεργεια του εβαλα θερμομετρο αλλα δεν ειχε! Παιζει να μην εχει γιατι εχω ολη μερα το air condition. 

Αν εχει αιματακι οι πιθανότερες αιτιες αποσο γνωριζω παντα, ειναι η υπερπαραγωγη κ η αλλεργια. Κ η αλλεργια μπορει να ειναι σε κατι εκτος γαλακτοκομικων. Επισης αν δεν εχεις κοψει τα ιχνη μπορει ν φταιει κ αυτο. Εγω δεν ηξερα πως υπαρχουν ιχνη πχ στα ψαρια ιχθυοτροφειου κ σε ολες τις πιτες απο σουβλακια, ετυχε να φαω κ εμφάνισε αμεσως αιματακι. Επισης, λογω ομοιοτητας των πρωτεινων πρεπει να μην τρως ουτε σογια ή ιχνη της κ εχει δυστυχως κ απο αυτο παντου.. παλευω ν καταλαβω τωρα αν φταινε τα ίχνη π ετρωγα ή κατι αλλο τελικα την πειραζει κ εχω αγχωθει αρκετα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Αν εχει αιματακι οι πιθανότερες αιτιες αποσο γνωριζω παντα, ειναι η υπερπαραγωγη κ η αλλεργια. Κ η αλλεργια μπορει να ειναι σε κατι εκτος γαλακτοκομικων. Επισης αν δεν εχεις κοψει τα ιχνη μπορει ν φταιει κ αυτο. Εγω δεν ηξερα πως υπαρχουν ιχνη πχ στα ψαρια ιχθυοτροφειου κ σε ολες τις πιτες απο σουβλακια, ετυχε να φαω κ εμφάνισε αμεσως αιματακι. Επισης, λογω ομοιοτητας των πρωτεινων πρεπει να μην τρως ουτε σογια ή ιχνη της κ εχει δυστυχως κ απο αυτο παντου.. παλευω ν καταλαβω τωρα αν φταινε τα ίχνη π ετρωγα ή κατι αλλο τελικα την πειραζει κ εχω αγχωθει 

Να σου πω τα εχω κοψει ολα..δεν εχει μεινει τιποτα να φαω! Προσεχω και τα ιχνη και τη σογια εννοειται! Απλα ετυχε να φαω απ εξω ισως φταιει αυτο? Κοτοπουλο πηρα ομως και πατατες! Δεν θα ξαναφαω ουτε απ εξω! Να φανταστεις ψωμι ζυμωνω εγω και τρωω! Τι αλλο να κανω πια? Εχει και εσενα συμπτωματα?? Αιμα??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mpoukitsa said:

Να σου πω τα εχω κοψει ολα..δεν εχει μεινει τιποτα να φαω! Προσεχω και τα ιχνη και τη σογια εννοειται! Απλα ετυχε να φαω απ εξω ισως φταιει αυτο? Κοτοπουλο πηρα ομως και πατατες! Δεν θα ξαναφαω ουτε απ εξω! Να φανταστεις ψωμι ζυμωνω εγω και τρωω! Τι αλλο να κανω πια? Εχει και εσενα συμπτωματα?? Αιμα??

Ναι το απέξω θα ναι γτ ακομα κ το κρέας αν εχει φαει λεει το ζώο γαλακτοκομικα πχ σκονη γαλα δινουν στις κοτες κ σογια στο χοιρινο, μετρα σαν ιχνη αυτο. Επισης μαριναρουν με διαφορα τ κρεας..

Κγω ετρωγα κανονικα αλλα τωρα που το ψαξα μαλλον  πρεπει να το περιορίσουμε στα κρεας ελευθερας μονο ή βιολογικα...αστα να πανε!! κ γω ετσι ψωμί φτιαχνω σπίτι. Ξεκινησε κ αιματακι κ μερικες φορες εχει παραπανω γουλιες αποτι συνήθως η μικρη..περιμενω ν δω τι θα αποδωσει απο αυτα π κανω γτ παιζει να εχει αλλεργια κ σε κτ αλλο κ με ανησυχει αυτο..ηδη εχω κοψει γλκτμικα κ αυγο...

Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Ναι το απέξω θα ναι γτ ακομα κ το κρέας αν εχει φαει λεει το ζώο γαλακτοκομικα πχ σκονη γαλα δινουν στις κοτες κ σογια στο χοιρινο, μετρα σαν ιχνη αυτο. Επισης μαριναρουν με διαφορα τ κρεας..

Κγω ετρωγα κανονικα αλλα τωρα που το ψαξα μαλλον  πρεπει να το περιορίσουμε στα κρεας ελευθερας μονο ή βιολογικα...αστα να πανε!! κ γω ετσι ψωμί φτιαχνω σπίτι. Ξεκινησε κ αιματακι κ μερικες φορες εχει παραπανω γουλιες αποτι συνήθως η μικρη..περιμενω ν δω τι θα αποδωσει απο αυτα π κανω γτ παιζει να εχει αλλεργια κ σε κτ αλλο κ με ανησυχει αυτο..ηδη εχω κοψει γλκτμικα κ αυγο...

Πω πω!! Εχεις κοψει και αυγο εσυ!! Αστα να πανε και για το κρεας ετσι διαβασα και εγω!! Το εχει μεινει να φαμε μετα?? Παγακια?? Ουτε συσκευασμενα τροφιμα που εχουν συντηρητικα και αρωματικες υλες κανει! Να σου πω δεν με πειράζει,  να τα κάνω ολα αυτα αλλα να έχουμε αποτελεσμα! Καθε φορα που τον αλλαζω η τον ταιζω φοβαμαι για αιμα η εμετο!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 hours ago, mpoukitsa said:

Πω πω!! Εχεις κοψει και αυγο εσυ!! Αστα να πανε και για το κρεας ετσι διαβασα και εγω!! Το εχει μεινει να φαμε μετα?? Παγακια?? Ουτε συσκευασμενα τροφιμα που εχουν συντηρητικα και αρωματικες υλες κανει! Να σου πω δεν με πειράζει,  να τα κάνω ολα αυτα αλλα να έχουμε αποτελεσμα! Καθε φορα που τον αλλαζω η τον ταιζω φοβαμαι για αιμα η εμετο!! 

Συμφωνω απολυτα!! Το θέμα ειναι να αποδωσει να ειναι καλα τα μωρακια μας!! Απλα γ να τηρησει καποιος τετοια διατροφη θελει ή να καταληξει vegan για καποιο καιρο ή να καταχρεωθεις για να παρεις οτιδηποτε ειναι ασφαλες..οσο για τι κρεας παλιοτερα ειχαμε κότες στο χωριο τωρα ομως δν παιζει τπτ τέτοιο... :/ Εχεις βρει καπου να παιρνεις κρεας καθαρο??

Link to comment
Share on other sites

@mpoukitsa @KNecky κι εγω συμπασχω με την αλλεργια...και με γοπ..κι ολα τα καλα που περικλειουν.. πλεον τρωω καθε μερα 2 3 συγκεκριμενα πραγματα κυριολεκτικα... αν ξερετε καποιο μαγαζι με eshop με κρεατα ελευθερας βοσκης, θα με ενδιεφερε κι εμενα..εδω και μια βδομ τα εκοψα τελειως μπας και δω διαφορα. μονο μπριαμ, φασολακια, αρακα, σπανακοριζο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

@mpoukitsa @KNecky κι εγω συμπασχω με την αλλεργια...και με γοπ..κι ολα τα καλα που περικλειουν.. πλεον τρωω καθε μερα 2 3 συγκεκριμενα πραγματα κυριολεκτικα... αν ξερετε καποιο μαγαζι με eshop με κρεατα ελευθερας βοσκης, θα με ενδιεφερε κι εμενα..εδω και μια βδομ τα εκοψα τελειως μπας και δω διαφορα. μονο μπριαμ, φασολακια, αρακα, σπανακοριζο...

Καλημερα. Να ρωτισω οσες θιλαζετε.Φακι να φαω ι θα τον πειραξει;Θιλαζω αποκλειστικα κι εχει λιγα πονακια


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Comet είπε:

Καλημερα. Να ρωτισω οσες θιλαζετε.Φακι να φαω ι θα τον πειραξει;Θιλαζω αποκλειστικα κι εχει λιγα πονακια

κανονικα μπορεις να φας τα παντα σε λογικες ποσοτητες. μην αποκλυεις τροφες προληπτικα.μονο αν τυχον δεις σημαδια αλλεργιας.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, mpempaki1 είπε:

Όταν τα μωρά σας έχουν 3 μέρες να κάνουν κακα τι κανετε; έχω δοκιμάσει  ζεστό μπάνιο μασάζ και ποδήλατο 

Εμενα μ είχε πει ο παιδίατρος να δίνω 30 μλ χαμομήλι μεσα στο γάλα .

Link to comment
Share on other sites

Just now, mpempaki1 said:

Όταν τα μωρά σας έχουν 3 μέρες να κάνουν κακα τι κανετε; έχω δοκιμάσει  ζεστό μπάνιο μασάζ και ποδήλατο 

Υπομονη κ εφοσον κανει αποκλειστικο θηλασμο μπορει ως 10μερες ν τ παρει. Απολυτως φυσιολογικο όμως!!  Μην ανησυχεις αν δν δειχνει ενοχληση. Αν δειχνει ρωτα τον παιδιατρο.

Για το χαμομηλι είναι θεμα παιδιατρου...προσωπικα διαφωνω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, KNecky είπε:

Συμφωνω απολυτα!! Το θέμα ειναι να αποδωσει να ειναι καλα τα μωρακια μας!! Απλα γ να τηρησει καποιος τετοια διατροφη θελει ή να καταληξει vegan για καποιο καιρο ή να καταχρεωθεις για να παρεις οτιδηποτε ειναι ασφαλες..οσο για τι κρεας παλιοτερα ειχαμε κότες στο χωριο τωρα ομως δν παιζει τπτ τέτοιο... :/ Εχεις βρει καπου να παιρνεις κρεας καθαρο??

Μεχρι στιγμης περνω απο το κρεοπωλειο της γειτονιας μου! Ομως οπως φαινεται θα το κοψω και αυτο και θα ψαξω για ελευθερας! Αλλα δεν ξερω που να βρω.. δεν μενω και σε κεντρο, μενω σε κομωπολη-χωριο λιγο εξω απο Θεσσαλονίκη. Θα ρωτησω τον κρεοπωλη αλλιως με βλεπω vegan!!

 

1 hour ago, Pagotoula είπε:

@mpoukitsa @KNecky κι εγω συμπασχω με την αλλεργια...και με γοπ..κι ολα τα καλα που περικλειουν.. πλεον τρωω καθε μερα 2 3 συγκεκριμενα πραγματα κυριολεκτικα... αν ξερετε καποιο μαγαζι με eshop με κρεατα ελευθερας βοσκης, θα με ενδιεφερε κι εμενα..εδω και μια βδομ τα εκοψα τελειως μπας και δω διαφορα. μονο μπριαμ, φασολακια, αρακα, σπανακοριζο...

Δεν ξερω καθολου αλλα αν εχεις Facebook μπορω να σου πω μια ομαδα που ασχολουνται πολυ με αλλεργιες και εχουν διαφορες συνταγες με επιτρεπομενα φαγητα! Ειναι κριμα να τρως μονο τα ιδια..και για ποσο θα γινεται αυτο! 

Εσεις κοριτσια αν μενετε καπου πιο κεντρικα εχει αρκετα τροφιμα που μπορειται να καταναλωνεται σε διαφορα σουπερ μαρκετ! Και σιγουρα θα εχει και κρέας καθαρο! Παντως αν βρειτε καπου που να στελνουν και σπιτι θα με ενδιεφερε και εμενα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...