Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια μια ερώτηση....όσες έχετε κοριτσάκι , σας έχει πει ο παιδίατρος  να καθαρίζετε το πουλάκι μέσα με βρεγμένο βαμβάκι και να προσέχετε μην κλείσει?

Ναι Ναι! Μου το τόνισε απ ο την αρχη γιατι κλείνει και χρειάζεται μετά μικροεπεμβασουλα!!

πρίν από 10 λεπτά , Sweet_child είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Εδώ και λίγες μέρες έχω τρομερή υγρασία από κάτω και από χθες πονάκια ωορρηξίας. Επειδή μου μπήκε η ιδέα ότι είμαι σε ωορρηξία, έκανα χθες και σήμερα κάτι ληγμένα τεστ που είχαν ξεμείνει στο ντουλάπι, και σήμερα βγήκε θετικό (φατσούλα) οπότε μάλλον τέλος του μήνα θα μου έρθει η πρώτη περίοδος... θυμίζω ότι  θηλάζουμε αποκλειστικά. Εδώ και λίγες μέρες παρατήρησα ότι όταν τον θηλάζω, δεν τρέχει το άλλο στήθος, αισθάνομαι όμως κανονικά να κατεβαίνει το γάλα, και ο μπέμπης πίνει κανονικά. Και ερωτώ (ρητορικά), λέτε να μου κοπεί το γάλα; @KNecky @Pagotoula @asda @Polly1 θηλάζετε αποκλειστικά αν θυμάμαι καλά;; Και όποια άλλη κοπέλα θηλάζει αποκλειστικά, σας έχει έρθει περίοδος;

Δε μου εχει ερθει ακομη αλλα νιώθω πόνους περιόδου αρκετά συχνά.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια μια ερώτηση....όσες έχετε κοριτσάκι , σας έχει πει ο παιδίατρος  να καθαρίζετε το πουλάκι μέσα με βρεγμένο βαμβάκι και να προσέχετε μην κλείσει?

Πως δηλαδη ;για πες κ σ εμάς πως το κανεις ..

1 hour ago, Rafaelatarzan είπε:

εμενα σημερα ειχε γκρινια...μπαίνω κ βλεπω οτι έβαλες θερμόμετρο....δεν βαζω σχεδόν ποτε στην μικρή....κ λεω ας βάλω....βαζω κ τι να δω ....37.7 η μικρή.....ναι ναι  κ μεις επίσης.   πηρα παιδίατρο κ γω εδωσα παναντολ επίσης....τωρα περιμενω να κοιμηθεί να δω αν επεσε...

ευτυχώς τις έπεσε τις δικιας σ.

Ειδες τελικα;εμενα αν δν μ έλεγε η μάνα μ δν θα την κοιταγα καν .απο τη μασχάλη της βάζω όλες τις φορές .τωρα απο το απογευμα κ μετα είχε 36 κ κάτι .ντεπον έδωσα μονο χτες το βραδυ που είδαμε απο το θερμόμετρο τ υδραργύρου κοντα στο 38 .απο κει κ έπειτα έκανε μεχρι 37,5 .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Polly1 είπε:

Ναι Ναι! Μου το τόνισε απ ο την αρχη γιατι κλείνει και χρειάζεται μετά μικροεπεμβασουλα!!

Δε μου εχει ερθει ακομη αλλα νιώθω πόνους περιόδου αρκετά συχνά.

Και εμενα κάθε φορά μου το τονίζει και την κοιτάζει...

Αλλά φοβάμαι να το πειράζω το σημείο εκείνο...

Just now, Pennymav είπε:

Πως δηλαδη ;για πες κ σ εμάς πως το κανεις ..

Ειδες τελικα;εμενα αν δν μ έλεγε η μάνα μ δν θα την κοιταγα καν .απο τη μασχάλη της βάζω όλες τις φορές .τωρα απο το απογευμα κ μετα είχε 36 κ κάτι .ντεπον έδωσα μονο χτες το βραδυ που είδαμε απο το θερμόμετρο τ υδραργύρου κοντα στο 38 .απο κει κ έπειτα έκανε μεχρι 37,5 .

Επειδή τα χείλη μέσα πιάνουν βρωμιές,  είτε κρεμα είτε κακά που δεν φεύγουν με το μπάνιο, μου είπε να βρεχω δύο βαμβακακια, να ανοίγω τα χείλη και να καθαρίζω την μια μεριά με το ένα προς τα κάτω στα μικρά χείλη και να ανοίγω λίγο τον κόλπο αν δω ότι κλείνει.......Αλλά πεθαίνω....καθαρίζω μόνο και δεν πιέζω τίποτα...μου φάνηκε σήμερα σαν να εχει κλείσει λίγο αλλά δεν μπορώ να το πειράξω,  θα πάρω τηλέφωνο τον γιατρό να πάμε να το κάνει αυτός..


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Ξένη είπε:

Και εμενα κάθε φορά μου το τονίζει και την κοιτάζει...

Αλλά φοβάμαι να το πειράζω το σημείο εκείνο...

Επειδή τα χείλη μέσα πιάνουν βρωμιές,  είτε κρεμα είτε κακά που δεν φεύγουν με το μπάνιο, μου είπε να βρεχω δύο βαμβακακια, να ανοίγω τα χείλη και να καθαρίζω την μια μεριά με το ένα προς τα κάτω στα μικρά χείλη και να ανοίγω λίγο τον κόλπο αν δω ότι κλείνει.......Αλλά πεθαίνω....καθαρίζω μόνο και δεν πιέζω τίποτα...μου φάνηκε σήμερα σαν να εχει κλείσει λίγο αλλά δεν μπορώ να το πειράξω,  θα πάρω τηλέφωνο τον γιατρό να πάμε να το κάνει αυτός..

Αα.εμενα ο παιδίατρος δεν μου το είχε πει αυτο .μ τ είχε πει η αδερφή μου που λογικα της το είχε πει η δικιά της παιδίατρος .αλλα τ καναμε με μπατονέτα.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Κορίτσια μια ερώτηση....όσες έχετε κοριτσάκι , σας έχει πει ο παιδίατρος  να καθαρίζετε το πουλάκι μέσα με βρεγμένο βαμβάκι και να προσέχετε μην κλείσει?

Όχι δεν έχει πει κάτι.. θυμάμαι όμως ότι στο μαιευτήριο μου είχαν πει οι μαίες το αντίθετο, να μην το πειράζω καθόλου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Κορίτσια μια ερώτηση....όσες έχετε κοριτσάκι , σας έχει πει ο παιδίατρος  να καθαρίζετε το πουλάκι μέσα με βρεγμένο βαμβάκι και να προσέχετε μην κλείσει?

Καλημέρα.. Εμένα μου είπε να το ανοίγω λίγο κ να ρίχνω νερό με την χούφτα γτ δημιουργείται μια μεμβρανιτσα που μπορεί να κλείσει τον κόλπο κ την ουρηθρα.. Κ όταν του είπα ότι νόμιζα ότι δν πρεπει να το ανοίγουμε.. Η απάντηση ήταν ότι στο δικό μου μωρό πρεπει

  • Μου αρέσει 1

j7W7p3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Sweet_child είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Εδώ και λίγες μέρες έχω τρομερή υγρασία από κάτω και από χθες πονάκια ωορρηξίας. Επειδή μου μπήκε η ιδέα ότι είμαι σε ωορρηξία, έκανα χθες και σήμερα κάτι ληγμένα τεστ που είχαν ξεμείνει στο ντουλάπι, και σήμερα βγήκε θετικό (φατσούλα) οπότε μάλλον τέλος του μήνα θα μου έρθει η πρώτη περίοδος... θυμίζω ότι  θηλάζουμε αποκλειστικά. Εδώ και λίγες μέρες παρατήρησα ότι όταν τον θηλάζω, δεν τρέχει το άλλο στήθος, αισθάνομαι όμως κανονικά να κατεβαίνει το γάλα, και ο μπέμπης πίνει κανονικά. Και ερωτώ (ρητορικά), λέτε να μου κοπεί το γάλα; @KNecky @Pagotoula @asda @Polly1 θηλάζετε αποκλειστικά αν θυμάμαι καλά;; Και όποια άλλη κοπέλα θηλάζει αποκλειστικά, σας έχει έρθει περίοδος;

εμενα οχι αγαπη μου. νομιζω παιζει ρολο που τη θηλαζω τουλαχιστον 2-3 φορες το βραδυ.

9 ώρες πρίν, Sweet_child είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Εδώ και λίγες μέρες έχω τρομερή υγρασία από κάτω και από χθες πονάκια ωορρηξίας. Επειδή μου μπήκε η ιδέα ότι είμαι σε ωορρηξία, έκανα χθες και σήμερα κάτι ληγμένα τεστ που είχαν ξεμείνει στο ντουλάπι, και σήμερα βγήκε θετικό (φατσούλα) οπότε μάλλον τέλος του μήνα θα μου έρθει η πρώτη περίοδος... θυμίζω ότι  θηλάζουμε αποκλειστικά. Εδώ και λίγες μέρες παρατήρησα ότι όταν τον θηλάζω, δεν τρέχει το άλλο στήθος, αισθάνομαι όμως κανονικά να κατεβαίνει το γάλα, και ο μπέμπης πίνει κανονικά. Και ερωτώ (ρητορικά), λέτε να μου κοπεί το γάλα; @KNecky @Pagotoula @asda @Polly1 θηλάζετε αποκλειστικά αν θυμάμαι καλά;; Και όποια άλλη κοπέλα θηλάζει αποκλειστικά, σας έχει έρθει περίοδος;

Εμενα ουτε πρηζονται ουτε τρεχουν ποτε τα στηθη εδω κι 1μιση μηνα. Εχει να κανει με την εδραιωση. Ειναι μαλακα οπως πριν κ νιωθω το γαλα να κατεβαινει μονο οταν εχω το μωρο να θηλαζει. Η συμβουλος μου ειπε οτι αυτο θελουμε, γιατι παραγεται ετσι το πιο λιπαρο γαλα και δεν πινει συνεχεια το στασιμο πιο λεπτορευστο γαλα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Ξένηκ @KNecky δεν εχω λογια κοριτσια να σας πω...οτι κ να πω θα ειναι φτωχο...ευχομαι τα μωρακια σας να σας δωσουν τις πιο μεγαλες χαρες!

@Sweet-child κ γω νιωθω τις τελευταιες 10 μερες υγρα οπως στην αρχη της ωορρηξιας, διαφανη σαν ασπραδι αυγου αλλα πολυ λιγα καθε μερα.  Πριν την εγκυμοσυνησιγουρα δεν ειχα τοσες μερες. Δεν ξερω τωρα τι ειναι αυτο

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kathrin17 είπε:

Καλημέρα.. Εμένα μου είπε να το ανοίγω λίγο κ να ρίχνω νερό με την χούφτα γτ δημιουργείται μια μεμβρανιτσα που μπορεί να κλείσει τον κόλπο κ την ουρηθρα.. Κ όταν του είπα ότι νόμιζα ότι δν πρεπει να το ανοίγουμε.. Η απάντηση ήταν ότι στο δικό μου μωρό πρεπει

Σε όλα τα κοριτσάκια πρέπει πες του, γιατί μόνο στο δικό σου!!χαχαχαχα!!!Εμένα απλά μου πε να είναι φυσικά καθαρή η περιοχη και να της ανοιγω με βρεγμενο βαμβακακι απλα τα χείλη για να μην κολλησουν

Κορίτσια τι κανετε;; Πώς είναι σήμερα τα μωρά που είχαν πυρετο;; Εμείς εδώ κάθε μέρα και διαφορετικό πρόγραμμα!! Ομως αυτές τις μερες θα ξυπνήσει σιγουρα 2-3 φορες τη νύχτα!!!Μεσα στη μερα τα κλασικά 5λεπτα-10λεπτα και προς το βραδυ 20λεπτα σε κάθε στήθος!! Μάλλον είναι το αλμα!Και πολλα σαλια!! Δε δέχεται και τη σαλιαρα και καθε τοσο την αλλαζω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Σε όλα τα κοριτσάκια πρέπει πες του, γιατί μόνο στο δικό σου!!χαχαχαχα!!!Εμένα απλά μου πε να είναι φυσικά καθαρή η περιοχη και να της ανοιγω με βρεγμενο βαμβακακι απλα τα χείλη για να μην κολλησουν

Κορίτσια τι κανετε;; Πώς είναι σήμερα τα μωρά που είχαν πυρετο;; Εμείς εδώ κάθε μέρα και διαφορετικό πρόγραμμα!! Ομως αυτές τις μερες θα ξυπνήσει σιγουρα 2-3 φορες τη νύχτα!!!Μεσα στη μερα τα κλασικά 5λεπτα-10λεπτα και προς το βραδυ 20λεπτα σε κάθε στήθος!! Μάλλον είναι το αλμα!Και πολλα σαλια!! Δε δέχεται και τη σαλιαρα και καθε τοσο την αλλαζω

Εμενα ειναι καλα σήμερα .απο χτες βασικα δεν ξανα ανέβασε .πιθανον ν ειναι απο τ ούλα .αμα εχει κ εσένα ενόχληση στα ούλα τσέκαρε λιγο τη θερμοκρασία της!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pennymav είπε:

Εμενα ειναι καλα σήμερα .απο χτες βασικα δεν ξανα ανέβασε .πιθανον ν ειναι απο τ ούλα .αμα εχει κ εσένα ενόχληση στα ούλα τσέκαρε λιγο τη θερμοκρασία της!!

Ωχ, λες; Για να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Sweet_child είπε:

@Pennymav @Rafaelatarzan από τη μασχάλη το 37,7? Γιατί αν είναι από τον ποπό, υπολογίστε 37,2 που είναι φυσιολογικό. Μέχρι 37,5 μου είπε η παιδίατρος είναι οκ. Μπορεί από τη ζέστη.

@mpoukitsa ευχαριστώ κορίτσι! Νομίζω όταν έχουμε ωορρηξία, ύστερα από 14 μέρες έρχεται περίοδος.

ναι απο τη μασχλαλη ειχε 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 said:

Σε όλα τα κοριτσάκια πρέπει πες του, γιατί μόνο στο δικό σου!!χαχαχαχα!!!Εμένα απλά μου πε να είναι φυσικά καθαρή η περιοχη και να της ανοιγω με βρεγμενο βαμβακακι απλα τα χείλη για να μην κολλησουν

Κορίτσια τι κανετε;; Πώς είναι σήμερα τα μωρά που είχαν πυρετο;; Εμείς εδώ κάθε μέρα και διαφορετικό πρόγραμμα!! Ομως αυτές τις μερες θα ξυπνήσει σιγουρα 2-3 φορες τη νύχτα!!!Μεσα στη μερα τα κλασικά 5λεπτα-10λεπτα και προς το βραδυ 20λεπτα σε κάθε στήθος!! Μάλλον είναι το αλμα!Και πολλα σαλια!! Δε δέχεται και τη σαλιαρα και καθε τοσο την αλλαζω

Κ δω συνεχεια αλλαζω ρουχα ειτε απο σαλιο ειτε απο γουλια. Κ αρχισα ν νιωθω το αλμα γτ δν βγαζει νοημα το ποσο συχνα θηλαζει την μερα τωρα..δν κοιμαται κ ευκολα σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Σε όλα τα κοριτσάκια πρέπει πες του, γιατί μόνο στο δικό σου!!χαχαχαχα!!!Εμένα απλά μου πε να είναι φυσικά καθαρή η περιοχη και να της ανοιγω με βρεγμενο βαμβακακι απλα τα χείλη για να μην κολλησουν

Κορίτσια τι κανετε;; Πώς είναι σήμερα τα μωρά που είχαν πυρετο;; Εμείς εδώ κάθε μέρα και διαφορετικό πρόγραμμα!! Ομως αυτές τις μερες θα ξυπνήσει σιγουρα 2-3 φορες τη νύχτα!!!Μεσα στη μερα τα κλασικά 5λεπτα-10λεπτα και προς το βραδυ 20λεπτα σε κάθε στήθος!! Μάλλον είναι το αλμα!Και πολλα σαλια!! Δε δέχεται και τη σαλιαρα και καθε τοσο την αλλαζω

καλητερα ειμαστε εμεις...εχει 37.5 κ μια πέφτει  μια αναιβαινει....ντεπον δεμ εχω δωσει αππ χτες...θα δω το βραδυ...πάντως τρωειε πολυ καλα αλλα η γκρινια γκρινια

Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Κ δω συνεχεια αλλαζω ρουχα ειτε απο σαλιο ειτε απο γουλια. Κ αρχισα ν νιωθω το αλμα γτ δν βγαζει νοημα το ποσο συχνα θηλαζει την μερα τωρα..δν κοιμαται κ ευκολα σημερα.

Κι εμένα κάθε ώρα θηλάζει από 1 5λεπτο.Γκρινια ! Σιγά που θα κοιμηθεί! Το πολυ κανα τέταρτο. Γουλιές πλέον δε βγάζει, έχει πάνω από 1.5 μηνα να βγάλει! Αλλα όλο το υπόλοιπο πακέτο το εχουμε

Just now, Pennymav είπε:

Εμενα ειναι καλα σήμερα .απο χτες βασικα δεν ξανα ανέβασε .πιθανον ν ειναι απο τ ούλα .αμα εχει κ εσένα ενόχληση στα ούλα τσέκαρε λιγο τη θερμοκρασία της!!

 

Just now, Rafaelatarzan είπε:

καλητερα ειμαστε εμεις...εχει 37.5 κ μια πέφτει  μια αναιβαινει....ντεπον δεμ εχω δωσει αππ χτες...θα δω το βραδυ...πάντως τρωειε πολυ καλα αλλα η γκρινια γκρινια

Περαστικά τους, κορίτσια μου!! Υπομονή!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...