Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

      να πω ότι δεν τα ειπα! από Δευτέρα και με επιφύλαξη!  είναι πολύ νωρίς! ουτε γω έτσι χαχχαχα 🥰

      Κανονικά έπρεπε να σε ακούσω,είσαι ο γκουρού των τεστ. Απλά ρε γμτ έχω τραβήγματα στη μήτρα από χθες και επειδή έχω ξαναμεινει έγκυος,ξέρω ότι δεν είναι έντερο και λέω ΒΡΕ ΛΕΣ? Αν είχε πιάσει η εμβρυομεταφορά,δεν θα έπρεπε να είναι λίγο αχνή η γραμμουλα?

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, mpoukitsa είπε:

Φυσικα ολες πανω κατω τα ιδια σκεφτομαστε! Και αγχος εχουμε να ειναι καλα τα παιδακια μας! Εννοειται οτι εισαι ευτυχισμενη οπως ολες μας που εχουμε τα μωρα μας απλα μερικες φορες η κουραση και η αυπνια, το αγχος να ειναι το παιδι χορτατο, να μην κρυωνει να μην ζεσταινεται μας κανει να μη χαιρομαστε την καθε στιγμη! Δεν κανω κυρηγμα να ξερεις ειμαι ακριβως σαν εσενα! Να φανταστεις τωρα ξυπνησα και αυτος ακομα κοιμαται απο χθες στις 11! Βρε κοριτσια ειναι φυσιολογικο να μην ξυπναει για να φαει ολο το βραδυ?? 

Αν εχει πιει αρκετά χθες το βράδυ και είναι χορτάτο φυσιολογικό είναι...Και μένα χθες το μεσημέρι ήπιε αρκετά και μετά ξύπνησε το βράδυ,  αφού πήγαμε βόλτα, γυρισαμε και αυτή ακόμα κοιμόταν....τυχερή είσαι!!!

Just now, Pennymav είπε:

Αγάπη εσυ γιατί ειχες γεννήσει πρόωρα ;σ είχαν σπάσει τα νερά ;;

Όχι,  πέρυσι είχα ενδομητριο θανατο στις 36 εβδομάδες επειδή είχε σφίξει κάποιος κόμπος από αυτούς που είχαν δημιουργηθεί στον ομφάλιο λώρο(3), και τώρα η μπεμπα ήταν τυλιγμένη στο λαιμό και στη ντοπλερ είδαν ότι δεν ήταν καλές οι αιματωσεις,  μου την πήραν για να μην γίνει κάνα κακο και αποδείχτηκε ότι είχαν δίκιο γιατί ο ομφάλιος λώρος ήταν λες και τον είχαν στρίψει...

  • Μου αρέσει 2

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Ξένη είπε:

Αν εχει πιει αρκετά χθες το βράδυ και είναι χορτάτο φυσιολογικό είναι...Και μένα χθες το μεσημέρι ήπιε αρκετά και μετά ξύπνησε το βράδυ,  αφού πήγαμε βόλτα, γυρισαμε και αυτή ακόμα κοιμόταν....τυχερή είσαι!!!

Όχι,  πέρυσι είχα ενδομητριο θανατο στις 36 εβδομάδες επειδή είχε σφίξει κάποιος κόμπος από αυτούς που είχαν δημιουργηθεί στον ομφάλιο λώρο(3), και τώρα η μπεμπα ήταν τυλιγμένη στο λαιμό και στη ντοπλερ είδαν ότι δεν ήταν καλές οι αιματωσεις,  μου την πήραν για να μην γίνει κάνα κακο και αποδείχτηκε ότι είχαν δίκιο γιατί ο ομφάλιος λώρος ήταν λες και τον είχαν στρίψει...

Πωπω τι είπες τωρα .στις 36 εβδομάδες ;απίστευτο τι πέρασες κ εσυ κορίτσι μου .τουλαχιατον το πρόλαβες τωρα το μωράκι σου !!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, η δικιά μου τις τελευταίες μέρες έχει αρχίσει να βγάζει σάλια και να μασάει συνέχεια το χέρι της ή την μπλούζα μου όταν την παίρνω αγκαλιά! Μάλλον ετοιμάζεται για δόντι. Τι να κάνω; Να της πάρω αυτούς τους δακτυλίους που μασάνε, έχει νόημα; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

Κορίτσια, η δικιά μου τις τελευταίες μέρες έχει αρχίσει να βγάζει σάλια και να μασάει συνέχεια το χέρι της ή την μπλούζα μου όταν την παίρνω αγκαλιά! Μάλλον ετοιμάζεται για δόντι. Τι να κάνω; Να της πάρω αυτούς τους δακτυλίους που μασάνε, έχει νόημα; 

τα ίδια κανει κ μενα ...τις δινω κ γω μασητικο αλλα μπα δεν θέλει...τρώει την μπλουζα μ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

@Pennymav πως ειναι η μικρη??? ανεβασε παλι πυρετό το καμαρι μ,??

Σήμερα το πρωι είχε απο 37 μεχρι 37,3 .το απογευμα ηταν 36,9 .μας ειπε ο παιδίατρος ότι μεχρι 37,3 ειναι φυσιολογικό συ μωρά

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pennymav είπε:

Σήμερα το πρωι είχε απο 37 μεχρι 37,3 .το απογευμα ηταν 36,9 .μας ειπε ο παιδίατρος ότι μεχρι 37,3 ειναι φυσιολογικό συ μωρά

εμενα σημερα ειχε γκρινια...μπαίνω κ βλεπω οτι έβαλες θερμόμετρο....δεν βαζω σχεδόν ποτε στην μικρή....κ λεω ας βάλω....βαζω κ τι να δω ....37.7 η μικρή.....ναι ναι  κ μεις επίσης.   πηρα παιδίατρο κ γω εδωσα παναντολ επίσης....τωρα περιμενω να κοιμηθεί να δω αν επεσε...

ευτυχώς τις έπεσε τις δικιας σ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Εδώ και λίγες μέρες έχω τρομερή υγρασία από κάτω και από χθες πονάκια ωορρηξίας. Επειδή μου μπήκε η ιδέα ότι είμαι σε ωορρηξία, έκανα χθες και σήμερα κάτι ληγμένα τεστ που είχαν ξεμείνει στο ντουλάπι, και σήμερα βγήκε θετικό (φατσούλα) οπότε μάλλον τέλος του μήνα θα μου έρθει η πρώτη περίοδος... θυμίζω ότι  θηλάζουμε αποκλειστικά. Εδώ και λίγες μέρες παρατήρησα ότι όταν τον θηλάζω, δεν τρέχει το άλλο στήθος, αισθάνομαι όμως κανονικά να κατεβαίνει το γάλα, και ο μπέμπης πίνει κανονικά. Και ερωτώ (ρητορικά), λέτε να μου κοπεί το γάλα; @KNecky @Pagotoula @asda @Polly1 θηλάζετε αποκλειστικά αν θυμάμαι καλά;; Και όποια άλλη κοπέλα θηλάζει αποκλειστικά, σας έχει έρθει περίοδος;


kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Εδώ και λίγες μέρες έχω τρομερή υγρασία από κάτω και από χθες πονάκια ωορρηξίας. Επειδή μου μπήκε η ιδέα ότι είμαι σε ωορρηξία, έκανα χθες και σήμερα κάτι ληγμένα τεστ που είχαν ξεμείνει στο ντουλάπι, και σήμερα βγήκε θετικό (φατσούλα) οπότε μάλλον τέλος του μήνα θα μου έρθει η πρώτη περίοδος... θυμίζω ότι  θηλάζουμε αποκλειστικά. Εδώ και λίγες μέρες παρατήρησα ότι όταν τον θηλάζω, δεν τρέχει το άλλο στήθος, αισθάνομαι όμως κανονικά να κατεβαίνει το γάλα, και ο μπέμπης πίνει κανονικά. Και ερωτώ (ρητορικά), λέτε να μου κοπεί το γάλα; @KNecky @Pagotoula @asda @Polly1 θηλάζετε αποκλειστικά αν θυμάμαι καλά;; Και όποια άλλη κοπέλα θηλάζει αποκλειστικά, σας έχει έρθει περίοδος;

Θηλάζω και εγώ απλά που και που δίνω συμπλήρωμα,όχι καθε μερα. Περίοδο δεν έχω δει ακόμα αλλά όταν πήγα στο γυναικολόγο όταν σαραντισα  μου είπε ότι κάνουμε κανονικά ωορρηξία και αυτός είναι κ ο λόγος που πολλές γυναίκες μένουν έγκυες στο καπάκι. Μου είπε αν δεν θέλω αμέσως εγκυμοσύνη να προσέχω. Τώρα τι να σου πω δεν ξέρω.. έτσι μου είπε οπότε ίσως κάνουμε κανονικά ωορρηξία αλλά δεν ερχετε η περίοδος! Όσο για το γάλα πιθανώς να έχει ρυθμιστεί η παραγωγή σου. Δεν πιστεύω να σου κόβεται το γάλα.

 

Just now, Rafaelatarzan είπε:

εμενα σημερα ειχε γκρινια...μπαίνω κ βλεπω οτι έβαλες θερμόμετρο....δεν βαζω σχεδόν ποτε στην μικρή....κ λεω ας βάλω....βαζω κ τι να δω ....37.7 η μικρή.....ναι ναι  κ μεις επίσης.   πηρα παιδίατρο κ γω εδωσα παναντολ επίσης....τωρα περιμενω να κοιμηθεί να δω αν επεσε...

ευτυχώς τις έπεσε τις δικιας σ.

Μήπως βρε κορίτσια είναι από τη ζέστη? Μη ξεχνάτε ανεβάζουν θερμοκρασία πιο εύκολα από εμάς! Μόλις κοιμηθεί ο μικρός θα του βάλω κ εγώ από περιέργεια! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Pennymav @Rafaelatarzan από τη μασχάλη το 37,7? Γιατί αν είναι από τον ποπό, υπολογίστε 37,2 που είναι φυσιολογικό. Μέχρι 37,5 μου είπε η παιδίατρος είναι οκ. Μπορεί από τη ζέστη.

@mpoukitsa ευχαριστώ κορίτσι! Νομίζω όταν έχουμε ωορρηξία, ύστερα από 14 μέρες έρχεται περίοδος.

  • Μου αρέσει 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


20 hours ago, Pennymav said:

Κοριτσια τι κανετε ;το απογευμα η μικρή ηταν λιγο ζεστη και της έβαλα θερμόμετρο κ είχε 37,7 .αυτο σε ηλεκτρονικό .της βάλαμε κ απ τ παλιό κ είχε κοντα 38 .πηρα τον παιδίατρο κ μ ειπε να της δωσω ντεπόν και αν συνεχίσει μεχρι αυριο να παμε νοσοκομείο για εξετάσεις .αν δεν εχει πεσει .της έδωσα ντεπόν την εκανα κ ενα ντουζ κ μετα είχε 37,5 .κατα τ αλλα ειναι ευδιάθετη δν εχει κάποιο αλλο σύμπτωμα .ανησυχω ομως πολυ .και το θεμα ειναι ότι γενικά ειχα σταματήσει να παρακολουθώ τη θερμοκρασία της .πιο πολυ τους πρώτους 2 μήνες .μερα τ άφησα κ σήμερα μ ειπε η μάνα μ ότι ειναι ζεστη κ της βάλαμε .

Περαστικα της! Αν δεν εχει κατι αλλο πιστευω ενα κρυωματακι θα ναι. Εκτος αν οντως ειναι απο την ζεστη που λεει η μπουκιτσα! Δοκιμαστε ενα μπανακι κ ξαναμετρηστε πριν δωσετε αντιπυρετικό θα ελεγα..

18 hours ago, asda said:

Αχχχ και να ξερες πόσο σε καταλαβαίνω.. είναι λες και βλέπω τον εαυτό μου 3,5 Χρόνια πίσω. Να πλένω πιάτα στο ένα πόδι και με το άλλο να κουνάω το καρότσι μπας και ξεχαστεί λίγο η μπέμπα τοτε και κάνω καμία δουλειά.. και οολη την υπολοιπη μερα αγκαλιά. Ριλαξ γυμναστήρια παρκοκρεβατο οολα πεταμένα λεφτά έλεγα. Μέχρι που ήρθε η δεύτερη που κάθεται παντού. Είναι στο παιδι. Αλήθεια σου λεω. Δεν κακομαθαινει με την αγκαλιά. Την έχει αναγκη. Δεν ειναι χειριστικα τα παιδάκια σε αυτή την ηλικία. Δεν κακομαθαινει με το κούνημα. Το έχει ανάγκη γιατί την ηρεμεί. Γιατί για 9+ μήνες ήταν στην κοιλια σου και κουνιόταν. Εμένα όποιος τότε ν8υ έλεγε ότι την κακομαθαινω απανταγα ότι η παιδίατρος μου είπε πως τα μωρά έχουν ανάγκη την αγκαλιά και πως είναι ξεπερασμένη αντίληψη αυτή που λένε. Οπότε το βουλωναν και ένιωθαν και άσχημα και ξεμπερδευα. Συγγνώμη κιόλας αλλά έλεγα και την αλήθεια. Τσαντιζομαι όταν τα ακούω αυτά γιατι κάνουν τις νέες μανούλες να νιώθουν τύψεις και ενοχές που απλά κάνουν το καλύτερο για το μωρό τους!!! Μην ακούς κανέναν σε παρακαλώ και μην νιώθεις άσχημα. Το μωράκι σου έχει ανάγκη την αγκαλιά σου. 

Μήπως είναι από τη ζεστη;; το 37.5 είναι νορμάλ για μωράκια δεν είναι κάτι. Είχε κάποιο άλλο συμπτωμα;

Ετσι μα ετσι ακριβως κ γω στον γιο μου, τωρα η μικρη αλλο παιδι τελειως! Αυτή δν καθεται καθολου στο καροτσι αν τραγουδαω, κουναω ν τ ενα ποδι κλπ ..μονο αν κοιμαται....αλλα αν της βαλεις μομπιλο χαζεύει πολλη ωρα..

16 hours ago, Ξένη said:

2,5 μηνών είναι η μπεμπα,  στις 24 Μαρτίου γέννησα πρόωρα στην 33η εβδομάδα...Όπως τα λες και εγώ όλη μέρα μόνη και το απόγευμα που έρχεται ο άντρας μου προσπαθώ να συμαζεψω ότι μπορώ, ακόμα και να μαγειρεύω από το προηγούμενο βράδυ έχω σκεφτεί...ευτυχισμένη είμαι, αλίμονο να είχα και παράπονο για αυτόν τον άγγελο,  τόσο κόπο και άγχος τράβηξα...απλά με έχει πιάσει αυτό το άγχος του μην αρρωστήσει,  μην δεν έφαγε πολύ γιατί φτερνιστηκε,  φυσάει έξω τι να της φορέσω,  μην ιδρώσει και κρυώσει...Γενικά είμαι μες στο άγχος...Ενώ βλέπεις ο άντρας μου χαλαρός...Πάμε βόλτα έξω δεν σκέφτεται ούτε μην ξυπνήσει το παιδί και κλαίει,  τι θα φάει κτλ...νομίζω όλες τα ίδια σκεφτόμαστε...

Ετσι ειναι η μητροτητα, ενα γενικο αγχος για όλα, μαμα ζεν ως τωρα δν εχω γνωρισει να πω αληθεια..

11 hours ago, Ξένη said:

Αν εχει πιει αρκετά χθες το βράδυ και είναι χορτάτο φυσιολογικό είναι...Και μένα χθες το μεσημέρι ήπιε αρκετά και μετά ξύπνησε το βράδυ,  αφού πήγαμε βόλτα, γυρισαμε και αυτή ακόμα κοιμόταν....τυχερή είσαι!!!

Όχι,  πέρυσι είχα ενδομητριο θανατο στις 36 εβδομάδες επειδή είχε σφίξει κάποιος κόμπος από αυτούς που είχαν δημιουργηθεί στον ομφάλιο λώρο(3), και τώρα η μπεμπα ήταν τυλιγμένη στο λαιμό και στη ντοπλερ είδαν ότι δεν ήταν καλές οι αιματωσεις,  μου την πήραν για να μην γίνει κάνα κακο και αποδείχτηκε ότι είχαν δίκιο γιατί ο ομφάλιος λώρος ήταν λες και τον είχαν στρίψει...

Κοπελα μου τι περασες κ εσυ..δωσε ολη την αγαπη σου στο μωρο σου χωρις τυψεις..ξερω πως ειναι ψυχοσωματικα να μένεις με αδεια αγκαλια..κ πραγματικά παντα να σκέφτεσαι πως εχεις ενα αγγελουδι μαζι σου τωρα κ οσο δυσκολα κ να ναι να τα μεγαλωνουμε αξίζουν τα πάντα. Μην ακους κανενα π σ λεει οτι ειναι κακη η αγκαλια γτ δεν εχουν ιδεα τι εζησες...εμενα τ ιδια λενε κ δν καταλαβανε τι περασα π εχασα το πρωτο μου μωρο...κ ποσο θες να δωσεις στο μωρο που εχεις κοντα σου...

1 hour ago, teta2 said:

Κορίτσια, η δικιά μου τις τελευταίες μέρες έχει αρχίσει να βγάζει σάλια και να μασάει συνέχεια το χέρι της ή την μπλούζα μου όταν την παίρνω αγκαλιά! Μάλλον ετοιμάζεται για δόντι. Τι να κάνω; Να της πάρω αυτούς τους δακτυλίους που μασάνε, έχει νόημα; 

Μπορεις ν παρεις αλλα ειναι κ θεμα ηλικιας κ παιδιου αν θ τς θελει..γενιακ θέλουν ν νιωσουν υφες κ μπορει ν προτιμα μπλούζα, μαλλιά, χερια, σεντόνια..

Just now, Sweet_child said:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Εδώ και λίγες μέρες έχω τρομερή υγρασία από κάτω και από χθες πονάκια ωορρηξίας. Επειδή μου μπήκε η ιδέα ότι είμαι σε ωορρηξία, έκανα χθες και σήμερα κάτι ληγμένα τεστ που είχαν ξεμείνει στο ντουλάπι, και σήμερα βγήκε θετικό (φατσούλα) οπότε μάλλον τέλος του μήνα θα μου έρθει η πρώτη περίοδος... θυμίζω ότι  θηλάζουμε αποκλειστικά. Εδώ και λίγες μέρες παρατήρησα ότι όταν τον θηλάζω, δεν τρέχει το άλλο στήθος, αισθάνομαι όμως κανονικά να κατεβαίνει το γάλα, και ο μπέμπης πίνει κανονικά. Και ερωτώ (ρητορικά), λέτε να μου κοπεί το γάλα; @KNecky @Pagotoula @asda @Polly1 θηλάζετε αποκλειστικά αν θυμάμαι καλά;; Και όποια άλλη κοπέλα θηλάζει αποκλειστικά, σας έχει έρθει περίοδος;

Μπορει αν ερθει να μειωθει η ροή τις πρωτες 2-3 μερες κ να εκνευρίστει το μωρο αλλα εσυ συνεχιζεις κανονικα κ θα επανελθει! Πολλες μαμαδες πιστευουν πως κοπηκε κ δινουν μπουκαλι απτις αντιδρασεις του μωρου στην αλλαγη ροης, με μπουκάλι ρεει ευκολα, βολευεται τ μικρό κ δν πιανει μετα παλι στηθος ευκολα γ ν διατηρηθει η παραγωγη κ ετσι χανεται η μπαλα..

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

@Pennymav @Rafaelatarzan από τη μασχάλη το 37,7? Γιατί αν είναι από τον ποπό, υπολογίστε 37,2 που είναι φυσιολογικό. Μέχρι 37,5 μου είπε η παιδίατρος είναι οκ. Μπορεί από τη ζέστη.

@mpoukitsa ευχαριστώ κορίτσι! Νομίζω όταν έχουμε ωορρηξία, ύστερα από 14 μέρες έρχεται περίοδος.

Ναι κανονικά έτσι ειναι.. απλά ίσως με τον θηλασμό κάνουν πάρτυ οι ορμόνες και γενικά το σύστημα μας όλο! ότι μου είπε ο γιατρός λέω και εγώ!! Πάντως από περιέργεια πες μας αν όντως σου έρθει σε 14 μέρες!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως που θηλάζω αποκλειστικά κ σήμερα έκλεισα ακριβώς 4μηνες απο τον τοκετό, είχα περίοδο τον προηγούμενο μήνα. Τωρα έχω πονάκια αυτές τις μέρες κ αναμένω όπου να ναι. Πάντως μέχρι πριν μ έρθει περίοδος ούτε πονάκια ούτε τσιμπήματα τίποτα δεν είχα λες κ δεν υπήρχε τίποτα μέσα Χαχαχ .. δεν παρατήρησα διαφορα ούτε στο γάλα ούτε στο μωρό. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sweet_child είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Εδώ και λίγες μέρες έχω τρομερή υγρασία από κάτω και από χθες πονάκια ωορρηξίας. Επειδή μου μπήκε η ιδέα ότι είμαι σε ωορρηξία, έκανα χθες και σήμερα κάτι ληγμένα τεστ που είχαν ξεμείνει στο ντουλάπι, και σήμερα βγήκε θετικό (φατσούλα) οπότε μάλλον τέλος του μήνα θα μου έρθει η πρώτη περίοδος... θυμίζω ότι  θηλάζουμε αποκλειστικά. Εδώ και λίγες μέρες παρατήρησα ότι όταν τον θηλάζω, δεν τρέχει το άλλο στήθος, αισθάνομαι όμως κανονικά να κατεβαίνει το γάλα, και ο μπέμπης πίνει κανονικά. Και ερωτώ (ρητορικά), λέτε να μου κοπεί το γάλα; @KNecky @Pagotoula @asda @Polly1 θηλάζετε αποκλειστικά αν θυμάμαι καλά;; Και όποια άλλη κοπέλα θηλάζει αποκλειστικά, σας έχει έρθει περίοδος;

Μάλλον θα έχει ρυθμιστεί η παραγωγή σου. Γιατί να σου κοπεί το γάλα καλε; εγω ναι θηλάζω αποκλειστικά αλλά περίοδος όχι ακόμα δεν έχει έρθει και δεν την πολυμελεταω μπας και κάτσει εκεί που είναι λίγο ακόμη.. 

2 ώρες πρίν, teta2 είπε:

Κορίτσια, η δικιά μου τις τελευταίες μέρες έχει αρχίσει να βγάζει σάλια και να μασάει συνέχεια το χέρι της ή την μπλούζα μου όταν την παίρνω αγκαλιά! Μάλλον ετοιμάζεται για δόντι. Τι να κάνω; Να της πάρω αυτούς τους δακτυλίους που μασάνε, έχει νόημα; 

Νομιζω οτι εχει νοημα αν αρζισει να πιανει και να μπιρει να τα βαζει μονη της στο στομα.. τώρα αν τα πάρεις τι θα κάνεις θα της τα κρατάς εσυ; ίσως είναι λίγο νωρίς αλλά δεν χάνεις κάτι.. εγώ πάντως ακόμα δεν της τα έχω βγαλει τα μασητικα. Πιπιλαει τα χέρια της, τις μπλούζες και τον μάρσιπο. Επίσης χθες στο γυμναστήριο είχε φτάσει το πα7χνιδακι που κρεμόταν κάτω κάτω και το εγλειφε.. αποστείρωση σου λέει μετά.. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...