Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαρτίου 2020 !!!!!!!


Recommended Posts

Just now, Ξένη είπε:

Κορίτσια Καλημέρα....Εμείς εδώ και δύο μέρες μόνο γκρίνια έχουμε και ειδικά τα απογεύματα...Δεν πίνει και όσο γάλα έπινε,  δεν ξέρω τι μπορεί να έχει...είχαμε πάει βόλτα το τριήμερο και φοβάμαι μήπως αρρώστησε αλλά σε σπίτι την είχα μέσα..εκει που έπινε 150μλ με 180μλ τώρα πίνει 90 με 100μλ με το ζόρι.. βέβαια μετά πίνει στο καπάκι και από το στήθος αλλά πόσο να πιει , δεν νομίζω ότι πίνει 50μλ από το στήθος γιατί να θηλάσει 5 λεπτά....Μπορεί να λέω και πολλά...αν είχε λαιμό πιστεύετε θα έπινε γάλα? Η ούτε να το βάλει στο στόμα της? Δεν ξέρω αν συνεχιστεί μέχρι το απόγευμα θα πάει γιατρό,  μην ειμαι μες στο άγχος το σκ ότι κάτι έχει το παιδί. 

Αφήστε που πλέον αηδιάζει την θηλή από το μπιμπερό...με το που πάω να της βάλω μπιμπερό μου σπρώχνει τα χέρια...τομάρι μεγάλο θα γίνει...Ενώ όταν πάω να της βάλω βυζι στο καπάκι το δέχεται...το θέμα είναι ότι δεν έχω τόσο γάλα ώστε να της καλύψω όλα τα γεύματα της...άντε 2 μέσα στη μέρα,  αυτή τι βρίσκει και τρώει δεν ξέρω...Δεν έχω και ζυγαριά να την ζυγισω, φοβάμαι μην μου χάσει βάρος έτσι.. 

Μήπως κάνατε εμβολιο; Θα συμφωνήσω με τη Νecky για το στήθος! Αφού θέλει στήθος, Βαζε την συχνότερα κι ας μην πίνει, με θηλαστικες κινήσεις μόνο θα σου αυξήσει σιγα σιγα την παραγωγή! Μήπως να μιλούσες και με σύμβουλο θηλασμού για επαναγαλακτισμο, εινσι ακομη πολυ μικρο και θα ειναι πιο ευκολο!! Και όσο για τα 5 λεπτα, εμένα μπορεί να περάσουν 3 ώρες νηστικη και να πιει από το 1 στήθος 5 λεπτά!! Οπότε μη σκας!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, KNecky είπε:

Πώς λέγεται το γαλα?? Κ μεις Γερμανία τοσο ηταν να δώσουμε αλλα τελικα το καλυπτε η ασφάλεια, τωρα δεν γραφεται αυτο που ειναι τοσο ειδικο ρε συ?? Εστω βρηκατε άκρη κ ηρεμισατε ομαδικως! :)

 

Να σε ρωτήσω παίζει να της φταιει η ζεστη?? Γτ κανουν γκρινια, αφαγια, συνεχη πεινα, πολυ υπνο, λιγο υπνο, μειωμενες πανες βρεγμενες .ολα απο την ζέστη!! Οσο π δν θελει τ μπιμπερο εχεις σκεφτει το ενδεχομενο να την βαζεις σιγά σιγα παραπανω στο στήθος να αυξησει την παραγωγη σου?? 5 λεπτά πινει κ η δικη μου αντε 10 κ ομως βγαινει χορτατη μετα..δλδ εννοω πως αφου εχει το μικρακι ταση ν παει στο στηθος μηπως να το παλέψετε να γλιτωσεις εστω λιγα παραπανω γευματα με μπιμπερο?!

Η ζέστη δεν ξέρω αν της φταίει...Εγώ σίγουρα....Δεν ξέρω τι να της φορέσω,  κάνει ζέστη της φοράω κοντομάνικο,  με το που φυσήξει λίγο την αλλάζω ξανά μακρυμανικο,  να ιδρώνει δεν την βλέπω...πάνες της κάνει αρκετά μούσκεμα, αφού λέω πόσα κατουρα έχεις....ύπνο κάνει μόνο στην αγκαλιά μου η αλλιώς αν ξαπλώσω και εγώ δίπλα της...μαμοθρεφτο θα βγει....

Just now, Polly1 είπε:

Μήπως κάνατε εμβολιο; Θα συμφωνήσω με τη Νecky για το στήθος! Αφού θέλει στήθος, Βαζε την συχνότερα κι ας μην πίνει, με θηλαστικες κινήσεις μόνο θα σου αυξήσει σιγα σιγα την παραγωγή! Μήπως να μιλούσες και με σύμβουλο θηλασμού για επαναγαλακτισμο, εινσι ακομη πολυ μικρο και θα ειναι πιο ευκολο!! Και όσο για τα 5 λεπτα, εμένα μπορεί να περάσουν 3 ώρες νηστικη και να πιει από το 1 στήθος 5 λεπτά!! Οπότε μη σκας!!

Όχι εμβόλιο κάναμε πριν 13 μέρες το πρώτο μας..

  • Χαχα 1

CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, KNecky είπε:

Πώς λέγεται το γαλα?? Κ μεις Γερμανία τοσο ηταν να δώσουμε αλλα τελικα το καλυπτε η ασφάλεια, τωρα δεν γραφεται αυτο που ειναι τοσο ειδικο ρε συ?? Εστω βρηκατε άκρη κ ηρεμισατε ομαδικως! :)

 

Να σε ρωτήσω παίζει να της φταιει η ζεστη?? Γτ κανουν γκρινια, αφαγια, συνεχη πεινα, πολυ υπνο, λιγο υπνο, μειωμενες πανες βρεγμενες .ολα απο την ζέστη!! Οσο π δν θελει τ μπιμπερο εχεις σκεφτει το ενδεχομενο να την βαζεις σιγά σιγα παραπανω στο στήθος να αυξησει την παραγωγη σου?? 5 λεπτά πινει κ η δικη μου αντε 10 κ ομως βγαινει χορτατη μετα..δλδ εννοω πως αφου εχει το μικρακι ταση ν παει στο στηθος μηπως να το παλέψετε να γλιτωσεις εστω λιγα παραπανω γευματα με μπιμπερο?!

ναι θα το γράψουμε  βεβαια κ παλι βγαίνει  πολυ...είναι το novalac aminova LCP ..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ξένη είπε:

Κορίτσια Καλημέρα....Εμείς εδώ και δύο μέρες μόνο γκρίνια έχουμε και ειδικά τα απογεύματα...Δεν πίνει και όσο γάλα έπινε,  δεν ξέρω τι μπορεί να έχει...είχαμε πάει βόλτα το τριήμερο και φοβάμαι μήπως αρρώστησε αλλά σε σπίτι την είχα μέσα..εκει που έπινε 150μλ με 180μλ τώρα πίνει 90 με 100μλ με το ζόρι.. βέβαια μετά πίνει στο καπάκι και από το στήθος αλλά πόσο να πιει , δεν νομίζω ότι πίνει 50μλ από το στήθος γιατί να θηλάσει 5 λεπτά....Μπορεί να λέω και πολλά...αν είχε λαιμό πιστεύετε θα έπινε γάλα? Η ούτε να το βάλει στο στόμα της? Δεν ξέρω αν συνεχιστεί μέχρι το απόγευμα θα πάει γιατρό,  μην ειμαι μες στο άγχος το σκ ότι κάτι έχει το παιδί. 

Αφήστε που πλέον αηδιάζει την θηλή από το μπιμπερό...με το που πάω να της βάλω μπιμπερό μου σπρώχνει τα χέρια...τομάρι μεγάλο θα γίνει...Ενώ όταν πάω να της βάλω βυζι στο καπάκι το δέχεται...το θέμα είναι ότι δεν έχω τόσο γάλα ώστε να της καλύψω όλα τα γεύματα της...άντε 2 μέσα στη μέρα,  αυτή τι βρίσκει και τρώει δεν ξέρω...Δεν έχω και ζυγαριά να την ζυγισω, φοβάμαι μην μου χάσει βάρος έτσι.. 

καλε αφου το παιδι θελει στηθος, βαζε το εκει οσο θελει..πως βγαζεις το συμπερασμα οτι δεν της φτανει το γαλα σου; αν την βαζεις μονο στηθος, μια χαρα θα της φτανει σε λιγες μερες..μιλα και με συμβουλο, σιγουρα θα σου εξηγησει πολυ αναλυτικοτερα κι οτι το γαλα σου ειναι επαρκες και το οτι πιστευεις πως δεν φτανει ειναι καθαρα ψυχολογικο και ολες τις λεπτομερειες για το πως να τη θηλαζεις αποκλειστικα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Pagotoula είπε:

καλε αφου το παιδι θελει στηθος, βαζε το εκει οσο θελει..πως βγαζεις το συμπερασμα οτι δεν της φτανει το γαλα σου; αν την βαζεις μονο στηθος, μια χαρα θα της φτανει σε λιγες μερες..μιλα και με συμβουλο, σιγουρα θα σου εξηγησει πολυ αναλυτικοτερα κι οτι το γαλα σου ειναι επαρκες και το οτι πιστευεις πως δεν φτανει ειναι καθαρα ψυχολογικο και ολες τις λεπτομερειες για το πως να τη θηλαζεις αποκλειστικα. 

Όταν το έβγαζα με θήλαστρο Τώρα στο τέλος έβγαζα περίπου 400μλ την ημέρα,  καλά στην αρχή είχα βγάλει και λίτρο,  αγελάδα...Η μπεμπα τώρα ξένο είχε φτάσει να πίνει και 180μλ στο 4ωρο με 5ωρο...ανάλογα τα κέφια.. Τώρα την βάζω στο στήθος Πίνει μετά κοιμάται λίγο, ξυπνάει,  την ξαναβάζω,  πίνει μάλλον κι άλλο αλλά δεν κοιμάται έτσι συνεχόμενα 3ωρα που κοιμόταν...οπότε δεν χορταίνει και το ξένο δεν το θέλει με τίποτα...Αφού είχα τον άντρα μου σε ετοιμότητα εκεί που θηλαζα τράβηξα το στήθος της βάλαμε μπουκάλι και το κατάλαβε , ηπιε λιγο και μετα τελος...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ξένη είπε:

Όταν το έβγαζα με θήλαστρο Τώρα στο τέλος έβγαζα περίπου 400μλ την ημέρα,  καλά στην αρχή είχα βγάλει και λίτρο,  αγελάδα...Η μπεμπα τώρα ξένο είχε φτάσει να πίνει και 180μλ στο 4ωρο με 5ωρο...ανάλογα τα κέφια.. Τώρα την βάζω στο στήθος Πίνει μετά κοιμάται λίγο, ξυπνάει,  την ξαναβάζω,  πίνει μάλλον κι άλλο αλλά δεν κοιμάται έτσι συνεχόμενα 3ωρα που κοιμόταν...οπότε δεν χορταίνει και το ξένο δεν το θέλει με τίποτα...Αφού είχα τον άντρα μου σε ετοιμότητα εκεί που θηλαζα τράβηξα το στήθος της βάλαμε μπουκάλι και το κατάλαβε , ηπιε λιγο και μετα τελος...

Πρωτον, το ποσα μλ βγαζεις με το θηλαστρο δεν ειναι σε καμια περιπτωση ενδεικτικο της παραγωγης σου. Εχεις νοσοκομειακο; Δευτερον οσο συχνοτερα τοποθετεις το μωρο στο στηθος, τοσο συχνοτερα αδειαζουν τα κυτταρα που παραγουν γαλα κι αναγκαζονται να παραξουν εκ νεου. Ειναι λογικο οσο συχνοτερα δινεις φορμουλα, να μην συμβαινει αυτη η διαδικασια, γι αυτο και να θεωρεις οτι μειωνεται η παραγωγη σου, εαν ομως το μωρο θηλαζει αποκλειστικα, η παραγωγη θα ενεργοποιηθει. Τριτον ολες οι γυναικες ανεξαρτητως μπορουμε να παραγουμε γυρω στα 1000μλ τη μερα. Το θεμα ειναι αν βαζεις το μωρο να θηλαζει για να αναγκαζει το σωμα σου να κανει την παραγωγη. Πραγματικη μειωση της παραγωγης υφισταται μονο σε περιπτωσεις ορμονολογικων παθησεων, πχ αρυθμιστος υποθυρεοειδισμος. Τεταρτον το ποσες ωρες κοιμαται ενα μωρο ουδεμια συσχετιση εχει με το ποσο τρωει. Αυτο ειναι λανθασμενη αντιληψη που προκυπτει απο την τακτικη της φορμουλας, πχ υπαρχουν γυναικες που ταιζουν τα μωρα 4 φορες απο 250μλ, στην περιπτωση αυτη, προφανως και το παιδι θα ειναι ολη μερα ζαμπον. Στο θηλασμο αναλογα και το ρυθμο του καθε παιδιου, μπορει να τρωει πολυ συχνοτερα αλλα μικρες ποσοτητες. Αυτο δεν σημαινει οτι δεν χορταινει γιατι στη διαρκεια ολοκληρης της μερας θα πιει ακριβως την ιδια ποσοτητα γαλατος, απλα σε περισσοτερες φορες. Μην ξεχναμε οτι το μωρο στο στηθος δεν βρισκει μονο τροφη, αλλα και στοργη, επαφη, ζεστασια, νανουρισμα, πιπιλισμα, παρηγορια. Πεμπτον προφανως κι εφοσον η μικρη σου εχει τη δυνατοτητα ολων των παραπανω απο σενα, αρνειται το μπιμπερο. Ειναι πανεξυπνα τα μωρακια, δεν τα ξεγελας ευκολα.

Υγ καθομαι και στα γραφω ολα αυτα, γιατι εχεις δωσει τεραστιο αγωνα και φαινεται ακομη να προσπαθεις να τα καταφερεις με το θηλασμο και πιστευω πως αξιζεις να το πετυχεις!

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Ξένη είπε:

Όταν το έβγαζα με θήλαστρο Τώρα στο τέλος έβγαζα περίπου 400μλ την ημέρα,  καλά στην αρχή είχα βγάλει και λίτρο,  αγελάδα...Η μπεμπα τώρα ξένο είχε φτάσει να πίνει και 180μλ στο 4ωρο με 5ωρο...ανάλογα τα κέφια.. Τώρα την βάζω στο στήθος Πίνει μετά κοιμάται λίγο, ξυπνάει,  την ξαναβάζω,  πίνει μάλλον κι άλλο αλλά δεν κοιμάται έτσι συνεχόμενα 3ωρα που κοιμόταν...οπότε δεν χορταίνει και το ξένο δεν το θέλει με τίποτα...Αφού είχα τον άντρα μου σε ετοιμότητα εκεί που θηλαζα τράβηξα το στήθος της βάλαμε μπουκάλι και το κατάλαβε , ηπιε λιγο και μετα τελος...

Συμφωνω με την παγωτούλα, στα είπε πολύ καλα

Απλα θα προσθέσω ότι μια φίλη που έκανε μεικτή διατροφή, μετα τα δυο αλματα καταφερε αποκλειστικο

Γτ στο αλμα το αγοράκι της μείωσε ποσότητα γάλακτος ξενου κ παράλληλα θηλαζε φουλ

Για να μην έχεις άγχος αν τρέφεται, θα παρακολουθείς τις πανες. Να μην έχετε λιγότερες απο 5-6κατουρημενες.επειδη έκανες μεικτή, εγω θα το αντιμετώπιζα σαν να ήθελα να εδραιωσω τώρα θηλασμο, κ να αυξήσω παραγωγή. Οποτε να κανεις σίγουρα 8θηλασμους,φυσικα κ παραπάνω αν θελει το μωρο, κ για όση ώρα θελει. Οχι πιπιλα. Να τρωει ανά διωρο την μερα(από την έναρξη) κ τριωρο την νυχτα

Αν νιώθεις ότι χρειάζεται ενίσχυση η παραγωγη σου παρέχουν τροφές που βοηθανε, γενικα υγρά, τσάι θηλασμου, συμπληρωματα

Κ για να μην νιώθεις ανασφάλεια θα μειώνεις σταδιακά το ξενο. Δλδ αν δινεις 7-8μπουκαλια των 180μλ,αρχικα θα τα περιορίσεις κατά ένα για 3-4μερες κ μετα μειώνεις με τον ίδιο ρυθμό. Αλλιώς μπορείς να δίνεις τον ίδιο αριθμό μπουκαλιών κ να δινεις λιγότερα μλ, μειώνοντας κατά 30μλ κάθε 3-4μερες

(προς αποφυγή παρεξηγήσεων δ ειμαι στον χώρο της υγείας, δ ειμαι σύμβουλος, οι γνώσεις που εχω είναι καθαρά εμπειρικά θηλαζωντας τα παιδια μου) 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Ξένη said:

Η ζέστη δεν ξέρω αν της φταίει...Εγώ σίγουρα....Δεν ξέρω τι να της φορέσω,  κάνει ζέστη της φοράω κοντομάνικο,  με το που φυσήξει λίγο την αλλάζω ξανά μακρυμανικο,  να ιδρώνει δεν την βλέπω...πάνες της κάνει αρκετά μούσκεμα, αφού λέω πόσα κατουρα έχεις....ύπνο κάνει μόνο στην αγκαλιά μου η αλλιώς αν ξαπλώσω και εγώ δίπλα της...μαμοθρεφτο θα βγει....

Όχι εμβόλιο κάναμε πριν 13 μέρες το πρώτο μας..

Συμφωνώ κ γω με τα κοριτσια πιο πανω, στα ειπαν ολα νομιζω. Τώρα ειναι εσυ τι θες κ μπορεις να κανεις..οτι κ να επιλέξεις εισαι μια μαμα που προσπαθει πολυ για το μωράκι της κ το φροντίζεις! Απλα τωρα σου δινεται πιθανον μια ευκαιρια για επιστροφη στον θηλασμο π εχει κ αυτο τα θετικα του, αντισωματα, λιπιδια, καλυτερο γ τον μεταβολισμο μακροχρονια κλπ.

Σε αυτη την ηλικια μας ειναι δυσκολο κ ακομα κ αβασταχτο ωρες ωρες αλλα ειναι μαμοθρευτα κυριολεκτικά κ με το δικιο τους! ^_^ Κατα τ αλλα θα γινουν ολα ανεξαρτητα με αγαπη κ οσο πιο πολυ εχουν χορτασει αγκαλιες τοσο πιο μεγαλη αυτοπεποίθηση θ εχουν γιατι θα ειναι ψυχολογικα χορτασμενα.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Δεν προλαβαίνω να παρακολουθώ συχνά γιατι έχει πέσει δουλειά. Να σας ρωτήσω, μέσα από το σουτιέν θηλασμού τι φορατε; Κοχύλια; Aντιβακτηριδιακα pads; Τιποτα; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Δεν προλαβαίνω να παρακολουθώ συχνά γιατι έχει πέσει δουλειά. Να σας ρωτήσω, μέσα από το σουτιέν θηλασμού τι φορατε; Κοχύλια; Aντιβακτηριδιακα pads; Τιποτα; 

Φορούσα επιθέματα, αλλα εδω κ ένα δίμηνο έχω σταματήσει κ ξεκίνησα κιόλας να βγάζω το σουτιέν το βράδυ επιτέλους!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Polly1 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Δεν προλαβαίνω να παρακολουθώ συχνά γιατι έχει πέσει δουλειά. Να σας ρωτήσω, μέσα από το σουτιέν θηλασμού τι φορατε; Κοχύλια; Aντιβακτηριδιακα pads; Τιποτα; 

Καλημερα..εγω τιποτα... Αλλα δεν τρεχουν ποτε γαλα εδω και 1μιση μηνα..επισης μεσα στο σπιτι δεν φοραω σουτιεν ποτε...αλλα εχω και μικροσκοπικα βυζια ακομη και τωρα....κι εξω δεν φοραω σουτιεν θηλασμου, δεν με βολεψαν καθολου..φοραω κατι αθλητικα χαλαρα μπουστακια απο τα τζαμπο, που βγαινει πολυ ευκολα το στηθος και ειναι τα μονα που με εξυπηρετουν..γενικα δεν ξερω αν ειμαι καλο παραδειγμα...χαχαχαχ

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Δεν προλαβαίνω να παρακολουθώ συχνά γιατι έχει πέσει δουλειά. Να σας ρωτήσω, μέσα από το σουτιέν θηλασμού τι φορατε; Κοχύλια; Aντιβακτηριδιακα pads; Τιποτα; 

Όταν βγω έξω επιθέματα. Αν μόλις την έχω ταισει και βγω εδώ γύρω για καμία βόλτα τίποτα. Μεσα στο σπίτι τίποτα και αν τρέξει (Εμένα συμβαίνει σχεδόν κάθε μέρα ακόμα βέβαια) πλένω σουτιέν και μπλουζα. (Έχω πάρει 5-6 σουτιέν χωρίς μπανελες και με βολεύομαι με αυτα-κι εμένα τα θηλασμού δεν με βολεύουν.)

Καλημέρα!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Polly1 said:

Γεια σας κορίτσια! Δεν προλαβαίνω να παρακολουθώ συχνά γιατι έχει πέσει δουλειά. Να σας ρωτήσω, μέσα από το σουτιέν θηλασμού τι φορατε; Κοχύλια; Aντιβακτηριδιακα pads; Τιποτα; 

Καλημερα! Φοραω σουτιεν θηλασμου μεσα-εξω-υπνο δν την χωρίς λογω μεγέθους. Επιθεματα χρησιμοποιω πλεον καποια υφασμάτινα, πιο φιλικο στο δερμα, πιο οικονομικο απτα μιας χρησης. Εχω βεβαια μιας χρησης γ περιπτωση π ειναι τ αλλα γ πλυσιμο. Την νυχτα σταζει συνηθως αρκετα, την μερα δν προλαβαινει..

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

Καλημερα..εγω τιποτα... Αλλα δεν τρεχουν ποτε γαλα εδω και 1μιση μηνα..επισης μεσα στο σπιτι δεν φοραω σουτιεν ποτε...αλλα εχω και μικροσκοπικα βυζια ακομη και τωρα....κι εξω δεν φοραω σουτιεν θηλασμου, δεν με βολεψαν καθολου..φοραω κατι αθλητικα χαλαρα μπουστακια απο τα τζαμπο, που βγαινει πολυ ευκολα το στηθος και ειναι τα μονα που με εξυπηρετουν..γενικα δεν ξερω αν ειμαι καλο παραδειγμα...χαχαχαχ

Όυτε εμένα τρέχει γάλα και έχω πολυ μικρό στήθος γενικα.Τα μπουστάκια όταν θηλάζεις τα τραβάς από κάτω σαν μπλουζυα;

3 ώρες πρίν, KNecky είπε:

Καλημερα! Φοραω σουτιεν θηλασμου μεσα-εξω-υπνο δν την χωρίς λογω μεγέθους. Επιθεματα χρησιμοποιω πλεον καποια υφασμάτινα, πιο φιλικο στο δερμα, πιο οικονομικο απτα μιας χρησης. Εχω βεβαια μιας χρησης γ περιπτωση π ειναι τ αλλα γ πλυσιμο. Την νυχτα σταζει συνηθως αρκετα, την μερα δν προλαβαινει..

Τα υφασμάτινα απο πού τα πηρες; Εχω πάρει μιας χρήσης αλλα οντως δε συμφέρουν καθολου οικονομικά 

6 ώρες πρίν, asda είπε:

Όταν βγω έξω επιθέματα. Αν μόλις την έχω ταισει και βγω εδώ γύρω για καμία βόλτα τίποτα. Μεσα στο σπίτι τίποτα και αν τρέξει (Εμένα συμβαίνει σχεδόν κάθε μέρα ακόμα βέβαια) πλένω σουτιέν και μπλουζα. (Έχω πάρει 5-6 σουτιέν χωρίς μπανελες και με βολεύομαι με αυτα-κι εμένα τα θηλασμού δεν με βολεύουν.)

Καλημέρα!!

Μεσα στο σπιτι κι εγώ Τιποτα!! Το βράδυ αν τρέξει μόνο! Χωρίς μπανελες ε; Και όταν θες να θηλάζεις  το παραμερίζει από κατω; Ή από το πλάι; Σε βολεύει καλυτερα; Δεν είχα ποτέ χωρίς μπανελες! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Όυτε εμένα τρέχει γάλα και έχω πολυ μικρό στήθος γενικα.Τα μπουστάκια όταν θηλάζεις τα τραβάς από κάτω σαν μπλουζυα;

Τα υφασμάτινα απο πού τα πηρες; Εχω πάρει μιας χρήσης αλλα οντως δε συμφέρουν καθολου οικονομικά 

Μεσα στο σπιτι κι εγώ Τιποτα!! Το βράδυ αν τρέξει μόνο! Χωρίς μπανελες ε; Και όταν θες να θηλάζεις  το παραμερίζει από κατω; Ή από το πλάι; Σε βολεύει καλυτερα; Δεν είχα ποτέ χωρίς μπανελες! 

Οπως ακριβως λες, το τραβαω κατω απο το στηθος που θελω και την θηλαζω.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...